Dodaj do ulubionych

rasizm - czyli historia lubi się powtarzać

22.01.14, 14:11
mało im było jednego Hitlera ?
jednak narody mają zakodowane głęboko pewne zachowania i swoją mentalność.

Kilka dni temu w Genewie przed Radą Praw Człowieka ONZ Niemcy musiały tłumaczyć się z rasizmu, antysemityzmu i ksenofobii. O wielkim niemieckim deficycie w tej materii świadczy informacja krajowego Urzędu Kryminalnego z Badenii Wirtembergii, który przyznał, że w tym południowym landzie ponownie działa tajna organizacja rasistowska Ku-Klux-Klan.

Podczas posiedzenia Rady Praw Człowieka w Genewie niemiecki przedstawiciel wysłuchał wielu słów krytycznych o swoim kraju, któremu zarzucono tolerowanie rasizmu i ksenofobii.

- Krytyka była uzasadniona i prawdziwa, przyznał pełnomocnik rządu Angeli Merkel do spraw praw człowieka – Markus Loening, przepraszając za ten stan rzeczy.

Niemiecki Ku-Klux-Klan
Ostatnie informacje nadchodzące z Badenii Wirtembergii dowodzą, że to nie jest zwykły deficyt demokracji, raczej już należałoby mówić o odradzającym się niemieckim rasizmie. Najpierw dowiadujemy się, że przez 10 lat pod bokiem służb na terytorium Niemiec działała grupa neonazistów zrzeszona w Narodowosocjalistycznym Podziemiu (NSU), która dopuściła się minimum 10 mordów na cudzoziemcach. Wczoraj podano kolejną wstrząsającą wiadomość, mianowicie na południu Niemiec w miejscowości Schwaebische Hall odrodziła się tajna organizacja rasistowska Ku-Klux-Klan. Informacje te potwierdził szef LKA w Badenii Wirtembergii Dieter Schneider, który ponadto ujawnił, że dwóch lokalnych policjantów było członkami tej rasistowskiej grupy przez ponad 10 lat. Media niemieckie komentując to zjawisko zauważają, że w Niemczech działalność Ku-Klux-Klanu nie jest zabroniona.
Edytor zaawansowany
 • fenikss.2972 22.01.14, 14:14
  ......................oraz specyficzną "kulturę" narodu......................

  Rasizm w niemieckich domach starców? "Ty polska świnio", "Ruska ku...", "Gów... Turku"
  Małgorzata Matzke, Deutsche Welle
  02.04.2013 , aktualizacja: 02.04.2013 11:17

  "Polackenschwein", "Scheisstuerke", "Russenhure" (polska świnio, gów...ny Turku, ruska ku...wo) to nierzadkie epitety, jakie z ust swoich podopiecznych słyszą cudzoziemcy pracujący w Niemczech w branży opiekuńczej. I to zarówno w prywatnych domach, jak i domach spokojnej starości.

  Jedna trzecia personelu pielęgnacyjnego w niemieckich domach spokojnej starości to obcokrajowcy. Ich pochodzenie to powód otwartych ataków ze strony ich podopiecznych.

  Tygodnik "Spiegel" opisuje przypadek 86-letniego rencisty Waltera G. cierpiącego na demencję. Przed ponad 60 laty jako przesiedleniec musiał uciekać ze Śląska. Teraz mieszka w domu opieki pod Monachium. Kiedy przyszła do niego opiekunka mówiąca ze wschodnim akcentem, ten zaczął krzyczeć: "Ty ruska dziwko, do komory gazowej z tobą!"

  Wzywała policję, bo przyszła muzułmanka

  Jak opowiada, zdarzało się już, że seniorka-Niemka dzwoniła po policję, kiedy pracownica serwisu w tradycyjnej, islamskiej chuście na głowie dostarczała jej do domu ciepłe posiłki. Inne podopieczne kręciły nosem, że ciemnoskóra opiekunka - jak ją nazywały: "Murzynka" - ma czarne ręce i pobrudzi rzeczy w ich domu. Były przekonane, że Brazylijka nie potrafi obsługiwać odkurzacza.
  Niektóre firmy oferujące opiekę, pomimo personalnych "wąskich gardeł", starają się nie zatrudniać osób mówiących z akcentem czy o ciemnej skórze, wiedząc, że będą one szykanowane przez seniorów.................................

  www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,13663909,Rasizm_w_niemieckich_domach_starcow___Ty_polska_swinio__.html

 • fenikss.2972 22.01.14, 14:18
  Z drugiej strony niemiecki system opieki społecznej skazany jest na werbunek personelu za granicą, bowiem coraz dotkliwszy jest deficyt opiekunów z Niemiec i coraz liczniejsza rzesza podopiecznych. Według aktualnych danych na 100 wakatów przypada 37 osób poszukujących pracy w tej branży. I nikt za bardzo nie ma odwagi, by przygotować potencjalnych pracowników z zagranicy, że muszą być nastawieni nie tylko na ciężką pracę, ale także na to, że ktoś im będzie ubliżał. Jak pisze "Spiegel", ani ministerstwo zdrowia, ani ministerstwo ds. rodziny nie dostrzega żadnego nakazu działania w uporaniu się z tym problemem.

  Przy czym eksperci są przekonani, że problem ksenofobii w domach starców nie załatwi się sam, kiedy wymrze wojenne pokolenie. Psycholog Andreas Zick z Instytutu Badania Konfliktów i Zjawisk Przemocy na uniwersytecie w Bielefeldzie badał powszechność uprzedzeń w niemieckim społeczeństwie.

  - W porównaniu z innymi grupami emeryci są nastawieni dużo bardziej wrogo do obcych - zaznacza naukowiec. W grupie osób powyżej 66. roku życia antysemityzm, antyislamizm i ksenofobia są tak bardzo powszechne, jak w żadnej innej grupie wiekowej.

  Ekspert: Wychowujmy starszych, przygotowujmy opiekunów

  Claus Fussek, autor, który w swych publikacjach krytykuje niemiecki system opieki, ostrzega jednak przed tym, by starać się seniorów jeszcze wychowywać. - Im starszy jest człowiek, tym mniejszy jest świat, w jakim żyje. Dla podopiecznego z Bawarii opiekunka z Saksonii jest już czymś egzotycznym i obcym - twierdzi.

  Dodaje, że także opiekunom brakuje niekiedy kulturowych kompetencji, jak pewnej Turczynce pracującej w bawarskim domu opieki. Podgrzewała ona tradycyjne, bawarskie białe serdelki w mikrofalówce, zamiast ostrożnie w gorącej wodzie. Dom starców aż kipiał z oburzenia, bo wszystkie kiełbaski popękały.

  Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''
 • fenikss.2972 22.01.14, 14:20
  NSU, rasizm, ksenofobia. Niemcy tłumaczą się przed Radą Praw Człowieka ONZ

  Nie­dba­łe śledz­two w spra­wie ter­ro­ry­stów spod znaku NSU, ra­sizm, kse­no­fo­bia, sta­tus ko­biet i osób z upo­śle­dze­nia­mi - lista nie­do­cią­gnięć, z któ­rych w Ge­ne­wie mu­sia­ły tłu­ma­czyć się Niem­cy jest długa. Wszyst­ko za­czę­ło się po tym, jak na jaw wy­szła seria mor­derstw imi­gran­tów w tym kraju.
  Ich ofiarą padło ośmiu tureckich imigrantów, Grek oraz niemiecka policjantka. - Trzy miliony osób tureckiego pochodzenia, mieszkających w RFN ma coraz mniejsze poczucie bezpieczeństwa - wyjaśnił w Genewie ambasador Turcji przy ONZ Oguz Demiralp.

  Także inne państwa domagały się od Niemiec większego zaangażowania niemieckiej polityki w zwalczaniu ksenofobii.

  Zawiodła policja i służby specjalne

  Pełnomocnik rządu RFN ds. praw człowieka Markus Löning (FDP) odpowiedział tureckiemu ambasadorowi, że Niemcy będą robiły wszystko, co jest w ich mocy, by nie powtórzyła się taka seria zabójstw jak zbrodnie NSU. - My wszyscy wspólnie tworzymy Niemcy - zaznaczył Löning mając na myśli imigrantów w RFN.

  wiadomosci.onet.pl/nsu-rasizm-ksenofobia-niemcy-tlumacza-sie-przed-rada-praw-czlowieka-onz/5pkck
 • fenikss.2972 22.01.14, 14:22
  Brak tolerancji, ksenofobia, bieda?

  Krytyka pod adresem Niemiec nadeszła także ze strony innych państw m.in. Kuby i Korei Północnej. Przedstawiciele Rosji i Białorusi podnosili, że policja i władze śledcze w RFN zbyt często używają w swych działaniach siły.

  Arabia Saudyjska i Pakistan domagały się od Niemiec większej tolerancji wobec wyznawców innych religii. W ich przekonaniu nie powinno być żadnych ograniczeń w noszeniu symboli religijnych.

  Tysiące dzieci żyją na ulicy?

  Jeszcze inne państwa jak np. Nikaragua piętnowały w trakcie debaty w Genewie biedę w Niemczech. Jak zaznaczył przedstawiciel rządu w Managui w Niemczech tysiące dzieci żyje na ulicy i rząd RFN powinien dać im jakąś życiową perspektywę.
  wiadomosci.onet.pl/nsu-rasizm-ksenofobia-niemcy-tlumacza-sie-przed-rada-praw-czlowieka-onz/5pkck
 • fenikss.2972 22.01.14, 14:26
  za trudne problemy we własnym ogródku......?
 • tan.nawe 22.01.14, 14:32
  fenikss.2972 napisał:

  > za trudne problemy we własnym ogródku......?


  Może, ale... czy to na pewno "własny ogródek"?
 • fenikss.2972 22.01.14, 14:35
  własny - mam na myśli ten bliżej - bo żaden z obu nie jest - już lub dotąd - własny - tak jak nasz dla nas jest ...smile

  tan.nawe napisała:
  > Może, ale... czy to na pewno "własny ogródek"?
 • fenikss.2972 22.01.14, 14:34
  skoro za trudne, to ja w ramach pomocy między sąsiadami, zajmę się tym wszystkim, co dzieje się w kraju, który jednak idealny nie jest. Pod żadnym względem.

  www.fakt.pl/niemcy-zabrali-polce-nowonarodzonego-synka,artykuly,435282,1.html
  Aż ośmiu niemieckich policjantów wydarło dziecko karmiącej go matce. Polka trzymała dwudniowego synka przy piersi, gdy funkcjonariusze wpadli do jej sali szpitalnej. Jugendamt uznał, bez żadnych podstaw, że Polka nie potrafi należycie wychować synka

  Akcja policji w szpitalu była wyjątkowo brutalna. Choć rozegrała się już pod koniec września, dopiero teraz wyszły na jaw jej szczegóły. Chłopczyk został przemocą wyrwany z rąk matki, która właśnie karmiła go piersią. Tę biedną kobietę zaatakowało ośmiu policjantów, a przyglądali się temu pracownicy Jugendamtu.

  Łukasz, bo tak ma na imię synek pani Katarzyny i jej drugiego męża Marcina (28 l.), został oddany rodzinie zastępczej. Mały Polak, mimo że jego rodzice mają polskie obywatelstwo, rośnie więc teraz w rodzinie niemieckiej.

  Rodzice Łukasza mogą go widywać przez godzinę trzy razy w tygodniu. Nadzoruje ich przy tym pracownik Jugendamtu. Traktowani są tak, jakby byli poważnymi przestępcami. Z dzieckiem nie mogą się nawet zobaczyć jego dziadkowie, mieszkający niedaleko.

  Urząd ten uznał, że ojciec dziecka, Marcin, pozbawiony jest instynktu opiekuńczego, natomiast matka nie poradziła sobie dotychczas z przeżyciami z przeszłości. Według adwokata pani Katarzyny, jej pierwszy mąż, obywatel Niemiec, stosował wobec niej przemoc fizyczną. Z tego powodu siedział w więzieniu. Ich troje dzieci trafiło do rodzin zastępczych.

  Jugendamt nie chce oddać dziecka polskim rodzicom, gdyż pozbawiłby się intratnego źródła dochodów – pobiera od państwa za każde zabrane dziecko od 3 do 14 tys. euro miesięcznie!
 • 1zorro-bis 22.01.14, 14:36
  Kogut.....ales mnie wystarszyl! Chyba w innym kraju zyje. Ale....moz mam juz emigrowac? No, bo do nowego Auschwitz to bym nie chcial trafic.....big_grinbig_grinbig_grin

  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 14:42
  Zorro.....................proszę Cię - tym razem mi nie przeszkadzaj.
  Mam kurwa szczerze dość ośmieszania i szczania na kraj, w którym się urodziłem i w odróżnieniu od niektórych - nadal żyję.


  1zorro-bis napisał:

  > Kogut.....ales mnie wystarszyl! Chyba w innym kraju zyje. Ale....moz mam juz em
  > igrowac? No, bo do nowego Auschwitz to bym nie chcial trafic.....big_grinbig_grinbig_grin
  >
 • 1zorro-bis 22.01.14, 14:50
  a kto osmiesza i szcza? chetnie poczytam.....big_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > Zorro.....................proszę Cię - tym razem mi nie przeszkadzaj.
  > Mam kurwa szczerze dość ośmieszania i szczania na kraj, w którym się urodziłem
  > i w odróżnieniu od niektórych - nadal żyję.
  >
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  >
  > > Kogut.....ales mnie wystarszyl! Chyba w innym kraju zyje. Ale....moz mam
  > juz em
  > > igrowac? No, bo do nowego Auschwitz to bym nie chcial trafic.....big_grinbig_grinbig_grin
  > >


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 14:57
  nie wkurzaj mnie, bo Ci kobyłę na żarcie dla psów przerobimy suspicious

  big_grin

  1zorro-bis napisał:
  > a kto osmiesza i szcza? chetnie poczytam.....big_grin
 • 1zorro-bis 22.01.14, 15:07
  Ty, a cos Ty sie taki lokalny patryjota zrobil, he?big_grin
  Jak napisze ze polskie piwo jest do dupy bo czeskie sto razy lepsze to tez bedzie.....zle?big_grinbig_grinbig_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > nie wkurzaj mnie, bo Ci kobyłę na żarcie dla psów przerobimy suspicious
  >
  > big_grin
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  > > a kto osmiesza i szcza? chetnie poczytam.....big_grin


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:23
  lokalny patriota to bym był, gdybym się upierał, że perła lubelska jest najlepsza - ale że to siki są a ja wolę niemieckie piwa .......big_grin ale czeskie też są dobre big_grin

  1zorro-bis napisał:
  > Ty, a cos Ty sie taki lokalny patryjota zrobil, he?big_grin
  > Jak napisze ze polskie piwo jest do dupy bo czeskie sto razy lepsze to tez bedz
  > ie.....zle?big_grinbig_grinbig_grin
 • tan.nawe 22.01.14, 14:47
  1zorro-bis napisał:

  > Kogut.....ales mnie wystarszyl! Chyba w innym kraju zyje.


  Nie żyjesz w innym kraju, Zorro. Feniks tylko doskonale wykazał, że o każdym kraju można i dobrze i źle. I obie opinie będą prawdziwe.

  Feniksie, wyrazy uznania!

 • fenikss.2972 22.01.14, 14:53
  nie chcę uznania
  mam dość rzygania w moim kierunku - dość obsrywania i żerowania na każdej złej, tragicznej, czy nawet śmiesznej informacji - dotyczącej MOJEGO kraju - a służącej jako pożywka hienom

  tan.nawe napisała:
  > Feniksie, wyrazy uznania!
 • 1zorro-bis 22.01.14, 14:55
  ale gdzie, gdzie sraja?! big_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > nie chcę uznania
  > mam dość rzygania w moim kierunku - dość obsrywania i żerowania na każdej złej,
  > tragicznej, czy nawet śmiesznej informacji - dotyczącej MOJEGO kraju - a służą
  > cej jako pożywka hienom
  >
  > tan.nawe napisała:
  > > Feniksie, wyrazy uznania!


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:00
  no bo Ci w końcu przylutuję suspicious

  1zorro-bis napisał:
  > ale gdzie, gdzie sraja?! big_grin
 • 1zorro-bis 22.01.14, 15:10
  no pytam delikatnie....big_grin
  Bo nie chcialbym wdepnac....big_grinbig_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > no bo Ci w końcu przylutuję suspicious
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  > > ale gdzie, gdzie sraja?! big_grin


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:24
  poznasz Stachu po zapachu.... big_grin big_grin big_grin

  1zorro-bis napisał:
  > no pytam delikatnie....big_grin
  > Bo nie chcialbym wdepnac....big_grinbig_grin
 • 1zorro-bis 22.01.14, 15:54
  na forumach nie czuc.....big_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > poznasz Stachu po zapachu.... big_grin big_grin big_grin
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  > > no pytam delikatnie....big_grin
  > > Bo nie chcialbym wdepnac....big_grinbig_grin


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:59
  zalatuje zalatuje.......

  1zorro-bis napisał:
  > na forumach nie czuc.....big_grin
 • 1zorro-bis 22.01.14, 16:01
  takiego mam stracha.....big_grinbig_grinbig_grin
  wyborcza.pl/1,75248,15315024,Zabojca_prezydenta_dla_nich_wzorem__Oddaja_mu_czesc.html
  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 16:04
  my swoje problemy znamy
  teraz wytykamy niemieckie.... smile

  1zorro-bis napisał:

  > takiego mam stracha.....big_grinbig_grinbig_grin
  > wyborcza.pl/1,75248,15315024,Zabojca_prezydenta_dla_nich_wzorem__Oddaja_mu_czesc.html
 • 1zorro-bis 22.01.14, 16:07
  polskie problemy znasz? To czemu sie denerwujesz? Ja nie znam i dlatego czasem sie dziwie.....big_grinbig_grinbig_grin
  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • 1zorro-bis 22.01.14, 16:08
  pacz pan, pacz....jakie problemy!big_grinbig_grinbig_grin
  wyborcza.pl/1,75248,15316309,Artysta_ze_Slaska_bierze_na_mur_minister_Bienkowska_.html
  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 16:14
  ale tu rozmawiamy o Niemcach Zorro smile


  1zorro-bis napisał:

  > pacz pan, pacz....jakie problemy!big_grinbig_grinbig_grin
  > wyborcza.pl/1,75248,15316309,Artysta_ze_Slaska_bierze_na_mur_minister_Bienkowska_.html
 • 1zorro-bis 22.01.14, 16:21
  no mowie - bac sie! Na kazdym rogu GESTAPO ludzi goni, obopzy dymia....chyba niemieckie bratwursty wendzom.big_grinbig_grinbig_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > ale tu rozmawiamy o Niemcach Zorro smile
  >
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  >
  > > pacz pan, pacz....jakie problemy!big_grinbig_grinbig_grin
  > > wyborcza.pl/1,75248,15316309,Artysta_ze_Slaska_bierze_na_mur_minister_Bienkowska_.html


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 16:28
  zauważ, że staram się wklejać artykuły oparte na prasie niemieckiej.... smile

  1zorro-bis napisał:

  > no mowie - bac sie! Na kazdym rogu GESTAPO ludzi goni, obopzy dymia....chyba ni
  > emieckie bratwursty wendzom.big_grinbig_grinbig_grin
  > fenikss.2972 napisał:
  >
  > > ale tu rozmawiamy o Niemcach Zorro smile
 • 1zorro-bis 22.01.14, 17:19
  to oparcie to wiesz.....big_grin
  Jakbym Ci poczytal i powklejal z "Niezaleznej" albo troche z TV TRWAM to bys sam juz manatki pakowal i z Polski wial....big_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > zauważ, że staram się wklejać artykuły oparte na prasie niemieckiej.... smile
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  >
  > > no mowie - bac sie! Na kazdym rogu GESTAPO ludzi goni, obopzy dymia....ch
  > yba ni
  > > emieckie bratwursty wendzom.big_grinbig_grinbig_grin
  > > fenikss.2972 napisał:
  > >
  > > > ale tu rozmawiamy o Niemcach Zorro smile


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 17:46
  dlatego też nie słucham ani nie oglądam tego badziewia


  1zorro-bis napisał:

  > to oparcie to wiesz.....big_grin
  > Jakbym Ci poczytal i powklejal z "Niezaleznej" albo troche z TV TRWAM to bys sa
  > m juz manatki pakowal i z Polski wial....big_grin
 • 1zorro-bis 22.01.14, 17:57
  o przepraszam.....smirk To Ty nie.....patryjota??!!:_Dbig_grinbig_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > dlatego też nie słucham ani nie oglądam tego badziewia
  >
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  >
  > > to oparcie to wiesz.....big_grin
  > > Jakbym Ci poczytal i powklejal z "Niezaleznej" albo troche z TV TRWAM to
  > bys sa
  > > m juz manatki pakowal i z Polski wial....big_grin


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 18:00
  jeśli kontakt z tymi śmiesznymi mediami wyznacza patriotyzm - to przyznaję publicznie że w takim razie patriotą nie jestem i nigdy nie będę big_grin

  1zorro-bis napisał:
  > o przepraszam.....smirk To Ty nie.....patryjota??!!:_Dbig_grinbig_grin
 • fenikss.2972 22.01.14, 16:13
  denerwuję się faktem, że polskie problemy używane są jako argumenty antypolskie
  po latach jednak przesiąka się rasizmem i mentalnością ksenofobów
  ja - mogę ubolewać nad głupotą polskich lekarzy, bo ja tu żyję - za zachodnią granicą problemem jest np. używanie przez firmy farmaceutyczne ludzi do doświadczeń. Przy udziale i indywidualnych zyskach lekarzy.

  1zorro-bis napisał:

  > polskie problemy znasz? To czemu sie denerwujesz? Ja nie znam i dlatego czasem
  > sie dziwie.....big_grinbig_grinbig_grin
 • 1zorro-bis 22.01.14, 16:20
  wiesz co cie powiem kogut? Wiesz co mnie przez dwa tygodnie w Polsce wkuuuuuuuo?
  Polska TV a raczej OGROM kretynskich reklam. Reklam, ktore powinny byc w wiekszosci zakazane bo ludzi oglupiaja i sa SZKODLIWE!!! A prym wiedzie....FARMACJA. Horror! Ogladasz film 10 minut - przerwa - i....15 minut kretynskie reklamy. HORROR! I najgorsze jest to, ze to na publicznych kanalach....smirk
  fenikss.2972 napisał:

  > denerwuję się faktem, że polskie problemy używane są jako argumenty antypolskie
  > po latach jednak przesiąka się rasizmem i mentalnością ksenofobów
  > ja - mogę ubolewać nad głupotą polskich lekarzy, bo ja tu żyję - za zachodnią g
  > ranicą problemem jest np. używanie przez firmy farmaceutyczne ludzi do doświadc
  > zeń. Przy udziale i indywidualnych zyskach lekarzy.
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  >
  > > polskie problemy znasz? To czemu sie denerwujesz? Ja nie znam i dlatego c
  > zasem
  > > sie dziwie.....big_grinbig_grinbig_grin


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • tan.nawe 22.01.14, 16:26
  1zorro-bis napisał:

  > wiesz co cie powiem kogut? Wiesz co mnie przez dwa tygodnie w Polsce wkuuuuuuuo
  > ?
  > Polska TV a raczej OGROM kretynskich reklam. Reklam, ktore powinny byc w wieksz
  > osci zakazane bo ludzi oglupiaja i sa SZKODLIWE!!! A prym wiedzie....FARMACJA.
  > Horror! Ogladasz film 10 minut - przerwa - i....15 minut kretynskie reklamy. HO
  > RROR! I najgorsze jest to, ze to na publicznych kanalach....smirk


  Eee, na publicznych to chyba tylko między filmami bloki reklamowe dają.
  Ale fakt, te idiotyczne reklamy to plaga!
  A jak to wygląda u Ciebie, w Reichu? Nie ma reklam? Czy są, ale tylko mądre?

 • 1zorro-bis 22.01.14, 17:17
  reklamy sa. Na publicznych pare sekund. Na prywatnych wiecej i tez troche durnych i szkodliwaych z farmacji. Ale takiego nadmiaru i tak oglupiajacych jak w polskiej TV to nie!!!!big_grin
  tan.nawe napisała:

  > 1zorro-bis napisał:
  >
  > > wiesz co cie powiem kogut? Wiesz co mnie przez dwa tygodnie w Polsce wkuu
  > uuuuuo
  > > ?
  > > Polska TV a raczej OGROM kretynskich reklam. Reklam, ktore powinny byc w
  > wieksz
  > > osci zakazane bo ludzi oglupiaja i sa SZKODLIWE!!! A prym wiedzie....FARM
  > ACJA.
  > > Horror! Ogladasz film 10 minut - przerwa - i....15 minut kretynskie rekla
  > my. HO
  > > RROR! I najgorsze jest to, ze to na publicznych kanalach....smirk

  >
  > Eee, na publicznych to chyba tylko między filmami bloki reklamowe dają.
  > Ale fakt, te idiotyczne reklamy to plaga!
  > A jak to wygląda u Ciebie, w Reichu? Nie ma reklam? Czy są, ale tylko mądre?
  >


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 17:44
  tylko że niektóre nasze TV to kooperacje z udziałem spółek zagranicznych - więc kto dyktuje ten trend... ? smile

  1zorro-bis napisał:

  > reklamy sa. Na publicznych pare sekund. Na prywatnych wiecej i tez troche durny
  > ch i szkodliwaych z farmacji. Ale takiego nadmiaru i tak oglupiajacych jak w po
  > lskiej TV to nie!!!!big_grin

 • 1zorro-bis 22.01.14, 17:56
  ten trynd....dyktowal swego czasu tow. Decymbal.big_grin
  Teraz ten trynd dyktuje.....money, money!big_grinbig_grinbig_grin
  To TV 1 i TV 2 juz nie polskie?smirk
  fenikss.2972 napisał:

  > tylko że niektóre nasze TV to kooperacje z udziałem spółek zagranicznych - więc
  > kto dyktuje ten trend... ? smile
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  >
  > > reklamy sa. Na publicznych pare sekund. Na prywatnych wiecej i tez troche
  > durny
  > > ch i szkodliwaych z farmacji. Ale takiego nadmiaru i tak oglupiajacych ja
  > k w po
  > > lskiej TV to nie!!!!big_grin
  >


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 17:58
  polskie polskie - ale przesz mają prezesów tak ? a prezes musi zarabiać tak ? big_grin big_grin big_grin

  1zorro-bis napisał:

  > ten trynd....dyktowal swego czasu tow. Decymbal.big_grin
  > Teraz ten trynd dyktuje.....money, money!big_grinbig_grinbig_grin
  > To TV 1 i TV 2 juz nie polskie?smirk
 • fenikss.2972 22.01.14, 16:26
  dlatego nie mogłem się doczekać nowego kompa big_grin bo stary nie dawał rady z grafiką big_grin

  kobieta po traumie u psychologa - (żart obiegowy, dość u nas znany)
  - no więc siedzę sobie z rodziną, oglądam pasjonujące reklamy....................a tu nagle przerwa na film !!!


  nas te reklamy wkurwiają bezgranicznie. Już próbowali to unormować, ale jak na razie z bardzo mizernym skutkiem.

  1zorro-bis napisał:

  > wiesz co cie powiem kogut? Wiesz co mnie przez dwa tygodnie w Polsce wkuuuuuuuo
  > ?
  > Polska TV a raczej OGROM kretynskich reklam. Reklam, ktore powinny byc w wieksz
  > osci zakazane bo ludzi oglupiaja i sa SZKODLIWE!!! A prym wiedzie....FARMACJA.
  > Horror! Ogladasz film 10 minut - przerwa - i....15 minut kretynskie reklamy. HO
  > RROR! I najgorsze jest to, ze to na publicznych kanalach....smirk
 • 1zorro-bis 22.01.14, 16:03
  ja mysle, ze Ty takie wolisz.....big_grin
  Kolorki.big_grin
  fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2151281,2,59,jelennarykowisku.html
  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • 1zorro-bis 22.01.14, 16:04
  albo takie?big_grinbig_grinbig_grin
  images4.fotosik.pl/126/3eb9bd910ff2ab37.jpg
  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 16:07
  noooooooooo
  staropolskie klimaty big_grin

  1zorro-bis napisał:

  > albo takie?big_grinbig_grinbig_grin
  > images4.fotosik.pl/126/3eb9bd910ff2ab37.jpg
 • fenikss.2972 22.01.14, 16:06
  kolorki ujdą, przynajmniej nie bolą w oczka big_grin

  1zorro-bis napisał:

  > ja mysle, ze Ty takie wolisz.....big_grin
  > Kolorki.big_grin
  > fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2151281,2,59,jelennarykowisku.html
 • 1zorro-bis 22.01.14, 16:09
  a to, moze byc - czy tez oczka bola?big_grinbig_grinbig_grin
  upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/67/Warszawa-Pazdziernik_E_Dwurnika.jpg
  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 16:14
  a tak to i ja potrafię big_grin

  1zorro-bis napisał:

  > a to, moze byc - czy tez oczka bola?big_grinbig_grinbig_grin
  > upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/67/Warszawa-Pazdziernik_E_Dwurnika.jpg
 • 1zorro-bis 22.01.14, 16:22
  tak? Potrafisz? Gdybys potrafil to bys Porsche w garazu mial. jak on.....big_grinbig_grinbig_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > a tak to i ja potrafię big_grin
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  >
  > > a to, moze byc - czy tez oczka bola?big_grinbig_grinbig_grin
  > > upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/67/Warszawa-Pazdziernik_E_Dwurnika.jpg


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 16:32
  porsche to samochodzik podstarzałych tatuśków przechodzących trzecią młodość albo gówniarzy synków bogatych tatusiów, Do żadnej grupy z wymienionych nie należę. A co do kasy - już tu niedawno ustaliliśmy, że wartość dzieła kształtuje marketing, moda, popyt i znajomości a nie faktyczny talent z dobrym warsztatem twórcy smile

  1zorro-bis napisał:

  > tak? Potrafisz? Gdybys potrafil to bys Porsche w garazu mial. jak on.....big_grinbig_grinbig_grin
 • 1zorro-bis 22.01.14, 17:21
  tak? To Picasso tez chyba talentu nie mial.....big_grinbig_grinbig_grin
  www.20min.ch/dyim/ed4338/B.M220,0/images/content/1/7/3/17327367/11/1.jpg
  fenikss.2972 napisał:

  > porsche to samochodzik podstarzałych tatuśków przechodzących trzecią młodość al
  > bo gówniarzy synków bogatych tatusiów, Do żadnej grupy z wymienionych nie należ
  > ę. A co do kasy - już tu niedawno ustaliliśmy, że wartość dzieła kształtuje mar
  > keting, moda, popyt i znajomości a nie faktyczny talent z dobrym warsztatem twó
  > rcy smile
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  >
  > > tak? Potrafisz? Gdybys potrafil to bys Porsche w garazu mial. jak on.....
  > big_grinbig_grinbig_grin


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 17:47
  ja bym tego nie chciał, nawet gdyby za darmo dawali big_grin

  1zorro-bis napisał:

  > tak? To Picasso tez chyba talentu nie mial.....big_grinbig_grinbig_grin
  > www.20min.ch/dyim/ed4338/B.M220,0/images/content/1/7/3/17327367/11/1.jpg
  > fenikss.2972 napisał:
 • 1zorro-bis 22.01.14, 17:57
  ......a kosztuje pare milionow....big_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > ja bym tego nie chciał, nawet gdyby za darmo dawali big_grin
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  >
  > > tak? To Picasso tez chyba talentu nie mial.....big_grinbig_grinbig_grin
  > > www.20min.ch/dyim/ed4338/B.M220,0/images/content/1/7/3/17327367/11/1.jpg
  > > fenikss.2972 napisał:


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 18:00
  tym bardziej nie chcę big_grin big_grin big_grin

  1zorro-bis napisał:

  > ......a kosztuje pare milionow....big_grin
 • tan.nawe 22.01.14, 15:11
  fenikss.2972 napisał:

  > nie chcę uznania


  Rozumiem, ale i tak Ci go nie cofnę. smile

  A jeśli chodzi o to, co poniżej, to... mam tak samo.

  > mam dość rzygania w moim kierunku - dość obsrywania i żerowania na każdej złej,
  > tragicznej, czy nawet śmiesznej informacji - dotyczącej MOJEGO kraju - a służą
  > cej jako pożywka hienom


  Smutne jednak, że te hieny to często niby "prawdziwi patrioci" są...
 • 1zorro-bis 22.01.14, 15:14
  patryjoci?big_grin
  Tacy?smirk
  tadeo-art.pl/obrazy/457.jpg
  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • tan.nawe 22.01.14, 15:20
  1zorro-bis napisał:

  > patryjoci?big_grin
  > Tacy?smirk


  No mniej więcej. big_grin
  Plus ci "wyjechani". Niektórzy. wink
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:25
  weź mi idź z tymi kolorkami suspicious

  1zorro-bis napisał:

  > patryjoci?big_grin
  > Tacy?smirk
  > tadeo-art.pl/obrazy/457.jpg
 • 1zorro-bis 22.01.14, 15:54
  Ty daltonista chyba jestes.....big_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > weź mi idź z tymi kolorkami suspicious
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  >
  > > patryjoci?big_grin
  > > Tacy?smirk
  > > tadeo-art.pl/obrazy/457.jpg


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 16:00
  akurat w tej sytuacji byłbym szczęśliwy, gdybym był big_grin big_grin big_grin

  1zorro-bis napisał:
  > Ty daltonista chyba jestes.....big_grin
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:27
  czemu nie czepi się tego co ma u siebie !!
  nosz kurwa, naprawdę rzygać się chce

  i nie sorry za słownictwo

  tan.nawe napisała:
  > Smutne jednak, że te hieny to często niby "prawdziwi patrioci" są...
 • 1zorro-bis 22.01.14, 14:54
  no, a w Hameryce to murzynow bija......big_grin
  tan.nawe napisała:

  > 1zorro-bis napisał:
  >
  > > Kogut.....ales mnie wystarszyl! Chyba w innym kraju zyje.

  >
  > Nie żyjesz w innym kraju, Zorro. Feniks tylko doskonale wykazał, że o ka
  > żdym kraju można i dobrze i źle. I obie opinie będą prawdziwe.
  >
  > Feniksie, wyrazy uznania!
  >
  >
  >
  >
  >


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 14:59
  nie tylko, Indiańców też
  że o Muzułmanach nie wspomnę....

  1zorro-bis napisał:
  > no, a w Hameryce to murzynow bija......big_grin
 • 1zorro-bis 22.01.14, 15:09
  Muzulmanow to do takiego amerykanskiego.....Lager. Zamykaja.big_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > nie tylko, Indiańców też
  > że o Muzułmanach nie wspomnę....
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  > > no, a w Hameryce to murzynow bija......big_grin


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:24
  nooo
  które ponoć w Polsce było big_grin

  1zorro-bis napisał:
  > Muzulmanow to do takiego amerykanskiego.....Lager. Zamykaja.big_grin
 • fenikss.2972 22.01.14, 14:38
  Dyplomatyczny skandal. Niemcy odnalazły kolekcję skradzionych podczas wojny dzieł, ale ich nie upublicznią

  W Monachium odnaleziono gigantyczny zbiór ponad 1,4 tys. obrazów skradzionych w czasie II Wojny Światowej. Nie wiadomo jednak, czy dzieła trafią z powrotem w ręce właścicieli – Niemcy chronią gigantyczną kolekcję zasłaniając się prawem podatkowym.

  Skandal dyplomatyczny na linii Warszawa–Berlin – pisze "Rzeczpospolita". Chodzi o liczący niemal półtora tysiąca obrazów zbiór, znaleziony niedawno w monachijskim mieszkaniu Corneliusa Gurlitta, którego ojciec na polecenie Hitlera rekwirował dzieła sztuki ofiarom nazizmu – także w Polsce.

  natemat.pl/81169,dyplomatyczny-skandal-niemcy-odnalazly-kolekcje-skradzionych-podczas-wojny-dziel-ale-ich-nie-upublicznia
 • fenikss.2972 22.01.14, 14:40
  Skandal w Niemczech: minister oświaty oskarżona o plagiat. Niemcy nie tak uczciwi, jak nam się wydaje?

  Niemiecka minister oświaty Annette Schavan dopuściła się plagiatu swojej rozprawy doktorskiej. Uniwersytet w Duesseldorfie odebrał jej za to tytuł naukowy, a kariera polityczna pani minister wisi na włosku. To kolejny, podobny skandal w Niemczech w ciągu ostatnich kilku lat. My wciąż uważamy Niemców za porządnych, uczciwych i ułożonych. Ale czy w wyobrażeniach nie lukrujemy naszych sąsiadów?

  natemat.pl/49819,skandal-w-niemczech-minister-oswiaty-oskarzona-o-plagiat-niemcy-nie-tak-uczciwi-jak-nam-sie-wydaje
 • fenikss.2972 22.01.14, 14:45
  Fałszerstwa w prestiżowym plebiscycie "Motorwelt" podważają wyniki wszelkich innych testów i rankingów sygnowanych przez ADAC
  /AFP

  Sceptycy, twierdzący, że niemiecka motopotęga to kolos na glinianych nogach, zwykła ściema oparta na utrwalaniu stereotypów i marketingowych sztuczkach, niespodziewanie dostali do ręki bardzo poważny argument - skandal w ADAC, czyli Allgemeiner Deustcher Automobil-Club.

  Czytaj więcej na www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-wielka-motoryzacyjna-afera-w-niemczech,nId,1092464?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 • 1zorro-bis 22.01.14, 14:51
  FAKT. Moj Merol ledwo jezdzi. Dlatego mam jeszc Kocurka w zapasie....big_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > Fałszerstwa w prestiżowym plebiscycie "Motorwelt" podważają wyniki wszelkich in
  > nych testów i rankingów sygnowanych przez ADAC
  > /AFP
  >
  > Sceptycy, twierdzący, że niemiecka motopotęga to kolos na glinianych nogach, zw
  > ykła ściema oparta na utrwalaniu stereotypów i marketingowych sztuczkach, niesp
  > odziewanie dostali do ręki bardzo poważny argument - skandal w ADAC, czyli Allg
  > emeiner Deustcher Automobil-Club.
  >
  > Czytaj więcej na www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-wielka-motoryzacyjna-afera-w-niemczech,nId,1092464?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 14:58
  no
  u nas to ich już nawet kraść nie chcą .... big_grin

  przepraszam..................że co masz.....???? big_grin big_grin big_grin

  1zorro-bis napisał:
  > FAKT. Moj Merol ledwo jezdzi. Dlatego mam jeszc Kocurka w zapasie....big_grin
 • 1zorro-bis 22.01.14, 15:08
  Kocurka......i to w dodatku...baaaaardzo starego. Kocisko jest troszeczke ode mnie mlodsze. Ale tylko troszeczke.smirk
  fenikss.2972 napisał:

  > no
  > u nas to ich już nawet kraść nie chcą .... big_grin
  >
  > przepraszam..................że co masz.....???? big_grin big_grin big_grin
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  > > FAKT. Moj Merol ledwo jezdzi. Dlatego mam jeszc Kocurka w zapasie....big_grin


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:21
  ahaaaaaaaaaa

  ...............cokolwiek to znaczy.... big_grin

  1zorro-bis napisał:

  > Kocurka......i to w dodatku...baaaaardzo starego. Kocisko jest troszeczke ode m
  > nie mlodsze. Ale tylko troszeczke.smirk

 • 1zorro-bis 22.01.14, 14:50
  kurde....musze chyba kkraty w oknach wstawic.smirk No bo "gwiazdy2 juz znikaja....big_grin
  A jak mi podprowadza lusterka to sie zaczne pakowac.big_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > Skandal w Niemczech: minister oświaty oskarżona o plagiat. Niemcy nie tak uc
  > zciwi, jak nam się wydaje?

  >
  > [b]Niemiecka minister oświaty Annette Schavan dopuściła się plagiatu swojej roz
  > prawy doktorskiej. Uniwersytet w Duesseldorfie odebrał jej za to tytuł naukowy[
  > /b], a kariera polityczna pani minister wisi na włosku. To kolejny, podobny ska
  > ndal w Niemczech w ciągu ostatnich kilku lat. My wciąż uważamy Niemców za porzą
  > dnych, uczciwych i ułożonych. Ale czy w wyobrażeniach nie lukrujemy naszych sąs
  > iadów?
  >
  > natemat.pl/49819,skandal-w-niemczech-minister-oswiaty-oskarzona-o-plagiat-niemcy-nie-tak-uczciwi-jak-nam-sie-wydaje


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 14:56
  odkręcaj na noc, albo przywiąż do każdego po rottweilerze big_grin big_grin big_grin

  1zorro-bis napisał:
  > kurde....musze chyba kkraty w oknach wstawic.smirk No bo "gwiazdy2 juz znikaja....
  > big_grin
  > A jak mi podprowadza lusterka to sie zaczne pakowac.big_grin

 • 1zorro-bis 22.01.14, 15:04
  mam nieodkrecane. A moj ostani pies juz jest na wiecznych lowach....
  fenikss.2972 napisał:

  > odkręcaj na noc, albo przywiąż do każdego po rottweilerze big_grin big_grin big_grin
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  > > kurde....musze chyba kkraty w oknach wstawic.smirk No bo "gwiazdy2 juz znika
  > ja....
  > > big_grin
  > > A jak mi podprowadza lusterka to sie zaczne pakowac.big_grin
  >


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:20
  bierz następnego smile

  1zorro-bis napisał:

  > mam nieodkrecane. A moj ostani pies juz jest na wiecznych lowach....
 • 1zorro-bis 22.01.14, 14:48
  stary numer. Beda wiekszosc oddawac.
  big_grinfenikss.2972 napisał:

  > Dyplomatyczny skandal. Niemcy odnalazły kolekcję skradzionych podczas wojny dzi
  > eł, ale ich nie upublicznią
  >
  > W Monachium odnaleziono gigantyczny zbiór ponad 1,4 tys. obrazów skradzionyc
  > h w czasie II Wojny Światowej.
  Nie wiadomo jednak, czy dzieła trafią z powr
  > otem w ręce właścicieli – Niemcy chronią gigantyczną kolekcję zasłaniając
  > się prawem podatkowym.
  >
  > Skandal dyplomatyczny na linii Warszawa–Berlin – pisze "Rzeczpospol
  > ita". Chodzi o liczący niemal półtora tysiąca obrazów zbiór, znaleziony nied
  > awno w monachijskim mieszkaniu Corneliusa Gurlitta, którego ojciec na polecenie
  > Hitlera rekwirował dzieła sztuki ofiarom nazizmu – także w Polsce.

  >
  > natemat.pl/81169,dyplomatyczny-skandal-niemcy-odnalazly-kolekcje-skradzionych-podczas-wojny-dziel-ale-ich-nie-upublicznia


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 14:55
  powinni
  bo artefakty pochodzą z grabieży
  tylko z tego co czytam - prokuratura i rząd robią wszystko - żeby sobie skradzione dobra zatrzymać.

  1zorro-bis napisał:
  > stary numer. Beda wiekszosc oddawac.
 • 1zorro-bis 22.01.14, 15:04
  nieprawda. wiekszosc obrazow jego ojciec legalnie kupil. Gdyby nie kupil to zostalyby zniszczone. a ojciec byl pol-Zydem i mial niesamowite szczescie.
  A to co w Polsce pisza to w wiekszosci bzdury. Niestety.
  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:18
  1zorro-bis napisał:

  > nieprawda. wiekszosc obrazow jego ojciec legalnie kupil. Gdyby nie kupil to zos
  > talyby zniszczone. a ojciec byl pol-Zydem i mial niesamowite szczescie.
  > A to co w Polsce pisza to w wiekszosci bzdury. Niestety.

  o to to ..... big_grin
 • tan.nawe 22.01.14, 15:23
  fenikss.2972 napisał:

  > 1zorro-bis napisał:
  >
  > > A to co w Polsce pisza to w wiekszosci bzdury. Niestety.
  >
  > o to to ..... big_grin


  I to co o Polsce piszą to też w większości bzdury. Na szczęście! big_grin
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:28
  bo to jest logiczne że w Polsce piszą o Polsce, oraz o innych krajach tendencyjnie - tak jak wszędzie to działa w drugą stronę

  tan.nawe napisała:
  > I to co o Polsce piszą to też w większości bzdury. Na szczęście! big_grin
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:33
  to lecimy dalej


  Niemcy: Skandal korupcyjny w firmie ubezpieczeniowej Debeka
  Analizy
  2013-11-20
  Konrad Popławski

  11 listopada niemiecka prokuratura postawiła zarzuty nielegalnego pozyskiwania informacji od urzędników państwowych jednej z czołowych firm ubezpieczeniowych Debeka. Urzędnicy mieli w zamian za pieniądze i nagrody rzeczowe przekazywać firmie dane osób z różnych urzędów państwowych, które mogły być zainteresowane produktami finansowymi, takimi jak na ubezpieczenia medyczne w momencie decyzji o odejściu na emeryturę. Według śledczych w ten sposób do kieszeni około 10 tys. urzędników mogło nielegalnie trafić w ostatnich latach 100 mln euro.

  Komentarz

  Do tej pory Debeka była uważana za firmę ubezpieczeniową, która odniosła największy sukces w ostatnich kilkunastu latach na rynku ubezpieczeniowym. Postawione zarzuty pokazują jednak, że jej sukcesy nie byłyby zapewne możliwe bez powiązań z urzędnikami państwowymi, których ubezpieczanie stanowi dla firmy jedno z najważniejszych źródeł dochodów. Według części komentatorów cały model funkcjonowania przedsiębiorstwa może być zagrożony po rezygnacji z systemu nielegalnych prowizji.

  www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2013-11-20/niemcy-skandal-korupcyjny-w-firmie-ubezpieczeniowej-debeka
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:36
  a teraz - tendencyjność mediów

  Skandal! Niemcy piszą o "polskim nazistowskim obozie"

  Autor: Andrzej Przybylski (zredagowany przez: Krzysztof Krzak, Christiano Carmelli)

  Słowa kluczowe: Niemieckie media o obozach koncentracyjnych, MSZ protestuje, Niemcy, oprawcy hitlerowscy

  2013-10-14 20:01:54

  Niemiecka prasa pisze wciąż o „polskich obozach”. Szef polskiej dyplomacji wielokrotnie zapewniał, że już od wielu lat MSZ prowadzi niezwykle intensywną kampanię informacyjno - edukacyjną, mającą na celu uświadomienie istoty historii nazistowskich obozów koncentracyjnych. Stało się jednak inaczej.

  A jednak skandal!

  Niemiecki „Saechsische Zeitung” poinformował swoich czytelników, iż w związku z 70. rocznicą wybuchu buntu żydowskich więźniów w niemieckim obozie zagłady Sobibór. Opisane zdarzenie miało miejsce, jak napisano, w "polskim" i to w dodatku "nazistowskim obozie zagłady" (polnischen NS-Vernichtungslager).

  Jak fałszowana jest historia

  Media niemieckie zamiast pisać o tym, że więźniów mordowano w niemieckich obozach, używają różnego rodzaju zmian określeń, byle tylko ani razu słowo „niemiecki” nie ukazało się w takim zdaniu. Często jako wybieg używa się określenia np. „nazistowski obóz koncentracyjny”, SS-Lager (obóz SS) lub KZ - Lager (czyli po prostu obóz koncentracyjny).

  W ostatnim okresie czasu w niemieckiej prasie, pewno celowo, pojawiła się nazwa „NS-vernichtungslager Sobibór” z oryginalną polską pisownią „ó”, której w języku niemieckim nie ma, więc czytelnik musi wręcz odnieść wrażenie, że ten „NS” czyli nazistowski obóz zagłady jednak był polski.

  interia360.pl/swiat/artykul/skandal-niemcy-pisza-o-polskim-nazistowskim-obozie,64917#utm_medium=frame&utm_campaign=wyrzucenie_z_ramki&utm_source=www.wykop.pl
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:38
  Skandal w Niemczech: ADAC od lat manipuluje danymi

  Klub motoryzacyjny ADAC od lat manipulował wynikami konkursu o nagrodę „Złoty Anioł”, rankingu najwyżej cenionych samochodów w Niemczech. Image klubu jest poważnie nadwyrężony.

  www.dw.de/skandal-w-niemczech-adac-od-lat-manipuluje-danymi/a-17373411
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:39

  Skandal! Niemcy sprzedawali Asadowi chemikalia do produkcji broni chemicznej!
  ASAD, broń chemiczna, niemcy, rebelianci, Syria, SYRIA KONFLIKT, SYRIA WOJNA
  Niemcy wyeksportowali do Syrii setki tysięcy ton chemikaliów. Substancje mogły posłużyć do produkcji broni chemicznej.

  Skandal w Niemczech. Według "Die Welt" eksportowane do Syrii chemikalia mogły posłużyć dyktatorowi Baszarowi al-Asadowi (48 l.) do produkcji broni chemicznej! Także sarinu, którym w sierpniu zostało otrutych 1,4 tysiąca cywilów pod Damaszkiem.

  www.se.pl/wydarzenia/swiat/skandal-niemcy-sprzedawali-asadowi-chemikalia-do-produkcji-broni-chemicznej_356040.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:41

  Niemcy: skandal w Aldi. Krępowali folią, grozili zamknięciem w chłodni
  afp / Małgorzata Matzke Deutsche Welle
  20.09.2013 19:37

  Jeden z menedżerów Aldiego z okrucieństwem traktował uczniów zawodu: krępował ich za pomocą taśmy foliowej, mazał flamastrem po twarzy i groził, że zamknie ich w chłodni.
  W centralnym magazynie dyskontowej sieci Aldi-Sued w Mahlbergu dochodziło do skandalicznego traktowania uczniów zawodu, którzy podpadli menedżerowi czy innym pracownikom tej placówki. Przywiązywali oni młodych, uczących się zawodu pracowników do betonowych filarów, krępując ich foliową taśmą. Folia była tak napięta, że nie mogłam oddychać - powiedziała jedna z ofiar szykan w rozmowie z "Der Spiegel". Twarze unieruchomionych uczniów mazali flamastrami.

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14642618,Niemcy__skandal_w_Aldi__Krepowali_folia__grozili_zamknieciem.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:43
  04 października 2013, 12:20
  Skandal w Niemczech. Szara eminencja postkomunistów "była agentką Stasi"

  Szef klubu parlamentarnego niemieckiej Lewicy Gregor Gysi zabiega o utworzenie koalicji z SPD i Zielonymi jako lewicowej alternatywy wobec rządu kanclerz Angeli Merkel, tymczasem jego prawa ręka w Bundestagu była agentką Stasi - ujawnia "Die Welt".

  www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/skandal-w-niemczech-szara-eminencja-postkomunistow-byla-agentka-stasi,360082.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:45
  big_grin big_grin big_grin

  W Niemczech wybuchł skandal w wyniku utajnienia raportu na temat UFO
  admin, wt., 2013-11-26 20:48

  Kilka dni temu niemiecki parlament, Bundestag, ponownie odmówił ujawnienia tajnego raportu o UFO. Wielu badaczy zjawisk paranormalnych domaga się odtajnienia raportu agregującego informacje na temat niezidentyfikowanych obiektów latających.

  innemedium.pl/wiadomosc/w-niemczech-wybuchl-skandal-w-wyniku-utajnienia-raportu-temat-ufo
 • wirujacypunkt 22.01.14, 15:46
  Jaki z tego wszystkiego wniosek?
  A no taki, że cudze widzi się pod lasem, a swojego nie widać pod nosem.
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:49
  DOKŁADNIE !!

  chociaż przecież my nie robimy tego, co zrobiłem teraz, mało tego - nie raz dyskutujemy tu o NASZYCH problemach - nie raz ostro i krytycznie, bo te problemy dotyczą nas. Więc my doskonale swoje widzimy.... smile

  wirujacypunkt napisał:

  > Jaki z tego wszystkiego wniosek?
  > A no taki, że cudze widzi się pod lasem, a swojego nie widać pod nosem.
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:54
  Medyczny skandal w Niemczech

  Wykop
  Drukuj

  Napisał(a): Krzysztof Kęciek w wydaniu 21/2013.

  Zachodnie firmy farmaceutyczne płaciły władzom NRD za prowadzenie medycznych testów na ludziach. Jak wynika z dokumentów, w procederze tym brały udział wszystkie znaczące wtedy koncerny, m.in. Bayer, Schering, Pfizer czy Sandoz. Za jednego pacjenta cierpiący na dotkliwy brak dewiz rząd w Berlinie Wschodnim inkasował przeciętnie 3800 marek zachodnich (1950 euro). Za jedno studium kliniczne – do 800 tys. Chorzy często nie wiedzieli, że uczestniczą w eksperymentalnej terapii. Ludziom poważnie chorym na serce zamiast niezbędnych leków podawano placebo. Lekarstwa testowano także na wcześniakach i alkoholikach.

  Zachodnie koncerny wykorzystywały obywateli NRD jako króliki doświadczalne


  Lekarz Ulrich Moebius, znany z krytycznego stosunku do przemysłu farmaceutycznego, powiedział przed kamerami publicznej telewizji MDR: „Obywatele NRD stali się dla Zachodu swoistymi królikami doświadczalnymi. W ten sposób mieszkańcy Niemiec Zachodnich byli chronieni przed potencjalnie szkodliwymi lekarstwami. Kliniki NRD stały się dla międzynarodowej branży farmaceutycznej prawdziwym darem. Koncerny za niewielkie pieniądze otrzymywały dobrą jakość testów”.


  Już w 1991 r. niemieckie media informowały o tym nieco makabrycznym sojuszu „zachodniej żądzy zysku z komunistycznym brakiem skrupułów”, jak ujęła to monachijska „Süddeutsche Zeitung”, ale kontrolę przeprowadzono tylko w dwóch klinikach Berlina Wschodniego. W końcu 2012 r. zakładano, że proceder odbywał się na ograniczoną skalę. Uznano, że na zlecenie zachodnich firm farmaceutycznych w NRD dokonano 165 testów różnych lekarstw z udziałem kilku tysięcy pacjentów. W ubiegłym tygodniu magazyn „Der Spiegel” opublikował jednak artykuł oparty na dokumentach znalezionych w archiwach ministerstwa zdrowia, ministerstwa bezpieczeństwa państwowego (STASI) oraz instytutu ds. lekarstw Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Akta świadczą, że „NRD stała się prawdziwym rajem dla międzynarodowych firm medycznych, pragnących tanio i w sekrecie testować nowe lekarstwa”. W latach 1985-1989 koncerny te zapłaciły władzom w Berlinie Wschodnim za 600 badań klinicznych, które przeprowadzono w 50 klinikach z udziałem ponad 50 tys. pacjentów. Testowano leki antydepresyjne, przeciwko nadciśnieniu, preparaty do chemioterapii, lekarstwa na serce. Tylko koncern Schering, obecnie będący częścią firmy Bayer, oceniał, że na testy lekarstw w berlińskiej klinice Charité powinien przeznaczyć 6 mln marek rocznie. W ramach zapłaty władze NRD otrzymywały także zachodnią aparaturę medyczną.


  www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/medyczny-skandal-niemczech

 • 1zorro-bis 22.01.14, 15:58
  Kogut.....a na Hawajach malpy banany kradna! Turystom!!!big_grinbig_grinbig_grin
  Tam sa dopiero afery....smirk
  Poszukaj! Poszukaj!big_grinbig_grinbig_grin

  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 16:03
  jak jakiś Hawajczyk napisze o Polakach że to złodzieje - to poszukam.... smile

  1zorro-bis napisał:

  > Kogut.....a na Hawajach malpy banany kradna! Turystom!!!big_grinbig_grinbig_grin
  > Tam sa dopiero afery....smirk
  > Poszukaj! Poszukaj!big_grinbig_grinbig_grin
  >
 • 1zorro-bis 22.01.14, 16:05
  Hawajczyk? Hawaje to przeca.......Hameryka!big_grinbig_grinbig_grin
  A "polish joke" tam co niemiara...big_grinbig_grinbig_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > jak jakiś Hawajczyk napisze o Polakach że to złodzieje - to poszukam.... smile
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  >
  > > Kogut.....a na Hawajach malpy banany kradna! Turystom!!!big_grinbig_grinbig_grin
  > > Tam sa dopiero afery....smirk
  > > Poszukaj! Poszukaj!big_grinbig_grinbig_grin
  > >


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 16:08
  ale tu ich nie widziałem i żaden Hamerykaniec jak na razie nie szydzi TU z mojego kraju smile


  1zorro-bis napisał:

  > Hawajczyk? Hawaje to przeca.......Hameryka!big_grinbig_grinbig_grin
  > A "polish joke" tam co niemiara...big_grinbig_grinbig_grin
  > fenikss.2972 napisał:
  >
  > > jak jakiś Hawajczyk napisze o Polakach że to złodzieje - to poszukam....
  > smile
  > >
  > > 1zorro-bis napisał:
  > >
  > > > Kogut.....a na Hawajach malpy banany kradna! Turystom!!!big_grinbig_grinbig_grin
  > > > Tam sa dopiero afery....smirk
  > > > Poszukaj! Poszukaj!big_grinbig_grinbig_grin
  > > >
  >
  >
 • 1zorro-bis 22.01.14, 16:17
  a kto szydzi Kopgut, kto?big_grin

  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 16:22
  hieny Zorro hieny smile

  1zorro-bis napisał:

  > a kto szydzi Kopgut, kto?big_grin
  >
 • 1zorro-bis 22.01.14, 16:25
  takie hieny?big_grin
  raster.art.pl/gallery/artists/dwurnik/dwurnik_obcasy.jpg
  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • wirujacypunkt 22.01.14, 15:58
  Zgoda, dyskutujemy i widzimy, ale pogadajmy o rasiźmie.
  Ta zaraza staje się problem całej Europy, narodowcy wszędzie podnoszą głowy, a politycy
  pytani co z tym zrobić, bardzo często nie odpowiadają albo bagtelizują problem.
  Tak nie powinno być.
 • fenikss.2972 22.01.14, 16:02
  tak, sama pisałaś o akcji bojówek przeciwko Romom niedawno.
  u nas mieszka, pracuje, przebywa - coraz więcej przedstawicieli różnych ras, kultur i wyznań i problem rasizmu również się pogłębia. Nie bez znaczenia jest tu hegemonia kościoła kat.

  wirujacypunkt napisał:

  > Zgoda, dyskutujemy i widzimy, ale pogadajmy o rasiźmie.
  > Ta zaraza staje się problem całej Europy, narodowcy wszędzie podnoszą głowy, a
  > politycy
  > pytani co z tym zrobić, bardzo często nie odpowiadają albo bagtelizują problem.
  > Tak nie powinno być.
 • wirujacypunkt 22.01.14, 16:13
  fenikss.2972 napisał:

  > tak, sama pisałaś o akcji bojówek przeciwko Romom niedawno.
  > u nas mieszka, pracuje, przebywa - coraz więcej przedstawicieli różnych ras, ku
  > ltur i wyznań i problem rasizmu również się pogłębia. Nie bez znaczenia jest tu
  > hegemonia kościoła kat.


  To prawda, że kosciół jako hegemon macza w tym wszystkim palce i to jest podłe.
  Wróciłeś do problemów zwiazanych z Romami w moim miescie.
  Problem jest nadal, bo narodowcy nie spasowali. Na stronie internetowej mojego miasta
  pokazała się informacja o wrednych plamach naszych miejscowych łysych chłopaczków
  i nikt nie zareagował na to, informacja wisi nadal, a powinna być wykasowana. Uważam, że
  powino zacząc się od takich małych rzeczy i nie powino się sluchać wrzasków o wolności
  slowa i wolności wypowiedzi.
  Nigdy w tym przypadku !!!


 • fenikss.2972 22.01.14, 16:20
  kiedyś pisałem tu o przykładzie, jeszcze mi bliższym, bo z mojej klatki wieżowca. Mieszka tu rodzina Muzułmanów.
  Przemili, kulturalni ludzie.
  problemem - jak dla mnie bardzo rażącym - jest sytuacja wśród mieszkańców.
  Te wszystkie świętojebliwe kościółkowe - co to mają zawsze tyle do powiedzenia w sprawach kultury, wychowania etc - odwracają głowy w drugą stronę, mijając sąsiadów Muzułmanów - po chamsku udając, że nie słyszą - dzień dobry.

  wirujacypunkt napisał:

  > fenikss.2972 napisał:
  >
  > > tak, sama pisałaś o akcji bojówek przeciwko Romom niedawno.
  > > u nas mieszka, pracuje, przebywa - coraz więcej przedstawicieli różnych r
  > as, ku
  > > ltur i wyznań i problem rasizmu również się pogłębia. Nie bez znaczenia j
  > est tu
 • wirujacypunkt 22.01.14, 16:36
  fenikss.2972 napisał:

  > kiedyś pisałem tu o przykładzie, jeszcze mi bliższym, bo z mojej klatki wieżowc
  > a. Mieszka tu rodzina Muzułmanów.
  > Przemili, kulturalni ludzie.
  > problemem - jak dla mnie bardzo rażącym - jest sytuacja wśród mieszkańców.
  > Te wszystkie świętojebliwe kościółkowe - co to mają zawsze tyle do powiedzenia
  > w sprawach kultury, wychowania etc - odwracają głowy w drugą stronę, mijając są
  > siadów Muzułmanów - po chamsku udając, że nie słyszą - dzień dobry.
  >

  Z Muzulamanami sprawa chyba tak wygląda, że nie dość, iż nie są katolikami, to jest podejrzenie, że każdy Muzułamin nosi w kieszeni materiał wybuchowy, ktory prawdopodobnie
  zaraz odpali. Nie myślą kościółkowi o tym, że Oni prawdopodobnie ze swoich Ojczyzn uciekli
  by uchronić się przed przemocą.
  Jeszcze zdanie o moim mieście.
  Zadziwia mnie jedna sprawa. Nasi łysonie, nie chcą w Zabrzu Romów, nie chcą w Zabrzu Niemców, ale nie protestują przeciw Turkom, ktorzy u nas też mieszkają i mają w centrum miasta kilka knajpek.
 • fenikss.2972 22.01.14, 16:42
  no właśnie - całkowity brak zrozumienia i tolerancji

  a ci u Ciebie to może mają jakiś harmonogram zadym ?

  wirujacypunkt napisał:

  > Z Muzulamanami sprawa chyba tak wygląda, że nie dość, iż nie są katolikami, to
  > jest podejrzenie, że każdy Muzułamin nosi w kieszeni materiał wybuchowy, ktory
  > prawdopodobnie
  > zaraz odpali. Nie myślą kościółkowi o tym, że Oni prawdopodobnie ze swoich Ojcz
  > yzn uciekli
  > by uchronić się przed przemocą.
  > Jeszcze zdanie o moim mieście.
  > Zadziwia mnie jedna sprawa. Nasi łysonie, nie chcą w Zabrzu Romów, nie chcą w Z
  > abrzu Niemców, ale nie protestują przeciw Turkom, ktorzy u nas też mieszkają i
  > mają w centrum miasta kilka knajpek.
  >
  >
  >
  >
  >
  >
  >
  >
 • wirujacypunkt 22.01.14, 16:56
  O harmonogramie zadymy, też pmyślałam.
  Być może chcą się ''bawić'' etapami.
  Kto ich dziewne myślenie zrozumie? Mam wrazenie, że Oni sami nie zawsze wiedzą czego chcą, a co najdziwniejsze, nazywając siebie patriotami, nie znając historii własnego kraju.


  fenikss.2972 napisał:

  > no właśnie - całkowity brak zrozumienia i tolerancji


  > >
  > >
  > >
  > >
 • fenikss.2972 22.01.14, 17:41
  bo to jest dokładnie jak u Krasickiego we fraszce -
  "Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny."

  wirujacypunkt napisał:

  > O harmonogramie zadymy, też pmyślałam.
  > Być może chcą się ''bawić'' etapami.
  > Kto ich dziewne myślenie zrozumie? Mam wrazenie, że Oni sami nie zawsze wiedzą
  > czego chcą, a co najdziwniejsze, nazywając siebie patriotami, nie znając histor
  > ii własnego kraju.
 • wirujacypunkt 22.01.14, 19:08
  fenikss.2972 napisał:

  > bo to jest dokładnie jak u Krasickiego we fraszce -
  > "Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny."
  >

  Rozumki małe i fraszka mogłaby być podsumowaniem, bo i Tomorrow belongs to me, jeszcze nie śpiewają, ale buźki coraz groźniejsze się robią.
  Wystarczy porównać wydarzenia w Warszawie z dwóch ostatnich lat. Chodzi mi o obchody Święta Niepodległości.
  To towarzystwo powinno być zdelegalizowane, nalepiej natychmiat.
  Podstwy prawne są, przecież nie raz już łamali Konstytucje.

 • fenikss.2972 22.01.14, 19:14
  no niestety - i tu widać niemoc i bezradność państwa i potężne luki prawne, które by umożliwiły załatwienie tych problemów raz a dobrze - ale przecież posłowie nie mają czasu na takie bzdury jak nowelizacja prawa.... smile

  wirujacypunkt napisał:

  > Rozumki małe i fraszka mogłaby być podsumowaniem, bo i Tomorrow belongs to me
  > , jeszcze nie śpiewają, ale buźki coraz groźniejsze się robią.
  > Wystarczy porównać wydarzenia w Warszawie z dwóch ostatnich lat. Chodzi mi o ob
  > chody Święta Niepodległości.
  > To towarzystwo powinno być zdelegalizowane, nalepiej natychmiat.
  > Podstwy prawne są, przecież nie raz już łamali Konstytucje.
  >
  >
  >
  >
  >
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:58
  Skandal inwigilacyjny: Niemcy ofiarą czy sprawcą
  2013-11-04 19:42:44 CRI
  W ciągu minionych pięciu lat Niemcy, Francja, Hiszpania i Szwecja nawiązały ścisłą współpracę i prowadziły szeroko zakrojoną inwigilację w internecie oraz podsłuchy - pisze brytyjska gazeta "Guardian".

  Autor tekstu, powołując się na źródła Edwarda Snowdena stwierdził, iż akcje inwigilacyjne polegały na bezpośrednim podłączeniu się do kabla optycznego i były prowadzone przy tajnej współpracy z firmami telekomunikacyjnymi.

  Wiadomość brytyjskiego czasopisma wstrząsnęła mediami w Niemczech. Niemiecka telewizja ZDF uważa, iż relacja ta postawiła Berlin w niezwykle krępującej sytuacji, zwłaszcza, że jeszcze tydzień temu ten krytykował amerykańskie podsłuchy. Frankfurter Allgemeine Zeitung napisał z kolei, iż coraz ciężej jest ocenić, czy Niemcy były ofiarą inwigilacji, czy też może jej sprawcą.

  polish.cri.cn/1364/2013/11/04/241s121730.htm
 • 1zorro-bis 22.01.14, 15:53
  tak? a to ciekawe.....big_grin
  Bo w Reichu pisza, ze polska to najlepiej rozwijajacy sie kraj z bylego Ost-bloku....big_grin
  To bzdura?big_grinbig_grinbig_grin
  Patrz pan, patrz pan jakie te Niemce klamliwe. Som.big_grin
  tan.nawe napisała:

  > fenikss.2972 napisał:
  >
  > > 1zorro-bis napisał:
  > >
  > > > A to co w Polsce pisza to w wiekszosci bzdury. Niestety.
  > >
  > > o to to ..... big_grin

  >
  > I to co o Polsce piszą to też w większości bzdury. Na szczęście! big_grin


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 15:57
  prosiłem, żebyś nie przeszkadzał
  rusza Cię to ? To przynajmniej wiesz teraz jak czujemy się my - czytając o Polakach złodziejach, bandytach, pijakach, biedakach, głupkach, malwersantach, polactwie itp
  nie przeszkadzaj....

  1zorro-bis napisał:

  > tak? a to ciekawe.....big_grin
  > Bo w Reichu pisza, ze polska to najlepiej rozwijajacy sie kraj z bylego Ost-blo
  > ku....big_grin
  > To bzdura?big_grinbig_grinbig_grin
  > Patrz pan, patrz pan jakie te Niemce klamliwe. Som.big_grin
 • tan.nawe 22.01.14, 16:04
  1zorro-bis napisał:

  > tak? a to ciekawe.....big_grin
  > Bo w Reichu pisza, ze polska to najlepiej rozwijajacy sie kraj z bylego Ost-blo
  > ku....big_grin
  > To bzdura?:
  Dbig_grinbig_grin

  Nie! big_grin

  Ale teraz porzekadła:
  1."Wyjątek potwierdza regułę".
  2."Nie sądź dnia przed wieczorem"
  3."Jedna jaskółka wiosny nie czyni" (nawet w Reichu! - dopisek mój)

  > Patrz pan, patrz pan jakie te Niemce klamliwe. Som.big_grin

  A co! Też im się może zdarzyć, że gdy skłamią, to prawdę powiedzą. big_grin

  P.S. Ja nie "pan". suspicious
 • wirujacypunkt 22.01.14, 16:22
  Zorro, niedawno w prasie niemieckiej pisano, że Polacy pracujący w Niemczech, są jednymi
  z najlpepszych pracowników, a takze, że dzięki temu są godni szacunku.
  Czy też klamali ? big_grin
 • 1zorro-bis 22.01.14, 16:24
  no, jak to niemiecka prasa pisala to na pewno klamstwo.big_grinbig_grinbig_grin
  wirujacypunkt napisał:

  > Zorro, niedawno w prasie niemieckiej pisano, że Polacy pracujący w Niemczech, s
  > ą jednymi
  > z najlpepszych pracowników, a takze, że dzięki temu są godni szacunku.
  > Czy też klamali ? big_grin


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • wirujacypunkt 22.01.14, 16:39

  Ty jednak chcesz oberwać big_grinbig_grinbig_grin


  1zorro-bis napisał:

  > no, jak to niemiecka prasa pisala to na pewno klamstwo.big_grinbig_grinbig_grin
  > wirujacypunkt napisał:
  >
  > > Zorro, niedawno w prasie niemieckiej pisano, że Polacy pracujący w Niemcz
  > ech, s
  > > ą jednymi
  > > z najlpepszych pracowników, a takze, że dzięki temu są godni szacunku.
  > > Czy też klamali ? big_grin
  >
  >
 • fenikss.2972 22.01.14, 16:44
  tak grozisz i grozisz a my czekamy wciąż na widowisko !!! big_grin big_grin big_grin lej go !! big_grin

  wirujacypunkt napisał:
  > Ty jednak chcesz oberwać big_grinbig_grinbig_grin
  >
 • wirujacypunkt 22.01.14, 17:09
  No wiesz, ja tylko tak lubię sobe pogadać, postraszyć.
  Lać nie będę biednego emiganta.


  fenikss.2972 napisał:

  > tak grozisz i grozisz a my czekamy wciąż na widowisko !!! big_grin big_grin big_grin lej go !! :
  > D
  >
  > wirujacypunkt napisał:
  > > Ty jednak chcesz oberwać big_grinbig_grinbig_grin
  > >
 • fenikss.2972 22.01.14, 17:42
  przesz się chwali, że bogaty big_grin
  lej i pacz czy równo puchnie !! big_grin big_grin big_grin

  wirujacypunkt napisał:

  > No wiesz, ja tylko tak lubię sobe pogadać, postraszyć.
  > Lać nie będę biednego emiganta.
 • 1zorro-bis 22.01.14, 17:55
  bogaty?smirk W....przezycia!big_grinbig_grinbig_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > przesz się chwali, że bogaty big_grin
  > lej i pacz czy równo puchnie !! big_grin big_grin big_grin
  >
  > wirujacypunkt napisał:
  >
  > > No wiesz, ja tylko tak lubię sobe pogadać, postraszyć.
  > > Lać nie będę biednego emiganta.


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 17:57
  no fakt
  byle mercem zasuwa a kociaki trzyma w garażu big_grin big_grin big_grin

  1zorro-bis napisał:
  > bogaty?smirk W....przezycia!big_grinbig_grinbig_grin
 • 1zorro-bis 22.01.14, 17:58
  bo Kocurka szanowac trza....big_grin
  To emeryt przeca....smirk
  fenikss.2972 napisał:

  > no fakt
  > byle mercem zasuwa a kociaki trzyma w garażu big_grin big_grin big_grin
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  > > bogaty?smirk W....przezycia!big_grinbig_grinbig_grin


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 18:01
  nie dość że kociaki w garażu, zamiast na salonach. to jeszcze stare big_grin
  ech....................... big_grin big_grin big_grin

  1zorro-bis napisał:

  > bo Kocurka szanowac trza....big_grin
  > To emeryt przeca....smirk
 • 1zorro-bis 22.01.14, 20:04
  to Ty nie wiesz ze stare jest dobre wino i takie......kocurki?big_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > nie dość że kociaki w garażu, zamiast na salonach. to jeszcze stare big_grin
  > ech....................... big_grin big_grin big_grin
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  >
  > > bo Kocurka szanowac trza....big_grin
  > > To emeryt przeca....smirk


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 22.01.14, 20:06
  wino - zgoda
  ale kociaki to ja wolę młodsze big_grin big_grin big_grin

  1zorro-bis napisał:
  > to Ty nie wiesz ze stare jest dobre wino i takie......kocurki?big_grin
 • 1zorro-bis 23.01.14, 08:19
  nie myl kociaka z Kocurkiem.....smirk
  Kociak ma dwie nozki a Kocurek cztery kola.....big_grin
  fenikss.2972 napisał:

  > wino - zgoda
  > ale kociaki to ja wolę młodsze big_grin big_grin big_grin
  >
  > 1zorro-bis napisał:
  > > to Ty nie wiesz ze stare jest dobre wino i takie......kocurki?big_grin


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,244778,Bistro.html
 • fenikss.2972 23.01.14, 09:26
  a że ja nie wiem co to, więc po korekcie wychodzi mi obraz starego homo na wózku, mieszkającego w garażu ...smile

  1zorro-bis napisał:

  > nie myl kociaka z Kocurkiem.....smirk
  > Kociak ma dwie nozki a Kocurek cztery kola.....big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka