Dodaj do ulubionych

droga Blondynko

12.11.13, 00:31
próbowałem napisać to w komentarzu pod skanem - nie da się, próbowałem w komentarzach do profilu, nie da się, wiadomość - nie da się - to trudno - będzie tu - bo szlag mnie trafia jak widzę coś takiego.

zapewne brak elementarnej wiedzy na temat sieci, oraz adresów dynamicznych IP jest powodem Twojej obsesji. Przykro mi, ale wszystkie te adresy IP pochodzą z Twojego komputera. Używasz operatora t-mobile z dynamicznym adresem. Sprawdziłem z ciekawości - zanim rozpętasz tak dziwaczną wojnę - dowiedz się, zapytaj, naucz. To naprawdę nie boli. Adresy z Twoich skanów - pierwszy i czwarty podkreślony jako Twój - również są różne, czego chyba nie zauważyłaś. Adres IP pozostaje ten sam do momentu wylogowania z sieci. Przy każdym logowaniu zostaje nadawany nowy adres - na tym polega dynamiczne IP które oferuje operator t-mobile
37.xx.xxx.234.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

213.xxx.xxx.12.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

46.xxx.xx.161.dsl.dynamic.t-mobile.pl

46.xxx.xxx.146.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

188.xxx.xxx.207.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

wstawiłem x w miejsce cyfr, chociaż sama sobie publikujesz swoje adresy IP smile

sprawdzone za pomocą pierwszego lepszego lokalizatora dostępnego w sieci
pl.digipedia.org/ip/?q=188.146.102.207&hash=cb981eff20dc98917b04870e341bc044&submit=Lokalizuj
Obserwuj wątek
    • fenikss.2972 Re: droga Blondynko 12.11.13, 00:53
      i kolejny

46.xxx.xx.125.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl - pokazany jako "obcy"

37.xx.xxx.50.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl - podkreślony jako Twój

ludzie.gazeta.pl/ludzie/0,120535,10446067.html?user=blondynka.2801&photoId=1042534
      • fenikss.2972 Re: droga Blondynko 12.11.13, 01:01
        a to info ze strony lokalizatora - gdyby niechcący nagle Ci wyszło IP np ......z Wawy smile

Narzędzie wskazuje błędne położenie?
        Nie możemy zagwarantować 100% dokładności. Dostawcy internetu zwykle nie informują o dokładnym położeniu poszczególnych hostów ze swojej puli adresowej. Ogólnokrajowi dostawcy internetu mogą dynamicznie przydzielać adresy IP nawet na bardzo dużym obszarze.
    • blondynka.2801 Re: droga Blondynko 12.11.13, 09:26
      Feniksie, z pewnością nie mam Twojej wiedzy komputerowej smile, chętnie przyjmuję więc Twoje tłumaczenie. Uwierz mi jednak, że skany, które udostępniłam w swojej wizytówce to tylko wierzchołek góry lodowej. W szczegóły natomiast nie będę się tu wdawać z powodów oczywistych. smile
      I jeszcze jedno - naprawdę rzadko piszę na jakichkolwiek forach i nie rozpętuję NIGDZIE ŻADNEJ wojny, korzystam TYLKO z własnej wizytówki.
      • fenikss.2972 Re: droga Blondynko 12.11.13, 10:47
        blondynka.2801 napisała:

> Feniksie, z pewnością nie mam Twojej wiedzy komputerowej smile, chętnie przyjmuję
        > więc Twoje tłumaczenie. Uwierz mi jednak, że skany, które udostępniłam w swoje
        > j wizytówce to tylko wierzchołek góry lodowej. W szczegóły natomiast nie będę s
        > ię tu wdawać z powodów oczywistych. smile

z czego 95 % da się wyjaśnić równie łatwo jak kwestię "obcego" własnego IP na poczcie, natomiast 5 % zapewne brakiem regularnej konserwacji systemu, co powoduje anomalia w pracy komputera

> I jeszcze jedno - naprawdę rzadko piszę na jakichkolwiek forach i nie rozpętuję
        > NIGDZIE ŻADNEJ wojny, korzystam TYLKO z własnej wizytówki.

o ile wiem, "Twoja" wizytówka, nie jest Twoją - jest miejscem, udostępnionym przez portal, przeznaczonym na jakieś tam zaprezentowanie swojej osoby - jest miejscem publicznym smile
    • k.karen Re: droga Blondynko 12.11.13, 10:31
      fenikss.2972 napisał:

> próbowałem napisać to w komentarzu pod skanem - nie da się, próbowałem w koment
      > arzach do profilu, nie da się, wiadomość - nie da się - to trudno - będzie tu -
      > bo szlag mnie trafia jak widzę coś takiego.
      >
      > zapewne brak elementarnej wiedzy na temat sieci, oraz adresów dynamicznych IP j
      > est powodem Twojej obsesji.

Wcześniej wiele razy próbowali tłumaczyć inni - nie dało się! Szlag już nie trafia, ale Tobie, Fenikssie, życzę powodzenia. Może masz więcej cierpliwości, chociaż doświadczenie w tej sprawie podpowiada mi, że raczej trafisz na "czarną listę" tych, którzy mają "wy... " z kompa rzeczonej i za chwilę dowiesz się, że jesteś kolejnym "alter ego" paskudnego prześladowcy netowego...

Jako lekcję nr 2 proponuję coś na temat wyszukiwarki na forach GW bo i w tym temacie brak, rzeczonej, elementarnej wiedzy. smile
      --
      http://i47.tinypic.com/2wqaekm.gif
      • fenikss.2972 Re: droga Blondynko 12.11.13, 11:00
        tak jak nie wypowiadam się na temat kondycji psychicznej trolli, jako, że nie jestem lekarzem - tak z pełną odpowiedzialnością twierdzę, że to co zobaczyłem to klasyczne zaburzenia obsesyjne

wiesz.......trochę za dużo wiem o kompach jednak, żeby ktoś wciskał mi ciemnoty o tym, że rok bity straszne hakery sobie pulpit kompa zdalnie przeglądają smile

sprawdziłem te adresy z ciekawości - zajęło mi to 15 min - nawet krócej. No mam taki durny charakter, że zanim rozpętam aferę na skalę światową, lubię się upewnić smile

k.karen napisała:

> fenikss.2972 napisał:
        >
        > > próbowałem napisać to w komentarzu pod skanem - nie da się, próbowałem w
        > koment
        > > arzach do profilu, nie da się, wiadomość - nie da się - to trudno - będzi
        > e tu -
        > > bo szlag mnie trafia jak widzę coś takiego.
        > >
        > > zapewne brak elementarnej wiedzy na temat sieci, oraz adresów dynamicznyc
        > h IP j
        > > est powodem Twojej obsesji.
        >
        >
        > Wcześniej wiele razy próbowali tłumaczyć inni - nie dało się! Szlag już nie tra
        > fia, ale Tobie, Fenikssie, życzę powodzenia. Może masz więcej cierpliwości, cho
        > ciaż doświadczenie w tej sprawie podpowiada mi, że raczej trafisz na "czarną li
        > stę" tych, którzy mają "wy... " z kompa rzeczonej i za chwilę dowiesz się, że j
        > esteś kolejnym "alter ego" paskudnego prześladowcy netowego...
        >
        > Jako lekcję nr 2 proponuję coś na temat wyszukiwarki na forach GW bo i w tym te
        > macie brak, rzeczonej, elementarnej wiedzy. smile
        • k.karen Re: droga Blondynko 12.11.13, 11:18
          fenikss.2972 napisał:

> tak jak nie wypowiadam się na temat kondycji psychicznej trolli, jako, że nie j
          > estem lekarzem - tak z pełną odpowiedzialnością twierdzę, że to co zobaczyłem t
          > o klasyczne zaburzenia obsesyjne
          >
          > wiesz.......trochę za dużo wiem o kompach jednak, żeby ktoś wciskał mi ciemnoty
          > o tym, że rok bity straszne hakery sobie pulpit kompa zdalnie przeglądają smile

Wiesz, rozumiem że ktoś nie musi posiadać wiedzy na temat kompów a nawet zasad działania dostępnych DLA KAŻDEGO narzędzi na forach. Też kiedyś zaczynałam swoją przygodę z netem i też byłam ciemna jak tabaka w rogu, ale chciałam się nauczyć i się sporo nauczyłam. Ale jeśli od prawie dwóch lat próbuje ktoś tłumaczyć i dalej jest jak grochem o ścianę, to rzeczywiście masz rację we wnioskach j/w. Mało tego, już niejedna osoba radziła, rzeczonej, żeby w końcu zaniosła swój komp do dobrego informatyka, który sprawdziłby czy ma tam jakieś trojany, wirusy i inne dziadostwo szpiegujące. I co? I nic... ciągle ta sama śpiewka. Po co ma oglądać jej komp specjalista informatyk, przecież potwierdziłby tylko nasze słowa i co wtedy? Wtedy teoria zmasowanego ataku na jej komp musiałaby runąć w gruzach...

łeeee... szkoda czasu.
          --
          • fenikss.2972 Re: droga Blondynko 12.11.13, 11:26
            już runęła - ponieważ to co tam jest umieszczone - to totalne bzdury, które wyśmieje przeciętny 10 latek, korzystający z komputera.

a wystarczającą lekcją jest chyba kwestia tych adresów IP - to po prostu śmieszne i tyle

nie mniej, przez takich właśnie ludzi sieć wygląda jak wygląda - a Blondynka przychodzi mi tu i pisze o chorobach psychicznych, na dodatek przymusowo leczonych - mam rozwinąć myśl dalej.......?

k.karen napisała:

Wtedy teoria zmasowanego ataku na jej komp musiałaby runąć w
            > gruzach...

• blondynka.2801 Re: droga Blondynko 12.11.13, 11:55
              fenikss.2972 napisał:
              o ile wiem, "Twoja" wizytówka, nie jest Twoją - jest miejscem, udostępnionym przez portal, przeznaczonym na jakieś tam zaprezentowanie swojej osoby - jest miejscem publicznym

To prawda, ale nie ma obowiązku tam bywać. Nie "zaśmiecam" nikomu żadnego forum. I to, co tam umieszczam nie musi nikogo interesować. Publiczne są też wszelkie otwarte miejsca w sieci - fora, blogi, fotoblogi - dopóki ich ktoś nie zamknie. smile

a Blondynka przychodzi mi tu i pisze o chorobach psychicznych, na dodatek przymusowo leczonych - mam rozwinąć myśl dalej

czy wielonickowość to rozdwojenie/roztrojenie/rozczworzenie/itd. jaźni i objaw jednego z ciężkich i podlegających (przymusowemu) leczeniu schorzeń psychiatrycznych?

Zadałam, jak widać na górze, pytanie. Nie sądziłam, że aż tak Was nim poruszę.
              I wyłączam się z tej części rozmowy, bo doskonale dajecie sobie radę w dwugłosie. Ze stawianiem mi diagnozy psychiatrycznej w trybie orzekającym włącznie. A za chwilę, jak sądzę, będzie tutaj chór.smile
              Jak to było, Feniksie - nie zwracać uwagi na bzyczenie??? smile
              • fenikss.2972 Re: droga Blondynko 12.11.13, 12:13
                blondynka.2801 napisała:

> To prawda, ale nie ma obowiązku tam bywać. Nie "zaśmiecam" nikomu żadnego forum

"zaśmiecasz" przestrzeń publiczną smile
                poczytałem jeszcze Twoje teksty pod zdjęciami - czysta mowa nienawiści

> Zadałam, jak widać na górze, pytanie. Nie sądziłam, że aż tak Was nim poruszę.
                > I wyłączam się z tej części rozmowy, bo doskonale dajecie sobie radę w dwugłosi
                > e. Ze stawianiem mi diagnozy psychiatrycznej w trybie orzekającym włącznie.

nie mieszaj mnie w swoje teorie spiskowe dobra ? big_grin ja na szczęście myślę samodzielnie smile

skoro zadajesz takie pytania - przesycone przesadyzmem oraz bzdurami w stylu przymusowego leczenia z powodu używania kilku nicków na forum - licz się z tym, że ja jako osoba, posiadająca kilka nicków mam prawo się zastanawiać nad Twoją kondycją p z powodu tworzenia np pojęć - miękkie - twarde zawieszenie komputera - co zapewne również jest pochodną - "wiesz, że dzwonią, tylko nie wiesz w którym kościele" - bo miękki albo twardy to może być reset - a to wykonuje osoba obsługująca komputer za pomocą odpowiednich narzędzi systemu lub klawisza znajdującego się W OBUDOWIE komputera smile

albo czytając jak przez rok spisujesz, liczysz, tworzysz statystyki i list - też chętnie zapytam, czy to nie choroba psychiczna, wymagająca przymusowego leczenia - mam przecież prawo tak jak Ty prawda ? Bo chyba nie powiesz, że są lepsi i gorsi w tej materii smile

A
                > za chwilę, jak sądzę, będzie tutaj chór.smile

jak już mówiłem - ja myślę niezależnie i samodzielnie i na pewno nie stanę się częścią Twoich teorii spiskowych smile

> Jak to było, Feniksie - nie zwracać uwagi na bzyczenie??? smile

problem w tym, że to Ty prowokujesz a potem masz problem smile

choćby idiotycznym pytaniem o przymusowe leczenie smile

aha - jest to jedna z rzeczy, która mnie wkurwia, o czym mam odwagę, potrzebę i zwyczaj powiedzieć wprost smile to jak sobie z tym poradzi adwersarz to już nie moje zmartwienie smile
                • fenikss.2972 i tak 12.11.13, 13:51
                  bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/57/39/02/01c6ff4836.jpg
                  Straciłam cierpliwość.
                  Przez ostatnie dwa dni mój komputer działał bez zarzutu, a system nie zgłaszał konieczności wymuszenia zamknięcia. Dzisiaj wieczorem problemy wróciły. I są one spowodowane waszym hakerstwem. Zaczynam więc cykl pt. "Straciłam cierpliwość". I to powyżej to pikuś jest, potem będzie po nickach. smile Nie jesteście ani tacy cwani, jak się wam wydaje, ani - z pewnością - tacy bezkarni. ----- I zrozumcie, jeden z drugim dzwoniec - że o jedno bierze mnie cholera - więc uprzejmą prośbę mam na koniec - WYPIERDALAĆ Z MEGO KOMPUTERA! - mania prześladowcza, z powodu braku wiedzy - wyjaśniłem sprawę IP a te bzdury z takim komentarzem - który jest śmieszny wobec faktu, że IP z poczty jest Twoim IP - nadal tam wiszą

bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/58/39/02/0140dac7a9.jpg
                  Radzę sprawdzić, czy to nie twoje, albo twoje, a może twoje IP i czym prędzej zmienić, bo ja nie odpuszczę. I informuję, że wszystko mam skopiowane na dyskach zewnętrznych. Tak na wszelki wypadek, gdyby NAGLE I BEZ POWODU miał mi się zepsuć komputer.

do kogo te bzdury są skierowane, skoro IP należy do Ciebie ? - mania prześladowcza

bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/31/71/02/012bff8d8a.jpg
                  Gdy zestawić moje problemy z zamknięciem systemu z tym, kto aktualnie jest zalogowany na pewnych forach GW, wyłania się ciekawa prawidłowość. I tak są nicki "obojętne" dla mojego systemu, są takie, które zawieszają go "miękko" i takie, które zawieszają go "twardo". Mało tego, wystarczy, że któryś z trzech, czterech nicków jest nieobecny przez kilka dni, a mój system przestaje żądać wymuszenia zamknięcia. smile Ciekawe, prawda? Od ponad dwóch miesięcy prowadzę taką statystykę i ona naprawdę wygląda coraz bardziej
                  interesująco. smile

nie trzeba specjalisty, żeby wyciągnąć wnioski - Ty już faktycznie zagrażasz sama sobie.
                  natomiast problemy z komputerem mogą mieć dwie przyczyny - masz starego rzęcha, tak jak np - też mi się wiesza nieustannie, bo grafika za słaba na rozwój grafiki netu np - nooooooooooooo chyba że mi się wiesza, bo się włamujesz...... big_grin
                  albo masz totalnie zasyfiony system, który wymaga konserwacji bo Ci siądzie w końcu i to nie za sprawą wyimaginowanych ataków, tylko z Twojej własnej winy.
                  Polecam też poczytanie sobie nt firewella, w który zaopatrzony jest każdy system oraz nt ochrony antywirusowej, która jest niezbędna podczas surfowania w sieci i nie ma związku z prześladowaniem akurat Ciebie smile

i nie chce mi się dalej wgłębiać w te bzdury. O ile jak stwierdziłaś - nie ma przymusu bywania, o tyle jest to miejscem publicznym i każdy, tak jak ja wczoraj - może tam wejść i zderzyć się z tym czymś.
                  wpierasz mi dwugłos i udział w chórze ...? ja bym to rozpatrzył z drugiej strony - skoro opinie różnych ludzi brzmią skrajnie podobnie - to nie musi być zmowa, może być fakt, że tak Cię ludzie właśnie widzą na podstawie Twojego zachowania.... big_grin
                      • hardy1 Re: i tak 12.11.13, 14:17
                        O Kurze! To tak mniej skromnie wink

Więcej nie będę pisał na powyższy temat. Przeczytałem oba wątki. Deja vu. Przerabiałem już to gdzieś z rok temu. Efekt zerowy, więc zamknąłem ten temat. Nie jestem lekarzem, nie będę więc leczył Blondynki z fobii prześladowczych.
                        --
                        hardy.bloog.pl/
                        Hardy
                          • fenikss.2972 Re: i tak 12.11.13, 15:00
                            w sumie odpowiedź i na to zawarłem w odpowiedzi do Hardego

wkurzają mnie tacy ludzie i nic na to nie poradzę - z powodu swojej głupoty, niewiedzy - tworzą jakieś bzdurne scenariusze, tylko po to, żeby nie przyznać - o kurde - nie umiem, nie znam się, nie rozumiem - żenujące

k.karen napisała:

> To może w przerwie lekcji ( ależ Ty masz cierpliwość Fenikssie) posłuchacie pio
                            > senki big_grin
                            >
                            >
                        • fenikss.2972 Re: i tak 12.11.13, 14:56
                          wiesz, zasadniczo to mam to gdzieś - ale jak mi taka osoba przychodzi z tekstem - o zabarwieniu niemal histerycznym - stawiając diagnozy - komu czemu ? - bo tego nie sprecyzowała - pisząc o jaźni mnogiej i pytając o leczenie przymusowe - bez żadnego komentarza do czego to, skąd się wzięło, czego dotyczy - w wątku o ODPOWIEDZIALNOŚCI W SIECI - to teraz z czystym sumieniem i pełną świadomością, po uczciwym i rzetelnym zapoznaniu się z "dorobkiem" rzeczonej mogę stwierdzić - że jedyną osobą, której zachowanie wskazuje na zagrożenie zdrowia lub życia - własnego lub osób trzecich - jest ona sama - czegoś takiego jeszcze nie widziałem - a przesz przeżyło i widziało się tu już sporo maniaków... smile

hardy1 napisał:

> O Kurze! To tak mniej skromnie wink
                          >
                          > Więcej nie będę pisał na powyższy temat. Przeczytałem oba wątki. Deja vu. Przer
                          > abiałem już to gdzieś z rok temu. Efekt zerowy, więc zamknąłem ten temat. Nie
                          > jestem lekarzem, nie będę więc leczył Blondynki z fobii prześladowczych.
                      • 1zorro-bis Re: i tak 12.11.13, 14:32
                        nie moge. Zatkalo mnie.
                        A poza tym wyplukalem sie juz na forum.....WARSZAWA!big_grin
                        fenikss.2972 napisał:

> a co tak skromnie ? big_grin
                        > daj z siebie wszystko big_grin
                        >
                        >
                        > 1zorro-bis napisał:
                        >
                        > > o kurcze......smirk
                        > >

--
                        forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
                        • fenikss.2972 Re: i tak 12.11.13, 15:02
                          i gdzie ten zapał co kiedyś ?? big_grin big_grin big_grin

no mnie też zatkało, jak sobie poczytałem te teksty

1zorro-bis napisał:

> nie moge. Zatkalo mnie.
                          > A poza tym wyplukalem sie juz na forum.....WARSZAWA!big_grin
                          > fenikss.2972 napisał:
                          >
                          > > a co tak skromnie ? big_grin
                          > > daj z siebie wszystko big_grin
                          > >
                          > >
                          > > 1zorro-bis napisał:
                          > >
                          > > > o kurcze......smirk
                          > > >
                          >
                          >
                  • blondynka.2801 Re: i tak 12.11.13, 14:45
                    Feniksie,

wyjaśniłem sprawę IP a te bzdury z takim komentarzem - który jest śmieszny wobec faktu, że IP z poczty jest Twoim IP - nadal tam wiszą

I nadal będą tam wisieć. Bo to moja, udostępniona przez Gazetę, przestrzeń i ja decyduję, co tam umieszczam i ja biorę za to odpowiedzialność. Nie zmuszam ani Ciebie, ani nikogo innego, aby tam bywał. Ale, po namyśle, dodam adnotację, że "przeglądanie mojej wizytówki na własne ryzyko", aby uprzedzić co wrażliwszych. smile

do kogo te bzdury są skierowane, skoro IP należy do Ciebie ? - mania prześladowcza

A co Cię to obchodzi? Czy może skierowane są imiennie do Ciebie, Ciebie obrażają, naruszają Twoje dobra osobiste? Nie? To w takim razie nie Twoja sprawa.

> wpierasz mi dwugłos i udział w chórze ...?

Niczego Ci nie wpieram. Nauczona dotychczasowymi doświadczeniami - antycypuję. Zakładam także, że mogę się mylić. Więcej nawet - chciałabym się pomylić. smile

ja bym to rozpatrzył z drugiej strony - skoro opinie różnych ludzi brzmią skrajnie podobnie - to nie musi być zmowa, może być fakt, że tak Cię ludzie właśnie widzą na podstawie Twojego zachowania.... big_grin

To MNIE ludzie tak widzą, nie Ciebie, więc raz jeszcze - o co Ci chodzi?

Reasumując - nie zamierzam usunąć swojej wizytówki , a Ty, oczywiście, możesz wszcząć odpowiednie kroki, jeśli uznajesz, co napisałeś tutaj wprost, że propaguję mowę nienawiści.
                    • fenikss.2972 Re: i tak 12.11.13, 15:13
                      od postawy pasywnej do postawy agresywnej ? hm........................smile

to tytułem wytłumaczenia - zwisa mi, czy robisz z siebie wariatkę, czy naciągasz naiwnych opowieściami rodem ze scifi horror.
                      Mnie obchodzi fakt, że piszesz na moim jakby nie było forum - o podejrzeniach chorób psychicznych u wyimaginowanych wrogów, podkreślasz to kilka razy - sama będąc w takim stanie psychicznym - masz obsesję smile i to bardzo poważną smile a ja nie znoszę od zawsze hipokryzji - zanim zaczniesz szukać wariatów - zacznij od siebie - bo biorąc pod uwagę poziom Twojej wiedzy i świadomości, w oparciu o to głupie IP - wynosi on 0 - słownie zero - zatem wszystkie te teksty, pełne nienawiści, chorych podejrzeń, fobii - tak samo są wyssane z palca smile

i miałbym to nadal w dupie - bo zajrzałem tam po raz pierwszy wczoraj, choć miewałem już tu próbki Twoich obsesji - gdyby nie to drżąco pierdzące pytanie o psychicznych prześladowców wyssanych z paluszka tak jak obce IP smile

NIEWIEDZA NIE ZWALNIA Z ODPOWIEDZIALNOŚCI

wiek też - to tylko kwestia zaudanego charakteru smile

blondynka.2801 napisała:

> Feniksie,
                      >
                      > wyjaśniłem sprawę IP a te bzdury z takim komentarzem - który jest śmieszny w
                      > obec faktu, że IP z poczty jest Twoim IP - nadal tam wiszą

>
                      > I nadal będą tam wisieć. Bo to moja, udostępniona przez Gazetę, przestrzeń i ja
                      > decyduję, co tam umieszczam i ja biorę za to odpowiedzialność. Nie zmuszam ani
                      > Ciebie, ani nikogo innego, aby tam bywał. Ale, po namyśle, dodam adnotację, że
                      > "przeglądanie mojej wizytówki na własne ryzyko", aby uprzedzić co wrażliwszych
                      > . smile
                      >
    • k.karen Do Fenikssa 13.11.13, 08:52
      Co myślę o całej sprawie, to już dawno wypowiedziałam się na ten temat, ale jest coś, co mnie w tym zastanawia. Nie twierdzę, że Blondynka ma rację w swojej teorii spiskowej, jednak jest pewna nieprawidłowość w screenach.

Zobacz, na pierwsze pozycji od góry jest IP 213.158.216.12 ( o min. temu) aktualnie przydzielone ( w tamtym dniu), natomiast na samym dole w polu "ten komputer ma adres IP 37.30.229.234 (Polska). Pierwszy raz widzę taką rozbieżność, u mnie ten na górze zawsze jest taki sam jak na dole i też mam dynamiczne IP.

Jak to wytłumaczyć?

https://bi.im-g.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/57/39/02/01c6ff4836.jpg
      --
      • fenikss.2972 Re: Do Fenikssa 13.11.13, 11:45
        wiesz Karen...............
        podziwiam.......naprawdę podziwiam to zacięcie do szukania bzdur. Tylko mała rada - ten sam czas można spożytkować bardziej produktywnie.
        Pomijam fakt, że dość dokładnie wytłumaczyłem to w pierwszym poście. Nie przypominam sobie, żebym pisał o "przydzielaniu adresu IP na dany dzień"
        W tej chwili - wrzuciłem w google hasło - dynamiczny adres IP - zajęło mi to 20 sek czym pochwaliła się przeglądarka, wyrzucając setki trafień hasła. I tak - pierwsze z brzegu -

Niektórzy dostawcy internetu nie przyznają użytkownikom na stałe jednego niezmiennego adresu IP. Tak jest na przykład w wypadku usługi Neostrada TP. Jeśli restartujemy komputer lub łączymy się ponownie z internetem, adres IP naszego komputera ulega zmianie. Także gdy zbyt długo nie rozłączamy się z internetem, serwer dostawcy odłącza nas na kilka sekund i przypisuje inny adres IP. Na komputerze z dynamicznym adresem IP możemy uruchomić zarówno serwer WWW, jak i FTP, jednak używanie nazwy domenowej wymaga korzystania z usług serwisów oferujących dynamiczny DNS. Por. statyczny adres IP.
        slownikkomputerowy.pl/hasla/d/dynamiczny-adres-ip.aspx
        Pierwszy raz widzę taką rozbieżność, u mnie ten na górze zawsze jest taki sam jak na dole i też mam dynamiczne IP.

a ja pierwszy raz widzę taką bzdurę smile

"na górze..........na dole............." - to jest do jasnej cholery lista ostatnich logów do poczty - LISTA !! więc jak się np loguję teraz z PC a przed chwilą logowałem się z komórki - to niby jak na liście będzie to wyglądało ??? ostatni log - czyli "na górze" czyli pierwszy na liście, czyli w kolejności logowania - wykaże mój telefon komórkowy !!!! Mało tego - komórka, jak to komórka, ma dynamic IP, pecet ma stałe łącze - to nie dość, że wykaże mi dwie maszyny, dwie przeglądarki, bo w komórce nie mam Firefoxa - to jeszcze kilka różnych adresów, bo komórka za KAŻDYM RAZEM będzie miała inny, ponieważ po sprawdzeniu poczty wylogowuję się z netu !!!!

dalej. Siedzę przy pececie i mam cały czas otwartą pocztę. Na listwie. Bo gram sobie w głupie gry np. Po dwóch godzinach zaglądam na pocztę - która była cały czas otwarta - a po prawej mam adnotację - ostatnia aktywność - 2 godziny temu !!

Ludzie !! czy wam się już całkiem porąbało ?? Coście się czepili tych adresów IP - nie mając o tym ZIELONEGO POJĘCIA !!
        Kto z uporem maniaka siedzi i śledzi listę logów na własną pocztę ??
        raz jedyny miałem problem - bo dałem babie jak idiota hasło do nicku - to mi wlazła na moją pocztę - ale dałem jej HASŁO !!
        jeszcze trochę i się zaczną historie o porwaniu przez ufoludki - bo na razie służby supertajne kradną wam screeny z pulpitów !!!

co prawda, dopiero co napisałaś komplemencik, że mam cierpliwość.

otóż moja cierpliwość MA TEŻ SWOJE GRANICE !!

poraża mnie to co czytam !! poraża !!

naprawdę nie macie nic lepszego do roboty, tylko siedzenie i porównywanie "IP na górze i IP na dole" ???????????

to zacznijcie od tego, żeby najpierw zdobyć rzetelną wiedzę w tym temacie, a nie walić takie głupoty !! nie wiem, kurs informatyczny, jakaś szkoła - wtedy możemy pogadać o tym, czym jest dynamiczny adres IP - i w ogóle czym jest i po co !! bo na pewno nie po to, żeby tworzyć powieści scifi smile

• k.karen Re: Do Fenikssa 13.11.13, 12:25
          Czego się drzesz?
          Zadałam pytanie, bo nigdy nie korzystam z telefonicznego internetu i pewnie dlatego w moim przypadku oba IP są jednakowe. Jak działa dynamiczne IP było i jest dla mnie jasne. Napisałam "w tamtym dniu" bo właśnie dlatego, że jest dynamiczne i dzisiaj ( a także po wyłączeniu kompa i późniejszym włączeniu) jest już inne. Wykrzyczałeś to wyjaśnienie, ale przynajmniej teraz rozumiem dlaczego może się tak dziać. Tym bardziej, że sprawdziłam oba podane przez Blondynkę IP i w przypadku tego "na dole" jest blueconnect, a ten "na górze" - Wimax Trial.
          Zapytałam bo mimo wszystko próbuję wyjaśnić te rozbieżności, które pojawiły się na kompie Blondynki i tyle. Wyraźnie napisałam, że nie wierzę w jej teorie spiskowe. Nie ma nic złego w niewiedzy, pod warunkiem, że ktoś pyta o rzeczy niezrozumiałe, a nie tworzy fatnasmagorii na własne potrzeby.

Dzięki, teraz dla mnie jasne są te rozbieżności smile
          --
          • k.karen Re: Do Fenikssa 13.11.13, 12:30
            Ps. I nie wydzieraj się więcej na mnie, bo ja do Ciebie nie krzyczę. Grzecznie zapytałam o to czego nie rozumiałam. Sam wywołałeś ten temat. Nie ja zaczęłam drążenie tematu z IP na kompie Blondynki.
            --
            • fenikss.2972 Re: Do Fenikssa 13.11.13, 12:41
              to nie twórz kolejnych bzdur smile

k.karen napisała:

> Ps. I nie wydzieraj się więcej na mnie, bo ja do Ciebie nie krzyczę. Grzecznie
              > zapytałam o to czego nie rozumiałam. Sam wywołałeś ten temat. Nie ja zaczęłam d
              > rążenie tematu z IP na kompie Blondynki.
          • fenikss.2972 Re: Do Fenikssa 13.11.13, 12:40
            Tym bardziej, że sprawdziłam oba podane przez Blondynkę IP i w przypadku tego "na dole" jest blueconnect, a ten "na górze" - Wimax Trial.

to dziwne - bo w lokalizatorze podany jest dostawca a nie urządzenie smile
            blueconnect to urządzenie - t-mobile to dostawca smile

jak również sprawdziłem WSZYSTKIE widoczne u Blondynki adresy - które wymieniłem po kolei z opisem dostawcy - sieci WIMAX na pewno tam nie było smile
            • k.karen Re: Do Fenikssa 13.11.13, 12:50
              ( różnica między moją niewiedzą i niewiedzą Blondynki jest taka, że ja pytam bo chcę się dowiedzieć. Ona nawet jak pyta to i tak nie przyjmuje do wiadomości wyjaśnień, ma swoją teorię i kropka)

To zobacz na screeny, a swoją drogą to te lokalizatory też można sobie wsadzić, pomijam że zlokalizowało Wocławek wskazując na woj. małopolskie (!), ale czasem też pokazują cuda wianki - oba screeny są z tego samego lokalizatora :

http://img9.imageshack.us/img9/992/ab94.jpg

http://img7.imageshack.us/img7/702/knz1.jpg
              --
              • fenikss.2972 Re: Do Fenikssa 13.11.13, 13:12
                OWSZEM !! - dlatego wracam do meritum - zostawcie te cholerne adresy IP !! nie są żadną rzetelną informacją - ostatnio jeden z lokalizatorów pokazał mi opis - Jelenie Góra - podkarpackie !!

o ile w przypadku statycznego adresu zwykle lokalizatory pokazują w miarę dokładnie - o tyle w przypadkach dynamicznego adresu nie są w stanie zlokalizować i głupieją - bo pula adresów dostawcy jest ogromna - dostawca o zasięgu krajowym ma pulę dostępną na obszarze całego kraju - zwykle adres przydzielany jest w najbliższej lokalizacji do komputera, ale bywa że niekoniecznie i ja np z komórki nagle przenoszę się z adresem do Krakowa - bo akurat w tym momencie najbliższym wolnym adresem był Kraków

na screenie widać nadal dostwcę - PTC - ten sam - lokalizator jest dokładniejszy, więc pokazuje z jakiej sieci - przekaźnika - w danym momencie dostawca korzysta - to nie jest inny nadawca ! to jest wykazanie do jakiego przekaźnika PTC skierowało połączenie w danym momencie, ponieważ dostawcy korzystają również ze wspólnych przekaźników !

tu prawdopodobnie raz było korzystane z blueconnecta a raz np z WIFI wbudowanego do laptopa. - zgaduję - bo nie wiem - bożeby wiedzieć, musiałbym znać sposób KAŻDORAZOWEGO łączenia z kompem.

laptop w mnie w domu ma identyczny pulę adresową jak pecet - ponieważ korzystam z routera - ale kiedy miałem jeszcze blueconnect - łączył się raz przez router, raz z t-mobile

telefon w domu łączy się przez router, ale już poza domem - w pierwszej kolejności wyszukuje połączenia za pomocą WIFI, więc gdybym chciał sprawdzać, to raz połączę się z netii, raz z wolnego łącza UMCS, raz od sąsiada z parkingu - na tym polega WIFI !! - dopiero jak nie znajdzie otwartej sieci po drodze - łączy net za pomocą netu dostawcy czyli t-mobile - wiesz ile jeszcze można opowiadać o adresach IP oraz sposobach łączenia z siecią za pomocą tego samego urządzenia ??

k.karen napisała:

> ( różnica między moją niewiedzą i niewiedzą Blondynki jest taka, że ja pytam bo
                > chcę się dowiedzieć. Ona nawet jak pyta to i tak nie przyjmuje do wiadomości w
                > yjaśnień, ma swoją teorię i kropka)
                >
                > To zobacz na screeny, a swoją drogą to te lokalizatory też można sobie wsadzić,
                > pomijam że zlokalizowało Wocławek wskazując na woj. małopolskie (!), ale czase
                > m też pokazują cuda wianki - oba screeny są z tego samego lokalizatora :
                >
                >
                > http://img9.imageshack.us/img9/
> 992/ab94.jpg
                >
                > http://img7.imageshack.us/img7
> /702/knz1.jpg
                • k.karen Re: Do Fenikssa 13.11.13, 13:17
                  fenikss.2972 napisał:

> OWSZEM !! - dlatego wracam do meritum - zostawcie te cholerne adresy IP !! nie
                  > są żadną rzetelną informacją - ostatnio jeden z lokalizatorów pokazał mi opis
                  > - Jelenie Góra - podkarpackie !!

To i tak jeszcze dobrze, że przynajmniej zlokalizował Cię w Polsce. Moje IP były już nieraz lokalizowane w USA, a nie korzystam z proxy big_grin
                  --
                  • fenikss.2972 Re: Do Fenikssa 13.11.13, 13:20
                    akurat bardziej mnie poraziła lokalizacja Jeleniej w podkarpackim a nie mnie na drugim końcu Polski smile

k.karen napisała:

> fenikss.2972 napisał:
                    >
                    > > OWSZEM !! - dlatego wracam do meritum - zostawcie te cholerne adresy IP !
                    > ! nie
                    > > są żadną rzetelną informacją - ostatnio jeden z lokalizatorów pokazał mi
                    > opis
                    > > - Jelenie Góra - podkarpackie !!
                    >
                    > To i tak jeszcze dobrze, że przynajmniej zlokalizował Cię w Polsce. Moje IP był
                    > y już nieraz lokalizowane w USA, a nie korzystam z proxy big_grin
                      • fenikss.2972 Re: Do Fenikssa 13.11.13, 13:26
                        Ty to czytaj, się naucz i sprawdź wreszcie tego co to Ci ponoć chciał obrazki w Lublinie wystawiać - bo mnie w końcu szlag trafi suspicious

ja dzięki bogu i multimediom mam adres tak rozpoznawalny że się nikt mnie nie czepi - o ile opiera się na choćby pobieżnym sprawdzeniu a nie pobożnych życzeniach big_grin big_grin big_grin

1zorro-bis napisał:

> nie bendem glosu zabieral bo dla mnie to wyzsza matematyka. A ja tuman jezdem.:
                        > D
                        >
                        • 1zorro-bis Re: Do Fenikssa 13.11.13, 14:01
                          IP byl z.....Kanady.big_grin
                          fenikss.2972 napisał:

> Ty to czytaj, się naucz i sprawdź wreszcie tego co to Ci ponoć chciał obrazki w
                          > Lublinie wystawiać - bo mnie w końcu szlag trafi suspicious
                          >
                          > ja dzięki bogu i multimediom mam adres tak rozpoznawalny że się nikt mnie nie c
                          > zepi - o ile opiera się na choćby pobieżnym sprawdzeniu a nie pobożnych życzeni
                          > ach big_grin big_grin big_grin
                          >
                          >
                          > 1zorro-bis napisał:
                          >
                          > > nie bendem glosu zabieral bo dla mnie to wyzsza matematyka. A ja tuman je
                          > zdem.:
                          > > D
                          > >

--
                          • fenikss.2972 Re: Do Fenikssa 13.11.13, 14:07
                            nie no !! big_grin big_grin big_grin

to mnie teraz ubawiłeś big_grin

czyli jednak teorie spiskowe nie opierają się nawet na pobieżnej analizie - a tylko i wyłącznie na założeniach że burza jest dziełem wkurwionego Zeusa ...big_grin big_grin big_grin

1zorro-bis napisał:

> IP byl z.....Kanady.big_grin
                            • k.karen Re: Do Fenikssa 13.11.13, 14:16
                              fenikss.2972 napisał:

> nie no !! big_grin big_grin big_grin
                              >
                              > to mnie teraz ubawiłeś big_grin
                              >
                              > czyli jednak teorie spiskowe nie opierają się nawet na pobieżnej analizie - a t
                              > ylko i wyłącznie na założeniach że burza jest dziełem wkurwionego Zeusa ...big_grin :
                              > D big_grin
                              >
                              > 1zorro-bis napisał:
                              >
                              > > IP byl z.....Kanady.big_grin

Mnie też to rozbawiło big_grin big_grin big_grin
                              --
                            • 1zorro-bis Re: Do Fenikssa 13.11.13, 14:45
                              pragnem zaznaczyc, ze to nie ja odkrywszy.....big_grinbig_grin
                              fenikss.2972 napisał:

> nie no !! big_grin big_grin big_grin
                              >
                              > to mnie teraz ubawiłeś big_grin
                              >
                              > czyli jednak teorie spiskowe nie opierają się nawet na pobieżnej analizie - a t
                              > ylko i wyłącznie na założeniach że burza jest dziełem wkurwionego Zeusa ...big_grin :
                              > D big_grin
                              >
                              > 1zorro-bis napisał:
                              >
                              > > IP byl z.....Kanady.big_grin

--
                              • fenikss.2972 Re: Do Fenikssa 13.11.13, 15:09
                                ależ domyśliłem się od razu big_grin

ja bym tylko teraz chciał zobaczyć logiczny ciąg, który w sposób przekonujący połączy mój biedny Lublin z Kanadą, a mnie z obrazkami, których nie lubię big_grin big_grin big_grin

(nie no..........tam chyba jeden mi się podobał big_grin)

aż się nie mogę doczekać, jakim wyliczeniom te dane zostały poddane, że wyszedł taki wynik big_grin big_grin big_grin

1zorro-bis napisał:
                                > pragnem zaznaczyc, ze to nie ja odkrywszy.....big_grinbig_grin
                                • 1zorro-bis Re: Do Fenikssa 13.11.13, 15:45
                                  a ktory, a ktory?big_grinbig_grinbig_grin
                                  fenikss.2972 napisał:

> ależ domyśliłem się od razu big_grin
                                  >
                                  > ja bym tylko teraz chciał zobaczyć logiczny ciąg, który w sposób przekonujący p
                                  > ołączy mój biedny Lublin z Kanadą, a mnie z obrazkami, których nie lubię big_grin big_grin
                                  > big_grin
                                  >
                                  >
                                  > (nie no..........tam chyba jeden mi się podobał big_grin)
                                  >
                                  > aż się nie mogę doczekać, jakim wyliczeniom te dane zostały poddane, że wyszedł
                                  > taki wynik big_grin big_grin big_grin
                                  >
                                  > 1zorro-bis napisał:
                                  > > pragnem zaznaczyc, ze to nie ja odkrywszy.....big_grinbig_grin

--
          • fenikss.2972 Re: Do Fenikssa 13.11.13, 12:52
            Zadałam pytanie, bo nigdy nie korzystam z telefonicznego internetu i pewnie dlatego w moim przypadku oba IP są jednakowe

nie, nie dlatego - tylko dlatego, że w momencie logowania adres przypisany nie uległ zmianie - ponieważ jest adresem dynamicznym i może w każdej chwili się zmienić - ale nie musi co 5 min smile

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/cj/ra/galk/jBB5uDjcbsKW6nEvlB.jpg
            • k.karen Re: Do Fenikssa 13.11.13, 13:13
              Akurat u mojego operatora jest inaczej. IP zmienia się po ponownym włączeniu kompa lub po ponownym zalogowaniu się do internetu, nie częściej. Sprawdzałam to wielokrotnie.

I nie tworzyłam bzdur tylko pytałam. A kto pyta ten nie błądzi smile
              • fenikss.2972 Re: Do Fenikssa 13.11.13, 13:19
                no teraz to mnie powaliłaś big_grin

to skoro to wiesz - to skąd pytanie o IP na górze i IP na dole ?
                u Ciebie jest tak - u mnie - co właśnie odkryłem, bo nie sprawdzałem takich rzeczy, ale przy okazji dzisiejszej zabawy okazało się że też - multimedia przydzielały statyczny adres ale coś się zmieniło i mam dynamiczny - aleeeeeeeeeeeeeeee różni się tym od operatorów o zasięgu krajowym, że pula adresów dotyczy wąskiego obszaru - więc mimo zmiany cyferek - lokalizacja jest ta sama a adres przydzielany aktywności a nie do sesji - czyli dopóki mam włączony komp - a nie internet - adres mam ten sam - nawet jak się wyloguję z netu.

k.karen napisała:

> Akurat u mojego operatora jest inaczej. IP zmienia się po ponownym włączeniu ko
                > mpa lub po ponownym zalogowaniu się do internetu, nie częściej. Sprawdzałam to
                > wielokrotnie.
                >
                > I nie tworzyłam bzdur tylko pytałam. A kto pyta ten nie błądzi smile
                • k.karen Re: Do Fenikssa 13.11.13, 13:28
                  Jasna d...a! Przecież to nie był mój screen, tylko Blondynki ( ten pierwszy, który dzisiaj wkleiłam).

U mnie zawsze IP na górze listy "ostanie logowanie" jest identyczne jak "IP tego komputera...", pokazane pod listą ostatnich logów. I dlatego screen Blondynki mnie zastanowił, i dlatego zadałam Ci dzisiaj rano to pytanie.

Tak więc, u mnie jest inaczej niż u Ciebie a także u Blondynki, kapujesz?

Po Twoim wykrzyczanym wyjaśnieniu, już wiedziałam dlaczego się tak dzieje, dlaczego możliwa jest taka rozbieżność w adresach IP. Uffff... big_grin
                  --
                  • fenikss.2972 Re: Do Fenikssa 13.11.13, 13:50
                    pomijam, że śledzenie IP jest prześmieszne, w dobie, kiedy urządzenia łączą się na tak różne sposoby.

Druga sprawa - nie znam osoby, która nie korzystałaby z podstawowej chociaż ochrony antywirusowej i/lub firewella oraz innych niezbędnych narzędzi, gwarantujących bezpieczeństwo w sieci.

"włam" do komputera możliwy jest na dwa sposoby - albo jest to świadome udostępnienie w sieci naszych zasobów - opcja dostępna w każdym Windowsie - włącza się ją lub wyłącza osobiście - przydatna np kiedy łączymy pecety w domu czy pracy w sieć wewnętrzną, która korzysta z tych samych urządzeń peryferyjnych

lub za pomocą zainstalowanego na komputerze "ofiary" oprogramowania typu backdoor - czyli złośliwego oprogramowania, otwierającego hakerowi dostęp do zasobów danego komputera. Podstawą jest dostarczenie do takiego kompa tegoż złośliwego programu.
                    Obawiam się, że wiedza w tym temacie, którą dysponują wasi "podejrzani" straszni zbóje - nie wykracza poza - w miarę prawidłową - definicję hakera smile biorąc pod uwagę peregrynacje na tematy tak podstawowe jak adresy IP czy "podpowiedzi" pod screenem, jakie widziałem, że jak wyszło że t-mobile - to włamu dokonuje ktoś z komórki smile zazdraszczam zatem takiej wypasionej komóry, która jest na tyle mocna operacyjnie, żeby posłużyć do skomplikowanej akcji wszczepienia wirusa do kompa, łamania haseł do poczty i kradzież elementów z pulpitu big_grin - może na polu scenariuszy filmów scifi - taka teoria odniosłaby wielki sukces jako nowatorskie prognozy rozwoju elektroniki przyszłości big_grin

k.karen napisała:

> Jasna d...a! Przecież to nie był mój screen, tylko Blondynki ( ten pierwszy, kt
                    > óry dzisiaj wkleiłam).
                    >
                    > U mnie zawsze IP na górze listy "ostanie logowanie" jest identyczne jak "IP teg
                    > o komputera...", pokazane pod listą ostatnich logów. I dlatego screen Blondynki
                    > mnie zastanowił, i dlatego zadałam Ci dzisiaj rano to pytanie.
                    >
                    > Tak więc, u mnie jest inaczej niż u Ciebie a także u Blondynki, kapujesz?
                    >
                    > Po Twoim wykrzyczanym wyjaśnieniu, już wiedziałam dlaczego się tak dzieje, dlac
                    > zego możliwa jest taka rozbieżność w adresach IP. Uffff... big_grin
                    • k.karen Re: Do Fenikssa 13.11.13, 14:10
                      Fenikss napisał:

Obawiam się, że wiedza w tym temacie, którą dysponują wasi "podejrzani" straszni zbóje - nie wykracza poza - w miarę prawidłową - definicję hakera

Hej, dlaczego "wasi"? Widziałeś żebym tworzyła tu jakąś teorię spiskową i pisała coś o "strasznych internetowych zbójach"? To bądź uprzejmy nie pakować mnie do jednego wora z twórcami spisków, dobrze?

Każdy rozsądny użytkownik internetu powinien wiedzieć, że trzeba instalować dobry (kupiony a nie ściągnięty za darmo) firewall, w odpowiedni sposób zabezpieczyć hasłami router i dodatkowo operator ma też swoje zabezpieczenia, po to by nikt, nie tyle że chciałby się włamywać na kompy w celu dokonania spustoszenia, czy śledzenia, ale po to by nie korzystał za darmo z internetu smile
                      --
                      • fenikss.2972 Re: Do Fenikssa 13.11.13, 14:28
                        nie do końca się zgodzę
                        od wielu lat korzystam z darmowego Avasta - wcześniej przerabiałem płatne programy antyv - ale po tym, kiedy zwleczony z sieci wirus w pierwszej kolejności zablokował jeden z droższych i niby najlepszych na rynku - dałem sobie spokój z płaceniem za nic.

długo korzystałem z ZoneAlarm - też w wersji podstawowej - i świetnie spełniał swoje zadanie - obecnie wystarcza mi firewall, w który standardowo wyposażone są Windowsy - został nieco poprawiony i całkiem dobrze się sprawuje.

dodatkowo używam małego programiku Malwarebytes - bardzo skutecznie blokuje niepożądane dostępy stron, których zadaniem jest zbieranie informacji o użytkownikach sieci - głównie w celach komercyjnych - czyli np po zebraniu informacji o moich drogach po sieci, wyszukiwanych hasłach - dobiera pod to reklamy wyświetlane w czasie surfowania lub maile spamy smile

co do routerów - żeby korzystać z czyjejś sieci - nikt nie włamuje się do kompa - router w uproszczeniu działa jak radio - jak masz odbiornik z antenką - złapiesz stację - router służy w tym układzie jako nadajnik - przekaźnik sygnału.
                        Coraz popularniejszą akcją w miastach jest udostępnianie darmowego sygnału, czyli tworzenie tzw otwartych sieci - u mnie np ma spory zasięg - całe miasteczko akademickie - a jak wiadomo w Lublinie 1/3 miasta to miasteczko akademickie - jest w zasięgu dwóch dużych otwartych a więc darmowych sieci - UMSC o raz Urzędu Miasta - wjeżdżając w strefę zasięgu - telefon automatycznie łączy się z otwartą siecią. Dodatkowo np komunikacja miejska puściła sporo pojazdów, zaopatrzonych w WIFI do bezpłatnego korzystania z sieci podczas przejazdu autobusem czy trolejbusem.

zwykle to dostawca wymusza zakodowanie routera - z prostej przyczyny - mam net bez żadnych limitów, ze stałym abonamentem - gdybym otworzył sieć, naraziłbym multimedia na straty, ponieważ to ja udostępniłbym komuś sygnał za darmo, a nie multimedia za odpłatnością. Mi osobiście to rybka, ponieważ nie tracę ani żadnych limitów transferu danych, ani prędkości przesyłu smile

k.karen napisała:
                        > Hej, dlaczego "wasi"? Widziałeś żebym tworzyła tu jakąś teorię spiskową i pisał
                        > a coś o "strasznych internetowych zbójach"? To bądź uprzejmy nie pakować mnie d
                        > o jednego wora z twórcami spisków, dobrze?
                        >
                        > Każdy rozsądny użytkownik internetu powinien wiedzieć, że trzeba instalować dob
                        > ry (kupiony a nie ściągnięty za darmo) firewall, w odpowiedni sposób zabezpiecz
                        > yć hasłami router i dodatkowo operator ma też swoje zabezpieczenia, po to by ni
                        > kt, nie tyle że chciałby się włamywać na kompy w celu dokonania spustoszenia,
                        > czy śledzenia, ale po to by nie korzystał za darmo z internetu smile
                        • k.karen Re: Do Fenikssa 13.11.13, 14:44
                          fenikss.2972 napisał:

>
                          > co do routerów - żeby korzystać z czyjejś sieci - nikt nie włamuje się do kompa
                          > - router w uproszczeniu działa jak radio - jak masz odbiornik z antenką - złap
                          > iesz stację - router służy w tym układzie jako nadajnik - przekaźnik sygnału.

>
                          > zwykle to dostawca wymusza zakodowanie routera - z prostej przyczyny - mam net
                          > bez żadnych limitów, ze stałym abonamentem - gdybym otworzył sieć, naraziłbym m
                          > ultimedia na straty, ponieważ to ja udostępniłbym komuś sygnał za darmo, a nie
                          > multimedia za odpłatnością. Mi osobiście to rybka, ponieważ nie tracę ani żadny
                          > ch limitów transferu danych, ani prędkości przesyłu smile

I dokładnie o tym samym napisałam. Wolę jednak korzystać z kupionego firewalla, z Avastem darmowym miałam problem, teraz mam inny z licencją i prawem reklamacji gdyby nie działał tak jak należy. W ciągu ostatniego roku, wykrył i zablokował dwie próby włamania, nie twierdzę że czyjeś celowe i specjalnie nakierowane na mnie, tylko pewnie o mało nie ściągnęłam jakiegoś dziadostwa serfując po różnych stronach, albo dostałam to w poczcie z jakimś dziadowskim linkiem smile
                          --
                          • fenikss.2972 Re: Do Fenikssa 13.11.13, 15:04
                            chyba zacznę pobierać czesne za dokształcanie smile

jeden z logów programu Malw - MESSAGE Stopping IP protection
                            2013/10/21 10:57:02 +0200 ST0708 Administrator

komunikat brzmiał mniej więcej - program zablokował dostęp z podejrzanego adresu ip .....
                            typ - przychodzące

program zablokował dostęp do podejrzanego adresu ip .....
                            typ - wychodzące

ZoneAlarm wykazywał ok 500-600 takich incydentów dziennie smile

nie myl - włamania do komputera z niepożądanymi połączeniami - bo te programy w swoich komunikatach podają właśnie takie operacje

www.kei.pl/firma/wiedza-inspiruje/bezpieczenstwo-w-sieci-firewall
                            Zagrożenie stanowią wirusy i trojany dostarczane za pośrednictwem poczty e-mail lub przez zainfekowane strony internetowe. Niebezpieczne są też robaki sieciowe - oprogramowanie, które posiada zdolność samoreplikacji i rozpowszechnia się. Jeśli w zaatakowanej sieci znajduje się niezabezpieczony komputer, zostanie on zainfekowany. Dobrym przykładem takiego robaka jest Slammer, który uaktywnił się pod koniec stycznia 2003 roku i zaatakował serwery zawierające bazę danych Microsoft SQL Server. W przeciągu krótkiego czasu doprowadził do paraliżu internetu powodując wyłączenie części stron, a także przeciążenie kilku głównych serwerów DNS (tak zwane root DNS servers - jest ich w sumie trzynaście i bez nich Internet praktycznie nie funkcjonuje).

Na początek istotnym jest to, że wszystkie "nowoczesne" systemy operacyjne (Windows XP SP3, Vista SP1) posiadają wbudowany firewall. Nie jest to tak wyszukany mechanizm, jak to bywa w przypadku programów firm trzecich, ale ważne jest to, że nawet na wejściu nie jesteśmy zupełnie bez ochrony. Niestety, jej jakość pozostawia wiele do życzenia.

Bardzo istotne jest to, aby stosowany przez nas firewall posiadał możliwość filtrowania ruchu w obie strony - zarówno to, co przychodzi z sieci do lokalnego komputera jak też i to co lokalny komputer wysyła do sieci. Jeżeli inne zabezpieczenia zawiodą i system zostanie zainfekowany np. trojanem, to przy dobrze skonfigurowanym firewallu takiemu trojanowi nie uda się wysłać żadnych danych do sieci. Nie staniemy się w efekcie elementem botnetu, nasze hasła, dane, numery kart kredytowych będą bezpieczne.

Firewall wyświetla alarmujące komunikaty, ktoś szykuje się do włamania na nasz komputer. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Po pierwsze, nie panikować. Bardzo często okazuje się, że jest to tylko fałszywy alarm. Istniejące na rynku aplikacje bywają przewrażliwione i zgłaszają nawet błahe incydenty. Należy zorientować się, jaki rodzaj zagrożenia został zidentyfikowany. Czy jest to jakas nieznana aplikacja, która próbuje połączyć się z siecią? Jeśli tak, należy dokładnie sprawdzić co to za aplikacja i w jakim celu próbuje uzyskać dostęp do internetu. Istnieje niebezpieczeństwo, że nasz komputer został zainfekowany przez trojana, który teraz "dzwoni do domu". Jeśli zagrożenie zostało zdefiniowane jako przychodzące z zewnątrz, trzeba dokonać analizy. Czy jest to pojedynczy pakiet na pojedynczy port? Cała seria połączeń na różne porty? Na jakie? Czy są to porty, na których nasłuchują jakieś znane usługi? Czy adres IP, z którego są nadawane pakiety ma jakiś związek z serwerami, z których ostatnio korzystaliśmy? Z praktyki wiemy, że bardzo często okazuje się, że firewall reaguje nadpobudliwie na zwyczajny ruch - pakiety ICMP echo request, ruch z serwera WWW, który właśnie odwiedzamy w przeglądarce. Czasami firewall nie radzi sobie z analizą połączeń jakie nawiązujemy, przez co błędnie zgłasza wystąpienie alertu. Zdarza się to np. podczas nawiązywania aktywnego połączenia FTP - jeśli odpowiedź serwera potraktowana zostanie jako osobne połączenie, zgłoszona zostanie próba włamania. Zdarza się też, że zgłoszenie alarmu faktycznie jest na miejscu, natomiast przyczyna nie leży tam, gdzie wskazuje firewall - przykładową taką sytuacją jest błąd routera rozdzielającego internet w sieci lokalnej. Komputery A i B znajdują się za NATem. Pakiety, które powinny iść do komputera A przez błąd routera trafiają do komputera B. Firewall na komputerze B zgłasza próbę włamania z serwera.

k.karen napisała:

wykrył i zablokow
                            > ał dwie próby włamania, nie twierdzę że czyjeś celowe i specjalnie nakierowane
                            > na mnie, tylko pewnie o mało nie ściągnęłam jakiegoś dziadostwa serfując po róż
                            > nych stronach, albo dostałam to w poczcie z jakimś dziadowskim linkiem smile
                            • fenikss.2972 Re: Do Fenikssa 13.11.13, 15:35
                              i log Majw z jednego dnia

adresy widoczne przy liście zablokowanych, to strony netowe - echo jest dziełem cookies, które lokują się w pamięci podręcznej z każdej odwiedzanej strony smile

2013/10/26 13:02:40 +0200 ST0708 MESSAGE Starting protection
                              2013/10/26 13:02:41 +0200 ST0708 MESSAGE Executing scheduled update: Daily
                              2013/10/26 13:02:41 +0200 ST0708 MESSAGE Protection started successfully
                              2013/10/26 13:02:42 +0200 ST0708 MESSAGE Starting IP protection
                              2013/10/26 13:03:31 +0200 ST0708 MESSAGE IP Protection started successfully
                              2013/10/26 13:06:26 +0200 ST0708 Administrator MESSAGE Starting database refresh
                              2013/10/26 13:06:26 +0200 ST0708 Administrator MESSAGE Scheduled update executed successfully: database updated from version v2013.10.25.02 to version v2013.10.26.04
                              2013/10/26 13:06:26 +0200 ST0708 Administrator MESSAGE Stopping IP protection
                              2013/10/26 13:06:26 +0200 ST0708 Administrator MESSAGE IP Protection stopped successfully
                              2013/10/26 13:06:38 +0200 ST0708 Administrator MESSAGE Database refreshed successfully
                              2013/10/26 13:06:38 +0200 ST0708 Administrator MESSAGE Starting IP protection
                              2013/10/26 13:07:22 +0200 ST0708 Administrator MESSAGE IP Protection started successfully
                              2013/10/26 13:21:48 +0200 ST0708 Administrator IP-BLOCK 95.64.10.65 (Type: incoming)
                              2013/10/26 13:58:16 +0200 ST0708 Administrator IP-BLOCK 80.82.64.231 (Type: incoming)
                              2013/10/26 13:59:51 +0200 ST0708 Administrator IP-BLOCK 77.78.238.97 (Type: incoming)
                              2013/10/26 14:15:55 +0200 ST0708 Administrator IP-BLOCK 77.78.238.97 (Type: incoming)
                              2013/10/26 14:17:02 +0200 ST0708 Administrator IP-BLOCK 89.28.41.129 (Type: incoming)
                              2013/10/26 15:48:44 +0200 ST0708 Administrator IP-BLOCK 93.174.93.67 (Type: incoming)
                              2013/10/26 18:59:50 +0200 ST0708 Administrator IP-BLOCK 222.239.255.73 (Type: incoming)
                              2013/10/26 19:47:41 +0200 ST0708 Administrator IP-BLOCK 188.130.177.9 (Type: incoming)
                              2013/10/26 19:47:43 +0200 ST0708 Administrator IP-BLOCK 188.130.177.9 (Type: incoming)
                              2013/10/26 19:47:45 +0200 ST0708 Administrator IP-BLOCK 188.130.177.9 (Type: incoming)
                              2013/10/26 19:47:46 +0200 ST0708 Administrator IP-BLOCK 188.130.177.9 (Type: incoming)
                              2013/10/26 20:47:03 +0200 ST0708 Administrator IP-BLOCK 93.183.194.77 (Type: incoming)
                            • k.karen Re: Do Fenikssa 13.11.13, 15:43
                              nie myl - włamania do komputera z niepożądanymi połączeniami - bo te programy w swoich komunikatach podają właśnie takie operacje

Ty naprawdę masz mnie za idiotkę.

Cześć.
                              --
                              • fenikss.2972 Re: Do Fenikssa 13.11.13, 15:46
                                big_grin

a było poczytać artykuł big_grin

k.karen napisała:

> nie myl - włamania do komputera z niepożądanymi połączeniami - bo te program
                                > y w swoich komunikatach podają właśnie takie operacje

>
                                > Ty naprawdę masz mnie za idiotkę.
                                >
                                > Cześć.
    • blondynka.2801 Re: droga Blondynko 13.11.13, 19:13
      Otóż, w chwili, z której jest przywołany w tym wątku skan, nie wylogowywałam się z gazety i nie wyłączałam, ani nie restartowałam komputera. A wyszukiwarka adresów IP, jedna z wielu, pokazuje nie tylko woj. małopolskie, także kujawsko-pomorskie, a jak bardziej szczegółowo poszukać, to pewnie też parę innych. Ot, taki urok wyszukiwarek IP. 
      Ale skoro postanowiliście ciągnąć ten temat i sobie tak grzebiemy w przeszłości, to mogę tylko powiedzieć, że uczyć się należy zawsze od najlepszych. I tak czas jakiś temu wzięłam sobie do serca porady FACHOWCA i od tamtej pory mam ZAWSZE zwyczaj sprawdzania w poczcie szczegółów logowania.
      A żeby nie być gołosłowną, mogę dodać - szukajcie, a znajdziecie.
      W poniższym linku szczególnie zwracam uwagę na wskazywaną przez fachowca i jego zdaniem niebezpieczną rozbieżność pomiędzy adresem IP NA GÓRZE i adresem IP NA DOLE listy logowania.

Tekst linka

A poniżej fragment dzisiejszego wykładu tego samego autora:

k.karen napisała:
      Pierwszy raz widzę taką rozbieżność, u mnie ten na górze zawsze jest taki sam jak na dole i też mam dynamiczne IP.

fenikss.2972 napisał:
      a ja pierwszy raz widzę taką bzdurę smile

"na górze..........na dole............." - to jest do jasnej cholery lista ostatnich logów do poczty - LISTA !! więc jak się np loguję teraz z PC a przed chwilą logowałem się z komórki - to niby jak na liście będzie to wyglądało ??? ostatni log - czyli "na górze" czyli pierwszy na liście, czyli w kolejności logowania - wykaże mój telefon komórkowy !!!!

Najzabawniejsze jest to, że obecnie ci sami, którzy tak piętnowali wymienionego w linku "hakera", piją sobie z nim z dzióbków w innym miejscu w sieci.
      Bo to przecież tylko zabawa była. Wspólna zabawa. Ludźmi. big_grin

Na koniec - nawet jeśli zatańczycie kankana na rzęsach i stworzycie jeszcze 15 innych wątków na mój temat, nie usunę mojej wizytówki. Żegnam.
      • fenikss.2972 Re: droga Blondynko ośmieszaj się dalej 13.11.13, 19:55
        ręce opadają.................no kurwa ręce opadają big_grin

weź przeczytaj treść, którą tu cytujesz pod linkiem - ZE ZROZUMIENIEM big_grin

tak tylko przypomnę wszystkim, które się dały nabrać i udostępniły chociaż na chwilę swój nick, a co za tym idzie - dostęp do konta pocztowego - sprawdźcie czy i u Was nie ma złodzieja.

tłumaczenie dla mniej lotnych - tym które podyktowały komuś takiemu jak facet, którego dotyczyła wtedy sprawa - te wszystkie literki, cyferki, kropeczki i co tam jeszcze mają jako HASŁO - czyli to, co się wpisuje w okienku które podpisane jest hasło i służy do logowania big_grin - dając dostęp do nicku a tym samym automatycznie do poczty

rozdajesz facetom w necie hasła do poczty ? big_grin
        to faktycznie pilnuj big_grin

klikając w szczegóły, otwiera się tabela ostatnich aktywności na koncie.
        Dzięki temu bez żadnych wątpliwości można stwierdzić, kiedy red fox włamał się do skrzynki, przy którejś wizycie ustawiając przekierowanie poczty.

włamaniem do poczty nazywam KAŻDE WTARGNIĘCIE - żony, męża, kochanka - nawet jeśli znają hasło dostępu, ale nie wyraziłaś zgody na przeglądanie swojej poczty. Tak więc nie wnikam w twoje koneksje rodzinne, ani w to, czy sprawdzasz, czy aby mąż cię nie kontroluje. To twój problem - jak rozdajesz swoje hasła dostępowe - to też twój problem.

sprawa droga - gówno mnie obchodzą twoje schizy i paranoje - pokazałem je jedynie w odniesieniu do twoich poszukiwań osób psychicznie chorych, wymagających przymusowego leczenia - a to czy jesteś niespełna... czy nie - wisi mi powiewa big_grin

a miej sobie swoją wizytówkę - chamskie teksty będę zgłaszał do moderacji - ale chętnie osobiście ją rozpropaguję, bo nie wszyscy mają czas chodzić do ZOO, to chociaż taką atrakcję im zapewnię big_grin

i mam nadzieję, że to - żegnam - to też nie gołosłowność big_grin big_grin big_grin big_grin

blondynka.2801 napisała:

jakiś temu wzięłam sobie do serca porady FACHOWCA i od tamtej pory mam ZAWSZ
        > E zwyczaj sprawdzania w poczcie szczegółów logowania.
        > A żeby nie być gołosłowną, mogę dodać - szukajcie, a znajdziecie.

>
        > Tekst linka
        >
      • rudka-a Re: droga Blondynko 13.11.13, 20:43
        > Najzabawniejsze jest to, że obecnie ci sami, którzy tak piętnowali wymienionego
        > w linku "hakera", piją sobie z nim z dzióbków w innym miejscu w sieci.
        > Bo to przecież tylko zabawa była. Wspólna zabawa. Ludźmi. big_grin

Gdzie jest to inne miejsce w sieci? smile) bo tylko jedno miejsce przychodzi mi na mysl i tylko jedną, jedyną taką 'parę' tam spotykam smile) wyjatkowo wredną, dwulicową, ale to tylko kwestia czasu, kiedy zaczną okładać się po gębach smile)
        --
        http://images.okazje.info.pl/p/inne/2634/th120/schleich-wiewiorka-14367.jpg
        • fenikss.2972 Re: droga Blondynko 13.11.13, 21:28
          może lepiej nie pytać, bo jeszcze trochę i nam tu wkroczy piąta kolumna.... big_grin

rudka-a napisała:

> > Najzabawniejsze jest to, że obecnie ci sami, którzy tak piętnowali wymien
          > ionego
          > > w linku "hakera", piją sobie z nim z dzióbków w innym miejscu w sieci.
          > > Bo to przecież tylko zabawa była. Wspólna zabawa. Ludźmi. big_grin
          >
          > Gdzie jest to inne miejsce w sieci? smile) bo tylko jedno miejsce przychodzi mi na
          > mysl i tylko jedną, jedyną taką 'parę' tam spotykam smile) wyjatkowo wredną, dwul
          > icową, ale to tylko kwestia czasu, kiedy zaczną okładać się po gębach smile)
          • fenikss.2972 Re: droga Blondynko 13.11.13, 21:50
            że tak odpowiem niepytany - ten pociąg się jeszcze nie zatrzymał skubany - dalej gna w przepastny tunel absurdu

grzech_o_1 napisał:

> Rudzia. Czy ten pociąg zatrzymał się na stacji Wariatkowo? Bo jestem już kołowa
            > ty.
            • rudka-a Re: droga Blondynko 13.11.13, 22:46
              fenikss.2972 napisał:

> że tak odpowiem niepytany - ten pociąg się jeszcze nie zatrzymał skubany - dale
              > j gna w przepastny tunel absurdu

a mojego IP nie chcecie? big_grin
              --
              http://www.trojmiasto.pl/zdj/nforum/avatar/29756.gif
                      • grzech_o_1 Re: Nie?? :> 14.11.13, 13:45
                        Sprawdził. Na zasadzie dziecinnej wyliczanki, kto w berka teraz goni - "ene due rike fake....

A dynamicznie? Baba jak to baba. Dynamiczna jest i co chwilę inny foch. Nawet Feniks nie nadąża.
                        • tan.nawe Re: Nie?? :> 14.11.13, 13:49
                          grzech_o_1 napisał:

> Sprawdził. Na zasadzie dziecinnej wyliczanki, kto w berka teraz goni - "ene due
                          > rike fake....
                          >
                          > A dynamicznie? Baba jak to baba. Dynamiczna jest i co chwilę inny foch. Nawet F
                          > eniks nie nadąża.

No, no! Ja też baba, ale fochów nie mam. I nadążam. wink
                          • fenikss.2972 Re: Nie?? :> 14.11.13, 18:07
                            mam nadzieję, bo teraz nastąpi miesiąc pamięci o dupie maryni, więc wykładów na razie kolejnych nie przewiduję big_grin

tan.nawe napisała:

> No, no! Ja też baba, ale fochów nie mam. I nadążam. wink
                        • fenikss.2972 Re: Nie?? :> 14.11.13, 18:04
                          to były żarty Grzechu smile
                          my jeszcze umiemy żartować .... smile

grzech_o_1 napisał:

> Sprawdził. Na zasadzie dziecinnej wyliczanki, kto w berka teraz goni - "ene due
                          > rike fake....
                          >
                          > A dynamicznie? Baba jak to baba. Dynamiczna jest i co chwilę inny foch. Nawet F
                          > eniks nie nadąża.
                  • grzech_o_1 Re: droga Blondynko 14.11.13, 13:42
                    Rudzia. Jak skrobiesz z Polski ze grata stacjonarnego, to zewnętrzne publiczne musi się zaczynać na 193. Obowiązkowo.

A do 'mądrych". IP nie jest żadnym adresem komputera[maszyny ogólnie]. To jest pojęcie obiegowe, żargonowe.
                    IP - to Internet Protocol Wedle którego funkcjonuje cały internet na świecie.
                    • fenikss.2972 Re: droga Blondynko 14.11.13, 18:02
                      Grzechu, ja już parę lat temu tłumaczyłem, że to cholerne IP to nie adres komputera tylko adres serwera - po tym adresie możesz jedynie stwierdzić że nadaję z Lublina, pod warunkiem że ćwierkam z multimediów a nie z telefonu - więc uznałem, że to akurat jest już oczywiste

mało tego - jest to lokalizacja niedokładna, jako że takie informacje są objęte ustawą o ochronie danych osobowych smile

ale te tematy przerabiałem już tyle razy, że bez sensu było się powtarzać z takich podstaw smile

a mój "publiczny" zaczyna się od 89 więc to też nie do końca prawda smile

grzech_o_1 napisał:

> Rudzia. Jak skrobiesz z Polski ze grata stacjonarnego, to zewnętrzne publiczne
                      > musi się zaczynać na 193. Obowiązkowo.
                      >
                      > A do 'mądrych". IP nie jest żadnym adresem komputera[maszyny ogólnie]. To jest
                      > pojęcie obiegowe, żargonowe.
                      > IP - to Internet Protocol Wedle którego funkcjonuje cały internet na świ
                      > ecie.
                    • fenikss.2972 IP 14.11.13, 18:13
                      a tak mądrze to niech wiki kurde się wypowie

Adres IP (ang. IP address) – w protokole IP liczba nadawana interfejsowi sieciowemu, grupie interfejsów (broadcast, multicast), bądź całej sieci komputerowej, służąca identyfikacji elementów sieci w warstwie trzeciej modelu OSI – w obrębie sieci lokalnej oraz poza nią (tzw. adres publiczny).

W przeciwieństwie do adresu sprzętowego (MAC; warstwa druga modelu OSI) adres IP nie musi identyfikować jednoznacznie urządzenia ani w czasie, ani fizycznie (szczególnie, jeśli nie należy on do zakresu publicznego – jest adresem podlegającym translacji, bądź jest przydzielany dynamicznie). Protokół komunikacyjny IP pracuje w trzeciej warstwie modelu (warstwie sieciowej) niezależnie od rodzaju nośnika warstwy pierwszej. Jest trasowalny (routowalny), a więc umożliwia trasowanie, które odbywa się właśnie w warstwie trzeciej. Aby zapewnić pomyślność komunikacji w tym protokole konieczne jest przyporządkowanie adresów IP interfejsom sieciowym urządzeń.

źródło i ciąg dalszy - pl.wikipedia.org/wiki/Adres_IP

grzech_o_1 napisał:

> Rudzia. Jak skrobiesz z Polski ze grata stacjonarnego, to zewnętrzne publiczne
                      > musi się zaczynać na 193. Obowiązkowo.
                      >
                      > A do 'mądrych". IP nie jest żadnym adresem komputera[maszyny ogólnie]. To jest
                      > pojęcie obiegowe, żargonowe.
                      > IP - to Internet Protocol Wedle którego funkcjonuje cały internet na świ
                      > ecie.
                      • grzech_o_1 Re: IP 14.11.13, 22:29
                        ...jeżeli serwer [router] pracuje na sieć lokalną, to wszystkie maszyny[dowolna ilość teoretycznie] wewnątrz tej sieci, na zewnątrz mają to samo IP. Wewnątrz sieci lokalnej dla rozróżnienia serwer [router]nadaje maszynom IP wewnętrzne. Itd..., itd.
                        • fenikss.2972 Re: IP 14.11.13, 22:32
                          nie Grzechu smile niekoniecznie smile

mam 3 urządzenia na jednym routerze i każde ma przydzielony inny adres smile

grzech_o_1 napisał:

> ...jeżeli serwer [router] pracuje na sieć lokalną, to wszystkie maszyny[dowolna
                          > ilość teoretycznie] wewnątrz tej sieci, na zewnątrz mają to samo IP. Wewnątrz
                          > sieci lokalnej dla rozróżnienia serwer [router]nadaje maszynom IP wewnętrzne.
                          > Itd..., itd.
              • 1zorro-bis Re: Drogi Grzechu :))) 14.11.13, 14:42
                big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
                grzech_o_1 napisał:

> To niech motorniczy Feniks jeno dobrze ustawi zwrotnice. Żeby znowu nie wygruzi
                > ł tego burdelu w jakie burdelowate badziewie.

--
                • fenikss.2972 Re: Drogi Grzechu :))) 14.11.13, 18:09
                  i czego mi tu rży ?? suspicious

big_grin

tak paczę................kuuuuuuuuuuuuuuuuurdeeeeeeeeee jacy tu wszyscy drodzy som big_grin big_grin big_grin

1zorro-bis napisał:

> big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
                  > grzech_o_1 napisał:
                  >
                  > > To niech motorniczy Feniks jeno dobrze ustawi zwrotnice. Żeby znowu nie w
                  > ygruzi
                  > > ł tego burdelu w jakie burdelowate badziewie.
                  >
                  >
              • fenikss.2972 Re: Drogi Grzechu :))) 14.11.13, 18:06
                się staram jak potrafię, ale co rusz na przerdzewkę trafiamy i zwrotnice robią co chcą pod naporem

grzech_o_1 napisał:

> To niech motorniczy Feniks jeno dobrze ustawi zwrotnice. Żeby znowu nie wygruzi
                > ł tego burdelu w jakie burdelowate badziewie.
    • hardy1 Re: droga Blondynko 14.11.13, 18:25
      Zaglądam po kilku dniach, a tu... dalej trwa "tłumaczanka" big_grin

Trochę poczytałem i z reszty zrezygnowałem. W sensie sensownym takiego sensu, że to do niektórych i tak sensownie nie dotrze, a więc pisanie i tłumaczenie jest bez sensu.

Umysłu zabetonowanego paranoją nie przebijesz nawet z rusznicy przeciwpancernej, a co dopiero logiką i tłumaczeniem.

Życzę powodzenia w przebijaniu. Tyle, że jeżeli będziemy robić zakłady, to ja zakładam się, że tłumaczenie nie dotrze i nie zwycięży. Jest ktoś chętny? Stawiam butelkę mojej kminkówki wink
      --
      hardy.bloog.pl/
      Hardy
      • fenikss.2972 Re: droga Blondynko 14.11.13, 18:31
        ostatnie kwestie tłumaczyłem Karen
        drogiej Blondynce to ja nic nie tłumaczę, bo po samym pytaniu i nakaz leczenia psychiatrycznego wielonickowców zbrodniarzy - wiedziałem, że prędzej wytłumaczyłbym cokolwiek mojemu szurniętemu psu big_grin

hardy1 napisał:

> Zaglądam po kilku dniach, a tu... dalej trwa "tłumaczanka" big_grin
        >
        > Trochę poczytałem i z reszty zrezygnowałem. W sensie sensownym takiego sensu
        > , że to do niektórych i tak sensownie nie dotrze, a więc pisanie i tłumaczenie
        > jest bez sensu.

>
        > Umysłu zabetonowanego paranoją nie przebijesz nawet z rusznicy przeciwpancernej
        > , a co dopiero logiką i tłumaczeniem.
        >
        > Życzę powodzenia w przebijaniu. Tyle, że jeżeli będziemy robić zakłady, to ja z
        > akładam się, że tłumaczenie nie dotrze i nie zwycięży. Jest ktoś chętny? Stawia
        > m butelkę mojej kminkówki wink
          • fenikss.2972 Re: droga Blondynko 14.11.13, 19:12
            ucz się ucz big_grin będzie wiadomo kto się z telefonu na poczty włamuje big_grin

hardy1 napisał:

> Aha, teraz rozumiem smile To sam troche poczytam, doksztalce sie smile
            > PS. Pisze z tel., dlatego bez polskich znakow diakrytycznych. Ucze sie big_grin
            • hardy1 Re: droga Blondynko 14.11.13, 19:18
              O kurde! Wróciłem już do kompa! Próbowałem z telefonu, ale nauczyłem się na ocenę dwa na szynach! Znaczy tylko, że po długiej mordędze jedno zdanie wystukałem jednym palcem i ledwie wysłałem tongue_out To więc nie ja się włamuję. Jam niewinny tongue_out

Ale wiem, że telefon jest mobilny! Znaczy, może pisałem z Bermudów, nikt mnie nie umiejscowi suspicious
              --
              hardy.bloog.pl/
              Hardy
              • fenikss.2972 Re: droga Blondynko 14.11.13, 19:23
                mimo, że mam niezły tel, gg, pocztę i nieograniczony dostęp do netu - nigdy jeszcze nie pisałem z tela na forum - bo mi kurde niewygodnie big_grin

hardy1 napisał:

> O kurde! Wróciłem już do kompa! Próbowałem z telefonu, ale nauczyłem się na oce
                > nę dwa na szynach! Znaczy tylko, że po długiej mordędze jedno zdanie wystukałem
                > jednym palcem i ledwie wysłałem tongue_out To więc nie ja się włamuję. Jam niewinny tongue_out
                >
                >
                > Ale wiem, że telefon jest mobilny! Znaczy, może pisałem z Bermudów, nikt mnie n
                > ie umiejscowi suspicious
              • grzech_o_1 Re: droga Blondynko 14.11.13, 22:35
                Sieć na wniosek prokuratora za akceptacją sądu Cię umiejscowi [nr telefonu], bo jesteś zapisany na 5 lat - z której stacji bazowej skrobałeś na telefonie.
                Ale fakt, że mogłeś skrobać z Wysp Bergamotów a nie z terenu Naszej Najjaśniejszej..
                • fenikss.2972 Re: droga Blondynko 14.11.13, 22:43
                  oczywiście smile i to bardzo precyzyjnie - nawet jeśli skorzystam z telefonu z sieci poza moim miejscem zamieszkania. Ponieważ oprócz tego IP którym się tu niektórzy przerzucają, każde urządzenie ma swój adres wewnętrzny właśnie - i tylko po tym adresie, na wniosek organów ścigania - można namierzyć urządzenie.
                  Natomiast te IP którymi się podniecają - o dupę potłuc, bo jak pisałem, wystarczy, że skorzystam z innej otwartej sieci - nie wiem, czy korzystałeś kiedyś z WIFI - komunikat przy zlokalizowaniu otwartej sieci, do której mogę się podłączyć brzmi - pozyskiwanie adresu IP sieci xxx - po pozyskaniu adresu telefon zostaje połączony smile
                  każda sieć ma swoją pulę adresów - dostaję pierwszy wolny do sesji smile

grzech_o_1 napisał:

> Sieć na wniosek prokuratora za akceptacją sądu Cię umiejscowi [nr telefonu], bo
                  > jesteś zapisany na 5 lat - z której stacji bazowej skrobałeś na telefonie.
                  > Ale fakt, że mogłeś skrobać z Wysp Bergamotów a nie z terenu Naszej Najjaśniejs
                  > zej..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka