Dodaj do ulubionych

Polska i antysemityzm

24.01.19, 18:34
Konferencja antyiranska, ktora odbedzie sie w Warszawie. Polski antypersizm eksponowany na konferencji. U Araba w slepie hallal spotykaja sie Persy, Zydzi i tylko rozmawiaja o tym, zeby izraelskie samoloty Polsce wpierdolily. Tak sie nienawidza Zydzi z Iranami, a przed konferencja modla sie do Ajatollaha, zeby Zydzi wpierdolili Polakom.
Edytor zaawansowany
  • ada_ww 24.01.19, 19:06
    Nie zdziwie sie, jak w dniu tej konferencji caly Bliski Wschod zbombarduje te biedna Polske, Chrystusa narodow
  • 7zahir 24.01.19, 20:30
    Straszne jest to co piszesz sad
    To prowokacja do dyskusji czy naprawdę tak jest ?
  • ada_ww 25.01.19, 10:28
    Mieszkam w miescie Multi-kulti, gdzie jest przekroj calej mieszanki narodowosciowej, wiec opinie na tego typu tematy rozchodza sie bardzo szybko. Komentuja, co Polske laczy z tak odleglym krajem, ktory nigdzie z nikim konfliktow nie szuka, a posiadanie broni nuklearnej przez Iran w zaden sposob Polsce nie zagraza. Bron nuklearna posiada Ameryka, Rosja, Ukraina, Izrael, Korea Polnocna, wiec Iran nie jest jedynym krajem w jej posiadaniu. Tymbardziej, ze zaden z perskich politykow nie odgrazal sie jej uzyciem, a juz napewno nie w kierunku Polski. Ile bylo i jest konfliktow na Bliskim Wschodzie i Iran w zaden nie wtracal sie grozac uzyciem broni atomowej. Dlatego komentuja, ze antysemityzm Polakom nie wystarcza, musza sobie szukac kolejnej nacji na anty, zeby w jakis sposob pokazac swoje istnienie na mapie tego swiata. Zaden z krajow nie chcial zgodzic sie na organizowanie tego typu imprezy, tylko Polska jak zwykle chce wychodzic przed szeregi nie majac tak naprawde z czym. To, ze jest krajem ekstremalnie katolickim tez nie wzbudza w swiecie zadnego szacunku, wrecz odwrotnie, bo wszystko modernizuje sie, w tym i Kosciol, lecz nie w Polsce. Izrael nie jest przyjacielem Iranu, lecz Persowie, ich kultura, styl i sposob zycia sa Izraelowi znacznie blizsze, niz Polska wysmiewana wiecznie przez nich za zasciankowosc, zacofanie, no i te dowcipy Polak w Tel Avivie. Bliski Wschod jest poza tym hermetyczny, wiadomo mocarstwa typu Rosja i Ameryka maja tam wplywy z uwagi na kontakty eksportowe, handlowe itp. , natomiast takie kraje, jak Polska nie sa mile widziane do wtracania sie w to, co bliskowschodnie. Swiatowe media komentuja tez "niewdziecznosc Polakow", ktorym Persowie udzielili schronienia w czasie II wojny swiatowej. Polska moze stracic bardzo wiele, poupadaja koncerny paliwowe opocz tych na licencji amerykanskiej, Putin pozakreca kurki, reakcje Ukrainy zaprzyjaznionej z Iranem tez moga byc bardzo dla Polski nieprzychylne. Ale tak to juz jest z narodem, ktorego historia niczego nie nauczyla, lepiej stracic wszystko, ale wazne jest wyjsc przed szeregi.
  • paco_lopez 26.01.19, 10:23
    A jak się zdziwisz jak nie zbombarduje ?
  • ada_ww 26.01.19, 10:36
    paco_lopez napisał:

> A jak się zdziwisz jak nie zbombarduje ?

Juz w watku Shachar przysieglam sobie, ze nie bede sie z nizac do poziomu, by odpowiadac na Twoje zaczepki, ale zrobie to jeszcze raz. Gdzie ja napisalam, ze oczekuje zbombardowania Polski przez Izraelskie samoloty i ze bedzie zdziwienie, jak do tego nie dojdzie? Biore jednak poprawke na to, ze niektorych myslenie nie wydzie poza pewne schematy.
  • paco_lopez 26.01.19, 15:46
    Napisałaś , że nie zdziwisz się , jeżeli cały bliski wschód itd. Nie zniżaj się do mojego poziomu, ale może weź coś na lepszą pamięć , na umiejętność bezemocjonalnego pisania i nie wypierania się tego co już tu napisałaś. A teraz moje zdanie osobiste : konferencja ta potrzebna jest jak każda inna konferencja niczym dziwce majtki. Będą protesty , będzie o czym w cnn czy innym tam al gazira pokłapać, a za chwilę wszystko będzie pokrywać kurz historii, bo ktoś wjedzie w ludzi autem , bo ktoś medal złoty zdobędzie, bo wybory będą się zbliżać. One się ciągle zbliżają i skupiają najwięcej uwagi . Konferencje to nudy na pudy.
  • ada_ww 26.01.19, 16:54
    Tak Ci napisalam o znizaniu, bo mnie wyrzucales z tego forum w watku Schachar, a ja nikomu nie ublizalam, ale niewazne. Co do tej konferencji, to prawdopodobnie zostanie odwolana i bardzo dobrze, tylko lepiej dla Polski, jak sie ta impreza nie odbedzie. Mozliwe, ze tylko mydlenie oczu, ale pomimo wszystko, zazwyczaj Polacy wspominaja pobyt na Bliskim Wschodzie bardzo zyczliwie i lepiej, zeby tak pozostalo. Persowie nigdy nie zywili zadnej awersji do Polakow, jedyna nacja, ktorej pewnie do dzis chcieliby dokopac to Grecy, do Polakow nigdy nic nie mieli.
  • ada_ww 18.02.19, 18:04
    paco_lopez napisał:

> konferencja ta potrzebna jest jak każda inna konferencja niczym
    > dziwce majtki. Będą protesty , będzie o czym w cnn czy innym tam al gazira po
    > kłapać, a za chwilę wszystko będzie pokrywać kurz historii, bo ktoś wjedzie w
    > ludzi autem , bo ktoś medal złoty zdobędzie, bo wybory będą się zbliżać. One s
    > ię ciągle zbliżają i skupiają najwięcej uwagi . Konferencje to nudy na pudy.

Paco, odbyla sie w koncu ta konferencja, ktora w ostatecznosci zaczeto nazywac "bliskowschodnia", gdyz padlo zbyt wiele krytyki pod pierwotna jej nazwa, jaka funcjonowala w necie, tzn. antyiranska. Nie zrobila jednak nigdzie wrazenia, w cnn news nie bylo nic na ten temat, moze w jakis szczatkowych wiadomosciach, lecz nie na glownej stronie, 2 dni przed konferencja byl artykul w bbc news, gdzie Polska byla skrytykowana jako kraj, ktory najmniej wie o polityce i kulturze krajow muzulmanskich (pozwole sobie zacytowac pewien artykul, ktory jest w miare wiarygodny):
    projektowniawizerunku.pl/swiat-arabski-a-polska-kultura-biznesu/
    a ktory organizuje tego typu konferencje bez jakiejkolwiek wiedzy (nie chce mi sie szukac w bbc, ale jak Cie to interesuje, to sam w archiwach znajdziesz).
    Jedynym widocznym skutkiem tej konferecji jest popsucie stosunkow Polski z Izraelem. Chyba powinnam zostac wrozka.
  • paco_lopez 18.02.19, 20:13
    Jedynym widocznym skutkiem jest jakiś artykuł i brednie izraelskich polityków czy agentów , trendseterów a ty śledź te ścieki . Twoja racja jest racniejsza. Powodzenia . Ja cię już dawno słyszałem z ust różnych osób. Nic z tego nie wynika.
  • ada_ww 23.02.19, 06:18
    paco_lopez napisał:

> Jedynym widocznym skutkiem jest jakiś artykuł i brednie izraelskich polityków c
    > zy agentów , trendseterów a ty śledź te ścieki . Twoja racja jest racniejsza. P
    > owodzenia . Ja cię już dawno słyszałem z ust różnych osób. Nic z tego nie wynika.

Ja nie probuje zadnych moich racji udowadniac Paco, forum jest po to, zeby sobie porozmawiac. Fakt, ze ta konferencja stala sie woda na mlyn dla Izraela, dla ktorego antysemityzm Polakow stal sie powodem do konfliktu dyplomatycznego. Iran jak widac to olal i ma to wszystko gleboko gdzies, moziwe, ze gdzies to w lokalnych, krajowych mediach wysmiali i to wszystko. Podejrzewam, ze tam 99% spoleczenstwa w ogole nie miala pojecia o tym, ze tego typu impreza w ogole byla organizowana. Dla jednego z europejskich monarchow stala sie moze powodem do upustu wlasnym kompleksom, bo zwyzywal od najglupszych z najglupszych jedna z wnuczek Ajatollaha Chomeini- Faride, po ktorej tez to pewnie splynelo niczym woda po kaczce. Byly jakies tam pretensje o to, ze Persowie przyjezdzaja do Europy po to, zeby spoleczenstwo europejskie wyponizac i zeby udowodnic, ze BMW z 3 litrowym silnikiem jest dla nich niczym dla przecietnego europejczyka Fiat Panda. Stek wielkich bzdur, ktore byc moze staly sie powodem do plotek w niektorych kregach, wiecej nic.
  • jan_stereo 26.01.19, 17:14
    Akurat Polska nie dosc ze niewiele mysli o Iranie, to generalnie malo mysli. Nie ma sie czym podniecac.
  • a_iii_ty 26.01.19, 22:27
    a po co myslec ? kler mysli za rodakow, plus kaczysci.

--
    “People say nothing is impossible, but I do nothing every day.”
    ― A.A. Milne, Winnie-the-Pooh
  • ada_ww 27.01.19, 21:26
    a_iii_ty napisał:

> a po co myslec ? kler mysli za rodakow, plus kaczysci.
    >

Wczesniej myslala PZPR, mentalnosc pozostala ta sama, tylko zmienila sie otoczka. Polak mysli dokladnie o tym, co Paco napisal, z tym, ze za partii kazde dziecko mialo prawo w szkole do goracego posilku z dwoch dan, a do ferii tez doplacano tym dzieciom, ktorych rodzicow nie bylo na to stac. Dach nad glowa byl, byly mieszkania komunalne, a mlode malzenstwa dostawaly mieszkanie, mlodzi nie musieli sie dusic razem z tesciami na 50 mkw.
  • paco_lopez 28.01.19, 08:04
    Idealnie wprost. Nikt się z nikim nie gnieździł na 50 metrach buahahaha. Ja pamiętam że matka w sxkole za obiady płaciła. Co ty bredzisz ?
  • krytyk2 28.01.19, 09:49
    to jest paco komunistyczno-rusofilska wtyka,nie nerwujsia wink

--
    uprawiasz intelektualne disco polo. od dawna /by rzeka.suf/
  • krytyk2 28.01.19, 09:50
    polski antysemityzm dał wczoraj o sobie znać przy bramie obozu w Oświęcimiu

--
    uprawiasz intelektualne disco polo. od dawna /by rzeka.suf/
  • ada_ww 28.01.19, 11:25
    krytyk2 napisał:

> polski antysemityzm dał wczoraj o sobie znać przy bramie obozu w Oświęcimiu

Wstyd jak cholera, jeszcze do tego ten skrajnie antysemicki Rybak. Skad ten antysemityzm w Polsce, co ci Zydzi takiego Polakom zrobili? Nic
  • ada_ww 28.01.19, 11:23
    krytyk2 napisał:

> to jest paco komunistyczno-rusofilska wtyka,nie nerwujsia wink

Nie wiem, czy jestem rusofilka, raczej nie, zawsze jednak bliska mojemu sercu byla Ukraina, niezapomniane wakacje, swietni i weseli ludzie, pol roku studiowania w Kijowie, no te czasy wesolej mlodosci. No i te czekoladki Roshen, ktore uwielbiam.
  • ada_ww 28.01.19, 11:20
    paco_lopez napisał:

> Idealnie wprost. Nikt się z nikim nie gnieździł na 50 metrach buahahaha. Ja pam
    > iętam że matka w sxkole za obiady płaciła. Co ty bredzisz ?

Moi rodzice tez placili za obiady w szlole, jednak prawo do refundowanych obiadow mialy dzieci, ktorych rodzicow nie bylo stac, zeby za nie placic.
    Ty byc moze Paco nie gniezdziles sie na 50 mkw z tesciami, czy rodzicami, ja tez nie, ale uwierz, ze wielu ludzi w poczatkowych czasach krwiozerczego kapitalizmu w Polsce tak wlasnie mieszkalo. Mieszkanie 3 pokojowe, gdzie mieszkali rodzice, malzenstwo i 2 dzieci. Nie bredze Paco, ale tak zylo wielu ludzi, moze dzis jest lepiej, dawno mnie w Polsce nie bylo.
  • paco_lopez 27.01.19, 17:16
    Jasiu Polska myśli o tym samym co wszyscy. O robocie o dzieciach o tym co na obiad, gdzie na ferie, z kim wypić , a to o czym napisałeś jest chorobą współczesnego świata, w którym społeczeństwa myślą , że Ameryka to Donald Trump, a Rosja to Putin , a Polska to Kaczyński Trochę się ludziom jebie w głowach. Ja i wiele ludzi tutaj nie popiera rządu , ale mało kogo widzę to obchodzi.
  • elissa2 31.01.19, 16:26
    Słyszałam taką ocenę: Ameryka prowadzi wojnę [gospodarczo-polityczną] z Chinami, a za Iranem stoją Chiny, a za Chinami Rosja. A Polska? Gdy ją Ameryka chce wykorzystać do swoich celów, to nie ma nic do gadania.
    Może do niej nie dojdzie.

Nie wiem, co to za strona, ale komentarz jest dosadny:
    macgregor.neon24.pl/post/147447,antyiranska-konferencja-w-warszawiwie-13-14-lutego-br
  • ada_ww 31.01.19, 21:25
    Tez uwazam, ze jest to element jakiejs politycznej wojny, jednak nie sadze, zeby Polska na tym skorzystala. Ale jak kazdy kij ma dwa konce, tak i ta cala strategia USA byc moze pozwoli swiatu na nieco poznanie tych Persow, bo tak naprawde niewiele o nich wiadomo, poza tym sa raczej narodem introwertycznym, malo otwartym na swiat z zewnatrz. Kraj ten kojarzy sie wiekszosci Polakow z bieda, zacofaniem i kobietami w czarnych burkach, bez makijazu, bez pracy, bez prawa jazdy i nie wiem jeszcze bez czego. Nielwielu to interesuje, ze jest to kraj najwyzszych swiatowych technologii, nie tylko nuklearnych, czy uranowych wirowek, moda, czy kosmetyka bylyby dla wielu zaskoczeniem, czy jakosc technologii medycznych nie tylko w dziedzinie plastycznej chirurgii. Jednak przez te konferecje Polska straci na imagu, bo beda mowic podobnie jak o "polskich obozach koncentracyjnych", ktore byly niemieckie. Niewielu bedzie pamietac, ze inicjatorem imprezy jest Ameryka, beda pamietac miejsce tej konferencji, ktora wiekszosc nazywa antyiranska i ktora odbedzie sie w Polsce, w Warszawie. Bo jakby nie spojrzec, w obecnych czasach Iran jest najspokojniejszym miejscem na Bliskim Wschodzie, nie angazuje sie w zadne wojny i konflikty.
  • paco_lopez 11.02.19, 09:38
    Tego nienawidzę we współczesnym świecie.. My robimy i mamy być ze wszystkiego zadowokurwaleni a oni frakcjują , umacniają wpływy , tworzą sojusze militarne, zbroją się po zęby. Bleeeeeechchżżyyyyg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka