Dodaj do ulubionych

Gdzie w góry?

23.06.14, 14:41
Zastanawiamy się całą rodziną na wyjazd w góry, na razie są to luźne plany, ale proszę o informację co warto zwiedzić w naszych polskich górach?
Edytor zaawansowany
  • malgosia19734 23.06.14, 15:21
    "góry" w Polsce rozciągają się wzdłuż prawie całej południowej granicy - w jakie góry chcielibyście pojechać i co zwiedzać? mniejsze czy większe te góry? wyższe czy niższe? popularne czy rzadziej uczęszczane? chcecie mieć łatwy dostęp do szlaków czy wolicie jeździć samochodem? są także góry świętokrzyskie oraz różne góry choćby na Suwalszczyźnie - tam ludzie jeżdżą na nartach. Góry ciągnące się wzdłuż południowej granicy mają też to do siebie, że na szlaku grzbietowym można stosunkowo często przekraczać granicę i zajrzeć do braci Czechów bądź Słowaków, np. żeby obejrzeć źródła Łaby albo Czerwony Klasztor. Musicie sprecyzować oczekiwania i kierunek wycieczki. Inaczej trudno radzić. pzdr, m
  • mamkaantka 23.06.14, 16:46
    Mnie też takie wątki załamują, tak jakby się z choinki urwali i nic o górach nie wiedzieli!
  • belineamama 24.06.14, 15:41
    Masz rację, samo pytanie trochę niesprecyzowane jednakże, nie wiele o górach wiem. Chcieliśmy jechać z cała rodziną czyli ja, mąż i dwójka dzieci - chcemy się poprostu dobrze bawić. A jaka to będzie zabawa to jesteśmy elastyczni ;)
  • siedlisko_carownica_2010 30.06.15, 18:13
    Polecamy Góry Świętokrzyskie, niezbyt wysokie, ale jedne z najstarszych w Polsce! Szlaki dla całej rodziny: wyprawa do klasztoru na Świętym Krzyżu, a tam wejście na klasztorną wieżę, odszukanie gołoborza i śladów po sabatach czarownic, jak również wędrówka na Łysiec to niezapomniane doświadczenia dla całej rodziny. Zapraszamy do Siedliska Carownica, które dostosowane jest do potrzeb najmłodszych, jak również starszych turystów. Oprócz placu zabaw, góry piachu, zielonej przestrzeni do biegania i tipi, mamy również kotki i króliki. Mamy też rosę o poranku, pohukiwania puszczyka i rechot żab oraz pięknie rozgwiedżdżone niebo po bezchmurnym dniu. Poza tym polecamy fantastycznie miejsca do zobaczenia: Zamek w Ujeździe, Zamek w Chęcinach, Jaskinię Raj, Szydłów (polskie Carcassonne), Park Etnograficzny w Tokarni, Kadzielnię w Kielcach. A dla dzieci: spotkanie z dinozaurami w Bałtowie, z bizonami w Kurozwękach i z Koziołkiem Matołkiem w Pacanowie! Nad zalewem można się ochłodzić, w lesie odpocząć od zgiełku. Szczegóły na www.carownica.pl
  • krzy-czy 24.06.14, 08:33
    w polskich górach najbardziej chyba trzeba zwiedzać POLSKIE GÓRY.
  • belineamama 24.06.14, 15:42
    Ciekawe ; ))
  • maliniak997 26.06.14, 12:05
    Tatry baaardzo oblegane przez turystów.
    Natomiast w Beskidzie Żywieckim, czy Sądeckim można naprawdę odpocząć od zgiełku.
  • ollo1111 27.06.14, 15:55
    Polecam Wam Krynicę Zdrój lub Szczawnicę - obie miejscowości uzdrowiskowe, urocze, mnóstwo atrakcji. Można trochę po górach pochodzić niezbyt wysokich albo skorzystać z innych atrakcji np. w Szczawnicy spływ Dunajcem, wyprawa rowerowa na Słowację, wyciągi krzesełkowe (poczytaj sobie w Internecie). Szczerze polecam.
  • karwakz 06.07.14, 19:24
    Polecam uzdrowiska kłodzkie, okolice Polanicy-Zdrój, Kłodzka, Duszniki-Zdrój ;-)
  • taileena 09.07.14, 17:50
    Na pewno warto się wybrać w Bieszczady a tam już czeka cały szereg atrakcji :)
  • morekac 09.07.14, 21:55
    A dzieci w jakim wieku?
    --
    -------------------------------------------------------------
    "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger
  • iza232 12.07.14, 15:02
    Ja też polecam Szczawnicę. Miejscowość wprost stworzona dla rodzin z dziećmi (w różnym wieku). Są trasy spacerowe dla pieszych, dla wózków, trasy rowerowe, wypożyczalnie rowerów, mozna połazić po górach bez zmęczenia, bo są niskie. Jest też aquapark dla lubiących sie pluskać.
  • jusytka 12.11.14, 12:19
    W góry zasadniczo jeździ się po to, by po nich chodzić, by się czasem zmęczyć, by zmagać się z własnymi słabościami, no i po to by kontemplować przyrodę, a więc niezbędna jest odpowiednia wrażliwość, którą nie wszyscy mają i dlatego nie każdy góry lubi...
    Co to znaczy, że w górach chcesz się dobrze bawić? W jakim wieku są twoje dzieci?
    Moje jeździły w góry od wieku niemowlęcego i nie powiem, że zawsze chętnie po nich chodziły. Jeśli o górach niewiele wiesz, proponuję zacząć od tych niższych i łatwiejszych, np Bieszczady byłyby fajne na początek, potem Beskidy, Karkonosze, a na końcu Tatry. Za każdym razem będziesz się zachwycać. A jak połkniesz bakcyla i poczujesz niedosyt, pomyśl o Alpach, bo to prawdziwy raj dla rodzin z dziećmi w różnym wieku, z uwagi na dużą ilość atrakcji dla nich :-) Moje nastolatki stwierdziły w tym roku, że po górach chodzić już nie chcą, bo to nudne, ale na ferraty aż przebierają nogami, szkoda że w polskich górach ich nie ma.
    --
    ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców trzynastolatków
    Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego pięknego alpejskiego kraju
  • iprzewodnik.com.pl 13.11.14, 16:06
    Jaki kilka osób wcześniej polecam Kudowę Zdrój, bardzo fajne miejsce do zapoznania dzieci z górami...

--
    iprzewodnik.com.pl
  • iprzewodnik.com.pl 28.11.14, 08:37
    Podobno jeszcze Wodospady są bardzo ciekawe, osobiście ich nie widziałem ale mam nadzieje, że na wiosnę uda mi się do nich dotrzeć! :)

--
    iprzewodnik.com.pl
  • zaciszepodsmielcem 28.11.14, 16:06
    Jest ich kilka.
    Kamieńczyk najwyższy i w sumie najciekawszy, prowadzi do niego taki wąwóz, naprawdę warto zobaczyć.
    Szklarka - powiedziałbym że przereklamowany, ale jak nie ma tłumów (które na ogół są) to całkiem fajny
    I wg. mnie najlepszy - wodospad Podgórnej - trochę na uboczu, mniejszy ale bardzo urokliwy. Z klubem morsów na miejscu i sauną - kto odważny niech wskakuje! :)

--
    Domki w Górach zapraszają :)
  • iprzewodnik.com.pl 02.12.14, 17:10
    Na wiosnę ruszę na poszukiwania wodospadów!

Teraz szykuję się do sezonu narciarskiego? Zieleniec już naśnieżają :)

--
    iprzewodnik.com.pl
  • iza1-988 02.12.14, 19:47
    Wszędzie gdzie są góry, są również turyści.

--
    ZakopanePortal.pl – zakochani w Tatrach
  • jusytka 07.11.16, 23:46
    Ale w różnej ilości.... To co w tym sezonie działo się w Tatrach zadziwia.. Tymczasem w Alpach niemal pusto....

--
    ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców piętnastolatków
    Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego pięknego alpejskiego kraju
  • eqiert 08.12.14, 10:30
    Dobra opcja - też się właśnie nad tym zastanawiamy.
  • mopsik33 20.12.14, 20:59
    Może Pieniny? Spływ tratwami po Dunajcu, trasa rowerowo-spacerowa nad Dunajcem aż na Słowację, Trzy Korony.
    _____________________________________________________________________________________
    archigrafia.com --- Czy tusze do drukarki laserowej są drogie?
  • antonimesla 15.01.15, 09:03
    jeżeli chcesz się oderwać od rzeczywistości to wyjedź w bieszczady... są prze magiczne poczytaj sobie na mojebieszczady.net bardzo sporo informacji ;)
  • milenaxx 19.01.15, 22:18
    Większość się wybiera pewnie do Zakopanego lub Karpacza. Ale jeśli chcesz uniknąć tłoku to polecam Szczyrk! :) Wypoczynek, piękne widoki a jesli lubisz jezdzic na nartach to nie bedziesz zawiedzona :) Byłam na początku miesiąca i było pięknie az się chce wracać.. szukałam noclegu tutaj: ...gwCX6b i znalazłam super oferte w atrakcyjnej cenie i blisko stoku:)
  • jowitkap 22.01.15, 19:37
    Warto wybrać się do Szczyrku - miasto nie tak zatłoczone i spokojne, a widoki przepiękne

Zapraszam na www.studia-bydgoszcz.edu.pl/
  • kin.ga4 25.01.15, 19:11
    Zakopane? Daj spokój - co za atrakcja odwiedzać miejsca, gdzie jadą wszyscy i gdzie przez to czujesz się jak w centrum handlowym w okresie przedświątecznym. Polecam Ci zamiast tego hotel Wierchomla i okoliczne góry. Idealne i dla spacerowiczów, i dla narciarzy. A tłoku nigdzie nie ma.
  • ma-ciej_michalak 11.02.15, 21:43
    Polecam Wam Szklarską Porębę. Bardzo ładnie położona, wodospady Kamieńczyk i Szklarka - bardzo ładne. Urokliwy Park Narodowy. Byłem kilka razy, zamierzam ponownie wrócić.
  • matylda87 01.03.15, 23:18
    Polecam wszystkim wycieczkę w rejon Dwóch Dolin z noclegiem najlepiej w Wierchomli. Jest tam bardzo dobry hotel o tej samej nazwie, a w okolicy liczne trasy zjazdowe i niezliczone miejsce do romantycznych spacerów.
  • malgosia19734 16.03.15, 16:26
    Matyldo droga,
    z tą olbrzymią ilością miejsc do romantycznych spacerów to bym raczej nie przesadzała - okolica jest raczej trudna, pomimo, że góry niewysokie, a romantyzm można tam kontemplować w porządnym górskim obuwiu (błoto) - chyba, że chodzi się tylko wzdłuż asfaltowej drogi, która nie cieszy się chodnikiem.
    Nie mam nic przeciwko Wierchomli (Małej, zresztą, odróżnianej od Wierchomli Wielkiej), ale autorce wątku chyba nie o ten rodzaj rozrywki chodzi. pzdr, m
  • matylda87 06.04.15, 14:29
    O gustach ciężko dyskutować :P dla każdego romantyzm to coś innego. Dla mnie błoto, a i owszem, ale w hotelowym SPA po śniadaniu. I do tego hotel w Wierchomli nadaje się idealnie :)
  • monikaengel 16.09.15, 04:01
    Potwierdzam po pobycie :) Wciąż jedno z najciekawszych miejsc na polskiej mapie :)
  • martastachowiak 16.03.15, 11:44
    cześć :)
    polecam Karpacz
    byliśmy tam w zeszłym roku z rodzinką. fajne miejsce na wyprawy z dzieciakami. Dużo fajnych lekkich szlaków, fajne hotele. I wieczorkiem też można miło spędzić oraz dobrze zjeść.
  • tomko00789 24.03.15, 12:41
    Ja polecam Dolinę Żywiecką :)
  • kamil_krol_fw 21.07.15, 18:08
    Jak zawsze polecam Karkonosze i troszkę niedoceniane Pogórze Izerskie. Jeżeli chodzi o miasteczka to Świeradów Zdrój, Lwówek Ślaski, Gryfów Śląski. Kąpieliska dla odprężenia się po wycieczkach Czocha i Złotniki. Warto także zwiedzić zamki i pałace, najlepiej zacząć od okolic Jeleniej Góry, myślę że na jeden wyjazd wystarczy. Dla dzieciaków także polecam atrakcje folwarkwrzosowka.pl/nasze-zwierzaki/ w Domu Wakacyjnym Folwark Wrzosówka.
  • matheuz 31.08.15, 00:05
    W Tatrach jest mnóstwo cudownych szlaków. Każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od stopnia wtajemniczenia - od asfaltowej drogi nad Morskie Oko po zaawansowaną wspinaczkę po Orlej Perci!
    www.podrozemm.pl/2014/05/tatry.html
  • tamari15 08.01.16, 14:36
    Ja najczęściej bywam w Beskidzie Śląskim, bo tam mam najbliżej, ale ostatnio zmieniłam opcję na Sądecki - dużo zaciszniejszy i czystszy moim zdaniem. Warto obadać teren, jest tam dużo malowniczych miejscowości, tras wycieczkowych, kompleksów narciarskich, SPA jak ktoś lubi taki rodzaj relaksu ;)
  • szoga85 24.08.16, 09:03
    Polecam Tatry - Czerwone Wierchy, Rysy, Orlą Perć

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.