Dodaj do ulubionych

Jesteście interesujący

03.06.19, 23:41
Parę fajnych cytatów z Ericha Fromma, mojego ulubionego filozofa i psychoanalityka, w którego książkach się kiedyś zaczytywałem wink

Jesteście interesujący, bo się interesujecie. Jesteście kochani, ponieważ potraficie kochać i ponieważ w sobie samych i w innych ludziach kochacie życie.

Miłość jest poszanowaniem życia we wszystkich przejawach.

Miłość jest czynnym zainteresowaniem się życiem i rozwojem tego co kochamy.

Miłość jest sztuką. Jeżeli chcemy nauczyć się kochać, musimy postępować w taki sam sposób jak wówczas, gdy chcemy nauczyć się jakiejkolwiek innej sztuki: opanować jej teorię i praktykę.

Miłość nie jest produktem seksualnego zaspokojenia, lecz seksualne zadowolenie – a nawet tak zwana technika – jest rezultatem miłości.

Miłość zaczyna się rozwijać dopiero wówczas, gdy kochamy tych, którzy nie mogą się nam na nic przydać.

Najbardziej zasadniczym rodzajem miłości, który stanowi podstawę wszelkich innych typów miłości, jest miłość braterska.

Niecierpliwość jest zawsze stanem towarzyszącym utajonej intencji użycia siły.

Stłumienie wrogości usuwa ją tylko ze świadomości, ale jej nie likwiduje.

Szczęście nie jest ani dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.

Wiele czysto subiektywnych pragnień jest obiektywnie szkodliwych.

Zarówno najpiękniejsze, jak i najstraszniejsze skłonności ludzkie nie są składnikami utrwalonej biologicznie natury ludzkiej, ale wynikiem społecznego procesu, który tworzy człowiek.

Żyć – to myśleć.
Edytor zaawansowany
  • turma.mortis 04.06.19, 02:10
    wieile gajobery heh
    ale część się zgadza tylko....
    samotnikom z rozwaloną jaźnią wink
    miłość to jest to co potrafisz dać
    pieprzysz i tyle

--
    mam jak mam heh
  • bunt_jest_moim_obowiazkiem 04.06.19, 09:15
    Bardzo fajnesmile
    A ja wczoraj to sobie "przyswajałam" i "przemyśliwałam":
    Polecam wziąć coś dla siebie.

Rezygnuję z 15 zbędnych rzeczy w życiu:

1. Rezygnuję z potrzeby posiadania racji!
    Pamiętaj, że potrzeba posiadania racji świadczy o niskim poczuciu własnej wartości i chęci dominacji nad innymi. Świadczy o słabości.

2. Rezygnuję z chęci kontrolowania!
    Jeśli kontrolujesz, to dlatego, że się boisz, a w konsekwencji nie ufasz, ani sobie, ani nikomu. Jak by Ci się żyło z kimś, kto Ci nie ufa?

3. Rezygnuję z obwiniania ludzi!
    Przestań obwiniać ludzi za to, co czujesz, za to, co masz lub nie masz. Weź odpowiedzialność za swoje emocje i życie!

4. Rezygnuję z dawania uwagi destruktywnym dialogom wewnętrznym!
    Przestań zawierzać destruktywnym dialogom wewnętrznym. Im częściej dyskutujesz z dialogami wewnętrznymi i dajesz się im pochłaniać, tym więcej czasu tracisz w swoim życiu. Twój umysł to narzędzie. Ty nim władasz, czy to Ty jesteś narzędziem w ręku umysłu?

5. Rezygnuję z negatywnych przekonań!
    Pamiętaj, że Twoje negatywne przekonania ograniczają Ciebie w każdym aspekcie życia. Przekonania kreują Twoją rzeczywistość. Zadbaj o to, by były dobre!

6. Rezygnuję z narzekania!
    Narzekasz z własnego wyboru. Świat się nie zmieni na lepsze od narzekania. Narzekanie to kopanie pod sobą dołków!

7. Rezygnuję z nadmiernej krytyki!
    Im bardziej krytykuję ludzi, zdarzenia, miejsca, siebie, tym trudniej jest nam dostrzec pozytywne aspekty życia.
    Pamiętaj, że krytyka powinna być konstruktywna czuli przynosząca wiedzę, naukę i doświadczenie, a nie więcej negatywizmów!

8. Rezygnuję z potrzeby imponowania innym!
    Jedyna osoba, której mam imponować to ja sam! Chcąc imponować innym, uzależniam się od ich opinii.

9. Rezygnuję z oporu przed zmianami!
    Zmiany to jedyny pewnik w naszym życiu!

10. Rezygnuję z etykietowania ludzi i zdarzeń!
    Nadając etykiety wpadasz w pułapkę stereotypów zamiast konstruować swoje własne zdanie oparte o doświadczania.
    Miej otwarty umysł i nigdy nie etykietuj, bo ograniczasz swój punkt widzenia!

11. Rezygnuję z irracjonalnych lęków!
    92% lęków jest irracjonalnych. Wystarczy, że zadasz sobie pytanie: „Czy ta myśl jest prawdziwa?” aby zacząć się od nich uwalniać.

12. Rezygnuję z wymówek!
    Kto szuka wymówek, ten je znajdzie, kropka!

13. Rezygnuję z przeszłości!
    Ona już była i nie wróci. Wszystko co się wydarzyło żyje tylko w Twojej głowie! Obudź się!

14. Rezygnuję z nadmiernego przywiązania!
    Często jesteśmy nieszczęśliwi pomimo całej dobroci jaką mamy oraz kochających ludzi wokół. Dlaczego? Bo boimy się to stracić. Ciesz się tym co jest! Zgódź się na to, że może odejść. Czas i tak zmienia nasz świat i nie da się od tego uciec. Dając zgodę na to, że możesz już nie mieć tego na czym Ci zależy, dajesz sobie spokój wewnętrzny!

15. Rezygnuję z zaspokajania oczekiwań innych ludzi!
    Jeśli będziesz wciąż zaspokajał oczekiwania innych ludzi, to nie będziesz miał czasu żyć swoim życiem! Nasz czas jest ograniczony! Żyj wreszcie swoim życiem!

Źródło: neurointuicja.pl

Miłego dnia, kochani!smile

--
    Jestem tu tylko Alicją. Tak naprawdę nie jestem prawdziwa. Jak się nagle pojawiłam, tak nagle zniknę, nie zaburzając równowagi przy stole.
  • turma.mortis 04.06.19, 11:05
    1. dlatego każdy ma własną rację heh
    2. do czasu ufam każdemu wink
    3. nie obwiniam innych bo to moje wybory
    4. nie posiadam destruktywnych
    5. według punktu 1. mam pozytywne heh
    6. oj tam oj tam a jak podnieść ciśnienie (innym) wink
    7. to wiadomo
    8. brak
    9. hmmm no w gajer nie wskoczę tongue_out
    10. nie mam metkownicy
    11. nie mam lęków
    12. to proste ale heh trzeba czasem tłumaczyć bo "nie chce mi się" nie dociera
    13. past
    14. ostatnio brak jakiegokolwiek heh
    15. zostawiam tylko łóżkowe tongue_out

miłego smile

--
    mam jak mam heh
  • dolores2222 04.06.19, 12:29
    Bardzo mądra i piękna... teoria.
    W praktyce u mnie:
    "Tak samo jak odbicie w lustrze wydaje się bliższe niż jest w rzeczywistości, tak samo przeszłość wchodzi nam na zderzak na autostradzie życia, a może nawet siedzi razem z nami w samochodzie." uncertain
    Chciałabym się uwolnić.
    Naprawdę.
    Bo zaczynam popadać w jakiś dziwny stan zawieszenia między czymś a czymś. Nie czuję, że żyję...
  • bunt_jest_moim_obowiazkiem 04.06.19, 12:44
    dolores2222 napisała:

> Chciałabym się uwolnić.
    > Naprawdę.
    > Bo zaczynam popadać w jakiś dziwny stan zawieszenia między czymś a czymś. Nie c
    > zuję, że żyję...

Tęsknota za byłym tak wpędza w to zawieszenie. Mi czasem aż trudno oddychać... za wrażliwe my tongue_out
    Trza być twardym! Zacisnąć zęby i patrzeć do przodu! Tylko!
    Tłumaczyć sobie codziennie, że właściwie on już cię UWOLNIŁ - ODCHODZĄC... tylko do Ciebie Dolorka to jeszcze nie dotarło.

--
    Jestem tu tylko Alicją. Tak naprawdę nie jestem prawdziwa. Jak się nagle pojawiłam, tak nagle zniknę, nie zaburzając równowagi przy stole.
  • samysliciel 04.06.19, 14:33
    Inaczej pisząc, w pigułce, odrzuć uprzedzenia, negatywne myślenie, uwierz w siebie i innych.
    Nie czytałem takich wskazówek ale teraz widzę, że generalnie staram się postępować wg nich.
  • marcepanka313 04.06.19, 16:15
    Ok. Jestem interesująca..... ale co z tego, jeżeli nikogo to nie interesuje.....wink
  • turma.mortis 04.06.19, 16:24
    hmmm tu bym przemyślał i zamienił "nikogo" na może "większość" jak już wink

--
    mam jak mam heh
  • dolores2222 04.06.19, 16:26
    O!
    O!
    O właśnie big_grin
  • turma.mortis 04.06.19, 16:28
    wszak Dolorka masz tak samo tongue_out

--
    mam jak mam heh
  • apersona 04.06.19, 20:54
    Hmm, niecierpliwość grozi użyciem siły, coś w tym jest
  • szarlotka_ja 04.06.19, 21:02
    > Żyć - to myśleć.

Nie zgadzam się. Wiele ludzi żyje, a nie myśli.

Ale może też być tak, że ja się na filozofii nie znam...
  • gwen75 05.06.19, 01:05
    szarlotka_ja napisała:

> Żyć - to myśleć.

Tu chodzi bardziej o życie w pełni, o życie świadome, o zastanawianie się nad życiem. A nie tylko kasa, seks, władza, prestiż, spełnianie oczekiwań społeczeństwa.
  • dolores2222 05.06.19, 14:43
    Mnie z tego zastanawiania się, to tylko głowa boli uncertain

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.