najbardziej oszczędna pralka na rynku

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • proszę o sugestie jaką pralkę kupić zależy mi jak najmniejszym zużyciu wody bo jest nas 6 w rodzinie-3 małych dzieci prlaka chodzi non stop-jesteśmy w stanie ywdać więcej bo wiem, ze to się bardziej opłaca niż kupowanie taniej ale dojnej krowy-znalazłem taką informację newspointview.opoint.com/?key=zD9CX3yzVxXeXEquxPCx podobno najoszczędniejsze pralki na rynku , opinie o Mastercooku są różne ale jak prześledziłem opinie o pralkach to okazuje się, że są bardzo dobre - produkcja w Polsce a nie w Chinach też do mnie przemawia-podają, że oszczęnośc przy tej pralce jest bardzo duża-jestem skłonny wydać do 2000 złotych maks. A może polecacie coś innego?
    • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: ania 21.06.12, 09:39 Odpowiedz
      Jeśli jedynym kryterium jest jak najmniejsze zużycie wody... hmm. Nie można w nieskończoność zmniejszać ilości wody zużywanej do prania, w łyżce wody prania nie dopierzesz. Co z małego zużycia wody, jeśli rzeczy nie będą dopierane, albo trzeba będzie wydłużać czas prania.
      • IP: *.internetunion.pl

Gość: gość 26.06.12, 12:19 Odpowiedz
        mylisz się, właśnie w tym kierunku zmierza rynek by zachować jak największą oszczędność wody i energii i nie idzie to nigdy w parze z niedopranym praniem wręcz przeciwnie aby wypuścić pralke na rynek konieczne jest oznaczenie klasy prania, suszenia, klasy oszczędności- większość pralek ma klasy AAA czyli oszczędność idzie w parze z doskonałymi rezultatami prania...a jeśli twierdzisz, że nie można prać przy zużyciu małej ilości wody to co powiesz na to agdlab.pl/aktualnosci,357/czy-tak-za-20-30-lat-beda-wygladac-pralki,43405.html ?
        Mastercooka polecam teraz dodatkowo wiele modeli ma jesze lepszą klasę energetyczną bo aż A+++ dotyczy to m.in modeli PTDE-1146 Bio, 1246 Bio, 1346 Bio.
        Polecam tez zapoznanie się z pralką Mastercooka -najoszczędniejszą na rynku rtvagd.wp.pl/kat,1032119,title,Pralka-z-ekologiczna-technologia-Water-Saver-marki-Mastercook,wid,14474530,wiadomosc.html
        • IP: *.180.80.133.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Gość: Gość 29.06.12, 10:26 Odpowiedz
          Opinie Mastercook na temat pralek ma raczej dobre-prześledziłem ceneo, nokaut, opinieo-zaskoczyło mnie też że ktoś piszę, że wfabryce Mastercooka są produkwnae prlaki otwierane od góry dla Boscha (które uchodziły dotą d za najlepsze) też się zaczynam skłaniać do Mastercooka-problem może tkwi w reklamie brakuje rozgłośnienia tych prlaek skoro są tak dobre
          • 07.09.12, 22:31 Odpowiedz
            Mastercook zużywa 33 litry wody. Tanie pralki (poniżej 700 zł) zużywają ok 40 litrów. Cena wody za m3 czyli 1000 litrów wynosi 5 zł. Różnica w kosztach zakupu oszczędnej pralki zaczyna się zwracać już po 400 latach.
            • IP: *.home.aster.pl

Gość: walkej.ka 25.10.12, 00:31 Odpowiedz
              Amica zużywa najmniej prądu i pobiera najmniej wody w segmencie do 1200 zł, wydaje mi się nawet, że kupisz ją za 900-1000 złotych. Jest lepsza od konkurencji bo robią ich więcej.

Gość: kariczeo 05.09.12, 10:14 Odpowiedz
      Nie istnieje coś takiego jak najbardziej oszczędna pralka na rynku, choć na pewno nie polecałbym przepłacać za Whirlpool i pakować w pralki typu A+++, bo tak naprawdę po A+ nie ma już żadnych zmian..
      • IP: *.play-internet.pl

Gość: kaskaq 15.10.12, 11:21 Odpowiedz
        Istnieje, istnieje, ja mam model F1443KDS Big In, który ma klasę energetyczną A+++ i silnik Direct Drive, dzięki któremu właśnie pralka jest bardzo energooszczędna i cicha.
    • 08.10.12, 15:26 Odpowiedz
      Według tego co czytałam to jednak pralki typu A+++ są najbardziej oszczędne tak jak ta pralka Siemens

Gość: andzeligka 03.11.12, 16:34 Odpowiedz
      takie rzeczy - najbardziej "oszczędna pralka" są również zazwyczaj bardzo drogie co nie rekompensuje oszczednośc uzyskana przez to naj bo to zazwyczaj symboliczna oszczędnosć zrobiona po to, żeby było "naj". Ja tam mam Amicę za 1000zł na rachunki za prą i wodę nie narzekam.
    • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: veteran 18.11.12, 14:23 Odpowiedz
      Szanowni forumowicze, nie dajmy się zwariować... 2 lata temu kupiłem pralkę samsunga, nie pamiętam modelu, jedna z "mniejszych" w sensie płytka - za 600zł - raz że nie miałem pieniędzy, dwa - poprzedniczka padła podczas prania po circa 15 latach, nie rozmawiałem ze sprzedawcami za dużo (mam kolegę - kierownika sklepu), mieli na stanie "uszkodzoną" - wgnieciony blat (dziura od nóżki jakiegoś innego sprzętu) - brak wyświetlaczy i innych bajerów, programy ustawiane mechanicznie - pranie średnio 2-3 razy w tygodniu. Przez ten czas nie odczuwam różnicy w rachunkach za prąd, czy wodę, Więc jaka to oszczędność?
      Jedyne co mogę polecić - jeśli macie możliwośc wyboru kupujcie pralki bez bajerów elektronicznych! Sąsiad kupił z pół roku temu taki super truper wypas, a teraz przychodzi do mnie po prośbie... bo co rusz serwisuje...
      • 20.11.12, 11:44 Odpowiedz
        Gość portalu: veteran napisał(a):

> Szanowni forumowicze, nie dajmy się zwariować... 2 lata temu kupiłem pralkę sam
        > sunga, nie pamiętam modelu, jedna z "mniejszych" w sensie płytka - za 600zł - r
        > az że nie miałem pieniędzy, dwa - poprzedniczka padła podczas prania po circa 1
        > 5 latach, nie rozmawiałem ze sprzedawcami za dużo (mam kolegę - kierownika skle
        > pu), mieli na stanie "uszkodzoną" - wgnieciony blat (dziura od nóżki jakiegoś i
        > nnego sprzętu) - brak wyświetlaczy i innych bajerów, programy ustawiane mechani
        > cznie - pranie średnio 2-3 razy w tygodniu. Przez ten czas nie odczuwam różnicy
        > w rachunkach za prąd, czy wodę, Więc jaka to oszczędność?
        > Jedyne co mogę polecić - jeśli macie możliwośc wyboru kupujcie pralki bez bajer
        > ów elektronicznych! Sąsiad kupił z pół roku temu taki super truper wypas, a ter
        > az przychodzi do mnie po prośbie... bo co rusz serwisuje...

A jaki model ma sąsiad?
        Modeli jest tak wiele, nawet zdarzają się przypadki, że ten sam model u jednego działa a u drugiego szwankuje. Dlatego warto sprawdzić, jak z dostępnością części i awaryjnością. Albo jak nowa pralka to przydała by się opcja smart diagnosis, żeby nie tracić czasu na ciągłe serwisowanie.
    • IP: *.giga-komputer.pl

Gość: Daria77 07.10.13, 10:48 Odpowiedz
      Ja mam mastercook pfd1237 od roku i nikt mi nie powie ze to zla firma! pierze idealnie nawet na 45min.dopiera. A poprzednia tez była mastercook i miałam ja bardzo długo 9lat tylko miała maly wsad 4.5kg i pierze nadal u mojej mamy. mastercook jest ok. nie jest reklamowany...ale czy to co reklamują naprawdę jest takie dobre???

• IP: *.internetia.net.pl

Gość: gospodyni 05.11.13, 22:34 Odpowiedz
      Ja do pralki wlewam od razu ciepłą wodę podgrzaną przez gaz który jest 2 razy tańszy i piorę od razu w ciepłej wodzie.Wodę z ostatnich płukań która jest już dosyć czysta magazynuję w kotle lub innym pojemniku i wlewam ponownie do pralki do pranie ciemniejszych rzeczy.Jeśli wody jest więcej to można nawet zrobić jedno płukanie jeszcze.Zużytą wodę zbieram w wannie i spłukuję nią kibel nabierając do wiadra.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.