Dodaj do ulubionych

13 października - wybory

10.10.19, 04:32
Edytor zaawansowany
  • adria231 10.10.19, 05:35
    nigdy nie zagłosuję na oszustów, kłamców...
  • letniaburza77 10.10.19, 07:10
    Zapomniałeś o 4 wariancie:

" Nie twoja sprawa".
  • bunt_jest_moim_obowiazkiem 10.10.19, 08:45
    letniaburza77 napisała:

> Zapomniałeś o 4 wariancie:
    > " Nie twoja sprawa".

lubię to! wink

--
    Jestem tu tylko Alicją. Tak naprawdę nie jestem prawdziwa. Jak się nagle pojawiłam, tak nagle zniknę, nie zaburzając równowagi przy stole.
  • turma.mortis 10.10.19, 10:07
    jestem anarchistą
    co jest jedyną opcją wyboru bez takowego

--
    mam jak mam heh
  • marcepanka313 10.10.19, 19:19
    Ja jestem realistką....
  • gwen75 10.10.19, 15:09
    letniaburza77 napisała:

> Zapomniałeś o 4 wariancie:
    >
    > " Nie twoja sprawa".

Wstydzisz się PISu. Ja to doskonale rozumiem wink
  • letniaburza77 10.10.19, 17:12
    gwen75 napisał:

> Wstydzisz się PISu. Ja to doskonale rozumiem wink

Co sprawiło ,że wynurzyłeś się ze swojego bagienka ?
  • gwen75 10.10.19, 18:11
    Bagienko to jest sutenerski interes Banasika, hejterzy Ziobry, działki bankstera Morawieckiego, dwie wieże Kaczyńskiego, loty Kuchcińskiego itd. itd.
  • letniaburza77 10.10.19, 19:15
    gwen75 napisał:

> Bagienko to jest sutenerski interes Banasika, hejter > zy Ziobry, działki bankstera Morawieckiego, dwie wieże Kaczyńskiego, loty Kuchc > ińskiego itd. itd.

Wytrzyj ślinę .big_grin
  • kevinjohnmalcolm 10.10.19, 10:16
    adria231 napisała:
    > nigdy nie zagłosuję na oszustów, kłamców...

Niestety większość ludzi w moim otoczeniu ich uwielbia i na nich będzie głosowała. http://emots.yetihehe.com/2/sciana.gif
  • witamina_b12 10.10.19, 18:16
    Ale zagranicą?
    Mnie zastanawia czemu wieloletnią emigracja nie planująca powrotu ma nadal prawa wyborcze?
    I wybierz kto rządzi nie nimi?
  • silencjariusz 10.10.19, 19:49
    I ja jestem przeciw temu by o mojej przyszłości decydował ktoś kto uciekł z Polski.
  • kevinjohnmalcolm 10.10.19, 19:56
    Wiecie, niektórzy chcieliby mieć do czego wrócić...
  • silencjariusz 10.10.19, 20:09
    Więc wracaj Kev do Polski i tutaj prowadź nierówny bój z rzeczywistością. I tutaj głosuj.
  • kevinjohnmalcolm 10.10.19, 20:17
    No właśnie do czego mam wracać? Do PRL-u Bis? Nie tak dawno temu byłem w Polsce, telewizji publicznej nie da się oglądać, a programu pierwszego Polskiego Radia słuchać, propaganda taka, że komuniści z czasów PRL-u zielenieją z zazdrości, a Goebbels się pełen podziwu przewraca w grobie.
  • reinm 10.10.19, 20:23
    To potwierdza przypuszczenia, że najmądrzejsi ludzie wyjechali z Polski. Dlatego PIS po wyborach dobije niezależne niepolityczne sądownictwo.
  • letniaburza77 11.10.19, 10:28
    reinm napisał:

> To potwierdza przypuszczenia, że najmądrzejsi ludzie wyjechali z Polski. Dlateg
    > o PIS po wyborach dobije niezależne niepolityczne sądownictwo.

www.youtube.com/watch?v=18e043GKNSw
  • silencjariusz 10.10.19, 20:25
    No dobrze, ale czemu masz mieć prawo decydować o moim życiu? Ty w PRLu nie będziesz przecież żył. A ja tak.
  • kevinjohnmalcolm 10.10.19, 20:31
    A dlaczego masz mieć prawo decydować o moim życiu tak niszcząc kraj, żebym nie miał do czego wrócić?
  • silencjariusz 10.10.19, 20:41
    Chcesz mieć prawo do decydowania o przyszłości Polski to mieszkaj w niej. Chciałbyś żebym decydował o tym jak masz żyć w UK?
  • kevinjohnmalcolm 10.10.19, 20:45
    Ty tak na poważnie?
  • reinm 10.10.19, 20:51
    Sil to potomek polskich chłopów, którego dopiero rosyjski Car uwolnił z poddaństwa. (niewolnictwa)
  • silencjariusz 10.10.19, 20:59
    Tak. Prawa wyborcze powinni posiadać wyłącznie rezydenci zamieszkujący nieprzerwanie w Polsce przez co najmniej 5 lat poprzedzających wybory, w których chce się uczestniczyć.
  • kevinjohnmalcolm 10.10.19, 21:14
    Czyli niedługo się na to załapie kilkaset tysięcy Ukraińców tongue_out
    A może wprowadzić koncesję na bycie Polakiem? Takim prawdziwym, patriotycznym. IQ powyżej 100 by oczywiście natychmiast dyskwalifikowało kandydata.
  • witamina_b12 10.10.19, 21:15
    Jeszcze obywatelstwo jest potrzebne
  • silencjariusz 10.10.19, 21:20
    Nie odmawiam Ci prawa do bycia Polakiem. Uważam jednak, że Twoje prawa wyborcze ze względu na to, że nie mieszkasz w Polsce powinny być zawieszone.
  • kevinjohnmalcolm 10.10.19, 21:26
    silencjariusz napisał:

> Nie odmawiam Ci prawa do bycia Polakiem.

Zajrzyj do konstytucji, może ona Ci trochę wyjaśni.
    A no tak, zapomniałem że dla niektórych konstytucja jest nic nie znaczącym świstkiem papieru...
  • witamina_b12 10.10.19, 21:30
    Mogliby powiązać prawa wyborcze z płaceniem podatków w PL bądź co bądź decydujemy na co i na kogo pójdą nasze podatki :p
  • silencjariusz 10.10.19, 21:35
    No i dlatego, że prawo jest jakie jest, to możesz głosować. Ale gdyby to ode mnie zależało to ja bym Ci prawa wyborcze ograniczył w sposób opisany wyżej. Żyj tu, płać tu podatki i dopiero wtedy głosuj.
  • reinm 10.10.19, 21:43
    Czyli Państwo Narodowosocjalistyczne. Należy jeszcze każdego oznaczyć, czy jest w 1/2 czy w 1/4 Polakiem.
  • kevinjohnmalcolm 10.10.19, 21:48
    Spokojnie, Partia zadba o to aby tak skomplikować przepisy, żeby nikt z krytykujących Partię nie miał prawa głosu.
  • silencjariusz 10.10.19, 22:12
    Żadna partia nie podniesie ręki na prawa wyborcze Polonii. Więc co najwyżej mogę tu sobie popisać.
    A co do partii (każdej) to uważam, że w systemie politycznym brakuje jakiegoś mechanizmu, który hamowałby korumpowanie suwerena obietnicami bez pokrycia. Niespełnione obietnice wyborcze powinny skutkować czymś na wzór greckiego ostracyzmu wobec kierownictwa rządzącej partii. Konfiskata całego majątku i pozbawienie na 10 lat praw obywatelskich może trochę ostudziłyby zapał do obiecywania gwiazdki z nieba. A nie miałbym też nic przeciwko temu, by suweren od czasu do czasu przeprowadził wobec "elit" politycznych np. defenestrację.
  • kevinjohnmalcolm 10.10.19, 22:17

> Żadna partia nie podniesie ręki na prawa wyborcze Polonii.

Już podniosła. Osoby przebywające poza terytorium Polski w tym roku nie mogą głosować korespondencyjnie. To dopiero pierwszy krok...

> brakuje jakiegoś mechanizmu, który hamowałby korumpowanie suwerena
    > obietnicami bez pokrycia.

Podpisuje się rękami i nogami. Zawsze mówiłem, że za każdą niespełnioną obietnicę wyborczą powinien być rok bezwarunkowej odsiadki. Ach, jak by nam wyczyściło scenę polityczną! smile
  • sza.aliczek 10.10.19, 22:36
    W Anglii Polonia również jest propisowska?
  • kevinjohnmalcolm 10.10.19, 22:49
    sza.aliczek napisała:
    > W Anglii Polonia również jest propisowska?

Niestety spora część jest, zwłaszcza osoby pochodzące z małych wiosek i wykonujące najprostsze prace fizyczne - prawie wszystkie głosują na PiS.
  • sza.aliczek 10.10.19, 22:54
    Zupełnie tego nie pojmuję, bo to przecież stosunkowo "młoda" emigracja. Która powinna jeszcze chłonąć wzorce zachodnich demokracji.
  • kevinjohnmalcolm 10.10.19, 23:06
    Ale większość niczego nie chłonie! Przyjechali tu wyłącznie po to żeby zarobić i wrócić do Polski. Nienawidzą Anglii, nienawidzą Anglików, są pełni pogardy dla tego kraju. Słabo znają angielski, więc wykonują najprostsze prace. Pracują z Polakami, zakupy robią w polskim sklepie, oglądają polską telewizję, na wakacje jeżdżą do Polski - zero integracji, czy chłonięcia jakichkolwiek wzorców.
  • sza.aliczek 10.10.19, 23:18
    aaa... czyli taka Milwaukee w brytyjskim wydaniu.
    Szkoda. Bo głosują.
  • apersona 11.10.19, 21:37
    sza.aliczek napisała:

> aaa... czyli taka Milwaukee w brytyjskim wydaniu.
    > Szkoda. Bo głosują.

Jaka jest Milwaukee?
  • letniaburza77 11.10.19, 10:26
    silencjariusz napisał:

> Chcesz mieć prawo do decydowania o przyszłości Polski to mieszkaj w niej. Chcia
    > łbyś żebym decydował o tym jak masz żyć w UK?

W punkt. smile
  • kevinjohnmalcolm 11.10.19, 19:04
    silencjariusz napisał:
    > Chcesz mieć prawo do decydowania o przyszłości Polski to mieszkaj w niej. Chcia
    > łbyś żebym decydował o tym jak masz żyć w UK?

Niestety tacy jak Ty zadecydowali, żeby z Polski uczynić miejsce tak nieprzyjazne uczciwym ludziom, że mnóstwo z nich stwierdziło że nie będzie się kopać z koniem i wyjechało. Ty między innymi zadecydowałeś o ich przyszłości. Coraz więcej osób przenosi firmy do innych krajów (do Czech, Niemiec, UK), bo w Polsce nie da się uczciwie prowadzić firmy, urzędy nastawione są na maksymalne niszczenie jakiejkolwiek przedsiębiorczości. Zawsze było źle, ale to co się teraz dzieje to katastrofa. "Dajcie człowieka, a znajdzie się paragraf" - oto motto przewodnie polskich polityków i ich sług - urzędników.

Fajny myk - zmusić domowników do przeniesienia się w inne miejsce za chlebem, a następnie stwierdzić że tu nie mieszkają i nie mają prawa decydować o ich własnym domu, w którym się urodzili, wychowali, który przez lata budowali i do którego chcą wrócić i go dalej budować. Najlepiej wszystko zniszczyć, niech będą same fundamenty.

Nie masz Polski na własność, Silu, państwo nie należy do Ciebie, tylko do wszystkich obywateli.
  • kevinjohnmalcolm 11.10.19, 19:11
    Zastanawiam się tylko dlaczego tak bardzo niektórzy nie chcą, żeby w Polsce się dobrze żyło? Każdy kto wyjechał na Zachód miał okazję przekonać się jak dobrze można zorganizować państwo i jak przyjemnie i wygodnie można żyć, jak przyjaźni potrafią być urzędnicy (nawet skarbowi!), jak mądrze wszystko można zbudować, a także jakie błędy zachodnie państwa popełniły i należy się ich wystrzegać. Dlaczego niektórzy tak panicznie się boją tego, że ktoś mógłby chcieć tę wiedzę zastosować w Polsce? Ludzie siedzą w swoim polskim zaścianku i nie chcą słyszeć o żadnych zmianach, absolutnie nie chcą korzystać z niczyich doświadczeń. Było źle, ma być źle, i nie będzie nam nikt mówił że może być lepiej!!!
  • gwen75 11.10.19, 20:15
    Kevin jak ty mądrze piszesz smile
    Niestety PIS zagospodarował sobie elektorat ludzi zakompleksionych, sfrustrowanych, żądnych odwetu, którzy rozumieją jedynie prostacką propagandę. Kaczyński gra na najniższych instynktach ludzi. To pokazuje jaką tragedią dla narodu są zakompleksieni i małostkowi ludzie u władzy.
  • silencjariusz 11.10.19, 20:04
    Nie no... Kev, serio? Obrażasz mnie w tak niewyszukany sposób? Sugerując, że zmusiłem uczciwych ludzi (czyli że ja jestem nieuczciwy?) do wyjazdu z Polski? Foch.wink
  • kevinjohnmalcolm 11.10.19, 23:25
    Rućmy tę politykę w cholerę, chodź na piwo piwo
  • silencjariusz 11.10.19, 23:28
    Ale żeby było jasne... Jeśli kiedyś zostanę naczelnikiem państwa, to pozbawię emigrantów prawa do głosowania.wink
  • kevinjohnmalcolm 11.10.19, 23:57
    Po moim trupie! http://emots.yetihehe.com/2/nonono.gif

Polej następną szklankę...
  • gwen75 10.10.19, 20:50
    silencjariusz napisał:

> No dobrze, ale czemu masz mieć prawo decydować o moim życiu? Ty w PRLu nie będz
    > iesz przecież żył. A ja tak.

Inni decydują o Twoim życiu, bo sam rezygnujesz z oddania swojego głosu.
  • silencjariusz 10.10.19, 21:04
    Klasa polityczna to moralne dno. Nie będę legitymizował żądów spod znaku TKM.
  • gwen75 10.10.19, 21:28
    silencjariusz napisał:

> Klasa polityczna to moralne dno.

Błąd poznawczy − ogólne określenie nieracjonalnego sposobu postrzegania rzeczywistości. (...) Przyczyną pojawiania się takich błędów są często ograniczone zasoby poznawcze, brak czasu lub motywacji do formułowania poprawnych sądów oraz pragnienie zachowania dobrego samopoczucia.

> Nie będę legitymizował żądów spod znaku TKM.

*rządów wink
  • silencjariusz 10.10.19, 21:43
    O rany, jaki byk... No ale myślę, że jako skretyniały potomek polskich chłopów mam prawo do błędów.
  • green.amber 11.10.19, 11:56
    Kto zacz TKM, bo smarkanie przeszkadza mi w kumaniu?? wink
    Z wyżej wymienionych powodow dla mnie płynął wnioski, że autorytetów moralnych należy szukać w rejonach najdalej odsunietych od polityki, a głosować na tych, o których wydaje się że napsują najmniej

--
    Nie można mieć w życiu wszystkiego, ale można mieć wszystko, co jest potrzebne do szczęścia. Rzecz w tym, by wiedzieć, co jest nam do tego szczęścia potrzebne.
  • silencjariusz 11.10.19, 19:58
    Serio? Głosuję na tego kto mi da tylko kopa w dupę, a nie na tego kto mi wybije zęby, połamie nos i żuchwę?
    Gratuluję Berenisiu.smile
    pl.wikipedia.org/wiki/TKM
  • apersona 11.10.19, 21:12
    silencjariusz napisał:

> Serio? Głosuję na tego kto mi da tylko kopa w dupę, a nie na tego kto mi wybije
    > zęby, połamie nos i żuchwę?

Pragmatyzm
  • green.amber 11.10.19, 21:44
    dziękuję za gratulacje, przyjmuję, bo oczywiście są jak najbardziej słuszne (może to jedyna słuszna Silowa wypowiedź) wink tongue_out
    rozumiem, że jest Sil wzorem z Sewr człowieka, na którego należałoby głosować, ale Sil nie kandyduje... (a zdaje się, że mógły Sil wtedy na siebie z czystym sumieniem zagłowować...) mam zatem nadzieję, że zrobi Sil mapę marzeń, żeby rządzili naszym krajem (zanim ten zbankrutuje) ludzie kryształowo uczciwi, mądrzy nieziemsko itp. nobliści pokojowi na ten przykład, ale ci z najwyższej noblowej półki, będę Sila wspierać z sił całych wizualizacją czy czym tam a póki co pójdę zagłosować na tych, co do których spodziewam się, że nie przestawią mi żuchwy, bo jak mawiali koledzy z pierwszej pracy życie to nie je bajka a czy Silowi by się nie przydał solidny kop w dupę?? nie jestem przekonan, że nie...

--
    Nie można mieć w życiu wszystkiego, ale można mieć wszystko, co jest potrzebne do szczęścia. Rzecz w tym, by wiedzieć, co jest nam do tego szczęścia potrzebne.
  • silencjariusz 11.10.19, 22:23
    "czy Silowi by się nie przydał solidny kop w dupę?? nie jestem przekonan, że nie..."

To jakaś gra wstępna? Perwersyjna, erotyczna fantazja Berenisi?
  • green.amber 11.10.19, 23:03
    i po co Silowi ta prowokacja... w tych wyborach na mnie też nie można głosować
    ale fakt, ktoś kto nie spełnia obowiązków obywatelskich i nie głosuje, nawet na przyjacielkiego klapsa bez podtekstu erotycznego nie ma co z mojej strony liczyć, także ten no sory nawet wirtualnie Silowych fantazji nie spełnię tongue_out

--
  • silencjariusz 11.10.19, 23:25
    Dałaś sobie wmówić, że głosowanie na miernoty trochę mniej gorsze od innych to Twój obywatelski obowiązek. Winszuję.
  • green.amber 11.10.19, 23:39
    nadal nawet pólklapsa nie będzie, współczuję

--
  • gwen75 10.10.19, 15:05
    adria231 napisała:

> nigdy nie zagłosuję na oszustów, kłamców...

Like it! wink
  • green.amber 10.10.19, 12:20
    brak mi tu opcji "zagłosuję, wię jak, ale nie powię" wink
    cos czuję, że nie będę w największej większości...

--
    jako rzecze tedeusz z ósemkami swemi czema:
    > znam życie...
    > z forów tongue_out
  • witrood 10.10.19, 13:42
    Ja też zagłosuję. Na ładniejszych i mądrzejszych. wink

--
    People are stranger, people in danger...
  • green.amber 10.10.19, 14:38
    Ale jeśli zagłosujesz na wszystkich, to nie będzie ważny głos...wink

--
    jako rzecze tedeusz z ósemkami swemi czema:
    > znam życie...
    > z forów tongue_out
  • gwen75 10.10.19, 15:07
    green.amber napisała:

> brak mi tu opcji "zagłosuję, wię jak, ale nie powię" wink
    > cos czuję, że nie będę w największej większości...

Przecież jakbyś zagłosowała, to nikt nie będzie wiedział jak, i że to właśnie Ty wink
  • green.amber 10.10.19, 16:21
    eee mię to rozrysuje, bo nie wię czy zrozumiałam... (a chciałem tylko skorzystać z prawa do tajności głosowania, dopóki jest...)

--
    One budzą się z myślą, że nic nie jest na zawsze, ale czują, że to właśnie jest piękne Zasypiają z nadzieją, że choć świata tak wiele, to im serce z radości nie pęknie
  • gwen75 10.10.19, 18:13
    To tylko anonimowa ankieta, i oczywiście dobrowolna wink
  • silencjariusz 10.10.19, 16:12
    Nie idę na wybory.
  • green.amber 10.10.19, 16:22
    Pojedzie Sil na ukrainie, bo komisja daleko? Pogoda ma sprzyjać wink

--
    One budzą się z myślą, że nic nie jest na zawsze, ale czują, że to właśnie jest piękne Zasypiają z nadzieją, że choć świata tak wiele, to im serce z radości nie pęknie
  • silencjariusz 10.10.19, 19:43
    Nie głosuję bo to jedna i ta sama bezideowa zbieranina. Bez względu na przynależność partyjną.
  • gwen75 10.10.19, 20:45
    No tak. Wszyscy są źli. Wszyscy. Tylko jeden Sil na świecie prawy się ostał.
  • silencjariusz 10.10.19, 21:06
    Jesteś w mylnym błędzie.
  • witamina_b12 10.10.19, 18:15
    Lepiej idź bo Ci inni wybiorą i potem bykowe wprowadza na moje pińcet plusz
  • silencjariusz 10.10.19, 19:45
    Ciemny lud już dawno został kupiony. Więc głosowanie niczego nie zmieni.
  • letniaburza77 10.10.19, 20:14
    silencjariusz napisał:

> Ciemny lud już dawno został kupiony. Więc głosowanie niczego nie zmieni.

Jak dobrze ,żeś ty ostał się w światłej "elycie ".big_grin
  • silencjariusz 10.10.19, 20:27
    A ty Finko do pracy chodzisz? Czy z 500+ zyjesz?
  • reinm 10.10.19, 20:31
    Co to za kretyńskie pytanie?
  • witamina_b12 10.10.19, 21:17
    Przy takich podwyżkach:
    "Jak wynika z badania Koszyk cen dlahandlu.pl prowadzonego od 9 lat, monitoringu cen 50 popularnych produktów w 17 sieciach detalicznych w 8 miastach w Polsce, na przestrzeni ostatnich 4 lat w kategorii nabiał najmocniej zdrożało masło (o 55,39 proc.), jaja (o 30 proc.) i jogurt owocowy (o 17,39 proc). Najmniej zaś margaryna i mleko."

To i 10 bąbelków może nie wyróżnia bić by utrzymać rodzinę... tongue_out
  • witamina_b12 10.10.19, 21:17
    *może nie wyrobić by
  • letniaburza77 11.10.19, 09:26
    silencjariusz napisał:

> A ty Finko do pracy chodzisz? Czy z 500+ zyjesz?

No coś Ty ? A po co mam pracować ? Przecież za 500 zł wyżywię siebie ,męża ,dziecko ,psa ,bezdomne koty ,zapłacę rachunki a jak się postaram to i na wakacje w Egipcie wystarczy .wink
  • samysliciel 10.10.19, 21:33
    Nowi zwycięzcy na pewno oddaliby wszystkie zabawki, które zostawili dotychczasowi, na pewno.
    Dobra zmiana teraz, lepsza zmiana później, na koniec najlepsza.
    Teraz "głosem narodu" jest biedota i narodowcy, w momencie zmian będzie "inteligencja" i feministki...
    Sorry, takie igrzyska mnie nie interesują. Wybór między dżumą a cholerą.
  • gwen75 10.10.19, 21:36
    Idealiści obrażeni na rzeczywistość wink
  • reinm 10.10.19, 21:39
    To gdzie według Ciebie są ci mądrzy ludzie, którzy powinni rządzić Polską. Na lewicy?
  • samysliciel 10.10.19, 21:49
    Mądrzy są wszędzie, po każdej stronie barykady, zarówno aktywiści jak i obserwatorzy. Problem jest taki, że każdy jak dojdzie do koryta zapomina o tych, którzy go wybrali. Na świeczniku, w każdej opcji, rządzą nie najmądrzejsi, lecz najsprytniejsi, jedyne dobro każdej władzy, to dobro własne.
    Najgorsze jest to jak władza dzieli zwykłych ludzi, świadomie, a gdy kamery gasną wszyscy idą na wódkę, za nasze pieniądze. Dla mnie człowiek wychodzący na ulicę, z pianą w pysku, który miesza z g*wnem tego inaczej myślącego, uważając że jego prawda jest najprawdziwsza i jedyna słuszna, jest obrzydliwy, nie ważne czy jest narodowcem czy feministką.
  • kevinjohnmalcolm 10.10.19, 21:54
    Mądrzy ludzie, którzy powinni rządzić Polską trzymają się z dala od bagna polityki.
    W polityce obowiązuje selekcja negatywna. To tak samo jak z nauczycielami - czy ktokolwiek o zdrowych zmysłach, kto ma dużą wiedzę, doświadczenie oraz umiejętność ich przekazywania młodym ludziom, poszedłby do pracy za 1800-2500zł? Ci którzy powinni uczyć, mają normalną pracę za normalne pieniądze i trzymają się z daleka od szkoły.
  • reinm 10.10.19, 22:01
    To fakt. Jeśli nic konkretnego nie umiesz, to możesz zawsze iść na nauczyciela do szkoły.
  • s-t-x 11.10.19, 21:24
    na likud

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka