Dodaj do ulubionych

pytanko dotyczące winiet

27.07.14, 20:26
Witam.

Dzisiaj przejeżdżałem przez Czechy a konkretnie odcinkami autostrady z Ostravy do Ołomuńca no i nie miałem winiety. Nie zostałem zatrzymany przez patrol. Czy jest możliwość otrzymania mandatu pocztą za brak tej winiety ? Autostrada posiada podejrzewam że posiada kamery rejestrujące samochody. Wie ktoś czy będą tego konsekwencje ?
Edytor zaawansowany
  • thomas1930bg 28.07.14, 14:05
    Nie boj sie, jak Cie nie zatrzymali to nic nie przyjdzie.
  • pendolako 28.07.14, 20:32
    Głupotę totalną zrobiłem ale myślałem że tylko winiety na autostrady a tutaj również na ekspresówki. Podejrzewam że wiele osób nacina się w Czechach na te winiety z expresówek i jeżdżą bez nich. Całe szczęście nie zatrzymali mnie nigdzie
  • thomas1930bg 31.07.14, 09:02
    A ja mam pytanie w druga strone, ostatnio wracalem z Trojmiasta do Czech ( mam czeskie blachy) i niestety jakis fotoradar pstryknal. Czy "dochodowa" straz miejska przysle mi pocztowke do Czech czy z zagranicznymi nie chce im sie glowy zawracac?
  • daghda.irish.pub 31.07.14, 09:36
    thomas1930bg napisał:

> A ja mam pytanie w druga strone, ostatnio wracalem z Trojmiasta do Czech ( mam
    > czeskie blachy) i niestety jakis fotoradar pstryknal. Czy "dochodowa" straz mie
    > jska przysle mi pocztowke do Czech czy z zagranicznymi nie chce im sie glowy za
    > wracac?

Polska Policja ani SM nie wysyłają - szkoda zachodu, musieli by być bardzo upierdliwi. W drugą stronę to też działa - czeski fotoradar pstryknął mi fotę ale nic nie przyszło. Jedyny potencjalny minus w obu przypadkach jest taki, że w razie jakiejś kontroli, jak wyskoczy im, że takie auto kiedyś tam coś zrobiło/spáchalo, to może być średnio.

--
    Jak je to s pravdou? S pravdou se šetří, možná proto, aby zbyla. Je flekatá jak dalmatinec, je černobílá...
  • thomas1930bg 31.07.14, 12:41
    No wlasnie tez tak slyszalem, ze zdjecia z zagranicznymi ida od razu do kosza smile
  • gira79 19.08.14, 21:20
    Poki co w Polsce/CZ zdjecia ida do kosza. Ale jest projekt dla calej EU, aby byla centralna baza danych pojazdow, min po to aby mandaty z fotoradarow mogly trafiac do potencjalnych zainteresowanych. Projekt ten mial ruszyc we wrzesniu tego roku, niestety nie wiem czy wszystko przebiega zgodnie z planem.

Za przejazd z autostrady nic ci nie przyjdzie, jesli cie Policjant z lornetka nie zlapal. Kamery nad autostrada sa, ale nie jest ich celem sprawdzanie kto ma winiete a kto nie.
    Droga z Ostravy do Olomunca to autostrada , wiec winieta potrzebna.
  • natii_85 19.11.14, 21:39
    winietki tanio i szybko można zakupić na stronie e-winietki.abc24.pl

sprawdzone polecam
  • natii_85 19.11.14, 21:40
    winietki tanio i szybko można zakupić na stronie e-winietki.abc24.pl

sprawdzone
  • thomas1930bg 22.11.14, 15:06
    A jeszcze szybciej i wygodniej mozna je kupic na kazdej stacji benzynowej w CZ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka