Dodaj do ulubionych

okiem nihilisty

10.12.19, 19:57
nihilism to czysty umysl, bez prekoncepcji na jakikolwiek temat. wszelkie idee, doktryny, religijne, moralne I socjalne to wymysl umyslu. nihilism daje unikalna perspektywe widzenia zycia jakim jest, bez celu I znaczenia.
Cele stawiamy my sami. Bez tych celow, zycie toczyloby sie I tak swoim, nie poznawalnym dla nas torem. nihilism daje mi wolnosc, wolnosc ktorej nie bylbym w stanie zakosztowac bedac "zaaresztowanym" w jakakolwiek doktryne. Nawet buddyzm, ktory jest bliski mojemu nihilizmowi, wprost wymaga by porzucic wszelkie idee ... buddyzmu. Nihilism daje mi wewnetrzny spokoj, ktorego tak potrzebuje. Nie jest to filozofia, ktora staram sie zaadoptowac teraz. Zawsze bylem nihilista, zbaczajacym tu czy tam w jakies rewiry wiary czy systemu. Szybko jednak wracalem do "pionu". W zasadzie wszystko czym sie zajmowalem, mialo jedno zabarwienie pt. po co to wszystko ? to przeciez nie ma zadnej wartosci. Teraz dopiero jednak zdalem sobie z mojego stylu obserwowania zycie, raczej niz brania udzialu w nim. Dla tych wszystko wiedzacyh na farmazonii;
nie mam depresji, wiec prosze sobie darowac porady by zobaczyc jednego czy drugiego konowala I popychacza pigul. Depresja dopada tylkio tych, ktorzy skapani sa w ideach, ktore nie maja szansy na realizacje. Zyja w egzystencjlnej przepasci pomiedzy tym, co jest a co wedlug nich powinno byc ( Sartre).
Amen. With Love. Andy.

--
“People say nothing is impossible, but I do nothing every day.”
― A.A. Milne, Winnie-the-Pooh
Obserwuj wątek
    • mmkaa11 Re: okiem nihilisty 12.12.19, 14:35
      Podobnie mam.
      Tu chodzi o rozwój swiadomosci.
      Czytales np. "Przekraczanie poziomow swiadomosci" Hawkinsa?

Jakis czas tak o tym pisałam:

Gdy zrozumiałam że umysł jest
      Czasowym kontenerem
      Na wszelkie ludzkie idee dotyczace świata
      I na wszelkie koncepcje dotyczące mnie
      bardzo łatwo usunęłam wszelkie idee i każdą ludzką myśl z mojej przestrzeni
      Wszelkie koncepcje popłynęły dalej
      A ja
      Zostałam naga w swojej naturze
      Która okazała się być samym Życiem
      Połączeniem poprzez intuicję serca
      Ze mną samą
    • krytyk2 Re: okiem nihilisty 14.12.19, 18:38
      nihilizm kolego ,nie jest systemem psychologicznym ani epistemologicznym -tylko moralnym.Co oznacza ,że dla nihilisty nie ma żadnych godnych wartosci.Mówiąc potocznie -nihilista nie wierzy w nic.Acan przenosi swój nihilizm moralny /brrrr!/ na pozostałe obszary /intelektualne/
      • a_iii_ty Re: okiem nihilisty 16.12.19, 18:40
        nic nie przenosze, mowie to co czuje, nie bawie sie w zadne epistomologie i inne . niczego nie definiuje I nie szukam glebszego dna.

--
        “People say nothing is impossible, but I do nothing every day.”
        ― A.A. Milne, Winnie-the-Pooh

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka