Dodaj do ulubionych

Wybory, wybory - a na forum cisza

11.10.06, 12:53
Od jakiegoś czasu śledzę wypowiedzi na forum i niestety nic ciekawego się nie
dzieje. Myślałem, że w związku ze zbliżającymi się wyborami forum odżyje, ale
jakoś krucho. Poza PO, które odezwało się nieśmiało, brak jest jakichkolwiek
innych wątków dotyczących reszty ugrupowań. Co taka cisza ???
Obserwuj wątek
          • johndoe_bis Re: Wybory, wybory - a na forum cisza 12.10.06, 12:32
            Wybacz, że to powiem, ale najpierw szkoła, mój drogi, a dopiero potem - do
            polityki i do rady!
            Taka jest wedug mnie kolej rzeczy. W rozwiniętych demokracjach z reguły bywa
            tak, że dopiero po uzyskaniu wykształcenia i osiągnięciu sukcesu zawodowego i
            założeniu rodziny, kandydat ubiega się o funkcje publiczne.
            Mimo to, cieszę się, że są we Włoszczowie takie ugrupowania, które dają szanse
            młodym ludziom, a na pewno świeża krew jest bardzo potrzebna w naszym życiu
            publicznym.
            Nie wiem, być może to przeoczyłem, ale proszę podaj z jakiej listy startujesz?
            • thor66 Re: Wybory, wybory - a na forum cisza 12.10.06, 13:57
              Drogi johnie gdyby ta zasada funkcjonowała to prawo "zabawy" w politykę
              przysługiwałoby może 1/5 ludzi, którzy się nią obecnie zajmują. Nie jest ważna
              szkoła, czy wiek i status społeczny danego człowieka (to nie starożytna Grecja
              czy Rzym) liczą się chęci i wiedza oraz umiejętność wykorzystania tej wiedzy,
              siła przebicia i tym podobne rzeczy. Szkoła szkołą - podstawa musi być, ale
              wielu ludzi kończy szkołę i nie posiada nawet ułamka tej wiedzy, którą posiadają
              chociażby pasjonaci w danej dziedzinie.
              • rutka29 Re: Wybory, wybory - a na forum cisza 12.10.06, 14:44
                no właśnie liczy się wiedza! Popieram młodych, którzy mają pasje, ale myślę, że
                oprócz pasji posiadają w domu Słownik Ortograficzny i jak się wypowiadają na
                forum to do niego zaglądają. Mam nadzieję, że nasz przyszły radny (jeśli wygra)
                nauczy się ortografii:).
                --
                Kasia i Ala
                • kiti21 Re: Wybory, wybory - a na forum cisza 13.10.06, 08:57
                  rutka29 -Kasia, Ala. Trafne spostrzeżenie...faktycznie narobiłem troche błędów,
                  ale to wynikło z pośpiechu, czamami mam tyle roboty,że nie mam czasu przeczytać
                  i zredagowac swojej zapisanej myśli. Ale jeśli chodzi o słownik to rdze sobie
                  bez niego. Pozdrawiam.
                    • kiti21 Re: Wybory, wybory - a na forum cisza 13.10.06, 09:31
                      Drogi johndoe_bis ja szkołe skończyłem w 2003 roku. Teraz studiuje i świetnie
                      mi to idzie bardzo lubie mój kierunek. Możesz mieć oczywiście odmienne zdanie,
                      ale nie uważam, że robie coś niestosownego przez to iż jestem studentem i
                      kandyduje zarazem. Ja chcę zrobić tylko coś dobrego poprzez swoją działalność.
                      Korzystam też z biernego prawa wyborczego...Ty też możesz i ja osobiście nie
                      będę miał nic przeciwko temu jeśli przy tym studiujesz lub się uczysz.
                        • kiti21 Re: Wybory, wybory - a na forum cisza 16.10.06, 08:00
                          elicha, studiuję zaocznie, jestem zawsze we Włoszczowie i w razie elekcji nie
                          będe miał problemu z pełnieniem obowiązków...Odpowiedziałem też na twój zarzut-
                          dlaczego będąc stud. politologii nie popieram takich manifestacji. Moge dodać
                          jeszcze, że owszem manifestacje są tym co gwarantuje konstytucja, lecz My
                          Polacy czasm przesadzamy.Manifestacje popieram wtedy kiedy ludzie się gromadzą
                          by wyrazić swój werbalny sprzeciw wobec ucisku włądzy. Mielismy z tym
                          doczynienia na Białorusi podczas ostatnich wyborów,na Ukrainie, przykładem są
                          też manifestacje i strajki organizowane przez Solidarność w Polsce w latach 80-
                          tych, a w Warszawie?...poparcie dla rzadu?...poparcie udziela się przy
                          wyborach.Obrzucanie się obelgami- wstyd. I do tego blokowanie ruchu. Nie stało
                          się nic nadzwyczajnego co był mogło przemawiać za słusznością organizowania
                          takich manifestacji.Pan Premier i jego braciszek mają poprostu swoje 5 minut.
                          • elicha Re: Wybory, wybory - a na forum cisza 17.10.06, 09:38
                            manifestacje były trzy...
                            hmm studiujesz zaocznie, pracujesz tylko w wakacje i startujesz na radnego?
                            jak dla mnie to psożytniczy tryb życia, który jest nie do przyjęcia w przypadku
                            zdrowego młodego człowieka
                            zbiórka krwi to za mało aby uzyskać mój głos, Twoje wypowiedzi również mnie nie
                            porwały (wyłączając nawet ortografię dla której nie masz czasu)

"Nie stało się nic nadzwyczajnego co był mogło przemawiać za słusznością
                            organizowania takich manifestacji"??? - zostawię to bez komentarza
                            • kiti21 Re: Wybory, wybory - a na forum cisza 17.10.06, 10:14
                              elicha , manifestacji było 9, zainteresuj się faktami bo też nie błyszczysz
                              wiedzą, co do mojego rzekomego pasożytniczego trybu życia to się mylisz,
                              pracuje w wakacje i zarabiam wiele , po to by w roku akademickim skupić się na
                              nauce i osiąganiu dobrych wyników, ale również na swoich zainteresowaniach. Co
                              do ortografii to mogę powiedzieć , że ten się nie myli co nic nie robi. Na
                              pewno jesteś zagorzałą fankom jakiejś partii rządzącej obecnie , która przynosi
                              wstyd naszemu krajowi. Ty pewnie też nie byłaś na tych manifestacjach , wczoraj
                              czytałem artykuł, PO w Szczecinie obłożyło „ dobrowolnymi opłatami” działaczy
                              którzy nie brali udziału w manifestacjach, czy według Ciebie tak wygląda
                              demokracja i wolność zgromadzeń? Podejrzewam również. że nie potrafisz czytać
                              tekstu ze zrozumieniem dlatego moje wypowiedzi są za trudne dla Ciebie do
                              zrozumienia. Wiesz nie zawsze większość ma racje, a ja naprawde nie lubię potem
                              powtarzać słów „ ...a nie mówiłem „ .
                • kiti21 Re: Wybory, wybory - a na forum cisza 13.10.06, 09:16
                  Kasia i Ala, jeszcze jedna sprawa:) Był sobie taki sławny fizyk( nie wiem czy
                  was w podstawówce o nim uczyli)A.Einstein, który był słaby z fizyki,a jednak
                  miał duży wkład w rozwuj nauki. Zatem jeśli mnie się zdaży zrobić kilka błędów
                  ortograficznych to świat się nie zawali, oprucz zasad pisowni są inne
                  ważniejsze rzeczy. Nie wiem czy wiecie, ale w Niemczech nie ma takich
                  zasad...im to nie przeszkadza i tymbardziej nie szkodzi, zajmują się
                  ważniejszymi sprawami- są lepiej rozwinięci gospodarczo ponieważ w ich kraju
                  taka Kasia i Ala skupiają się na robocie, a nie na grzebaniu po słownikach
                  ortograficznych.To tyle na ten temat...jesli drogie Panie maja jakieś konkretne
                  pytania do mnie to prosze napisać.Miłego dnia.

• kiti21 Re: Wybory, wybory - a na forum cisza 12.10.06, 19:18
                    johndoe_bis , nie SLD, lecz Socjaldemokracja Polska - Stowarzyszenie Młoda
                    Socjaldemokracja (SDPl/SMS)i nie widze w tym nic złego,wiem,że mam swoje zdanie
                    i osobiste spojrzenie na świat, poprostu mam takie poglady-lecz Ty chyba nie
                    pałasz entuzjazmem:)...zalogowałem sie też na tej stronce
                    www.przejrzystewybory.pl, ale ona nie cieszy się jakoś popularnością, akacja
                    jest słabo nagłośniona
                      • johndoe_bis Re: Wybory, wybory - a na forum cisza 13.10.06, 20:04
                        To tylko część prawdy. W ogóle niezbyt cenię sformalizowane struktury
                        polityczne, tzn. partie, i to zarówne lewicowe, jak i te bardziej "na prawo".
                        Co do burmistrza, to miasto ma takiego, jakiego sobie przed kilku laty
                        wybrało,a już na pewno, na jakiego zasłużyło.
                        Pomimo dość cierpkich słów, które skierowałem w stosunku do Kitiego21, to
                        naprawdę uważam, że cała nadzieja w młodych. A ty Piotrusiu, jeśli rzeczywiście
                        chcesz pracować dla miasta i gminy, jak informujesz na swojej stronie,to idź do
                        prawdziwej pracy. Bo naprawdę mam wątpliwości, czy "branie diety" za mandat
                        radnego zasługuje na to miano?
                        Tak na marginesie, naprawdę nie chciałem zniechęcać naszego Kandydata, a już na
                        pewno gratuluję Piotrowi odwagi, której wymagało ujawnienie się na forum.
                        • kiti21 Re: Wybory, wybory - a na forum cisza 13.10.06, 21:04
                          johndoe_bis nie zniechęcam się oczywiscie. Krytyka pod czyimś adresem to
                          norma..wszędzie tak jest.Dzieki temu moge stwierdzić co się komuś niepodoba i
                          co ewentualnie należy zrobić w inny sposób, Co do burmistrza to fakt, został
                          wybrany w sposób demokratyczny, ale nie brałem wtedy czynnie udziału w
                          wyborach.Jesli chodzi o prace to do tej pory większość mojego czasu poświęcałem
                          studiom,a w wakacje pracuje.Pozdrawiam....
                      • johndoe_bis Re: Wybory, wybory - a na forum cisza 14.10.06, 19:07
                        Jak mawiał pierwszy prezedent III RP, w "TEMACIE", co sądzę "o poczynaniach
                        pana burmistrza firmujacego SLD", chcę jeszcze dodać, że naprawdę zaczynam się
                        obawiać powtórki sprzed 4 lat!
                        Czy wystawienie kandydatury obecnego wicestarosty, rodem z Dankowa Małego, nie
                        ma czasem na celu wyłącznie osłabienia wyniku, który może osiągnąć w pierwszej
                        turze wyborów były wiceburmistrz? A jest on moim zdaniem najpoważniejszym
                        pretendentem do stanowiska burmistrza.
                        Dziwię się, dlaczego włoszczowski PiS nie poparł jeszcze jego kandydatury, jak
                        to uczyniono w Kielcach? Przecież obaj, czyli kielecki i nasz kandydat
                        reprezentują to samo środowisko!
                        Uważam, że najwyższy czas, by odłożyć osobiste ambicje, młodych, łakomych
                        władzy i stanowisk działaczy, a poprzeć jednego kandydata!
                        Od wyborów parlamentarnych minął dopiero rok, a politycy lewicy już teraz mówią
                        coraz bardziej podniesionym i pełnym buty głosem. Dlatego obawiam się, że nie
                        tak łatwo oddadzą władzę, co widać też we Włoszczowie.
                        Pamiętajmy, że temu kto aktualnie sprawuje władzę, łatwiej prowadzić kampanię
                        wyborczą, która lada moment się zacznie!
            • vec.pl Re: Wybory, wybory - a na forum cisza 13.10.06, 11:30
              Johnde_bis zyskujesz moją sympatię.Potwierdzam Twoje zasadne uwagi, co do
              wykształcenia obecnych i przyszłych samorządowców.Może nie każdy, ale
              zdecydowana większość starających się o mandat ranego,wójta, burmistrza, powinna
              posiadać wyższe wykształcenie w kierunku administracji publicznej
              (rządowej).Myślę, że politologia i ekonomia, też byłyby mile widziane.Może to
              stwierdzenie wielu czytających Forum rozśmieszy, ale tylko tak przygotowane
              kadry dadzą gwarancję fachowej " obsługi" petentów, codziennie odwiedzających
              urzędy( gninne i powiatowe).Ludzie mają dość osób piastujących stołki
              samorządowe obsadzanych z "klucza",legitymujących się niewiedzą i arogancją.Lada
              moment rozpocznie się kampania wyborcza, zwracajmy uwagę na to, co jest napisane
              o danym kandydacie na ulotkach,folderach, plakatach...
              • kiti21 Re: Wybory, wybory - a na forum cisza 13.10.06, 11:40
                vec.pl jesli o mnie chodzi to studiuje właśnie politologie-interesuje się
                polityką i administracją publiczną. Bo widzisz gdybym studiował medycyne tym co
                się wiąże z tym kierunkiem. Zwracam się również do wszystkich aby sobie dobrze
                przeczytali informacje z mojej stronki www, podpisujcie się też imiennie (imie+
                nazwisko)
                • sven60 Re: Wybory, wybory - a na forum cisza 04.11.06, 06:52
                  No cóż cisza przedwyborcza , sądzę że to cisza przed burzą, a ścislej mówiąc
                  burza już trwa tylko w kuluarach.Co do kandydatów to nie ma we Włoszczowie
                  jakiegoś superkandydata, tak naprawdę nikt nie wierzy ze się coś zmieni ,
                  większość ludzi kieruje się osobistymi korzysciami jakie moze osiagnac po
                  wyborze danego kandydata, myslę ze powinnismy zagłosować tak jak mówi nam serce
                  ( ja stawiam na młodość)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka