Dodaj do ulubionych

sklep zielarsko-medyczny czy warto otworzyć?

18.09.10, 15:59
Witam
Zastanawiam się nad otwarciem sklepu zielarsko-medycznego. wiem że w tej chwili może być to trochę ryzykowne ze względu na planowane przez Ministrestwo Zdrowia ograniczenia związane ze sprzedażą produktów w sklepach zielarskich. Co sądzicie na ten temat? Czy wycofanych będzie dużo produktów czy zmiany będa niewielkie i nie wpłynie to znacząco na ilość asortymentu w sklepach zielarskich. Nie wiem nawet gdzie szukać informacji co będzie można sprzedawać a czego nie. Proszę o kontakt osoby, które cokolwiek mogą mi podpowiedzieć. Widziałam, że są sklepy zielarsko-ekologiczne. czym one różnią się od zielarsko-medycznych? czy sprzedaje się w nich asortyment do sprzedaży któego nie jest potrzebny kurs towaroznastwa zielarskiego?
Edytor zaawansowany
  • mag401 22.09.10, 11:21
    Witam Cichocki Warszawa.
    Nie prowadzę sklepu zielarskiego ale podam to co widzę. właściciele sklepów dobrze prowadzonych nie narzekają. Na samych ziołach przypuszczam, że żaden się nie utrzyma bo ludzie będą brali pojedyńcze zioła a specjalistów do zapisywania mieszanek jest b. mało.
    Przypuszczam, że mają zyski z kosmetyków i preparatów / zdrowa żywność itp /.
    Bym zapomniał wsystkie preparaty o profilu odchudzające są zawsze w modzie.
    Jeśli chodzi o prawidłowy asortyment co można sprzedawć to odpowiadają hurtownie.
    Pozdrawiam
    Cichocki
  • finkadk 03.10.10, 15:04
    Wielka Farmacja ma zamiar zaliczyć wielką wygraną: zioła lecznicze będą niedostępne w Unii Europejskiej… To już prawie się stało. Wkrótce preparaty ziołowe będą niedostępne, a możliwość przepisywania ich przez zielarzy również zostanie utracona. Wielka Farmacja osiągnie wkrótce cel w swojej wieloletniej bitwie w niszczeniu wszelkiej konkurencji.

Od 1 kwietnia 2011 prawie wszystkie zioła staną się nielegalne w Unii Europejskiej. Podejście w Stanach Zjednoczonych jest nieco inne, ale o tym samym niszczycielskim wpływie.

Wielka Farmacja [1] i Agrobiznes [2] prawie zakończyły marsz do przejęcia wszystkich aspektów naszego zdrowia: od żywności, którą jemy, aż po sposób w jaki leczymy się, kiedy jesteśmy chorzy. Nie ma wątpliwości, że to przejęcie ukradnie nam resztki tego co pozostaje nam dla naszego zdrowi
  • trolejbuska 10.03.11, 13:03
    podbijam temat, jak stoi sprawa z ograniczeniem asortymentu w kslpeach zielarskich, czy do sprzedazy w takim sklepie oprocz kursu potrzebna jest duza wiedza na temat zioł?
  • luna-3 19.04.11, 14:59
    Witam tez jestem bardzo zainteresowana otwarciem sklepu zielarskiego.Czy zmiany dotyczące wycofania sprzedaży ziół od 1 kwietnia zostały drastycznie wprowadzone??.Gdzie należy udać sie w sprawie kursu??
  • mykola2 28.04.11, 10:42
    Kursy :www.logrys.pl/show_news.php?lang=pol&news_id=1
    Logrys Ośrodek Promowania Farmacji

tel: 44 681 64 07
    fax: 44 681 64 08
    tel mobile: 0 600 454 742
    Sam robie kurs w tym ośrodku eksternistzczny,dostałem ksiąźki i sam uczy się,potem mam ekzamin,koszt-2400
  • domeny4y.pl 15.07.13, 11:41
    Witam serdecznie.
    Dla zainteresowanych otwarciem internetowego sklepu z ziołami chciałbym poinformować o możliwości nabycia cennej domeny internetowej zielarskie.pl
    Więcej informacji www.domeny4y.pl
    [img]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/wh/fa/lro1/KAn5aDS65EK31g7z4A.jpg[/img]
    fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3466026,2,1,zielarskiepl.html
  • enia7777 12.05.15, 15:21
    Czy potrzebny jest kurs z towaroznawstwa zielarskiego do prowadzenia sklepu zielarsko medycznego?Jestem kosmetyczką,może to wystarczyłoby?Oczywiście zdaję sobie sprawę,że trzeba poszerzać swoją wierzę nieustannie w tej dziedzinie,chodzi mi jedynie czy takowy certyfikat jest wymagany.Pozdrawiam.
  • turzak 26.10.15, 18:22
    Nie potrzeba żadnych kursów. Jednakże będziesz musiała doradzać klientom i to jest wielka odpowiedzialność, bez wiedzy ani rusz. Ze sklepem stacjonarnym jest dość ciężko ale połączenie go ze sklepem internetowym to już jest dobra droga. Na początek jest sprzedaż ze stacjonarnego a później dochodzi z internetowego. Nasz sklep jest już kilka lat na rynku i były wzloty i upadki. Upadki dzięki naszemu Sanepidowi i ustawodawstwu unijnemu. Bardzo ciężko coś napisać o produkcie bo prawo tego zabrania. W praktyce jest tak, że się piszeo właściwościach zdrowotnych produktu ale jak będzie donos do Sanepidu to jest nieciekawie. Bez donosu można nawet kilka lat ciągnąć bez problemów. Nie mówię tu o pisaniu nieprawdziwych informacji o ziołach ale o takich oczywistych działaniach, których tez nie można napisać bo nie ma w wykazie unijnych oświadczeń zdrowotnych. Codex Allimentarius zrobił już swoje i jest co raz gorzej. Jest szansa, ze może dzięki wejściu BigFarmy w Suplementy Diety pewne rzeczy nie zostaną zabronione. Możesz wejść w sklep internetowy z naturalnymi kosmetykami i będzie Ci łatwiej wystartować i bez problemów. A dobre kosmetyki naturalne działaj jak suplementy tylko, że stosowane na skórę.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
    --
    Sklep z naturalnymi preparatami ziołowymi
  • orlowska_magda 26.07.19, 16:11
    forum.gazeta.pl/forum/w,26,157319846,157319846,Wlasny_sklep_zielarski.html?t=1564149919#p168453394 W Greenport mają franczyzę gdzie oferują pełne wsparcie z zakresu prowadzenia sklepu zielarsko-medycznego. Szkolenia wewnętrzne, wsparcie w rozwoju biznesu – wszystkie etapy skierowane na maksymalizację zysków, które możesz osiągnąć. Czyli tak naprawdę gotowy biznes!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka