Dodaj do ulubionych

Pytania Turystów o Kołobrzeg :)

31.05.10, 18:43
Proszę osoby, które znają odpowiedzi o ich udzielenie.
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc, bo z pewnością wiele mi to ułatwi :)

1. Czy molo w Kołobrzegu jest bezpłatne?

2. Ile w roku 2010 wynosi opłata klimatyczna osoba/na dobę?

3. Gdzie można zjeść bardzo tanio, smacznie i do syta? Polećcie cosik :) (może
być nawet bar mleczny. Najlepiej miejsce zachwalane przez turystów :) )

4. Która smażalnia ryb smaży ryby prosto z morza? Żeby nie dać się oszukać na
smażone filety z marketu :P

5. Czy plaże w Kołobrzegu są bezpłatne?

6. Czy w Kołobrzegu jest dużo dziecięcych kolonii ? (Pytam bo cenię sobie
ciszę i spokój)

7. Czy po tym parku, który prowadzi nad morze faktycznie można chodzić w
stroju kąpielowy? :)

8. Czy wokół plaż dużo jest WC ? ( za ile? )

9. Co jest warte zwiedzania w centrum miasta czy okolicach?

10. Na co/kogo uważać w Kołobrzegu? I inne wskazówki :)

Baaaardzo serdecznie dziękuję za poświęcony czas i odpowiedzi :)
Edytor zaawansowany
  • bejsibejsi 31.05.10, 19:00
    Pytanie 2. Polecam jedzenie na osiedlu ogrody w barze mlecznym bądź też w barze
    mlecznym niedaleko dworca. Nazywa się bodajże syrenka :) Bardzo dobre jest
    jedzenie w chińskiej w centrum niedaleko hosso oraz jak się uda załatwić w OW
    WDW, bardzo dobre i tanie jedzenie.
    Pytanie 5 Plaże są bezpłatne.
    Pytanie 6 Koloni dziecięcych nie jest dużo ale bardzo dużo jest osób po 50 :)
    Pytanie 8 Z WC bywa różnie zależy w jakiej części plaży. I nie jest tanio.
    Pytanie 9 W centrum miasta to wiadomo starówka. Proponuję odwiedzić plaże zaraz
    przy samym wjeździe do Kołobrzegu. Jest tam hotel arka z obrotową restauracją i
    windą widokową. Generalnie można obejrzeć ładną architekturę budynków nowo tam
    postawionych. Jest tam fajny plac zabaw dla dzieci. Stare ale jare huśtawki na
    terenie OW Proton:) Raj dla dzieci jest na osiedlu ogrody, gdzie jest plac
    zabaw, skatepark,boiska. Warto jechać na plażę do Dźwirzyna. Cisza i spokój.
    Polecam dyskotekę/bar Rio
    Pytanie 10 Uważać na wandali i miejscowych pijaczków:)
  • lasmiady 01.06.10, 07:28

Odpowiedz bejsibejsi na pytanie 6 zabrzmiała jak przestroga -Uwaga
    na osoby po 50.

Na pohybel POpapranym !
  • bella_cwir 31.05.10, 20:30
    Serdecznie dziękuję za odpowiedzi :D
    Osoby po 50 mi nie przeszkadzają.
    Wolę ich towarzystwo iż rozbestwionej młodzieży :)
    Place zabaw mnie nie interesują, ale dzięki za cynk :)
    A co do jadłodajni, to wolałabym, żeby były raczej po tej zachodniej części Kołobrzegu, bo raczej tam będę mieć zakwaterowanie :)

Tak czy siak serdeczne dzięki jeszcze raz za odpowiedzi :)
    Może ktoś jeszcze się wypowie?
    :)
  • robcius 01.06.10, 08:21
    witaj
    1) molo w K-gu jest płatne w sezonie letnim (nie pamietam ile ale chyba ok 1-2zł, są znizki dla mlodziezy i emerytów i grup)
    2)3zł -dorosli, 1,50zł-dzieci i nie ma oplaty klimatycznej w Kołobrzegu jest natomiast opłata uzdrowiskowa
    3)jedzenie - temat -rzeka tanio to chyba tylko w MOPS a tak na poważnie gastronomia jest na tyle rozwinieta że nie powinnas mieć z tym zadnego problemu, z doświadczenia wiem że i tak wiekszość kupuje coś na grilla w biedronkach i netto :-), cena standardowego obiadu to ok 10-15zł
    4)Żadna smażalnia ryb nie smaży ryb prosto z kutra zapomnij o tym, w sezonie letnim jest okres ochronny i ryby masz tylko mrożone, jeżeli się myle to może ktoś mnie poprawi
    5)tak plaże są bezpłatne
    6)kołobrzeg to duże miasto i długa plaża chcesz mieć spokój jedziesz na zachodnią część (ul. Wylotowa, Jedności narodowej, Radzikowo) szeroka piszczysta spokojna plaża
    7)jak dla mnie to możesz w tym stroju przejść całe miasto nie rozumiem w czym masz problem
    8)co to znaczy dużo WC? mnie wystarcza 1 pisuar :-), tak są toalety - stacjonarne płatne
    9)z tym to przesadziłaś masz mnóstwo publikacji na ten temat rusz tyłeczek i idz do biblioteki lub użyj google znajdziesz wszystko, moja rada w mieście masz Regionalne Centrum Kultury i Muzeum zacznij od tego weżmiesz folderów i masz plan zwiedzania gotowy - proste?
    10)Generalnie w Kołobrzegu możesz czuc się bezpiecznie, nie odbiega od innych miast turystycznych, zawsze znajdziesz jakąś czarną owcę ale to promil z całości
    =======================
    Więcej informacji oraz fotek znajdziesz na stronie:
    www.kwatery-rubinowa21.kolobrzeg.pl
    pozdrawiam i do zobaczenia w Kołobrzegu
  • bella_cwir 01.06.10, 14:38
    Bardzo serdecznie dziękuję za konkretne odpowiedzi :)

Jeśli chodzi o to co warto zwiedzić, to miałam na myśli coś takiego
    charakterystycznego dla miasta. Ja jestem z Krakowa i jeśli by mnie ktoś zapytał
    co tu warto zwiedzić, to podałabym kilka punktów, bez których wizyta w Krakowie
    się nie liczy :P Na przykład: Wawel, Smok, Rynek, Sukiennice. Dlatego miałam tu
    na myśli raczej jakąś wskazówkę typu: "Koniecznie zobacz molo, jest duże,
    piękne, miło się spaceruje i koniecznie idź na lody do lodziarni np. "Antek"
    :) Tak jak w Częstochowie trzeba ponoć koniecznie zjeść frytki :) :)

Pytając o WC to miałam na myśli to, czy są łatwo dostępne. Nie chodziło mi o
    ilość muszli klozetowych w toalecie, tylko o to czy będąc na plaży można szybko
    znaleźć WC w pobliżu, aby iść za potrzebą :) Nie tylko na plaży, ale i w centrum
    też :)

Jeśli chodzi o te stroje kąpielowe, to pytam tak profilaktycznie, ponieważ
    kiedyś będąc na wczasach, to w strojach kąpielowych można było być tylko na
    plaży, a w mieście już były niemile widziane :)

Opłata uzdrowiskowa 3 zł od osoby? Przyznam szczerze, że to bardzo dużo. O
    ładnych kilkadziesiąt (set) złotych podnosi kosztorys przy dłuższym pobycie.
    Szczerze mówiąc liczyłam, że nie będzie więcej jak 2 zł :P

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi :)
  • bejsibejsi 01.06.10, 18:10
    O tych osobach po 50 to wspomniałam ze względu na to, że w Kołobrzegu jest w
    miarę spokojnie i statecznie - tak jak Pani chciała :)
  • bella_cwir 02.06.10, 18:26
    i bardzo dobrze, że jest spokojnie :)
    To bardzo dobra wiadomość :)
    Pozdrawiam
  • czekolada72 18.07.11, 16:47
    Nie wiem jak jest w okresie letnim, a nawet we wrzesniu (w sumie gdyby ktos powiedzial - bylabym wdzieczna!), ale w padzierniku, koło portu jachtowego mozna było nabyc ryby prosto z kutra, i mozna usmazyc samemu - my tak robilismy, polecam zwlaszcza swieze sledzie!!
    --
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. — św. Augustyn
    60
    "Kto nie naraża się na szwank - ten głównej stawki nie wygrywa"
  • delaralde 19.07.11, 16:23
    W porcie rybackim można je kupić przez cały rok. Polecam!
  • decolberg 05.06.10, 23:48
    Ale najpierw mała dygresja: opłata klimatyczna to zdzierstwo podatkowe fundowane nam przez rządy PO, PiS, SLD... oczywiste jest, że należy go znieść. Oczywiście można wynająć kwatery prywatne - są po np. 30-35 zł za dobę od osoby..

No dobra. Co warte zobaczenia...

1) Przede wszystkim gotycka katedra, zabytek klasy zerowej ;) JEDYNA na Pomorzu 5-nawowa świątynia halowa (inne są 3-nawowe), niestety wnętrze zostało zniszczone podczas wojny więc wystrój niezachwyca, zwłaszcza że nie został odrestaurowany tylko jest modernistyczny... ale nawet przyjemny... z zabytków ruchomych wewnątrz trzeba wymienic przede wszystkim gotycki siedmioramienny świecznik (to nie menora! - menora jest odlana z jednego kawałka, ten jest z paru), z 1327 r. czy coś koło tego (tylko SIEDEM takich w EUROPIE) .. jest też gotycka chrzcielnica, dwa gotyckie wiszące świeczniki (Korona Schlieffenów w głównej nawie i Korona Holków w prezbiterium), 3 tryptyki gotyckie (był czwarty ale w Muzeum Narodowym w Szczecinie jest), troche różnych starych obrazów, płyty nagrobne, szczątki polichromii (te w sklepiku katedralnym chyba najstarsze), mamy też tam cztery krzywe filary.. plus jeszcze parę innych zabytków.. mam nadzieję że kiedyś odrestaurują wnętrze tak jak było przed wojną, na zdjęciach robi wrażenie.. jakby odbudowali lektorium bylibysmy drugim kościolem w Polsce, ktore je posiada...

2) Ratusz. Neogotycki z 1832 r. Z reliktami ratusza średniowiecznego. Architektem był wybitny Niemiec Karl Friedrich Schinkel. Budowla pseudoobronna. Wewnątrz niektóre pomieszczenia też ładnie drewnem wyłożone, itd.

No to w zasadzie najważniejsze zabytki, jest pare innych o mniejszym znaczeniu:

3) Kamienica Gotycka na E. Gierczak
    4) Domek Kata, dawniej spichlerz, teraz restauracja..
    5) Pałac Braunschweigów z 1808 r. W stylu empire, siedziba Muzeum Oręża Polskiego, też warto się wybrać, ma kilka budynków.. w Pałacu mieszczą się zbiory metrologiczne oraz wystawa dot. dziejów miasta (archeologiczna), natomiast obok wspomnianej kamieniczki na Gierczak wystawiają mundury, broń, itd. od X do XX w.
    6) Wieża Ciśnień, neogotycka z 1870 gdzieś..
    7) Pozostałości murów miejskich: Baszta Lontowa, oraz Baszta Więzienna (ruiny, właściwie kawałek jednej ściany)
    8) Pozostałości twierdzy: Reduta Solna (w porcie jachtowym), Reduta Bagienna, Fort Ujście (na nim latarnia morska z 1945 r.), Resztki Kamiennego Szańca (przebudowany), oraz pozostałości Wilczego Szańca
    9) Parę ciekawych kamienic
    10) Obok pozostałości Fortu Kleista (wał z kamieni na plaży zachodnej) pozostałości Baterii Artylerii Stałej
    11) Trochę pomników przyrody: m.in. 200-letni buk w parku 18 marca, a w Lesie Kołobrzeskim rośnie najstarszy dąb w Polsce
    12) Most na ul. Łopuskiego z 1900

No i jeszcze parę innych zabytkowych budynków (Dworzec kolejowy, kościół garnizonowy) też się znajdzie ...

Aha, resztki batardeau też są ...
    --
    Zbigniew P. Majzner,
    Wolność i Praworządność - Szczecin
  • www.holiday-apartments.pl 15.09.10, 09:00
    Kołobrzeg jest wart przyjazdu i zwiedzenia jego zabytków,których jest niemało,jednak głównym celem każdego przyjazdu jest klimat uzdrowiska,plaża,morze i spacery brzegiem morza przez cały rok. Warto pospacerować na molo,wdychając jod i relaksując się dla zdrowia.
    Bo tak na prawdę do Kołobrzegu przyjeżdża się po zdrowie i wypoczynek- tu sezon trwa przez cały rok.Kołobrzeg w lecie i w zimie jest atrakcyjny.Ilość atrakcji jest do wyboru przez cały rok kalendarzowy.
    Czołgi,Indianie,wspinaczka między drzewami,ekstremalne morskie safari....zbyt duża dawka adrenaliny? To może chwila wyciszenia wśród zabytków lub przy nadmorskiej muszli koncertowej.galerii sztuki, w amfiteatrze lub muzeum.
    Warto odwiedzić kołobrzeską marinę gdzie cumują jachty z całego świata.
    W zabytkowym forcie w Kołobrzegu urzęduje tawerna urządzona w pirackim klimacie.
    ci , którzy raz zawitali do Kołobrzegu ,zawsze wracają,tęskniąc za osobliwym połączeniem spokoju,kuracji i aktywnego wypoczynku.
  • ma2ma 19.06.11, 22:23
    a mozecie polecic place zabaw dla dzieci....

z postu wyzej odszukalam osiedle ogrody...na earth ogladalam i widze boiska itd...ale placu zabaw dla maluchow juz nie....moze podpowiecie gdzie mozna wybrac sie z dziecmi na plac zabaw z hustawkami, zjezdzalnia itd...w polnocno-wschodzniej i centralnej czesci kolobrzegu (ew, w innych czesciach jezeli byloby cos fajnego)
  • net-slash 20.06.11, 12:59
    To i ja się podłączę do tematu, bo w poprzednim cisza...
    Chodzi o sensowne (bezpłatne / płatne) punkty dostępu do internetu. Jadę na wakacje, ale z laptopem pod pachą i biznesu muszę przypilnować ;)
    Da się z czegoś skorzystać, czy lepiej wziąć ze sobą jakiś komórkowy?
    --
    Jeśli Ci się wydaje, że jestem miły to masz rację...
    ...WYDAJE CI SIĘ!
    net-slash
    tania drukarnia
  • ags81 20.06.11, 15:48
    hot spot - na starowce (przy UM),na Skwerze Pionierow,przy SPnr3
    wifi w wiekszosci hoteli i restauracji
  • net-slash 21.07.11, 09:26
    ags81 napisała:

> hot spot - na starowce (przy UM),na Skwerze Pionierow,przy SPnr3
    > wifi w wiekszosci hoteli i restauracji

DObrze, że wziąłem ze sobą modem komórkowy i miałem "swój" internet. Hotspot na Skwerze Pionierów pięknie działa, komputer loguje się do routera, pobiera IP... no i dalej cisza, bo router nie ma połączenia z siecią internet :P
    I jeszcze ciekawostka... siedząc z laptopem na Skwerze można bez problemu wejść do niezabezpieczonej sieci komputerowej Banku Millenium - sygnał mocniejszy niż hotspota :D

--
    Jeśli Ci się wydaje, że jestem miły to masz rację...
    ...WYDAJE CI SIĘ!
    net-slash
    tania drukarnia
  • zxz256 28.10.15, 12:43
    www.egir.pl/
    Uwielbiasz rejsy wędkarskie i chcesz wybrać się na profesjonalnie zorganizowaną wyprawę? A może nigdy nie interesowałeś się turystyką morską ani połowami dorszy i chciałbyś spróbować? Czas na nowe przygody morskie oraz kolejne wyzwania!
  • perse1 19.11.15, 23:52
    Papież kiedy umarł miał 85 lat - 8+5=13. Godzina śmierci: 21:37 - 2+1+3+7=13. Data śmierci: 02.04.2005 - 0+2+0+4+2+0+0+5=13. Postrzelony 13 Maja. 9301 dni pontyfikatu - 9+3+0+1=13. Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter. czy to zbieg okoliczności? prześlij to dalej niech inni myślą... Sorry, ale musi się spełnić.... Pomyśl sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie... Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje....Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie. spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wypowiedz życzenie jak skończy sie. odliczanie: 10... 09... 08... 07... 06... 05... 04... 03... 02... 01... Wypowiedz życzenie Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy. Jeśli tego nie zrobisz stanie się. przeciwność Twojego życzenia
  • dladzieci222 07.04.16, 18:14
    Warto zwiedzić na pewno Muzeum 6D - Maszoperia (muzeum6d.pl) oraz Miasto Myszy - wystawa ponad 500 żywych myszy w baśniowej scenerii (miastomyszy.pl)
  • szczepw 12.04.17, 09:24
    ad.pkt.8 W Kołobrzegu wszystkie toalety są bezpłatne

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka