15.11.18, 12:45
Czy może ktoś z Was lub z grona Waszych znajomych może polecić (ew. nie poleca - to też będzie pomocne info) jakiś dom opieki / dom spokojnej starości przyjmujący osoby z chorobą Alzheimera ? Najchętniej w promieniu 150 - 200 km od Warszawy.

Większość takich placówek nie bierze na swoje barki podopiecznych z tą chorobą więc jeżeli znacie takowe ośrodki - mogą być prywatne - i możecie wskazać/polecić to z góry serdecznie dziękuję za zainteresowanie tematem i pomoc.

Kontakt na mail gazetowy (aby tu nie podpadać pod jakieś paragrafy o reklamie).
Obserwuj wątek
    • laskabezpaska Re: Prywata. 15.11.18, 13:33
      Podobno ośrodek w Kaśminie przyjmuje pensjonariuszy z chorobą Alzheimera.
      Ale zupełnie nie wiem jak tam wygląda opieka .
      Zupełnie nie dawno miałam podobny dylemat z Mamą (gdzie ją umieścić) ma problemy z poruszaniem się i dodatkowo złamała nogę.
      Znalazłam dla niej Pałac dla Seniora w Sulejówku.
      Mama z pobytu tam jest bardzo zadowolona , powiedziała że wreszcie czuje się jak Królowa smile
      Zawsze można zadzwonić i zapytać czy chorych na Alzheimera przyjmują .

--
      Kocham deszcz !!! - tylko on na mnie leci.
        • laskabezpaska Re: Prywata. 15.11.18, 13:47
          Zupełnie nie znam tych statystyk , bo jakoś nie interesowałam się ... nie mam ani w rodzinie ani wśród znajomych chorych na tę paskudną chorobę .
          Słyszałam tylko o pewnej pani, która opiekuje się swoją matką z tą chorobą ...i z tego co wiem , nie ma swojego prywatnego życia .......... cała doba podporządkowana jest pod chorą , która teraz zachowuje się jak dzikie zwierzątko sad
          Przykre to.
          Powodzenia w szukaniu i znalezieniu

--
          Kocham deszcz !!! - tylko on na mnie leci.
          • obserwator-rzeczy-ulotnych Re: Prywata. 15.11.18, 14:04
            Pozwolę sobie wrzucić info jak to mniej więcej przebiega - oby nie było Ci potrzebne wink:

Stadia przebiegu choroby Alzheimera (wg B. Reisberg):

1. stadium: Brak objawów choroby zarówno w codziennym funkcjonowaniu jak i podczas badań;
            2. stadium: Pierwsze bardzo łagodne objawy choroby, np. zapominanie, gubienie drobnych rzeczy. Objawy mogą być niezauważalne;
            3. stadium: Pojawiają się łagodne objawy choroby dostrzegalne przez otoczenie i podczas badania klinicznego. Chory ma coraz większe problemy z przypominaniem sobie nazw przedmiotów i imion, gubi cenne przedmioty. Pojawiają się kłopoty z planowaniem i odtwarzaniem przeczytanych treści; orientacji, najpierw w czasie, a potem w przestrzeni.
            4. stadium: Łagodne stadium choroby. Pojawiają się wyraźne trudności z przywoływaniem niedawnych wydarzeń, prostymi obliczeniami czy płaceniem rachunków. Chory może wydawać się przygaszony i zamknięty w sobie, nie może sprostać dotychczasowym obowiązkom;
            5. stadium: Średniozaawansowane stadium choroby. Pojawiają się ewidentne objawy zaburzeń pamięci i innych funkcji poznawczych. Chory traci samodzielność, nie pamięta podstawowych informacji (adres, telefon, dzień tygodnia), ma trudności z ubieraniem się i niechęć do czynności higienicznych. Coraz częściej zdarzają się zaburzenia zachowania - lęk, agresja, podejrzliwość;
            6. stadium: Zaawansowane stadium choroby. Objawy pogłębiają się. Zmienia się osobowość chorego. Pojawiają się problemy z rozpoznawaniem najbliższych osób. Zdarza się nieotrzymanie moczu lub stolca. Zaczynają pojawiać się złudzenia słuchowe i wzrokowe oraz zachowania kompulsywne;
            7. stadium: Bardzo zaawansowane stadium choroby. Chory nie wstaje z łóżka, traci kontakt z otoczeniem i kontrolę ruchów, nie panuje nad czynnościami fizjologicznymi. Jest całkowicie uzależniony od opieki osób trzecich.
            • bunt_jest_moim_obowiazkiem Re: Prywata. 15.11.18, 14:44
              Jeśli o coś proszę Boga/opatrzność/los/przeznaczenie/whatever tam jest - to właśnie o to, aby na tą chorobę nie zachorować sad

--
              Jestem tu tylko Alicją. Tak naprawdę nie jestem prawdziwa. Jak się nagle pojawiłam, tak nagle zniknę, nie zaburzając równowagi przy stole.
    • szarlotka_ja Re: Prywata. 15.11.18, 19:22
      > Większość takich placówek nie bierze na swoje barki podopiecznych z tą chorobą

Bo domy opieki to nie są dobre miejsca dla osób z A. No chyba, że są otwierane z myślą o chorobach otępiennych. Niestety, w Polsce tylko prywatnie i jest ich jak na lekarstwo.
      Musisz szukać ZOLu. Najlepiej zerknij na stronę Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego. Może tam znajdziesz jakieś podpowiedzi.
      Osobiście mogę polecić parę ośrodków, ale niestety duuużo dalej od Warszawy wink.
      Jeżeli to nie pilne to mogę popytać tu i ówdzie o coś godnego polecenia, tylko napisz mi jakie konkretnie tereny by Cię interesowały. Masz tak skomplikowany nick, że ja nie umiałam do Ciebie maila wysłać (chyba, że to z moją pocztą znowu coś nie tak) suspicious.
            • maruda2 Re: ceny podaj. n/t 16.11.18, 12:56
              Niestety sad Czasem jeszcze dochodzą do tego koszty leków, pampersów itp. Jak czasem słyszę, że ktoś w ten sposób się pozbył kłopotu to....

--
              Nie jest źle, zawsze może być gorzej smile
                • maruda2 Re: ceny podaj. n/t 16.11.18, 14:17
                  Przepraszam, niezgrabnie to wyszło. Nie musisz polemizować.
                  Chciałam tylko powiedzieć, że miałam podobną sytuację ( że poszukiwałam ośrodka ) i że diabli mnie biorą na ludzi, którzy nie mając pojęcia o danej sytuacji wydają osąd. Ale tutaj wylazły na wierzch moje osobiste przeżycia i w ogólne nie powinnam o nich tutaj pisać.

--
                  Nie jest źle, zawsze może być gorzej smile
                  • obserwator-rzeczy-ulotnych Re: ceny podaj. n/t 16.11.18, 14:29
                    No to jak sądzę doskonale się rozumiemy smile bo poznaliśmy temat od drugiej strony.
                    Ja akurat nie mam jakiś bardzo poważnych oporów przed pisaniem na ten temat, nie musi to być rzecz jasna wyrzucenie wszystkich detali emocjonalnych i prywatnych / rodzinnych na ogólnym forum - ale też nie warto wszystkiego trzymać w sobie bo kumulacja takich rzeczy nie pomaga nikomu i niczemu (a w zasadzie tylko szkodzi).
              • bunt_jest_moim_obowiazkiem Re: ceny podaj. n/t 16.11.18, 15:43
                No ogólnie biorąc pod uwagę zarobki, nawet w wawie - to drogo.
                Oczywiście, jeszcze chora osoba ma emeryturę, ale to często nadal 1400 zł...
                a resztę trzeba wybulić...

--
                Jestem tu tylko Alicją. Tak naprawdę nie jestem prawdziwa. Jak się nagle pojawiłam, tak nagle zniknę, nie zaburzając równowagi przy stole.
                • margott_2 Re: ceny podaj. n/t 16.11.18, 17:31
                  Oczywiście. Starsza osoba w domu pomocy to wydatek potężny. Mówiłam, że chciałabym mieć takie oszczędności na starość, żeby nie być dla nikogo obciążeniem, to padało, że po co skoro teraz wystarcza? Właśnie po to.
                • margott_2 Re: ceny podaj. n/t 16.11.18, 21:18
                  Nieważne Szarlotto, cofam. Chodziło mi o to, że jak jest mniej pieniędzy to i możliwości mniejsze. I mam jakiegoś takiego pecha, że wszyscy, których znałam i byli w zolu, to nie wyszli z niego żywi. W sumie z domów prywatnych też się nie wychodzi...I tak na polskie zarobki, dostępny jest głównie zol.
            • obrotowy ja znam 2600-3200 16.11.18, 21:24
              bunt_jest_moim_obowiazkiem napisała:
              > 3500 za miesiąc za bliską osobę w takim ośrodku??
              > Matko, strasznie drogo!

czym dalej od Warszawy tym taniej
              - ja odwiedzilem dom na wsi pod Kielcami - 2.600 (pokoj dwuosobowy), ale podobno nie .jest tam za dobrze...
              oraz w samych Kielcach - 3.200.
              • adria231 Re: ja znam 2600-3200 19.11.18, 05:55
                Opieka nad chorym na tę straszną chorobę jest naprawdę bardzo trudna,dlatego i kosztowna. Kiedyś moi znajomi zostawili mi na 3 godziny pod opieką ich mamę. To naprawdę był koszmar. Wg powyższego opisu kolejnych faz choroby -był to 5 etap.
                Znałam dobrze tę kobietę, jako inteligentną , dowcipną o wielu zainteresowaniach osobę . W ciągu kilku lat stała się człowiekiem o umyśle jednorocznego dziecka.
        • obserwator-rzeczy-ulotnych Re: Prywata. 13.03.19, 10:06
          Chciałem podziękować Wam za wszystkie prywatne wskazówki, przesłane namiary etc. - przyszedł czas aby jak mawiają we wszelakich korporacjach "zrealizować projekt" i Wasza pomoc okazała się naprawdę cenna.
          Dzięki serdeczne raz jeszcze smile
          • anpako Re: Prywata. 14.11.19, 00:09
            Pytanie do Obserwatora. Podczytuje was od ponad roku, ale dopiero potrzeba rodzinna skłoniła mnie od założenia konta. Poszukuje ośrodka rehabilitacyjnego/sanatorium dla osoby z demencją. Potrzebna rehabilitacja po operacji/urazie. W rejonie Warszawy - najchętniej z kierunkiem na wschód. Odszukałam ten wątek żeby podpytać. Z góry dziękuje. Mogę prosić o inf na @ gazetowego ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka