Dodaj do ulubionych

Warianty gier

23.10.19, 10:46
"(...) istnieją stare jak świat warianty gier, w które grają ze sobą ludzie, żeby się wzajemnie uwikłać w coś, co im się wydaje wygodne, opłacalne. Myślenie, że patriarchat to model stworzony przez mężczyzn, żeby uciskać kobiety, nie jest prawdziwe, bo manipulować dla osiągnięcia swoich celów umieją obie strony. O męskiej dominacji wiele powiedziano. Mniej - o grach prowadzonych przez kobiety. A przecież jedną z najczęstszych strategii wchodzenia w taki tradycyjny związek, oparty na systemie, że on zarabia, a ona wychowuje dzieci, jest strategia na blondynkę. Metoda deprecjacji samej siebie. "Ja pokażę tobie, że jestem bezradna, niezaradna, a naprawdę to cię zmanipuluję, żebyś wziął na siebie całą odpowiedzialność...". Oczywiście to samo występuje również w drugą stronę, ale rzadziej, a tło jest bardziej złożone."

"Dla pary, która tworzy związek z naprawdę partnerskiej pozycji, model tradycyjnego podziału obowiązków może być bardzo wygodny, bo zwalnia kobietę z szarpaniny, walki. Przynosi spokój. Z mojej praktyki terapeutycznej wiem, że ogromnie dużo kobiet właśnie tego chce od życia i od związku. Kobiety z najmłodszego pokolenia już opowiedziały się przeciw wyborom matek. Niemal połowa chce dla siebie tradycyjnie skonstruowanej rodziny, a nie męża przy dzieciach, bo obserwowały szarpiące się matki."

"(...) obserwuję, że dziś wśród moich pacjentek nie brakuje również tych rozczarowanych modelem partnerskim - bo mężczyzna w roli gosposi przestaje być dla nich obiektem interesującym w sensie seksualnym."
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka