Dodaj do ulubionych

Poranki Młodego Widza w Kołobrzegu

25.01.12, 09:55
Zapraszamy na Poranki Młodego Widza: "Bajki Studia Filmowego Se-Ma-For" - 29.01.2012, niedziela, godz. 11:00, sala widowiskowa, bilety: 10zł.


POWRÓT
reżyseria: Anna Błaszczyk
rok produkcji: 2008
czas: 8 minut
technika: animacja wycinankowa, 2D
producent: Se-ma-for Produkcja Filmowa, HFF Konrad Wolf

wiek: od 5 lat

OPIS: „Powrót” opowiada historię kanciastego Astronauty, który po latach spędzonych w przestrzeni kosmicznej, powraca na "ziemię". Wiele rzeczy bezpowrotnie zmieniło swój KSZTAŁT. A jednak nie wszystko! Trochę PRZEWROTNIE o tym co się nie zmienia w czasie i przestrzeni.

RADOSTKI
reżyseria: Magdalena Osińska
rok produkcji: 2008
czas: 10 minut 40 sekund
technika: mieszana
producent: Se-ma-for Produkcja Filmowa, Archangel, Partyflex System

wiek: od 5 lat

OPIS: Film "Radostki" jest wielką pochwałą dzieciństwa, opowiada o radości płynącej z bycia dzieckiem. To, w jaki sposób dziecko przeżywa świat, intensywnie i „stuprocentowo”, przekłada się na treść i formę filmu. Fabuła to nieprawdopodobna przygoda, podróż w nieznany i fantastyczny świat. Obok niczym nieskrępowanej zabawy film stara się również przemycić odpowiedź na najważniejsze pytanie: „Czym jest miłość?”.

PIOTRUŚ I WILK / PETER & THE WOLF
reżyseria: Suzie Templeton
rok produkcji: 2007
czas: 30 minut
technika: animacja lalkowa
producent: Se-ma-for Produkcja Filmowa, Archangel, Breakthru Films

wiek: od 7 lat

OPIS: lasureat Oscara 2007 dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego! Film oparty na baśni muzycznej Sergiusza Prokofiewa, w sposób niesłychanie przejrzysty i szczery mówiący o sprawach najważniejszych: sile przyjaźni oraz ludzkiej dobroci, która stoi ponad wszystkim. Bohaterem opowieści jest Piotruś, nieśmiały chłopiec, zmuszony stawić czoła brutalnemu światu dorosłych. Wyzwanie jakie rzuci mu los sprawi, że Piotruś będzie musiał pokonać własne słabości, co pozwoli mu wkroczyć w kolejny etap dorastania – wybaczanie.NA CZTERY ŁAPY, CZYLI SZKOLNE PRZYGODY PIMPUSIA SADEŁKO
reżyser: Agnieszka Paszkiewicz
rok produkcji: 2011
długość: 22 minuty
technika: animacja rysunkowa, komputerowa
producent: ANIMA-POL

wiek: od 5 lat

OPIS: Animowana adaptacja utworu Marii Konopnickiej „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”. W zeszycie-notatniku pełnym różnych atrakcji, metodą kolażu przedstawiona jest historia kotka Pimpusia, synka Państwo Sadełków. Psotny Pimpuś trafia do szkoły Pani Matusowej „Pod Pierogiem”. Edukacja nie jest łatwa: przeganiają biedaka z kuchni, w jadalni kiwając się na stołku, ściąga na siebie obrus z naczyniami z obiadem, powodując ogólne zamieszanie. W nocy w sypialni bitwa na poduszki kończy się totalnym bałaganem - pościąganiem przez Pimpusia pościeli na podłogę. Za karę musi wszystkim czyścić buty. Ale nie przechodzi kotkowi ochota do psot. Zaczepia psy, ale tak mocno dostaje od nich po nosie, że tym razem postanawia się poprawić. Czy uda mu się dotrzymać obietnicy?

Bilety na każdy z filmów: 10zł.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka