Dodaj do ulubionych

Kto wie i może mi wytłumaczyć...

26.04.17, 22:03
...dlaczego panie na poczcie muszą tak mocno tłuc pieczątką? big_grin
Zawsze mnie to fascynuje, a ciągle zapominam zapytać suspicious.
Edytor zaawansowany
  • 26.04.17, 22:20
    Bo datownik pocztowy to pieczęć twarda - metalowa. Nie gumowa / silikonowa jak większość pieczątek używanych w biurach czy przez lekarzy itp. Te się przykłada i przyciska lekko do papieru ponieważ są miękkie, ładnie się odciskają.
    A żeby taki datownik / taką pieczęć pocztową postawić i żeby się odcisnęła cala i prawidłowo - pani musi przywalić w kopertę / kartkę. Inaczej pieczęć się nie odbije.

--
    "All those moments will be lost in time like tears in rain"
  • 26.04.17, 22:23
    Zwróć uwagę, że panie na poczcie w miejscu w którym kładą kopertę do obstukania pieczęcią mają taką specjalną podkładkę - miękką dosyć - która pomaga twardej pieczęci się ladnie odbijać na kopertach.

--
  • 26.04.17, 22:36
    To może pocztą powinna zainwestować w miękkie pieczątki co by osoby z okienka choroby zawodowej od tego walenia pieczątka nie dostały? wink
  • 27.04.17, 10:43
    witamina_b12 napisał(a):

> To może pocztą powinna zainwestować w miękkie pieczątki co by osoby z okienka c
    > horoby zawodowej od tego walenia pieczątka nie dostały? wink

Tylko że te pieczątki mają zmienianą datę, więc trudno byłoby to chyba technicznie wykonać z podobnym mechanizmem jako zwykły gumowy stempel o porównywalnej trwałości smile

No i gumowe pieczątki na kartonach i kopertach bąbelkowych też się odbijają słabiutko, pomogłoby chyba tylko przy typowych płaskich listach w standardowych kopertach smile
  • 27.04.17, 18:52
    Są pieczątki ze zmienną datą wykonane z gumy wink
    Nazywa się to datownik. Ale jest dokładnie tak jak piszesz - ich trwałość jest nieporównywalnie niższa niż metalowych.

--
  • 27.04.17, 21:34
    W robocie mamy taki datownik. Kiedyś był częściej używany, teraz sporadycznie, ręcznie się daty pisze. Czasami mi na rękę przybijają taką pieczątkę żebym się ciągle nie pytała którego dzisiaj mamy. Niby gumowy, a na ręce się odbija na cały dzień hehe tongue_out.
  • 26.04.17, 22:41
    Na tą podkładkę uwagi nie zwróciłam tongue_out.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.