Dodaj do ulubionych

Jaka rasa psa do ogrodu?

03.03.13, 12:08
Witam!

Chciałabym kupić psa, który najbardziej nadaje się do chowania całorocznego na zewnątrz domu w "budzie". Pies nie może być agresywny, ponieważ są dzieci, musi być również w miarę chętny i łatwy do nauki. Krótko mówiąc- pies rodzinny, który może przebywać na podwórku.
Edytor zaawansowany
  • semi-dolce 03.03.13, 12:24
    Podhalan.
    --
    hugowaferajna.pl/
  • claratrueba 05.03.13, 12:37
    Bouvier des flandres.
  • blue.berry 05.03.13, 13:17
    niezależnie od rasy, aby pies stał się "psem rodzinnym" musi w tej rodzinie przebywać. być odpowiednio wychowywany i co ważne również socjalizowany. powinien chodzić na spacery, towarzyszyć rodzinie w wyprawach poza dom, móc wchodzić do domu w trakcie kiedy domownicy w nim są.
  • lajlah 07.03.13, 11:41
    blue.berry napisała:

> niezależnie od rasy, aby pies stał się "psem rodzinnym" musi w tej rodzinie prz
    > ebywać.

O to to, nic dodać, nic ująć.
  • olcha_olcha 15.05.13, 11:12
    Bardzo słuszna uwaga, pies w budzie i wyłacznie na podworku nie bedzie psem rodzinnym.

A z ras polecam: bernardyna, bernenczyka i PON, rozpatrywalam kiedys taka ewentualnosc dokupienia psa do naszych jamnikow, ale takiego, ktory bylby duzo i w nocy w ogrodzie ze wzgledow bezpieczenstwa, rozmawialam z hodowcami, weterynarzami i wyszlo, ze te 3 rasy sa najopowiedniejsze. Ale przybłąkał sie do nas wilczurek i na tym sie skonczylo, śpi w domu, bo żleznosi nocne chłody i wilgoć w ogrodzie, przeziębia sobie nerki.
  • jerzy.jan 15.05.13, 21:16
    Witam, podsumowując dotychczasowe wypowiedzi, nietsety nie można nabyć psa z założeniem, ze będzie on do ogrodu, a do domu już nie, pies to żywe stworzenie, bardzo uczuciowe, jezeli ma żyć z rodziną , z dziećmi, to nie można go izolować przy budzie, bo stanie się agresywny, nawet taki łagodny bernardyn.
  • tadeusz1939 03.05.15, 21:02
    Najlepszy bylby Kurski duzo szczeka
  • jacek226311 28.05.16, 08:20
    chyba masz na mysli Jacka
  • osk.ar2 08.03.13, 12:22
    Wybacz, nie mam w zamiarze Cię obrazić, ale to co piszesz jest okropne jednym słowem mówiąc. Jak pies trzymany przy budzie ma być psem rodzinnym skoro z rodziną w domu nie przebywa na warunkach członka rodziny??? Oczywiście pies, który jest trzymany poza domem też może być bardzo dobrze wychowany ale musi mieć stały dostęp do towarzystwa ludzi, lecz nigdy nie będzie na tyle ułożony i przywiązany do rodziny co pies wychowany w twoim towarzystwie na co dzień. A przy wyborze takiego pieska zwracaj dużą uwagę na jego tolerancje wobec zmian atmosferycznych. Pewne rasy mają problem z adaptacją zmian temperatur, co powoduje choroby i mękę psa.
  • iit2 24.03.13, 20:03
    Nie no tak źle to nie będzie, ten pies będzie miał wstęp wolny do domu ,lubimy psy ,a wybudowaliśmy dom i chcemy też mieć psa, jaka rasa nie jest wymagająca jeżeli chodzi o zmienne temperatury na zewnątrz?
  • karoleenka 26.03.13, 15:42
    Jest wiele ras psów, który taki układ będzie bardzo pasował. Sa to psy, które od wieków były hodowane właśnie w tym celu. Często charkteryzują się tym, że są bardzo oddane swojej rodzinie i pilnują doskonale swojego obejścia.I nie potrzebują do tego sowjego pańcia 24 na dobę. Sa to niejako psy pracujące mocno niezależne- w związku z tym są to też psy o silnym charakterze i często potrzebują doświadczonego przewodnika.
    Poczytaj sobie np. o owczarku środkowoazjatyckim.

Także ważne jest to czy macie jakies doświadczenia z psami, czy będziecie potrafili być silnym i konsekwentnym przywódcą takiego psa ?
  • iit2 26.03.13, 21:01
    Mieliśmy labradora,ale w bloku. Wiemy, że taki pies nie nadaje się na całoroczny pobyt w ogrodzie,choć i tym razem dzieci chciały tego samego pieska, innych ras nie mieliśmy, a chcemy dobrze wybrać. Super, że ktoś podaje rasę psa, bo to dla nas duże ułatwienie.
  • blue.berry 27.03.13, 09:53
    z tym że akurat owczarek środkowoazjatycki nie jest "w miarę chętny i łatwy do nauki". również ze stosunkiem do dzieci bywa różnie. niezłą rasę podpowiedziała semi - owczarek podhalański.
    generalnie - do funkcjonowania całorocznego na dworze nadają się psy z dłuższą sierścią i podszerstkiem. z tym że niezależnie jaki byłby to pies trzeba mu zapewnić porządną ocieplaną budę (na zimę) oraz zacienione miejsce (na letnie upały).
  • iit2 27.03.13, 11:11
    A jaka jeszcze rasa oprócz owczarków?
  • blue.berry 28.03.13, 13:07
    > A jaka jeszcze rasa oprócz owczarków?
    generalnie, jak napisałam wcześniej, każda z długim włosem i podszerstkiem. jeśli oczywiście rozpatrujemy tylko warunki fizyczne. czyli np. bernardyn, nowofundland, leonberger, berneńczyk, z mastifów - pirenejczyk i tybetański, z ras pierwotnych - husky, malamut, akita, samoyed, . z bardziej "egzotycznych" - landseer, sarplaninac.
    z tym, że cześć tych psów to psy wymagające doświadczenia i odpowiedniego wychowania, szczególnie jeśli mają być to psy "rodzinne", bo z założenia zdecydowanie psami rodzinnymi nie są (no może benek i niufek tak). rasy pierwotne wymagają bardzo dużo ruchu (przez dużo rozumiem naprawdę dużo i w dodatku aktywnie, z udziałem właściciela), a w lecie trzeba im koniecznie zapewnić chłodne, zacienione miejsce.
    może warto przed decyzją pojechać na jedną, dwie wystawy i pooglądać psiaki, porozmawiać z hodowcami czy właścicielami? wtedy o wiele łatwiej podjąć decyzję.
  • iit2 28.03.13, 20:05
    Serdecznie dziékujé za pomoc
  • jacek226315 29.06.15, 16:32
    iit2 napisała:

> Mieliśmy labradora,ale w bloku. Wiemy, że taki pies nie nadaje się na całoroczn
    > y pobyt w ogrodzie,choć i tym razem dzieci chciały tego samego pieska, innych r
    > as nie mieliśmy, a chcemy dobrze wybrać. Super, że ktoś podaje rasę psa, bo to
    > dla nas duże ułatwienie.
    dla dzieci najlepszy boxer
  • jacek226315 29.06.15, 16:31
    iit2 napisała:

> Nie no tak źle to nie będzie, ten pies będzie miał wstęp wolny do domu ,lubimy
    > psy ,a wybudowaliśmy dom i chcemy też mieć psa, jaka rasa nie jest wymagająca j
    > eżeli chodzi o zmienne temperatury na zewnątrz?
    Najlepiej sptac weterynarza,na forum kazda rada inna
  • lameal 09.04.13, 18:43
    Może Bernardyn? Te psy nie są podobno agresywne i szybko adaptują się do warunków w jakich muszą żyć

www.medycynaestetyczna.lublin.pl
  • abmiros 28.04.13, 03:17
    Sadze ze te wszystkie warunki ktore postawila it2 najlepiej spelnia lokalny dla it2 kundel. Inteligencja zadna inna rasa mu nie rowna, a milosc do dzieci ujawni sie w nim kiedy bedzie dorastal (dorastala) z dziecmi. Mam american eskimo, aby sie jej nie nudzilo, rozmyslam o poszukaniu wsrod miejscowych kundli szczeniaka ktorego ona zaakceptuje.
  • jerzy.jan 28.04.13, 21:37
    Witam,
    ja mam suczkę labradorke, pies wymażony dla dzieci, bardzo łagodny, przyjacielski, pozbawiony genu agresji, niestety to nie jest pies do budy. Na zewnatrz będzie się dobrze chował berneński pies pasterski lub nowofunland, równiez łagodne rasy, lubiące dzieci.
  • zygfrydwaleczny 18.07.13, 12:10
    Ja proponowałbym trzy: Labrador (bo cudowny członek rodziny), Bernardyn (bo potrafi postraszyć i jest ogromny) oraz Owczarek (szybki i zwinny). Każdy z nich będzie uwielbiany przez rodzinę i poszczeka w razie jakichś problemów...
  • orze1ek 03.05.13, 15:42
    Ja wybrałem, zaraz niektórzy mnie zjedzą, rottweilera. Ma gęsty podszerstek, więc nasz klimat mu niestraszny. Jest to pies wymagający kontaktu z ludźmi, ale piszesz, że będzie z rodziną, będzie miał wstęp do domu, więc wszystko w porządku. Rottweilery to bardzo fajne psy, inteligentne, miłe w obyciu, odstraszające swoją posturą i reputacją obcych. Wymagają jednak wychowania i zainteresowania ze strony właściciela. Zaletą ich jest dość spokojne i ciche zachowanie. Nie ma nic gorszego niż ujadający całą noc pod oknem pies. Rottweiler reaguje tylko na rzeczywiste "zagrożenie", jak obca osoba znajdująca się blisko naszej posesji, ujadanie innych psów ignoruje. To odróżnia go od owczarków niemieckich, których kilka mieszka w mojej okolicy i które są winne wielu moich nieprzespanych nocy.

Gdybyś jednak bał się tej rasy lub z innych przyczyn nie zdecydował się na nią, to polecam o. podhalańskiego, sam wahałem się między tymi psami.
  • moonalisa 03.05.13, 16:26
    mając dzieci,weź psa o słabszym popędzie/instynkcie stróżującym,np:owczarek środkowoazjatycki lub kaukaz mają silny instynkt terytorialny i mogą nie wpuścić/lub nie wypuścić kolegów dzieci z podwórka lub innych gości.
    Bouvier,berneńczyk,bernardyn czy nowofunland to,,misiaki" i dobrze socjalizowane od małego szczeniaczka są wspaniałymi towarzyszami na podwórku.
    Lojalne szpice(średni,duży)husky,malamut-to też rasy doskonale odnajdujące się jako psy podwórkowe,jednak samojeda -wymagającego dużo pielęgnacji nie widzę w tym zestawieniu,husky natomiast ma tendencje do ciągłych ucieczek(włóczęgostwo).
  • jerzy.jan 01.06.13, 08:56
    U mnie w ogrodzie biega labradorka i baset, obydwa to psy rodzinne, jednak nie są chowane przy budzie. Osobiście wątpię, ze pies chowany przy budzie może zachowac swoją łagodność i byc rzyjazdny dla dzieci.
  • foxa19 04.06.13, 22:14
    A ja się zastanawiam po co Ci ten pies? Jak ma być łagodny dla dzieci to nie będzie strózujący. Ma być "zewnętrzną" zabawka dla dzieci jak piaskownica czy huśtawka?
    --
    Miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt
  • tacx 15.06.13, 05:54
    Tak sobie poczytalem i mam kilka przemyśłeń. Temat stary ale może warto sobie wyjaśnić parę rzeczy.
    Żaden pies nie nadaje sie obecnie do spedzania wiekszosci czasu w kojcu albo na łancuchu przy budzie ze względu na to ze pies to zwierzę stadne. Kiedys było tak że psa rzeczywiciecie trzymało sie na wsiach przy stodole. Ale różnica była taka że rolnik zwykle w tej stodole lub na podwórku spedzał wiekszosć czasu a nie siedział w chałupie z pilote w fotelu. Dlatego też kiedyś pies miał zwykle dużo kontaktu ze stadem jakim jest jego rodzina. Dzis trzymanie burka przy łańcuchu kiedy rodzina jest na podwórku od swieta w lecie a w zimie ktos wyjdzie na 5 min po drewno to nieporozumienie.\
    Owczarki to psy pasterskie. Musza mieć zajęcie i stado do pilnowania a psy rodzinne muszą mieć kontakt z ludźmi. Owszem kaukazy czy azjaty sprawdza sie w roli samotnego psa dobrze ale to nie są psy rodzinne tylko stróżujące i mogą być trudne w ułożeniu dla ludzi którzy oczekuja charakteru labradora. Jak już pies ma samotnie być na podwórku to trzeb akupić dwa psy albo pies i coś jeszcze. Nie wiem... kozę, barana, kucyka ale cokolwiek co tym zwierzakom zapewniłoby wzajemne towarzystwo bo zarówno pies czy koza to zwierzęta stadne i skazywanie ich na samotność to idiotyzm
  • moonalisa 15.06.13, 09:23
    tacx-bardzo trafne podsumowanie:czasy się zmieniły,ludzie się zmienili i psy się zmieniły...
  • foxa19 15.06.13, 13:37
    Tacx - nic dodać nic ująć :)
    --
    Miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt
  • tomassinio 09.07.13, 19:54
    Ja polecam owczarka niemieckiego, ewentualnie labrador też się sprawdzi :)
  • scooorpio2002 11.07.13, 15:35
    GOńczy Polski ! Polecam rodowodowe szczeniaki - tel 794690498
  • jolaviolaa 12.07.13, 10:29
    Hej, wiesz co wejdź sobie na portal www.mojpies.com jest tam strasznie dużo artykułów o psach, rasach, ich potrzebach. Wydaje mi się, że pomoże on Ci podjąć właściwą decyzję. Jest też fajne forum, więc może tam też się czegoś do wiesz. To jest mój ulubiony portal o psach, często szukam w nim rad :)
  • lanser.tv 19.07.13, 15:40
    nie lubimy reklamowac :) ale na "animal planet" jest program poswiecony psom "101 dogs ..." "wszystko o psach" jakos tak, w ktorym mowia o kazdej rasie +,-,rodzina,choroby,pochodzenie,charakter
    - cos dla Ciebie :)
    --
    www.lanser.tv
    biuro@lanser.tv
  • stryjka 26.08.13, 19:27
    Mieszkamy w domku z ogrodem i zdecydowałam się na labradorke :-) jest łagodna, jednak potrafi groźnie zaszczekać, typowo rodzinny piesio. Mieszka z nami w domu, śpi w salonie jak dama, dwa spacery dziennie, wyjeżdża z nami na wakacje, weekendy. Jest też "psem ogrodowym" tzn. zostaje w ogrodzie jak wychodzimy do pracy, ma zadaszone i osłonięte miejsce ze swoją ocieplaną budką. Gdy jesteśmy w domu, ona zawsze z nami. Zachowuje się zupełnie inaczej niż psy, które nie są wpuszczane do domów-te zwykle ujadają, biegają wzdłuż płotu i z obserwacji raczej nie wychodzą na spacery i nie wyjeżdżają ze swoim stadem-rodzinką. Pozdrawiam:-)
  • lika25 23.02.15, 13:32
    Ja mam berneńczyka, najlepszy pies na świecie! Kochany, przyjacielski i wierny. Lubi przebywać na dworze i latać po podwórku :) Ale to moje zdanie, możesz zajrzeć na stronę myzoo.pl i tam też podpytać :)
  • kicia3456 22.06.15, 16:30
    Mój pies mieszka w domu jednak jest też dobry na dwór jest husky syberian zmięszany z alaskanem malamutanem. Super psy tylko muszą dużo biegać nie wolno ich trzymać na łańcuch muszą chodzić w szelkach a nie na obroży. A no i klimatyzowaną budę na lato :):-):-)
  • cykablyat 31.03.16, 14:34
    Berneńczyka polecam
  • catblack45 01.04.16, 09:58
    to zależy, jaki masz budżet, jeśli chcesz kupić psa. z dużej rasy to najlepsze rodzinne będą husky, berneński pies pasterski, labrador, ze średniej to akita, border collie, spaniel.
  • kuku-na-muniu8 19.07.16, 09:43
    Mam problem. Chce kupić/zaadaptować pierwszy raz w życiu psa. Mam dom z ogrodem i rodzinkę pięcioosobową. Jaka rasa psa będzie najlepsza? Zainteresowaliśmy się takimi rasami: Cavalier king charles spaniel oraz Lablador retrever. Najmłodsze dziecko ma 5 lat. Już nawet czytam w internecie informacje o pieskach np. sprzedajemy.pl/poradnik/jak-wybrac-psa-jaki-pies-do-malego-mieszkania-a-jaki-dla-rodziny-z-dziecmi-art887 i dalej mam dylemat. Pomocy! :D Na pewno chcemy psa, który lubi zabawy i długie spacery.
  • bresal 28.07.16, 13:47
    no to chyba jakiś kundelek jak do ogrodu
  • marendor 12.03.17, 16:34
    Tak naprawdę, wiele zależy od sposobu jego wychowania. Myślę jednak, że w Twoim przypadku sprawdzi się Golden Retriever. Najprawdopodobniej spełnia wszystkie, podane przez Ciebie kryteria. Możesz o nim przeczytać m.in. tu: royalcanin.pl/pies/rasy-psow/golden-retriever
  • konsekwentna 22.04.17, 15:25
    Śliczny owczarek pirenejski cierpi na łańcuchu u mojego sąsiada.Może???
  • wasylek88 15.07.17, 20:54
    owczarek niemiecki, nowofunland, bernardyn
  • miloani 06.08.17, 22:34
    owczarek niemiecki, wspanialy stroz i oiekun dzieci, jest to pies to tzw budy jednak nie do kojca anie nie an lancuch, ten pies potrzebuje milosci i WOLNOSCI ( przestrzeni)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka