Dodaj do ulubionych

Chłopy się rozsiadają

14.01.19, 11:44
Jak to się człowiek w internetach ciągle czegoś nowego dowiaduje. wink
Już kilka lat temu gender studies ukuły pojęcie "manspreading", czyli zajmowanie przez chłopów zbyt dużej przestrzeni na siedzeniach wink
Zjawisko jest mi znane, bo nieraz część mojego fotela anektowana była przez rozłożone nogi jakiegoś pana. Owszem, powoduje dyskomfort i lekko denerwuje, ale przecież można spokojnie lub żartobliwie zwrócić uwagę.

Tekst pani psycholog
www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,127763,24338807,o-kolanach-i-lokciach-czyli-eksperymentalna-walka-z-manspreadingiem.html
wydaje mi się dość histeryczny, a zwłaszcza fragment:

"A ja byłam wściekła. Rozżalona. Smutna. Znowu wściekła. Siedzący obok mnie mężczyzna, jak psychoanalityk, stawał się kolejno ojcem, bratem, mężem, liderem partii, na którą nie głosowałam, i całym społeczeństwem patriarchalnym.
Jak śmiesz! Kim ty jesteś, żeby ładować się w moją przestrzeń! Weź to swoje cholerne kolano! Czy ty, kurwa, nie widzisz, gdzie się kończy twoje siedzenie?! Zabieraj ten swój poliestrowy łokieć! – ryczałam, milcząc."
http://emots.yetihehe.com/sb/rolleyes.gif

Edytor zaawansowany
  • uny 14.01.19, 12:46
    Myślę, że pani psycholog potrzebuje psychologa.

--
    http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif
    Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
  • autoteliczna 14.01.19, 19:20
    Też mi przeszła przez głowę myśl: jak osoba zajmująca się ludźmi może pisać w ten sposób? http://emots.yetihehe.com/2/co.gif
  • uny 14.01.19, 21:33
    baba jakaś przewrażliwiona.
    już niech się czepia tych "manspreadów" ale łokcie? tiaaaa niech łapy o góry podniosą. albo nie bo się czepi smrodu spod skrzydeł.

--
    http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif
    Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
  • samysliciel 14.01.19, 14:22
    Mam wątpliwe szczęście gdy dosiadają się obok kobiety o sporych gabarytach i też z 1,5 miejsca by potrzebowały, raz nie wytrzymałem bo babśtyl wielki, w grubym futrze i się ewidentnie uwala na mnie, to mówię - nie widzi że obok siedzi człowiek? Ona z kolei daje do zrozumienia że to ja się powinienem usunąć, na takich "panów/panie świata" to jestem uczulony najbardziej i wtedy zawsze idę na noże, takim typom wszyscy schodzą z drogi, ustępują, ja takich z kolei zawsze temperuję.
  • witrood 14.01.19, 14:40
    Chłopy rozkładają szeroko nogi, a baby sadzają torbę obok siebie. Jedno i drugie denerwuje. wink

--
    People are stranger, people in danger...
  • autoteliczna 14.01.19, 19:26
    No właśnie, zajmowanie przestrzeni większej niż normalnie to nie jest tylko kwestia mężczyzn, tylko ogólnie ludzi. I stąd dziwi mnie, jakieś stwarzanie pojęć. Jedna z ludzkich przywar została wykorzystana jako przedmiot jakichś feministycznych rozważań - tylko ja się pytam: po co? Jako kolejny argument na opresję kobiet?
    Kolokwialnie mówiąc: to jest problem z d...y. wink
  • gwen75 14.01.19, 19:36
    http://emots.yetihehe.com/1/okok.gif
  • gwen75 14.01.19, 15:59
    autoteliczna napisała:

> Zjawisko jest mi znane, bo nieraz część mojego fotela anektowana była przez roz
    > łożone nogi jakiegoś pana. Owszem, powoduje dyskomfort i lekko denerwuje, ale p
    > rzecież można spokojnie lub żartobliwie zwrócić uwagę.

Takich niewygód doświadczają również mężczyźni. Mnie też to trochę irytuje, jak ktoś wchodzi ze swoją nogą w moją przestrzeń. Niech może tak trzyma nogi, by nie stykały się z moimi wink
  • samysliciel 14.01.19, 16:13
    Inna sprawa to wielkość siedzeń i przestrzeni między nimi. Nie wiem jak jest w innych miastach, u mnie to wszystko jest z myślą o wątłych ludziach co bez żadnych dodatkowych bagaży jeżdżą. Tez kiedyś analizowałem ten układ nóg pasażerskich i mało komu udaje się zmieścić w przestrzeni swego siedzenia.
  • gwen75 14.01.19, 16:20
    Takie uroki komunikacji zbiorowej wink
  • samysliciel 14.01.19, 16:28
    ano, poza tym wsiadając na początku trasy widać dobrze, że zazwyczaj w pierwszej kolejności wybierane są miejsca pojedyncze albo wolne podwójne, dopiero nie mając wyboru ludzie siadają na doczepkę. Poza tym nie lubię miejsc tyłem do kierunku jazdy i tych familijnych, zwróconych do siebie, no chyba że późno w nocy, kiedy siada się samemu i można nogi wygodnie wyprostować.
  • autoteliczna 14.01.19, 19:31
    A to ja u mnie w mieście obserwuję odwrotne sytuacje. smile
    Wchodzi jedna osoba, cały autobus pusty, a ona siada na czwórkę. Albo zaraz za mną lub przede mną smile
  • autoteliczna 14.01.19, 19:35
    Ja bym proponowała na potrzeby analizy zjawiska doprecyzować nomenklaturę wink
    Dlaczego ma być tylko "manspreading"?
    Powinno być jeszcze: bagspreading, plastic-bag-spreading, rucksack-spreading, kidspreading. wink
  • gwen75 14.01.19, 19:42
    Auto, jesteś odkrywczynią nieznanych dotychczas zjawisk, szykuj się na odbiór nagrody Nobla wink
  • autoteliczna 14.01.19, 19:49
    Dobra, już się szykuję smile
    Tylko jak na galę pojadę, to od razu mówię: niech żaden chłop nie waży się uprawiać manspreadingu obok mojego fotela wink
  • gwen75 14.01.19, 19:57
    A czy mógłby uprawiać man-staring-at-car ? wink
  • autoteliczna 14.01.19, 20:07
    To też jest przejaw męskiej opresji wobec kobiet!
    Uprzedmiotowienie - patrzeć to można na towar na wystawie wink
  • gwen75 14.01.19, 20:13
    big_grin
  • szarlotka_ja 14.01.19, 19:21
    Nie doczytam bo nie mam abonamentu tongue_out.
    Trochę pani psycholog nie rozumiem, bo mi jak co przeszkadza to zwracam uwagę i tyle.
    Poza tym zawsze można chłopa za kolanko złapać, tylko czy by to pod molestowanie nie było potem podpięte? suspicious
  • autoteliczna 14.01.19, 19:29
    To jest artykuł otwarty smile

A pytanie jak najbardziej zasadne. smile
    No i potem jaka kwestia do rozważenia: czy on aby nie prowokował? Nie dość, że kolano podstawił, to jeszcze przybrał bezwstydną pozycję zwracającą uwagę na jego atrybut wink
  • szarlotka_ja 14.01.19, 19:44
    Jak otwarty jak ja mam komunikat, że "wyczerpałeś już limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu" suspicious.

• gwen75 14.01.19, 19:50
    A ja mam komunikat, że korzystam w ramach bezpłatnego limitu, czyli pewnie za jakiś czas się skończy wink
  • autoteliczna 14.01.19, 19:50
    Widocznie czytasz więcej ode mnie, bo mi jeszcze pozwolili wink
  • szarlotka_ja 14.01.19, 20:13
    Z drugiej strony, tak sobie myślę czy mi to celowo nie zablokowaliście? suspicious
  • autoteliczna 14.01.19, 20:19
    No przecież sama ostatnio pisałaś, że jak Cię lektura zdenerwuje, to Cię potem nerw trzyma że łoooohoho wink
  • szarlotka_ja 14.01.19, 20:23
    No i na tej podstawie wnioskuję, że mogliście mi zablokować, bo już od razu po tytule widać, że mnie zirytują takie wypociny tongue_out.
  • szarlotka_ja 14.01.19, 20:00
    autoteliczna napisała:

> No i potem jaka kwestia do rozważenia: czy on aby nie prowokował? Nie dość, że
    > kolano podstawił, to jeszcze przybrał bezwstydną pozycję zwracającą uwagę na je
    > go atrybut wink

Może po prost nas testują czy złapiemy czy nie tongue_out.
    Taka prowokacja, a potem poleją się łzy, że wykorzystani tongue_out.
  • autoteliczna 14.01.19, 20:07
    Najgorsi to ci w spodniach z dziurami wink
  • szarlotka_ja 14.01.19, 20:11
    Nigdy nie wiadomo co z takiej dziury wylezie...
  • autoteliczna 14.01.19, 20:17
    Myślisz, że z takiej na kolanie to też by wyszło? wink
  • heniek.8 14.01.19, 20:23
    dziewczyny dla dobra feminizmu zróbcie eksperyment
    jak zobaczycie takiego gościa to postawcie mu na kolanie dwa palce, wskazujący i środkowy,
    i naśladując "kroczenie" przesuwajcie się w górę ze słowami

"idzie rak nieborak …"
  • szarlotka_ja 14.01.19, 20:24
    Chcesz być pierwszy? tongue_out
  • autoteliczna 14.01.19, 20:29
    "jak uszczypnie, będzie znak" - na pewno tak ma być? wink
  • heniek.8 14.01.19, 20:31
    mogę spróbować smile
    chociaż chyba nie jeździmy tymi samymi pojazdami
    ale mamy coś ze sobą wspólnego - Lidl smile

gdybyś zobaczyła manspreading na stoisku promocyjnym to weź nie pytaj smile
  • szarlotka_ja 14.01.19, 20:23
    Rzepka suspicious.
  • samysliciel 14.01.19, 20:38
    no właśnie gdzie szarlotka te dziury widzi... big_grin
  • szarlotka_ja 14.01.19, 20:40
    W skarpetach tongue_out.
  • autoteliczna 14.01.19, 20:44
    No przecież wiadomo, że każdy modny młodzieniec ma mieć dziury na kolanach i gołe kostki. Nawet przy minusowej temperaturze wink
  • samysliciel 14.01.19, 20:46
    młodzieniec wink po 40tce też są takie modniachy big_grin
  • autoteliczna 14.01.19, 20:49
    Ale w kalesonach chyba? wink
  • samysliciel 14.01.19, 20:59
    Coś Ty, w tych spodniach pociętych i to raczej kobiety są takie ponadczasowe wink
    Ja takich pociętych ciuchów nie uznaję czy tatuaży ale jestem w stanie docenić, że można się z tym wszystkim fajnie wystylizować, kto co lubi.
  • heniek.8 14.01.19, 19:48
    trochę to byłoby wkurzające gdyby nie fakt że jest to problem na siłę wynaleziony przez feministki
    jeżeli w metrze / autobusie jest połowa miejsc wolnych to ludzie siadają jak chcą, kładą plecaki obok itd.,
    ale w miarę jak się zagęszcza to jakoś wszystkie miejsca się zapełniają
    rzadko widzę żeby ktoś stał bo ktoś jedzie z plecakiem obok, zazwyczaj to jakieś osoby "nieśmiałe i samotne" czyli z sąsiedniego forum smile a ten z plecakiem to nie jakiś zbir tylko roztargniony poeta

czytałem o kulturze Japonii, tam jest podobno coś takiego żeby "mieć oczy dookoła głowy" - patrzeć, przewidywać, nie stawać w takim miejscu żeby blokować innym i to mi się podoba,
    ale my sarmaci musim czasem kogoś opierdolić smile
  • autoteliczna 14.01.19, 20:04
    heniek.8 napisał:

> trochę to byłoby wkurzające gdyby nie fakt że jest to problem na siłę wynalezio
    > ny przez feministki

Też tak uważam. I w ogóle ton, w jakim napisany jest ten artykuł to jest takie na siłę psychologizowanie i uduchawianie czegoś, co w gruncie rzeczy jest proste: nie podoba się - to zwróć uwagę.
    A tu jakieś rozplatanie garudasany...http://emots.yetihehe.com/sb/rolleyes.gif

> czytałem o kulturze Japonii, tam jest podobno coś takiego żeby "mieć oczy dooko
    > ła głowy" - patrzeć, przewidywać, nie stawać w takim miejscu żeby blokować inn
    > ym i to mi się podoba,

W Warszawie ludzie już się chyba nauczyli, żeby na ruchomych schodach (zwłaszcza w metrze) stawać po prawej stronie, by lewą zostawić dla spieszących się, idących "na własnych nogach"? smile W Londynie to był absolutny standard, nie wiem jak w innych miastach europejskich.
    U mnie w mieście tego nie wiedzą. smile

• heniek.8 14.01.19, 20:10
    jakieś 10 lat temu zacząłem dojeżdżać kolejką do pracy, i wtedy jeszcze zdarzały się pojedyncze przypadki że ktoś siadał na jednym miejscu a na drugim "zajmował" dla kogoś kto miał wejść np. za 20 minut
    były więc sytuacje że ludzie stali a torby "siedziały" ale wywoływało to pyskówki i trwało tylko jeden sezon o ile pamiętam

sam kiedyś zrobiłem zjebę babie i wrzuciłem jej plecak na górę na te półki a ona chyba była za niska żeby zdjąć i żądała ode mnie żebym jej to zdjął a ja w pozycji kwiatu lotosu "w swoim czasie" smile)
    była to próba nerwów ale chyba ludzie się nauczyli że nie warto big_grin
  • autoteliczna 14.01.19, 20:14
    heniek.8 napisał:

żądała ode mnie żebym jej to zdjął a ja w pozycji kwiatu lotosu "w swoim czasie" smile)
    > była to próba nerwów

Brawo Budda big_grin
  • gwen75 14.01.19, 20:07
    heniek.8 napisał:

> czytałem o kulturze Japonii, tam jest podobno coś takiego żeby "mieć oczy dooko
    > ła głowy" - patrzeć, przewidywać, nie stawać w takim miejscu żeby blokować inn
    > ym i to mi się podoba,

Fajne to, taka dbałość o innych ludzi wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka