Dodaj do ulubionych

Spec od wygadywania głupot...

16.02.14, 09:09
"Zdaniem lidera Twojego Ruchu Janusza Palikota, ministerstwo kultury powinno wspierać te instytucje, z których ma pożytek. - A jaki pożytek będzie z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego? - pytał Palikot. Jak dodał, "to nie jest muzeum państwowe, ani muzeum kultury, to jest muzeum kościelne, a na to nie można - zgodnie z konstytucją - dawać pieniędzy"."
wiadomosci.onet.pl/kraj/twoj-ruch-domaga-sie-dymisji-ministra-kultury-bogdana-zdrojewskiego/53j3v
Tyle lat już w polityce i nadal cymbał nie wie co to jest państwo i co to jest społeczeństwo.
Edytor zaawansowany
  • fenikss.2972 16.02.14, 10:41
    pamiętam, że jak zaczął świrować, dużo ludzi tu było za nim. Bo był inny, bo się wyróżniał, bo kasę ma swoją, na tyle dużą, że nie polazł tam dla kasy....itp.
    Czasem zdarzało mu się nawet coś mądrego chlapnąć. Niestety - jedyny obraz Palikota jaki się utrwalił, to pajac z wibratorem i resztą heppeningów w sejmie.
  • piotr_57 16.02.14, 12:12
    A dla mnie to taki pajac, który postawił na skrajny antyklerykalizm. Antyklerykalizm może (dla pewne grupy) stanowić przynętę, ale nie może zastąpić programu partii, a tego Palikot ani napisać, ani "zamówić" nie potrafi.
  • fenikss.2972 16.02.14, 12:22
    bo widzisz, ten skrajny antyklerykalizm ma silne podstawy w sytuacji u nas. Lubelszczyzna to naprawdę zagłębie moherów - gdzie się nie obejrzysz, to albo bank albo kościół. Pamiętam, że nawet kiedy w wyborach w całym kraju wygrywały lewicowe partie - u nas zawsze niezmiennie pisy i te skrajnie prawicowe. Wyludniło się z młodych - chyba najbardziej wyemigrowane województwo - zostały babcie kościółkowe i wszystko się wkoło tego kręci. Czasem naprawdę aż razi. U nas ogólnie jest taki podział na skrajności - albo rozmodlone do granic, albo kategorycznie anty. I takie nastroje panują od dawna. Głównie dzięki temu się wybił, kiedy wziął rozwód z PO. Ma zadatki na showmena, który sprytnie podłapuje nastroje ludzi i to wykorzystuje.
    Natomiast to pajacowanie może i było zabawnym novum na początku, na wiecach i imprezach plenerowych. Tyle, że po zdobyciu poparcia, zbudowanego na wielu obietnicach, poszedł pajacować do sejmu, zapominając, że ludziom się naprawdę udzieliła "przebojowość" i uwierzyli, że coś dla nas zrobi. A tu dupa.
  • ulisses-achaj 16.02.14, 21:33
    Cóż, może jestem "zacofany", ale uważa, że jeśli związek wyznaniowy chce stworzyć ente muzeum które ma być jego własnością i powielać program innych własnych muzeów, na wybudowanie go powinni zrzucić się wierni. I tylko oni. Dobrowolnie.

--
    Ulisses
  • fenikss.2972 16.02.14, 21:38
    czemu zacofany
    w sumie, to każdy z obecnych u nas związków wyznaniowych powinien teraz wyciągnąć łapkę
  • ulisses-achaj 16.02.14, 22:45
    Właśnie. I dlatego w tym przypadku jestem po stronie Palikota. Kościół przyzwyczajony został przez polityków że samo wyciągniecie przez niego łapki po dotacje równa się jej otrzymaniu. W kraju o demokratycznej konstytucji, który zamieszkuje 40% katolików tzw. "czynnych" argument o 95 % "woli społeczeństwa " to absurd. Dlatego bliższe mi jest to postrzeganie państwa i społeczeństwa, które prezentuje Palikot, niż "bogoojczyźniane" dojenie nas wszystkich na rzecz KK kiedy jednocześnie rząd oszczędza na najpilniejszych potrzebach społecznych.
    --
    Ulisses
  • fenikss.2972 16.02.14, 23:06
    z jednej strony - ok
    z drugiej - Palikot naprawdę wykorzystał nastroje ludzi - dla własnych celów
    bo zadyma z tymi milionami nie podoba się wielu
    u nas - jak pisałem - są dwie skrajności - albo fanatyzm, albo zdecydowane anty - on po prostu postawił na ludzi przed 50 rokiem życia.
    ale formalnie - dla regionu, który reprezentuje - nic kompletnie z tego nie wynika
  • ulisses-achaj 16.02.14, 23:11
    A znasz polityka, który nie wykorzystuje określonych sytuacji dla swoich celów? Moim zdaniem dla regiony takiego jak Twój, to co głosi Palikot, ale przecież nie tylko on, gdyby zostało wysłuchane, mogłoby być tylko korzystne. Z perspektywy centrum kraju jesteście czymś w rodzaju lennego księstwa KK....
    --
    Ulisses
  • fenikss.2972 16.02.14, 23:13
    dooobrze powiedziane - u nas ta mafia rządzi....
  • izydor88 17.02.14, 08:20
    Do plusów Palikota należy jeszcze - dobry rzecznik Rozenek i przeproszenie się z feministkami.
    --
    Klara
  • piotr_57 17.02.14, 09:41
    ulisses-achaj napisał:

> Cóż, może jestem "zacofany", ale uważa, że jeśli związek wyznaniowy chce stworz
    > yć ente muzeum które ma być jego własnością i powielać program innych własnych
    > muzeów, na wybudowanie go powinni zrzucić się wierni. I tylko oni. Dobrowolnie.

Na stadiony powinni się zrzucić kibole, na ścieżki rowerowe cykliści, na restauracje pijacy, na szkoły ci co mają dzieci, na drogi ci co mają samochody, na czołgi żołnierze, na statki marynarze itd, itd. Tylko po jaki ..uj nam wówczas państwo, wraz z jego ogromną administracją, z budżetu której Palikot kilka lat korzystał?
    >
    >
  • ulisses-achaj 17.02.14, 09:47
    Zrzucili sie na Licheń. I jakoś nikomu się to nie wydawało ani dziwne ani zdrożne. To co piszesz to zwykła demagogia.
    Czego bronisz w tej konkretnej sprawie? Wiesz chyba ile rocznie KK wypompowuje z budżetu państwa , czyli z naszych portfeli także? Na pewno wiesz.
    --
    Ulisses
  • piotr_57 17.02.14, 10:04
    ulisses-achaj napisał:

> Czego bronisz w tej konkretnej sprawie?

Bronie prządku w prowadzeniu dysputy publicznej! Bronię poziomu argumentacji, którego należy oczekiwać od polityków.

Wiesz chyba ile rocznie KK wypompowuje
    > z budżetu państwa , czyli z naszych portfeli także? Na pewno wiesz.

Nie wiem, bo mnie to niewiele interesuje. Gdyby mnie to interesowało to poczytałbym ustawę budżetową na ten rok i wykonanie budżetu za ubiegły rok, i bym wiedział. Ale mnie ta wiedza nie jest do niczego potrzebna. KK jest taką samą instytucją pożytku publicznego jak dziesiątki i setki innych. Wszystkie one "wiszą" u klamki administracji i szukają finansowania w zakładkach budżetowych. Jeżeli Ci nie pasuje sposób wydawania publicznych pieniędzy, to szukaj rozwiązania w kartce wyborczej. Innego w demokracji nie ma. Obwinianie KK o to, że jest sprawniejszy od innych, w wyszarpywaniu publicznej kasy, jest tylko objawem frustracji tych, którzy na ten poziom wspiąć się nie potrafią!
  • fenikss.2972 17.02.14, 10:27
    całkiem niedawno uważałeś, że moje oburzenie na zachowanie poseł profesor jest bezzasadne, ponieważ utopią jest wymagać od posłów i polityków kultury.
    Nie lubię Palikota, ale na pewno reprezentuje sobą o niebo wyższy poziom jak baba od miłości do odbytu.

co do kościółka

Dz.U. z 2013 poz. 1169 • Brzmienie od 3 października 2013
    USTAWA z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej
    Art. 43. 1. Inwestycje sakralne i kościelne są finansowane ze środków własnych kościelnych osób prawnych.
  • piotr_57 17.02.14, 10:41
    fenikss.2972 napisał:

> całkiem niedawno uważałeś, że moje oburzenie na zachowanie poseł profesor jest
    > bezzasadne, ponieważ utopią jest wymagać od posłów i polityków kultury.

Toteż tu nie chodzi o kulturę tylko o rozsądek w argumentacji.

> Nie lubię Palikota, ale na pewno reprezentuje sobą o niebo wyższy poziom jak ba
    > ba od miłości do odbytu.

Nie postawiłbym na to nawet jednej złotówki. Chociaż nie jestem wielbicielem tej pani.
    >
    > co do kościółka
    >
    > Dz.U. z 2013 poz. 1169 • Brzmienie od 3 października 2013
    > USTAWA z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rze
    > czypospolitej Polskiej
    > Art. 43. 1. Inwestycje sakralne i kościelne są finansowane ze środków własny
    > ch kościelnych osób prawnych.

"Sakralne i kościelne"! Nie wiem jaki status ma to muzeum, które otrzymało dotację, ale znając kk jestem na 99,99% pewien, że znał ten przepis zanim wystąpił o dotację.
  • fenikss.2972 17.02.14, 10:50
    piotr_57 napisał:
    > Toteż tu nie chodzi o kulturę tylko o rozsądek w argumentacji.

no i mi mniej więcej o to chodziło w kontekście poseł profesor.

> Nie postawiłbym na to nawet jednej złotówki. Chociaż nie jestem wielbicielem te
    > j pani.

to nie szulernia, tylko obserwacja.

> > co do kościółka

> "Sakralne i kościelne"! Nie wiem jaki status ma to muzeum, które otrzyma
    > ło dotację, ale znając kk jestem na 99,99% pewien, że znał ten przepis zanim wy
    > stąpił o dotację.

tak, zapewne będzie to muzeum Disneylandu

W przypadku instytucji muzealnych trzeba pamiętać, że zrezygnowaliśmy z wielu przedsięwzięć muzealnych wątpliwych, natomiast pozostały te, które są pryncypialnie ważne. Polska narracja jest przekazywana zarówno poprzez osoby takie jak z jednej strony Fryderyk Chopin, a z drugiej kardynał Wyszyński i Jan Paweł II - tak minister kultury Bogdan Zdrojewski odpierał w TVP Info zarzuty w związku z przekazaniem 6 mln zł na budowę Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego w Świątyni Opatrzności Bożej.

[...]Minister podkreślił, że jego rolą jest rozstrzygać, czy państwo powinno partycypować w budowie danego muzeum, a on podjął taką, a nie inną decyzję. - Mnie interesuje, aby to było muzeum ciekawe, dobre i niedrogie. Gdyby to był odrębny budynek, to byłoby dwukrotnie droższe - zaznaczył.

tak więc status muzeum mamy mniej więcej nakreślony - ma to być instytucja ściśle powiązana z religią KK.

kto jak kto, ale Ty zapewne wiesz doskonale, że prawo jest po to, żeby niektórzy mogli je sprytnie obchodzić smile
  • fenikss.2972 17.02.14, 10:59
    żeby zatkać gęby tym, co podnieśli wrzaski o jakieś głupie 6 milionów -

Kościół prawosławny dostanie prawie 13 mln zł z Ministerstwa Kultury. Skończą się zarzuty ws. 6 mln na Muzeum Jana Pawła II?

różnica polega na tym, że obiekty te są wpisane do rejestru zabytków.

Siedem prawosławnych cerkwi zostanie wyremontowanych ze środków przyznanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dotacja pokryje 85 proc. kosztów projektu.

Pieniądze przeznaczone zostaną na gruntowną renowację siedmiu zabytkowych cerkwi na Lubelszczyźnie i Podlasiu: na Świętej Górze Grabarce, w Hrubieszowie, Lublinie, Tomaszowie Lubelskim, Sławatyczach i Kobylanach oraz w Białowieży. Celem tych prac jest przywrócenie dawnej świetności tym cennym zabytkom architektury i sztuki sakralnej.

wpolityce.pl/wydarzenia/74381-kosciol-prawoslawny-dostanie-prawie-13-mln-zl-z-ministerstwa-kultury-skoncza-sie-zarzuty-ws-6-mln-na-muzeum-jana-pawla-ii

Dz.U. z 2013 poz. 1169 • Brzmienie od 3 października 2013
    USTAWA z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej

Art. 41.

2. Inwestycją sakralną jest budowa, rozbudowa, odbudowa kościoła lub kaplicy, a także adaptacja innego budynku na cele sakralne.

Art. 43. 1. Inwestycje sakralne i kościelne są finansowane ze środków własnych kościelnych osób prawnych.

2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do inwestycji mających na celu stworzenie warunków do działania duszpasterstwa wojskowego oraz duszpasterstwa specjalnego w zakładach państwowych.

3. Na odbudowę i utrzymanie dóbr kultury stanowiących własność kościelnych osób prawnych będą udzielane dotacje państwowe na podstawie odrębnych przepisów.
  • 1zorro-bis 17.02.14, 11:05
    jak to dobrze ze ja z KK nie mam nic wspolnego.....smirk
    Moge tylko obserwowac i sie dziwic.
    A w Niemczech jakis pajac-biskup wydal 41 milionow Euro na renowacje swojej rezydencji. Pieniadze te byly ze skladek wiernych. Byly przeznaczone na....zapomogi dla biednych wielodzietnych rodzin.....smirk

--
    ble, ble, ble.....pic mi sie chce!
  • fenikss.2972 17.02.14, 11:14
    mi widoki z okien, na jednym osiedlu, przesłaniają 3 kościoły.

1zorro-bis napisał:

> jak to dobrze ze ja z KK nie mam nic wspolnego.....smirk
    > Moge tylko obserwowac i sie dziwic.
    > A w Niemczech jakis pajac-biskup wydal 41 milionow Euro na renowacje swojej rez
    > ydencji. Pieniadze te byly ze skladek wiernych. Byly przeznaczone na....zapomog
    > i dla biednych wielodzietnych rodzin.....smirk
    >
  • piotr_57 17.02.14, 11:08
    fenikss.2972 napisał:

> Art. 41.
    >
    > 2. Inwestycją sakralną jest budowa, rozbudowa, odbudowa kościoła lub kaplicy
    > , a także adaptacja innego budynku na cele sakralne.

No właśnie. Czyli nowo budowane muzeum, nie jest inwestycją sakralną smile przecież to jasne- aż boli big_grin
    >
  • fenikss.2972 17.02.14, 11:12
    ależ jest jak najbardziej smile
    muzeum ma powstać na terenie obiektu sakralnego, tematyka muzeum jest ściśle sakralna smile
    jest to więc rozbudowa obiektu sakralnego - czyli inwestycja sakralna, czyli nie podlega dotacjom smile
  • piotr_57 17.02.14, 11:26
    fenikss.2972 napisał:

> ależ jest jak najbardziej smile
    > muzeum ma powstać na terenie obiektu sakralnego,

Ale w przepisie nie ma, że nie może być na terenie obiektu sakralnego!!

tematyka muzeum jest ściśle sa
    > kralna smile

Taaak? Bardzo dziwne. Zarówno Wyszyński jak i JPII mają wymiar państwowo historyczny!
    Chcesz się ośmieszyć to napisz otwartym tekstem, że zarówno Wyszyński jak i JPII takiego wymiaru nie mają smile

> jest to więc rozbudowa obiektu sakralnego - czyli inwestycja sakralna, c
    > zyli nie podlega dotacjom smile

Nie, nie! W polskim prawie karnym jest zakaz stosowania wykładni rozszerzającej! Jest zakaz rozbudowy obiektu sakralnego", ale nie ma zakazu budowania obiektu świeckiego na terenie kościelnym smile To dwie, zupełnie różne sprawy.
    Uwierz mi, że tą droga nie da się tego wygrać.
  • fenikss.2972 17.02.14, 11:35
    piotr_57 napisał:

> Ale w przepisie nie ma, że nie może być na terenie obiektu sakralnego!!

ale jest, że budowa to inwestycja.

> Taaak? Bardzo dziwne. Zarówno Wyszyński jak i JPII mają wymiar państwowo histor
    > yczny!
    > Chcesz się ośmieszyć to napisz otwartym tekstem, że zarówno Wyszyński jak i JPI
    > I takiego wymiaru nie mają smile

no to mogę się ośmieszyć i napiszę otwartym tekstem, że dla mnie takiego wymiaru nie mają. Obydwaj byli osobami kościelnymi, związanymi z grupą wyznaniową pod tytułem KK.
    Zakładając, że jestem np wiary prawosławnej, lub islamistą, lub hare kryszna, buddystą itp - te osoby kojarzą mi się z KK czyli inną wiarą. Wiarą !
    O ile się nie mylę, byli dostojnikami kościelnymi a nie państwowymi.
    Historyczną ? Może i tak. Ale takich postaci historycznych to u nas można znaleźć sporo.

> Nie, nie! W polskim prawie karnym jest zakaz stosowania wykładni rozszerzającej
    > ! Jest zakaz rozbudowy obiektu sakralnego", ale nie ma zakazu budowania obiektu
    > świeckiego na terenie kościelnym smile To dwie, zupełnie różne sprawy.
    > Uwierz mi, że tą droga nie da się tego wygrać.

Ależ ja Ci wierzę. Nie jestem prawnikiem, ale wiem, że ta praca polega na takim omijaniu i naginaniu prawa, żeby klient był zadowolony smile
  • piotr_57 17.02.14, 11:46
    fenikss.2972 napisał:

> no to mogę się ośmieszyć i napiszę otwartym tekstem, że dla mnie takiego wymiar
    > u nie mają.

Twoja sprawa. smile

> O ile się nie mylę, byli dostojnikami kościelnymi a nie państwowymi.

To co z tego ? Takie prawo ustanowili komuniści! Prymas i Papierz są osobami stricte politycznymi. Trudno przecenić wartość działań politycznych i państwotwórczych zarówno Wyszyńskiego jak i JPII. Bez Wyszyńskiego już w 50 roku bylibyśmy republiką soviecką. Bez JPII nie byłoby Solidarności, jako ruchu politycznego. Ale to już rozważania na zupełnie inny wątek.

> Historyczną ? Może

Mozę??? big_grin

Ale takich postaci historycznych to u nas można znale
    > źć sporo.

I co niby ma z tego wynikać ?
    >
    >

• fenikss.2972 17.02.14, 12:01
    piotr_57 napisał:

> Twoja sprawa. smile

pewnie, że moja - w końcu Konstytucja gwarantuje mi wolność wyznania i poglądów smile

> > O ile się nie mylę, byli dostojnikami kościelnymi a nie państwowymi.

> To co z tego ? Takie prawo ustanowili komuniści! Prymas i Papierz są osobami st
    > ricte politycznymi. Trudno przecenić wartość działań politycznych i państwotwór
    > czych zarówno Wyszyńskiego jak i JPII. Bez Wyszyńskiego już w 50 roku bylibyśmy
    > republiką soviecką. Bez JPII nie byłoby Solidarności, jako ruchu politycznego.
    > Ale to już rozważania na zupełnie inny wątek.

tak. Dzięki nim również mamy właśnie taką hegemonię KK w państwie

>
    > I co niby ma z tego wynikać ?

jak to - wszystkim postawić muzea - każdemu osobne !! - przecież państwo ma taki ogromny budżet smile
  • piotr_57 17.02.14, 12:06
    fenikss.2972 napisał:
    >
    > jak to - wszystkim postawić muzea - każdemu osobne !! - przecież państwo ma tak
    > i ogromny budżet smile

Komu stawiać muzeum a komu nie, to już decyzja demokratycznie wybranych przedstawicieli narodu. Na tym polega pośrednia demokracja.

Zobacz na przykład taki kffiatek :
    eurosport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/na-kamienice-zaluja-na-slask-wroclaw-juz-nie/q2734
    Tak sobie wybrali, tak mają smile
  • fenikss.2972 17.02.14, 12:11
    no niestety. I dlatego z czystym sumieniem na takie dictum zawsze odpowiadam - przez lata wybierałem - źle - widać się nie znam - to teraz ja tego kur...nie wybierałem big_grin

piotr_57 napisał:
    >
    > Komu stawiać muzeum a komu nie, to już decyzja demokratycznie wybranych przedst
    > awicieli narodu. Na tym polega pośrednia demokracja.
    >
    > Zobacz na przykład taki kffiatek :
    > eurosport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/na-kamienice-zaluja-na-slask-wroclaw-juz-nie/q2734
    > Tak sobie wybrali, tak mają smile
    >
  • ulisses-achaj 17.02.14, 13:43
    Bez JP nie byłoby Solidarności??? Ja śmiem twierdzić, że nie byłoby jej bez KOR, ROPCIO i i innych organizacji dysydenckich. Ciekawa teza. A Wyszyński sam pokrzyżował plany imperium?? To jeszcze ciekawsza teza.
    Kościół był potęgą, bo miał społeczne poparcie. Bywało że całkowicie irracjonalne. A i to nie zawsze, w końcu paru biskupów lud powywieszał. Rzecz w tym że nie ma żadnego porównania z przeszłością i żadnych analogi z obecną sytuacją. KK lawinowo traci wiernych a nastroje społeczne są coraz radykalniejsze. Ludzie coraz częściej mają dość KK i jego bezczelności. Stan świadomości jest ważniejszy niż czołgi i armia prawników. To tylko kwestia czasu. KK został strącony z piedestału. Nie ma już jednej obowiązującej narracji o jego zasługach i roli jaką odegrał. Twiedz że z czasem (niedługim) jego pozycja spadnie do porównywalnej jaka ma na Zachodzie. Politycy muszą liczyć sie z tymi, którzy chodzą na wybory. I upewniam Cię że kiedy badania wskażą , że wyborcy w odpowiednio dużej liczbie sa przeciwko cwaniactwu KK, nie pomoże mu ani 2000 lat historii, ani armia prawników...
    --
    Ulisses
  • 1zorro-bis 17.02.14, 14:03
    KK przehulal caly "kapital" jaki zgromadzil w latach 1945-1989.....
    Pazernosc wziela gore nad rozsadkiem.smirk

--
  • 1zorro-bis 17.02.14, 14:05
    chodzi o "kapital" zaufania w narodzie, oczywiscie.big_grin

--
  • fenikss.2972 17.02.14, 14:10
    raczej w ogólnej społeczności katolickiej

Ostatniego lata został aresztowany. Od tamtej pory włoski wymiar sprawiedliwości zyskał wgląd w pieniężne interesy Stolicy Apostolskiej. Zarządcom watykańskiego majątku oferowano "wiele, bardzo wiele korzyści" – ujawnia podczas przesłuchania Scarano. Liczne banki chciały robić interesy z kurią. Czy Jego Przewielebności nie rzuciły się w oczy pewne "specyficzne rzeczy"? – dopytuje prokurator.

Biskup, z powodu swego upodobania do banknotów 500 euro znany również jako "Don 500", nie zastanawia się zbyt długo. "Podróże, rejsy, pięciogwiazdkowe hotele, masaże i tak dalej"

wiadomosci.onet.pl/religia/masaze-i-tak-dalej/0bg4m
    1zorro-bis napisał:

> chodzi o "kapital" zaufania w narodzie, oczywiscie.big_grin
    >
  • 1zorro-bis 17.02.14, 14:12
    najbardziej interesujace w jego zyciorysie jest chyba to......" i tak dalej"big_grinbig_grinbig_grin
    --
  • fenikss.2972 17.02.14, 14:24
    zabawne jest też, że "czepianie się" klechów nie ma nic wspólnego z "czepianiem się" religii.
    Ci, którzy tak twierdzą, zwyczajnie o tej religii nie mają bladego pojęcia, bo stali się wyznawcami kleru a nie czegoś, co dawno przestało być fundamentem tej wiary.
    I stąd wrzaski, że się piętnuje pedofilów, złodziejów, naciągaczy. Jeśli to jest sedno wiary katolickiej, to ja się faktycznie takiej wiary wyrzekam.
    To środowisko z natury powinno być bez zarzutu - jako "przywódcy duchowi".
    A nie wylęgarnia wszelkiej patologii.

1zorro-bis napisał:

> najbardziej interesujace w jego zyciorysie jest chyba to......" i tak dalej"big_grin:
    > Dbig_grin
  • 1zorro-bis 17.02.14, 14:46
    no wlasnie! Religia nie ma NIC wspolnego z klechami! Do pomodlenia sie do Pana Boga ja przynajmniej posrednikow nie potrzebuje....smirk
    #
    --
  • piotr_57 17.02.14, 11:05
    fenikss.2972 napisał:

> tak więc status muzeum mamy mniej więcej nakreślony - ma to być instytucja ściś
    > le powiązana z religią KK.

Zupełnie nie rozumiem skąd taki wniosek!

>
    > kto jak kto, ale Ty zapewne wiesz doskonale, że prawo jest po to, żeby niektórz
    > y mogli je sprytnie obchodzić smile

Oczywiście, że wiem, nawet zajmuję się tym zawodowo! Ale uwierz mi, że przy kk jestem jak mrówka przy wielorybie! Nie wierz w ro, że kk można pokonać jego własną bronią, że tam siedzą idioci, którzy nie potrafią przeczytać prostego przepisu!! Kk ma całe sztaby najlepszych prawników, które szarpią kasę i bronią hierarchów. A taki Palikot jest za krotki żeby nawet najgłupszego hierarchę lekko kopnąć w zadek. Może ino ujadać jak pies pod lasem.
  • fenikss.2972 17.02.14, 11:09
    piotr_57 napisał:
    > Zupełnie nie rozumiem skąd taki wniosek!

a jednak ma podstawy, skoro nie tylko ja tak uważam smile

> Oczywiście, że wiem, nawet zajmuję się tym zawodowo! Ale uwierz mi, że przy kk
    > jestem jak mrówka przy wielorybie! Nie wierz w ro, że kk można pokonać jego wła
    > sną bronią, że tam siedzą idioci, którzy nie potrafią przeczytać prostego przep
    > isu!! Kk ma całe sztaby najlepszych prawników, które szarpią kasę i bronią hier
    > archów. A taki Palikot jest za krotki żeby nawet najgłupszego hierarchę lekko k
    > opnąć w zadek. Może ino ujadać jak pies pod lasem.

dokładnie, tu się zgadzam. Nie mniej im więcej tego szczekania, tym większe szanse, że stadko się powiększy. Nie wierzę, że da się usadzić klechów, ale próbować zawsze warto.
  • piotr_57 17.02.14, 11:29
    fenikss.2972 napisał:

>
    > a jednak ma podstawy, skoro nie tylko ja tak uważam smile

"Gówno jest super. Miliardy much nie mogą się mylić" big_grinbig_grin
    >
    > dokładnie, tu się zgadzam. Nie mniej im więcej tego szczekania, tym większe sza
    > nse, że stadko się powiększy. Nie wierzę, że da się usadzić klechów, ale próbow
    > ać zawsze warto.

Skoro tak uważasz smile

• fenikss.2972 17.02.14, 11:37
    piotr_57 napisał:

> "Gówno jest super. Miliardy much nie mogą się mylić" big_grinbig_grin

w środowisku much na pewno. Ale ja chyba wyewoluowałem ciut wyżej od muchy, więc i standardy założeń inne smile

> Skoro tak uważasz smile

zasadniczo to mi to zwisa smile
  • ulisses-achaj 17.02.14, 10:39
    " Obwinianie KK o to, że jest sprawniejszy od innych, w wyszarpywaniu publicznej kasy, jest tylko objawem frustracji tych, którzy na ten poziom wspiąć się nie potrafią! "

Waść żarty sobie stroisz???? Czy masz nas za inteligentnych inaczej??
    --
    Ulisses
  • piotr_57 17.02.14, 10:42
    ulisses-achaj napisał:
    >
    > Waść żarty sobie stroisz???? Czy masz nas za inteligentnych inaczej??

Jestem jak najbardziej poważny.
    Nie oceniam Twojej inteligencji, to również nie mój problem.
  • ulisses-achaj 17.02.14, 10:40
    "Bronie prządku w prowadzeniu dysputy publicznej! Bronię poziomu argumentacji, którego należy oczekiwać od polityków".

To bardzo szczytne, acz syzyfowe zajęcie. Vide ostatnia konferencja programowa PIS-u, ale nie tylko...
    --
    Ulisses
  • piotr_57 17.02.14, 10:43
    ulisses-achaj napisał:
    > To bardzo szczytne, acz syzyfowe zajęcie. Vide ostatnia konferencja programowa
    > PIS-u, ale nie tylko...

Robię to od 89r. Najpierw w ramach ROADU, później Unii Demokratycznej.
    Kropla drąży skałę smile
  • ulisses-achaj 17.02.14, 10:48
    Każdy ma jakąś przeszłość. Ja także. Ale to nie ma tu nic do rzeczy. Skoro nie dostrzegasz, jakich nadużyć - nie tylko moralnych - na jaką skalę dopuszcza się za przyzwoleniem polityków KK to już Twój problem. Muszę wyjść. Do.
    --
    Ulisses
  • piotr_57 17.02.14, 10:53
    ulisses-achaj napisał:

> Każdy ma jakąś przeszłość. Ja także. Ale to nie ma tu nic do rzeczy. Skoro nie
    > dostrzegasz, jakich nadużyć - nie tylko moralnych - na jaką skalę dopuszcza s
    > ię za przyzwoleniem polityków KK to już Twój problem. Muszę wyjść. Do.

Ależ ja "nadużycia" kk obserwuje blisko 50lat. Właśnie z tego typu powodów dokonałem aktu apostazji 40 lat temu. Nie widzę jednak związku miedzy tym, a głupawym kłapaniem dziobem przez Palikota. KK to wytrawny przeciwnik, bogaty i świetnie zorganizowany. Jeżeli mysli, że można go pokonać kłapiąc dziobem na wiecu, lub pisząc posta na forum to... jestem "spokojny" o jego dalsze, dostatnie bytowanie. Miłego dnia życzę.
  • fenikss.2972 17.02.14, 11:01
    to długo obserwujesz. Znaczy, że nic poza tym kłapaniem nie pozostało, bo KK jest potęgą nie do ruszenia. Można się co najwyżej zapienić, patrząc na kolejne przekręty.

piotr_57 napisał:
    > Ależ ja "nadużycia" kk obserwuje blisko 50lat. Właśnie z tego typu powodów doko
    > nałem aktu apostazji 40 lat temu. Nie widzę jednak związku miedzy tym, a głupaw
    > ym kłapaniem dziobem przez Palikota. KK to wytrawny przeciwnik, bogaty i świetn
    > ie zorganizowany. Jeżeli mysli, że można go pokonać kłapiąc dziobem na wiecu, l
    > ub pisząc posta na forum to... jestem "spokojny" o jego dalsze, dostatnie bytow
    > anie. Miłego dnia życzę.
  • piotr_57 17.02.14, 11:17
    fenikss.2972 napisał:

> to długo obserwujesz. Znaczy, że nic poza tym kłapaniem nie pozostało, bo KK je
    > st potęgą nie do ruszenia. Można się co najwyżej zapienić, patrząc na kolejne p
    > rzekręty.
    >
    Dlaczego ? Trzeba zatrudnić autorytety prawnicze zarówno do prowadzenia spraw bieżących jak i lobbowania za zmianami w prawie. Gwarantuję Ci, że na lewicy jest kilka osób posiadających odpowiednie do tego kwalifikacje. Tak się jednak głupio składa, że dwie tego typu osoby, znane mi osobiście, pracują dla kk big_grin Trzeba stworzyć program pozytywny dla partii, a nie opierać istnienia całego bytu politycznego na prostackim antyklerykalizmie. Palikot nie ma żadnego programu, bo nie ma żadnych ludzi do jego stworzenia!! Posprzedawał miejsca na listach wyborczych, prostackim dorobkiewiczom, a teraz wrzeszczy "łapaj złodzieja", wskazując na kk. Na prawdę wierzysz w to, że w ten sposób da się zbudować poważną siłę polityczną, albo wygrać z kk, na którym zęby połamali królowie, cesarze, okupanci i komuniści?
  • fenikss.2972 17.02.14, 11:25
    zgadzam się w całości, piękna wizja, choć niestety utopijna - może następne pokolenia będą mądrzejsze. Lewica ma dziś za mało do powiedzenia, a każde wystąpienie anty KK jest pożywką dla reszty, oraz pretekstem do dyskredytowania, czasem nawet mądrych głosów.
    Nie, absolutnie nie widzę Ruchu Palikota jako zalążek poważnej siły politycznej, ponieważ oparta jest na błaznowaniu.
    Ale wychodzę z założenia, że każdemu zdarza się coś mądrego palnąć - no może prawie każdemu - i zwykle nie potępiam w czambuł za całokształt.
    Głosów w tej sprawie było wiele. Dotacja zyskuje już poziom afery. A że ten dołączył ? Taki ma widać pomysł na zbijanie kapitału politycznego.
    Jest od nas - zna nastroje - wie, którą strunę ruszyć, żeby zyskać poparcie. Polityka to gra.

piotr_57 napisał:
    > Dlaczego ? Trzeba zatrudnić autorytety prawnicze zarówno do prowadzenia spraw b
    > ieżących jak i lobbowania za zmianami w prawie. Gwarantuję Ci, że na lewicy jes
    > t kilka osób posiadających odpowiednie do tego kwalifikacje. Tak się jednak głu
    > pio składa, że dwie tego typu osoby, znane mi osobiście, pracują dla kk big_grin Trz
    > eba stworzyć program pozytywny dla partii, a nie opierać istnienia całego bytu
    > politycznego na prostackim antyklerykalizmie. Palikot nie ma żadnego programu,
    > bo nie ma żadnych ludzi do jego stworzenia!! Posprzedawał miejsca na listach wy
    > borczych, prostackim dorobkiewiczom, a teraz wrzeszczy "łapaj złodzieja", wskaz
    > ując na kk. Na prawdę wierzysz w to, że w ten sposób da się zbudować poważną si
    > łę polityczną, albo wygrać z kk, na którym zęby połamali królowie, cesarze, oku
    > panci i komuniści?
  • fenikss.2972 17.02.14, 11:04
    na jakiejś podstawie to wymyślili chyba

SLD złożył w piątek zawiadomienie do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta w związku z przyznaniem przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego 6-milionowej dotacji na budowę muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Rzecznik Seremeta prokurator Mateusz Martyniuk powiedział, że zawiadomienie jeszcze nie wpłynęło. Nie chciał komentować całej sprawy.

Zdaniem SLD, Zdrojewski mógł naruszyć art. 231 kodeksu karnego (chodzi o działanie na szkodę interesu publicznego lub prywatnego przez przekroczenie przez funkcjonariusza publicznego swoich obowiązków lub niedopełnienie obowiązków).

W czwartek media informowały, że ministerstwo kultury przyznało dotację na budowę ekspozycji głównej w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, które powstaje pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich. Kwota dofinansowania wyniesie 6 mln zł.

W uzasadnieniu zawiadomienia do Seremeta Joński argumentuje, że brak jest podstawy prawnej do tego, by resort kultury dotował budowę ekspozycji głównej w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Bezprawność dotacji - według niego - wynika z rozporządzenia ministra kultury z 1 września 2005 r. w sprawie zakresu zadań objętych mecenatem państwa, szczegółowego trybu składania wniosków o udzielenie dotacji oraz trybu przekazywania i rozliczania udzielonych dotacji.

wpolityce.pl/wydarzenia/73661-postkomunistom-nie-podoba-sie-dofinansowanie-budowy-muzeum-jana-pawla-ii-przez-ministerstwo-kultury-zlozyli-zawiadomienie-o-popelnieniu-przestepstwa
  • piotr_57 17.02.14, 11:20
    fenikss.2972 napisał:

>
    > Zdaniem SLD, Zdrojewski mógł naruszyć art. 231 kodeksu karnego

Zdaniem SLD big_grin big_grin Zdrojewski mógł naruszyć... big_grin big_grin To zwykłe polityczne pierdoły!!
    >
    > W uzasadnieniu zawiadomienia do Seremeta Joński argumentuje,

Joński argumentuje big_grin big_grin

Bądź poważny smile
  • fenikss.2972 17.02.14, 11:27
    jestem. Nie chce mi się zapoznawać z argumentami, natomiast wrzucając w google hasło - 6 milionów na muzeum - wyskoczył mi akurat ten artykuł. Doniesienie do prokuratury też nic nie da - bo kościół u nas jest nietykalny. Ale zawsze to jakaś próba działania - nawet jeśli jest ono głupie.

piotr_57 napisał:
    >
    > Bądź poważny smile
  • piotr_57 17.02.14, 11:33
    fenikss.2972 napisał:

Doniesienie do
    > prokuratury też nic nie da - bo kościół u nas jest nietykalny.

Nie! Kościół jest nietykalny bo jest cwany, przebiegły, cierpliwy i mądry (a przynajmniej mądrzejszy od atakujących go!)

Ale zawsze to ja
    > kaś próba działania - nawet jeśli jest ono głupie.

Uważam inaczej - Głupie hasełka mogą tylko zniechęcić społeczeństwo do zajmowania się sprawą, jak najbardziej poważną.
    >
  • 1zorro-bis 17.02.14, 11:35
    big_grinbig_grinbig_grin
    "Dom spokojnej strosci......"
    www.touchofart.eu/galeria/Jacek_Lipowczan/No_Gender_Blessed_House_Retreat_jli57-v.jpg
    --
  • fenikss.2972 17.02.14, 11:41
    jak mi jeszcze raz strzelisz po oczach tymi kolorkami, to kurde nie wiem, co Ci zrobię suspicious
    w wersji b&w wstawiaj suspicious

1zorro-bis napisał:

> big_grinbig_grinbig_grin
    > "Dom spokojnej strosci......"
    > www.touchofart.eu/galeria/Jacek_Lipowczan/No_Gender_Blessed_House_Retreat_jli57-v.jpg
  • 1zorro-bis 17.02.14, 11:46
    zakladaj ciemne okulary.......big_grinbig_grinbig_grin
    fenikss.2972 napisał:

> jak mi jeszcze raz strzelisz po oczach tymi kolorkami, to kurde nie wiem, co Ci
    > zrobię suspicious
    > w wersji b&w wstawiaj suspicious
    >
    > 1zorro-bis napisał:
    >
    > > big_grinbig_grinbig_grin
    > > "Dom spokojnej strosci......"
    > > www.touchofart.eu/galeria/Jacek_Lipowczan/No_Gender_Blessed_House_Retreat_jli57-v.jpg

--
  • 1zorro-bis 17.02.14, 11:52
    pacz pan, pacz! Jak kolorowo......big_grinbig_grinbig_grin
    www.hans-brakhage.de/belgaraths-turmzimmer/assets/images/Bischof_van_Elst_-_Limburg_3.jpg
    --
  • fenikss.2972 17.02.14, 12:03
    i już wiadomo, skąd czerpiesz inspiracje big_grin

1zorro-bis napisał:

> pacz pan, pacz! Jak kolorowo......big_grinbig_grinbig_grin
    > www.hans-brakhage.de/belgaraths-turmzimmer/assets/images/Bischof_van_Elst_-_Limburg_3.jpg
  • 1zorro-bis 17.02.14, 12:08
    nooooooo......nareszcie !!!!big_grinbig_grinbig_grin
    fenikss.2972 napisał:

> i już wiadomo, skąd czerpiesz inspiracje big_grin
    >
    >
    > 1zorro-bis napisał:
    >
    > > pacz pan, pacz! Jak kolorowo......big_grinbig_grinbig_grin
    > > www.hans-brakhage.de/belgaraths-turmzimmer/assets/images/Bischof_van_Elst_-_Limburg_3.jpg

--
  • 1zorro-bis 17.02.14, 12:09
    czyz on nie jest.....piekny?big_grin
    www.apostolische-nachfolge.de/Trochta.jpg
    --
  • 1zorro-bis 17.02.14, 12:10
    a to jest to "biedaczysko", ktore sobie ta rezydencje za 41 milionow......big_grinbig_grinbig_grin
    www.prosieben.de/var/prosieben/storage/images/media/images/100-sekunden-limburger-bischof/6446928-1-ger-DE/100-Sekunden-Limburger-Bischof_teaser_620x348.jpg
    --
  • fenikss.2972 17.02.14, 12:13
    widać, że go zgryzoty pomarszczyły strasznie. Pewnie za mało tych datków było big_grin

1zorro-bis napisał:

> a to jest to "biedaczysko", ktore sobie ta rezydencje za 41 milionow......big_grinbig_grin:
    > D
    > www.prosieben.de/var/prosieben/storage/images/media/images/100-sekunden-limburger-bischof/6446928-1-ger-DE/100-Sekunden-Limburger-Bischof_teaser_620x348.jpg
  • fenikss.2972 17.02.14, 12:12
    lubisz chłopców w sukienkach ...? big_grin hm...... big_grin

1zorro-bis napisał:

> czyz on nie jest.....piekny?big_grin
    > www.apostolische-nachfolge.de/Trochta.jpg
  • 1zorro-bis 17.02.14, 12:22
    no, nie moja orientacja.....big_grin
    fenikss.2972 napisał:

> lubisz chłopców w sukienkach ...? big_grin hm...... big_grin
    >
    >
    > 1zorro-bis napisał:
    >
    > > czyz on nie jest.....piekny?big_grin
    > > www.apostolische-nachfolge.de/Trochta.jpg

--
  • fenikss.2972 17.02.14, 12:24
    bo wiesz, jakby co, to u nas w Lublinie z tego leczą.... big_grin

1zorro-bis napisał:

> no, nie moja orientacja.....big_grin
  • 1zorro-bis 17.02.14, 12:34
    no, ten tez "wyleczyl" kase z 41 milionow. Euro.big_grin
    www.mittelhessen.de/cms_media/module_img/279/139801_1_articleorg_urn_newsml_dpa_com_20090101_130910_99_05482_large_4_3.jpg
    --
  • 1zorro-bis 17.02.14, 12:36
    a ten patrzy co mu z nieba kapnie......big_grinbig_grinbig_grin
    cdn1.spiegel.de/images/image-80390-panoV9-abcd.jpg
    --
  • fenikss.2972 17.02.14, 12:38
    aż dziw bierze, że nie sypią się gromy.... smile

1zorro-bis napisał:

> a ten patrzy co mu z nieba kapnie......big_grinbig_grinbig_grin
    > cdn1.spiegel.de/images/image-80390-panoV9-abcd.jpg
  • 1zorro-bis 17.02.14, 12:55
    no, ten to z Trabanta raczej nie wysiada.....big_grinbig_grinbig_grin
    image1-cdn.n24.de/image/3946110/1/large16x9/jfl/bischof_580x325.jpg
    --
  • tan.nawe 17.02.14, 13:09
    1zorro-bis napisał:

> a ten patrzy co mu z nieba kapnie
    ......big_grinbig_grinbig_grin

Oj, chyba coś bardzo nieprzyjemnego mu kapnie! sad
    Albowiem na obliczu maluje mu się przerażenie wielkie...
  • 1zorro-bis 17.02.14, 13:32
    poczatek kariery i....po 20-to latach.big_grinbig_grinbig_grin
    www.muenchner-kirchenradio.de/uploads/pics/woelki-wiesemann.jpg?PHPSESSID=aa19dbf3b519af3fd3a537478556b89b
    --
  • fenikss.2972 17.02.14, 12:37
    jak widać, patologia kościoła jest nie problemem krajowym, ale jest to patologia całej organizacji. Nie do ruszenia.

1zorro-bis napisał:

> no, ten tez "wyleczyl" kase z 41 milionow. Euro.big_grin
    > www.mittelhessen.de/cms_media/module_img/279/139801_1_articleorg_urn_newsml_dpa_com_20090101_130910_99_05482_large_4_3.jpg
  • 1zorro-bis 17.02.14, 12:53
    niestety, tak na to wyglada....smirk
    fenikss.2972 napisał:

> jak widać, patologia kościoła jest nie problemem krajowym, ale jest to patologi
    > a całej organizacji. Nie do ruszenia.
    >
    >
    > 1zorro-bis napisał:
    >
    > > no, ten tez "wyleczyl" kase z 41 milionow. Euro.big_grin
    > > www.mittelhessen.de/cms_media/module_img/279/139801_1_articleorg_urn_newsml_dpa_com_20090101_130910_99_05482_large_4_3.jpg

--
  • fenikss.2972 17.02.14, 13:03
    a nam faktycznie pozostało poszczekać tylko

1zorro-bis napisał:

> niestety, tak na to wyglada....smirk
  • fenikss.2972 17.02.14, 12:11
    tym bardziej ich nie lubię big_grin big_grin big_grin

1zorro-bis napisał:

> nooooooo......nareszcie !!!!big_grinbig_grinbig_grin
  • fenikss.2972 17.02.14, 12:03
    chyba zainwestuję suspicious

big_grin

1zorro-bis napisał:

> zakladaj ciemne okulary.......big_grinbig_grinbig_grin
  • fenikss.2972 17.02.14, 11:40
    piotr_57 napisał:

> Nie! Kościół jest nietykalny bo jest cwany, przebiegły, cierpliwy i mądry (a pr
    > zynajmniej mądrzejszy od atakujących go!)

mądrością bym tego nie nazwał, ale cwany przebiegły i cierpliwy - owszem

> Uważam inaczej - Głupie hasełka mogą tylko zniechęcić społeczeństwo do zajmowan
    > ia się sprawą, jak najbardziej poważną.

masz rację - ale sytuacja jest tak patologiczna, że obawiam się iż na razie nikt nie potrafi i jeszcze długo nie będzie potrafił zmierzyć się z tym problemem skutecznie.
  • piotr_57 17.02.14, 11:56
    fenikss.2972 napisał:

> masz rację - ale sytuacja jest tak patologiczna, że obawiam się iż na razie nik
    > t nie potrafi i jeszcze długo nie będzie potrafił zmierzyć się z tym problemem
    > skutecznie.

Skuteczność może się okazać funkcją czasu, ale tylko w przypadku prowadzenia spójnej kampanii antyklerykalnej. Uważam, że nie jest to sprawa szczególnie trudna. W ciągu roku jestem w stanie sam napisać, w miarę spójny, program antyklerykalny, dla dowolnej partii.
    Po zainwestowaniu 20-30 tys. zł w konsultacje u 2 mądrych ludzi, napisze trzy razy lepszy program w pół roku. Myślę, że umiałbym wku.wić episkopat, wrzaski Palikota co najwyżej śmieszą hierarchów.
  • fenikss.2972 17.02.14, 12:06
    no więc mi wytłumacz - od 50 lat obserwujesz, wiesz jak jest, w ciągu roku jesteś w stanie napisać program antyklerykalny - to co robiłeś przez te 50 lat ?
    zamiast krytykować dzisiejszych pajaców - powinieneś dawno być obecny na scenie politycznej, z prężną partią, odnoszącą sukcesy.
    A tak ?

piotr_57 napisał:
    >
    > Skuteczność może się okazać funkcją czasu, ale tylko w przypadku prowadzenia sp
    > ójnej kampanii antyklerykalnej. Uważam, że nie jest to sprawa szczególnie trudn
    > a. W ciągu roku jestem w stanie sam napisać, w miarę spójny, program antykleryk
    > alny, dla dowolnej partii.
    > Po zainwestowaniu 20-30 tys. zł w konsultacje u 2 mądrych ludzi, napisze trzy r
    > azy lepszy program w pół roku. Myślę, że umiałbym wku.wić episkopat, wrzaski Pa
    > likota co najwyżej śmieszą hierarchów.
  • piotr_57 17.02.14, 12:11
    fenikss.2972 napisał:

> no więc mi wytłumacz - od 50 lat obserwujesz, wiesz jak jest, w ciągu roku jest
    > eś w stanie napisać program antyklerykalny - to co robiłeś przez te 50 lat ?

Zarabiałem pieniądze, wychowywałem dzieci, miałem w głębokim poważaniu Ludową Ojczyznę.

> zamiast krytykować dzisiejszych pajaców - powinieneś dawno być obecny na scenie
    > politycznej, z prężną partią, odnoszącą sukcesy.

Ale ja nie chcę. Mój ojciec był bohater; przez co ja, przez kilka lat nie bardzo miałem co jeść. Więcej niż jednego bohatera, na przestrzeni dwóch pokoleń, żadna rodzina nie przetrzyma.

> A tak ?

A tak mam rodzinę, która mnie jakoś tam szanuje, nie muszę się oglądać na ochłapy w ZUS-u, jestem wolnym człowiekiem. (na tyle na ile jest to możliwe w tak zorganizowanym państwie).
    >
    >
  • fenikss.2972 17.02.14, 12:17
    piotr_57 napisał:

> Zarabiałem pieniądze, wychowywałem dzieci, miałem w głębokim poważaniu Ludową O
    > jczyznę.

chyba nie bardzo, skoro tak Cię interesuje smile

> Ale ja nie chcę. Mój ojciec był bohater; przez co ja, przez kilka lat nie bardz
    > o miałem co jeść. Więcej niż jednego bohatera, na przestrzeni dwóch pokoleń, ża
    > dna rodzina nie przetrzyma.

no właśnie - misieniechce
    a to trzeba być od razu bohaterem ?
    wystarczy bogatą teorię zamienić w praktykę smile

> A tak mam rodzinę, która mnie jakoś tam szanuje, nie muszę się oglądać na ochła
    > py w ZUS-u, jestem wolnym człowiekiem. (na tyle na ile jest to możliwe w tak zo
    > rganizowanym państwie).

przecież większość polityków też ma rodziny smile
  • izydor88 17.02.14, 14:46
    piotr_57 napisał:

> Po zainwestowaniu 20-30 tys. zł w konsultacje u 2 mądrych ludzi, napisze trzy r
    > azy lepszy program w pół roku. Myślę, że umiałbym wku.wić episkopat, wrzaski Pa
    > likota co najwyżej śmieszą hierarchów.

Zawsze mnie zastanawia,dlaczego lud tyle mówi o "pazerności" lekarzy,a o prawnikach ani słowa wink
    I nikt się tym prawnikom nie każe poświęcać dla ludzkości smile
    --
    Klara
  • fenikss.2972 17.02.14, 15:05
    bo zawód prawnika polega na tym, żeby się bawić prawem i jeszcze na tym zarabiać - choć i czasem musi bronić z urzędu.
    zawód lekarza to leczenie ludzi.
    chyba mi nie powiesz, że oba mają ten sam wymiar.
    Trzeba było iść na prawo a nie na medycynę smile

izydor88 napisała:
    > Zawsze mnie zastanawia,dlaczego lud tyle mówi o "pazerności" lekarzy,a o prawni
    > kach ani słowa wink
    > I nikt się tym prawnikom nie każe poświęcać dla ludzkości smile
  • 1zorro-bis 17.02.14, 15:07
    ......"Trzeba było iść na prawo a nie na medycynę....."smirk
    BZDURA!big_grin
    Dom seminarium!big_grinbig_grinbig_grin

--
  • fenikss.2972 17.02.14, 15:08
    no ona nie może, a pingwiny aż tak dobrze nie są sytuowane jak klechy big_grin

1zorro-bis napisał:

> ......"Trzeba było iść na prawo a nie na medycynę....."smirk
    > BZDURA!big_grin
    > Dom seminarium!big_grinbig_grinbig_grin
    >
  • 1zorro-bis 17.02.14, 15:31
    moze. do ewangelickiego. ale....tam kasy nie ma....big_grin

--
  • fenikss.2972 17.02.14, 15:34
    i znowu to gender - hermetyczny zawód zdominowany ścisłym monopolem przez jedną pcię. big_grin
    dlateeeeego tak tego gendera wyklinają !! big_grin

1zorro-bis napisał:

> moze. do ewangelickiego. ale....tam kasy nie ma....big_grin
    >
  • piotr_57 17.02.14, 16:11
    fenikss.2972 napisał:

> bo zawód prawnika polega na tym, żeby się bawić prawem i jeszcze na tym zarabia
    > ć - choć i czasem musi bronić z urzędu.

Nie musi!! Wypisuje sie z listy adwokackiej i ma w "głębokim poważaniu" obronę z urzędu. Poza tym zawsze może sie "wykupić" od oborny z urzedu. Po wpłaceniu pewnej sumy Izba Adwokacka wyznaczy kogoś innego. Gwarantuję Ci, że np Smoktunowicz nikogo nie broni "z urzędu".

> zawód lekarza to leczenie ludzi.
    > chyba mi nie powiesz, że oba mają ten sam wymiar.

Oczywiście, że mają ten sam wymiar! Zresztą identyczny z nimi wymiar ma zawód piekarza, hydraulika i kierowcy! Wszystkie uprawiane są w celu zdobycia środków do życia. Cała reszta to zwykłe pierdoloty.

> Trzeba było iść na prawo a nie na medycynę smile

Teraz to i mnie to gender zacznie wku.wiać. Nie dość, że Izydor to jeszcze kobita big_grin
    >
  • fenikss.2972 17.02.14, 16:16
    piotr_57 napisał:
    >
    > Nie musi!! Wypisuje sie z listy adwokackiej i ma w "głębokim poważaniu" obronę
    > z urzędu. Poza tym zawsze może sie "wykupić" od oborny z urzedu. Po wpłaceniu p
    > ewnej sumy Izba Adwokacka wyznaczy kogoś innego. Gwarantuję Ci, że np Smoktunow
    > icz nikogo nie broni "z urzędu".

to "musi" to taki skrót myślowy - bo jakby nie było, jednak ci z urzędu są i będą - bo "masz prawo do adwokata, a jeśli cię nie stać, dostaniesz adwokata z urzędu"

> Oczywiście, że mają ten sam wymiar! Zresztą identyczny z nimi wymiar ma zawód p
    > iekarza, hydraulika i kierowcy! Wszystkie uprawiane są w celu zdobycia środków
    > do życia. Cała reszta to zwykłe pierdoloty.

a to piekarz jest pracownikiem sfery budżetowej ?
    a może od kształtu buły zależy którą nogę amputować ?
    czy jak hydraulik nie przepcha mi kibla, to umrę ?
    smile

> Teraz to i mnie to gender zacznie wku.wiać. Nie dość, że Izydor to jeszcze kobi
    > ta big_grin

big_grin
  • piotr_57 17.02.14, 17:07
    fenikss.2972 napisał:

> a to piekarz jest pracownikiem sfery budżetowej ?

A niby dlaczego nie? Piekarz pracujący w szpitalu, więzieniu, jednostce woskowej i 100 innych miejscach, może być pracownikiem sfery budżetowej. Chociaż tak na prawdę to nie wiem jakie to ma znaczenie.

> a może od kształtu buły zależy którą nogę amputować ?
    > czy jak hydraulik nie przepcha mi kibla, to umrę ?
    > smile
    >
    A co konia obchodzi jak się wóz przewraca? Lekarz jest od tego żeby zarabiał pieniądze na utrzymanie swoje i swojej rodziny! A, że PRZY OKZAZJI kogoś wyleczy to już zupełnie odrębny temat.
    >
  • fenikss.2972 17.02.14, 17:26
    piotr_57 napisał:

> A niby dlaczego nie? Piekarz pracujący w szpitalu, więzieniu, jednostce woskowe
    > j i 100 innych miejscach, może być pracownikiem sfery budżetowej. Chociaż tak n
    > a prawdę to nie wiem jakie to ma znaczenie.

przepraszam Cię drogi Piotrze, ale wszystkie te usługi - przynajmniej u nas - wykonują firmy zewnętrzne smile
    ma znaczenie - odnośnie lekarza, otrzymującego wynagrodzenie za pracę, której mu się nie chce wykonywać smile

> A co konia obchodzi jak się wóz przewraca? Lekarz jest od tego żeby zarabiał pi
    > eniądze na utrzymanie swoje i swojej rodziny! A, że PRZY OKZAZJI kogoś wyleczy
    > to już zupełnie odrębny temat.

to niech nie leczy jak mu źle big_grin a jak leczy, to niech nie jojczy, że leczy big_grin
    bo zarabiać, to zarabia nieźle jak na budżetówkę big_grin

• izydor88 17.02.14, 16:50
    piotr_57 napisał
    > > Trzeba było iść na prawo a nie na medycynę smile
    >
    > Teraz to i mnie to gender zacznie wku.wiać. Nie dość, że Izydor to jeszcze kobi
    > ta big_grin
    > >
    Dziękuję Piotrze za doskonałe podsumowanie i przepraszam,żem kobita wink
    Może jeszcze wyjaśnienie dla Feniksa - dlaczego nie poszłam na prawo.
    Gdybym ja przewidziała wydarzenia z roku 1989 - na pewno wybrałabym prawo i....została notariuszem.
    Ile zdrowia,nerwów,czasu i wysiłku bym zaoszczędziła...
    Lepiej nie myśleć,bo żal za du-szę ściska wink

--
    Klara
  • fenikss.2972 17.02.14, 16:53
    do 89 roku służba zdrowia również była w sferze budżetowej smile
    prawnicy nie smile

izydor88 napisała:
    > Dziękuję Piotrze za doskonałe podsumowanie i przepraszam,żem kobita wink
    > Może jeszcze wyjaśnienie dla Feniksa - dlaczego nie poszłam na prawo.
    > Gdybym ja przewidziała wydarzenia z roku 1989 - na pewno wybrałabym prawo i....
    > została notariuszem.
    > Ile zdrowia,nerwów,czasu i wysiłku bym zaoszczędziła...
    > Lepiej nie myśleć,bo żal za du-szę ściska wink
    >
  • izydor88 17.02.14, 17:18
    fenikss.2972 napisał:

> do 89 roku służba zdrowia również była w sferze budżetowej smile
    > prawnicy nie smile
    >
    Kurczaku,młody jesteś,więc możesz nie pamiętaćwink
    Do 89 roku lekarze i prawnicy jechali na podobnym wózku:M3,maluch i te rzeczy.
    Potem zaczęła nas dzielić przepaść finansowa - na długie lata.
    "Służba zdrowia" była w sferze budżetowej do czasów reformy w 1999.
    W trakcie tego rozwarstwienia finansowego - młodzi ludzie masowo studiowali prawo - dziennie,wieczorowo i zaocznie.
    Teraz sytuacja się zmieniła - prawników jest mnóstwo,a lekarzy brak...
    Stąd ten pęd na medycynę - po tych studiach praca jest zawsze - w Polsce i za granicą.

--
    Klara
  • piotr_57 17.02.14, 17:25
    izydor88 napisała:

> Stąd ten pęd na medycynę - po tych studiach praca jest zawsze - w Polsce i za g
    > ranicą.

Dobra, dobra. Ale weź porównaj skalę trudności!! Prawo może skończyć każda, ździebko lepiej rozgarnięta dżdżownica, medycyna to zupełnie inna szkoła jazdy. Znam ludzi po podstawówce, którzy bez problemu "zapędzą w kozi róg" 95% studentów prawa i co najmniej 50% adwokatów. W dzisiejszej medycynie żadnemu samoukowi to się udać nie może.
    >
    >
    >
    >
  • fenikss.2972 17.02.14, 17:31
    izydor88 napisała:

> "Służba zdrowia" była w sferze budżetowej do czasów reformy w 1999.

a to teraz nie jest ? bo się pogubiłem big_grin

> W trakcie tego rozwarstwienia finansowego - młodzi ludzie masowo studiowali pra
    > wo - dziennie,wieczorowo i zaocznie.

nieprawda - w tym czasie nasza akademia się rozrastała a ilość chętnych na miejsce niezmiennie od lat oscyluje na poziomie 25-30 osób.

> Teraz sytuacja się zmieniła - prawników jest mnóstwo,a lekarzy brak...
    > Stąd ten pęd na medycynę - po tych studiach praca jest zawsze - w Polsce i za g
    > ranicą.

wprowadzić "lojalki" żeby nie dopuszczać do naciągania budżetu - chce robić za granicą - nie buli tam za studia
  • fenikss.2972 17.02.14, 16:56
    aaaaaaaaaaa akademia medyczna nadal jest u nas najbardziej obleganą uczelnią - czyżby nie wiedzieli, jaki nędzny żywot czeka ich po studiach... ? big_grin

izydor88 napisała:
    > Dziękuję Piotrze za doskonałe podsumowanie i przepraszam,żem kobita wink
    > Gdybym ja przewidziała wydarzenia z roku 1989 - na pewno wybrałabym prawo i....
    > została notariuszem.
    >
  • piotr_57 17.02.14, 17:21
    izydor88 napisała:
    ...i przepraszam,żem kobita wink

Cała przyjemność po mojej stronie smile
    Ja tam jestem zdecydowanie staroświecki i równie zdecydowanie wolę kobiety smile Zawsze byłem (i jestem) wręcz wielbicielem kobiet smile

Skwituj się, jemu niewiele da się wytłumaczyć. Jeszcze nie dotarło do niego ile w nim homosovieticusa o którym mówił ks. prof. J. Tischner. big_grinbig_grin Mam nadzieję, że przynajmniej przestał wierzyć w "przewodnia role partii" i misyjną działalność TV big_grinbig_grin
    Pozdrawiam.

> została notariuszem.

W 89 zamknęli mnie do ancla, więc nie mam najlepszych skojarzeń, ale ja niczego bym w swoim życiu nie zmieniał. Zrobiłem w życiu całą masę błędów, ale to życie jest jakoś tam spójne. Gdybym miał moc zmieniania, mógłbym doprowadzić do takich paradoksów, że życie stałoby się piekłem smile
    >
    Nigdy nie lubiłem lekarzy, ale teraz spotkałem lekarkę która mnie zaskoczyła, "wychowała", a na koniec, zachwyciła.
  • fenikss.2972 17.02.14, 17:34
    piotr_57 napisał:

> Skwituj się, jemu niewiele da się wytłumaczyć. Jeszcze nie dotarło do niego ile
    > w nim homosovieticusa o którym mówił ks. prof. J. Tischner.

ależ ja to głoszę od zawsze big_grin

> Nigdy nie lubiłem lekarzy, ale teraz spotkałem lekarkę która mnie zaskoczyła, "
    > wychowała", a na koniec, zachwyciła.

oczywiście, że są wyjątki.
    Nie mniej, napomknięcie o jakimkolwiek zabiegu wśród znajomych, zwykle od razu wywołuje pytanie - a ile mu dałeś, bo ja 1500 ... big_grin
  • fenikss.2972 17.02.14, 15:07
    ps

chociaż znam prawników, którzy potrafią pomóc za nic.
    I się nie użalają, że siedzą po nocy, pisząc bzdurne pisma za - dziękuję.... smile

izydor88 napisała:
    > Zawsze mnie zastanawia,dlaczego lud tyle mówi o "pazerności" lekarzy,a o prawni
    > kach ani słowa wink
  • piotr_57 17.02.14, 15:53
    izydor88 napisała:
    >
    > Zawsze mnie zastanawia,dlaczego lud tyle mówi o "pazerności" lekarzy,

Bo ludzie myślą i działają stereotypowo. Niestety muszę się leczyć cały czas na dwie bardzo ciężkie choroby, przeszedłem w ciągu ostatnich 5 lat 8 operacji i nigdy, powtarzam nigdy, nikt ode mnie nie zażądał złotówki!!

a o prawni
    > kach ani słowa wink

No chyba przegiąłeś. Prawnicy zawsze byli i są dużo wyżej w drabince pazerniaków niż lekarze!!

A to jest prawda! Z tym, że normalną jest sytuacja prawników!! Wymaganie od kogokolwiek, jakichkolwiek wyrzeczeń, powinno być prawem zabronione! To ich zawód, oni z tego żyją i mają prawo targować się o swoje wynagrodzenie jak każdy inny zawód!!

• izydor88 17.02.14, 17:02
    piotr_57 napisał:

> Bo ludzie myślą i działają stereotypowo. Niestety muszę się leczyć cały czas na
    > dwie bardzo ciężkie choroby, przeszedłem w ciągu ostatnich 5 lat 8 operacji i
    > nigdy, powtarzam nigdy, nikt ode mnie nie zażądał złotówki!!
    >
    To chyba coś więcej,niż stereotypy.
    Od wizji lekarza łapówkowicza uwolnił nas już Ziobro.
    Problem w tym,że teraz lekarze ZARABIAJĄ!I to też podobno źlewink

--
    Klara
  • fenikss.2972 17.02.14, 17:22
    że słucham ?? big_grin

rozmowa przed kliniką na Jaczewskiego - lato zeszłego roku
    a tak przypadkiem usłyszałam, pan to na operację do prof T. ?
    a bo wie pan, on to strasznie dużo bierze.... big_grin

po ilości procesów za łapówki - mówię tylko o Lublinie - faktycznie problemu nie ma big_grin

już - bo jednych złapali, reszta teraz jest sprytniejsza big_grin big_grin big_grin

nie, problem w tym, że zarabiają nieźle, chrzaniąc przy tym pacjentów - analogicznie - piekarz powinien zarabiać, sprzedając mąkę i przepis na chleb, bo mu się w nocy robić nie chciało big_grin

izydor88 napisała:
    > Od wizji lekarza łapówkowicza uwolnił nas już Ziobro.
    > Problem w tym,że teraz lekarze ZARABIAJĄ!I to też podobno źlewink

• piotr_57 17.02.14, 17:30
    100 postów. Jak dla mnie to dość. Rozmowa trochę zeszła na inne tematy, ale chcąc się trzymać tylko tematu Palikota, wątek musiałby się zakończyć po 3 postach- nie ma o czym gadać big_grin big_grin
  • fenikss.2972 17.02.14, 17:35
    niniejszym zamykam obrady big_grin big_grin big_grin

piotr_57 napisał:

> 100 postów. Jak dla mnie to dość. Rozmowa trochę zeszła na inne tematy, ale chc
    > ąc się trzymać tylko tematu Palikota, wątek musiałby się zakończyć po 3 postach
    > - nie ma o czym gadać big_grin big_grin
  • wirujacypunkt 17.02.14, 18:08
    Obserowałam Waszą romowę i o czym dyskutować w tym przypadku?
    O człowieku w którym dokonują się przemiany a zależnaście od potrzeb politycznych i mówi to, co aktualnie może być przydatne w Jego karierze politycznej.
    Takiego człowieka nie można traktować poważnie, a także partii którą kieruje.

• fenikss.2972 17.02.14, 18:10
    Ty nie obserwuj, tylko się dołączaj big_grin
    każdy głos się liczy !! big_grin

wirujacypunkt napisał:

> Obserowałam Waszą romowę i o czym dyskutować w tym przypadku?
    > O człowieku w którym dokonują się przemiany a zależnaście od potrzeb polityczny
    > ch i mówi to, co aktualnie może być przydatne w Jego karierze politycznej.
    > Takiego człowieka nie można traktować poważnie, a także partii którą kieruje.
    >
  • wirujacypunkt 17.02.14, 18:35
    Włączylam się na koniec i ''powiedziałam'' to, co myślę.
    Włączając się w innym miejscu, nic innego nie powiedziałabym o palikociarni big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka