Dodaj do ulubionych

"S" jak sztuka ....

26.07.19, 15:26
Tylko dla widzów o mocnych nerwach i ...żołądkach. Ps. Gwenuś ,ty dzieciaku lepiej nie patrz. telewizjarepublika.pl/quotsztukaquot-feministka-pokazywala-swoje-nagie-cialo-chlopcom-podczas-wystawy-artystycznej,82981.html
Edytor zaawansowany
  • 6688katarzyna 26.07.19, 15:42
    Chłopcy przedstawiają się wyjątkowo zobojętnieni na widoki. Może to efekt skandynawskiej otwartości w wychowywaniu dzieci?
  • witrood 26.07.19, 19:20
    Estonia nie Skandynawia - бывший союз.
    Baba głupia, perwersyjna i bezpodstawnie próżna w swej niemłodości i nieatrakcyjności.
    Sztuka feministyczna to chyba nie prezentacja narządów (na babie i obok), bo to najbardziej prymitywne z możliwych.
    A chłopaki chyba nie powinni byli trafić na tę pseudo wystawę.

--
    People are stranger, people in danger...
  • witrood 26.07.19, 19:25
    Ja się dziwię, że to się nazywa sztuką. Po co studiować na uczelni artystycznej parę lat, żeby coś takiego później robić?
    Zresztą ostatnio mówiła mi znajoma, która uczy na ASP, że jest dramat ze studentami. O ile kiedyś mieli zdolności artystyczne, to teraz ponoć w dużej części jest z tym tragedia.

--
  • silencjariusz 26.07.19, 19:43
    Większość sztuki współczesnej to jakieś wynaturzenie (dla mnie).
  • szarlotka_ja 26.07.19, 20:36
    Bo teraz żeby mieć mgr to nie trzeba się w ogóle wysilać wink.
  • witrood 26.07.19, 20:55
    No może, ale jak się chce mieć magistra z malarstwa, wypadałoby umieć malować. Teraz już ponoć niekoniecznie. wink

--
  • frip77 26.07.19, 21:06
    studia w pl się zeszmaciły
  • frip77 26.07.19, 21:07
    może trafili żeby ich oswoić z tym co się stanie za 40 lat z ich przyszłymi żonami?
  • 6688katarzyna 26.07.19, 21:31
    Frip, Ty chyba pierwszy raz bronisz prawa do bycia brzydkim! Szok.
  • 6688katarzyna 26.07.19, 21:28
    Fakt co do Estonii.
  • turma.mortis 26.07.19, 15:47
    żeby jeszcze MILF ale to już pod ostre GRANNY podeszło heh
    nic dziwnego że brania brak wink

--
    mam jak mam heh
  • 6688katarzyna 26.07.19, 15:59
    Nie chwytam że ktoś może przeżywać widok ludzkiego ciała. I robić z tego sensację.
  • turma.mortis 26.07.19, 16:06
    ja wiem czy sensacja? hmmmmm
    sensacja by była jakby to był facet i nastolatki w muzeum heh

--
    mam jak mam heh
  • turma.mortis 26.07.19, 16:08
    a ta p.s.
    widząc fotę bardziej się zastanawiam czy ten cały feminizm onej to wybór czy już mus hmmmmm

--
    mam jak mam heh
  • 6688katarzyna 26.07.19, 16:10
    No republika zrobiła z tego sensację - aż zastanowiłam się, która polska galeria zdobyła się na odwagę i dopiero zauważyłam, że to nie w Polsce.
    Mężczyźni lepiej się starzeją. Przynajmniej część smile
  • 6688katarzyna 26.07.19, 16:13
    Nie wypowiadam się za konkretną sytuację: dzieciaki i naga, starsza kobieta.
    Ale jeśli jeszcze co niektórzy dostają drżączki na widok postarzałego, kobiecego ciała, to znaczy, że tego typu akcje są potrzebne. Nie jestem za epatowaniem, ale za znormalnieniem. I nie kontruję Ciebie smile - wolę dodać. Pisze ogólnie.
  • turma.mortis 26.07.19, 16:20
    możliwe ale wtedy to dopiero by się zagotowało wink

--
    mam jak mam heh
  • turma.mortis 26.07.19, 16:21
    o faceta mi chodziło tongue_out

--
    mam jak mam heh
  • 6688katarzyna 26.07.19, 17:23
    Myślę, że w tym samym stopniu. Choć być może dziewczynki narobiłyby pisku?
  • uny 26.07.19, 16:06
    może może

--
    [nieodżałowana emotka]
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/dc4c00450a19.jpg
    Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
  • szarlotka_ja 26.07.19, 16:14
    A cóż ona im tam miała pokazywać? Święte obrazki? Przecież oni wleźli na wystawę feministyczną... Przecież dobrze wiedzieli gdzie idą i nie rozumiem oburzenia.
    Jak to mówią: jedni lubią jak im cyganie grają, inni jak im skarpetki śmierdzą.
    Skoro ktoś robi takie wystawy, to znaczy, że kogoś to interesuje. Ja zanim gdzieś wchodzę to się zastanawiam czy mi się to będzie podobać czy nie. Jak mi się nie podoba to dziękuję, a nie latam po mieście w kominiarce na łbie i nie obrzucam feministek bo mnie drażnią. Ani tym bardziej nie prowokuję w sieci rozmów, które prowadzą tylko do siania nienawiści. Po prostu szanujmy się.
  • turma.mortis 26.07.19, 16:19
    spoko ale nowoczesnej sztuki nie chwytam heh
    zatrzymałem się na Rubensie wink
    co do całości to...
    zawsze będą jazdy w tych tematach

--
    mam jak mam heh
  • szarlotka_ja 26.07.19, 16:23
    Też nie chwytam, dlatego omijam wink.
  • turma.mortis 26.07.19, 16:31
    no chyba że to treblinki lub chociaż pół calówki heh

--
    mam jak mam heh
  • uny 26.07.19, 17:12
    szanownemu chyba o trylinki chodziło -Treblinka to raczej z czymś innym niż sztuka jest kojarzona.

--
    [nieodżałowana emotka]
    Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
  • 6688katarzyna 26.07.19, 17:21
    a czego szukał niejaki pan "kurka wodna" w "nie lubię poniedziałku"? - nie treblinek?
  • uny 26.07.19, 20:26
    o tym nie pomyślałem...

--
    [nieodżałowana emotka]
  • 6688katarzyna 26.07.19, 21:17
    a widzisz, Panie szanowny! smile
  • frip77 26.07.19, 17:49
    jak ktoś nie ma własnego życia to interesuje się życiem innych
  • letniaburza77 27.07.19, 17:49
    frip77 napisał(a):

> jak ktoś nie ma własnego życia to interesuje się życiem innych

Święte słowa Królu Życia.big_grin
  • letniaburza77 26.07.19, 22:48
    szarlotka_ja napisała:

> A cóż ona im tam miała pokazywać? Święte obrazki? Przecież oni wleźli na wystaw
    > ę feministyczną... Przecież dobrze wiedzieli gdzie idą i nie rozumiem oburzenia
    > .
    > Jak to mówią: jedni lubią jak im cyganie grają, inni jak im skarpetki śmierdzą
    > .
    > Skoro ktoś robi takie wystawy, to znaczy, że kogoś to interesuje. Ja zanim gdzi
    > eś wchodzę to się zastanawiam czy mi się to będzie podobać czy nie. Jak mi się
    > nie podoba to dziękuję, a nie latam po mieście w kominiarce na łbie i nie obrzu
    > cam feministek bo mnie drażnią. Ani tym bardziej nie prowokuję w sieci rozmów,
    > które prowadzą tylko do siania nienawiści. Po prostu szanujmy się.

Ale pocisnęłaś ,big_grin
  • frip77 26.07.19, 17:27
    letniaburza nie wiesz jeszcze co ciebie czeka więc nie rzucaj kamieniem w panią f
    a dla pani to www.youtube.com/watch?v=8MRcCQSBrCE&t=73s brix nieźle przytyrał
  • gyubal_wahazar 26.07.19, 18:24
    Gdzie tu jakiś kamień widzisz ? Burzka tylko grzecznie uprzedziła, dzięki czemu nie odpaliłem tej uczty duchowej przy podwieczorku, co pewnie skończyłoby się jego detonacją. Co do meritum, na moje, nie skąpiącej swych wdzięków babci zdrowo bije, a jakiś cwany wnusio zamiast jej parzyć ziółka, wymyślił jak wyrwać na nią parę groszy.

--
    Śpieszmy się czytać oponentów, nim polecimy ich zakapować
  • frip77 26.07.19, 18:53
    fakty.interia.pl/galerie/kraj/zdjecie,iId,2728345,iAId,335039
    jakoś nikomu nie przeszkadzają janusze i marychy nad morzem, a jakoś szczupłych zadbanyh tam nie widzę
  • gyubal_wahazar 26.07.19, 19:01
    Czyli dla ciebie, widok nagiej babci-ekshibicjonistki w muzeum jest ok, a ludzi w kąpielówkach i bikini na plaży to odchył, czy coś mi umyka ?

--
  • turma.mortis 26.07.19, 19:03
    wzrok fripa kiepski heh
    lub wynaturzony bo...
    widać szczupłych i pragnienia fripa wink

--
    mam jak mam heh
  • frip77 26.07.19, 19:13
    cześć mały pyrdziusmile
  • frip77 26.07.19, 19:11
    otchył to jest to, że są tam młodzi chłopcy....
  • turma.mortis 26.07.19, 19:13
    hmmm jakaś twa trauma się ujawniła?

--
    mam jak mam heh
  • frip77 26.07.19, 19:14
    wręcz przeciwnie mortbig_grin
    przecież to ty byłeś ministranttem i księdzu pod sutanną siedziałeśtongue_out
  • frip77 26.07.19, 19:17
    babcia odchył to fakt, ale chodzi o to, że na forum komentują ci którzy sami sylwetek greckich bogów nie mają
    rozbierz się gubi do gaci i wrzuć na forum będzie ubaw po pachy
  • gyubal_wahazar 26.07.19, 19:29
    Wg ciebie prawo do komentowania mają tylko Afrodyty i Adonisy ? Na czym opierasz tą jakże figlarną tezę ?

--
  • frip77 26.07.19, 19:52
    wygląd to loteria jaki sens jest komentować?
  • gyubal_wahazar 26.07.19, 20:14
    Podejmę to nieludzkie wyzwanie rzucenia ci trochę światła, na istotę zagadnienia. Otóż trzeba ci wiedzieć, że są pewne ogólnie przyjęte zasady kultury. Na przykład:

a) nie je się łapinami, a nożem i widelcem, mimo, że łapinami wygodniej
    b) nie puszcza się bąka w windzie, mimo że duszenie go w kichach to średni ubaw

i wreszcie:
    c) nie lata się z piśką czy fajfusem na wierzchu, bo kogoś może to zemdlić i/lub można ją/go uszkodzić

Oczywiście w imię tzw sztuki można te wszystkie omszałe, samowar-wiwrowe bzdety olać, ale należy się liczyć z tym, że normalni ludzie będą uważać takiego typa za nurka albo tłuka i trzymać się od niego na dystans. A tego chyba nie chcemy. No chyba, że chcemy ?

--
  • frip77 26.07.19, 20:28
    czy można komentować wygląd innych? tak czy nie, krótka piłka bez poeamatu
  • gyubal_wahazar 26.07.19, 20:33
    A kto komu zabroni ?

--
  • joanna_kossowska 26.07.19, 20:35
    frip77 napisał(a):

> czy można komentować wygląd innych? tak czy nie, krótka piłka bez poeamatu

Przyzwoity człowiek tego nie robi.
    Ale tu nie ma przyzwoitych ludzi, więc wszystkie chwyty dozwolone.
    Byle dokopać.
  • gyubal_wahazar 26.07.19, 20:45
    Tu same zboczuchi, dewianty, dekle i degeneraty. I to jest największy magnes tego miejsca wink

--
  • letniaburza77 26.07.19, 20:55
    frip77 napisał(a):

> letniaburza nie wiesz jeszcze co ciebie czeka więc nie rzucaj kamieniem w panią
    > f
    >
    Ale co konkretnie masz na myśli ,że mi na starość odpier.... ,czy że obwiśnie ?
  • marcepanka313 26.07.19, 21:48
    W zasadzie na temat sztuki współczesnej już pisałam na nieśmiałkach"Czy poszli byście na taki performance "nie tak dawno temu, nie bardzo chce mi się dublować, bo i zdania w tym temacie nie zmieniłam.
  • gwen75 27.07.19, 12:19
    Dla ruchu feministycznego jest to raczej kompromitujące.
  • letniaburza77 27.07.19, 12:48
    gwen75 napisał:

> Dla ruchu feministycznego jest to raczej kompromitujące.

Wyjątkowo się z tobą zgadzam. Wyrzuciłabym tylko słówko "raczej".
  • marcepanka313 27.07.19, 14:05
    Zawsze mi się wydawało, że sztuka bez względu przez kogo tworzona i do kogo kierowana powinna być po prostu sztuką. Dobrą, interesującą, zmuszającą do myślenia....
    Nie wiem czemu ma służyć tworzenie podziału na feministyczną, kobiecą.... mam wrażenie że chyba tylko rozleklamowaniu swojego nazwiska za pomocą tego co zostało utworzone w tym przypadku przez kobietę....ale czy to z automatu zasługuje na jakiś szczególny podziw.... No nie wiem....
    Taki sam mam uraz do podziału na literaturę i literaturę kobiecą. Może to zabrzmi źle ale mam wrażenie, że ma to wydźwięk pejoratywny....chociaż w zamyśle miało być raczej przeciwnie.
    Albo jest coś dobre, albo nie. Płeć tworzącego i odbiorcy nie powinna mieć żadnyego znacznia.
    Dla mnie osobiście feminizm to równość, w sztuce również.... a nie na tworzeniu sztucznych podziałów i gustów.
    Ale to po mojemu.... wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka