• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Dziś wybory do europarlamentu Dodaj do ulubionych

• 13.06.04, 09:13
    Wybory do europarlamentu - jak głosować

Aby w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego nasz głos był uznany
    za ważny, należy postawić znak "X" w kratce po lewej stronie nazwiska jednego
    z kandydatów do PE.

Wskazując na więcej niż jednego kandydata z jednej listy także oddamy ważny
    głos, ale zagłosujemy tylko na tę osobę, która ma wyższe miejsce na liście.

Lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę od 8.00 do 22.00. Głosujący, muszą
    wziąć dowód tożsamości - to warunek, by została nam wydana karta do
    głosowania.

Podobnie jak w przypadku innych wyborów, także w wyborach do PE obowiązuje
    przyjęta przez Państwową Komisję Wyborczą zasada, że "iksem" są każde dwie
    przecinające się kreski, nieważne czy przecinają się ukośnie, czy też
    bardziej prostopadle. Tak więc ważny głos oddamy także wtedy, gdy w kratce
    postawimy krzyżyk.

W lokalu wyborczym otrzymamy jedną, białą kartę do głosowania. Będzie to duży
    arkusz papieru (formatu A2, lub B2). Na karcie będzie od 14 do 18 list
    kandydatów - w zależności od tego, ile list zarejestrowano w naszym okręgu
    wyborczym.

Listy wyborcze poszczególnych komitetów na karcie będą ułożone w kolumnach w
    kolejności wylosowanych numerów. Na każdej liście znajdziemy od 5 do 10
    nazwisk.

Głos będzie nieważny, jeżeli przy żadnym nazwisku nie postawimy znaku "X" lub
    zagłosujemy na dwóch lub więcej kandydatów z różnych list. Jednak jeżeli
    postawimy "iksy" przy kilku nazwiskach z jednej listy, głos będzie ważny, ale
    zostanie zaliczony temu wybranemu przez nas kandydatowi, który znajduje się
    na lepszym (wyższym) miejscu na liście.

--
    Lx
    Edytor zaawansowany
    • 13.06.04, 09:14
      Jak myślicie - jaka będzie frekwencja?
      Kto wygra?
      --
      Lx
      • 13.06.04, 09:15
        Czy nas nie obowiązuje także cisza wyborcza?
        • 13.06.04, 09:19
          Chyba obowiazuje, ale czy pytania , które postawiłam i przypomnienie o wyborach
          to naruszenie tej ciszy?
          Czy rozmowy miedzy znajomymi tez sa naruszeniem tej ciszy?
          Nie wiem .
          --
          Lx
          • 13.06.04, 09:21
            Nie Lx, nie naruszyłaś, ale w nastepstwie może coś takiego wystąpić. Rozmawiają
            znajomi, ale na forum publicznym, stad moje zapytanie?
          • 13.06.04, 09:22
            Na onecie ten artykuł i sonda - na kogo oddałes głos -

-- Pierwsze w Polsce wybory do PE

W Polsce rozpoczęły się (o 8.00) wybory do Parlamentu Europejskiego, w którym
            są do obsadzenia 732 mandaty, w tym 54 dla Polski. W pozostałych 24 krajach
            członkowskich Unii wybory odbywały się w dniach od 10 do 13 czerwca.

/AFP

Wybory, podobnie jak w innych krajach członkowskich, mają charakter
            proporcjonalny. Najpierw liczone są głosy w skali całego kraju, następnie
            wyłania się listy, na które oddano powyżej 5 procent głosów by potem rozdzielić
            mandaty między okręgi wyborcze.

Polska będzie miała w nowym parlamencie taką samą liczbę miejsc co Hiszpania, a
            mniej niż Niemcy, Francja, Włochy i Wielka Brytania. *Frekwencja w wyborach do
            europarlamentu, ktore odbywają się co 5 lat, stopniowo malała. W 1999 roku
            głosowało 49,8% uprawnionych, w 1994 roku - 56,8%, w 1989 roku - 58,5%, w 1984
            roku - 61,0%, w 1979 roku - 63,0%.

Ugrupowania działające w europarlamencie to: Grupa Europejskiej Partii Ludowej
            (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów, Grupa Partii Europejskich
            Socjaldemokratów, Europejska Liberalno - Demokratyczna Partia Reform,
            Konfederacyjna Grupa Zjednoczonej Lewicy Europejskiej / Nordycka Zielona
            Lewica, Grupa Zielonych / Wolne Przymierze Europejskie, Grupa Unii na rzecz
            Europy Narodów i Grupa na rzecz Europy Demokracji i Różnorodności.

Dla przedstawicieli Polski w PE są 54 mandaty. W ich podziale wezmą udział
            wszystkie komitety, które otrzymają w skali kraju ponad 5-procentowe poparcie.
            W przeciwieństwie do wyborów parlamentarnych, poszczególnym okręgom nie
            przysługuje określona liczba mandatów, zależeć będzie ona od frekwencji. Jest
            to nowe rozwiązanie w polskim prawie wyborczym.

W przypadku wybrania do Parlamentu Europejskiego obecni posłowie i senatorowie
            utracą sejmowe i senackie mandaty. Poseł do PE nie może być jednocześnie
            członkiem Rady Ministrów, sekretarzem stanu, a także między innymi: prezesem
            NBP, prezesem NIK, Rzecznikiem Praw Obywatelskich lub jego zastępcą, członkiem
            RPP, członkiem KRRiTV oraz ambasadorem.

Mandatu parlamentarzysty europejskiego nie można także łączyć z zatrudnieniem w
            Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Sejmu, Kancelarii Senatu lub z zatrudnieniem
            w dministracji rządowej. W przypadku, kiedy osoba będąca posłem do PE uzyska
            mandat posła lub senatora w polskim parlamencie, bądź przyjmie funkcję, której
            nie można łączyć z mandatem do Parlamentu Europejskiego, następuje jego utrata.

Protest wyborczy można wnieść wyłącznie na piśmie skierowanym do Sądu
            Najwyższego w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez Państwową
            Komisję Wyborczą w Dzienniku Ustaw. Sąd Najwyższy odpowiada na protest
            przyjmując w tej sprawie uchwałę.

Wklejam , bo tu nie ucieknie , a przyda się dzieciakom do szkoły.
            Lx
      • 13.06.04, 09:24
        lablafox napisała:

> Jak myślicie - jaka będzie frekwencja?
        > Kto wygra?

Nie rozumiem Twojego entuzjazmu. Co Cię tak podnieca? Chyba,że startujesz jako
        kandydat. Masz nadzieję czy pewność, ze się coś zmieni na lepsze? Jeżeli tak to
        gratuluję optymizmu.

P.S.
        Posłużę się określeniem mojego syna: MTV - Mnie To Wali.
        • 13.06.04, 09:26
          "Za naszych czsów" było mnie to wisi, ale mnie to absolutnie nie wisi i nie
          chcę sie wstydzić za reprezentatów naszego kraju.
        • 13.06.04, 09:28
          Mam nadzieję. OGROMNĄ!!!!!!!!!!
          I dlatego zależy mi na tym , aby reprezentowali nas ludzie godni. Możem głupia
          taka.
          Choć powinno , jak piszesz , z racji wieku , mojego , walić mnie to.
          Chiałabym jednak aby było lepiej , tym którzy są na starcie dorosłego życia.
          --
          Lx
          • 13.06.04, 10:01
            Piszemy na dwóch wątkach na ten sam temat. Pozostańmy może tu na założonym
            przez Ciebie. Byłbym idiotą twierdząc, że nie chcę zmian na lepsze, że nie chce
            lepszego życia dla moich dzieci. Ale doświadczenia poprzednich lat, budując
            socjalizm (wówczas wierzyłem że się przyczyniam do rozwoju mojej ojczyzny),
            późniejsze zmiany ustrojowe i nowa nadzieja, zmiany ekip rządzących raz prawica
            raz lewica po prostu mnie otrzeźwiły. W tym moim kraju - NIC SIĘ NIE DA
            ZROBIĆ!. Stąd można (i nalezało!) wreszcie wyjechać jak najdalej. Spójrz w
            historię Polski. Zawsze jednoczyliśmy się w sytuacji zagrożenia czy niewoli. W
            takich przypadkach byliśmy jednomyślni. Gdy tylko odzyskiwaliśmy wolność, pełną
            czy kontrolowaną to momentalnie wyłaziły z nas nasze przywary narodowe;
            prywata, sobiepaństwo, itp.
            Jedno jest pewne - nie potrafimy rządzić! Potrafimy się bić (za naszą i waszą),
            potrafimy pracować (za godziwą zapłatę), potrafimy także pić (na szczęscie
            średnia spada).
            Pamiętam dwa cytaty, które odzwierciedlają nasze cechy narodowe:
            Bismarcka - Polakom tak, z Polakami nigdy!
            Piłsudskiego - Tam gdzie dwóch Polaków tam trzy partie.

P.S.
            Trochę chaotycznie ale wkurza mnie świadomość, że niczego nie mogę zmienić
            obojętnie czy głosuję czy nie.
            • 13.06.04, 10:24
              Wydaje mi się ,że możesz.
              Zmień jednak podejście do sprawy i Polski.
              Jeśli chodzi o Bismarka to Wielkopolanie nieźle dawali mu popalić - nie jako
              wojownicy , ale walcząc ekonomicznie i udało się.
              Nie sztuka bić się i dostwać zawsze po d... sztuka walczyć codziennie ,
              systematycznie i wygrywać.
              Mówiąc , czy rozpowszechniąjac takie mniemanie o Polakach , o jakim napiseś
              wyżej utrwalasz tylko takie myślenie i takie podejście.
              --
              Lx
              • 13.06.04, 10:36
                lablafox napisała:

> Wydaje mi się ,że możesz.
                Mnie się nie wydaje, ja wiem bo już próbowałem wielokrotnie.

> Zmień jednak podejście do sprawy i Polski.
                Im człek starszy tym trudniej zmienia poglądy co zupełnie nie odnosi się do
                naszych "wybrańców narodu". Ci to w ogóle nie mają poglądów tylko żądze.

> Jeśli chodzi o Bismarka to Wielkopolanie nieźle dawali mu popalić - nie jako
                > wojownicy , ale walcząc ekonomicznie i udało się.
                > Nie sztuka bić się i dostwać zawsze po d... sztuka walczyć codziennie ,
                > systematycznie i wygrywać.
                A ileż można? Do śmierci? Przecież widać, że wszelkie zmiany idą w niewłaściwym
                kierunku.

> Mówiąc , czy rozpowszechniąjac takie mniemanie o Polakach , o jakim napiseś
                > wyżej utrwalasz tylko takie myślenie i takie podejście.
                Nie jestem defetystą tylko realistą.
                • 13.06.04, 11:10
                  Re: Dzisiejki 35
                  lablafox 13.06.2004 08:31 odpowiedz na list odpowiedz cytując

Dzisiaj dzień wyborów do europarlamentu.
                  Ciekawa jestem wyników.
                  Oczywiście idę głosować.
                  --
                  Lx

• Re: Dzisiejki 35
                  wojtech451 13.06.2004 08:44 odpowiedz na list odpowiedz cytując

lablafox napisała:

> Dzisiaj dzień wyborów do europarlamentu.
                  > Ciekawa jestem wyników.
                  Ja nie, bo niczego to nie zmieni.

> Oczywiście idę głosować.
                  Oczywiście NIE idę. Mam świadomość, że NIE MAM na to co się dzieje w III RP
                  ŻADNEGO wpływu.

warum 13.06.2004 08:49 odpowiedz na list odpowiedz cytując

Na wschodzie - ladna pogoda, jest na dzieja,ze bede lezakowac na sloncu, choc
                  nie bedzie mi tak cieplo jak AntyPsad Glosowac pojde jak dojde do siebie; nie
                  majac teraz psa, wstaje leniwie i bez koniecznosci. Ale ja uwielbiam poranki.
                  Pozdrawiam serdecznie tych Za i Przeciw.

lablafox 13.06.2004 08:54 odpowiedz na list odpowiedz cytując

wojtech451 napisał:

> lablafox napisała:
                  >
                  > > Dzisiaj dzień wyborów do europarlamentu.
                  > > Ciekawa jestem wyników.
                  > Ja nie, bo niczego to nie zmieni.
                  >
                  > > Oczywiście idę głosować.
                  > Oczywiście NIE idę. Mam świadomość, że NIE MAM na to co się dzieje w III RP
                  > ŻADNEGO wpływu.

Szkoda ,że tak myslisz , może jednak jakiś wpływ jednak masz? Moze twój głos
                  sprawi ,ze jakis oszołom nie wejdzie do EP

--
                  Lx
                  • 13.06.04, 11:15
                    Re: Dzisiejki 35
                    wojtech451 13.06.2004 09:37 odpowiedz na list odpowiedz cytując

lablafox napisała:

> Szkoda ,że tak myslisz , może jednak jakiś wpływ jednak masz? Moze twój głos
                    > sprawi ,ze jakis oszołom nie wejdzie do EP

Gdybyś pisała na forum np: 20+ to nie dziwiłbym się, ale tu?
                    Czyżby naiwność polityczna nie przemijała z wiekiem?

P.S.
                    Juz "wybrańcy narodu" pokazali w UE co potrafią - LPR czy Samoobrona. Jestem
                    przekonany, że dla 99% kandydatów jedynym celem jest KASA. Swiadczą o tym ich
                    wypowiedzi, nieznajmość zagadnień, tematu, postawa "trzeba sie załapac a jakoś
                    to będzie".

warum 13.06.2004 09:42 odpowiedz na list odpowiedz cytując

Dlatego bede glosowac na ten 1% ,o ktorym mysle,ze kasa nie przeslonila mu
                    odpowiedzialnosci za swoich wyborcow i bedzie mnie godnie reprezentowacsmile

wojtech451 13.06.2004 11:01 odpowiedz na list odpowiedz cytując

warum napisała:

> Dlatego bede glosowac na ten 1% ,o ktorym mysle,ze kasa nie przeslonila mu
                    > odpowiedzialnosci za swoich wyborcow i bedzie mnie godnie reprezentowacsmile

Cóż, gratuluję trafności wyboru ale czy na pewno to jest ten (1/100)
                    sprawiedliwy i godzien Twojego zaufania? Na czym opierasz swoją wiarę, że za
                    jakiś czas Twój wybraniec nie skundli się, nie zapomni co obiecywał i będzie
                    miał gdzieś m.in. Twój głos? Czy znasz go tak dobrze? Czy jeżeli dojdzie do
                    wniosku, że nie jest w stanie zrealizować tego co obiecywał czy też zamierzał
                    zrobić to zrezygnuje ze stanowiska? Wierzysz że są jeszcze ludzie ideowi?
                    Jeżeli tak to masz w sobie niesamowitą (i niczym nie uzasdnioną) wiarę w ludzi.

lablafox 13.06.2004 11:07 odpowiedz na list odpowiedz cytując

Przenosze tę dyskusję we właściwe miejsce.
                    --
                    Lx
                    • 13.06.04, 11:29
                      Nie chce robic wyborczej propagandy ale proponuje glosowac na kobiety !
                      99% uczciwsze , rozwazniejsze , pracowitsze , humanitarne a moze i madrzejsze.
                      Na pewno mniej podatne na korupcje i uklady.
                      Wyobrazam sobie ze sprawowanie wladzy rozpoczelyby od rozwiazania problemow
                      w lecznictwie , szkolnictwie , opiece spolecznej.
                      Nawet kosztem rezygnacji z nowych odzutowcow , smiglowcow lub autosrad.

Czas cech meskich w polityce odchodzi do lamusa.
                      Agresywnosc , przebieglosc i mania wielkosci byly potrzebne w czasach ekspansji
                      i podbojow , kiedy ksztaltowaly sie panstwa .
                      Na razie wojna nam nie grozi , mimo wielu wydawaloby sie zagrozen.
                      Chyba tylko wielki kryzys gospodarczy moglby oslabic gotowosc cywilizacji do
                      obrony pokoju.

Moje haslo wyborcze :
                      "Kobiety do europarlamentu , do sejmu , na premiera , na prezydenta "

Niech tylko jak dojda do wladzy nie nasladuja swoich kolegow.
                      Niech beda kobietami.

• 13.06.04, 12:25
                        Uratowales sie ostatnim zdaniemsmile)Juz mialam podac telewizyjne przyklady
                        niekonsekwentnych /a moze az nadto upartych / kobiet, ktorych meskosci w sercu
                        wielu mezczyzn mogloby pozazdroscic. Ale masz racje - kobiety sa ok! I swietnie
                        nadaja sie do polityki, pod warunkiem,ze nie przekraczaja 50% ogolu. Bo wtedy
                        zaczynaja podejrzliwie patrzec na siebie, gdakac bez powodu i....rywalizowac o
                        uznanie.. wsrod panow. Dlatego wszedzie wskazany jest umiar i nic na
                        sile.Tzn,ani listy pol/pol /panie/panowie/ ani stale preferencje, ze na
                        ministra zdrowia i opieki socjalnej to tylko kobieta, a na ministra obrony to
                        tylko facet.
                        • 13.06.04, 13:01
                          Jak ja lubie kobiety , ktore rywalizuja o uznanie wsrod panow ... smile
                      • 13.06.04, 13:33
                        Niestety, realizm sklania mnie do podpisania sie raczej pod wypowiedziami
                        Wojtecha, chociaz bardzo bym chciala miec tyle optymizmu i nadziei, co Lx, czy
                        Wedrowiec. Kon jaki jest kazdy widzi i jesli w czyms nasz narod jest mistrzem
                        to chyba tylko w marnowaniu szans, jakie sam sobie wywalczy, czy jakie daje mu
                        historia. Potrafimy zaprzepascic wszystko, poczawszy od wywalczonej wolnosci,
                        odzyskanej demokracji, poprzez wolny rynek, a skonczywszy na stanie wojennym,
                        ktorego wprowadzajacy go jeneral wraz ze swoja swita nawet nie potrafil
                        wykorzystac do przeprowadzenia gruntownych reform, chociaz w owym czasie
                        dysponowal ku temu wszelkimi prerogatywami.
                        Obawiam sie, ze podobnie bedzie z UE, do ktorej weszlismy w momencie, kiedy
                        innego wyjscia juz praktycznie nie bylo, bo nawet ci, co byli przeciw zadnej
                        alternatywy, poza zmiana warunkow akcesji zaproponowac nie byli w stanie.
                        Obawiam sie tez, obserwujac cala kampanie eurowyborow w Polsce, ze dla wielu,
                        zbyt wielu kandydatow fotel w Strasburgu stanowi tylko przedluzenie wladzy,
                        ktora z pewnoscia straca przy nastepnych wyborach w kraju.
                        Wlasnie wrocilam z glosowania, byla dluga kolejka po karty i do kabin i
                        niewatpliwie jest to krzepiace. Tyle, ze wciaz sa to ci sami ludzie, ktorych
                        wiekszosc znam z widzenia i ktorych spotykam na kazdych wyborach w tym samym
                        lokalu wyborczym od lat, a wiec ci sami, ktorzy wybrali ostatnio komunistyczny
                        sejm, ktorzy omal nie dopuscili, by prezydentem zostal Tyminski, dzieki ktorym
                        Lepper ma dzis tak dobra pozycje w sondazach, ci sami, ktorzy jeszcze niedawno
                        wywieszali w oknach czerwone flagi na 1 maja, a dzis wywieszaja bialo-zolte w
                        Boze Cialo (a czasami obraz Matki Boskiej na pokrowcu na klape od kibla, jak to
                        w czwartek zrobila jedna z moich sasiadeksmile.
                        Reasumujac: chcialabym dozyc czasow, kiedy wreszcie wybierac bede tego, kto
                        naprawde mi sie podoba i komu ufam, kiedy nie bede musiala wybierac mniejszego
                        zla, czy tez przebywac na ciaglej "emigracji wewnetrznej" w poczuciu, ze i tak
                        nic nie zmienie, a swojego glosu na zadnego z oferujacych mi kolejne bajki
                        palantow nie oddam.
                        Uff, znowu rozpisalam sie zanadto, to pewnie skrzywienie zawodowe, bo placa
                        mi "od slowa" smile)))
                        • 13.06.04, 13:52
                          Nic dodac nic ujac!!!!Mysle tak samo bo jestem realistka.Obym sie mogla
                          rozczarowac na plus..
                          ml
                      • 13.06.04, 20:33
                        antyproton napisał:

.
                        > Na pewno mniej podatne na korupcje i uklady.
                        > Wyobrazam sobie ze sprawowanie wladzy rozpoczelyby od rozwiazania problemow
                        > w lecznictwie , szkolnictwie , opiece spolecznej.
                        > Agresywnosc , przebieglosc i mania wielkosci byly potrzebne w czasach
                        ekspansji
                        > Niech tylko jak dojda do wladzy nie nasladuja swoich kolegow.
                        > Niech beda kobietami.

A ja dorzucam kandydatkę, któa ma cechy o których piszesz + prawdomówność -
                        ALKSANDRA JAKUBOWSKA
    • 13.06.04, 13:57
      Jadąc raniutko w trasę rowerem po drodze zagłosowaliśmy wspólnie z mężem.
      Chyba byliśmy pierwsi ? Na takie wycieczki wyruszmy tylko raniutko.
      --
      ----------------------
      Ew.
      • 13.06.04, 14:40

To tylko strata czasu. To jest zalosne widowisko.

Europejski tort jest juz od dawna podzielony.Niestety dla nas pozostaly tylko
        okruchy.

Wojtech dwa razy cytuje Bismarcka,dodam trzeci cytat:

"niech Polacy rzadza sie sami,a to juz zagwarantuje slaba Polske i jej upadek"

Jeszcze jeden cytat:
        Margaret Tchatcher ("Iron Lady"),w latach osiemdziesiątych premier rzadu
        brytyjskiego - "unia europejska jest najwieksza glupota XX wieku".

Jej "zelazne rzady",jak wiadomo,doprowadzily gospodarke angielska do
        najwiekszego rozwoju po wojnie i nadzwyczajnych praw i przywilejow Anglii w UE!

Chcialbym przy tej okazji zapytac czy ktos wie co to jest tzw. "rabat brytyjski"
        i ile on nas Polakow kosztuje?

--
        pozdrawiam
        skynews
        • 13.06.04, 14:42
          Przyznaje sie bez bicia,ze nie wiem!!!
          ml
          • 13.06.04, 15:14
            Rabat brytyjski to taki unijny Janosik a' rebours, czyli takie cos, co zabiera
            biednym a daje bogatym.
            "Dzieki" niemu moze wzrosnac nasza skladka do budżetu UE. Dlaczego? Bo tzw.
            rabat brytyjski obejmie wszystkie bogate panstwa, ktore maja budzetowe
            problemy. Dzięki rabatowi Londyn oddaje do Brukseli o 4,5 mld euro mniej, niż
            powinien. A płaca za to wszyscy inni. Polska w 2004 r. - ponad 100 mln euro.

Od 2007 r. rabat dostaną najwięksi platnicy: Niemcy, Holandia, potem pewnie i
            Francja. Kto zatem zaplaaci wiecej? Nie jest to powiedziane nigdzie wprost, ale
            to jasne, że najbiedniejsi - w tym Polska.
          • 13.06.04, 15:21

W 1984 r. Margaret Thatcher stwierdzila ze brytyjczycy wplacaja do budzetu
            unijnego znacznie wiecej niz z niego otrzymuja.
            Wypowiedziane przez Margaret Thatcher slynne zdanie "I want my money back"
            charakteryzuje do dzisiaj brytyjską postawę wobec Unii Europejskiej.

Dzięki twardemu "nie" wypowiedzianemu przez "żelazną damę" Wielka Brytania
            otrzymuje od 20 lat zwrot dwóch trzecich swojej wpłaty netto do budżetu UE. Jest
            to rocznie około 4 mld euro. Około 8 proc. tej kwoty będzie pochodziło od
            polskiego podatnika.

W latach 2004-2006 zaplacimy do kasy unijnej ponad 7 mld euro.
            Z tej kwoty 580 mln euro trafi do budżetu brytyjskiego!
            Nasz udział w rabacie brytyjskim jest nieproporcjonalnie duży.

Brytyjczycy są "od zawsze" traktowani w sposób ulgowy; po prostu pozwala się im
            na więcej niż innym krajom.

Ministerstwo finansów Szwecji obliczyło, że jeżeli nie zmieni się system
            finansowania UE, to do roku 2013 każdy z 10 nowych członków Unii oraz Włochy,
            Irlandia, Hiszpania i Portugalia płaciłby - z osobna - do unijnego budżetu
            więcej niż Wielka Brytania!

Z polskich partii politycznych chyba tylko Samoobrona wspomniala cos o walce z
            "rabatem brytyjskim".

--
            pozdrawiam
            skynews
            • 13.06.04, 15:43
              Witajcie mąż poszedł na ryby syn do dziewczyny a córka do pracy (na parasolach)
              więc mam dostęp do kompa. Czytam Wasze wypowiedzi i myślę sobie że ja nie znam
              nikogo kto startuje z mojej części Polski, żadnego kandydata i nie mam ŻADNEJ
              pewności że ktoś wystawił odpowiedniego kandydata. Napewno w grę wchodziły
              różne czynniki , a kompetencja ,inteligencja i morale chyba najmniej się
              liczyła. Jestem generalnie zniesmaczona tym co się dzieje w Polsce , przerażona
              horendalną stawką ZUS, i nie zamierzam przykładać ręki do NICZYJEJ kariery. Już
              nie!Nie wierzę w zmiany , są tylko kosmetyczne a głęboko to dno i trzy metry
              mułu. Żyję tu bo za stara jestem na zmiany, ale WCALE nie jestem patriotką być
              może to żle o mnie świadczy ale już tyle razy pokazano mi moje miejsce w
              szeregu że nie wierzę już NIKOMU.Ukłony z lewa, ukłony z prawa Ruda tak dyga.
              • 13.06.04, 16:05
                No to witaj w klubie, Iwonkoo smile)
                Dla mnie rowniez Polak brzmi coraz mniej dumnie.
                Uklony - ani na lewo, ani na prawo, juz chyba tylko dygnac mi pozostaje smile)
                • 13.06.04, 16:13
                  Hej ja tak dygam i z lewa i z prawa coby całemu bractwu grzecznie się ukłonić i
                  nie mam na myśli stron politycznych o nie!Czasami jak tak najdzie mnie głupawka
                  to chciałabym iść z TEJ Polski już natychmiast precz gdzie oczy poniosą, marzę
                  o Australii. Ale codzienność skrzeczy i kłade uszy po sobie i wracam z mojej
                  głupawki na ten coraz bardziej mi wstrętny padół Dygająca Ruda Iwona
              • 13.06.04, 16:05
                • 13.06.04, 16:26
                  I o co chodzi? Przeciez powiedzial zdesperowanej babci, ze BEDZIE LEPIEJ. A
                  skoro tak powiedzial, to ani chybi tak bedziewink
                  Czyli ludzkie panisko ten nasz pan premier smile)
                  • 13.06.04, 21:13
                    lablafox - przykro mi ale w Wiadomościach podano, że do 18.00 wydano niewiele
                    ponad 15% kart do głosowania. Wygląda na to, że frekwencja w Polsce będzie
                    najniższa ze wszystkich krajów.
                    Poza tym czytając powyższe posty widzę, że nie jestem odosobniony w swoich
                    poglądach, co wcale mnie nie cieszy.
                    Wprawdzie jest takie powiedzenie: "nieobecni nie mają racji" ale jakże wymowna
                    jest nieobecność 85% społeczeństwa (do 18.00). Myślę, że do 22.00 wynik
                    przekroczy niewiele ponad 20%.
                    Jesteśmy zmęczeni, stop - mówię za siebie:
                    - ciągłym lękiem przed utratą pracy (dwoje dzieci na studiach!!!)
                    - brakiem perspektyw (wiek!)
                    - dostanę jakąś emeryturę? (na co mi ona wystarczy?)
                    - doświadczeniami rządzących ekip na społeczeństwie (czyli także na mnie)
                    - zmarnowanymi 15 latami "demokracji" (czyt. złodziejstwa i prywaty)
                    - ciągłymi aferami za które nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności
                    (cholera, że ja się nie załapałem na żadną)
                    - i jeszcze 1000 innych spraw, których nie ma w normalnym kraju (np: Szwecja)
                    Dlatego też;
                    - mam w dupie UE,
                    - j.w - wybory dzisiejsze, jutrzejsze i te za 25 lat także,
                    - j.w - kto będzie prezydentem, premierem, ministrem tego czy tamtego
                    Pokierowałem dziećmi tak, że studiują języki i jak pokończą uczelnie (jedna
                    prywatna!) to spadać mnie stąd jak najdalej (syn planuje Australię, córka
                    Niemcy lub Austria). Do starych kartka dwa razy do roku i ewentualnie jedna
                    wizyta na pięć lat.
                    I taki jest mój stosunek do ojczyzny, mój patriotyzm, poczucie obywatelskiego
                    obowiązku - MTV - Mnie To Wali.

P.S.
                    Lekko się wkur.....!
                    • 13.06.04, 21:27
                      WojTech,a ja myslam,ze tylko ja jestem zawsze na nie i tak negatywnie
                      nastawiona do rzeczywistosci. Jestes bardziej sceptyczny. Albo wk... Wlacz mecz
                      i olewaj wyniki... wyborow. Ja nie znosze gdy ktos za mnie decyduje i chociazby
                      dlatego poszlam zaglosowacsmileMimo,ze moja wersja idealnej Polski nie ma nic
                      wspolnego z tym co widze wokol.
                    • 13.06.04, 22:06
                      To bardzo przygnebiajace co napisales.
                      Nie tyle same problemy ile brak nadziei.
                      Moze dodam pare uwag na temat wyslania dzieci do pracy za granice.
                      Jezeli mialby to byc wyjazd na pare lat , na zdobycie doswiadczenia ,
                      zdobycie srodkow na zagospodarowanie sie to jak najbardziej.
                      Jezeli wyjazd na stale to juz zupelnie inna sprawa.
                      Duzo zalezy od charakteru.Jezeli ktos jest bardzo niezalezny , blyskotliwy ,
                      pracowity , ma silna wole , jest odporny psychicznie i ma dobre zdrowie to ma
                      szanse na trwale zaaklimatyzowanie sie.
                      Z uplywem lat sprawy materialne przechodza na drugi a nawet trzeci plan.
                      Do bilansu nalezy dolozyc ograniczony kontakt z najblizsza rodzina ,
                      przyjaciolmi , miejscami mlodosci , kultura.
                      Jest wielu Polakow na emigracji w szczegolnosci tych 40+ , ktorzy woleliby
                      wcale nie wyjezdzac.

A i problemy mamy w sumie podobne do Polakow w Polsce.
                      Myslisz ze tu jest latwo utrzymac dwojke studiujacych dzieci ?
                      Ogolne pojecie w Polsce , ze na zachodzie zycie jest duzo latwiejsze i
                      przyjemniejsze nie zawsze jest prawdziwe.
                      Owszem , sa mozliwosci ale cena jest bardzo wysoka .

Pozdrawiam i sklaniam do przemyslen.

• 13.06.04, 22:14
                        nie wybierałam
                        wytłumaczenie mam - bo w podróży byłam
                        ale nie chciałam głosować
                        nie wiedziałam na kogo
                        moje pewniaki się zeszmaciły
                        a nie chciałam uprawiać sztuki dla sztuki
                        i już

--
                        Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą gdzie chcą.

salon
    • 13.06.04, 20:39
      Bo biora przyklad z kolegow.
      I tak zawsze lepiej niz Jaskiernia.
      A na kogo proponujesz glosowac ?
      Na dzieci ?
      • 13.06.04, 20:52
        Jesli to do mnie pytanie, Antyprotonie, to tak, najchetniej zaglosowalabym na
        dzieci, kiedy troche podrosna, chociaz czytajac "bombowe" watki Iwonkii tez nie
        widze powodow, by popadac w zbytni optymizm, odnosnie tego, co z nich
        wyrosnie smile)
        A na dzis...po raz kolejny zaufalam Unii Wolnosci i zaglosowalam na Geremka.
        Mysle, ze do Europarlamentu sie nadaje, ale w polskich wyborach juz po raz
        kolejny tej partii nie popre.
        (A cisza wyborcza, jak to ktos byl tu uprzejmy to okreslic, ogolnie
        mowiac "mnie wali", jako ze nie wystepuje tu ani jako kandydat, ani jako
        agitator, ani jako prasa, tylko jako "czlonek" rodziny wink)
        • 13.06.04, 20:55
          Głosowałam na Jana Jerzego Kułakowskiego, wychodząc z założenia ,iż on wstydu
          nam nie przyniesiesmile, powody były również inne , ale o nich szaaaaaa.
          --
          Lx
          • 13.06.04, 21:00
            Głosowałam na Marcina Święcickiego. Mam nadzieję, że miejsce już czeka na
            niegosmile
        • 13.06.04, 21:09
          Dorzuce 3 gr - w Lublinie na liscie UW z nr 1 byl... gosc z Warszawy.I nie mam
          nic przeciwko, bo na innych listach tez tak sie zdarzalo, ale to konkretne
          nazwisko znane jest "bardzo"/?? tak twierdzil na lamach GW pan WF/ tylko
          scislemu kregowi elity KUL i elicie warszawskiej. Wiec pytam - bedac calkiem
          przyzwoicie obeznana w polityce - kto go poprze jak nikt z przecietniakow go
          nie zna? Ponoc byl najlepszym kandydatem, bo "srodowisko" go zna? jakie
          srodowisko? liczyl na studentow czy na pracownikow naukowych KUL ?I jakiego %
          poparcia powinien sie spodziewac? Gdyby to bylo nazwisko znane z telewizyjnych
          wystapien, poparte rekomendacja szefa UW sadze,ze ludzie smialo by zaglosowali
          w ciemno / nawet nie znajac kandydata / , a tak mam wrazenie,ze nikt nie byl
          chetny do firmowania UW na scianie wschodniej, z gory traktowanej jako
          niewarata zachodu, z braku "inteligenckich srodowisk"sad PS. Srodowiska sa,
          tylko nie ma inteligentnych politykow.
          • 13.06.04, 21:19
            Marcin Święcicki, kandydujący w Szczecinie, też jest z Warszawy, a właściwie z
            Wiednia, bo tam mieszka na stałesmile W moim regione nie było lepszego kandydata.
          • 13.06.04, 21:26
            instant,
            lablafox,
            wedrowiec2,
            warum,

Przepraszam, że wywołuję do tablicy! Wy naprawdę z przekonania czy z
            przyzwyczajenia a może z jakiś innych nie znanych mi powodów poszliście do urn?
            Aż sie prosi zaspiewać piosenkę Elity:
            "Oj naiwny, naiwny, naiwny,
            jak dziecko we mgle......"
            Nie mniej jednak szanuję Wasz wybór. To Wasza decyzja tylko, że mimo 48 latek
            (dzisiaj mi stuknęło) ja "nie kumam czaczy".

P.S.
            Urodzin hucznych nie robiłem, tylko tort i kawa tak że podejrzenie o stan
            wskazujący jest niewłaściwe.
            • 13.06.04, 21:29
              Wszystkiego najlepszego!!!!!Duza wirtualna buzka smile
              • 13.06.04, 21:35
                O,solenizanta mamy tutaj!!!STo lat i oby nastaly lepsze czasy!!!
                ml
                • 13.06.04, 21:51
                  i witam sie przy okazji smile))

mam nadzieję, że się już odkur...łeś smile)

--

salon
                • 13.06.04, 21:53

Wszystkiego Dobrego Wojtech!

A Kobiety jak to Kobiety,musialy sie przeciez pokazac.

--
                  pozdrawiam
                  skynews
                • 13.06.04, 21:54
                  No to Wojtiechu - troszkę optymizmu na dalsze lata życia zyczę z okzaji urodzin.

Odpowiedź z wywołania do tablicy -poszłam , bo to mój obywatelski obowiązek
                  poszłam ,żebym później nie mogła mówić - kogo ONI wybrali
                  poszłam - bo czułam taką wewnętrzna potrzebę
                  poszłam - bo mi zależy na tym kraju , który nazywa się Polska i chciałabym aby
                  było lepiej , zwłaszcza młodemu pokoleniu.
                  I możesz się śmiać ,ze jestemm naiwna i co z tego.
                  --
                  Lx
                  • 13.06.04, 22:04
                    Też byłam, bo nieobecni nie mają racji. Tobie wszystkiego najlepszego z okazji
                    urodzin.
                    • 13.06.04, 22:12
                      DZIĘKI, DZIĘKI, DZIĘKI WAM WSZYSTKIM.

lablafox - nigdy nie śmieję się z czyjegoś wyboru bo szanuję ludzi i ich decyzje

omeri - tych nieobecnych "co nie mają racji" jest ok.80%. Czyż nie według zasad
                      demokracji rację ma większość?
                      • 13.06.04, 22:14
                        Prawdziwa demokracja, to nie to,że większośc ma racje, ale to ,że się
                        uwzględnia zdanie mniejszości.
                      • 13.06.04, 22:39
                        Wojtech ! Tos Ty urodzony tego samego dnia co Lepper smile)
                        Ale Tobie zycze o wiele lepiej, niz tamtemu, za to rownie szczerze smile)
                        Wywolana przez Ciebie do tablicy odpowiadam :

Na wszelkie wybory przestalam chodzic, kiedy po raz kolejny kazano mi wybierac
                        mniejsze zlo. Poszlam na referendum, bo jako alternatywe dla tego "malzenstwa z
                        rozsadku" widzialam z kazdej strony tylko sciane placzu.
                        Dzis zaglosowalam na Geremka, bo znam te postac od lat, uwazam , ze jako jeden
                        z niewielu nadaje sie na eurodeputowanego, gdyz zna sie na sprawach
                        europejskich , sprawdzil sie jako dyplomata, zna jezyki obce i jest
                        dostatecznie stary i bogaty, ze kariera europosla nie bedzie dla niego
                        sposobem, zeby sie nachapac, czy pozostac na jakims stolku.

A na wybory do sejmu pewnie znowu nie pojde, bo nie sadze, zeby w miedzyczasie
                        nastapilo jakies cudowne ozdrowienie polskich politykow. Na to potrzeba
                        pokolen. Wiec pewnie juz do "zdechu" pozostane na tej swojej wewnetrznej
                        emigracji, bo na emigracje prawdziwa juz ciut za pozno smile
                        • 13.06.04, 23:03
                          Dopiero przeczytalam wasza dyskusje.Jak zwykle poszlam do wyborow i mam
                          nadzieje ,ze moj glos pomoze komus madremu wejsc do Parlamentu.Gdybym mogla
                          poszla bym jeszcze trzy razy,bo na niektorych kandydatow noz mi sie w kieszeni
                          otwiera.No i co - widzicie jaki wynik? Ale moglo byc jeszcze gorzej,gdybysmy
                          nie glosowali.
                          • 14.06.04, 00:14
                            wynik ???
                            a skąd tam LPR ???
                            i przeskoczyła Samoobronę ??

koszmarek

--

salon
                            • 14.06.04, 00:56

No i ma Samobrona osiem mandatow w Parlamencie Europejskim po to aby(jak podaly
                              zgodnie dzisiejsze europejskie dzienniki wieczorne)"zrownac Europe z ziemia".

Po raz pierwszy pojawily sie w komentarzach glosy sugerujace ewentualne
                              rozwiazanie Unii.
                              Szczegolnie rozgoryczeni sa Anglicy.Ich wieczorne dzienniki wydrukowaly na
                              stronach tytulowych wielkie "Say No Europe".Wplyw na to miala tez niewatpliwie
                              porazka z Francja na Euro2004.

--
                              pozdrawiam
                              skynews
                            • 14.06.04, 01:31
                              ada296 napisała:

> a skąd tam LPR ???
                              > i przeskoczyła Samoobronę ??
                              >
                              > koszmarek
                              Sądzę, ze to z przekory.
                              Nasza narodowa "zaleta" sie odezwała sad
                              Jak sąsiad mówi białe to ja koniecznie musze powiedziec czarne sad
                              >

--
                              Gdy przekroczysz czterdziestkę,
                              życie wymaga pośpiechu!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.