Dodaj do ulubionych

Ile kosztuje utrzymanie rottweilera, dobermana ?

IP: 80.51.226.* 15.04.04, 18:56
Witam, chciałbym się dowiedzieć od właścicieli ile kosztuje utrzymanie
miesięczne rottweilera ew. dobermana. Czy kupujecie im zwykłe karmy typu
chappi czy też specjalne luksusowe żarcie ?
Edytor zaawansowany
  • marija78 15.04.04, 20:52
    czesc
    Zwykłe karmy typu chappi to są śmieci. Jeżeli nie chcesz mieć problemów z
    chorobami wywołanymi niedoborami witamin, problemów ze stawami itp to nie karm
    tym. Dobek i rotek to duże psy, rotek jest ciężki i potrzebuje karmy dla large
    breed lub giant. Koszt miesięczny takiego karmienia to około 220-250 zł, plus
    ew. witaminy. "Luksusowe żarcie"- to żaden luksus, to w zasadzie wymóg,
    konieczny aby pies był zdrowy, pełen wigoru i dobrze się rozwijał. Jeżeli
    chodzi o cięte uszy, to jeśli pies jest źle karmiony łamią się uszy.
    Duży pies=duży koszt
  • Gość: lika IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 18.04.04, 18:49
    a ja mam sobie "rotka" i zjada mi wór karmy(20kg) na jakieś 2miesiące +ok.6
    puszek(dużych)z "mięskiem"(tak jej mieszamy porcja suchego z 2-3łyżkami mięska)
    JEŚLI CHODZI O JAKOŚĆ to faktycznie nie kupujemy w marketach,ale w hurtowni
    tylko że wcale nie trzeba płacić 300zł za wór .Popróbować co pieskowi smakuje i
    służy ,a jest w miarę dobre i niedrogie.Jeżeli chodzi o witaminy ,to najlepiej
    nauczyć jeść warzywa i owoce.Moja sunia je wszystko.I jest notorycznie karmiona
    przez właścicieli warzywniaków( ta to by z głodu nie padła)Mam
    pięknego ,zdrowego psa który waży ok.50kg(jest bardzo duża jak na sukę nie
    gruba)za ok.100zł(nie liczę tych jarzyn:)))))
  • Gość: Joanna IP: *.volkswagen.de 20.04.04, 12:59
    Mam półrocznego dobermana. Karmimy go Eukanubą (15 kg/miesiąc/250 PLN) do tego
    dodatkowo wapno (ok. 15 PLN) i witaminy (ok. 15 PLN) - chociaż to ostatnie nie
    jest konieczne. Do tego mięso (ogony wieprzowe, kości, żeberka itp. - nie za
    dużo - ciężko mi oszacować koszt, ale to sobie sprawdź w mięsnym :)) Ten sposób
    karmienia mogę polecić z czystym sumieniem, pies jest zdrowy, wesoły, rozwija
    się prawidłowo, ma piękną lśniącą sierść i ogólnie jest bez zarzutu.
    No i zabawki, gryzoń jest straszny więc kupujemy mu sztuczne kości (ok. 6
    PLN/sztukę - wystarcza na ok 1,5 godziny zabawy :)), zabawki gumowe, piłeczki
    itp. Poza tym podatek, ubezpieczenie OC, smycz itp...
    Tanie to nie jest. Ale jakie przyjemne.
  • salamanka 17.02.19, 09:50
    www.facebook.com/groups/136627726996963/ Grupa stworzona i prowadzona,przez pasjonatów-hodowców, szkoleniowców, ludzi z wieloletnim doświadczeniem.
    Fachowe porady, artykuły, publikacje weterynaryjne, żywieniowe, szkoleniowe.
    ABC Rottweilera - od planowania zakupu szczenięcia, poprzez żywienie, szczepienia, wychowanie, szkolenie i wspólna droga z rottweilerem.
    ABC wystawowe- trening, zgłoszenia na wystawe, handling.
    Tylko u nas także ogólnopolska mapa Google z hodowlami i reproduktorami w Polsce.
    Zapraszamy do współtworzenia grupy,wszelkie inicjatywy i pomysły mile widziane.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.