28.06.07, 13:56
czy w naszym szpitalu strajkują?
Obserwuj wątek
      • galasala Re: szpital 28.06.07, 15:05
        W Szpitalu im. Jana Pawła II powinna panować zgoda i MIŁOŚĆ. Chory powinien być traktowany po ludzku, a nie jak zło konieczne. Tylko dzięki chorym macie pracę sznowna SŁUŻBO Zdrowia.Wybierając ten zawód wiedzieliście jakie są płace.Czy przysięga HIPOKRATESA nic dla Was nie znaczy?! Koniec strajków i do roboty obiboki !!!!!!!!!!!
      • murzyn29 Re: szpital 29.06.07, 13:31
        Jak ukrucili lekarzom łapówki to im się teraz robić nie chce.To może lepiej zatrudnić lekarzy z Ukrainy bo im i szpitalowi by się to opłacało a nie to co tym darmozjadom i nierobom. Przeważnie tylko te nieroby-lekarze mają luksusowe auta, wille a teraz jeszcze im sie strajków zachciało. Na szczęście jest jeszcze kilku lekarzy z prawdziwego zdarzenia którzy chca leczyć a nie ciagnąć kase od tych biednych i schorowanych ludzi.Oni nie mają pieniędzy żeby iść prywatnie do lekarza ale Ci strajkujacy krwiopijcy tego nierozumieją. DO ROBOTY ŁAPIDUCHY!!!
        • rolnik13 Re: szpital 29.06.07, 22:20
          Murzyn ciemny jesteś , nic nie kumasz . Ponoszą cię emocje.Samochody i wille
          mają również inni.Za szpital odpowiadają inni (chociażby radni) bo m.in. za to
          biorą pieniądze (wysokie diety), lekarze są od leczenia! Może w lipcu ci
          wszyscy odpowiedzialni nie wzieliby kasy , a nie tylko lekarze,pilęgniarki ,
          salowe. Śmieszne - salowa winna za sytruację w służbie zdrowia.
          • murzyn29 Re: szpital 30.06.07, 23:26
            nadal uważam że medycy ze wschodu byliby bardzo pożądani leczenie byłoby tanie. Nie potrzebna droga aparatura , narzędzia oraz leki leczyliby za pomoca akupuntury oraz ziołami. a nasze eskulapy niech zpadaja do irlandii. wielcy patrioci. Pielegniarki też za bardzo podskakują, a reszta personelu prez nich cierpi, a najbardziej cierpi pacjent. Rolnik weź się za prace w polu!
        • schedapodentyscie Re: szpital 30.06.07, 00:08
          Popieram. Zatrudnic wykwalifikowanych specjalistow ze Wschodu. Przynajmniej
          morale pracy bedzie wyzsze. Poza tym w gospodarce rynkowej migracja i rotacja
          dla oczyszczenia atmosfery i podniesienia jakosci sa jak najbardziej na miejscu.
          • emma2010 Re: szpital 01.07.07, 00:37
            Tat czytam te posty i jestem zażenowana ich poziomem.Opluwanie tych, którzy
            próbują walczyć o to, by płacić im godziwe pieniądze za ciężką pracę, jest nie
            nie na miejscu. Ludzie na jakim świecie wy żyjecie???? Sama wiem, jak trudno
            dziś żyć, jak trudno utrzymać rodzinę za marne wynagrodzenie,ale boję się,że
            jeżeli podskoczę i zacznę walczyć o swoje, to jeden z drugim mi powie to, co
            teraz wygaduje się na pielęgniarki. Naprawdę, czy tak niwiele trzeba, żebyśmy
            się zamienili w zwierzęta? Wyśmiać, wydrwić! Tak to nam Polakom wychodzi
            najlepiej! Jeżeli wyjadę z tego kraju, to nie dlatego że marne pieniądze , ale
            dlatego, że chamstwo i ... nawet nie wiem, jak to nazwać stały się
            codziennością! Przecież na forum można wszystko ! Tu nikt nikogo... więc można
            tak? Proszę o rozwagę zanim cokolwiek napiszesz Ty np.schdapodentyście. Czytając
            Twoje posty mam wrażenie, że czasem masz zupełnie inne zdanie na temat wielu
            spraw , ale wrzucasz przyslowiowy kij w mrowiskio... Niestety niektóre mrówki
            dają sie na to nabrać;-(
            PS Tak dla ścislści - nie mam nic wspólnego ze służbą zdrowia - jesten zwykłym
            pacjentem oczekującym na normalność, ale nie upatrującym winy w ofiarach tego
            sporu. Pozdrawiam
              • emma2010 Re: szpital 01.07.07, 01:54
                hej kuraku! Oczywiście,że czytam. Chodzilo mim o to,że u nas ci, ktorzy probuja
                o coś zawalczyć od razu są zgnojeni. Znam osobiście kilku lekarzy, ktorzy
                niestety też walczą w tym sporze - i słusznie - bo za to co robia, powinni
                otrzymywać dużo większa kasę. Szkoda,że nie wszyscy to rozumieją. za to wielu z
                nich ma donośne glosy... Na kogo dalej pokrzyczymy? Na nauczycieli, bo maja
                wakacje? A może sam sobie dopowiedz... Pozdrawiam
                • gimbabimba Re: szpital 01.07.07, 10:44
                  Hej szarlatani (lekarze) jak będziecie wyjeżdżać to weźmiecie ze sobą chorych? Chyba nie chcecie żeby poumierali niedoczekawszy sie pomocy? No ale przecież was to nie obchodzi, wolicie wojować i przez to szpital może upaść a niewinni luddzie stracą pracę przez was a chorzy nie będą mieli zapewnionej opieki. Niby uczeni ale jednak łagodnie mówiac prymitywy goniący za kasą, którzy po trupach chca dojść do tego co postawili sobie za cel. Z PUSTEGO TO I SALOMON NIE NALEJE.
                • kurak56 Re: szpital 01.07.07, 21:32
                  emma zawalczyc o swoje? czyim kosztem kosztem innych pracujacych w szpitalu,ty
                  chyba -dzieki bogu-nie chorowalas/es i nie musiałas korzystac z ich pomocy bo
                  wtedy przekonalabys sie jak wywiazuja sie ze zlozonej przysiegi-ZAZNACZAM NIE
                  WSZYSCY ale wiekszosc
            • kikos1 Re: szpital 10.07.07, 12:29
              emmo bledne zrozumienie... murzynowi chodzi o to ze LEKARZE a nie pielegniarki
              strajkuja w dniach pracy nie przyjmuja pacjentow laza i maja wszystko w ....
              jak zawsze choc nie tyczy sie to wszystkich w szpitalu nie przyjmuja bo to
              strajk przeciez natomiast w prywatnych gabinetach strajku nie prowadza
              zreszta...pacjent zmuszony isc do prywatnego gabinetu nie dosc ze szarga sobie
              wszystkie nerwy bo pajac jeden z drugim w szpitalu wypina sie tylkiem a
              prywatnym wystawia reke :) co do murzyna.. lapowek pilnuja choc pewnie i tak w
              lape biora natomiast sie boja i to jest powod strajku gdzies sobie trzeba
              nadroic to co sprzed nosa ucieknie :)jesli chodzi o pielegniarki strajkuja w
              dniach WOLNYCH OD PRACY !!! biora urlopy i walcza o pieniazki ktore im sie
              naleza bo kazdy kto wie ile zarabia pielegniarka wie ze sa to poprostu smieszne
              pieniadze :)
              a nie jest to jedyna grupa zawodowa (mam na mysli tylko i wylacznie
              pielegniarki) ktora otrzymuje ZENUJACE wynagrodzenie za swoja prace przykladem
              na czasie stracjkujacy swego czasu nauczyciele :) przygotowywuja Cie do zycia,
              ucza, egzekwuja wiedze sa pierwszymi ludzmi na dukacyjnej drodze ktorzy pragna
              zrobic z mlodziezy ludzi takze w ich rekach jest odpowiedzialna praca nad
              NASZYM przyszlym zyciem, poczuciem wartosci i wielu jeszcze aspektach ktorych
              nie chce mi sie wymieniac bo pije herbate... wracajac do sedna co z tego maja ?
              1200 zl na reke w najlepszym wypadku, choroby zawodowe i emeryture tak smieszna
              ze szkoda o niej mowic :) jesli chodzi o schedziaka schedziak zawsze prowokuje
              do rozmowy i z reguly sa to dobre tematy gdzie forumowicze wyrazaja swoje
              zdania niekiedy smieszny czesto idiotyczny ale zawsze swoje :) ps.w niektorych
              szpitalach w kielcach strajk jest zawieszony jest to rowniez 13ta kasa chorych
              takze jak komus sie znudzilo czekanie we wloszczowie 1 hr drogi do kielc bedzie
              przyjety z zyczliwoscia szacunkiem i bez glupich min czy tez zdan typu " a po
              co Pan/Pani tu przyszedl/szla "
              aloha ide pic swoja herbatke pozdrawiam :)
              co do Twjego wyjazdu...polacy wyjezdrzajacy za granice o wiele gorzej sie
              zachowuja tam a nizeli tu w swym ojczystym kraju chyba ze Tw podroz ma byc
              bardzo daleka tam gdzie jeszcze nie zrobili zbyt duzej ekspansji :P
    • manwhowalksalone Re: szpital 01.07.07, 21:34
      Kabaret. Niech lekarze porównają swoje pensje z innymi o zobaczymy, czy maja tak źłe. Za t co dostają raczej stać ich na godziwe życie. Co prawda mogliby zarabiać więcej, ale przecież każdy by mógł. A za co tu podwyżki skoro co chwile strajki i nei ma kto leczyć ludzi? Moglibyście pomyśleć troche, a jak wam tak źle to zwolnijcie siea na wasze meisjce napewno znajda sie ludzie, dla których te pieniądze beda wystarczajce,
      • firanka14 Re: szpital 01.07.07, 22:31
        Ciekawe czy jutro szpital będzie czynny, czy będą ewakułować chorych z niego tak jak w Warszawie. Ci nasi lekarze to nadawaliby się do MORAWICY ale jako pacjenci bo powinni się z tej swojej głupoty leczyć
        • handlarka1 Re: szpital 01.07.07, 22:43
          To czy będzie czynny okaże się jutro bo ci medycy są nieprzewidywalni. Co trochę im odbija.Ja pracuję w sklepie i widzę jakie zakupy robią ci biedni lekarze, wszystko drogie i w najlepszym gatunku no i ile tego wszystkiego. Jeśli lekarzeuważają żę mają aż tak głodowe pensje to przeciez mogą pożywiać sie w STOŁÓWCE BRATA ALBERTA, tam przecież dożywiają biednych i głodnych a istnieje przecież jeszcze CARITAS niech zgłoszą się pojakieś dary
              • emma2010 Re: szpital 02.07.07, 16:51
                No a teraz przyszła kolej na lekarzy. No komu jeszcze dowalisz ? Dawaj - ulżyj
                sobie...czujesz się lepszy(-a) jak dokopiesz innym? Miłe uczucie, ale na jak
                dlugo Ci starczy? Pewnie w następnym poście nawrzeszczysz na mnie, możesz -
                jeśli Ci to zrobi przyjemność .... a mnie to szczególnie nie rusza. Pozdrawiam!!!!!!
                  • emma2010 Re: szpital 02.07.07, 18:23
                    A kto powiedzał soniu1211, że mnie to męczy? To Twoja opinia,że nie mam racji i
                    może kilku.. kilkunastu...innych, ale kto odpowie, gdzie leży ta racja? Ważne,
                    by szanować zdanie innych, nie obrażając ich. Zawsze wyznaję tę zasadę, bo czuję
                    się z tym lepiej. Jeśli nawet nerwy mnie poniosą, to staram sie jednak nie
                    obrażać tych, którzy mnie nie widzą po drugiej stronie.Może to mdłe i banalne,
                    ale lepsze to niż anonimowo komuś napisać np."jak czytam twoje posty to
                    odechciewa mi sie tu wchodzic". Być może,że ani ja nie mam racji, ani Ty nie
                    masz racji,ale dyskutować można, a jeśli Ci się robi niedobrze, przy czytaniu
                    moich postów - jest na to prosta rada - nie czytaj ich. Ajajaj, strasznie się
                    rozpisałam, a moja praca czeka .Pozdrawiam
                    • stefan_silna_wola Re: szpital 02.07.07, 19:01
                      na jakim swiecie ty zyjesz? a moze piszesz z laptopa, ktory kupila ci mamusia,
                      pani doktor? bo widzisz, wielu ludzi, ludzi o WIELE biedniejszych od lekarzy, a
                      do tego ludzi nie bioracych w lape, placi skladki, za ktore lekarze pozniej
                      wypoczywaja na wyspach kanaryjskich. po powrocie do pracy spozniaja sie do
                      roboty po poltorej godziny, przyjmuja wyslannikow firm farmaceutycznych bez
                      kolejk, a do tego na paru etatach wyrabiaja oficjalnie tyle godzin, ze wg nich
                      doba powinna miec ok 40h, zeby wszystko sie zgadzalo.znam pare ofiar
                      wloszczowskiego szpitala, jnaleze do nich nie tylko ja, ale i paru denatow(
                      jeden z nich zmarl w wieku 19 lat). jeden z moich krewnych trafil niedawno na
                      onkologie w stanie dosc nieciekawym, bo wloszczowska pani doktor od paru lat
                      zbywala jego narzekania glupawymi odzywkami ,odmawiajac skierowania na badania.
                      ja jestem inwalida dzieki jednemu z wloszczowskich lekarzy, ktory ma sie
                      zdumiewajaco dobrze( moj sasiad zreszta),kiedy wezmiemy pod uwage to, jak teraz
                      narzeka. lekarze sami wybrali sobie zawod, zlozyli przysiege hipokratesa i maja
                      mozliwosc rozpoczecia inicjatywy prywatnej, jesli im sie cos nie pooba. czy to
                      zle? teraz lekarze wyywaja sie przede wszystkim na tych, ktorych nie stac na to,
                      zeby odwiedzic ich prywatnie. poza tym przeceniaja swoje umiejetnosci, o czym
                      sam sie przekonalem. jeszcze jedna rzecz- zadne studia nie sa lepsze od innych,
                      moi rodice tez maja tytul magistra, pracuja na panstwowych posadach, zarabiaja
                      po 800 zlotych ( czytaj:kilka razy mniej, niz przecietny lekarz)i nie gloduja. a
                      nawet, gdyby chcieli nawet strajkowac, to nie maja panstwa czym szantazowac.co
                      nie znaczy, ze gdyby mieli w garsci ludzkie zdrowie,podjeli by sie czegos
                      takiego.po tym, co teraz slysze( czlonek mojej rodziny opowiada mi, jak jest
                      traktowany na okologii, a czekaja go tam jeszcze jakies 4 tygodnie), stracilem
                      resztke i tak nadszarpnietego szacunku dla tego zawodu. ostatnia rzecz-
                      wskazujesz na fakt, ze inni tez maj wille- czy oni tez strajkuja? watpie. czy
                      oni tez pracuja w budzetowce- poza nielicznymi wyjatkami, watpie.moze i jestes
                      dziana i nie widzisz powodu do narzekan, ale ja nie mam ochoty placic wyzszych
                      podatkow, zeby moj lekarz pojechal na tahiti o raz wiecej, niz do tej pory.
                      zrozumialas? na razie z tego zawodu wychodzi chamstwo, hipokryzja, chciwosc i
                      brak poszanowania dla ludzkiego życia. ni mniej, ni wiecej.nie chodze do
                      przychodni od dosc dawna, a mimo to moje podatki sie marnuja.

ps. niewpisywanie numeru pesel to czysta podlosc.pokrzywdzeni sa nie tylko
                      chorzy, ale i mniejsze punkty apteczne.naprawde malo wiesz o zyciu, jesli to
                      popierasz.
                        • emma2010 Re: szpital 02.07.07, 20:19
                          żyję na tym samym co Ty Stefanie. Niestety, moi rodzice zmarli, kiedy byłam
                          bardzo młodym pacholęciem i od wielu, wielu lat sama zarabiam na swoje
                          utrzymanie, wykształcenie. Wcale nie mam kasy jak lodu, ale mam pewne zasady,
                          których staram się trzymać. Czy to,że nie obrażam innych jest niereformowalne ?
                          To ja chcę żyć w zacofaniu, wśród tych którzy nwawzajem się nie opluwają. Nie
                          powiedzałam, że wszystko mi się podoba Pewnie,że są podli lekarze, nauczyciele,
                          ale to w każdym zawodzie znajdą się tacy. Natomiast uogólnianie ,ze wszyscy z
                          nich to nieroby uderza w tych, którzy się starają. Wierz mi, wiem o czym mówię
                          .Dwa lata temu moja 3-letnia córka znalazła się w Kiekcach na Langiewicza To co
                          przez kilka tygodni tam oglądałam, dało mi wiele wiele pokory wobec lekarzy i
                          tego co robią W naszym wloszczowskim szpitalu jest np. dr Klepaczewski - może
                          to wyjątek wśród całej reszty? Być może ,ale przez szacunek do niego nie
                          uogólniam. Przepraszam, jeśli kogoś szczgólnie uraziłam. Wiem,że ktoś oczekujący
                          na operację od pół roku nie jest w stanie powiedzieć "ok. Rozumiem. Poczekam"
                          Mój znajomy wlaśnie jest w takiej sytuacji. Więc jak widzisz żyję na tym samym
                          świecie .... Z tymi samymi problemami
                          • murzyn29 Re: szpital 02.07.07, 23:32
                            emma masz racje co do doktora Klepaczewskiego bo to najlepszy specjalista tu we włoszczowie i taki kulturalny no ale są jeszcze pewnie inni też pożądni a reszta to banda , której nie można nazwać lekarzami
                            • mesjemadam Re: szpital 03.07.07, 09:16
                              Tych lekarzy co tak strajkują to najlepiej w kamasze!!!Nauczyć ich dyscypliny !!! Do roboty lenie i obiboki!!! I TY jeden z drugim składałeś przysięgę HIPOKRATESA? A weź się za leczenie szantażysto chyba masz jeszcze jakies ludzkie odruchy i sumienie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka