Dodaj do ulubionych

Co tam za ptak?

16.07.19, 05:22
Od kilku tygodni wieczorami i nad ranem (między 4 A5) pod oknami wydziera się jakiś ptak...bardzo głośno, nie wiem jak to nazwać: terkocze? To taki głośny, uciążliwy dźwięk...to nie kos, ani jerzyk...nagrałam dźwięk, ale nie wiem, jak go tu wstawić...
Ma ktoś jakieś propozycje co to jest? Bo mnie ciekawość zżera...
Edytor zaawansowany
  • elle_du_jour 16.07.19, 10:26
    może sroka
  • blablanie 16.07.19, 11:13
    Niestety nie...on robi bez przerwy taki dźwięk nie kraczacy, tylko klikający/ cykajacy... Jak chodzący silnik, bez przerwy...widziałam go, był ukryty na drzewie, nie jestem w stanie uchwycić koloru, bo było dość ciemno...szary/czarny/ brązowy, bez jasnych plamek, ani innych kontrastowych kolorów...
  • blablanie 16.07.19, 11:21
    I miał taki większy/dłuższy dziób...jak krukowate...ale przesluchalam chyba wszystkie i to nie jest kraczacy dźwięk...
  • blablanie 16.07.19, 11:05
    megawrzuta.pl/download/66e1cdcfd93eb8002303751c90851840.html
    Nie wiem czy dokładnie słychać, to taki dźwięk klikania/cykania potrafi tak robić ponad godzinę bez przerwy...
  • elle_du_jour 16.07.19, 11:22
    słychać bardzo dobrze. niestety nie wiem co to za ptaszek. i sama jestem teraz bardzo ciekawa.
  • blablanie 16.07.19, 11:45
    Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto rozpozna ten dźwięk...bo przeszukałem już że 100 odgłosów i żaden nie pasuje
  • elle_du_jour 16.07.19, 23:17
    przypomina trochę dzięcioła, choć nie wiem jakiego konkretnie. znalazłam takie wideo:
    www.youtube.com/watch?v=Z2bHtETPHYQ

ten "twój" ptaszek terkoce trochę szybciej, ale dość podobnie. no i ten długi dziób by się zgadzał. dzięcioł ubarwiony jest raczej kontrastowo, no ale może w ciemności nie było dobrze widać, jak mówisz.

nie jestem żadnym ornitologiem tylko kompletnym laikiem lubiącym ptaki, więc wybacz jeśli znów będzie kulą w płot : ) szkoda, że taki mały ruch na tym forum.
  • elle_du_jour 16.07.19, 23:23
    hmmm, dzięcioł duży? dźwięk ostrzegawczy:
    www.glosy-ptakow.pl/dzieciol-duzy/?type1551
  • elle_du_jour 17.07.19, 00:06
    www.youtube.com/watch?v=kTjYjInP6QE
  • blablanie 17.07.19, 02:01
    Brzmi bardzo podobnie...jutro mu się przyjrze dokładniej...bo dziób ma podobny, chociaż ten mój był taki lekko w dół jakby, tylko kolor mi się nie zgadza zupełnie...ale siedział w gęstwinie...tylko czemu on tak się drze? Coś mu zagraża?
  • elle_du_jour 17.07.19, 11:38
    może to być młody ptak, którego karmią jeszcze rodzice, i tak ich nawołuje.
    a być może coś zwyczajnie go niepokoi, są rozmaite zagrożenia.
  • palczak.madagaskarski 18.07.19, 11:56
    www.xeno-canto.org/481665 a może kos?
  • blablanie 19.07.19, 18:01
    Też trochę podobne, ale kos jest chyba dzwieczniejszy, a ten mój tak bardziej klika/terkocze/cyka...
  • palczak.madagaskarski 19.07.19, 20:51
    Posłuchaj na xeno-canto .org głosów kosa (Turdus merula) oznaczonych jako call. Ja wrzuciłam przykładowy, który wydawał mi się brzmieć najbardziej podobnie do tego Twojego.
  • blablanie 20.07.19, 19:42
    To faktycznie kos, tylko młody i od razu nie rozpoznałam...teraz przyjrzał się dokładniej i faktycznie wygląda i brzmi jak kos... Dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawości.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka