Dodaj do ulubionych

Zmywarka zostawia biały nalot

19.09.18, 10:50
Witam
Jak w temacie. Zmywarka zostawia biały nalot na szklankach miseczkach z przeźroczystego szkła. Wygląda to ohydnie.
Czyszczona raz na miesiąc dedykowana chemią , na bieżąco uzupełniany nabłyszczacz i sól.
Tabletki fery.
Proszę o podpowiedź co mogę zrobić , żeby uniknąć zniszczenia naczyń lub co robię nie tak jak potrzeba.
Edytor zaawansowany
  • nowaczek1 25.09.18, 09:36
    U mnie w zmywarce jest regulacja dozowania soli i nabłyszczacza w zależności od twardości wody. Może masz twardą wodę i trzeba podkręcić? Sprawdź w instrukcji.
    Oprócz tego, spróbuj użyć testowo innych tabletek. Miałem kiedyś jakieś markowe i dość drogie tabletki, ale właśnie zostawiały osad i oddałem znajomemu. Sam używam tanich biedronkowych i jest OK.
  • chris1970 09.10.18, 12:37
    W przypadku tabletek all in one jakimi są fairy (żadne fery), nie musisz dawać soli ani nabłyszczacza. Zbyt duża ilość tego środka powoduje matowienie szkła.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.