Dodaj do ulubionych

martwica brzezna ucha

23.07.08, 13:32
witam,
mam jamnika ktory ma 8 lat. okolo miesiac temu zauwazylam ze na
koncowce ucha zaczal mu sie robic czarny strupek. poszlam oczywiscie
z tym do weterynarza i stwierdzil ze jest to wlasnie martwica
brzezna ucha.. kazal smarowac ucho Linomagiem. jednak pomimo juz
miesiecznej kuracji nie jest wcale lepiej. za kazdym razem co sie
troche zagoi to Aster mocno trzepie uszami i leci mu krew. prosze o
zyczliwa pomoc, gdyz nie wiem co robic
Edytor zaawansowany
  • lajlah 24.07.08, 08:18
    Miesiąc to jeszcze nieduzo, trzeba próbować leczyć psa. Chociaz to trudne do
    wyleczenia schorzenie. Trzeba poprawić krązenie krwi w małżowinie (delikatny
    masaż) i można stosowac maści rozgrzewające na te miejsca (też poprawiają
    krążenie)ale niezbyt często i delikatnie. I uważać, żeby pies nie odmroził uszu
    (w naszym klimacie żadkie ostatnio, brak mroźnych zim), nie zaczepił gdzieś
    uchem, zeby dziecko go nie ciagnęło za to ucho, itp. To powinno pomóc, żeby
    martwica przynajmniej się nie powiękaszała. Oczywiście nie obejdzie się bez
    weterynarza.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
  • lajlah 24.07.08, 10:52
    łomatko- rzadkie, oczywiscie:)
  • kat_ital 18.06.09, 00:11
    Mój Kubuś jamnik ma tę chorobę od ok 5 lat i bardzo wiele przeszliśmy i wiele wiem na temat tej choroby. Bardzo wielu weterynarzy nie wie dokladnie co to za choroba i stosuje leki "strzelając" co w sumie jest dobrą metodą bo nie ma na to dokładnego leku. w żadnym wypadku nie obcina się uszu psom(co często proponują lekarze) ponieważ rana odrasta po obcięciu a pies niepotrzebnie cierpi.
    NA Kubusiu stosowane było bardzo wiele maści, jeśli chcesz mogę spisać Ci ich nazwy abyś mógł/mogła skonsultować się z lekarzem. Najważniejsze to konsultować się z kilkoma lekarzamu jednocześnie.Naprawdę to bardzo ważne bo zazwyczaj są specjalistami w wąskiej dziedzinie.
    Odpowiedni lek pomoże(tylko nie można niczym samemu smarować- jakimiś domowymi sposobami!)
    ta choroba naprawdę jest do zwalczenia:)
  • mapu 28.01.19, 17:23
    Dzień dobry, mój 15 letni jamniczek ma też ten problem. Teraz smaruję mu antybiotykiem. Czy możesz podać jakie maści stosowałaś?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.