• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

pratel na odrobaczanie - dawkowanie Dodaj do ulubionych

• 15.09.07, 12:11
    Czy ktoś orientuje jak dawkuje się środek na odrobaczanie pratel? dostałam ją
    od weterynarza dla 17 miesięcznej kotki i nie pamiętam jak powinnam go podać.
    Kiedyś chyba podawałam 1/4 tabletki na miesiąc, ale pewności nie mam, więc
    proszę o radę.
    Edytor zaawansowany
    • 16.09.07, 17:43
      zalezy od wagi jedna tabletka jest na 10kg
      --
      www.psianiol.org.pl
      • 16.09.07, 18:32
        Dzięki za odpowiedź. A wiesz może jak często powinnam go podawać kotu, bo teraz
        zużyje 1/4 tabletki, a co z resztą?
        • 16.09.07, 20:11
          odrobaczenie należy powtórzyć po 10. dniach, wydezynfekować kuwetę, odkurzyć dom.
          czy ty te leki podajesz bo kot jest zarobaczony czy tak sobie, po prostu?
          resztę leku wyrzuć bo jak zużyjesz te pół tabletki to do następnego odrobaczania
          lek zdąży się 'zepsuć'
          • 16.09.07, 23:37
            Podaje jej tak w razie czego, bo sama spodziewam się lada moment dziecka, więc
            raczej dla formalności, tym bardziej, że kicia jest bardzo zadbana, nie wychodzi
            na zewnątrz, więc nie powinnam się martwić, ale tak zapobiegawczo wolę ją
            odrobaczyć.
            • 17.09.07, 09:03
              odrobaczanie profilaktycznie powinno sie powtarzac co 3 miesiace...jesli beda
              robale to po odrobaczeniu pierwszym trzeba po 10 dniach dla pewnosci zrobic
              powtorke,ale skoro piszesz ze kicia nie wychodzi i jest zadbana wystarczy pewnie
              tylko raz i pozniej za 3 miesiace
              --
              www.psianiol.org.pl
              • 17.09.07, 21:30
                mi moja wetka powiedziała, że jeśli kot jest niewychodzący to odrobaczać można i
                raz na pół roku. A najlepiej dać kał (z 3. dni urobek) do badania i odrobaczać
                dopiero jak coś znajdą :)
                odrobaczanie też nie jest obojętne dla zdrowia kota, o tym trzeba pamiętać.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.