Dodaj do ulubionych

autostradą z gliwic do ostrava avion shopping

06.11.14, 22:20
Witam. wybieram się 11 listopada na małe zakupy do ostravy avion shopping center. W związku z tym mam parę pytań i proszę o podpowiedź:
1. czy nadal autostrada od granicy do tego centrum handlowego jest bezplatna? bo kiedyś nie bylo na tym odcinku obowiązku posiadania winety.
2. jest listopad ale pogoda dopisuje temp. +16 więc czy grozi mi mandat za brak zimówek? czytałem że w listopadzie przy temp. ponad +10 policja nie interesuje się oponami
Proszę o podpowiedź będzie bardzo pomocna. Z góry dziękuję.
Edytor zaawansowany
  • sks_baltyk_1930 11.11.14, 12:34
    1. Autostrada do Ostravy jest platna, trzeba posiadac winiete.
    2. Od 1 listopada trzeba miec opony zimowy niezaleznie od temperatury.

pozdrawiam

--
    "Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně – pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně"
  • daghda.irish.pub 11.11.14, 12:44
    lewica_os napisał:

> 1. czy nadal autostrada od granicy do tego centrum handlowego jest bezplatna? b
    > o kiedyś nie bylo na tym odcinku obowiązku posiadania winety.

Bezpłatna... D1 od granicy z Polską do rogatek Ostrawy (ostatni węzeł na Svinowie - ten ogromny "kruhac" - za nim jest juz poplatek).

> 2. jest listopad ale pogoda dopisuje temp. +16 więc czy grozi mi mandat za brak
    > zimówek? czytałem że w listopadzie przy temp. ponad +10 policja nie interesuje
    > się oponami

Nadal jeżdżę na letnich. Zimówki trzeba mieć, jak warunki ku temu "sprzyjają", tj. w okresie od 1 listopada do 31 marca, JEŻELI na drodze leżu śnieg, lód lub szron lub jeżeli warunki pogodowe mogą powodować powstawanie lodu, zawiewanie śniegu, etc. Wyjątkiem są drogi oznaczone znakiem "povinna zimni vybava".

> Proszę o podpowiedź będzie bardzo pomocna. Z góry dziękuję.

Pewnie i tak już pojechałeś/aś wink

--
    Jak je to s pravdou? S pravdou se šetří, možná proto, aby zbyla. Je flekatá jak dalmatinec, je černobílá...
  • lewica_os 11.11.14, 20:38
    Ano smile pojechalem. Ale dziękuje za odp.
    Okazało się, że D1 do tego zjazdu na ul. Rudna jest bezpłatna. Zero policji po drodze. Centrum fajne z aglomeracji śląskiej dojaz podczas jazdy przepisowej ok 50min. Ceny podobne do Naszych. Taka wyprawa dobra dla osób ciekawych Czech, lub tych co maja bliżej do IKEI, bo szczerze europa centralna wydaje się lepszym centurm handlowym.
  • sks_baltyk_1930 12.11.14, 08:55
    Bylem przekonany, ze cala D1 jest platna, moj blad.
    Nastepnym razem zjedz 2 zjazdy wczesniej i odwiedz Forum Nova Karolina w Ostawie. Wedlug mnie lepsze od Avionu. Do Avionu jezdzimy tylko do Ikei.

--
    "Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně – pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně"
  • daghda.irish.pub 12.11.14, 09:07
    sks_baltyk_1930 napisał:

> Bylem przekonany, ze cala D1 jest platna, moj blad.

D1 w Ostrawie pełni rolę obwodnicy. Od 1.1.2012 jest bezpłatna:

Dálnice D1 ve zhruba 20kilometrovém úseku MÚK Rudná – Bohumín, hranice ČR, zůstává nadále bez poplatku.

> Nastepnym razem zjedz 2 zjazdy wczesniej i odwiedz Forum Nova Karolina w Ostawi
    > e. Wedlug mnie lepsze od Avionu.

Mogę się zgodzić wink

> Do Avionu jezdzimy tylko do Ikei.

IKEA buduje się w Zabrzu - będzie jeszcze bliżej wink

--
    Jak je to s pravdou? S pravdou se šetří, možná proto, aby zbyla. Je flekatá jak dalmatinec, je černobílá...
  • lewica_os 12.11.14, 15:24
    Dziekuję za podpowiedzi. o Novej Karolinie ktoś pisal w wątku, że tam drogo jest więc wybrałem avion.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka