• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Zioła w kapsułkach a zaparzane tradycyjnie ..? Dodaj do ulubionych

• 10.10.07, 12:09
    W ofercie wielu firm pojawiły się zioła w kapsułach(herbata tez min zielona), min Herbapol.
    Ja jednak mam wątpliwości jak one działają.
    Niewątpliwie zostały stworzone w dobie nowoczesności kiedy to nie ma czasu na zaparzanie, zbieranie itp.
    A tak w pracy biorę dyskretnie kapsułke i nikt nie zauważa, w przeciwieństwie do tego jakbym zaparzała a zapach unosil sie po biurze :)
    Ale na poważanie, czy to działa? Wiecie coś?
    Zaawansowany formularz
    • 10.10.07, 14:19
      Jezeli chodzi o tabletki ziolowe z masy suchej to ich skutecznosc jest slaba.
      Ich działanie jest hipotytyczne, bo nie mozna powiedziec na ile skladniki
      ziolowe osiagnely swoje wlasciwosci w srodowisku, do ktorego trafily tzn w
      czasie parzenia i przyrzadzania np. syropow na ziolach kontrolujemy proces,
      widzimy ile pozytecznych substancji wyodbrebnilo sie.
      Bardzo dobrze to widac np. po lipie i lnie, substancja, ktora chcemy pozyskac
      jest śluz, który w przypadku np. lipy wytraca sie w odpowiedniej temperaturze.

• 10.10.07, 20:17
        lachelis moim zdaniem do zalezy od funkcji jesli chce sie otrzymac substancje sluzowe napewno masz racje ale np len mozna stosowac nie tylko na podraznienie zoladka ale rowniez przy wychudzeniu dla rekonwalescentow mozna zmielone tak samo zoladkowe takie jak koper wlasnie miele i lykam...
        • 10.10.07, 20:20
          w kapsulkach na polepszenie ukrwienia obwodowego stosuje rozniez imbir w kapsulkach... a najskuteczniejsze wedlug mnie sa wyciagi etanolowe czasem oleje bo nie wszystkie zwiazki rozpuszczaja sie w wodzie... tak wiec moim zdaniem trzeba sie konkretnie bardziej zastanawiac :)
        • 10.10.07, 22:56
          Polonizowalabym na tem temat, tak jak wspolczesna medycyna probujesz
          wyizolowywac tylko jeden skladnik z rosliny, to nie jest dobry pomysl, poniewaz
          roslina nie bez powodu ma szereg zwiazkow w sobie, ktore wplywaja
          wielokierunkowo na organizm.
          Wszystkie te zwiazki potrzebne, poniewaz np nie zachodzi dobre wchlanianie bez
          konkretnego zwiazku, ktory z kolei nie wyodrebni sie bez odpowiedniego
          srodowiska np. zaparzania itp.
          Poza tym choroba nie obejmuje jednego organu najczesciej oslabia caly organizm -
          holistyczne podejscie.

Nie podzielam twojego entuzjazmu do wyciagow alkoholowych, wole ekstrakty oparte
          na wyciagach wodnych (nie mylic z naparami i wywarami)ich dzialanie jest rownie
          silne i sa bardzo wydajne.

Jezeli komus zalezy na profilaktyce tabletki moga temu sluzyc.
          • 11.10.07, 01:37
            jesli jakas faza z rosliny nie rozpuszcza sie w wodzie to wyciag wodny rowniez wydaje mi sie jej uaktywni... nie probuje nic wyodrebniac jak mowie ze zmiele to przeciez nie izoluje innych skladnikow mimo to przeciez przyjmuje cala rosline rowniez staram sie podchodzic calosciowo do ziololecznictwa wole mieszanki roslinne ale zdarza mi sie jak kazdemu wypic napar z jednej rosliny tak samo zjesc odrobine samego kopru czy jak wczesniej pisalam imbiru ktory rowniez nie kupuje juz zakapsulkowany tylko prosze w aptece o oplatki apteczne i w nie wsypuje rozdrobniony imbir gdybym chciala lykac tabletki to bym je lykala ale wole ziola i dlatego jestem na tym forum ;] teorie klimuszki sa mi bliskie lubie rowniez poprzeckiego i glownie na nich bazuje szukajac pomocy w jakis problemach
            • 12.10.07, 11:46
              Mam do Was prośbę,
              CZy możecie mi wytłumaczyć jak zielonej w tych sprawach
              Różnice w skuteczności napar/wyciąg/sproszkowane kapsułki.
              CHodzi mi tylko o
              *pokrzywę
              *rumianek
              *skrzyp
              *bratek
              *krwawnk
          • 11.10.07, 10:52
            no własnie chyba potrzebne sa konkretne przykłady.
            Ja chciałam kupić w kapsułkach, zachęcona oferta producenta, - pokrzywę , skrzyp, bratek, zieloną herbatę, ale coś czuje że będe jednak zaparzać, o nie wydaje mi się że to działa właśnie inaczej i lepiej, a te całe kapsułki to taki wymysł nowoczesności.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.