najbardziej oszczędna pralka na rynku Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • proszę o sugestie jaką pralkę kupić zależy mi jak najmniejszym zużyciu wody bo jest nas 6 w rodzinie-3 małych dzieci prlaka chodzi non stop-jesteśmy w stanie ywdać więcej bo wiem, ze to się bardziej opłaca niż kupowanie taniej ale dojnej krowy-znalazłem taką informację newspointview.opoint.com/?key=zD9CX3yzVxXeXEquxPCx podobno najoszczędniejsze pralki na rynku , opinie o Mastercooku są różne ale jak prześledziłem opinie o pralkach to okazuje się, że są bardzo dobre - produkcja w Polsce a nie w Chinach też do mnie przemawia-podają, że oszczęnośc przy tej pralce jest bardzo duża-jestem skłonny wydać do 2000 złotych maks. A może polecacie coś innego?
    • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.12, 09:39
      Jeśli jedynym kryterium jest jak najmniejsze zużycie wody... hmm. Nie można w nieskończoność zmniejszać ilości wody zużywanej do prania, w łyżce wody prania nie dopierzesz. Co z małego zużycia wody, jeśli rzeczy nie będą dopierane, albo trzeba będzie wydłużać czas prania.
    • Według tego co czytałam to jednak pralki typu A+++ są najbardziej oszczędne tak jak ta pralka Siemens
    • Gość: kaskaq IP: *.play-internet.pl 15.10.12, 11:21
      Istnieje, istnieje, ja mam model F1443KDS Big In, który ma klasę energetyczną A+++ i silnik Direct Drive, dzięki któremu właśnie pralka jest bardzo energooszczędna i cicha.
    • Gość: veteran IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.12, 14:23
      Szanowni forumowicze, nie dajmy się zwariować... 2 lata temu kupiłem pralkę samsunga, nie pamiętam modelu, jedna z "mniejszych" w sensie płytka - za 600zł - raz że nie miałem pieniędzy, dwa - poprzedniczka padła podczas prania po circa 15 latach, nie rozmawiałem ze sprzedawcami za dużo (mam kolegę - kierownika sklepu), mieli na stanie "uszkodzoną" - wgnieciony blat (dziura od nóżki jakiegoś innego sprzętu) - brak wyświetlaczy i innych bajerów, programy ustawiane mechanicznie - pranie średnio 2-3 razy w tygodniu. Przez ten czas nie odczuwam różnicy w rachunkach za prąd, czy wodę, Więc jaka to oszczędność?
      Jedyne co mogę polecić - jeśli macie możliwośc wyboru kupujcie pralki bez bajerów elektronicznych! Sąsiad kupił z pół roku temu taki super truper wypas, a teraz przychodzi do mnie po prośbie... bo co rusz serwisuje...
      • Gość portalu: veteran napisał(a):

> Szanowni forumowicze, nie dajmy się zwariować... 2 lata temu kupiłem pralkę sam
        > sunga, nie pamiętam modelu, jedna z "mniejszych" w sensie płytka - za 600zł - r
        > az że nie miałem pieniędzy, dwa - poprzedniczka padła podczas prania po circa 1
        > 5 latach, nie rozmawiałem ze sprzedawcami za dużo (mam kolegę - kierownika skle
        > pu), mieli na stanie "uszkodzoną" - wgnieciony blat (dziura od nóżki jakiegoś i
        > nnego sprzętu) - brak wyświetlaczy i innych bajerów, programy ustawiane mechani
        > cznie - pranie średnio 2-3 razy w tygodniu. Przez ten czas nie odczuwam różnicy
        > w rachunkach za prąd, czy wodę, Więc jaka to oszczędność?
        > Jedyne co mogę polecić - jeśli macie możliwośc wyboru kupujcie pralki bez bajer
        > ów elektronicznych! Sąsiad kupił z pół roku temu taki super truper wypas, a ter
        > az przychodzi do mnie po prośbie... bo co rusz serwisuje...

A jaki model ma sąsiad?
        Modeli jest tak wiele, nawet zdarzają się przypadki, że ten sam model u jednego działa a u drugiego szwankuje. Dlatego warto sprawdzić, jak z dostępnością części i awaryjnością. Albo jak nowa pralka to przydała by się opcja smart diagnosis, żeby nie tracić czasu na ciągłe serwisowanie.
    • Gość: nela IP: *.231.3.254.koba.pl 19.11.12, 08:23
      Pralkę z silnikiem direct Drive także można kupić w tej cenie, gwarancja na silnik jest na 10 lat, więc chyba się opłaca.
    • Gość: Daria77 IP: *.giga-komputer.pl 07.10.13, 10:48
      Ja mam mastercook pfd1237 od roku i nikt mi nie powie ze to zla firma! pierze idealnie nawet na 45min.dopiera. A poprzednia tez była mastercook i miałam ja bardzo długo 9lat tylko miała maly wsad 4.5kg i pierze nadal u mojej mamy. mastercook jest ok. nie jest reklamowany...ale czy to co reklamują naprawdę jest takie dobre???

• Gość: gospodyni IP: *.internetia.net.pl 05.11.13, 22:34
      Ja do pralki wlewam od razu ciepłą wodę podgrzaną przez gaz który jest 2 razy tańszy i piorę od razu w ciepłej wodzie.Wodę z ostatnich płukań która jest już dosyć czysta magazynuję w kotle lub innym pojemniku i wlewam ponownie do pralki do pranie ciemniejszych rzeczy.Jeśli wody jest więcej to można nawet zrobić jedno płukanie jeszcze.Zużytą wodę zbieram w wannie i spłukuję nią kibel nabierając do wiadra.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.