Dodaj do ulubionych

Młynek do odpadów

IP: *.ip.netia.com.pl 05.02.09, 18:53
witam
czy warto zakupić takie cudo jak w temacie??
czy to się sprawdza? jak z głośnością?

Jeśli używacie takowych podzielcie się spostrzeżeniami i uwagami.
Moze coś polecicie godnego uwagi, albo też zdecydowanie odradzicie ;)
Dziękuję za wszystkie rady
Obserwuj wątek
    • Gość: orchid11 Re: Młynek do odpadów IP: *.pil.vectranet.pl 05.02.09, 19:19
      życia sobie bez młynka nie wyobrażam!!!!! oprócz normalnych odpadków mielę także kwiaty, torebki od herbaty, czasem papier i wiele innych. warunkiem dobrego sprawowania jest puszczenie dość mocnego strumienia wody. koniecznie weź z włącznikiem pneumatycznym. ja mam firmy 'in sink erator'-rodem z usa. model 65. i takie polecam, bo dobre są i jakościowo i pewnie długo posłużą. głośność..no zależy co mielisz ;)
        • acc2000 Re: Młynek do odpadów 10.02.09, 14:08
          Witam.Mam młynek od 1996 roku SINKMASTER 750.Nie wrzucam do niego
          gwoździ,sznurków,skóry z bananów,grubych łodyg kopru z kiszonych
          ogórków,kapsli,nakrętek,gumek,torebek plastikowych i tym podobnych odpadków i
          działa bez jakiejkolwiek awarii 13 lat.Jak wpadnie mi łyżeczka albo nóż to
          młynek zatrzymuje się.Wyłączam młynek z kontaktu.Wyjmuję łyżeczkę.Wtykam wtyczkę
          do kontaktu.Naciskam czerwony guziczek na obudowie młynka i po kłopocie.Zdarza
          mi się to średnio raz na 3 lata.Otwór odpływowy zlewu pod którym wisi młynek ma
          gumową wkładkę.Ona zabezpiecza przed wpadaniem do młynka różnych rzeczy nie do
          zmielenia.Młynek to bardzo wygodne urządzenie i nie ma się co bać,że stale
          będzie się zatykał i blokował.Nic takiego nie grozi.Szczerze polecam.
    • Gość: szperacz Re: Młynek do odpadów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.09, 21:26
      Tu jest fajny tekst.Zapamiętałem,bo miło napisany.
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=124&w=88698300
      Zacytuję w całości by nie trzeba było szukać.
      Gość: Danka 20.12.08, 14:49
      Im bliżej Świąt tym bardziej kocham swój młynek do odpadów zamontowany w
      zlewie.Karpia zawsze skrobię z łusek na dnie zlewu,tam patroszę,obcinam
      łeb.Potem płuczę pod zimną wodą i w tym czasie włączam młynek.Karp umyty,zlew
      czysty,w koszu nic nie ma i nic do sprzątania.Młyneczku jesteś
      niezastąpiony,kocham cię :)))))))))

Od siebie dodam,że najmniej hałasuje młynek montowany do zlewów
      tzw."granitowych".Przy stalowych zlewach jest wrażenie,ze dość głośno
      pracują,ale przecież młynek pracuje od 30 do 90 sekund więc nie ma się czym
      przejmować.
      • Gość: młynkomaniak Re: jeszcze kilka pytań do znawców tematu młynkow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 11:54
        Gość portalu: luna napisał(a):

> a czy ten młynek nie przeszkadza w normalnym odpływie wody?
        Nie,nie przeszkadza.
        > czy on musi być za każdym razem włączony jak schodzi woda?
        Nie.Tylko wtedy gdy wrzucimy do niego odpadki,a i to na kótko (1-2 min.)
        > A co z odpływem od zmywarki?
        Odpływ od zmywarki podłączasz do syfonu,który jest za młynkiem.
        > czy musi być osobny odpływ?
        Jak widać absolutnie nie.
              • Gość: Aquarella Młynek a sortownik odpadów IP: 136.173.62.* 18.02.09, 10:49
                Własnie miałam zadać pytanie jak w poście wyżej.
                Chcę pod zlewem umieścić sortownik na śmieci i wykonawca mojej
                kuchni twierdzi, że albo młynek albo sortownik. Nie chce umieszczać
                sortownika w szafce innej niż pod zlewem (szkoda szafki), wiec chyba
                jednak zrezygnuje z młynka. A szkoda - po ten wątek przkonał mnie do
                jego zakupu.
                • nenes22 Re: Młynek a sortownik odpadów 18.02.09, 11:02
                  Na twoim miejscu szybciej zrezygnowałabym z sortownika, albo kupiła mniejszy (taki do 40 cm szerokości spokojnie się zmieści razem z młynkiem przy standardowej szafce) i kupiła młynek. O wiele bardziej jest to przydatne ;) A mniejszy sortownik to zawsze lepszy niż żaden (np: Franke Cube 40, Alveus Ekko, Alveus Ekko Front).
                  Warto po prostu wymierzyć samodzielnie wszystko i sprawdzić, czy wykonawcy się nie chce, czy może się jednak uda to spokojnie zmieśćić ;)
                    • Gość: Leon Re: Młynek a sortownik odpadów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.09, 08:03
                      Gość portalu: Zbyszek napisał(a):
                      > W cywilizowanej Europie Zachodniej, np. w Niemczech takie mlynki sa zabronione.

Natomiast w barbarzyńskich Stanach Zjednoczonych Ameryki młynki są tak
                      powszechne jak u nas telewizory czy pralki.Może wolą ponosić większe koszty
                      uzdatniania wody zamiast tworzyć coraz to nowe wysypiska śmieci i budować
                      kolejne spalarnie ?
                      Ciekaw jestem które rozwiązanie jest bardziej ekologiczne.
                      • ania_m66 Re: Młynek a sortownik odpadów 17.04.09, 14:12
                        leon, prosze nie rozsmieszaj. usa jako CYWILIZOWANY kraj dbajacy o
                        ekologie?!!!! ROTFL
                        i co, mlynki smieci spowodowaly, ze nie ma tam wysypisk? i caly kraj jest wzorem
                        ekologiicznego panstwa?
                        o reszcie cywilizowanej europy nie mam danych, ale potwierdzam, ze w niemczech
                        mlynki sa zabronione wlasnie z powodu ich kompletnej nieekologicznosci i
                        trwalego niszczenia srodowiska poprzez skazenie wody.
                        --
                        Six afraid of seven, ‘cause seven eight nine/I’m afraid of losing the places I
                        find/If I was made equal, is this what I get:/A bunch of stories to interpret?
                        It’s so tricky tricky, this little one too,/Well, if it is a lunatic we’ll name
                        it after you./Put it in your pocket and pick it up/We’re here to entertain, show
                        them what you got.
                        • Gość: Leon Re: Młynek a sortownik odpadów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.09, 18:13
                          > leon, prosze nie rozsmieszaj. usa jako CYWILIZOWANY kraj dbajacy o
                          > ekologie?!!!! ROTFL

Na marginesie tylko wspomnę,ze to ci "barbarzyńcy" z Ameryki nie dbający o
                          przyrodę utworzyli pierwszy na świecie park narodowy Yellowstone. Oczywiście,to
                          nie ma nic wspólnego z ekologią,prawda?
                          Młynki nie powinny być stosowane przy starych,żeliwnych instalacjach bo mogą
                          powodować szybsze ich "zarastanie" szlamem.Jak wiadomo w cywilizowanych
                          Niemczech takich instalacji jest w miastach najwięcej.
                          To główna przyczyna zakazu powszechnego stosowania młynków w Niemczech,a nie
                          rzekome zanieczyszczanie wody.
                          • ania_m66 Re: Młynek a sortownik odpadów 19.04.09, 18:51
                            leon, mamy nieco inne poglady na "ekologicznosc" ameryki. co do yellowstone,
                            pozwole sobie zacytowac za wikipedia:
                            Am 1. März 1872 unterschrieb Präsident Ulysses S. Grant das Gesetz und gründete
                            damit den ersten Nationalpark der Welt. Primäres Ziel der Gründung war NICHT der
                            Naturschutz sondern „ein öffentlicher Park oder Vergnügungspark zur Wohltat und
                            zum Vergnügen der Menschen".
                            streszczajac tlumaczenie na polski, park NIE POWSTAL z powodow ochrony przyrody,
                            lecz jako miejsce wycieczek i rekreacji.

--
                            Six afraid of seven, ‘cause seven eight nine/I’m afraid of losing the places I
                            find/If I was made equal, is this what I get:/A bunch of stories to interpret?
                            It’s so tricky tricky, this little one too,/Well, if it is a lunatic we’ll name
                            it after you./Put it in your pocket and pick it up/We’re here to entertain, show
                            them what you got.
                            • Gość: Leon Re: Młynek a sortownik odpadów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.09, 06:55
                              Jasne,parki narodowe nie powstają po to by chronić przyrodę tylko po to,by
                              ludzie mieli gdzie robić wycieczki i odpoczywać.
                              Czy aby coś Ci się nie pomyliło?
                              Młynki na odpady są dobrym i wygodnym urządzeniem i mowa o ich zgubnym wpływie
                              na środowisko to wielka, niczym nie uzasadniona przesada.
                              Natomiast prawdą jest,że przestarzałe oczyszczalnie ścieków nie są zbyt dobrze
                              przygotowane do usuwania tego typu zanieczyszczeń organicznych.
                              Śmiem jednak twierdzić,że olbrzymie wysypiska odpadów organicznych mają większy
                              wpływ na zanieczyszczenie środowiska i skażenie wód gruntowych niż młynki na
                              odpady,które kierują do oczyszczalni ścieków papkę organiczną.Ta papka szybciej
                              ulega rozkładowi niż odpady nierozdrobnione.
                              • nenes22 Re: Młynek a sortownik odpadów 20.04.09, 11:26
                                Zastanawiające - to co zostaje zmielone na maleńkie fragmenty jest bee... To co "przetworzy" i usunie z siebie człowiek już jest dla środowiska cacy?
                                A jaka jest różnica, chyba każdy może sobie wyobrazić (wybaczcie)...
                                Poza tym ile tych młynków jest w Polsce? <br />
                                Owszem - w starych domach/blokach bym tego nie radziła montować, ale w nowych? <br />
                                <br /><br />
                                Racja - lepiej niesortować (co jest normą w polskim społeczeństwie - zaobserowane na podstawie sąsiadów), wrzucać wszystko do jednego wora, i co ja się tam będę martwić o wysypiska śmieci, o szczury, o koty łażące po śmietnikach i mnóstwo innych insektów, które są na gnijących odpadach ;) <br /><br />

Z doświadczenia tez wiem, że po segregacji i wyrzucaniu do młynka odpadków organicznych, śmieci niesegregowalnych zostaje na wyrzucenie raz na tydzień. <br />
                                U sąsiadów jest to raz dziennie... <br />
                                Jakoś widze więcej zalet niż wad młynków... A dlaczego zostały zakazane u sąsiadów? Konkretnie dlaczego (prosze o rozporządzenie czy coś takiego)?

• majself Re: Młynek a sortownik odpadów 07.07.09, 09:39
                                  W domu można mieć pryzmę kompostową... Albo chociaż kompostownik. Bardzo się
                                  przydaje, a jaka oszczędność prądu na młynku.

Swoją drogą, według norm obecnych każdy lokal gastronomiczny musi mieć młynek.
                                  Kto jak kto, ale Sanepid się nie przejmuje papką w wodzie.
                                  --
                                  "Rowerzyści świadczą o jakości współczesnego miasta, niczym raki o czystości
                                  jeziora, są oznaką tego, że miasto jest sprawnie i bezpiecznie zorganizowane."
                                  ich4pory.blogspot.com
                                  majself = płeć żeńska
                              • Gość: Patrycja Re: Młynek a sortownik odpadów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.09, 16:09
                                Ja uważam, że młynek do organicznych śmieci jest fajną sprawą. Sama takowy
                                posiadam, już przyzwyczaiłam już się. Czy to jest szkodliwe dla środowiska? Niby
                                dlaczego? Resztki są mielone, zajmują mniej miejsca, nie śmierdzi z nich. No i
                                dzięki temu kosz na normalne śmieci wolniej się zapełnia i nie śmierdzi. Do tego
                                nawet nie jest specjalnie drogi, mój młynek Franke kupiłam za 650zł. Zlewozmywak
                                miałam już przystosowany to młynka, więc obeszło się bez zmiany.
                              • Gość: smieciarz Re: Młynek a sortownik odpadów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.07.09, 22:19
                                wprawdzie troche czasu minelo od tej rozmowy, ale nie moge tego tak zostawic.
                                Widac ze niewiele wiesz o dzisiejszych wysypiskach smieci. One nie zatruwaja ani
                                wod gruntowych ani srodowiska. Popularna dziura w ziemi, jest tak naprawde
                                przygotowana na to komora wylozona folia, oponami, do tego ma wlasny drenaz
                                opaskowy, ktory odcieki sciaga do zbiornika. Pytacie co sie robi z takimi
                                odciekami? Otoz pompuje sie je z powrotem i zrasza taka komore pelna smieci, po
                                to zeby tworzyc lepsze warunki dla zycia biologicznego, ktore po pierwsze
                                rozklada odpady, a po drugie produkuje biogaz zawierajacy metan. Ten gaz sie
                                zasysa i napedza generatory, ktore produkuja energie elektryczna i cieplna. Jak
                                komora jest juz pelna to sie ja oklada glina (szczelna warstwa), ziemia i
                                obsadza drzewami. A w srodku caly czas bakterie produkuja gaz. Z jednej komory
                                gazu moze byc na 20 lat. To wcale nie jest science-fiction tylko dzis sa takie
                                mozliwosci. Takie wysypisko dziala np. w Gliwicach i tam od 2002 roku dziala
                                bioelektrownia, ktora spala gaz i produkuje energie elektryczna.
                                A co mlynkow, to ciekawy aspekt. Sam jestem na etapie decyzji i o ile bylem
                                przekonany z uwagi na wygode i nizsze koszty oplat za smieci (bo bedzie ich
                                mniej), o tyle teraz musze sie zastanowic i pogrzebac jeszcze w necie na ten temat.

pozdrawiam
                                smieciarz
                                • Gość: giżycki Re: Młynek a sortownik odpadów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.09, 09:16
                                  Pewnie te nowoczesne wysypiska polewane odciekami pachną jak perfumy od Diora i
                                  w Polsce tylko takie wysypiska są. Nawet te stare są super. Komora wyłożona
                                  oponami i folią,które ani chybi przez bakteria zjedzone będą ino mig i nic w
                                  ziemi nie zostanie.
                                  Śmieciarz,coś chyba w tych pochwałach wysypisk śmieci przesadziłeś.Jedno tylko
                                  jest pewne,że na produkcji biogazu ktoś zarabia i zmniejszenie odpadów
                                  organicznych wywożonych na wysypiska spowoduje zmniejszenie zysków producenta
                                  biogazu,ale to akurat do mnie nie przemawia.
                                  Jestem za młynkiem.
                            • Gość: star Re: Młynek a sortownik odpadów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.09, 14:02
                              W moim przypadku mam młynek, ale wszystko ścieka do samba ekologicznego przy
                              domu. Jest dużej pojemności, różnicy miedzy napełnianiem szamba jak nie miałem
                              młynka, do teraz jak mam młynek to nie widać. Nie jest znaczna. A co to jest ta
                              oczyszczalnia korzeniowa? Jak ona wpływa na zmniejszenie zanieczyszczeń? Mogę
                              coś takiego zamontować do szamba tego typu:
                              kliknij?
                              Młynek mieli bardzo drobno odpadki, wszystkie które wrzucam są organiczne, więc
                              nie powinno być problemu..
                              • Gość: marika25 Re: Młynek a sortownik odpadów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.09, 10:09
                                Ja mam młynek od bardzo niedawna. Również mam szambo coś w tym rodzaju jak w
                                Twoim linku. Rury odpływowe mam dosyć grube, ale z tego co się orientuje, są pod
                                niskim kątem. Boję się, żeby syf tam nie osiadał i nie tworzył skorup (które w
                                konsekwencji mogą zapchać rurę). W planach mam używanie "krecika" raz w
                                tygodniu. Czy to jest dobry pomysł, macie jakieś inne sposoby?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka