Dodaj do ulubionych

Wakacje w Gruzji

01.02.13, 19:56
szukam biura które organizuje w miarę tanie wyjazdy do Gruzji, wszędzie tylko 4 tyś. za tydzień, no a nie ukrywam ze to całkiem sporo. Może znacie jakieś tańsze oferty... w wakacje mam całkiem sporo czasu, ale sama nie pojadę, wolę z biurem. Może ktoś znalazł jakieś promocje?
Edytor zaawansowany
  • Gość: beatnik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.13, 11:19
    www.tamada-tour.com - imprezy 14-16 dniowe.
  • maigold 04.03.13, 16:45
    Bardzo ciekawa oferta. Ja chciałabym zahaczyć o Armenię, ale niestety biuro ma terminy tylko wrześniowe.
  • Gość: pietras IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.13, 09:12
    może zapytaj to biuro czy by nie zrobili dodatkowo Armenii na przykład po realizacji podstawowego programu, myślę, że na pewno można się dogadać.
  • Gość: jaho IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.03.13, 15:26
    Jeśli chodzi o wyjazd do Gruzji i Armenii to pojawił się problem(jeszcze nieoficjalny ,czekają na potwierdzenie z LOT-u odwołaniu lotów do Erywania. Wymagać to będzie zmiany programu i raczej niestety ceny .Biura , które zajmują się kierunkami byłego ZSRR odwołują imprezy do Armenii( TOMADA) ,lub robią z lotem do i z Tibilisi (TUI). Wielcy i masowi postawią swoich klientów przed faktem dokonanym (albo akceptacja zmian , albo dziękujemy).
  • maigold 10.03.13, 16:34
    Nie widziałam objazdówek z wylotem/przylotem do/z Erewania. Itaka chyba planuje czarter do /z Batumi, inne biura mają Tbilisi.
  • Gość: jaho IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.03.13, 20:16
    Gruzja i Armenia to wylot do Tibilisi / a wylot do kraju z Erywania. Sama Armenia to Warszawa<--> Erewań. Itaka to czarter Warszawa, Katowice <====> Batumi , ale wyjazd z nimi na ten objazd to spore ryzyko Robią to drugi rok i ciągle niestety się uczą. Problemy logistyczne (kontrahent miejscowy i piloci na tym kierunku oczywiście nasi. To główne problemy.
  • tur-ekspert 20.07.14, 21:05
    Tanio nie jest, ale zobacz ten program. Jak jechać do Gruzji, to żeby zobaczyć przynajmniej tyle: krzysztofmatys.pl/111-magiczne-bezdroa-gruzji-9-dni/
  • agent_t 07.03.13, 10:40
    Itaka ma oferty do Batumi poniżej 2 tys. za osobę w niektórych terminach. Ale to pobyty stacjonarne - z mozliwością wykupienia wycieczek lokalnych - w sumie niezbyt ciekawych a dość drogich. Na miejscu można jednak doś fajnie samemu sobie pobyt zorganizawać - można pojechać pociągiem do Tbilisi - jest fajne nocne połączenie - można wypożyczyć auto itd. Byłem w zeszłym roku także jak coś służę pomocą.
  • Gość: neta IP: 194.150.167.* 02.04.13, 14:21
    Witam, będę w czerwcu w Batumi na pobycie. Czy ktos może mi polecić jakie wycieszki z Batumi można zorganizować samemu np. wypożyczając samochód. Rzeczywiście oferta fakultetów Itaki jest droga i nieciekawa.
  • bry46 07.03.13, 13:22
    gruzja-wycieczki.pl/ - spróbuj tutaj
  • schwinn1 07.03.13, 15:08
    chyba lepiej niż w jakichś Itakach sprawdzić w takich biurach jak Czajka, Bezkresy i temu podobne.
    --
    www.ararattrek.pl
  • maigold 07.03.13, 19:57
    Rzecz w tym, że nie każdy zna biura "temu podobne". Mnie w tych wielkich masowych biurach odstrasza to, że oferta objazdówki skierowana jest często do osób chcących "zaliczyć" a nie poznać daną kulturę, do osób o żadnej kondycji i nieakceptujących wiele poza frytkami i kurczakiem. Miło byłoby, gdybyście powklejali oferty z mało znanych biur, do których ciężko dokopać się w internecie.
  • Gość: pietras IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.03.13, 12:44
    Tamada i Czajka - nie ma co szukać innych, to najlepsze firmy
  • schwinn1 08.03.13, 20:03
    no właśnie Czajka, Tamada czy Beskresy to nie są masowe biura. Można wejść na ich strony i przejrzeć ofertę. Nie znam na pamięć adresów www, ale własnie je kojarzę z kierunku wschodniego. logostour i logos travel też mają Gruzję, ale są to droższe biura
    jeszcze poszperałam:
    www.wycieczkinakresy.pl/index.php?page=tresc&id=63
    www.exorientelux.pl/gruzja
    www.spokojnewakacje.pl/op,Gruzja--Oblicza-Gruzji,-36777,Gruzja,,,,,2013-03-09,,,,2,,,,,,,,objazdowa
    i pewnie jeszcze inne. Moim zdaniem łatwo poznać czy objazdówka jest zaliczaniem czy poznawaniem. wystarczy przeliczyć sobie przejeżdżane kilometry w ciągu dnia i zdać sobie sprawę, czy będę zwiedzała z wywieszonym jęzorem czy delektowała się widokami.
    --
    www.ararattrek.pl
  • maigold 08.03.13, 20:36
    Akurat niektóre kraje nie są za duże, czas wycieczek zbliżony i przejechane kilometry też, ale jakość średnia, czas przecieka przez palce, człowieka prowadzi się od punktu do punktu atrakcyjnego turystycznie (do zaliczenia). W efekcie nie ma na przykład możliwości zjedzenia baraniny czy pochodzenia po targu w arabskim kraju za to ogromną ilość czasu spędza się w sklepach z tandetą.
    Bardzo dziękuję za podpowiedzi odnośnie biur.
  • maigold 08.03.13, 21:06
    Czytam program Czajka i prawie co drugi dzień wolny i płatna wycieczka fakultatywna.
  • schwinn1 09.03.13, 08:47
    koleżanka była w zeszłym roku w Gruzji z którymś z tych biur (wydaje mi się że z Czajką właśnie). zapytam, z którym i jak ocenia i dam znać.
    --
    www.ararattrek.pl
  • maigold 09.03.13, 10:53
    Byłabym wdzięczna za informacje. W programach, które mnie interesują są aż 4 zupełnie puste dni (bez zwiedzania) i kilka za lekkich jak dla mnie. Mam obawy czy będą chętni za wycieczki fakultatywne w te dni. Pięknie wygląda opis posiłków, ale też mam obawy czy będą chętni, bo wśród Polaków jest nadal silna potrzeba wożenia z Polski jedzenia kiedy nie ma w cenie wyżywienia. Mam nadzieję, że ktoś nie zarzuci mi, że jedzenie na wyjazdach jest nieważne. Zwiedzanie danego kraju bez poznania kultury kulinarnej (Gruzini mają wysoką) jest bez sensu. Ostatnio w arabskim kraju na objazdówce ani razu nie miałam możliwości spróbowania baraniny. Nawet na lunche zatrzymywaliśmy się w lokalach, gdzie karmiono po europejsku i po hotelowem.
  • Gość: jaho IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.03.13, 11:56
    Myślę ,że Powinnaś przeanalizować program z TAMADA-TOUR i zadzwonić do przedstawiciela biura w Polsce , on b, chętnie wszystko wyjaśni. Myślę o Gruzji 15-dnoowej. pozdrawiam.
  • maigold 09.03.13, 12:13
    Szukam małego biura, ale mam sprecyzowane oczekiwania wobec Gruzji/Armenii
    - dużo zobaczyć, a nie tylko przelecieć się i polizać,
    - poznać kulturę kulinarną.
  • amused.to.death 09.03.13, 14:23
    > pełnie puste dni (bez zwiedzania) i kilka za lekkich jak dla mnie. Mam obawy c

a które dni są dla Ciebie za lekkie?
    Spojrzałam na program Wyprawa po złote runo- i jakby brać wszystkie wycieczki fakultatywne to program gruziński się wydaje bardzo sensowny.
    Wycieczka z Armenią - mało - ale tylko tyle się da zrobić w takim czasie.

Ja byłam bez biura, ale było nas 7 osób - więc w sumie można powiedzieć, że to była taka mała wycieczka - porównuję do tego co my zrobiliśmy.
    --
  • maigold 09.03.13, 14:38
    Z tych 14 pewnie najbardziej męcząca jest podróż z Polski/do Polski.
    czajkatravel.pl/?page=pokaz_oferte&id=44
    Oczywiście, że zakładam wszystkie wycieczki fakultatywne, tylko ja mogę sobie zakładać, ale jak się trafi leniwa grupa to niekoniecznie dojdą wszystkie do skutku. Sporo tego "dla chętnych", "za dodatkową opłatą". Na przykład dla mnie atrakcją byłoby wejście do zabytkowego kościółka, ale biuro oferuje wjazd jeepami i przy kilkunastu uczestnikach może się zdarzyć, że tylko ja będę chciała tam wejść.
  • amused.to.death 09.03.13, 21:21
    No faktycznie z tymi fakultetami to tak sobie. Pytanie ile osób musi być, żeby fakultet doszedł do skutku? Jak by nawet nie doszedł, to znalezienie w Gruzji kierowcy który cię gdzieś zawiezie jest dziecinnie proste - kwestia tylko jak się targujesz;) Chociaż w sumie jak ktoś jedzie na wycieczkę zorganizowaną to w sumie oczywiste jest, że chce, żeby mu wszystko zorganizowano:)

Co do wejścia do kościółka, to nawet jeśli wszyscy będą chcieli jeepem to i tak możesz się przejść - droga nie jest ani trudna ani długa - przewodnika nie trzeba.
    My wiechaliśmy jeepem, ale tylko dlatego, że masakrycznie lało, a nikt nie chciał wracać bez zobaczenia kościółka:D - nie ważne w jakiej pogodzie.

No i z programami wycieczek tak już jest - żaden nie będzie idealny.
  • maigold 09.03.13, 22:25
    Pisząc "my" masz na myśli objazdówkę? Podróżuję sporo i nie mam czasu zorganizować sobie samodzielnie wszystkich wyjazdów. Te jeepy to jedynie przykład, bo akurat bardzo lubię chodzić i nawet przy podwiezieniu za darmo wybrałabym własne nogi. Miałam zresztą taką sytuację na ostatniej wyprawie, na szczęście jeepami (za darmo) jechało 4 osoby, na nogach 15 . Ale zawsze jest opcja, że tylko ja będę chciała wejść i jest opcja, że tylko ja będę chciała skorzystać z wszystkich 4 wycieczek fakultatywnych, zatem nie zafunduję sobie stresującej sytuacji (na przykład wybieram jako jedyna wejście pieszo , a grupa, która przyjechała jeepami czeka na mnie na górze, bo jednak wejście a wjazd to różnica w czasie).
    Generalnie program biura Czajka jest taki sobie. Świetnie brzmi tylko ten rozbudowany opis.
  • amused.to.death 09.03.13, 23:18
    Na objazdówce już bardzo dawno nie byłam. Pisząc 'my' miałam na myśli samodzielnie zorganizowaną grupę znajomych (która się znalazła w ciągu dwóch dni na hasło 'a może by tak do Gruzji?)
    Pół samodzielne było po Armenii, bo było bardzo mało czasu i trudno byłoby dużo zobaczyć jeżdżąc lokalnym transportem - napisałam do agencji turystycznej z prośbą o podanie oferty trzydniowej - w kilku wersjach. Odpowiedź przyszła z kosztorysem (w zależności od samochodu, z przewodnikiem czy bez) - z zaplanowaną trasą, każde miejsce krótko opisane ze z zdjęciami. Wymiana kilku maili i wszystko było załatwione - z lenistwa nawet przewodnika nie czytałam za bardzo, bo przewodniczka była świetna.

> h 4 wycieczek fakultatywnych, zatem nie zafunduję sobie stresującej sytuacji (n
    > a przykład wybieram jako jedyna wejście pieszo , a grupa, która przyjechała jee
    > pami czeka na mnie na górze, bo jednak wejście a wjazd to różnica w czasie).

Patrząc z perspektywy osoby, która była i widziała to:
    a) można wyjść wcześniej;)
    b) można się nie przejmować grupą, bo niby po co mają na ciebie czekać? - samemu też można wrócić, tym bardziej, że nocleg w Kazbegi.
    W opisie jest też ewentualna wycieczka z przewodnikiem do lodowca - różnie ludzie podają, ale mi wyszło, że przeciętnej osobie to jednak masakrycznie dużo czasu zajmuje więc z założenia miało być do kościółka albo trochę dalej - tak fotograficznie.

Oczywiście rozumiem, że w różnych miejscach mogą być różne sytuacje, ale tak to w grupie jest - czy mniejszej czy większej - przy siedmiu osobach też trzeba było się dogadać czasami, dlatego ja najbardziej od czasu do czasu lubię jechać i samodzielnie i samotnie dla tego cudownego uczucia, że wszystko zależy tylko ode mnie i że można 'wsiąść do pociągu bylejakiego'.

W Gruzji mijałyśmy trochę wycieczek zorganizowanych z Polski - z kilku biur - nie pamiętam już jakich, ogólnie wszyscy napotkani byli zadowoleni, z wyjątkiem jednej pani, która narzekała na postsocjalizm (co było o tyle dziwne, że sądząc po jej wieku powinna wykazać większe zrozumienie dla rozwijającego się kraju;)

• maigold 10.03.13, 11:33
    >a) można wyjść wcześniej;)
    >b) można się nie przejmować grupą, bo niby po co mają na ciebie czekać? - samemu też można wrócić, tym bardziej, że nocleg w Kazbegi.

Dodając do tego ewentualność, że nie dojdą do skutku wycieczki fakultatywne i trzeba będzie zorganizować sobie samemu te kilka dni nasuwa się pytanie: po co zorganizowana objazdówka?
    Akurat o Gruzji/Armenii myślę jak widać z wyprzedzeniem, ale zdarzało mi się jechać gdzieś dalej i decyzję podjąć kilka dni wcześniej.
  • Gość: jaho IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.03.13, 11:51
    Co do Czajki to w ubiegłym roku program wyglądał inaczej. Nie było dni wolnych ani fakultetów. Duże zainteresowanie taką formą zwiedzania i atrakcyjną ceną przewróciło im w głowie. Na małe biura sukces tak działa.
  • maigold 09.03.13, 12:08
    Przecież cena jest nawet wyższa niż w Itace doliczając fakultety i wyżywienie.
  • Gość: michal IP: *.adsl.inetia.pl 07.05.14, 13:53
    Bezkresy pod adresem www.bezkresy.pl
  • Gość: jaho IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.03.13, 20:30
    Też tak uważam.
  • Gość: Agatas IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.13, 16:05
    Rainbow Tours ma wycieczki do Gruzji, ale połączone z Turcją. www.rainbowtours.pl/wyszukiwanie?osoby=[2,0,1]&cena-za-wszystkich=nie&panstwa=[%22Gruzja%22]&dataOd=10.03.2013
    póki co cena tak jak mówisz, około 4 tys., ale może będą schodzić do jakichś lastów później :)
  • Gość: olak IP: *.ksiezyc.pl 11.03.13, 08:36
    Też w tym roku zaplanowałam zwiedzić Gruzję i analizując programy różnych biur wybrałam z Itaki "Batumi Herbatumi", ale program to oczywiście kwestia gustu. Tu jest wszystko w cenie. W ubiegłym roku byłam z nimi na innej wycieczce, to byłam bardzo zadowolona, bo zwiedziliśmy dużo, ale zawsze też był czas wolny.
  • maigold 12.03.13, 20:37
    Znalazłam jeszcze to, pewnie trudno liczyć na opinie, bo to niepopularne biuro.
    www.barents.pl/gruzja-i-armenia-co-najlepsze-z-kaukazu
  • Gość: beatnik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.03.13, 14:28
    ha! nie za taką cenę, podawałem tańsze i sprawdzone firmy
  • Gość: malgos67 IP: 193.59.75.* 12.12.13, 16:24
    bylam z nimi - bardzo fajni piloci (mieszkaja w gruzji lub czesto tam wracaja, wiec maja wiedze praktyczna). nocleg u lokalnych rodzin, nie sa to hotelowe warunki, ale za to poznaje sie gruzje na prawde od kuchni i wspaniale jedzienie (bardzo duzo tego jedzenia w cenie wycieczki). W Armenii za to fajne hotel o wysokim standardzie. armenia piekna, warto o nia od razu zachaczyc. generalnie polecam.
  • hotelaziska 14.12.13, 19:16
    a nie lepiej kupić tani lot z wizzaira i samemu zorganizować pobyt..?
    polecam gościa,z którym myśmy byli prawie tydzień:

zobacz naszą relację i namiary na przewodnika-->>kliknij<<--
    --
    --
    www.hotelaziska.pl łaziska grn moniuszki 15 | 601 506 480
  • 4podroze 20.07.14, 20:52
    Oferta dla turystów samodzielnie lecących Wizzairem do Kutaisi: krzysztofmatys.pl/1079-gruzja-wizzair-kutaisi/
  • ppp2013 28.09.14, 17:32
    Zdecydowanie nie polecam. Głównie ze względu na fatalne warunki noclegowe w obiektach agroturystycznych. Pokoje brudne, z nieprzyjemnym zapachem, zdarzały się myszy i owady w pokojach. Noclegi czesto w pokojach czteroosobowych, choc w ofercie jest mowa o pokojach dwuosobowych, a tylko dla chenych w pokojach trzy- i czteroosobowych, zdarzały się noclegi w pokoju z jednym małżenskim łóżkiem, w którym musiały nocować dwie obce dla siebie osoby( jednej płci). Jeden nocleg z kwaterze z toaletą w postaci "sławojki", choć w ofercie jest mowa o tym, że wszytskie pokoje sa wyposażone w łazienki o standardzie europejksim. Łazienki czesto pietro niżej, ale z zewnętrznymi schodami, stąd konieczność spaceru przez podwórko, by dostać się do łazienki. Co w nocy przy temperaturze kilkanascie stopni, nie należało do przyjemności. Niektóre noclegi we wsiach, ktre swym wyglądem bprzygnebiały równie mocno, jak same kwatery. Pilot młody chłopak, uczynny, dośc dobry organizator, ale słabo przygotowany merytorycznie. Przekazywał bardzo skape informacje na temat obiektów zwiedzanych. Ogłnie nie polecam. Wycieczka droga - 6000 tys złotych, a warunki noclegowe w obiektach agroturystycznych o dramatycznie niskim standardzie .
  • ppp2013 28.09.14, 17:37
    Zdecydowanie nie polecam. Głównie ze względu na fatalne warunki noclegowe w obiektach agroturystycznych. Pokoje brudne, z nieprzyjemnym zapachem, zdarzały się myszy i owady w pokojach. Noclegi czesto w pokojach czteroosobowych, choć w ofercie jest mowa o pokojach dwuosobowych, a tylko dla chętnych w pokojach trzy- i czteroosobowych, zdarzały się noclegi w pokoju z jednym małżenskim łóżkiem, w którym musiały nocować dwie obce dla siebie osoby (jednej płci). Jeden nocleg w kwaterze z toaletą w postaci "sławojki", choć w ofercie jest mowa o tym, że wszystkie pokoje są wyposażone w łazienki o standardzie europejksim. Łazienki czesto piętro niżej, ale z zewnętrznymi schodami, stąd konieczność spaceru przez podwórko, by dostać się do łazienki. Co w nocy przy temperaturze kilkanascie stopni, nie należało do przyjemności. Niektóre noclegi we wsiach, które swym wyglądem przygnębiały równie mocno, jak same kwatery. Pilot młody chłopak, uczynny, dośc dobry organizator, ale słabo przygotowany merytorycznie. Przekazywał bardzo skape informacje na temat obiektów zwiedzanych. Ogłnie nie polecam. Wycieczka droga - 6 tys złotych, a warunki noclegowe w obiektach agroturystycznych o dramatycznie niskim standardzie .
  • ppp2013 28.09.14, 17:41
    oczywiście cały teks o biurze z fatalnymi noclegami dotyczy oferty biura Barents - Gruzja i Armenia
  • iza229 15.10.14, 17:51
    Witam,

wszystko zależy od Biura lub organizatora.
    My z byliśmy z prywatnym przewodnikiem Gruzinem jego samochodem. Bardzo jesteśmy zadowoleni, oczywiście co nieco byśmy zmodyfikowali - ale wszystko zależy od oczekiwań, kasy i czasu. Cenowo takie rozwiązanie jest nawet tańsze od wycieczki zorganizowanej.
    pozdrawiam
    Iza 229
  • frycia2 25.03.13, 16:47
    Nie wiem dlaczego, ale mnie jakoś ta Gruzja nie pociąga. Powiem szczerze, że słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii na temat tego kraju i sporo moich znajomych już tam było, ale jednak jakoś tam mnie nie ciągnie. Ale to chyba wszystko zależy od ludzkich upodobań.
  • Gość: Ula IP: *.dynamic.chello.pl 25.03.13, 21:41
    Ciekawa ta Turcja połączona z Gruzją, warto się nad tym zastanowić, takie dwa w jedym;)
  • Gość: Tosia IP: *.play-internet.pl 28.03.13, 13:27
    Zawsze chciałam zwiedzić Gruzję, czytałam kilka artykułów m.in. Mellera czy Pakosińskiej i poprostu tym bardziej marzę o urlopie w tym miejscu, myślałam, żeby zorganizować wyjazd na własną rękę, może zna ktoś jakieś namiary na noclegi, albo chociaż jakieś wskazówki jak zorganizować sobie taki wyjazd, zawsze wyjeżdżałam z bp, więc dla mnie to zupełna nowość takie samodzielne planowanie.
  • amused.to.death 03.04.13, 13:16
    lbo chociaż jakieś wskazówki jak zorganizować sobie taki wyjazd, zawsze wyjeżdż
    > ałam z bp, więc dla mnie to zupełna nowość takie samodzielne planowanie.

1. zapytaj znajomych/przyjaciół/rodziny czy ktoś by się nie chciał przyłączyć;)
    2. Kup bilet - LOT ma często promocje, teraz też któreś tanie linie lotnicze latają.
    3. poczytaj plany podróży innych osób - w zależności od czasu i tego co chciałabyś zobaczyć (natura/zabytki/winnice...)
    4. Poczytaj stronę www.kaukaz.pl
    5. Zarezerwuj nocleg na pierwszy dzień np. w Tbilisi (jeśli tam lecisz) - np. na hostelworld.com
    6. Nie przejmuj się noclegami - albo rezerwujesz na stronie powyżej (jeśli będziesz mieć dokładny plan), albo w każdym odwiedzanym miejscu ci coś polecą, albo po dotarciu na miejsce coś bez problemu znajdziesz.
    7. Jeśli to twój pierwszy raz to daj swój plan komuś do weryfikacji (np. na forum travelbit, albo kaukaz.pl - początkujący często wpychają w plan więcej niż da się zrobić).
    8. Poucz się trochę podstaw rosyjskiego - bardzo pomaga:)
  • Gość: kawus IP: 91.231.119.* 05.05.13, 19:56
    Jedziemy rodziną 2+1 /12 lat/ samolotem do Gruzji 16/06/13-02/07/13. Zaczynamy od Kutaisi . Mamy zarezerwowanych większośc noclegów , reszta spontan. Bazą noclegową od 21/06 -8 nocy jest Tiblilisi . Poszukujemy 3 chętne osoby do apartamentu w Tiblilisi / do podziału kosztów- 180 Gel za noc za 6 os. apartament/ , co na tamtejsze ceny nie jest dużo. Apartament 3 sypialnie, 2 łazienki, kuchnia.
    A może skompletujemy większą grupę do samochodu na kilka dni do zwiedzania
  • jakanu 06.05.13, 15:38
    Gruzję wspominam bardzo miło, bo była to moja pierwsza zagraniczna wycieczka. Wiele lat temu, jeszcze z PTTK. Do Gruzji można tanio dolecieć indywidualnie: tanie loty do Gruzji

• Gość: Celina IP: *.olsztyn.mm.pl 26.08.13, 18:14
    Byliśmy w Gruzji cały czerwiec. Podróżowaliśmy na własną rękę, z plecakami. Jeździliśmy stopem, marszrutkami, pociągiem. Było cudownie. Każdy dzień to nowa przygoda. Poznaliśmy tam sympatycznych ludzi. Mamy gruzińskich przyjaciół. Takie podróżowanie jest tanie i dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Opisujemy każdy dzień pobytu na piotr-i-celina.blogspot.com/
  • Gość: Potapenko Sergii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.13, 13:46
    Narty Snowboarding w Gruzji 2014

• Na nartach lub desce na stokach Wielkiego Kaukazu
    • Średnowieczne cerkwie i ich freski z XI wieku (UNESCO)
    • Freeride z lokalnym przewodnikiem+ powrót autem terenowym
    • Zwiedzanie stolicy Gruzji i kąpiel w słynnych tbiliskich łaźniach
    Zapraszamy na narty lub deskę do Gruzji, gdzie spędzicie pełne dni na trasach zjazdowych nowoczesnego kurortu zimowego Gudaurii. To wyjątkowa okazja by zamienić coroczny wyjazd w Alpy i poznać stoki Wielkiego Kaukazu. Będziecie mieli okazję nie tylko korzystać z wyciągów narciarskich równych europejskim standardą, ale spróbujecie freeride'u. Nie zabraknie także gruzińskiej kultury i tradycji. .
    Zwiedzimy najważniejsze zabytki sakralne Gruzji z VI-XII wieku, poznamy atmosferę Starego Tbilisi i ogrzejemy się w słynnych, tbiliskich łaźniach siarkowych. Przy dobrej pogodzie zwiedzimy Kazbegi, z którego rozciąga się piękny widok na mityczny Kazbek (5047 m n.p.m.).Zwiedzimy najważniejsze zabytki sakralne Gruzji z VI-XII wieku, poznamy atmosferę Starego Tbilisi i ogrzejemy się w słynnych, tbiliskich łaźniach siarkowych. Będziecie mieli okazję poznać typową gruzińską kuchnię i jej rozgrzewające przysmaki jak: chaczapuri, ostri, chinkali czy charczo, a także wspaniałe gruzińskie wino oraz czaczę.

1.Transfer z lotniska w Gruzji do Gudauri. Po drodze kolacja. Późnowieczorny dojazd do Gudauri, zakwaterowanie i przygotowanie do następnego dnia jazdy na nartach/snowboardzie.

2. Jazda na nartach/snowboardzie w Gudauri, największym kurorcie narciarskim na Kaukazie. W ciągu tych dni pół dnia freeride'u, powrót samochodami terenowymi do Gudauri. Możliwość fakulatywnego heliskingu oraz wycieczki do Kazbegi: klasztor Cminda Sameba (UNESCO) na tle majestatycznego Kazbegu (5047 m n.p.m)., Wąwóz Darialski, zmrożony wodospad Gergeti. Codziennie śniadanie, kolacja we własnym zakresie.

3. Przejazd do Tbilisi (po drodze zwiedzanie najlepiej zachowanej twierdzy z czasów fuedalnych – Ananuri) oraz Mcchety- religijne centrum kraju z katedrą Sweti Cchoweli (UNESCO), która kryje w sobie szatę Chrystusa oraz malowniczo położonego monasteru Dżwarii (UNESCO). W Tbilisi zwiedzanie średniowiecznych cerkwi i twierdzy Narkila, możliwość kąpieli w gorących źródłach w zachwalanych przez Puszkina tbiliskich łaźniach. Nocleg w Tbilisi.

OKRES - Grudzień - Kwiecień

CENA 110 dollar/dzien

Kontakt tel. +48691214542 SERGII POTAPENKO albo potap.nikopol2yandex.ru

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

- zakwaterowanie w hotelach w Tbilisi oraz Gudauri

- transport na terenie Gruzji

- śniadanie i kolacja

- ubezpieczenie na trasach

- materiały informacyjne i mapy

- gwarancja ubezpieczeniowa biura podróży

Infrastruktura i wyciągi narciarskie: Gudauri to dynamicznie rozwijający się wysokogórski ośrodek sportów zimowych, który wyposażony jest w 4 nowoczesne wyciągi narciarskie firmy Doppelmayer. Przepustowość wynosi 10 tysięcy klientów w ciągu 1 godziny. Najwyższym punktem jest szczyt Sadzele (3 306 m n.p.m.). Wyciągami można wjechać także na drugi trzytysięcznik: Kudebi (3006 m). Dostępne są wyciągi krzesełkowe, ale od roku 2012 otwarto nową gondolę z kabinami dla 8 osób. Długość tras wynosi 35 km.

Heliskiing: Dla wszystkich amatorów zimowych sportów ekstremalnych mamy wyjątkową ofertę - heli skiing na Kaukazie z zachowaniem europejskich standardów bezpieczeństwa. Towarzyszyć będą Wam doświadczeni i profesjonalni przewodnicy górscy, którzy pokażą Wam dostępne niewielu oblicze gruzińskich gór. W czasie jednego dnia heli-skiingu odbędą się trzy przeloty helikopterem. a tym samym trzy zjazdy w trzech różnych miejscach Wysokiego Kaukazu (na wysokościach między 1 500 - 4 200 m n.p.m.). Heliskiing odbywa się w małej grupie, której towarzyszy dwóch górskich przewodników. Cena za jeden dzień heli skiingu to maksymalnie 650 EUR/osobę.
    Kuchnia: Gruzińska kuchnia słynie z wielu potraw - zarówno mięsnych (chinkali, szaszłyk, charczo, ostri) i wegetariańskich (marynowane bakłażany, chaczapuri, lobio). Tbilisi pełne jest sklepów i restauracji. Ceny produktów spożywczych porównywalne lub niższe od polskich. W Gudaurii do wyboru wiele restauracji.

Transport: W czasie trwania wycieczki dysponować będziemy komfortowym minibusem lub w przypadku mniejszej liczby osób samochodem osobowym. Na trasie z Gudauri - Kazbegi będziemy korzystać z samochodów terenowych (wycieczka fakultatywna).
    Wyjazd: Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Tbilisi oraz Katowice.
  • Gość: barents.pl IP: 193.59.75.* 12.12.13, 16:30
    widzę, że skopiował Pan nasz tekst i nasz oferte...

www.barents.pl/narty-w-gruzji-2014
  • piotricelina 22.01.15, 08:50
    W 2014 roku byliśmy w Gruzji ponownie. Zakochaliśmy się w tym kraju i zdecydowaliśmy się kupić tam dom i przygotować kilka pokoi dla turystów zdecydowanych na samodzielne zwiedzanie. Razem z gruzińskimi przyjaciółmi postaramy się pomóc w planowaniu podróży i znalezieniu noclegu w tym pięknym kraju. Można się z nami kontaktować przez naszego bloga piotr-i-celina.blogspot.com
  • piotricelina 27.07.15, 09:42
    Wiele dni upłynęło od ostatniego pobytu w Gruzji, a dzisiaj mogę napisać od ostatniego pobytu w Polsce. Tak nas ta Gruzja wzięła, że kupiliśmy tu dom i powstał pierwszy w Sighnaghi polski Peter's Guest House z pokojami gościnnymi dla turystów. Każdy pokój ma łazienkę i wystarczy tylko napisać do nas i zarezerwować miejsce. Organizujemy też wycieczki po Gruzji. Kontakt celina.wasilewska63@gmail.com
  • Gość: kawus IP: 91.231.119.* 06.05.13, 18:57
    Znalazłaś coś neopodróżniczko?
    My jedziemy rodziną 2+1 /12 lat/ samolotem do Gruzji 16/06/13-02/07/13. Zaczynamy od Kutaisi . Mamy zarezerwowanych większośc noclegów , reszta spontan. Bazą noclegową od 21/06 -8 nocy jest Tiblilisi . Poszukujemy 3 chętne osoby do apartamentu w Tiblilisi / do podziału kosztów- 180 Gel za noc za 6 os. apartament/ , co na tamtejsze ceny nie jest dużo. Apartament 3 sypialnie, 2 łazienki, kuchnia.
    A może skompletujemy większą grupę do samochodu na kilka dni do zwiedzania
  • Gość: jona IP: *.access.telenet.be 13.06.13, 18:28
    Moja 14 letnia corka jedzie do Gruzji do Rustavi na 10 dniowy zjazd mlodziezy. Bedzie reprezentowala Belgie.Nigdy nie bylamw Gruzji i prosze o rady "specjalistow". Jak wyglada sprawa pieniedzy (podobno bez problemow mozna wybrac z automatu nawet z karty Maestro?, ile dac dziecku kieszonkowego, wszystko jest zapewnone przez organizatora-wycieczki w gory i do Tibilisi,wyzywienie, pobyt, ile kosztuje np butelka wody czy coli? Jakie pamiatki, gadzety najlepiej wziasc dla tamtejszej mlodziezy,beda jeszcze Estonczycy,Rosjanie i Wlosi. Na co trzeba szczegolnie uwazac? Jak wyglada zasieg z internetem i komorkami ,czy to prawda ze przy przewodowym jest bardzo wolny?Czy to prawda,ze latem jest bardzo duzo muszek i komarow i lepiej wziasc ze soba odpowiednie srodki? Oki, moze infantylne pytania, "mloda" juz sama jezdzila po Europie,ale tym razem jedzie w 8 osobowej grupie gdzie jest najmlodsza,a opiekun ma 19 lat,a wiec nie ma to jak info od specjalistow "u zrodla", za ktore z gory bardzo dziekuje
  • Gość: greg IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 13.06.13, 20:15
    najlepsze polskie "gadżety" gdzie będą Rosjanie i Estończycy do tego młodzież bez rodziców :)))) pytanie retoryczne hehheheh
  • Gość: jona IP: *.access.telenet.be 13.06.13, 20:41
    Duzo mi nie pomogles...moja corka nie czuje sie Polka....i tu jezeli masz na mysli alkohol to on nawet nie wchodzi w gre... specjalnoscia Belgii sa frytki,czekolada i piwo
  • Gość: greg IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 13.06.13, 21:37
    to że ona nie to nie znaczy że wschodni bracia będą sobie odmawiać ...
  • Gość: jona IP: *.access.telenet.be 13.06.13, 22:01
    To jest organizowane przez Rade Europy i mysle,ze skoro tylko jedzie po 8 osob z kazdego kraju to bedzie selektywne towarzystwo.A i inni nie przeszkadzaja mojemu dziecku,ktore jak to mowia ma "mocny" charakter
  • hotelaziska 14.12.13, 19:12
    a nie lepiej kupić tani lot z wizzaira i samemu zorganizować pobyt..?
    polecam gościa,z którym myśmy byli prawie tydzień:

zobacz naszą relację i namiary na przewodnika-->>kliknij<<--
    --
    www.hotelaziska.pl łaziska grn moniuszki 15 | 601 506 480
  • Gość: balonowka IP: *.dynamic.chello.pl 15.12.13, 22:22
    Ja jadę do Gruzji w lutym, ale tym razem na narty! Mam nadzieje, że kurort Gudauri mnie nie rozczaruje, a Rainbow zorganizuje wyjazd jak nalezy. To będzie mój pierwszy raz i w Gruzji, i na nartach :) szykuje sie wyjazd pelny wrażeń. A Gruzja wydaje się być przystępna i nie za droga.
  • neopodrozniczka 17.12.13, 19:36
    byłam i polecam - krajobrazy piękne, przygody niesamowite, klimat dawnych lat...
    Wygrzebałam bardzo tanie biuro a, że zapisywałam się blisko wyjazdów była jeszcze zniżka last, niecałe 2000 plus to co na miejscu ja wydałam jakieś 1100 (15 dni ) ale to tak na bogato wszędzie wchodziłam, dużo smacznego jedzonka i pamiątek:
    www.wytworniawypraw.pl/wycieczki/wycieczka/id-28/gruzja-armenia.html

luksusuów nie było, pensjonaty, hostele - warunki rózne pokoje wieloosobowe ale zobaczyć można było wiele, najlepsza była podróż na pace - myślałam ze to jeepy albo coś, a to rzeczywiście była paka ciężarówki-kosmos :) nie polecam tym którzy licza na gwiazdkowe hostele i nie mają formy - tylko dla tych co lubią chodzić, zwiedzać, a biorąc pod uwagę niską cenę przymkną oko na większe pokoje

tylko u mnie było więcej pobytu w Gruzji, bez Armenii, a tego co widzę dołożyli Armenię i jest też opcja autokarem przez zTurcję
  • Gość: malina IP: *.bialnet.pl 27.03.14, 12:16
    Wytwórnia wypraw
  • Gość: Kremówka IP: *.dynamic.chello.pl 29.04.14, 22:43
    Właśnie wykupiłam wycieczkę do Gruzji z Rainbow Tours :D Mówiąc młodzieżowym językiem - jaram się :D Wycieczka na 15 dni i to objazd za 3500 zł. Tanio, a program strasznie mi się podoba. Jak wrócę to koniecznie zdam relację ze wszystkimi szczegółami :)
  • Gość: Gruzja IP: *.135.172.192.static.kolnet.eu 03.05.14, 22:47
    www.youtube.com/watch?v=z_MLm39nvP0
  • Gość: agnes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.14, 18:03
    hej..jedziesz sama czy szukasz kogoś na dokwaterowanie? Na którą wycieczkę jedziesz?
  • 3rycho 25.05.14, 10:56
    Wczoraj wróciłem z 2-tygodniowego pobytu w Gruzji. Nie korzystałem z pośrednictwa biura podróży. Na miejscu trafiłem wspaniałego gościa, dzięki któremu zwiedziliśmy Gruzję od deski do deski. Namiary na niego znalazłem wcześniej w internecie. Może i jego usługi nie były tanie, bo za jeden dzień trzeba było zapłacić 130 GEL oraz 10 GEL za każde przejechane jego samochodem 100 km. Marszrutka w Gruzji kosztuje około 10 GEL/100 km, ale na osobę. Nasza trójka płaciła zatem tylko 1/3 ceny marszrutki. Poza tym nasz przewodnik był na każde zawołanie. Mieszkał na własny koszt w tych samych co i my hostelach. Samochód był zawsze do dyspozycji. Odpadł więc koszmar poszukiwań środka lokomocji, negocjowania cen itp. Nasz przewodnik zaproponował plan całego pobytu, zarezerwował noclegi no i co ważne, zawsze zawiózł nas do takiej restauracji, gdzie było i smacznie i niedrogo. Był to gość niesłychanie uczciwy, zawsze uśmiechnięty i cholernie życzliwy. Bez niego nie zobaczylibyśmy ani 1/5 tego co udało nam się zwiedzić. Nazywa sie Niko Piroyan i gdyby ktoś chciał skorzystać z jego usług oto jego adres email: algeronick@gmail.com. Rozumie język polski i mówi po rosyjsku. Porozumienie z nim nie stanowiło żadnego problemu.
  • taso24 17.07.14, 13:56
    Jestem Gruzinką, studiuje w Polsce ale na lato przyjechałam do Gruzji. Bardzo lubię spędzać czas z Polakami, dlatego zdecydowałam połączyć praca i hobby razem. Mogłabym być przewodnikiem, pomóc planować i organizować wakacje w Gruzji (max 6 osób). Rozumiem że czasami z biura podróży drogo kosztuje, z drugiej strony też jest trudno sam planować trasę nie znając język i kraj. Właśnie chętnie bym pomogła, pokazała piękna Gruzja w dobrych cenach. Szczególnie na prywat. Gvantsa.kobakhidze@gmail.com
  • anetka19831 14.10.14, 13:14
    Witaj a czy brałbys pod uwagę opcje gdybym mogła przylecieć do ciebie i miec w pewnym sesie kogoś kto by mi pomógł ten wyjazd jakość fajnie przeżyć i towarzyszyć. Fakt faktem bardzo chce zobaczyć Gruzję i to bardzo ale ciezko jest znalezc kogos kto chce akurat jechac w te same miejsca w tej samej kwocie i w tym samym terminie a samej napewno sie nie odważę. Oczywiście dogadly byśmy sie w kwestii finansowej za czas poświęcony mi. Myślami i Mac tygodniowym wypadzie z końcem pazdziernika bądź w listopadzie. Mój mail anetka19831@wp.pl nr tel 0044 7525853098z na stałe mieszkam w Uk ale wylot z polski by nie stanowił problemu. Pozdrawiam
  • iza229 15.10.14, 17:42
    Witaj,
    chętnie byśmy z mężem z kimś wspólnie pojechali, ale my już jesteśmy po zwiedzaniu Gruzji. Wróciliśmy 4 października, Było super. spotykaliśmy osoby które podróżowały nawet same i to kobiety.
    Gdybyś znalazła kogoś do towarzystwa do służę radą co do zorganizowania wycieczki, możemy polecić kogoś - naszego przewodnika po Gruzji -- kto zorganizuje wypad. Mamy swoje przemysślenia do ewentualnego zmodyfikowania wyjazdu, wszystko zależy od oczekiwań, kasy, itd.
    Służę radą.
    pozdrawiam
    Iza 229
  • anetka19831 15.10.14, 19:11
    Dziękuje:-) troche sie obawiam sama tam wybrac. Ale jesli juz sie zdecyduje napewno sie odezwe:) pozdrawiam
  • iza229 04.08.14, 18:15
    Witaj,
    interesuje mnie indywidualna wycieczka do Gruzji. Czy mogłabym się z Tobą skontaktować w tej sprawie?
  • 3rycho 06.08.14, 13:53
    Serdecznie zapraszam. Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Prosze pisać na mój adrews e-mailowy: rycho-1957@o2.pl. Pozdrawiam
  • Gość: michal IP: *.adsl.inetia.pl 07.05.14, 13:51
    spróbuj na www.bezkresy.pl
  • 4podroze 20.07.14, 20:48
    Albo tanio albo dobrze! To generalna zasada. Gruzja wymaga umiejętnego podejścia, w Gruzji najciekawszy jest lokalny klimat, spotkania z ludźmi, supry - uczty przy winie, gruzińskie tańce, dobry przewodnik, itd. Nie da się tego zrobić w dużej grupie, przy masowej turystyce. Długo można by o tym pisać... Zanim wybierzecie taką czy inną ofertę poczytajcie o Gruzji, np. tu gruzja-turystyka.blogspot.com/
    Musicie wiedzieć czego w Gruzji szukacie. Wtedy dokonacie świadomego i udanego wyboru.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • traveler91 06.10.14, 16:34
    O tak, podpisuję się pod tą wypowiedzią. Taka wycieczka powinna być dobrze zaplanowana, od siebie mogę polecić region Kachetia i tam spróbować wina, a potem udać się do Dawit Garedżi ;)
  • iza229 15.10.14, 17:47
    My z mężem wróciliśmy zauroczeni Gruzją, zadowoleni z naszego przewodnika, oczywiście co nieco byśmy udoskonalili. Oczywiście to nie kraj dla tych którzy chcieliby mieć wyjazd allinclusiv.
    pozdrawiam Iza229
  • miruncia77 21.05.15, 11:03
    Pani Izo bardzo chciałabym skorzystać z Pani doświadczenia odnośnie tej podróży, proszę o kontakt i rady - planujemy wyjazd indywidualnie z mężem - e-mail miruncia7@interia.pl
    ciepło pozdrawiam Mirena
  • bartekpodroznik2 08.08.14, 23:36
    Nie wiem czy aż tyle trzeba płacić za podróż skoro jest możliwość samodzielnego wyjazdu, np. za miesiąc ja sam udaję sie w taką podróż i chętnie zabrałbym ze soba kogoś fajnego, planuję zwiedzić wiele zabytków w Gruzji i również Armenię. Szczegółowy plan (także moich następnych podróży) i kontakt do mnie są tutaj: kalendarzprzygod.pl/egzotyczne-wakacje
  • anetka19831 29.09.14, 23:54
    Witam:) i jak wyjazd do Gruzji zaliczony?? Chetnie bym sie tam wybrała na tydzien sama nie chętnie. Zawsze raźniej z kimś.
  • anetka19831 14.10.14, 13:06
    Witaj ja wlasnie szukam kogoś chętnego na tygodniowy wypad na przełomie pazdziernik/listopad:) jesli miałabyś nadal ochote na wyjazd w te miejsce odezwij sie proszę na mojego maila anetka19831@wp.pl bądź mój nr tel 0044 7525853098. Jestem z Anglii ale nie widze przeszkód lecieć z Polski. Pozdawiam
  • 4podroze 07.10.14, 18:09
    Polecam. Kameralne grupy,ciekawe programy, wysoki standard świadczeń: krzysztofmatys.pl/
  • 0lena_m 12.12.14, 15:53
    Wycieczka w gronie znajomych jest chyba najlepszym pomysłem na spędzenie urlopu i to w Gruzji.
    Kto jeszcze nie był niech koniecznie się tam wybierze :) . Moi znajomi, którzy byli tam po raz pierwszy zachwycili się widokami i winem. Nie wiem jak oni to robią, ale gruzińskie wino chyba wszystkich potrafi przekonać do Gruzji.
  • anetka19831 09.10.14, 00:18
    Witaj. A kiedy bys planowała sięgam wybrac? Moze na własna rękę a nie przez biuro podróży. Sama chce tam sie wybrac. Moze razem zaplanujemy?
  • iza229 24.01.15, 20:35
    my bylismy zupełnie prywatnie na własą rękę, mieliśmy Gruzina który woziła nas przez 2 tygodnie, było super, gtaniej niż przez biuro
  • tomik59 30.01.15, 10:47
    iza229-możesz podać jakieś namiary na tego Gruzina?Wybieramy się we wrześniu w 4 osoby.W jakim mieście On mieszka?Dzięki z góry za info.Tomek.
  • 77johny 05.03.15, 10:23
    tamada-tour.com.pl - też możecie napisać w sprawie indywidualnego wyjazdu i pomocy przy organizacji noclegów, tranportu - oni są cały czas na miejscu, ja tak zrobiłem z kumplami i zrobimy znowu. woził nas krzysiek, syn właściciela. spoko gość i świetnie zna gruzję.
  • mireklewy70 03.05.15, 16:26
    Witaj,

Czytam informacje na temat podrróży do Gruzji.
    Wraz z żoną planujmy wyjazd na przełomie sierpnia/września.
    Nigdy nie byliśmy w tym kraju, forma wypoczynku dowolna,bardziej preferowane zwiedzanie.
    Możesz coś podpowiedzieć, dać namiary na zaprzyjaźnioną kwaterę i opiekuna kierowcę Krzysztofa ?

Pozdrawiam Mirek z Torunia

Info wyślij proszę na mojego emaila mireklewy70@wp.pl
  • mireklewy70 03.05.15, 17:48
    Witaj Iza,

Planujemy pierwszy raz jechać z żoną do Gruzji.

Korzystając z Twojego doświadczenia proszę o podanie namiarów na kwaterę i Gruzina który Was ,,woził "przez 2 tygodnie😉

Jeśli możesz wyślij wszystkie ważne informacje na mojego e maila: mireklewy70@wp.pl

Pozdrawiam Mirek z Torunia
  • kreatorpodrozy 16.03.15, 19:46
    wiesz, nie wiem, czy jest sens podróżowania po Gruzji z biurem podróży. To naprawdę niewielki, bardzo przyjazny kraj, w zasadzie bezpieczny. Znacznie mniej wydasz lecąc Wizz Airem do Kutaisi, czy nawet LOT-em do Tbilisi i potem jeżdżąc na własną rękę. Ceny przyzwoitych noclegów zaczynają się od 20 - 25 GEL, przejazdy nie są drogie. Hmm? :-)

Kreator Podróży
    -------------------------
    Spersonalizowane plany podróży na każdą kieszeń
  • jowita8901 22.06.15, 14:28
    siostra była rok temu z mezem i stierdzili ze zdecydowanie bardziej oplca się na wlasna rekę. Gruzja i Armenia to dla wielu osob – wbrew pozorom bardzo ciekawe miejsce. Trochę im zazdroszcze tej podróży.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.