Dodaj do ulubionych

Watek na poczatek ;-)

31.07.03, 10:01
Co sadzicie o czasopismach dla mezczyzn?
Zastanawiam sie czasami, czy redaktorzy roznych CKM-ow i Maximow uwazaj
kazdego faceta za przyglupa, ktory w dodatku mysli...no, wiadomo czym ;)
Swiadczy o tym niestety zarowno tematyka, jak i poziom wiekszosci artykulow :(

Wedlug mnie poziom trzymaja FORMA i GENTLEMAN.

A co wy czytacie?
Obserwuj wątek
    • leeshy Re: Watek na poczatek ;-) 31.07.03, 12:37
      Hej!

Ja tam czytam Polityke, Film, GW, Rz, Wysokie Obcasy (a co), czasem prase
      komputerowa (ostatnio rzadko, bo przerzucilem sie na net). Czasem sobie kupie
      Playboya czy CKM, jesli bedzie w nich pictoral jakiejs kobitki, ktora mi sie
      podoba. Artykuly w nich szczerze mowiac sa zwykle niespecjalne IMHO i nie
      przywiazuje do nich wiekszej wagi.
      Forma to czasopismo hobbystyczne, Gentlemana omijam szerokim lukiem, bo nie
      lubie snobizmu.

Problem z prasa meska jest taki, ze jest masa czasopism sprofilowanych
      (komputerowe, motoryzacyjne, zeglarskie, fotograficzne itp). Niby sa one
      adresowane do wszystkich, ale w praktyce znaczne grono czytelnikow stanowia
      faceci. A faceci nie kupuja poradnikow domowych i gazetek plotkarskich tudziez
      pisemek o modzie czy zdrowiu, bo ich to najczesciej niezbyt interesuje :)
      Tymczasem pisma dla pan to mieszanka artykulu o jakims problemie spolecznym (np
      dlaczego mlode, genialne, osiagajace sukces kobiety sa takie samotne i
      nieszczesliwe, albo: przedstawiamy mlode, genialne i szczesliwe), cos o modzie,
      o kremach na noc i na podgardle, z wizyta u... (na ogol jakis/as artycha,
      polityk itp persona), o seksie, o snobistycznym wyjezdzie gdzies tam, zdrowie,
      higiena i aktywność fizyczna (np. "nowa pupa na wiosnę") przepis na wąparsje w
      majonezie z kaparami i pieprzem antarktycznym, psycholog radzi i redakcja
      poleca (o sztuce), listy do redakcji i horoskop. Tematy na ogol sie powielaja w
      znacznej czesci pisemek :)

Nawiasem mowiac artykuly w Playboyu, a zwlaszcza a CKM, a pewnie i w Hustlerze,
      czesto maja tak denny poziom, ze podejrzewam autoparodie :) W Pl trafiaja sie
      za to niekiedy ciekawe opowiadanka.
      --
      Skrajnie umiarkowany radykał
      • venno Re: Watek na poczatek ;-) 31.07.03, 13:28
        Ha, rzeczywiscie masz racje. FORMA podoba mi sie dlatego, ze materialy sa tam w
        miare konkretne, profil moze rzeczywiscie nieco hobbystyczny, ale IMO dbanie o
        zdrowie i wyglad powinno byc hobby kazdego faceta.

Moze nawet nie hobby, a integralna czescia codziennosci ;-)

A poza tym, to chyba normalny mezczyzna wie jak wyglada rozebrana kobita, wiec
        po co te pictoriale? Zwlaszcza, ze wiekszosc dziewczyn prezentujacych sie w
        Playboyu odpowiada raczej gustom farmerow z Midwestu...No, ale to tylko moje
        osobiste odczucie ;)

pozdrowienia
        • venno Fragment felietonu Kingi Dunin 31.07.03, 13:53
          "Nie ma chyba pisma dla mężczyzn, które nie byłoby infantylnie rozrywkowe,
          którego czytelnik nie byłby traktowany przez redakcję jak wyrośnięty szczeniak
          z wybujale dojrzałym przyrodzeniem".

Cos w tym jest.
        • leeshy Re: Watek na poczatek ;-) 31.07.03, 14:10
          venno napisał:

> Ha, rzeczywiscie masz racje. FORMA podoba mi sie dlatego, ze materialy sa tam
          w
          > miare konkretne, profil moze rzeczywiscie nieco hobbystyczny, ale IMO dbanie
          o
          > zdrowie i wyglad powinno byc hobby kazdego faceta.
          > Moze nawet nie hobby, a integralna czescia codziennosci ;-)

Owszem, ale tak jak ja sobie gotuje bez kupowania miesiecznika kulinarnego, tak
          i o forme dbam jezdzac na rowerze, plywajac kajakiem czy czyms tam bez
          wydawania kasy na czasopismo temu poswiecone ;)

> A poza tym, to chyba normalny mezczyzna wie jak wyglada rozebrana kobita,
          wiec
          > po co te pictoriale?

Bo choc wiem jak wyglada np. Renata Dancewicz bez odziezy, bo na szczescie
          pruderyjna nie jest, to mimo wszystko lubie sobie odswiezyc te wiedze i dodac
          nowe spostrzezenia :P

> Zwlaszcza, ze wiekszosc dziewczyn prezentujacych sie w
          > Playboyu odpowiada raczej gustom farmerow z Midwestu...No, ale to tylko moje
          > osobiste odczucie ;)

Wiekszosc tak rzeczywiscie wyglada, choc Polki na szczescie sa juz w lepszym
          guscie... ale i tak to wszystko efekt pracy grafikow komputerowych :)
          --
          Skrajnie umiarkowany radykał
      • juve_maciek Re: Watek na poczatek ;-) 12.08.03, 08:27
        leeshy napisał:

> Tymczasem pisma dla pan to mieszanka artykulu o jakims problemie spolecznym
        (np
        > dlaczego mlode, genialne, osiagajace sukces kobiety sa takie samotne i
        > nieszczesliwe, albo: przedstawiamy mlode, genialne i szczesliwe), cos o
        modzie,
        > o kremach na noc i na podgardle, z wizyta u... (na ogol jakis/as artycha,
        > polityk itp persona), o seksie, o snobistycznym wyjezdzie gdzies tam,
        zdrowie,
        > higiena i aktywność fizyczna (np. "nowa pupa na wiosnę") przepis na wąparsje
        w
        > majonezie z kaparami i pieprzem antarktycznym, psycholog radzi i redakcja
        > poleca (o sztuce), listy do redakcji i horoskop. Tematy na ogol sie powielaja
        w znacznej czesci pisemek :)
        >

Skąd ty wiesz tyle o pisemkach dla pań ..?:)
    • b767 Re: Watek na poczatek ;-) 04.08.03, 18:37
      czytalem Playboya, CKM, Maxima.

najfajniejszy jest moim zdaniem CKM - duzo humoru i materialow na luzie. na
      dluzsza mete jednak mi sie znudzil. najgorszy 'byl' Maxim i chyba czytelnicy to
      zauwazyli. Playboy ma najfajniejsze zdjecia, chociaz wolalbym bardziej odwazne.

kupuje teraz ok. 2, 3 takie pisma w roku, najczesciej jak mi sie spodoba
      okladka. raczej nie zostane ich stalym czytelnikiem. nadaja sie na wakacje,
      urlop, wypad nad jezioro jak pada itp.

teraz przerzucilem sie na Nowa Fantastyke. polecam.

pzdr.

ps. fajne forum /jak na razie - oby tak dalej/
      • venno Re: Watek na poczatek ;-) 05.08.03, 09:59
        A wiesz co, CKMa juz sobie dawno odpuscilem, bo wlasnie draznil mnie humor
        ciagle "na jedno kopyto" i to w dodatku nie najwyzszych lotow. Ale moze kupie
        jakis jeden numer i zobacze czy sie cos zmienilo.

pozdro
      • babik Re: Watek na poczatek ;-) 18.08.03, 09:35
        Jak to teraz sie przeżuciłeś na NF ? Toż teraz to właśnie trochę za późno , tzn
        strasznie NF zjechała z poziomem. Ja jestem jej starym czytelnikiem i z
        przykrością stwierdzam , że strasznie zeszła na psy . Ale , że stara miłość nie
        rdzewieje kupuje ją cały czas.
        A tak przy okazji polecam Ci "Science Fiction" , bardzo przyzwoity poziom , bez
        fajerwerków ale sympatycznie się czyta.
        A powracając do wątku , raz lub dwa razy do roku i CKM'a można poczytać ,
        generalnie preferuje beletrystykę. Nie ma to jak dobra książeczka , teraz z
        moim młodym przypominam sobie Władce Pierścieni. Obejrzał film , ale z
        wypiekami na polikach słucha książki :))))) No i oczywiście polecam niedawno
        przeczytane "Filary Ziemi" Kena Folleta .
        Pozdrawiam
        (Venno rozwijaj to forum , bo to w miarę jedyne przyzwoite forum w tej okolicy)
        • venno Dzieki :))) 18.08.03, 13:54
          babik napisał:

>
          > A powracając do wątku , raz lub dwa razy do roku i CKM'a można poczytać ,
          > generalnie preferuje beletrystykę. Nie ma to jak dobra książeczka , teraz z
          > moim młodym przypominam sobie Władce Pierścieni. Obejrzał film , ale z
          > wypiekami na polikach słucha książki :))))) No i oczywiście polecam niedawno
          > przeczytane "Filary Ziemi" Kena Folleta .
          > Pozdrawiam
          > (Venno rozwijaj to forum , bo to w miarę jedyne przyzwoite forum w tej
          okolicy)

Dzieki za mile slowa, forum staram sie rozwijac, ale duzo zalezy tez od
          uczestnikow :)

Kurcze, a ja sie nie moge przekonac do Tolkiena, 2 X probowalem czytac "Wladce
          pierscieni" ale wciaz mi to zalatuje ;) cztyadlem i grafomania...Moze jeszcze
          troche czasu mi potrzeba...
          "Filary ziemi" - super. Jak ktos ma mozliwosc, to polecam w oryginale :) Duze
          wartosci poznawczo-historyczne, no i rozwija slownictwo ;-)

pzdr :)
          venno

--
          FORUM PRYWATNE >>MEZCZYZNI<<
          forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=12329
          • babik Re: Dzieki :))) 18.08.03, 14:57
            Trzeba przyznać , że literaturę typu tolkienowskiego trzeba lubić , tak czyta
            się ciężko. I tak a'propos Folleta , czy on nie napisał "Psów Wojny" ? Bo tak
            jakoś mi się kojarzy. No i żeby czytać w oryginale to trzeba dobrze znać
            język , a aż tak biegły w angileskim nie jestem. Ale wracając do "Filarów..."
            to tłumaczenie było wyjątkowo zacne.
            Jednak mimo wszystko jestem miłośnikiem SF w klasycznej postaci , czyli tak
            zwanego "hard" i "space opera". Lubię jak rany koguta.
        • b767 Re: Watek na poczatek ;-) 18.08.03, 18:27
          Wiesz, kiedys w miare regularnie czytalem NF /z malymi przerwami/.
          ostatnio po roku przerwy kuplem sobie nr 250 /lipcowy/, spodobal mi
          sie, wiec postanowilem wrocic do NF na dluzej. co do poziomu to
          uwazam, ze zawsze znajdzie sie tam jakies opowiadanie, do ktorego po
          jakims czasie z przyjemnoscia wracam. np. szczegolnie do "czy
          androidy marza o elektrycznych owcach" Dicka. chyba z 10 razy to
          czytalem. niestety na czytanie ksiazek fantastycznych i nie tylko nie
          mam czasu.

pzdr.
          • babik Re: Watek na poczatek ;-) 20.08.03, 14:27
            Spróbuj poczytać SF , to w miare nowe pisemko , chyba ma 2 lata. Naprawdę
            bardzo przyzwoity poziom. Nowa Fantastyka zrobiła się mocno filozoficzna i
            wydumana , w związku z tym mocno mnie drażni , ale jak już pisałem wcześniej
            stara miłość nie rdzewieje i będę ją kupował po wsze wczasy. A czas na czytanie
            książek zawsze musi sie znaleźć. Nie jeździsz pociągami ? Bo ja jak jadę w
            delegację to do pociągu zawsze dwie książeczki ze sobą zabieram.
    • energizer Re: Watek na poczatek ;-) 05.08.03, 13:18
      Tu masz świętą rację. Odważne to co piszesz :-). Ja kiedyś będąc na jakiś
      wyjeździe (delegacji, szkoleniu) zaopatrzyłem się w prasę, jesień była, wieczór
      długi, poczytam. Kupiłem także Playboy'a i już po pierwszym artykule
      dowiedziałem się co są warci Ci, którzy żeczonego czsopisma nie czytają. Myślę
      fajny gość ze mnie bo mam tę gazętkę. Później jednak nastąpiło rozczarowanie.
      Kompletna katastrofa. Nic do czytania, nawet do oglądania nie szczególnie. Od
      tamtej chwili nie kupuję tego. POziom dla młodych chłopców, którzy chcą
      obejrzeć pannę na rozkładówce.
    • _ovidius Re: Watek na poczatek ;-) 05.08.03, 14:47
      Z tytułów "dla mężczyzn" czytam tylko Playboy'a. Choć właściwsze będzie
      słowo "kupuję", bo czytać to się już od dawna nie daje. Artykuły beznadziejne,
      a klimat tak snobistyczny, że aż się rzygać chce. Jak samochód - to Jaguar, jak
      zegarek to TAG-Heuer, jak garnitur to Armani... A czasem ktoś im zapłaci i w
      takim towarzystwie reklamują jakąś straszliwą tandetę.

P.S.
      Ukłony dla założyciela forum - świetny pomysł
      • trinka Re: Watek na poczatek ;-) 05.08.03, 22:45
        mi wpadl ostatnio w rece lipcowy numer 'maxima'. jakos po przejrzeniu calego
        pisma mialam wrazenie, ze redaktorzy wszystko to co pisza traktuja z
        przymruzeniem oka. zwyczajnie nabijaja sie, a tego co pisza nie traktuja serio.
        szczerze mowiac to jakos nie chce mi sie wierzyc, ze artykuly w stylu 'mistrzu,
        poradz jak mam zareagowac gdy ona wyciaga mnie na zakupy' [ dalej nastepuje
        absurdalana porada mistrza] - maja byc traktowane na serio. no ale jesli taki
        jest zamiar redakcji, to przyznam, ze poziom jest rzeczywiscie zenujacy. a
        myslalam, ze nic nie da rady przebic 'cosmo';))))

pozdro:):)
    • tripper Re: Watek na poczatek ;-) 20.08.03, 13:57
      Maxim spoczywa juz w spokoju...

Forma to fajna gazeta, nie traktuje facetow jak idiotow. a Gentleman jakos do mnie nie
      przemawia, jest brzydki i glupi.

a ktory z panow zna GQ? i co sadzicie na jego temat?
      • venno GQ 20.08.03, 15:13
        tripper napisał:

> a ktory z panow zna GQ? i co sadzicie na jego temat?

Ja sporadycznie kupuje (wersje brytyjska). Ocena? Troche za duzo reklam, sa
        fajne zdjecia, dobrze opracowana moda. Rzeczywiscie: Gentleman's Quarterly ;)

pzdr :)Venno

--
        FORUM PRYWATNE >>MEZCZYZNI<<
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=12329
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka