• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

zmywarka pod płytą indukcyjną? Dodaj do ulubionych

• IP: *.klaudyny.waw.pl 16.02.08, 18:03
    Mam pytanie, czy da się zamontować zmywarkę pod płytą indukcyjną?
    Czy są jakieś szczególne wymagania? Bardzo dziękuję za wszelkie rady.
    Xenia
    Zaawansowany formularz
    • 02.05.08, 16:13
      Właśnie przerabiam ten sam wariant i chętnie dowiedziałabym się czy
      są jakieś przeciwskazania. Może ktoś juz tak montował i podzieli się
      doświadczeniami? Troche obawiam się czy wysokość szafki wystarczy.
      Płyta indukcyjna, o której myślę ma prawie 7cm grubości...
      --
      Niektórzy szczycą się tym, że mówią to, co myślą nie wiedząc o tym,
      że... nie myślą
      • Gość: Zelig IP: *.subscribers.sferia.net 20.05.08, 09:11
        Podobno można, ale trzeba oddzielić zmywarkę od płyty indukcyjnej elementem
        meblowym. Chodzi o ewentualną parę, która może pojawić się nad zmywarką, a która
        niekoniecznie musi być mile widzialna pod spodem płyty indukcyjnej. Jeśli zaś
        chodzi o same rozwiązanie konstrukcyjne... Mam zamiar zamontować zmywarkę
        Siemensa, której minimalna wysokość wynosi 810 mm, a nad nią płytę indukcyjną,
        też Siemensa, model plano design (50 mm). Zamierzam oddzielić to płytą MDF 18
        mm. Zostanie jeszcze wolne miejsce, bo zabudowę robię do 900 mm. Na wszelki
        wypadek jednak polecam zadzwonić do SERWISU producenta wybranego sprzętu i
        zapytać. Podkreślam - SERWISU - bo tam są praktycy, a nie sprzedawcy z wiedzą
        "wydaje mi się [bo przeczytałem w katalogu, który jest ogólnodostępny]"
        • 01.06.08, 01:21
          Praktycznie nie ma problemu z odizolowaniem zmywarki od płyty.
          Mając podobny dylemat, napewno tak bym to wspólnie zabudował
          pamiętając oczywiście o dodatkowej kurtynie izolującej.
          W razie ewentualnej awarii płyty (siemens- mała szansa) usunąłbym
          zmywarkę nie drażniąc serwisu.
    • 23.05.08, 09:31
      W życiu nie ryzykowałabym.
      Oczywiście da się zamontować - pytanie tylko ile płyta pochodzi.

Nie wiem jakie roziwiązanie ochroni przed parą ze zmywarki, ale na mój
      gust elektronika w indukcji nie wytrzyma tego zbyt długo.
      Wcześniej czy później wilgoć w postaci gorących oparów da o sobie znać -
      powodując zakłócenia.
      Biorąc pod uwagę koszty indukcji - nie ryzykowałabym, ale oczywiście wybór
      należy do kupującego.

Poza tym jak chcesz zadzwoń sobie do serwisu firmowego wybranej płyty.
      Gwarantuję, że możesz zapomnieć o gwarancji na nową płytę rz
      --
      JAŚ i MAmusia
    • 23.05.08, 14:04
      Mam sprzet Siemensa, kupiony w zeszlym roku, jesienia. Zgodnie z instukcja nie
      mozna.
      • Gość: Zelig IP: *.subscribers.sferia.net 23.05.08, 17:42
        Napisałem do serwisu firmowego (wcześniejsze informacje mam z serwisu
        niefirmowego). No i czekam na odpowiedź. Tak, tak, wiem - instrukcja... Ale ten
        zakaz cholernie psuje mi koncepcję rozmieszczenia urządzeń kuchennych, więc
        próbuję szczęścia, bo może jednak można? W przeciwnym wypadku pozostałymi
        opcjami są: węższa zmywarka (45 cm) obok płyty lub brak zlewozmywaka w kuchni
        (ewentualnie zlewozmywak o szerokości 35 cm)...
    • Gość: janek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.08, 12:32
      ...bez ekranu -/ ale nie z drewna/elektronika najprawdopodobniej
      zwarjuje!!
      • Gość: Zelig IP: *.subscribers.sferia.net 25.05.08, 19:57
        Ale z ekranem jakaś szansa jest, no nie? Odpowiedź z serwisu jeszcze nie
        przyszła (weekend...)
        • Gość: nero IP: *.era.pl 27.05.08, 16:46
          nawet jak załozysz ekran róznica temperatur będzie powodowała
          skraplanie się wody w kuchence.. i kiedys elektryka wystrzeli..
          ryzykowne.
          • Gość: Zelig IP: *.subscribers.sferia.net 27.05.08, 22:54
            Różnica temperatur...? A co z piekarnikami pod płytami indukcyjnymi? Zjawisko
            może wystąpić podobne, a problemu nie ma. Serwis Siemensa już mi odpowiedział -
            krótkie "nie można". Żadnego kilkunastostronicowego uzasadnienia, które mogłoby
            mnie przekonać... ;-) Chyba muszę się z tym jednak pogodzić. Choć z drugiej
            strony w weekend jeden gość ze studia meblowego przekonywał mnie, że oni już
            wiele razy tak montowali te urządzenia... Zatem kit wciskał - albo mnie, albo
            tamtym klientom.
            • Gość: Witek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.08, 23:25
              Instrukcja i serwis mówi:"nie można montować płyty indukcyjnej nad zmywarką" i
              to powinno wystarczyć.
              Ale nikt nie zabroni klientowi robić co zechce ze swoim sprzętem.Jego prawo nie
              mieć gwarancji w razie awarii.Wolna wola.
            • 28.05.08, 09:07
              rozumiem, że chciałabyś sobie wszystko posustawiać zgodnie z wyobrażeniami, ale
              bardzo dziwię Ci się, że się tak upierasz. Przy sprzęcie za ponad 2 tysie wydaje
              mi się, że już delikatne sugestie dot. ryzyka uszkodzenia powinny Ci wystarczyć
              - nie mówiąc o odpowiedzi serwisu.
              Co do piekarników pod płytami indukcyjnymi ...Bardzo często jest info że nie
              wolno pod płytą umieszczać piekarników z pyrolizą.

Jeszcze jeden przykład. W moim mieście kobieta kupiła nowy telefonik - Motorola
              V3 (jakiś czas temu kiedy były jeszcze strasznie drogie).
              Po bardzo krótkim okresie użytkowania kobieta stwierdziła, że coś z nim nie tak.
              Zaniosła do sklepu, sklep odesłał do serwisu. Reklamacji nie przyjęto ze względu
              na to, że telefon był użytkowany "w niewłaściwych warunkach, nie zgodnie z
              warunkami gwarancji". Ona po prostu używała telefonu kiedy na dworze była mgła
              lub po deszczu. Wilgoć wnikła do środka co było najwyraźniej widoczne na stykach
              w elektronice. Nie wiem czy udało jej się skutecznie odwołać...

Teraz wyobraź sobie co stanie się z Twoją płytą umieszczoną paręnaście cm nad
              zmywarką, kiedy otworzysz zmywarę i uniesie się do góry "kłąb gorącej pary".

--
              JAŚ i MAmusia
              • 28.05.08, 17:17
                Moim zdaniem to bardzo ryzykowne zagranie nawet oddzielając te dwa sprzęty elementem meblowym.
                Płyta indukcyjna od dołu ma wentylatory po to aby ją chłodzić. Jesli zablokujesz dopływ powietrza może sie zniszczyć. Ja mam pod płytą szufladę. I przy długim duszeniu potraw wysuwam lekko szyflade i wtedy wentylator ma przestrzeż aż do dołu szafki. W instrukcji płyty znajdziesz opis aby 5 cm pod płytą była wolna przestrzeń.

Ze zmywarki wychodzi para a blat jest oklejony specjalną folią aby nie ulegał zniszczenie od tej pary.

Moim zdaniem kiepski pomysł. Z góry bedzie grzać płyta a z dołu wypuszczać wilgoć też nagrzewająca spód blatu i obudowy szafek zmywarka.

A jak chcesz to w ogóle zmieścić. Są niższe zmywarki niż te tradycyjne na których jest tylko blat?
                • Gość: Zelig IP: *.subscribers.sferia.net 28.05.08, 23:24
                  Najpierw o zmieszczeniu zmywarki pod płyta indukcyjną... Zmywarki Siemensa (nie
                  wiem, jak inne) mają minimalnąwysokość 810 mm, płyta ma wysokość 50 mm ,a ja
                  zamierzam zrobić blat na wysokści 900 mm. Co daje mi jeszcze 40 mm luzu. A w
                  zasadzie dawało, bo... BO PODDAJĘ SIĘ. Znając mojego pecha, pewnie zaraz by mi
                  się coś popsuło i serwis by mnie olał. Teraz pokombinuje zatem nad piekarnikiem
                  pod płytą indukcyjną. Zatem ma być bez pyrolizy? Hmmmm... No i nad zmywarką
                  obok. Tylko chyba nad "45"...
                  • Gość: orchid11 IP: 213.17.223.* 29.05.08, 18:28
                    tak czytam i czytam... i nie rozumiem jednego... SKĄD DO CHOLERY PRZYCIASNEJ ZE ZMYWARKI WYDOBYWA SIĘ PARA??!! Przecież podczas mycia ona sie tylko nagrzewa-urządzenie jest szczelne! Fakt-jak się otworzy zmywarkkę w czasie, lub bezpośrednio po myciu to para bucha. Ale kto od razu otwiera zmywarkę?! Na pewno nie ja...
    • Gość: orchid11 IP: 213.17.223.* 29.05.08, 18:32
      chyba po to zmywarki kondensują wodę ze suszenia żeby para nie leciała na użytkownika. no chyba, że tylko moja jest taka inteligentna, że ma nawet wyższe wykształcenie.
      • Gość: Zelig IP: *.subscribers.sferia.net 29.05.08, 20:39
        ...bo przyznam się, że kwestię owej pary tłumaczyłem sobie kłębami pary
        wydobywającymi się... skąd? No właśnie skąd? Tak dogłębnie to sobie już tego nie
        tłumaczyłem ;-). No cóż... Ale rzeczywiście - para może "buchać" tylko z przodu
        i dostawać się pod płytę indukcyjna tylko przy przedniej górnej krawędzi
        zmywarki. A tu już chyba nietrudno zadbać o to, żeby tak się nie działo, prawda?
        Zresztą nie popadajmy w obłęd - po pierwsze w kuchni jednak jest wilgotno i
        producenci płyty muszą się z tym liczyć. A jeśli chodzi o niewyjmowanie naczyń
        zaraz po zmywaniu, to z tym różnie bywa... No i jeszcze ewentualne dokładanie
        naczyń podczas zmywania... A ponadto w zmywarkach z zakrytym panelem nieraz
        zdarza się otworzyć zmywarkę, aby sprawdzić na jakim etapie jest zmywanie. Choć
        tu Siemens idzie z odsieczą w lepszych modelach instalując pod drzwiczkami
        czerwone światełko oświetlające podłogę - jak się świeci, to znaczy, że zmywarka
        pracuje (nazywa się toto InfoLight)
        .........
        A tak w ogóle to ja i tak chyba nie mam już miejsca na zmywarkę pod płytą
        indukcyjną. Teraz będę tam miał, tak na 90%, piekarnik. Tak jak inni. Bo
        wcześniej zamierzałem mieć piekarnik LiftMatic Siemensa w zupełnie innym
        miejscu, ale to cholerstwa jest za małe (vide inny mój wątek). No i teraz albo
        piekarnik w słupku (czy jakoś tak), na który za bardzo nie mam miejsca, albo
        właśnie klasycznie pod płytą...
        No i tak zostaje mi 105 cm na zmywarkę i zlewozmywak, ale o tym już w innym
        wątku, który zaraz założę...
        • Gość: bogema IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.08, 09:24
          Mam płytę elektroluxa i w jej instrukcji nie ma nic o tym, jakoby
          nie można jej było montować nad zmywarką. Ja mam zresztą tak
          zamontowaną. Jaka para??? A jak się w garach gotuje, to para nie
          leci na kuchenkę? A jak wykipi? Nie dorabiajmy ideologii tam, gdzie
          nie ma na nią miejsca. Każdy serwis zapytany czy można (cokolwiek),
          odpowie asekurancko i bez uzasadnienia, że nie można, z wiadomego
          powodu.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.