• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Miss Latino z Itaką, Wenezuela luty 2012 Dodaj do ulubionych

• 17.08.11, 14:33
    Witam, mam zamiar wybrać się na tą objazdówkę w lutym. Czy ktoś był, i mógłby udzielić mi kilku wskazówek, rad. Czy to jest dobry okres na taki wyjazd ( dodam że drugi tydzień mam zamiar spędzić na Margaricie w Hotelu Dunes ). Czy biuro zrealizowało swój program? Jak z noclegami i wyżywieniem podczas objazdówki? Czy klimat jest ok, bo czytałam, że jest wilgotno i mogą też wystąpić kłopoty ze zdrowiem. Czy należy zaopatrzyć się w środki przeciw owadom? Czy występują tam przypływy i odpływy? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam PAULA

--
    "Podróże kształcą, ale tylko wykształconych"
    Zaawansowany formularz
    • Gość: mike IP: 195.116.20.* 06.12.11, 16:17
      Własnie wróciłem z objazdówki. Pani Magda pilotka Itaki byłą pierwszy raz na niej z nami. Szczerze odradzam. Jak możesz jeszcze coś zmienić to zmień na inne biuro.
      Program nie był zrealizowany. Ciagle mieliśmy pecha a to awaria maszyn w fabryce czekolady a to remont jaskini no i najważniejsze straj górników. Porażka toatala biura może dlatego że byliśmy królikami doświadczalnymi.
      • Gość: Ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.11, 11:10
        Czy możesz coś więcej napisać o tym wyjeździe z Itaką. Wybieram się w Lutym i chciałbym więcej szczegółów.
        • Gość: iza IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.11, 15:36
          dokładnie :)
          @mike
          Twój post jest taki anty- Itaka, a nie info 'dla potomnych', więc nieobiektywny :(
          jak się coś pisze na forum turystycznym, to może warto byłoby przynajmniej min szczegółów, tymbardziej negatywnych
          to wtedy ma pozory obiektywności - bo ocena i tak zawsze jest subiektywna :)
          • Gość: Życzliwy IP: *.ip.netia.com.pl 16.12.11, 09:59
            ...pozdrowienia dla Ciebie Michale.
            Potwierdzam słowa kolegi. Wyjazd maksymalnie źle zorganizowany, fabryka czekolady - żenada, porażka i śmiech na sali. Pprzeprawa promem - toż to była krypa na której połowa wycieczki żygała, wszędzie poślizg, godzinne oczekiwania - tak naprawdę największym plusem tej wycieczki był ostani hotel pobytowy - jak doda, że pewnie w Europie miałby problem żeby 3 gwiazdki dostać, że jedzenie było dramatycznie słabe będzie to dobre podsumowanie całej wycieczki... Broni się jedynie wenezuelska przyroda - lecz obiektywnie patrząc wyjazd zupełnie nie wart swojej ceny!!!
            • Gość: justyna IP: *.dyn.movilnet.com.ve 21.12.11, 17:42
              A czego mozna sie spodziewac z masowym biurem podrozy, ktory tak robi program, zeby bylo najtaniej i jak najwiecej ludzi napchac. Szkoda, bo wtedy szerza sie opinie niesluszne o tym kraju. W Wenezueli zwiedza sie piekna, dzika przyrode, a tam zeby dotrzec np do Canaimy pod Salto Angel potrzeba 3 dni 2 noce samej jednej wycieczki, a tu program ma sie zmiescic w 10 dniach, wiec wozi sie turystow autokarem z polnocy na poludnie po obrzezach, pod wodospady na Gran Sabanie blisko szosy, piszac w programie ze beda w parku narodowym Canaima (czytaj: mina autostada tablice z napisem park narodowy Canaima, bo do jego serca tylko mozna leciec awionetka!). albo ze beda w Caripe gdzie mozna spotkac anakonde lub kapibare (komus sie regiony pomylily, bo na rowninach Los Llanos one wystepuja a nie w Caripe, gdzie zadnego zwierzecia oproc ptaka guacharo w jaskini sie nie zobaczy).

Ja w Wenezueli spedzilam kilka miesiecy ze znajomymi Wenezuelczykami i oni pokazali mi praktycznie cala Wenezuele, wlasnie przyrode, Indian, architekture kolonialna, bezludne male wysepki. Fakt korzystali z lokalnego biura podrozy z Gran Sabany: venezuela explorer, ktore podobno prowadzi tez Polka!!! no ale ja nie mialam jej okazje poznac. W kazdym razie ja jestem Wenezuela zauroczona i polecam wycieczke pod wodospad Salto Angel , a zamiast na Margarite wysepki bezludne parku narodowego Morrocoy lub Los Roques z turkusowa woda. Ale jedzcie wtedy albo sami albo z biurem wyprawowym a nie masowym. Wtedy nie bedzie takich zlych opinii o Wenezueli w internecie.

Pozdrawiam, Justyna
    • Gość: grzegorz621008 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.11, 21:22
      Zastanawiam się nad wylotem do Wenezueli w lutym rozwarzałem opcje Miss Latino z Itaki opinie o tej wycieczce nie są za ciekawe. Mam pytanie czy był ktoś na pobycie w hotelu na Margaricie i był na wycieczce Delta Orinoko Park Narodowy Canaima prosiłbym o opinie oraz interesuje mnie również informacje o przelocie samolotem gdzie jest międzylądowanie długośc lotu na Margaritę .pozdrawiam
      • Gość: mirek IP: *.tktelekom.pl 05.01.12, 14:14
        Witam
        Byliśmy na wyspie Coche (lot na Margaritę) na przełomie listopada i grudnia 2011. Lot z Warszawy na Margaritę około 16 godzin z międzylądowaniem na Islandii i w Kanadzie, lot powrotny około 11godzin z międzylądowaniem w Kanadzie. Wycieczka Orinoko i Canayma chociaż dosyć kosztowna ale bardzo interesujaca.
    • Gość: Jarek IP: *.ip.netia.com.pl 30.12.11, 13:12
      Wycieczka była od samego początku złe zorganizowana - widać było ze nikt tej trasy nie sprawdził wcześniej ze strony ITAKA. W jaki sposób można zwiedzić tyle robiąc tak późno śniadania? Zwiedzanie plantacji Kakao NOCĄ? Polecam! Możecie mi wytłumaczyć co można zobaczyć w ciemności? Lepszą atrakcją jest podróż łodzią w której wszyscy wymiotowali :-) Co do ciemności... po co zwiedzać łączenie dwóch rzek o godzinie 18 gdzie nie widać tego po co się jechało... koloru wody jak się miesza więc kolejny pozytywny akcent! Kolejna sprawa? JASKINIA W REMONCIE!
      Większej bzdury nie słyszałem! Patrząc ze z innych biur podroży zwiedzali a my?Jak jaskinia jest do 16 a my jesteśmy pod nią o 17 to nie dziwo ze jest w „remoncie”!
      Ale klu... wycieczki to Hotel LTI! All inclusive! Stanie po 10 min - na sztuce - to nic, puste patery - to nic, wydzielane jedzenie - to nic, Dolewana woda do soków - to nic, najczęstszym problemem to brak drinków bo brakło soku albo brakło alkoholu albo brakło OBSŁUGI! Tak BRAK obsługi sami się musieliśmy obsługiwać!
      Na Państwa Pytanie czy to zgłaszaliśmy TAK! Rezydenci Nam kazali płacić 400€ za zmianę hotelu jak nam się nie podoba. Taniej był żywić się poza hotelem!

Proszę zastanówcie się nad tą wycieczką zanim Ją kupicie z Itaki. Ludzie z Exim tours zobaczyli więcej i taniej.

Pozdrawiam,
      Jarek
    • Gość: Bdzy IP: 213.172.178.* 05.01.12, 20:46
      Ja mogę polecić.
    • Gość: turista IP: *.home.aster.pl 18.01.12, 18:39
      Polecam. Wycieczka dla niewymagających luksusów, ale dla chcących zobaczyć trochę Wenezueli.
      • Gość: gosciowa IP: *.lodz.mm.pl 30.01.12, 19:48
        A ja nie polecam. Za wszystko co warto by zobaczyć trzeba dodatkowo zapłacić. I choć oczywiście jest to zaznaczone w ofercie to biuro nie oferuje nic w zamian. Jeżeli nie decyzujesz się np. na przejażdżkę po Orinoko to siedzisz 3 godziny po środku niczego, na brzegu rzeki i czekasz. Po drugie wycieczka polega głównie na jeżdżeniu autobusem, np. dzień 1: jedzie się 5 godzin do miejsca szumnie nazywanego SPA po to by spędzić tam 40 minut (jedyna atrakcja zawarta w cenie!!!). Dodatkowo do dyspozycji jest jedna toaleta damska i męska więc przy 30 osobach szansa, że szybko da się przebrać marna, a co za tym idzie marna szansa na „rozkoszowanie” się wątpliwymi okolicznościami przyrody. Poza tym ceny wycieczek fakultatywnych są mocno przesadzone, np za łączenie rzek Orinoko i Caroni 65 $ to lekka przesada – godzinna przejażdżka motorówką, pytam się za co? Przy ich cenie ropy? Choć sam widok jest naprawdę fajny. A czy ktoś z Państwa w ogóle miał szansę zobaczenia jaskini?? U nas wytłumaczenie było, że jest po prosu nieczynna – to po co w ogóle wpisywać ją do programu!!!! A na koniec jeżeli ktoś nie zdecyduje się na wycieczkę do Canaimy to owszem musi pokonać 4 godzi w autobusie, ale następnie jest przeprawa promowa, która również trwa 4 godziny (o tym nie ma słowa w opisie wycieczki) i w końcu ląduje się w hotelu o 21 więc znowu cały dzień w zasadzie w drodze...... A hotel w Puerto Ordaz poniżej wszelkiej kategorii – syf, pleśń, grzyb i brak wody w pokojach. Jak w ogóle można to nazwać hotelem !!!
        Generalnie jeżeli cena jest podstawą decyzji przy tej wycieczce to proponuję się jeszcze raz zastanowić.
        A na koniec mogę napisać jedną pozytywną rzecz, która zdarzyłą mi się pierwszy raz na wyjeżdzie z Itaką – czarter odleciał i przyleciał o czasie 
        • Gość: FUEGO IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.12, 01:01
          BYŁAM W LUTYM 2012 I JESTEM ZBULWERSOWANA JAKOŚCIĄ TEJ IMPREZY.WSZYSTKO TO PRAWDA CO NAPISAŁA GOŚCIOWA MAŁO TEGO WYMIANA DOLAROWA SUGEROWANA PRZEZ PILOTKĘ BYŁA ZANIŻONA NA MIEŚCIE MOŻNA BYŁO WYMIENIĆ ZA WIĘKSZE PIENIĄDZE ...GDYBY NIE BLOKADA ZE STRONY PILOTKI. W OFERCIE JEST NAPISANE O MIN.ILOŚCI UCZESTNIKÓW ALE NIKT NIE NAPISAŁ ŻE JAK KTOŚ SIĘ NIE SPODOBA PILOTOWI Z POWODU WŁASNEGO ZDANIA TO MOŻE NAWET NA CANAIMĘ NIE DOSTAĆ SIĘ Z POWODU BRAKU MIEJSC. NIGDY WIĘCEJ ITAKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KAŻDEMU ODRADZAM !!!!!!!!!!!!!!!!!! W OPŁACIE DLA BIURA NIE MA WŁAŚCIWIE NIC- TYLKO PRZEJAZDY AUTOKAREM, TO LEPIEJ WYKUPIĆ POBYTÓWKĘ I FAKULTATYWNE WYCIECZKI BO NA TO SAMO WYJDZIE A NAWET LEPIEJ, BO NIE UMĘCZY SIE CZŁOWIEK TAK.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.