Dodaj do ulubionych

Bociany już przyleciały...jesień przyłatało ..

13.08.18, 17:28
Od kilka dni jest tutaj kilku tysięcy boćków.
Czekamy na 500,000

--
"Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem" (IZ 11/6) Ja chce byc wilkiem...
---
Zawsze upewnij się, że pod cienką gałązką oliwkową, masz duży i ostry miecz!
"Ten kto jest litościwy dla okrutnych, pod koniec będzie okrutny dla litościwych"
Edytor zaawansowany
  • nukula4 14.08.18, 09:46
    Ty byłeś pierwszy? A gdzie to? Mnie pozostało czekać aż wrócą do Polski. Teraz widuję boćki pojedynczo, stada przed wylotem widziałem w dzieciństwie. Pozdrawiam.
  • mosze_zblisko_daleka 14.08.18, 10:44
    Boćki są teraz w Galilei i nabierają siły do wędrówki do Afryki..
    One czekają na termikę i wiatry na południe. Prawie wcale nie używają siły. Termika podnosi ich wysoko i wtedy szybują w kierunku Afryki. Tak w ciągu jednego dnia przelatują kilkaset kilometrów.
    Niedługo przylatują pelikany i później żurawie, oboje robią duże straty rolnikom ale państwo płaci im za wyprawiane szkody...

--
    ---
    "Ten kto jest litościwy dla okrutnych, pod koniec będzie okrutny dla litościwych"
  • nukula4 14.08.18, 12:11
    Jestem słaby z geografii, myślałem że Galilea to Afryka? W prawdzie Izrael jest reprezentowany na festiwalach piosenki jako UE ale to chyba Afryka a nie Europa. Muszę ponownie pójść do szkoły.
  • mosze_zblisko_daleka 14.08.18, 12:32
    Izrael, należny do Azji (Bliski Wschód). Własnie dlatego tutaj są rośliny i drzewa naj północne od Afryki i naj południowe od Europy...

--
    ---
  • nukula4 14.08.18, 12:39
    No tak, historii się uczyłem ale ten kawałek świata jest zawsze na mapie Afryki stąd uważałem ze to Afryka. Kultura Bliskiego wschodu to oczywiście Azja. Bociany chyba patrzą geograficznie ? Dzięki za wyjaśnienie. Pozdrawiam.
  • dar61 20.08.18, 16:19
    Susza, jaka przetrzebiła nasz europejsko-polski interior, zapewne podpowiedziała brakiem karmy dla bocianów, że mogą startować wcześniej niż później. Susza na łąkach beznasiennych, na polach beznasiennych - więc i bezgryzoniowych, na eks-mokradłach bezpłaźnych i bezrybnych.
    U nas latoś nawet komarów tyle co nic, much tyleż - nie dziwota, że jerzyków już tyleż.

A jeż, jaki do nas za dnia [!] w samo gorące południe przydryptał pod miskę z karmą dla półzdziczałych kotów, to była taka mizerota, że nie dziwi rok bezślimaczy, czereśnie i wiśnie i śliwy bezszpacze, suche [bez sztucznego podlewania] warzywniki już praktycznie w początku sierpnia.

Chyba przyjdzie nam się do tego przyzwyczajać na geo-szerokościach pięćdziesiętnych - chyba że się El Niño z La Niñą dogadają...
  • nukula4 20.08.18, 17:26
    Jedyna nadzieja w bobrach! aby tylko ich banda Szyszko i kumpli nie dorwała. Nad wodami nasadzać wierzby i topole a w wodzie zrobić zagłębienia by bobry mogły sobie zrobić żeremia bez podwyższania poziomu wody (bo jak zalewa to ludzie się denerwują.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.