Dodaj do ulubionych

Prace kompensacyjne

13.11.19, 09:13
Byłem wczoraj na krótkim spacerze i oglądałem osiedle.Po pierwsze modernizacje bloków trwają na potęgę, niektore już skończone więc pojawiły się nowe budki. Moją uwaga jest taka że budek jest jak na..ł (dużo) według mnie za dużo. Na jednym bloku co metr, dookoła wszystkie dla szpaków (z daleka to tak wygląda). Szpakom budki należy czyścić kto i kiedy tam się wdrapie? Nie lepiej było te budki rozdać mieszkańcom, żeby sobie sami powiesili na balkonie i sami dbali (później tylko kontrolować ). Na drugim bloku 10 budek dla jerzyków, tych może być ale czy nie uważacie ze je, zamiast poziomo należy wieszać z lekką pochyłością w stronę otworów - gdy pada deszcz zalewa całą powierzchnię gniazdowania. Ciekawy jestem czy je zasiedlą. Ich nie potrzeba czyścić ale po kilku latach należy zajrzeć - u mnie zostało jajko.
Na trawnikach pojawiły się te domki (zimowiska) dla owadów i tu znowu mam uwagi. Daszek i z jednej i drugiej strony siatka - duje na przestrzał, patrzyłem chyba nie ma tam chętnych na zimowanie. Według mnie powinna być ścianka przez środek i odpowiednie ustawienie w stosunku do słońca - domki są lekkie bydło ludzkie ciągle je przewraca i przestawia, powinny być mocowane na stałe. Ktoś badał skuteczność tych budowli?
rozmawiałem ze znajomą, ona ma jaskólki naturalne na 7 piętrze! Jak to możliwe? Możliwe bo ludzie zniszczyli ich gniazda na niższych piętrach! Ze te nie ma kary na to? Po wsiach poniszczone bo zaraza świń a w blokach niby dlaczego? że brudzą? są na to sposoby,są zdjęcia są też specjale domki dla jaskółek i można je powiesić w dogodnym miejscu.Niszczycieli karać tak aby mieli jasny wybór - lepiej zainstalować budkę dla jaskółek niż zniszczyć.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka