na którym palcu? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • No właśnie drogie dziewczyny na którym palcu, i na której ręce nosicie
    pierscionek zaręczynowy? Ja spotykam sie z noszeniem pierscionka na lewej
    ręce na serdecznym palcu. Oraz na palcu środkowym prawej ręki. Czy jest jakaś
    zasada? Jak jest z tym u Was?
    pozdrawiam gorąco
    • Ja nosze na serdecznym palcu lewej ręki. Nie podoba mi się noszenie obrączki i
      pierścionka na jednym palcu choć niektórzy tak robią. Chyba nie ma to większego
      znaczenia:) Pozdrawiam!
      • Wiem że nie ma to większego znaczenia ale chciałam poznać wasze zdanie. Może
        jest jakaś zasada na którym palcu powinno sie nosić ten wyjątkowy pierscionek.
        Byłam z moim mężczyzną w sobote u jubilera zorientować sie we wzorach
        itd.ponieważ przymierzamy sie do zaręczyn.
        Ja właśnie przymierzyłam pierscionek na palec serdeczny lewej ręki ,sprzedawca
        na to że jeżeli to ma być pierscionek zaręczynowy to powinnam go nosić na
        prawej ręce na środkowym palcu, obok obrączki która będzie na palcu środkowym
        tej samej ręki. Zbiło mnie to z tropu.
        • polla1 napisała:

> obok obrączki która będzie na palcu środkowym
          > tej samej ręki.
          pomyłka nie środkowym tylko serdecznym
          przepraszam za pomyłke
    • Ja pierścionek zaręczynowy nosiłam na prawej ręce na serdecznym palcu. Po
      ślubie przełożyłam pierścionek zaręczynowy na lewa reke na serdeczny palec, a
      na prawej na serdecznym nosze obrączkę :))
      Myślę, ze nie ma reguły, choć na ślubie kościelnym obraczkę wkłada się na prawy
      serdeczny palec i chyba lepiej aby był on wolny :))
      W USA z kolei obrączki nosi się na lewem serdecznym :))
      • Dokładnie tak samo zrobiłam. Pierścionek najpierw na prawym serdecznym palcu,
        tuż przed ceremonią ślubną na lewym, a obrączka w konsekwencji na prawej.
        Myślę, że nie ma reguły:-) To w końcu ty masz nosić te skarby i tobie ma być w
        nich wygodnie. Nie oglądaj się na innych!!!
        • Ja wprawdzie biorę ślub za rok, ale też o tym często gęsto myślałam po
          zaręczynach. Narzeczony włożył mi pierścionek na lewy serdeczny. Trochę mi się
          na nim kręcił, no ale trudno. Potem byłam na imprezie i dziewczyna jakaś
          powiedziała mi, że na tym palcu noszą wdowy. Jezuuu, się wystraszyłam ;)
          Teraz noszę na prawym serdecznym, bo mi się tu doskonale wpasował. A co zrobię
          z obrączką.... Chyba tak jak dwie moje poprzedniczki. :)
          • wodwy nosza obraczke na lewej rece.
            ja tez najpierw na prawej rece na serdecznym palcu mialam pierscionek
            zareczynowy, teraz na 3 tyg. przed slublem przelozylam go na lewa reke, zeby
            sie przyzwyczaic, a obraczke bede nosila na prawej rece na serdecznym palcu i
            tylko ona tam bedzie:)
      • violetta76 napisała:

> Ja pierścionek zaręczynowy nosiłam na prawej ręce na serdecznym palcu. Po
        > ślubie przełożyłam pierścionek zaręczynowy na lewa reke na serdeczny palec, a
        > na prawej na serdecznym nosze obrączkę :))
        ja również zrobiłam tak samo
        pozdrawiam
        • Droga 17lipca1976, domyślam się, że twój nick jest jednocześnie datą twoich
          urodzin. Życzę więc 100lat i cieszę się, bo ja też z 17lipca... :)

(przepraszam za offtopic)
          • dziękuję bardzo za życzenia. Tobie życzę wszystkiego dobrego, dużo szczęścia i
            miłości a sobie upragnionego dzidziusia.
            ciekawe z którego jesteś rocznika. czy też 1976?
            pozdrawiam
        • > Ja pierścionek zaręczynowy nosiłam na prawej ręce na serdecznym palcu. Po
          > ślubie przełożyłam pierścionek zaręczynowy na lewa reke na serdeczny palec, a
          > na prawej na serdecznym nosze obrączkę :))

Ja również tak zrobiłam:)
      • Moj juz Maz pierscionek zareczynowy zalozyl mi na serdeczny palec lewej reki.
        Troszke pozniej przelozyl go rowniez na palec serdeczny, ale prawej dloni. Po
        slubie probowalam nosic i pierscionek i obraczke na jednym palcu na prawej
        dloni, ale wytrzymalam tylko kilka dni potem pierscionek wrocil na lewa reke. I
        tak jest dobrze.

Mysle, ze nie ma reguly. Na ostatnim spotkaniu w kancelarii parafialnej ksiadz
        udzielajacy nam slubu zapowiedzial, ze do oltarza przed przysiega mamy
        przystapic bez kwiatow i innych "przeszkadzaczy" (chodzilo tu o moj welon i
        rekawiczki :)) ) o pierscionku nie wspominal.

pozdrowienia
        Summer
    • zaręczynowy od początku nosiłam na środkowym lewej ręki,a obrączk noszę na
      serdecznym prawej.
      Słyszałam,że poprawnie zaręczynowy powinno się nosić na lewej na serdecznym-tak
      mi poradzał jubiler ale ten pierścionek sobie wybrałam i nie chciałam go
      zmniejszać aby pasował na szczuplejszy serdeczny
    • Po obrączkę idzie się samemu, a pierścionek zaręczynowy kupowany jest bez
      zainteresowanej. Z tego powodu może być za duży lub za mały. Ale liczy się
      symbol, a palec dobiera się do jego wielkości.
    • Dziękuje wszystkim za wpisy.
      Widze że głosy za tym aby nosić pierscionek na serdecznym palcu lewej ręki
      zdecydowanie przeważył. Jubiler u którego byłam miał inne zdanie, jednak myśle
      że to zależy od indywidualnego podejcia.
      Gorąco pozdrawiam.
      • historyjka z mojego slubu:

moj M jest Amerykaninem, czyli nosza na lewym reku obraczke i on to lubi
        ja jestem Polka, czyli nosze na prawej rece obraczke i nawet jest mi tak bardzo
        wygodnie

dzien slubu - podaja nm obraczki i moja wchodzi z latwoscia, a jego wciska i
        wciskam i nawet na filmie widac jak sie z nia mocuje (pewnie za jakis czas
        bedziemy sie z tego nabijali), bo on mierzyl lewy palec, ktory jest odrobine
        szczuplejszy (zreszta jak u wiekszosci ludzi)... wiec zmierz te reke na ktorej
        bedziesz nosic.

wszystkeigo najlepszego
        monia
    • Ja nosze na srodkowym palcu prawej reki bo na inne palce tej reki nie pasuje -
      mąz sam wybierał pierscionek, a na drugiej rece nosze pierscionki które nie
      pasowalyby do pierscionka zareczynowego. Nigdy nie zastanawiałam sie nad tym na
      którym palcu nalezy go nosic.

Magda
      --
      Adrianek
      foto.onet.pl/albumy/album.html?id=22876&q=macmagd&k=2

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.