Dodaj do ulubionych

Prawosławne potrawy wielkanocne...

20.03.12, 11:42
Maniasza, czy mogłabyś łaskawie podac jakis link albo napisac cos na ten temat :
"Prawosławne potrawy wielkanocne"... mam wprawdzie takie cos: www.gotovim.ru/recepts/ ale sam nie dam rady wybrac potraw wielkanocnych... pomóż proszę bardzo smile
Edytor zaawansowany
  • ruska-swolocz 20.03.12, 13:54
    www.gotovim.ru/library/obryady/paskha/
    Ja kulicze kupuję.
  • ruska-swolocz 20.03.12, 14:17
    Wielkanoc to święto przedchrześcijańskie, zawłaszczone przez Kościół.
    www.calend.ru/holidays/0/0/1176/64/
  • qubraq 20.03.12, 15:53
    Dzieki! A czy poza ciastami i kraszankami są jeszcze inne potrawy specjalnie wielkanocne?
  • tosia.ru 21.03.12, 16:59
    supercook.ru/700-rpk-10.html
    www.good-cook.ru/knop/pasha.shtml
    www.receptik.com/prazdn/pas/
    --
    "współczesne kobiety chciałyby wyglądać pięknie
    także w wieku lat 30" - by nessie-jp
  • qubraq 22.03.12, 09:24
    Dzięki Tosiu! smile
  • maniasza 25.03.12, 19:37
    qubraq napisał:

> Maniasza, czy mogłabyś łaskawie podac jakis link albo napisac cos na ten temat
    > :
    > "Prawosławne potrawy wielkanocne"... mam wprawdzie takie cos: www.gotovim.ru/recepts/ ale sam nie dam rady wybrac potraw wielkanocnych... pomóż proszę bardzo smile

Qubraku, przepraszam, że późno odpowiadam, ale i tak nie mam nic do powiedzenia na ten temat.
    Nie znam się na Wielkanocy prawosławnej w ogóle, na katolickiej też zresztą średnio.

--
    "Ja jestem afropolką, lesbijką i żydówką. A na jutro wykupiłam bilety do loży masońskiej."
    (by Szymon Majewski Show).
  • qubraq 26.03.12, 08:58
    Maniaszo, dzieki za odzew! smile
  • maniasza 30.03.12, 23:29
    Ale wesołych jajek życzę na za tydzień, jakbym się nie odezwała już smile)

I wszystkiego dobrego! smile

ps. boszsze, jak ja przypomnę sobie, że w chwilach, stresu, z dwadzieścia lat temu, myliło mi się "dzień dobry" z "do widzenia" czy "dziękuję"... I "Wesołych świąt" z "Smacznego jajka", to... pękam ze śmiechu dziś smile

ps. No to.. Wesołego jajka! , Qubraku. I wszystkim!

--
    "Ja jestem afropolką, lesbijką i żydówką. A na jutro wykupiłam bilety do loży masońskiej."
  • qubraq 31.03.12, 10:44
    Dzięki serdeczne! Tobie też wielkanocnie Wesołego Alleluja i mokrego Śmigusa-Dyngusa! smile
  • ruska-swolocz 01.04.12, 19:57
    Rzeczywiście rychło święta, więc wesołego kurczaczka i zajączka z jajeczkiem, bez wilka.
    I żeby karp mułem nie oddawał.
    (na forum kuchnia ktoś się przyznał, że go zjada na Wielkanoc)
  • qubraq 02.04.12, 09:44
    Dzieki i wzajemnie smacznych Świąt! Ja osobiscie nie lubie ryb gotowanych i podawanych na garni na zimno; lubie owszem smażone w panierce takie jak dorsz panga czy karmazyn ale bardzo lubie ryby wędzone na zimno w ziołach a szczególnie filety z kippersa szkockiego i trewala ale to nie na te świeta; a zajączek i wilk to były ulubione bajeczki moich niemal czterdziestoletnich dzieci... oj leci ten czas, oj leci ... uncertain
  • maniasza 03.04.12, 21:44
    Wilk i zając - super, ale ustariewszyje wink

Teraz Маша и Медведь, Qubraku smile

www.youtube.com/watch?v=CSdGB_r6ZkQ
    ps. Ta Maszka w pierwszym odcinku, to cała ja big_grin

--
  • qubraq 04.04.12, 10:57
    Dzięki za namiar, chętnie Cię zobaczę na ekranie... smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka