Dodaj do ulubionych

Stado Sów latających nad domem

12.06.19, 22:30
Witam
Mam pytanie może ono być dla nie których banalne ale meczy ono moja ciężarna żonę a mianowicie .
W sąsiedztwie jest kilka sądów owocowych w których maja swoje gniazda sowy , nie jestem w stanie stwierdzić jaka to rasa bo latają tylko wieczorem i strasznie krzyczą . Mamy również kota który spaceruje się tylko po tarasie i bardzo się interesuje tymi ptakami . Czy taki ptak może zrobić krzywdę kotu domowemu ? Dodam ze latają w grupie nad tym kotem i często siadają na barierkach balkonów i dziwnie piszczą ?
Edytor zaawansowany
  • nukula4 12.06.19, 23:07
    Kota przez parę dni potrzymaj w domu. to nie jemu sowy zagrażają ale odwrotnie to one się niepokoją o swoje małe. Jeszcze parę dni i będą same fruwać a twój kot może na takiego malucha zapolować a szkoda by było. Obojętnie jaka to sowa - w Polsce jest ich mało, zdecydowanie za mało a twój kot pewnie żarcie dostaje regularnie?
  • palczak.madagaskarski 13.06.19, 19:08
    Spróbuj zrobić zdjęcie tym sowom. Skoro stadnie Ci przylatują na taras, to nie powinno być zbyt trudne wink Tak jak pisze przedmowca, kot dla ptaków stanowi większe zagrożenie niż odwrotnie, złapać mógłby go na przykład puchacz, który jest wielki i rzadki i na pewno to nie on przylatuje na twój taras. Natomiast jest mnóstwo innych niebezpieczeństw dla kotów chodzących luzem, bardziej realnych od sowy. Dlatego niewypuszczanie kota dalej niż na zabezpieczony taras/balkon jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich.

--
    Pod kreską (moje rysunki)
  • piotr27 13.06.19, 19:32
    Postaram się zrobić to zdjęcie i wstawić . Kot jest w pełni domowy nigdy nie był na dworzu wychodzi na taras ogrodzony ja 1 pietrze i 2 pietrze . Czekam cały dzień dziś żeby im zdjęcie zrobić ale dziś nie przyleciały widziałem tylko raz w locie była wysokosci około 30 cm. Kot chyba tez się przestraszył bo niewychodzi od wczoraj na tarasy . smileTak oczywiście kot dostaje regularnie jedzenie smile
  • nukula4 14.06.19, 16:27
    No to problem masz z głowy. Obeszło się bez ofiar. Szkoda że nie zrobiłeś zdjęcia ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.