Dodaj do ulubionych

Jak często "czyścicie" zmywarkę?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.10, 11:16
Jestem od półtora roku posiadaczką pierwszej zmywarki i dopiero raz
ją "czyściłam" tzn kupiłam płyn i włączyłam ją pustą.
Nie ukrywam, że drogo wychodzi to "czyszczenie"- płyn kosztował 15 zł
i jest na raz. Na forum czytałam,że ktoś raz w miesiącu "czyści"
zmywarkę. Jak często Wy "czyścicie" i jakiej firmy środki do tego
używacie?
Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • Gość: basia IP: *.idealan.pl 16.02.10, 11:45
    Zmywarkę mam rok, czyściłam 3 razy. Myślę, że częstotliwość powinna zależeć od
    stopnia zabrudzenia wkładanych naczyń(ja oczyszczam ręcznikiem papierowym w
    miarę dokładnie). Chyba minimum to raz na kwartał. Używam Calgonitu.
  • Gość: megulcia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.10, 12:51
    Dzięki za odpowiedź.
    Ja też użyłam Calgonitu.
    Nie wiem czy ma znaczenie jak często używana jest zmywarka?
    U nas zmywarka 60 cm jest włączana co ok 3 dni.
    Pzd
  • Gość: Wand-a1 IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.10, 15:02
    pewnie to mój post o tym ,że czyszczę raz w miesiącu :)
    w doświadczenia wiem, że wszelkiego rodzaju "maszyny" dobrze konserwowane długo
    służą
    w przewodach, sitkach itp. gromadzą się złogi tłuszczu i innych zabrudzeń, które
    w efekcie zatykają je.
    1 x w miesiącu puszczam pustą zmywarkę z jedną tabletką,wcześniej czyszczę
    filtry i śmigła podające wodę
    1x na kwartał czyszczę płynem calgonita
    zmywarkę używam codziennie

• 16.02.10, 18:12
    Przed kazdym uzytkiem sprawdzam tylko filtr i nic wiecej.
  • Gość: megulcia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.10, 09:07
    Dobry pomysł,żeby raz w miesiącu puścić pustą zmywarkę z tabletką.
    Filtr czyszczę regularnie.
    Rozmawiałam z koleżanką, ona ma zmywarkę od wielu lat i jeszcze ani
    razu nie "czyściła" jej. Była nawet zdziwiona, że trzeba "czyścić"
    zmywarkę.
    Po "czyszczeniu" zmywarki nie zauważyłam, żeby we wnętrzu zmywarki
    było czyściej. No ale może tego nie widać?
    Pzd.
  • Gość: mmena IP: *.89.67.170.static.crowley.pl 24.02.10, 14:21
    Gość portalu: megulcia napisał(a):

> Rozmawiałam z koleżanką, ona ma zmywarkę od wielu lat i jeszcze
    ani
    > razu nie "czyściła" jej. Była nawet zdziwiona, że trzeba "czyścić"
    > zmywarkę.

To tak jak ja. Nie czyscilam poprzedniej zmywarki ani razu, nie
    czyszcze rowniez obecnej. Nawet nie wiedzialam, ze to sie robi.
    Jedyne co sprawdzalam to filtry.
    Poprzednia zmywarke uzywalam jakies 5 lat, obecnie korzysta z niej
    inna osoba. Nadal dziala bez problemow. Obecna mam 3 rok. Rowniez
    sie nie psuje.
    Moze zatem nie trzeba czyscic?
  • Gość: anna IP: *.play-internet.pl 17.01.13, 12:34
    Mam zywarkę Bosh od dziewięciu lat używam jej przynajmniej raz dziennie nie wiedzialam nawet że należy ja czyścić przed chwilą obruciłam butęlkę do czyszczenia i zmywarka się myje nic się nie dzieje jak się jej nie myje warto tak raz do pół roku wlączyć na temperaturę 75 stopni celcjusza by ten tłuszcz pogonić i raz na kwartał wyczyścić filtr bo znajdują się często pestki z cytryny lub ziele i przytyka otwory wlotowe Zmywarka jest czyściutka i śmiga pięknie
  • 17.02.10, 14:15
    specjalnych preparatow do czyszczenia zmywarek nie kupuje, za to raz
    w tygodniu zapuszczam pusta ( lub prawie pusta) zmywarke na program
    intensywny (daje troche proszku), to wszystko. No i regularnie
    sprawdzam filtry (sitka na dnie urzadzenia).
  • 17.02.10, 18:11
    Wcale.
    Uwazam to za wymysł producentów chemii domowej.
    Podobnie jak calgonity różne itp.

Ba! Raz nawet dałam się podejść reklamie- i jakoś różnicy przed i po
    nie zauważyłam ;)
    --
    Dzieci są jak pierdy- znieść można tylko własne.
  • 17.02.10, 18:13
    Calgony miało być. Te do pralek ;)

--
    Dzieci są jak pierdy- znieść można tylko własne.
  • Gość: malina_33 IP: *.dip.t-dialin.net 18.02.10, 12:43
    Ja mam już 3 zmywarkę i puszczam ją pusta z proszkiem moze raz na pół roku. 1
    zmywarka chodziła u mnie ponad 10 lat. to była Siemens.
    Nie wierzcie we wszystko co jest w reklamach ;)

Reklama przekonuje że tylko drogie tabletki myja najlepiej. Ja od kilkunastu lat
    urzywam tylko proszku do zmywarek ( soli i nabłyszczacza ) i wszystko sie
    pieknie domywa.proszek kosztuje 3,5 euro i starcza na 100 zmywań. Więc sobie
    policzcie.

Teram mam nowego Boscha i dołączone były ze zmywarkę tabletki Quantum. Z
    ciekawości wypróbowałam je i jak to kiedyś było w reklamie nie widze różnicy
    ...więc po co przepłacać ;0

Jesli o pralki chodzi to nawet w instrukcji mojego Siemensa jest napisane że nie
    potrzeba urzywać środka zmiekczjącego , bo jest w proszku, przynajmniej u nas
    jest. wic nie urzywam. to jest wyciaganie kasy z kieszeni ! :)
  • Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.10, 15:22
    jakiego konkretnie proszku urzywasz?Chętnie bym wypróbowała skoro
    taki skuteczny:)
  • Gość: malina_33 IP: *.dip.t-dialin.net 04.03.10, 21:46
    Od wielu lat używam tego proszku. Jest chyba tylko w De dostępny, rzadziej
    proszku z Aldi, ale ten jest tak samo dobry.Ten wystarcza na 100 myć za 3.5 euro.
    www.lidl.de/cps/rde/xchg/lidl_de/hs.xsl/4179_7408.htm
  • 19.01.11, 19:20
    Dziękuję malino_33 za twoją opinię, bardzo była pomocne, tylko proszę powiedz gdzie kupujes ten proszek i jak sie nazywa
  • Gość: kris IP: *.anonymouse.org 24.02.10, 15:43
    Raz na 2-3 miesiące puszczam z płynem Calgonit.
    Czasami, w międzyczasie, puste mycia z tabletką.
    Płyny specjalne na allegro można kupić już od 7zł.
  • Gość: marek IP: *.chello.pl 24.02.10, 16:31
    Ja czyszczę raz na dwa tygodnie.
  • 24.02.10, 20:42
    Moja zmywarka pracuje dzień w dzień od 14 lat. Wkrótce po zakupie był jakiś
    problem z pompą chyba, no i trzeba było wezwać pana z serwisu. Ów miły pan
    został przeze mnie "przesłuchany", m.in. na temat czyszczenia maszyny. Zalecał
    regularne czyszczenie filtrów, przecieranie wilgotną gąbką uszczelek, natomiast
    wyśmiał wszelkie cudowne środki do czyszczenia. Ponoć to tylko gadżety do
    wyciągania kasy od nadgorliwych... Jak już tak bardzo chcę, to mam raz na jakiś
    czas puścić pustą, program z najwyższą temp. i z dodatkiem pół butelki
    najzwyklejszego octu... Co też czynię, a moja staruszka ma się świetnie ;)
  • 04.03.10, 15:31
    Czy po tej kuracji z octem nie musisz uzupełnić zapasu soli w
    zmywarce?
  • 04.03.10, 18:09
    Nie, "solę" po zapaleniu się odpowiedniej kontrolki, nie zauważyłam związku z
    uprzednim czyszczeniem.
  • 05.03.10, 09:57
    Dzięki za informację.
  • Gość: Marimundek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.10, 14:18
    Ja też na jakimś forum chwaliłam się że czyszczę zmywarkę raz w miesiącu.Tego ze
    spirytusem muszę spróbować bo wydaję się bardzo
    rozsądny sposób.
    Ja tez mam takiego staruszka candy zmywrkę bo maj już 8 lat i czyści jak nowa. i
    uważam że to dlatego że regularnie jest przez mnie czyszczona.
  • Gość: Ala IP: *.49.classcom.pl 11.03.10, 13:03
    Używam zmywarkę od wielu lat i czyszczę ją oczywiście.Przede wszystkim filtry.W
    miarę potrzeby ale średnio raz na dwa tygodnie.A raz-dwa razy w roku czyszczę
    pod uszczelką tą dolną na drzwiczkach.Ile tam gromadzi się tłuszczu! Ohyda.I tak
    ze dwa razy w roku puszczam pustą z octem winnym ( 1-2 butelki ).
  • 19.01.11, 22:35
    Zmywarkę czyszczę moze 1-2 razy w roku, a polega to na tym że puszczam ja pustą z miarką proszku W-5 do zmywarek, nie używam tabletek, a zmywarki mam od kilkunastu lat! ok 15l.
    Teraz mam Boscha to jest moja 3 zmywarka. Przecieram uszczelkę i czyszczę filtry, nie kupuje Finisha do czyszczenia zmywarki bo to to samo co Calgon do pralki wyciaganie kasy od ludzi którzy nie znaja sie na sprawie...policzcie sobie jesli ktos robiłby to co jest zalecone w tych finishach to uzbierałoby się na nowa zmywarkę ;P
    Ale jak kto woli...
    Ja nie myje tabletkami tylko proszkiem bo to to samo a taniej! Zresztą 15 lat temu nie było tabletek ;)
    w instrukcji obsługi nie ma takich zaleceń. Tak samo jak w instrukcji uzywania pralek nic nie piszą o Calgonie ;P

--
    Ein junger Mann weiß nicht was er tut, aber er tut es die ganze Nacht! ;P
  • Gość: eeeeewkaa IP: *.alfanet24.pl 20.01.11, 21:21
    nikt mi nie wmówi,że proszek i płyny wynoszą taniej niż tabletka "wszystko w jednej" . Doskonale domywa i jest niekłopotliwa nie trzeba ciągle dodawać a to soli,a to płynu
  • Gość: eeeeewkaa IP: *.alfanet24.pl 20.01.11, 21:24
    a zmywarkę czyszczę raz na miesiąc.Ale czy to konieczne to nie jestem przekonana.Moja poprzednia zmywarka pracowała 10 lat bez czyszczenia bo go nie było
  • 21.01.11, 12:51
    Tyle tylko, że jak używasz krótkiego programu, a ja takiego używam, to tabletka się nie rozpuści. Przerabiałam to sama. Ja używam wszystkiego osobno, za 3,5 kg proszku płacę 29 zł, wystarcza na ponad 100 myć, sól około 3 zł, a nabłyszczacz który kupiłam na promocji za 12 zł wystarczy mi na rok. Na pewno wyjdzie mi taniej niż tabletki. Sól jest niezbędna, mimo tabletek ileś tam w jednym, ponieważ konserwuje układ zmiękczający wodę. W każdym service ci to powiedzą.
    --
    Jestem jak trzcina, zawsze wracam do pionu.
  • Gość: eeeeewkaa IP: *.alfanet24.pl 21.01.11, 20:02
    moja zmywarka bez problemu zmywa na krótkim programie z tabletką. Noie chce mi się użerać z oddzielnymi preparatami. Dla mnie tabletka "wszystko w jednej" to optymalny wybór. proszek za 29 zł na 100 myć+ só li nabłyszczacz- nie przekonałas mnie. Za 100 tabletek płace w Macro chyba 35z
  • 22.01.11, 13:40
    Nie mam zamiaru cię przekonywać ale:
    Jesli używasz tabletki do krótkich programów to ok , ona ci sie rozpuści tylko że ty nie wiesz czy np. przy płukaniu nie mam jej już czy jest jeszcze? I wtedy zamiast płukać czystą woda płuczesz woda z chemią, króra zostaje na naczyniach. Twoja sprawa, ja polecałabym do krótkich programów jeśli nie chcesz proszku to kup żel.
    Ja kupuje proszek za 3 euro na 100myć, lub więcej bo sypie mniej, wychodzi 12 : 100=0,12gr.
    do tego sól (która słuzy równiez do regeneracji wymiennika joneowego i musi być uzywana nawet jesli zmywarka pracuje na tabletkach) koszt ok 5 zł i 5 zł nabyłyszczacz który wystarcza na przeszło rok.
    Roczny kosz to:
    0,12 razy 365= 43,8+5+5= 53,8zł

Twój koszt roczny to: 35:100=0,35 razy 365 = 127,75 plus koszt zepsutego wymiennika jonowego po kilku latach w zależności od modelu pow 600zł.

Licząc koszt zmywania to ja zmywam przeszło 2 lata z twoja kwotę roczną, oszczędność jest na pewno.

--
  • Gość: eeeeewkaa IP: *.alfanet24.pl 22.01.11, 16:34
    wydaje mi się ,że Twoja wiedza o tabletkach zatrzymała się na produktach sprzed kilku lat. Teraźniejsze tabletki rozpuszczają się szybko i b.dobrze wypłukują Używam od co najmniej 2 lat tabletek "all in 1" i nie dolewam nabłyszczacza, nie dosypuję soli.Moja zmywarka ma się świetnie, naczynia są doskonale wypłukane, błyszczące i nie porysowane /delikatne szkło/ jak przy używaniu proszku@company. No ale moja wiedza o proszku zatrzymała się kilka lat temu i wiem jedno. Nigdy więcej żadnych dosypywanych i dolewanych. Aha , co chyba wazne mam w domu 3 alergików i dla nich dobrze wypłukane naczynia mają istotne znaczenie. Wymiennika jonowego jeszcze nigdy nie miałam wymienianego. Ani w zmywarce ,którą miałam 10 lat i w pełni sprawną wymieniałam na inny model z powodu zmiany mebli w kuchni,ani w tej która od ponad 2 lat codziennie pracuje na wspomnianej tabletce. Różnica w koszcie rocznym jest dla mnie bez znaczenia wobec wygody.Nie cierpiałam tego dolewania i dosypywania
  • 22.01.11, 17:47
    Używałam początkowo tabletek Calgonit all i 1, nigdy, ale to nigdy nie rozpuściły mi się a krótkim programie. Mam zmywarkę boscha. Ciekawa jestem jak tobie się rozpuszczają. Acha i dodam, że moja zmywarka ma pół roku, więc tabletki jak najbardziej nowe, wiedzy o starych tabletkach nie mam.
    --
    Jestem jak trzcina, zawsze wracam do pionu.
  • 22.01.11, 21:34
    Ja w tej chwili myje tabletkami finish tymi których nie trzeba rozpakowywać (dostałam je od znajomej) z ciekawości zerknęłam dzisiaj po pół godz. od rozpoczęcia zmywania (tyle trwa u mnie CAŁY program krótki, nowa zmywarka Bosch) i zobaczyłam 1/3 nierozpuszczonej tabletki. Tabletki są świeże sprawdzałam :)
    Myłam na automatycznym więc temp. wyższa niz tym krótkim.
    Mój proszek no name jest produkowany przez znana markę jak większość chemii dla Lidl, tylko nie mam na nim znaczka "finish"
    Zresztą testy Stiftung Wahrentest mówią same za siebie i na nich się opieram.
    Jeśli tobie tak wygodnie to rób jak uważasz, jesli nie interesuje cię ile i za co płacisz to nie moja sprawa bo TY za to płacisz. Tylko pozwól na to żeby inni ludzie poznali prawdę, bo tabletki to nic innego niż sprasowany proszek, pięknie zapakowany, dlatego też droższy!
    --
  • 22.01.11, 21:46
    "wydaje mi się ,że Twoja wiedza o tabletkach zatrzymała się na produktach sprzed kilku lat. Teraźniejsze tabletki rozpuszczają się szybko i b.dobrze wypłukują"
    To źle ci sie wydaje, lubie nowości i często je wypróbowuje. Tabletki, proszki, żele.
    Ostatnio próbowałam np. kryształków do zmiękczania tkanin firmy Vernel tych:
    www.bdsklep.pl/product-pol-30164-VERNEL-Niemieckie-Krysztalki-do-plukania-480g-FRISCHE-ZAUBER.html
    I mam wyrobione o nich swoje zdanie.

Moja zmywarka ma się świetnie, naczynia są doskonale wypłukane,
    > błyszczące i nie porysowane /delikatne szkło/ jak przy używaniu proszku@compan

szkło koroduje, jesli jest złej jakości "delikatność" nie ma z tym nic wspólnego. Umyj kilka razy szklankę o musztardy a zobaczysz jak szybko te cudowne tabletki ją zniszczą, tak samo szybko jakby zniszczył proszek.

Piorę w płynach Ariel i Persil, ale tylko do kolorów, do białego sypię proszek bo tak jak zdiagnozował Stiftung Wahrentest płyn do białych tkanin jest gorszy, ponieważ nie jest możliwe zastosowanie w nim takich samych substancji czynnych jak w proszku , ponieważ one nie wystepują w postaci płynnej.

Jesli nie cierpisz to nie dosypuj i nie dolewaj, ale nie pisz ze tabletka ci się rozpuszcza we WŁAŚCIWYM momencie na programie 30 minutowym.
    --
  • Gość: AGD Sprzedawca IP: *.dolsatbelchatow.pl 24.01.11, 22:07
    wszyscy producenci zmywarek zalecają uzywania osobno detergentu i nabłyszczacza, a co do soli to MUSI być!!!! Uzupełnia się ją raz na kilka miesięcy, jest odpowiedzialna za zmiękczanie wody a nie za zmywanie!! Dzięki soli wydłużamy żywotność pompy.
  • 24.01.11, 23:33
    ość portalu: AGD Sprzedawca napisał(a):

> wszyscy producenci zmywarek zalecają uzywania osobno detergentu i nabłyszczacza
    > , a co do soli to MUSI być!!!! Uzupełnia się ją raz na kilka miesięcy, jest odp
    > owiedzialna za zmiękczanie wody a nie za zmywanie!! Dzięki soli wydłużamy żywot
    > ność pompy.

Chyba nie pompy tylko wymiennika jonowego ;P
    --
  • Gość: Bodaek IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.13, 17:10
    Ja mam zmywarkę Bosch ok 15 lat - czyściłem kilka razy filtr i raz usunąłem "ogonek" od jabłka który jakoś wpadł do pompy . Teraz zepsuła się turbina pompy wyrzucającej wodę - zamówiłem
    nową i nie mam zamiaru zmieniać zmywarki .
  • 22.01.11, 17:32
    Rany boskie.....
    Efektow wyczyszczenia zmywarki golym okiem nie widac co nie oznacza ze nie nalezy jej czyscic. Robi to sie specjalnym srodkiem( raz na pare miesiecy) a nie zwykla tabletka czy proszkiem do naczyn.... Czysci to rury odplywowe itd. Po paru latach osadza sie to i owo na rurach jesli sie nie czysci
    Srodek nie jest drogi i sa sprzedawane na jednorazowe uzycie.

• Gość: ania IP: *.unitymediagroup.de 17.04.11, 21:31
    To zalezy na ile stopni nastawiasz zmywanie. Jesli na 35, to raz w miesiacu. A na 70° mozna dwa razy w roku i wystarczy.
  • Gość: dorotkah IP: *.hsd1.il.comcast.net 18.04.11, 14:38
    Moja zmywarka ma juz kilkanascie lat.Nigdy jej nie mylam zadnymi srodkami,uzywam zwyklego plynu do zmywarek Cascade i koniec.Tak samo wielu moich znajomych.Rekord to dwudziestoletnia zmywarka,ktora ma sie dobrze.
  • Gość: miś IP: *.dynamic.chello.pl 23.02.12, 17:29
    Jako specjalista od sprzętu AGD powiem wam, że czyszczenie zmywarki specjalnymi preparatami nie jest konieczne. O ile zmywarka jest używana prawidłowo. Przede wszystkim należy zawsze uzupełniać sól w zmywarkach. Sól zmiękcza wodę i kamień nie osadza sie na grzałkach, dyszach i w samej zmywarce. Tabletki "3 w 1" nie uchronią zmywarki przed kamieniem na grzałkach- tabletka jest umieszczana w innym miejscu niż pojemnik z solą, dlatego sól w tabletkach "3 w 1" chroni przed kamieniem na dyszach, ale już na grzałkach nie.
    Czyszczenie natomiast usuwa resztki tłuszczu z przewodu odpływowego. Jednak resztki te można również usunąć odkręcając przewód i myjąc go pod ciśnieniem. Jeżeli tego nie robimy można używać środków czyszczących- wystarczy raz na 4- 6 miesięcy. Tutaj "zapach" ze zmywarki wam zasygnalizuje, że pora pozbyć się tłuszczy z przewodów odprowadzających.
  • 23.02.12, 18:13
    Wlasnie dziś wyczyściłam ;) Proszkiem z lidla.
  • Gość: mag IP: *.ghnet.pl 30.07.12, 13:18
    niedawno "odkrylam" pod uszczelka -guma w zmywarce straszny brud, az takie gluty...cholera jak sie tego pozbyc...czesc zebralam gabka ale tego jest masa pod ta uszczelka a ona raczej zdejmowalna albo latwo zdejmowalna nie jest :(
  • 09.09.12, 22:30
    Solidnie myję filtry raz na miesiąc
  • 25.10.12, 10:35
    Jak to zrobić octem? A może sodą można wyczysici?
  • Gość: serw IP: *.dynamic.chello.pl 09.01.13, 22:19
    witam was,
    zajmuję się zawodowo obsługą serwisową agd.
    pracowałem na zlecenie m. in. bosch/siemens, dla mastercooka... obecnie pracuje jako mobilny serwisant MIELE...
    cóż mogę powiedzieć -
    otwarcie - zmywarka ma zmywać - to nie jest rzecz do której wkłada się czyste garki... nigdy nie spłukuję naczyń z tłuszczu, zupy czy sosów... jedynie co trzeba pozbyć się do stałe zanieczyszczenia w postaci kości, dobrze aby nie było pestek zapychają dyszki w ramieniu natryskowym.... sens zmywarki to przede wszystkim wygoda, - bo nie trzeba samemu zmywać, wiec idiotyzmem jest mycie garów, przecieranie przed włożeniem do mycia;) druga rzecz zmywarka ma być oszczędniejsza niż zwykłe mycie - i jest.... ale tylko wtedy gdy jej uzywamy jako zmywarki nie płukajac wcześniej garków itd bo szkoda tym sposobem zwiększać zużycie wody.
    tabletki x in 1 ok, fajnie brzmi, marketingowo bajer.
    w praktyce najlepsze są najtańsze tabletki jednowarstwowe - np finish classic... takie które nie mają soli ani nabłyszczacza... szkoda za to płacic.... nabłyszczacz to nie wydatek - pół litra to kilkanaście zł a to naprawdę starcza na długi czas - nie miesiąc i dwa a o wiele dłużej...
    najważniejsza jest sól... sama w sobie nie zmiękcza wody - ale nie wdając się w chemię - uczestniczy przy (jest niezbędne do) regeneracji jak to mówią "złoża" które zmiękcza woda - wymiana jonów itd;)
    pudło soli starcza raz kupione na długo, nabłyszczacz takze - do tego najtańsze tabletki!@

raz na 2-3 msc warto włączyć zmywarkę na pusto, na najwyższą temp. - np z płynem do czyszczenia zmywarek - fakt mówią ocet itd. wszystko ok., ale w tym płynie to jednak jest chemia która zeżre tłuszcz z odpływów, pompy itd., oraz usunie kamień...
    owszem ocet wychodzi tanio, ale to żadna chemia, rozbije częściowo kamień, ale nie rozpuści tłuszczu... można bredzić marketingowo, ale płyny te maja taki skład chem. że świetnie czyszczą wbrew pozorom...

serwisowalem zmywarki, które np. nie były czyszczone przez rok wogóle, fakt chodzi itd. moze chodzić lat i nic sie nie stanie... jesli tylko jest sól i dobrze ustawiona w programie twardość wody to będzie grało... ale nie uwierzylibyście jak po roku wyglada pompa w zmywarce - jak potrafi być zatłuszczona..... dramat... świeżo po uzyciu chemii ta pompa wyglada jak nowa!!

bez przesady - zwykle tabletki nie x in 1.... sól plus nabłysk starcza na długo...
    do tego raz na pare msc czyścik....

awaryjność? od razu polecę...
    jeśli stać - tylko MIELE....
    jesli nie - bosch, siemens;)
  • Gość: jagoda IP: *.dynamic.chello.pl 17.01.13, 14:57
    Kupuję w Lidlu specjalny proszek do czyszczenia zmywarki, 5 saszetek na 5 razy kosztuje niewiele ponad 8 zł,jest też preparat w butelkach, 2 sztuki, który kosztuje coś ponad 12 zł. Ale te preparaty są chyba tylko 2 razy w roku, jak jest Akcja Błysk.
  • 05.03.14, 20:49
    Dziś, pierwszy raz po dwóch latach używania zmywarki odpaliłem ją pustą, na najwyższą temperaturę z tabletką. Nie wiem czy poprzedni właściciele cokolwiek z nią robili, mieli ją też koło dwóch lat. Wątpię.

Te "specjalne" płyny to moim zdaniem wyciąganie kasy. Co innego zawieszki cytrynowe, kosztują swoje, ale fajnie odświeżają myte naczynia.

--
    Rowerowe Porady
  • 14.03.14, 08:16
    ja z kolei nie cierpię tych zawieszek, kiedyś mama mi przyniosła do domu no to wypróbowałam i jak dla mnie śmierdziało zgniłą cytryną :P
  • 14.03.14, 17:21
    Ojej, ja czyszczę zmywarkę od czasu do czasu specjalnym płynem.
    Ale jak czyścicie filtry?
    Nigdy nie czyściłam... Nie przyszło mi do głowy... czy trzeba coś odkręcać, tak jak w pralce?
  • Gość: zeb IP: *.dynamic.chello.pl 15.03.14, 12:06
    przynajmniej raz na 2 tygodnie, tam się zbiera sporo "świństwa"
  • Gość: zeb IP: *.dynamic.chello.pl 15.03.14, 12:05
    ja wkładam zużyta cytrynę
  • Gość: Ijon_Tichy IP: *.dynamic.chello.pl 13.05.14, 23:13
    Jakoś o tym wcześniej nigdy nie pomyślałem... :-( Czyszczę regularnie (co kilkanaście cykli) filtry i tyle. Przez 16 lat Bosch tak hula i żyje, rodzinka też, więc chyba jest OK :-) Ale na wszelki wypadek poszedłem na całość, zalałem właśnie pustą zmywarkę denaturatem, dałem program 60 stopni i zobaczymy, czy coś się zmieni :-D
  • Gość: Darko_kd IP: *.icpnet.pl 04.10.14, 13:23
    Myślę, że jak tabletki czy proszki zmywają wszystko (również tłuszcze) z naczyń, to i w zmywarce nie powinno nic pozostać. Ja nie używam żadnych specyfików. Usuwam tylko z filtrów zanieczyszczenia mechaniczne (pestki). Temperatura jest chyba bardzo ważna. Ja używam od czasu do czasu najwyższej do mycia bardzo brudnych garnków i patelni. Jeśli ktoś korzysta z programów szybkich typu eko z niską temperaturą mycia to być może w zimnych rurkach osadzi się trochę tłuszczu.
  • 25.09.17, 12:27
    Profilaktycznie co kilka miesięcy proponowałabym ją umyć lub jak już Pani czuje jakieś niepokojące zapachy itp. Można umyć szmatką w środku, a potem włożyć tabletkę (tak jakby Pani nastawiała mycie naczyń) i nastawić mycie na najwyższa temperaturę. Jeśli za pierwszym razem to nie pomoże, można ten zabieg powtórzyć kilkukrotnie. Ważne też żeby zobaczyć czy gdzieś w odpływie nie leżą resztki jedzenia.
  • 25.09.17, 17:31
    Myślę, że po 7 latach autorka wątku już wie co ma robić ze zmywarką.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.