Dodaj do ulubionych

nadpobudliwy labson

30.05.06, 11:54
witam ponownie
otoz moj 9miesieczny labi ma nowa rozrywke-bzyka wszystko, co sie rusza. moje
dzieci, inne psy (plci meskiej), wieksze misie, rowery, klocki drewniane. nie
wiem jak mam to rozumiec. jestem zawstydzony.
Obserwuj wątek
    • zocha1979 Re: nadpobudliwy labson 30.05.06, 13:32
      no niestety tak to bywa z psami....odezwał się w nim instynkt....hormony dają
      znać o sobie....
      musisz go karcić za takie zachowanie....nauczyć słowa -nie! klaps gazetą nie
      zaszkodzi a w przyszłości najlepiej pieska wykastruj....
    • m_orsetti Re: nadpobudliwy labson 30.05.06, 14:28
      Witam:)

Moim zdaniem to zachowanie dominacyjne. Pies dorasta- i w taki sposób określa
      wstępnie podległość hierarchiczną otocznia. Wydaje mi się, że warto "załatwić"
      sprawy hierarchii w domu i otoczeniu psa- bo to podstawowy sygnał, że pies
      sprawdza swoją rolę w poliskiej mu społeczności- i czuje się do tego uprawniony.
      Jeśli sprawy hierarchii zostaną mądrze "ustawione"- zachowania psa po
      osiągnięciu 12-15 miesięcy ustanie.

Tymczasem należy psa za takie zachowania karcić- absolutnie nie bić (nawet
      gazetą!!!). Można psa chwycić za skórę na karku i powiedzieć kilka stanowczych
      słów używając niskiego timbre`u głosu (w taki sposób karci psy suka- matka- i
      jest to system zrozumiały dla młodego). Należy to zrobić w trakcie owej
      żenującej Ciebie czynności:)))- nie dopuszczając do eskalacji tejże:).

Pozdrawiam
      Monika
      --

moskale.blox.pl/htmlwww.alkaida.com.pl

• tessciowa Re: nadpobudliwy labson 02.06.06, 14:52
          Szczeniak dorasta i buża hormonalna jaką przechodzi jest porównywalna z
          dorastaniem nastolatka. Ruchy kopulacyjne w tym wypadku są wynikiem po pierwsze
          tej burzy hormonalnej, a po drugie próbą ustalenia swojego miejsca w stadzie.
          Należy przede wszystkim wprowadzić komendę zabraniającą. Przykładowy model
          zachowania: Jesteście na spacerze, pies jest na smyczy, wspina się np. na
          spotkanego znajomego - należy: szarpnąć, podać komendę np. Fe/Nie/Nie wolno. W
          ten sposób rozpoczniecie wprowadzanie komendy. Na odległość można wykorzystać
          linkę lub rzutkę.
          --
          szkoleniepsow.webpark.pl
          szkolenie-psa.blog.onet.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka