Dodaj do ulubionych

Śmierdzi ze zmywarki po tabletkach Dreft pomarańcz

24.03.17, 09:01
Kupiłam ostatnio na stoisku a chemią niemiecką, tam gdzie zwykle, tabletki do zmywarki All in One, chyba Dreft, z pomarańczowym żelem na wierzchu. Pierwszy problem, to strasznie "perfumowany" zapach po otwarciu zmywarki, ale on na szczęście wietrzeje. Natomiast pozostaje później w zmywarce, pomimo jej wietrzenia, straszny odór - nie wiem z czym to porównać. Czy też ktoś ma takie odczucia, czy może coś się dzieje z moim kilkuletnim Electroluxem? Przy innych tabletkach (też Dreft ale nie pomarańczowy) tego do tej pory nie było.
Edytor zaawansowany
  • 25.09.17, 11:47
    Może niech Pani spróbuje umyć zmywarkę i nastawić potem puste mycie w najwyższej temperaturze. Może Pani dać inną kostkę albo tą pomarańczową i zobaczy Pani co wyjdzie. Może gdzieś w odpływie zostały resztki jedzenia, które śmierdzą, albo tłuszcz.
    Jeżeli to nie pomoże to chyba najlepiej zmienić tabletki.
  • 25.09.17, 17:37
    Problem śmierdzącej zmywarki czy pralki dotyczy detergentów w tak zwanych kapsułkach. Osłonka zrobiona jest z kolagenu. Kolagen jako białko rozpuszcza się częściowo w wodzie. W białku jest siarka i azot, a białko lubi być rozkładane w zmywarce przez drobnoustroje - ładny termin "biodegradowalne". To te bakterie powodują, że z rozkładanego kolagenu wydzielają się związki siarki, które odpowiadają za ten smród.
    Proszę odstawić to nowoczesne dziadostwo i przerzucić się na tabletki bez biodegradowalnych osłonek.
    Tak się zastanawiam, po co ludziom w szkołach lekcje chemii, biologii, fizyki?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.