Dodaj do ulubionych

Emiraty Arabskie

IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.11, 00:16
Chciałabym zafundować mężowi na okrągłą rocznicę urodzin wycieczkę "do luksusu":)
Byliśmy w wielu miejscach w Europie,krajach Maghrebu i w Chinach. Wiadomo,warunki różne:) Wpadłam na pomysł,żeby "podarować mu odrobinę luksusu", tym bardziej, że jest po operacji kolana i typowa objazdówka nie wchodzi w grę.Raczej spokój, koniecznie słoneczko i ciepła woda do kąpieli.No, może jakieś krótkie, nie męczące wycieczki fakultatywne.Wymyśliłam Emiraty Arabskie.Podoba mi się oferta Ecco-Holiday.Ale jest droga.Czy ktoś był tam i może mi coś powiedzieć na temat tej wycieczki? Ewentualnie z chęcią posłucham innych propozycji:)
Edytor zaawansowany
  • voyager747 18.12.11, 00:21
    Luksus zwykle bywa drogi, niestety :) Hotel jakiś super chcesz mieć ?
    My zwiedzaliśmy Emiraty wypożyczonym samochodem i nie było to męczące.
    --
    www.panoramio.com/user/279993

kolumber.pl/u/voyager747
  • Gość: basiuniuniu@tlen.p IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.11, 01:01
    My jesteśmy "starym, dobrym małżeństwem" i niestety(?:) zawsze korzystamy z wycieczek zorganizowanych, co zapewne ma swoje plusy i minusy:) I głupio przyznać, że w obliczu ogólnego światowego kryzysu stać nas na takie luksusy:) Tak czy siak, powiedz:warto czy nie???:)
  • voyager747 18.12.11, 12:39
    Zależy co kto lubi, ja lubię budowle, wieżowce i tam się nie zawiodłem. Dubaj jest nowoczesny,architektura jest ciekawa i najwyższy budynek na świecie teraz jest już otwarty i taras widokowy.
    Plaża Jumeirah jest całkiem fajna, długa, łagodne zejście, nie jest aż tak strasznie.
    My też byliśmy z biurem, w listopadzie 2007, teraz pewnie z 30 wieżowców nowych przybyło :)
    --

kolumber.pl/u/voyager747
  • Gość: Szejkowa:) IP: *.proxy.anonymox.net 18.12.11, 09:46
    Luksus w Emiratach jest na pewno ale ładnej plaży nie uświadczysz. Wiem, bo mieszkam tutaj. No bo skąd ładne plaże na pustyni:) To zależy jaki jest plan wycieczki. W ZEA generalnie zwiedza się imponujące budowle typu hotele i centra handlowe bo jeśli chodzi o kulturę to nie ma tu co oglądać. Jeśli Twój mąż nie może za bardzo chodzić to raczej dużo nie zobaczy chyba, że macie zamiar relaksować się przy hotelowym basenie. Ale wtedy upewnij się, że ten proponowany hotel jest rzeczywiście fajny. Ale gdybyście zdecydowali się na zwiedzanie to i tak będziecie musieli wszędzie jechać autobusem albo taxi bo w ZEA nie da się pieszo przemieszczać. Jeśli uważasz, że oferta Ecco Holiday jest droga to poszukaj ofert w Niemczech bo tam sprzedają tanie wyjazdy do ZEA i nie tylko.
    Na relaksacyjny wyjazd wolałabym się wybrać np. do Tajlandii: ładne plaże, niedrogie hotele, tanie jedzenie i można siedzieć cały dzień i popijać pina colada na plaży:) A jeszcze lepiej na Malediwy, Seszele albo Mauritius tylko, że już drożej. Ale z drugiej strony z chorym kolanem w samolocie to może do ZEA wystarczająco daleko?
  • Gość: kasica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.11, 14:31
    Byłam w Sharjah i w Dubaju i uważam, że plaże tam są po prostu cudowne. Biały piaseczek drobniutki, jak mąka i łagodne zejście do morza - bardzo daleko od brzegu było płytko. Moim zdaniem super!
  • Gość: Szejkowa:) IP: *.proxy.anonymox.net 18.12.11, 16:38
    >Byłam w Sharjah i w Dubaju i uważam, że plaże tam są po prostu cudowne. Biały piaseczek >drobniutki, jak mąka i łagodne zejście do morza - bardzo daleko od brzegu było płytko. Moim >zdaniem super!

Podejrzewam, że nigdy nie byłaś na ładnej plaży jeśli uważasz to byle co w Dubaju za cudowne. A piasek wcale nie jest biały, no chyba, że porównujesz z Bałtykiem.
    :)
  • voyager747 18.12.11, 20:03
    My byliśmy w Sharjah, Dubaju, Al Fujairah i Um Al Quwain, w sumie to sporo pojeździliśmy.
    Plaże nie są takie złe i woda ciepła.
    --

kolumber.pl/u/voyager747
  • zbyfauch 18.12.11, 16:47
    Gość portalu: Szejkowa:) napisał(a): (...)

Po co jeździsz jakimiś anonymoxami, skoro oznajmiasz, gdzie mieszkasz? ;)
    --
    Pustelnia
  • Gość: fanny IP: *.netvigator.com 19.12.11, 10:59
    Ja tez jestem za Tajlandja a konkretnie www.kohjumbeachvillas.com/ Ekoklimaty w wersji lux.
    Tu masz recenzje www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1152743-d877284-Reviews-Koh_Jum_Beach_Villas-Koh_Jum_Krabi_Province.html
    f.
  • basiuniuniu 09.01.12, 13:50
    Dziękuję Wszystkim za rady:)
    Mąż NIE!!! chce do Emiratów, więc wybrałam Tajlandię.
    Jedziemy pod koniec lutego.
    Mam jeszcze pytanie: co z wizami do Tajlandii???
    W biurze podróży mówią , że trzeba mieć.
    W ambasadzie Tajlandii można "pogadać" tylko z automatyczną sekretarką, która też mówi, że trzeba.
    W konsulacie MSZ RP mówią, że nie.
    Na stronach naszego i tajskiego MSZ jest komunikat o zniesieniu wiz (są dodatkowe warunki, które nas nie dotyczą), ale sugeruje się, aby wydrukować komunikat ambasady polskiej w Bangkoku(po angielsku) i pokazać przy przekraczaniu granicy.
    Na forach internetowych są posty sprzed czasu ogłoszenia tego komunikatu.
    Czy ktoś może mi autorytatywnie odpowiedzieć:potrzebne są wizy czy wystarczy wydrukowane pisemko??? Wreszcie 2x 120 PLN wydawać za bezdurno...bez sensu.
    Może ktoś był w Tajlandii już na nowych zasadach i jest na bieżąco???:)
    Bardzo proszę o odpowiedź...:)))

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka