Dodaj do ulubionych

Kryzys i drożyzna,

18.04.11, 13:52
dopadły nas i duszą. Mam taką propozycję: wpisujmy odkrycia zakupowe zachowujące równowagę cenowo/jakościową. Nie jestem dobrą gospodynią, ale juz kilka takich odkryć zrobiłam. Np. bulionetki, na reklamy nie reagowałam, bo jako dyslektyczka nie zapamietuję, nie rozumiem, nie widzę etc... Natomiast raz kupiwszy całkiem przestawiłam się z kostek na bulionetki. Oczywiście są droższe ale, wrzuca się jedną na litr, a nie pół litra, smakowo są nieporównywalne i są znacznie mniej słone (przynajmniej na język, bo składu nie porównałam na wszelki wypadek, po co mam czytać, że tam nic poza chemią nie ma i tak to wiem!
Drugie moje odkrycie to makaron Eko Mak spagetti długie pełnoziarnisty. W moim poddomowym sklepie (to jest u nich towar z tych droższych) pół kilo kosztuje 3.50. Jest trudny do rozgotowania i bardzo smaczny. Spokojnie można go porównać do spagetti italiana (o?)
Zapraszam do wpisywania produktów, bo liczę na Was żeby zbilansować mój budżet i nie chodzi mi tylko o żarcie!!!!

--
- Bal!!! - przeraźliwie wrzasnął kot
Edytor zaawansowany
  • verbena1 18.04.11, 19:37
    Nie dopisze sie do listy bo u mnie ceny w innej walucie. A propos oszczednosci to jutro jade na zakupy do Niemiec (tylko 10 kilometrow). Niektore artykuly tansze, kielbasa i chleb bardziej podobne do polskich, wybor wiekszy no i okazja do pojechania "za granice"smile

    Odnosze wreazenie ,ze w Polsce zaczynaja sie przygotowania do wprowadzenia euro. Ceny beda podobne jak np. w Holandii a zarobki pozostana takie same bo.....ludzie jakos sobie poradza.

    --
    Zycie dzieli sie na dwa etapy: mlodosc i "swietnie wygladasz".
    Erica Jong
  • goskaa.l 19.04.11, 07:13
    Polecam twarożek EMILKI do kupienia w Netto. Opakowanie 0,5 kg kosztuje po podwyżce 3,59 zł. Jest chudy, smakuje wyśmienicie, piecze się z niego pyszny sernik.
    --
    http://i35.tinypic.com/34s16qx.jpg
    Właściciele jamników dzielą się na dwie kategorie. Jedna to ci, którzy śpią z psem. Druga to ci, którzy się do tego nie przyznają.
  • mammaja 20.04.11, 10:18
    Jajka potanialy, a placilam za ekologiczne po 89 gr. Zdzierstwo niebywałe!
  • monia.i 20.04.11, 22:32
    Proszek i płyn do prania ręcznego kupuję w Lidlu. Szczególnie z płynu jestem zadowolona - delikatne rzeczy wcześniej prałam w perwollu bodaj - lidlowy płyn jest sporo tańszy a efekt moim zdaniem porównywalny. I nie podrażnia mi skóry - bo ja niektóre rzeczy, szczególnie ulubione, w łapach piorę. W ogóle w Lidlu bywają fajne rzeczy. Regularnie kupuję ich jogurt naturalny - no ale tu już trzeba samemu przetestować, bo na przykład siostrzenicy ten właśnie nie smakuje. Woli danona - a mnie z kolei naturalny danone totalnie nie leży i smakuje kredą (tyle, że ja w ogóle nie przepadam za jogurtem, chyba przez rozsądek jem). Smakowała mi nasza naturalna Bakoma, ale w sklepie pod pracą jest jak dla mnie za drogi. Więc wysiadam przy lidlu i kupuję porcję na tydzień.
  • verbena1 21.04.11, 09:11
    Moniu, masz racje, w Lidlu mozna kupic tanie i dobre produkty. Polecam plyn i proszek Formil, byc moze w Polsce tez jest, w testach zajmuje pierwsze miejsce.
    Za chwile jade po wielkanocne zakupy wlasnie do Lidla, tym razem niemieckiego.

    --
    Zycie dzieli sie na dwa etapy: mlodosc i "swietnie wygladasz".
    Erica Jong
  • mammaja 21.04.11, 09:38
    No wlasnie, Monia nie napisala jaki prszek kupuje W Lidlu - ja sie tez wybieram.
  • monia.i 21.04.11, 10:15
    Zgadza się, Formil smile Naprawdę niezły - no i za niecałe 30 zł spore pudło - nie pamiętam, ile kg.
  • lablenka_x 21.04.11, 19:04
    Dłuższa wypowiedź w wolnej chwili.teraz na szybko w Biedronce kupujemy kostki do zmywarek - 40 szt.za za 16 zł.Zmywają równie pieknie jak calgonit,ale nie pamiętam jak się nazywają,bo wykładamy z pudełka do pojemnika.
    W tejże Biedronce(mam je 2 pod reką- jedną przy najbliższym bankomacie,druga przy oddziale Oriflame)kupuję też papier toaletowy, pachnący ,biały i z tłoczonymi wzorkami i papierowe ręczniki, najtańsze jakie znam.
    W Lidlu kupuję gdy jadę na masaż do Leszna,bo masażysta tuż tuż.
    --
    LX

    Nie chodzi o to by żyć jak inni,lecz żyć pośród innych.
  • malosia06 21.04.11, 20:49
    Ręczniki papierowe kupuję w Netto. Są to wielkie rolki kosztujące ok. 12 złotych.
    W Lidlu kupuję prawie całą chemię gospodarczą, z tym ze nie piore w żadnych proszkach. Kupuję tam plyny do białego i czarnego prania, i płyn do tkanin delikatnych (w tych do bieli i czerni też można prać wełnę i jedwab).
    --
    http://i35.tinypic.com/34s16qx.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.