Dodaj do ulubionych

" Hitler doszedł do władzy".........

13.03.14, 09:41
"Ale przecież Hitler doszedł do władzy propagując całkiem rozsądny program. Czego Wy od niego chcecie? A czas wojny to już zupełnie inna sprawa, wojna rządzi się innymi prawami."

Piotrze, czy moglbys mi w kilku slowach nakreslic ten "rozsadny program"?smirk

--
ble, ble, ble.....pic mi sie chce!
Edytor zaawansowany
  • piotr_57 13.03.14, 11:00
    1zorro-bis napisał:
    >
    > Piotrze, czy moglbys mi w kilku slowach nakreslic ten "rozsadny program"?smirk

Już Ci kiedyś mówiłem, że nie udzielam darmowych korepetycji. Podtrzymuję to oświadczenie.
    >
  • tan.nawe 13.03.14, 11:07
    Szkoda. Bo tym razem ja też potrzebuję chyba korepetycji...
  • fenikss.2972 13.03.14, 11:24
    o big_grin to mamy już klasę skompletowaną, teraz czekamy na Pana Psora big_grin
    --
    http://gify.city24h.pl/data/thumbnails/55/0062pociagi(gify.city24h).gifhttp://artal.republika.pl/strzalka.gif
  • fenikss.2972 13.03.14, 11:21
    ale mówiłeś też, że tezy należy poprzeć argumentami
    a szczerze mówiąc, też jestem ciekaw

piotr_57 napisał:

> Już Ci kiedyś mówiłem, że nie udzielam darmowych korepetycji. Podtrzymuję to oś
    > wiadczenie.
    > >

--
    http://gify.city24h.pl/data/thumbnails/55/0062pociagi(gify.city24h).gifhttp://artal.republika.pl/strzalka.gif
  • ulisses-achaj 13.03.14, 11:30
    Masz na myśli rozsądny program gospodarczy? Tylko że jego nie sposób oddzielić od programu politycznego i ideolo nazi. Podobnie wyglądało to za Bismarcka (ze wszystkimi "ale"). Pamietasz "krew i żelazo"? Skończyło się pierwszą wojną światową ....
    --
    Ulisses
  • piotr_57 13.03.14, 12:34
    ulisses-achaj napisał:

> Masz na myśli rozsądny program gospodarczy? Tylko że jego nie sposób oddzielić
    > od programu politycznego i ideolo nazi.

Żadnego programu gospodarczego nie da się oddzielić od "programu" politycznego.
    Identyczny program gospodarczy, zupełnie inaczej będzie wcielany w życie w państwie rządzonym reżimem demokratycznym, a inaczej w tym które rządzone jest reżimem autorytarnym.
  • ulisses-achaj 13.03.14, 13:03
    Tylko że wtedy taki program może przestać być, jak piszesz "rozsądny", bo jego konsekwencje w kraju (najpierw wewnętrzny zamordyzm i dyktatura plus antysemityzm) i dla świata (wojna) wydają mi się mało rozsądne zważywszy na 7 milionów zabitych Niemców i spustoszony kraj. Nie oddzielaj jednego od drugiego, bo to zabieg tyleż karkołomny co nieuzasadniony.
    --
    Ulisses
  • piotr_57 13.03.14, 13:34
    ulisses-achaj napisał:
    wydają mi się mało rozsądne zważywszy na 7 milionów za
    > bitych Niemców i spustoszony kraj.

A co to ma wspólnego z dojściem Hitlera do władzy? ? ?
    <Mowa była o dojściu do władzy, czyli o czasie przed jej objęciem!
    Co ma do tego 7 milionów Niemców, zabitych ponad 10 lat później? - zupełnie nie kojarzę.
  • fenikss.2972 13.03.14, 13:51
    chyba sporo. Z tego co się znowu dokształcam i czytam - eksterminacja grup nieprzydatnych była jednym z założeń programu - który Hitler sprecyzował przed objęciem władzy.

Główne punkty programu hitlerowskiego:

– walka z dyktatem wersalskim,
    – rasizm: wytępienie Żydów i Cyganów,
    – naród niemiecki, narodem panów (herrenvolk),
    – konieczność zdobycia przestrzeni życiowej dla Niemców,
    – likwidacja komunizmu.

natomiast partia, na której czele stanął, raczej nawiązuje do socjalizmu smile

w 1919 r. powstaje partia, w 1920 r. otrzymuje nazwę: Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotnicza (Nationnalsozialistische Deutsche Arbeitpartai), na której czele staje Adolf Hitler.

to chyba jest ta droga do władzy ? Czy może się mylę ?

Hitler we własnym programie politycznym przedstawił pragnienie wyzwolenia narodu od wersalskiej zmory i od zagranicznego uzależnienia. Propagował ponadto walkę z wszelkimi ugrupowaniami o charakterze międzynarodowym, a w szczególności żydowskim i socjalistycznym, nawoływał do odbudowy mocarstwowej pozycji Niemiec na arenie międzynarodowej. Zapowiadał także usamodzielnienie się Niemiec, zmniejszenie wyzysku ze strony obcego kapitału, rozciągnięci przestrzeni życiowej, a także zaprowadzenie lepszych warunków bytowych. Jeszcze do początków 1929 r. program ten nie uzyskał szerszego zrozumienia w narodzie, dopiero w wyniku kryzysu z lat dwudziestych dojście Hitlera do władzy stało się realne.

Hitler przejął rządy w sposób legalny, po czym dokonał antykonstytucyjnego przewrotu. Następnie zainaugurował swą zbrodniczą aktywność od rozprawy z przywódcami innych partii, takich jak Centrum, której program był diametralnie inny niż NSDAP. Kolejnym krokiem była przeprowadzenie tzw. "Nocy Długich Noży" 30. VII. 1934 r., podczas której wymordowano m.in. kombatantów ze Sturm Abteilungen (S.A.), jedynych ludzi (przeciwników partyjnych), którzy byli w stanie pokrzyżować Hitlerowi plany. W tym momencie przestała istnieć ostatnia legalna opozycja w Niemczech.

to ma być lepsze od komunizmu ?

Przeprowadzono liczne reformy, m. in. zlikwidowano podział administracyjny Niemiec na kraje i wprowadzono zreformowany system policyjny, dzięki któremu wszystkich przeciwników Hitlera łapano, aresztowano oraz bez żadnego procesu umieszczano w więzieniach, aresztach i obozach koncentracyjnych. Represjom poddani zostali: Żydzi, socjaldemokraci, komuniści i różnorodni pacyfiści. Rozpoczęto szeroką zakrojoną kampanię wychowania najmłodszych pokoleń w duchu narodowosocjalistycznym, szybko rozbudowywano armię nie szczędząc środków na rozwój przemysłu zbrojeniowego.

Państwa zachodnie nie pozwalały na rozbudowę armii niemieckiej, ale nie poczyniły żadnych kroków, któryby powstrzymały Hitlera. Niemcy wykluczono jedynie z Ligi Narodów 14 VI 1934 r., co doprowadziło do zaprzestania wypłacania przez nie odszkodowań wojennych. Ludzie niepewni byli usuwani ze swoich posad, a jedynym wyjściem była dla nich emigracja, zazwyczaj kierowali się do Francji i Czechosłowacji. Hitler władał krajem poprzez ustawy wyjątkowe, przez co jego państwo nazywano państwem nieustannego stanu wyjątkowego.

www.bryk.pl/wypracowania/historia/xx_wiek/9339-doj%C5%9Bcie_hitlera_do_w%C5%82adzy.html
    Dojście Adolfa Hitlera do władzy:
    - 1932- NSDAP- Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotnicza
    - 1933- Adolf Hitler- kanclerzem Niemiec
    - 1933- Podpalenie Reistagu
    ---zarządzenie o ochronie Narodu i Państwa
    - ustawa o pełnomocnictwach
    - w 1933 roku Hitler zgelalizował wszystkie partie poza NSDAP, a swych przeciwników zacząl wiezic w obozach koncentracyjnych
    - 1934- Połączenie urzędów prezydenta i kanclerza
    * Hitler ogłasza się fuhrerem i zostaje dyktatorem panstwa

Dojście Hitlera do władzy

Wbrew nadziejom Hitlera NSDAP nigdy w wolnych wyborach nie osiągnęła wyniku pozwalającego na sprawowanie samodzielnych rządów. Istniały w Niemczech partie i grupy społeczne, które okazywały sprzeciw wobec zarówno celów jak i brutalnych metod prowadzenia przez nazistów walki politycznej. Ich wpływ okazał się jednak zbyt słaby, zaś elity demokratyczne były zbyt skłócone i zdezorientowane, aby powstrzymać Hitlera na drodze ku władzy. W rezultacie w styczniu 1933 roku, po kolejnym kryzysie gabinetowym, prezydent Hindenburg desygnował Hitlera na stanowisko kanclerza Niemiec. Był to przełomowy moment w dziejach republiki weimarskiej i jednocześnie początek jej końca. Naziści uzyskując kontrolę nad aparatem państwowym, a zwłaszcza policją, w ciągu kilku miesięcy doprowadzili do zawieszenia swobód obywatelskich, likwidacji niezależnej prasy, usunięcia z Reichstagu opozycyjnych posłów i aresztowania przeciwników politycznych.

i gdzie tu miejsce na "dobry program gospodarczy" ? bo naprawdę, mimo szczerych chęci - za ..uja nie widzę

piotr_57 napisał:

> A co to ma wspólnego z dojściem Hitlera do władzy? ? ?
    > <Mowa była o dojściu do władzy, czyli o czasie przed jej objęciem!
    > Co ma do tego 7 milionów Niemców, zabitych ponad 10 lat później? - zupełnie nie
    > kojarzę.

--
  • piotr_57 13.03.14, 14:06
    Tu masz, mniej więcej , program wyborczy Hitlera i jego NSDAP.
    www.dws-xip.pl/Dane/programnsdap.html
    Jeżeli uwzględnisz czym był dla Niemców traktat Wersalski, jaka była inflacja (dobrze przeczytać "Czarny Obelisk" Remarqa!), jeżeli uwzględnisz wzrost bezrobocia do niespotykanych nigdzie poziomów, bezwzględne drenowanie Niemiec z kapitału, przez międzynarodową finansjerę zarządzaną przez Żydów; za przyzwoleniem państw zwycięskich, to zrozumiesz dlaczego ten program był sensowny. Nie próbuj go oceniać wedle dzisiejszych standardów!
    Tu masz, oczywiście stronniczo, opisane pewne działania programu NSDAP.
    prawica.net/node/11651
    Minęło 90 lat a ja wiele z nich nadal chętnie bym u nas zobaczył!!
  • 1zorro-bis 13.03.14, 14:11
    no.....SUPER program!
    Mozna tylko powiedziec - Sieg heil!.
    Koszmar.......
    I Ty sie z tym programem zgadzasz?
    --
  • piotr_57 13.03.14, 14:23
    1zorro-bis napisał:

> no.....SUPER program!
    > Mozna tylko powiedziec - Sieg heil!.
    > Koszmar.......
    > I Ty sie z tym programem zgadzasz?

A Ty czytać umiesz?
    To nie ma żadnego znaczenia czy ja się z tym programem zgadzam czy nie, bo nie do mnie on był adresowany. To był program na Niemcy, dla Niemców , blisko 100lat temu!! Program w tamtej rzeczywistości był jak najbardziej rozsądny!

Program jest po to żeby przyciągnąć masy do głosowania. Problem z Hitlerem był taki, że nikt nie słuchał tego co on mówi!1 Wszyscy myśleli, że on tylko tak gada, a nigdy nie będzie tego realizował. No i tu się zawiedli.

Tak samo jak polscy robotnicy na programie Solidarnośći.
    Dla przypomnienia przypomnę Ci go :
    21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z 17 sierpnia 1980

Żądania strajkujących załóg reprezentowanych przez Międzyzakładowy Komitet Strajkowy były następujące:

Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych, wynikająca z ratyfikowanej przez PRL Konwencji nr 87 Międzynarodowej Organizacji Pracy dotyczącej wolności związkowych.
    Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkującym i osobom wspomagającym.
    Przestrzegać zagwarantowaną w Konstytucji PRL wolność słowa, druku, publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań.

a) przywrócić do poprzednich praw: – ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976, – studentów wydalonych z uczelni za przekonania,
    b) zwolnić wszystkich więźniów politycznych (w tym Edmunda Zadrożyńskiego, Jana Kozłowskiego, Marka Kozłowskiego),
    c) znieść represje za przekonania.

Podać w środkach masowego przekazu informację o utworzeniu Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego oraz publikować jego żądania.
    Podjąć realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji kryzysowej poprzez:

a) podawanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej,
    b) umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w dyskusji nad programem reform.

Wypłacić wszystkim pracownikom biorącym udział w strajku wynagrodzenie za okres strajku jak za urlop wypoczynkowy z funduszu CRZZ.
    Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.
    Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.
    Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe, a eksportować tylko i wyłącznie nadwyżki.
    Wprowadzić na mięso i przetwory kartki – bony żywnościowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku).
    Znieść ceny komercyjne i sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.
    Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej, oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych, zlikwidowanie specjalnej sprzedaży itp.
    Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub [zaliczyć] przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek.
    Zrównać renty i emerytury starego portfela do poziomu aktualnie wypłacanych.
    Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym.
    Zapewnić odpowiednią liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.
    Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.
    Skrócić czas oczekiwania na mieszkanie.
    Podnieść diety z 40 zł do 100 zł i dodatek za rozłąkę.
    Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie 4-brygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.

To jest program? To jest gówno a nie program. Nic z tego nie został, raptem po 25 latach. Wiele zaś tez z programu NSDAP "broni" się nawet dzisiaj po 100latach!!

• 1zorro-bis 13.03.14, 14:29
    ......"A Ty czytać umiesz?
    To nie ma żadnego znaczenia czy ja się z tym programem zgadzam czy nie, bo nie do mnie on był adresowany. To był program na Niemcy, dla Niemców , blisko 100lat temu!! Program w tamtej rzeczywistości był jak najbardziej rozsądny!...."

Przeciez to Ty napisales ze program byl O.K....smirk
    I stad wzial sie caly ten watek.big_grin

--
  • piotr_57 13.03.14, 14:35
    1zorro-bis napisał:

> Przeciez to Ty napisales ze program byl O.K....smirk
    > I stad wzial sie caly ten watek.big_grin

rozmowa z krętaczem i kretynem jest bez sensu!
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 14:41
    ....."rozmowa z krętaczem i kretynem jest bez sensu! ...."
    No coz....wyksztalcenie i pochodzenie nie zawsze musi isc w pare z kultura i dobrym wychowaniem.
    Jak widac na zalaczonym obrazku.....smirk

--
  • piotr_57 13.03.14, 14:49
    1zorro-bis napisał:

> No coz....wyksztalcenie i pochodzenie nie zawsze musi isc w pare z kultura i do
    > brym wychowaniem.
    > Jak widac na zalaczonym obrazku.....smirk

Widać , widać. Już Ci mówiłem, że jak będziesz przekręcał moje wypowiedzi, to będę Cię miał za chama i traktował po chamsku!
    Nikt Ci nie każe odzywać się do mnie.
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 14:54
    ....."Widać , widać. Już Ci mówiłem, że jak będziesz przekręcał moje wypowiedzi, to będę Cię miał za chama i traktował po chamsku!
    Nikt Ci nie każe odzywać się do mnie....."

Przekrecal? No coz...ja Twoja wypowiedz po prostu....skopiowalem
    A ze chamstwo wychodzi przy braku argumentow.....to ja sie juz do tego przyzwyczailem.big_grin

--
  • fenikss.2972 13.03.14, 14:23
    noooo przyznam, że lista żądań - bo to lista żądań a nie program partii - to mnie teraz poraziły. Pomijam, że jest skrajnie nacjonalistyczny, zawiera mnóstwo elementów doktryny komunistycznej i socjalistycznej, do tego nie ma nic wspólnego z naprawą gospodarki, wolnością gospodarczą, wolnym rynkiem, wolnym prawem do działalności gospodarczej jednostek. Porażający tekst

Żądamy ziemi i terytoriów (kolonii) w celu wyżywienia naszego narodu i osiedlenia ciągle wzrastającej liczby ludności.

Prawo wyborcze oraz całe prawodawstwo ma przysługiwać wyłącznie obywatelom państwa. Dlatego żądamy, aby
    wszystkie urzędowe nominacje - obojętnie jakiego szczebla - w Rzeszy, w państwie czy małych miejscowościach
    przyznawano tylko obywatelom państwa.
    Sprzeciwiamy się korupcyjnym obyczajom obowiązującym w parlamencie przy obsadzaniu stanowisk. Decyzje te powinno
    się pozostawić Partii i podejmować bez powoływania się na osobowość czy zdolności danej osoby.

Należy uniemożliwić migrację wszystkim, którzy nie są niemieckiego pochodzenia. Żądamy, aby nie-Aryjczycy, którzy
    przybyli do Niemiec po 2 sierpnia 1914 roku, natychmiast opuścili Rzeszę.

Wszyscy obywatele państwa będą posiadali równe prawa i obowiązki.

Dlatego żądamy:
    11. Niehonorowania dochodów nie osiągniętych przez pracę.

- wykluczenie ze społeczności nie tylko nie-Aryjczyków, ale i osób chorych i niepełnosprawnych

Żądamy rozdzielenia korzyści osiągniętych w drodze handlu hurtowego.

Żądamy reformy własności ziemskiej zgodnej z naszymi narodowymi potrzebami, uchwalenia prawa konfiskaty ziemi na
    cele społeczne bez odszkodowania, zniesienia odsetek od pożyczek przeznaczonych na rolnictwo oraz zapobiegania
    wszelkim spekulacjom ziemią.,

ten program to żaden program gospodarczy. To bardzo jasna i przejrzysta droga do zniszczenia państwa. Nigdy tego nie czytałem i żałuję, że przeczytałem dziś smile

drugi opis absolutnie nie jest stronniczy - bardzo dokładnie nawiązuje do żądań i późniejszej ich realizacji

Naziści po przejęciu władzy zlikwidowali związki zawodowe, likwidowali domy towarowe, wstrzymali rozwój sieci handlowych i zabronili tworzenia nowych. W III Rzeszy zakazano spółdzielniom świadczenia usług, szewstwa, fryzjerstwa, piekarnictwa i dostarczania żywności. Instytucje publiczne nie mogły składać zamówień w wielkich sieciach handlowych i spółdzielczych. Narzucono urzędowe ceny i zakazano stosowania rabatów.

piotr_57 napisał:

> Tu masz, mniej więcej , program wyborczy Hitlera i jego NSDAP.
    > www.dws-xip.pl/Dane/programnsdap.html
    > Jeżeli uwzględnisz czym był dla Niemców traktat Wersalski, jaka była inflacja (
    > dobrze przeczytać "Czarny Obelisk" Remarqa!), jeżeli uwzględnisz wzrost bezrobo
    > cia do niespotykanych nigdzie poziomów, bezwzględne drenowanie Niemiec z kapita
    > łu, przez międzynarodową finansjerę zarządzaną przez Żydów; za przyzwoleniem pa
    > ństw zwycięskich, to zrozumiesz dlaczego ten program był sensowny. Nie próbuj g
    > o oceniać wedle dzisiejszych standardów!
    > Tu masz, oczywiście stronniczo, opisane pewne działania programu NSDAP.
    > prawica.net/node/11651
    > Minęło 90 lat a ja wiele z nich nadal chętnie bym u nas zobaczył!!

--
  • piotr_57 13.03.14, 14:33
    fenikss.2972 napisał:

> noooo przyznam, że lista żądań - bo to lista żądań a nie program partii - to mn
    > ie teraz poraziły. Pomijam, że jest skrajnie nacjonalistyczny, zawiera mnóstwo
    > elementów doktryny komunistycznej i socjalistycznej, do tego nie ma nic wspólne
    > go z naprawą gospodarki, wolnością gospodarczą, wolnym rynkiem, wolnym prawem d
    > o działalności gospodarczej jednostek.

A niby dlaczego miałby mieć?? A nie widzisz rozbicia wielkich korpo, będących w rękach żydowskich, na rzecz drobnej przedsiębiorczości, zarezerwowanej tylko dla Niemców?
    Dzisiaj co najmniej 30 % Polaków sie pod tym podpisze. wielkie sieci wykorzystują darmową (prawie) siłę roboczą, zabijając polski i handel i przemysł!!

> ten program to żaden program gospodarczy. To bardzo jasna i przejrzysta droga d
    > o zniszczenia państwa. Nigdy tego nie czytałem i żałuję, że przeczytałem dziś :
    > )
    >
    Jak to nie jest program gospodarczy, mocno osadzony w realiach politycznych, pierwszej połowy XX w. to musimy zmienić temat. Bo jeden z nas nie ma pojęcia czym jest program gospodarczo polityczny. (może być, że to ja go nie mam!!!).

> drugi opis absolutnie nie jest stronniczy - bardzo dokładnie nawiązuje do żądań
    > i późniejszej ich realizacji
    >
    > Naziści po przejęciu władzy zlikwidowali związki zawodowe, likwidowali domy tow
    > arowe, wstrzymali rozwój sieci handlowych i zabronili tworzenia nowych. W III R
    > zeszy zakazano spółdzielniom świadczenia usług, szewstwa, fryzjerstwa, piekarni
    > ctwa i dostarczania żywności. Instytucje publiczne nie mogły składać zamówień w
    > wielkich sieciach handlowych i spółdzielczych. Narzucono urzędowe ceny i za
    > kazano stosowania rabatów.

Bardzo słusznie. To tworzyło setki tysięcy nowych miejsc pracy.
    Dawało środki na przeżycie ludziom, którzy dostawali miesięczną pensję niewystarczającą na kupno jednej bułki!!!
    >

• 1zorro-bis 13.03.14, 14:39
    ??????smirk
    ......."A niby dlaczego miałby mieć?? A nie widzisz rozbicia wielkich korpo, będących w rękach żydowskich, na rzecz drobnej przedsiębiorczości, zarezerwowanej tylko dla Niemców?
    Dzisiaj co najmniej 30 % Polaków sie pod tym podpisze. wielkie sieci wykorzystują darmową (prawie) siłę roboczą, zabijając polski i handel i przemysł!! ....."

Rozumiem, ze Krupp - podstawa niemieckiego przymyslu - to byla zydowska korporacja?big_grin

--
  • piotr_57 13.03.14, 14:45
    1zorro-bis napisał:

> ??????smirk
    > ......."A niby dlaczego miałby mieć?? A nie widzisz rozbicia wielkich korpo, bę
    > dących w rękach żydowskich, na rzecz drobnej przedsiębiorczości, zarezerwowanej
    > tylko dla Niemców?
    > Dzisiaj co najmniej 30 % Polaków sie pod tym podpisze. wielkie sieci wykorzystu
    > ją darmową (prawie) siłę roboczą, zabijając polski i handel i przemysł!! ....."
    >
    > Rozumiem, ze Krupp - podstawa niemieckiego przymyslu - to byla zydowska korpora
    > cja?big_grin
    >
    No tak, masz rację; Krupp został "roztasowany" prze Hitlera. Jest nawet wzmianka o tym w wikipedii :
    Po dojściu nazistów do władzy w 1933, Krupp AG do roku 1939 przekazał NSDAP ponad 12 mln marek – dzięki temu wsparciu właściciele koncernu zaczęli zajmować kluczowe stanowiska w instytucjach niemieckiej gospodarki, istotnej dla przemysłu stalowego np. Gustaw Krupp był członkiem Rady Generalnej Gospodarki oraz przewodniczącym Związku Przemysłu Niemieckiego. Jego syn, Alfried Krupp (gruppenführer SS), był członkiem Rady Zbrojeniowej i prezydium Zjednoczenia Przemysłu Węglowego. W 1939 koncern kontrolował 170 przedsiębiorstw w Niemczech oraz 60 za granicą.
    Strasznie ich "zdeglomerowali" ci paskudni faszyści!!

• 1zorro-bis 13.03.14, 14:52
    Krupp - jako ostatnia fitrma dlugo opieral sie naciskom Hitlera az w koncu musial ustapic i do zarzadu firmy wszedl "swoj" czlowiek Adolfa.
    Ale...co to ma z zydowskimi korporacjami wspolnego? Na tej podstawie - Hitler zaczal tepic Zydow. I ludzie wierzyli.....ze jak nie bedzie Zydow to bedzie dobrze.
    Demagogia, demagogia! I nic poza tym!smirk

--
  • piotr_57 13.03.14, 15:02
    1zorro-bis napisał:

> Krupp - jako ostatnia fitrma dlugo opieral sie naciskom Hitlera az w koncu musi
    > al ustapic

big_grinbig_grinbig_grin
    tak sie opieral, tak sie opierał i...

..."Po wojnie, w czczłonkowie zarządu Krasie procesów norymberskich (podczas wydzielonego tzw. procesu Kruppa) upp AG (również niektórzy dyrektorzy należących do koncernu przedsiębiorstw, szefowie niektórych działów i departamentów) zostali osądzeni i skazani na kary więzienia za zbrodnie przeciwko ludzkości (poprzez uczestnictwo w procederze niewolniczej eksploatacji robotników przymusowych, uwięzieniu, morderstwach, dewastacji i grabieży terytoriów okupowanych). Alfried Krupp, ostatni przed 1945 dyrektor Krupp AG, został skazany na 12 lat więzienia i przepadek mienia..."

To jacyś straszni faszyści musieli te procesy norymberskie prowadzić, skoro opieranie się Hitlerowi, uznali za zbrodnie przeciwko ludzkości!!

• 1zorro-bis 13.03.14, 15:12
    ...."..."Po wojnie, w czczłonkowie zarządu Krasie procesów norymberskich (podczas wydzielonego tzw. procesu Kruppa) upp AG (również niektórzy dyrektorzy należących do koncernu przedsiębiorstw, szefowie niektórych działów i departamentów) zostali osądzeni i skazani na kary więzienia za zbrodnie przeciwko ludzkości (poprzez uczestnictwo w procederze niewolniczej eksploatacji robotników przymusowych, uwięzieniu, morderstwach, dewastacji i grabieży terytoriów okupowanych). Alfried Krupp, ostatni przed 1945 dyrektor Krupp AG, został skazany na 12 lat więzienia i przepadek mienia..."
    I....zostal zrehabilitowany i majatek mu zwrocono. widzisz, akurat historia Kruppa sie interseowalem, jak i cala wona swiatowa. A jakby sie Adolfowi sprzeciwaial to wyladowalby w KZ....
    A podobno to byl RAJ....smirk

--
  • piotr_57 13.03.14, 15:18
    1zorro-bis napisał:

> I....zostal zrehabilitowany

Nie słyszałem o rehabilitacji!! Kto i jakim aktem prawa międzynarodowego go zrehabilitował?

i majatek mu zwrocono.

Bo akurat rozpoczęła się zimna wojna, znów stał się potrzebny.

widzisz, akurat historia Kru
    > ppa sie interseowalem, jak i cala wona swiatowa. A jakby sie Adolfowi sprzeciwa
    > ial to wyladowalby w KZ....

No i co ? miałbym płakać z tego powodu? ?
    Wszyscy zbrodniarze tak się tłumaczyli w Norymberdze : " . .gdybym nie wykonał..."

> A podobno to byl RAJ....smirk

Znów przekręcasz!! I Ty chcesz mnie kultury uczyć ? ?
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 15:21
    ....."Okres powojenny

W 1951 Alfried Krupp został zwolniony i w 1953 wrócił na poprzednie stanowisko, ponownie obejmując kierownictwo przedsiębiorstwem. W 1967 zmarł a przedsiębiorstwo w 1968 zostało przekształcona we Friedrich Krupp GmbH (Gesellschaft mit beschränkter Haftung – pol. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością), a od 1992 funkcjonowało jako Friedrich Krupp AG Hoesch-Krupp (po połączeniu z firmą Hoesch AG)...."

Nawet Adenauer go wital gdy wychodzil z wiezienia.
    A w ogole to on nie byl Krupp.....smirk

--
  • 1zorro-bis 13.03.14, 15:23
    a tutaj masz jego CV....smirk
    www.dhm.de/lemo/html/biografien/KruppBohlenHalbachAlfried/
    --
  • piotr_57 13.03.14, 15:31
    1zorro-bis napisał:

> a tutaj masz jego CV....smirk

Nie interesuje mnie CV zbrodniarza.
    Wszyscy zbrodniarze (prędzej czy później, zostali uwolnienie w RFN-ie.
    Powiedziałeś, że został rehabilitowany- wskaż dowód na to!
  • 1zorro-bis 13.03.14, 15:42
    musialbys znac niemiecki, to bys sobie wiecej na temat tego "zbrodniarza" poczytal.
    Wedlug Ciebie to i Adenauer i Brandt tez byli pewnie zbradniarzami, co?smirk
    piotr_57 napisał:

> 1zorro-bis napisał:
    >
    > > a tutaj masz jego CV....smirk
    >
    >
    > Nie interesuje mnie CV zbrodniarza.
    > Wszyscy zbrodniarze (prędzej czy później, zostali uwolnienie w RFN-ie.
    > Powiedziałeś, że został rehabilitowany- wskaż dowód na to!

--
  • piotr_57 13.03.14, 15:45
    1zorro-bis napisał:

> musialbys znac niemiecki, to bys sobie wiecej na temat tego "zbrodniarza" poczy
    > tal.

Mnie stać na tłumaczy z kilku języków, co nie znaczy, że mam zamiar tracić pieniądze na czytanie bzdetów.

> Wedlug Ciebie to i Adenauer i Brandt tez byli pewnie zbradniarzami, co?smirk

Kretyńska insynuacja.
  • 1zorro-bis 13.03.14, 15:48
    bzdetow? No coz.....big_grin

--
  • piotr_57 13.03.14, 15:53
    1zorro-bis napisał:

> bzdetow? No coz.....big_grin

No bzdetów. Człowiek został prawomocnie skazany, wyrok nigdy nie został uchylony, a Ty mi każesz czytać jakieś pierdoloty na jego usprawiedliwienie.
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 16:02
    nie czytaj. Ty i tak wszystko wiesz.....big_grin
    piotr_57 napisał:

> 1zorro-bis napisał:
    >
    > > bzdetow? No coz.....big_grin
    >
    > No bzdetów. Człowiek został prawomocnie skazany, wyrok nigdy nie został uchylon
    > y, a Ty mi każesz czytać jakieś pierdoloty na jego usprawiedliwienie.
    > >

--
  • 1zorro-bis 13.03.14, 15:39
    big_grin
    .....31. Januar: Einem Gutachten unabhängiger amerikanischer Sachverständiger folgend, wird Krupp amnestiert. "
    --
  • piotr_57 13.03.14, 15:43
    1zorro-bis napisał:

> big_grin
    > .....31. Januar: Einem Gutachten unabhängiger amerikanischer Sachverständiger f
    > olgend, wird Krupp amnestiert. "

Nic mi to nie mówi.
    Rehabilitacja może nastąpić tylko wyrokiem sądu. Podaj sąd i sygnaturę akt, z resztą poradzę sobie sam.
  • 1zorro-bis 13.03.14, 15:46
    wiesz, ze oficjalnie NIE mogl byc rechabilitowany, wiec po co drazysz? Zostal na mocy amnestii wypuszczony bodajze po trzech latach a w 1961 roku dostal honorowe obywatelstwo Essen.
    Akurat kto jak kto, ale ten facet wsrod tego brunatnego gowna byl jdena z nielicznych w miare pozytywnach postaci.smirk
    piotr_57 napisał:

> 1zorro-bis napisał:
    >
    > > big_grin
    > > .....31. Januar: Einem Gutachten unabhängiger amerikanischer Sachverständ
    > iger f
    > > olgend, wird Krupp amnestiert. "
    >
    > Nic mi to nie mówi.
    > Rehabilitacja może nastąpić tylko wyrokiem sądu. Podaj sąd i sygnaturę akt, z r
    > esztą poradzę sobie sam.

--
  • piotr_57 13.03.14, 15:51
    1zorro-bis napisał:

> wiesz, ze oficjalnie NIE mogl byc rechabilitowany, wiec po co drazysz?

Drążę bo napisałeś, że został rehabilitowany! Skoro teraz mówisz, że nie został, to temat uważam za zamknięty!!

Zostal n
    > a mocy amnestii wypuszczony bodajze po trzech latach

Na podstawie amnestii wypuszcza się przestępców, nie bohaterów!

a w 1961 roku dostal honor
    > owe obywatelstwo Essen.

Też mi rekomendacja. A Kuba Rozpruwacz dostał w 1955 honorowe obywatelstwo Pcimia Dolnego big_grinbig_grin

> Akurat kto jak kto, ale ten facet wsrod tego brunatnego gowna byl jdena z nieli
    > cznych w miare pozytywnach postaci.smirk

No tak, tak!! Dlatego dostał tylko 12 lat. Gdyby był w miarę "mniej pozytywny" to by dostał czapę big_grinbig_grin

>
  • 1zorro-bis 13.03.14, 16:01
    a rozumiesz chociaz co tam napisane? Stac Cie podobno na tlumaczy....big_grin
    "na podstawie NIEZALEZNEGO amerykanskiego rzeczoznawcy zostal po trzech latach amnestiowany".
    Pewnie jako wielki zbrodniarz.
    Ale Ty wiest przeciez i tak wszystklo lepiej....big_grin

--
  • piotr_57 13.03.14, 16:28
    1zorro-bis napisał:

> "na podstawie NIEZALEZNEGO amerykanskiego rzeczoznawcy

No nie osłabiaj mnie!!
    Odkąd to niezależny amerykański rzeczoznawca ma prawo zmieniania wyroków Trybunału Międzynarodowego ? ? big_grinbig_grin

zostal po trzech latach
    > amnestiowany".

Amnestionowany. Rozumiem. Na mocy amnestii wypuścili zbrodniarza. W tym kontekście można dyskutować czy amnestia była prawidłowo czy nieprawidłowo zakreślona, czy powinna go objąć czy nie, możemy nawet dyskutować czy była mądra czy głupia, ale to była AMNESTIA i objęła ZBRODNIARZA~~

> Pewnie jako wielki zbrodniarz.
    > Ale Ty wiest przeciez i tak wszystklo lepiej....big_grin
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 16:49
    ....."Amnestionowany. Rozumiem. Na mocy amnestii wypuścili zbrodniarza. W tym kontekście można dyskutować czy amnestia była prawidłowo czy nieprawidłowo zakreślona, czy powinna go objąć czy nie, możemy nawet dyskutować czy była mądra czy głupia, ale to była AMNESTIA i objęła ZBRODNIARZA~~ ...."
    Piotrze, jako byly prawnik powinienes kontrolowac swoje emocje i slownik. Jak i rowniez nie podwazac wyrokow sadowych.
    Chyba, ze jestes "byly" wlasnie dlatego?big_grin

--
  • piotr_57 13.03.14, 16:59
    1zorro-bis napisał:

> ....."Amnestionowany. Rozumiem. Na mocy amnestii wypuścili zbrodniarza. W tym k
    > ontekście można dyskutować czy amnestia była prawidłowo czy nieprawidłowo zakre
    > ślona, czy powinna go objąć czy nie, możemy nawet dyskutować czy była mądra czy
    > głupia, ale to była AMNESTIA i objęła ZBRODNIARZA~~ ...."
    > Piotrze, jako byly prawnik

Zdefiniuj pojęcie "były prawnik".

powinienes kontrolowac swoje emocje i slownik. Jak i
    > rowniez nie podwazac wyrokow sadowych.

????Gdzie podważyłem wyrok sądowy i który? ?

> Chyba, ze jestes "byly" wlasnie dlatego?big_grin

Co prawda od 14 lat mam swój nagrobek, ale pogłoski o mojej śmieci są z lekka przesadzone, jeszcze jestem obecny smile
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 17:01
    ....."Zdefiniuj pojęcie "były prawnik". "
    Na emeryturze? Na rencie? Na zwolnieniu?big_grin

--
  • piotr_57 13.03.14, 17:05
    1zorro-bis napisał:

> ....."Zdefiniuj pojęcie "były prawnik". "
    > Na emeryturze? Na rencie? Na zwolnieniu?big_grin

"Prawnik" to pojęcie obejmujące wszystkich absolwentów uniwersyteckiego wydziału prawa.
    A o ile wiem, dyplomu nie zabierają, ani przed przejściem na emeryturę, ani przed przejściem na rentę. Szokujące, że tak proste rzeczy trzeba Ci tłumaczyć.
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 17:06
    to znaczy lekarz na emeryturze jest dalej lekarzem?smirk
    A nie bylym? a nie emerytem?big_grin

--
  • piotr_57 13.03.14, 17:13
    1zorro-bis napisał:

> to znaczy lekarz na emeryturze jest dalej lekarzem?smirk
    > A nie bylym? a nie emerytem?big_grin

Lekarz, sędzia, prokurator, są do śmierci lekarzem, sędzią, prokuratorem.
    Lekarz przechodzi na emeryturę, sędzia i prokurator nigdy. Przechodzą w stan spoczynku, z którego jednak w każdej chwili mogą zostać odwołani, aż do śmierci.
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 17:24
    czepiasz sie znowu.
    Dobrze wiesz, ze chodzilo mi o "prawnika niepraktykujacego".
    To znaczy takiego ktory nie pracuje lub nie prowadzi wlasnej kancelarii.
    A z tego co wiem, nie prowadzisz....smirk
    piotr_57 napisał:

> 1zorro-bis napisał:
    >
    > > to znaczy lekarz na emeryturze jest dalej lekarzem?smirk
    > > A nie bylym? a nie emerytem?big_grin
    >
    > Lekarz, sędzia, prokurator, są do śmierci lekarzem, sędzią, prokuratorem.
    > Lekarz przechodzi na emeryturę, sędzia i prokurator nigdy. Przechodzą w stan sp
    > oczynku, z którego jednak w każdej chwili mogą zostać odwołani, aż do śmierci.
    > >

--
  • piotr_57 13.03.14, 17:31
    1zorro-bis napisał:

> czepiasz sie znowu.
    > Dobrze wiesz, ze chodzilo mi o "prawnika niepraktykujacego".
    > To znaczy takiego ktory nie pracuje lub nie prowadzi wlasnej kancelarii.
    > A z tego co wiem, nie prowadzisz....smirk

Nigdy nie prowadziłem. Kończąc studia byłem człowiekiem karanym. To wykluczało możliwość dostania się na aplikację a więc i pracę w jakimkolwiek zawodzie prawniczym. Dlatego prowadziłem 20 lat sklepy spożywcze. Nigdzie nie pisałem, że wykonuję którykolwiek zawód prawniczy. Jestem z wykształcenia (miedzy innymi) prawnikiem, ale bez żadnego tytułu zawodowego.
    Mam nadzieję, że jasno się wytłumaczyłem.
  • 1zorro-bis 13.03.14, 17:43
    ....."Nigdy nie prowadziłem. Kończąc studia byłem człowiekiem karanym. To wykluczało możliwość dostania się na aplikację a więc i pracę w jakimkolwiek zawodzie prawniczym. Dlatego prowadziłem 20 lat sklepy spożywcze. Nigdzie nie pisałem, że wykonuję którykolwiek zawód prawniczy. Jestem z wykształcenia (miedzy innymi) prawnikiem, ale bez żadnego tytułu zawodowego.
    Mam nadzieję, że jasno się wytłumaczyłem....."
    Wystarczajaco jasno.smirk

--
  • 1zorro-bis 13.03.14, 17:02
    no, chyba nie sadzisz, ze Krupp wyszedl bez decyzji Sadu?smirk

--
  • piotr_57 13.03.14, 17:11
    1zorro-bis napisał:

> no, chyba nie sadzisz, ze Krupp wyszedl bez decyzji Sadu?smirk

Tego nie wiem. Amnestie są różne: ogólne, kierunkowe, indywidualne. Nie mam pojęcia na podstawie jakiej amnestii jego zwolniono. Jeżeli na podstawie amnestii ogólnej, to bez wyroku sądu!! Jeżeli indywidualnej, to raczej mówimy o ułaskawieniu niż o amnestii (chociaż to w różnych systemach prawnych różnie się nazywa).
    A czy ja podważam decyzję sądu o przychyleniu się do amnestii, nawet jeśli była ona indywidualna? Nie! ale żadna amnestia nie odnosi się do tej części wyroku, która rozstrzyga o winie, zmienia jedynie wymiar kary. Z tego prosty już wniosek, że na podstawie amnestii wypuszcza się przestępców. Jest to tylko akt łaski dla przestępcy, któremu darowano część kary, a nie rehabilitacji.
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 17:21
    ...."Z tego prosty już wniosek, że na podstawie amnestii wypuszcza się przestępców. Jest to tylko akt łaski dla przestępcy, któremu darowano część kary, a nie rehabilitacji. ....."
    Z tego co czytalem, to Sadu.
    I wracajac do tematu - to przestepca dostal w BRD w 1961 obywatelstwo honorowe Essen?smirk

--
  • piotr_57 13.03.14, 17:26
    1zorro-bis napisał:

> I wracajac do tematu - to przestepca dostal w BRD w 1961 obywatelstwo honorowe
    > Essen?smirk

Nooo, w końcu do Ciebie dotarło smile
    Jeżeli tak było jak mówisz, a nie mam powodu Ci (w tej materii) nie wierzyć, to znaczy, że miasto Essen przyznało w 1961 roku swoje honorowe obywatelstwo zbrodniarzowi wojennemu smile Tak. smile
  • 1zorro-bis 13.03.14, 17:28
    ......."Nooo, w końcu do Ciebie dotarło smile
    Jeżeli tak było jak mówisz, a nie mam powodu Ci (w tej materii) nie wierzyć, to znaczy, że miasto Essen przyznało w 1961 roku swoje honorowe obywatelstwo zbrodniarzowi wojennemu smile Tak. smile ...."
    I znowu Ci przypomne - jako prawnik powinienes wazyc swoje slowa.
    Nazywajc kogos ZBRODNIARZEM trzeba swoja teze udowodnic. W przeciwnym razie grozi Ci proces cywilny.
    Masz szczscie, Krupp juz nie zyje a jego rodzina nie bedzie taka upierdliwa. Chyba.big_grin

--
  • piotr_57 13.03.14, 17:38
    1zorro-bis napisał:

.."
    > I znowu Ci przypomne - jako prawnik powinienes wazyc swoje slowa.

Możesz być pewien, że je bardzo skrupulatnie.

> Nazywajc kogos ZBRODNIARZEM trzeba swoja teze udowodnic.

Nie, bo to nie jest teza, tylko cytat z sentencji wyroku Trybunału! Tu ma zastosowanie zasada powagi rzeczy osądzonej!! Trybunał skazał go jako zbrodniarza, i teraz każdy może go nazywać zbrodniarzem, po wiek wieki. Jedyne co mogłoby to zmienić to proces rehabilitacyjny i korzystny dla niego wyrok. Dopóki nie ma takiego, prawomocnego wyroku; jest zbrodniarzem wojenny,m.

W przeciwnym razie gro
    > zi Ci proces cywilny.

Proszę bardzo smile
    Śmiało biorę sobie najdroższą kancelarię nowojorską i "wchodzę" w taki proces z uśmiechem na ustach.

> Masz szczscie, Krupp juz nie zyje

O tak, o tak ! Mam to szczęście.

a jego rodzina nie bedzie taka upierdliwa. Ch
    > yba.big_grin

To już nie mój problem smile
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 17:44
    ....."Proszę bardzo smile
    Śmiało biorę sobie najdroższą kancelarię nowojorską i "wchodzę" w taki proces z uśmiechem na ustach....."
    No, jak Cie stac....big_grin
    Ale skoro nie jestzes prawnikiem to Ci to wybacza. Bez procesu.big_grin

--
  • 1zorro-bis 13.03.14, 15:41
    smirk
    ...."1961
    Krupp erhält den Ehrenring der Stadt Essen...."
    Jako zbrodniarz wojenny, oczywiscie.big_grin

--
  • piotr_57 13.03.14, 15:28
    1zorro-bis napisał:

> ....."Okres powojenny
    >
    > W 1951 Alfried Krupp został zwolniony i w 1953 wrócił na poprzednie stanowisko,
    > ponownie obejmując kierownictwo przedsiębiorstwem. W 1967 zmarł a przedsiębior
    > stwo w 1968 zostało przekształcona we Friedrich Krupp GmbH (Gesellschaft mit be
    > schränkter Haftung – pol. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością), a od
    > 1992 funkcjonowało jako Friedrich Krupp AG Hoesch-Krupp (po połączeniu z firmą
    > Hoesch AG)...."

Nadal nie widzę ani słowa o rehabilitacji, a jedynie o tym, że zwolniono zbrodniarza z więzienia!!
    >
    > Nawet Adenauer go wital gdy wychodzil z wiezienia.

I o czym to ma świadczyć?
    >

• tan.nawe 13.03.14, 15:37
    >Wielkie korporacje cały naród zamieniły w jedną ogromną bandę niewolników!! Wszyscy pracowali za darmo!- w sposób niesamowity bogacąc żydowską finansjerę.

> Dzisiaj co najmniej 30 % Polaków sie pod tym podpisze. wielkie sieci wykorzystu
    > ją darmową (prawie) siłę roboczą, zabijając polski i handel i przemysł!!

Strasznie mi to IV-tą RP rydzykową pachnie...
    Przepraszam, że się wtrąciłam, naprawdę nie chciałam być chamska. O wybaczenie proszę. smile
  • piotr_57 13.03.14, 15:40
    tan.nawe napisała:
    >
    > Strasznie mi to IV-tą RP rydzykową pachnie...

i...?

> Przepraszam, że się wtrąciłam, naprawdę nie chciałam być chamska. O wybaczenie
    > proszę. smile

big_grinbig_grin Twój nos, Twój problem smile
  • tan.nawe 13.03.14, 15:45
    piotr_57 napisał:

> big_grinbig_grin Twój nos, Twój problem
    smile

No, jestem typem olfaktorycznym! big_grinbig_grinbig_grin
    Ale to nie żaden problem. Dla mnie. wink
  • 1zorro-bis 13.03.14, 15:43
    Rysdzykowe pomieszane z "Mein Kampf"....big_grin
    tan.nawe napisała:

> >Wielkie korporacje cały naród zamieniły w jedną ogromną bandę niewolnik
    > ów!! Wszyscy pracowali za darmo!- w sposób niesamowity bogacąc żydowską finansj
    > erę.
    >

>
    > > Dzisiaj co najmniej 30 % Polaków sie pod tym podpisze. wielkie sieci w
    > ykorzystu
    > > ją darmową (prawie) siłę roboczą, zabijając polski i handel i przemysł!!
    >

>
    > Strasznie mi to IV-tą RP rydzykową pachnie...
    > Przepraszam, że się wtrąciłam, naprawdę nie chciałam być chamska. O wybaczenie
    > proszę. smile

--
  • m.maska 13.03.14, 16:30
    piotr_57 napisał:

> 1zorro-bis napisał:
    >
    >
    > > I....zostal zrehabilitowany
    >
    > Nie słyszałem o rehabilitacji!! Kto i jakim aktem prawa międzynarodowego go zre
    > habilitował?
    >

I slusznie, ze nie slyszales, zostal ulaskawiony i objety amnestia a to nie to samo co rehabliticja.
    Zwrocono mu majatek, jednak pod warunkiem, ze do 1959 roku przedsiebiorstwa zostana sprzedane,

--
    http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o4-e97e.gif
  • piotr_57 13.03.14, 16:36
    m.maska napisała:

> I slusznie, ze nie slyszales, zostal ulaskawiony i objety amnestia a to nie to
    > samo co rehabliticja.

Ja to doskonale wiemsmile
    Rehabilitacja zmienia (unieważnia) orzeczenie o winie, amnestia zmienia tylko wymiar kary.
    Ale co ja mu będę takie rzeczy pisał jak on nie potrafi zinterpretować prostego zdania.

>
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 16:53
    bo Ty gienius jestes Piotrze,big_grin
    Ja to przeciez dawno wiem.....big_grin
    piotr_57 napisał:

> m.maska napisała:
    >
    >
    > > I slusznie, ze nie slyszales, zostal ulaskawiony i objety amnestia a to n
    > ie to
    > > samo co rehabliticja.
    >
    > Ja to doskonale wiemsmile
    > Rehabilitacja zmienia (unieważnia) orzeczenie o winie, amnestia zmienia tylko w
    > ymiar kary.
    > Ale co ja mu będę takie rzeczy pisał jak on nie potrafi zinterpretować prostego
    > zdania.
    >
    > >
    > >

--
  • 1zorro-bis 13.03.14, 16:51
    ....."I slusznie, ze nie slyszales, zostal ulaskawiony i objety amnestia a to nie to samo co rehabliticja.
    Zwrocono mu majatek, jednak pod warunkiem, ze do 1959 roku przedsiebiorstwa zostana sprzedane,...."smirk
    Sprzedane? Komu?smirk
    Acha, no i jako zbrodniarz dostal honorowe obywatelstwo Essen?smirk

--
  • piotr_57 13.03.14, 17:02
    1zorro-bis napisał:
    > Acha, no i jako zbrodniarz dostal honorowe obywatelstwo Essen?smirk

To tylko o Essen źle świadczy, nic więcej.
    Stalin był honorowym obywatelem Katowic. Czy z tego wynika, że nie był zbrodniarzem? Nie rozumiem Twojej logiki smile Zresztą o ile mnie pamięć nie myli to Hitler był "honorowym" w którymś z miast trójmiasta. (ale za to głowy nie dam).
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 17:03
    to rozumiem, BRD to bylo panstwo zbrodnicze a kanclerz Adenauer to taki drugi Führer?big_grin
    piotr_57 napisał:

> 1zorro-bis napisał:
    > > Acha, no i jako zbrodniarz dostal honorowe obywatelstwo Essen?smirk
    >
    > To tylko o Essen źle świadczy, nic więcej.
    > Stalin był honorowym obywatelem Katowic. Czy z tego wynika, że nie był zbrodnia
    > rzem? Nie rozumiem Twojej logiki smile Zresztą o ile mnie pamięć nie myli to Hitle
    > r był "honorowym" w którymś z miast trójmiasta. (ale za to głowy nie dam).
    > >

--
  • piotr_57 13.03.14, 17:15
    1zorro-bis napisał:

> to rozumiem, BRD to bylo panstwo zbrodnicze a kanclerz Adenauer to taki drugi
    > Führer?big_grin

Skoro tak uważasz to niech tak będzie. To nie jest wątek o RFN czy Adenauerze.
    >
    >
  • fenikss.2972 13.03.14, 14:48
    piotr_57 napisał:

> A niby dlaczego miałby mieć?? A nie widzisz rozbicia wielkich korpo, będących w
    > rękach żydowskich, na rzecz drobnej przedsiębiorczości, zarezerwowanej tylko d
    > la Niemców?
    > ją darmową (prawie) siłę roboczą, zabijając polski i handel i przemysł!!

zgoda - co do wielkich korporacji. Ale z drugiej strony te korporacje pracują również na rzecz państwa, mimo wszystko dają zatrudnienie, bo z drobnej przedsiębiorczości to tego zatrudnienia nie wystarczyłoby dla większości. Moje miasto jest niby dużym miastem wojewódzkim. Po odpaństwowieniu gospodarki - upadły wszystkie fabryki dające zatrudnienie tysiącom ludzi. Cała nasza gospodarka oparta jest na drobnej działalności gospodarczej. W jakim jest stanie - to województwo jest drugim co do wielkości bezrobocia i pierwszym, co do wyludnienia za chlebem. Więc można oględnie przyjąć, że mamy podobny model jak w tym manifeście. Model ten prowadzi do dna gospodarczego niestety smile

> Jak to nie jest program gospodarczy, mocno osadzony w realiach politycznych, pi
    > erwszej połowy XX w. to musimy zmienić temat. Bo jeden z nas nie ma pojęcia czy
    > m jest program gospodarczo polityczny. (może być, że to ja go nie mam!!!).

nie, ja wiem, że Ty wiesz o wiele więcej ode mnie na przykład. Ale program gospodarczy nie powinien się chyba opierać na żądaniach smile

> Bardzo słusznie. To tworzyło setki tysięcy nowych miejsc pracy.
    > Dawało środki na przeżycie ludziom, którzy dostawali miesięczną pensję niewy
    > starczającą na kupno jednej bułki!!!
    > >

no smile to ten "program" realizowany jest u nas smile
    u prywaciarza na zlecenie też na bułkę nie starcza, a rynek gumowy nie jest - nie przyjmie każdej ilości drobnej przedsiębiorczości. Jest już nią nasycony. Więc reszta nie zarabia nawet tego minimum, bo i tych molochów u nas nie ma za dużo smile

--
  • piotr_57 13.03.14, 14:58
    fenikss.2972 napisał:

> no smile to ten "program" realizowany jest u nas smile

Zupełnie nie wiesz o czym mówisz!! Czytałeś" Czarny Obelisk" lub jakąkolwiek inną pozycje lektury z tamtych czasów? Jeżeli nie, to nie da się rozmawiać. Geszeft polegał na tym, że podpisywało się z człowiekiem umowę o pracę za place np wystarczającą na zakup garnituru. Po podpisaniu tej umowy pracownik w przerwie śniadaniowej miał na kamizelkę a wieczorem nie wystarczało już na krawat!! Rozumiesz? Wielkie korporacje cały naród zamieniły w jedną ogromną bandę niewolników!! Wszyscy pracowali za darmo!- w sposób niesamowity bogacąc żydowską finansjerę.

> u prywaciarza na zlecenie też na bułkę nie starcza, a rynek gumowy nie jest - n
    > ie przyjmie każdej ilości drobnej przedsiębiorczości. Jest już nią nasycony. Wi
    > ęc reszta nie zarabia nawet tego minimum, bo i tych molochów u nas nie ma za du
    > żo smile
    >
    Mniej mnie interesuje jak jest dzisiaj w Twoim grajdole. Rozmawiamy o tym jak było w Niemczech 100lat temu!!
  • 1zorro-bis 13.03.14, 15:00
    ....."ą ogromną bandę niewolników!! Wszyscy pracowali za darmo!- w sposób niesamowity bogacąc żydowską finansjerę....."
    STRASZNE. I jak Hitler wykonczyl,Zydow to nastal raj na ziemi.....w Niemczech.
    No, niestety! Ci cholerni Zydzi z USA kupili bombowce i zrujnowali ten RAJ!big_grin

--
  • piotr_57 13.03.14, 15:06
    1zorro-bis napisał:

> ....."ą ogromną bandę niewolników!! Wszyscy pracowali za darmo!- w sposób niesa
    > mowity bogacąc żydowską finansjerę....."
    > STRASZNE. I jak Hitler wykonczyl,Zydow to nastal raj na ziemi.....w Niemczech.
    > No, niestety! Ci cholerni Zydzi z USA kupili bombowce i zrujnowali ten RAJ!big_grin

I co to ma wspólnego z sytuacją NSDAP w 1928r?
    Chcąc zniżyć sie do Twojego poziomu powinienem odpisać Ci tak :

...a teraz, dzięki Hitlerowi Żydzi zapierdalają na dostatek w Niemczech, bo się boją, że w razie bidy niemiaszki następnego Adolfa do władzy wybiorą"... chcesz do tego kretyńską emotkę? - proszę bardzo big_grinbig_grin
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 15:13
    Piotrze....Ty chyba nie czytasz swoich tekstow.smirk

--
  • fenikss.2972 13.03.14, 15:11
    piotr_57 napisał:
    > Zupełnie nie wiesz o czym mówisz!! Czytałeś" Czarny Obelisk" lub jakąkolwiek in
    > ną pozycje lektury z tamtych czasów? Jeżeli nie, to nie da się rozmawiać. Gesze
    > ft polegał na tym, że podpisywało się z człowiekiem umowę o pracę za place np w
    > ystarczającą na zakup garnituru. Po podpisaniu tej umowy pracownik w przerwie ś
    > niadaniowej miał na kamizelkę a wieczorem nie wystarczało już na krawat!! Rozum
    > iesz? Wielkie korporacje cały naród zamieniły w jedną ogromną bandę niewolnikó
    > w!! Wszyscy pracowali za darmo!- w sposób niesamowity bogacąc żydowską f
    > inansjerę.

nie czytałem smile
    wiem, jakie skutki niesie tak potężna inflacja.
    co do umów i wynagrodzeń - Niemcy chyba do dziś nie we wszystkich sektorach mają ustalone płace minimalne - choć na pewno są to płace nieporównywalne do tamtych czasów.
    pewnie, że rozpatruję to z pozycji - dziś - bo trudno mi rozpatrywać z pozycji czasu, w którym nie istniałem - więc moje wyobrażenia muszą opierać się na wiedzy i realiach dzisiejszych.
    To, co piszesz teraz być może tłumaczy w jakimś stopniu nienawiść do Żydów, bo jeśli sytuacja była tak tragiczna - to nastroje i mentalność ludzi musiały być na absolutnym skraju wybuchu.

> Mniej mnie interesuje jak jest dzisiaj w Twoim grajdole. Rozmawiamy o tym jak b
    > yło w Niemczech 100lat temu!!

tyle, że zwykle takie akcje jak w Niemczech 100 lat temu - weryfikuje dopiero historia smile
    A historii nie da się raczej rozpatrywać bez kontekstowo

--
  • 1zorro-bis 13.03.14, 15:18
    a tak ode mnie - mniej czytac "Mein Kampf"smirk
    Bo to tylko demagogia....smirk

--
  • ulisses-achaj 13.03.14, 16:34
    Takie miałem przeczucie, Piotrze, że kiedy sięgniesz po argumenty pojawi się "żydowska finansjera" i wszystko, co wiąże się z taką argumentacją. W Pismie, które czytuję jako agnostyk pojawia się zdanie "Po owocach ich poznacie". Nie można bronić programu gospodarczego NSDAP abstrahując od tego właśnie.
    Jeżeli uważasz Żydów za odpowiedzialnych także za system CCCP - to powiedz to jasno.
    --
    Ulisses
  • piotr_57 13.03.14, 16:45
    ulisses-achaj napisał:

> Takie miałem przeczucie, Piotrze, że kiedy sięgniesz po argumenty pojawi się "ż
    > ydowska finansjera" i wszystko, co wiąże się z taką argumentacją. W Pismie, kt
    > óre czytuję jako agnostyk pojawia się zdanie "Po owocach ich poznacie". Nie moż
    > na bronić programu gospodarczego NSDAP abstrahując od tego właśnie.

Ależ mówimy o zupełnie różnych rzeczach!! Ja nie oceniam hitleryzmu jako takiego!
    Napisałem tylko, że program gospodarczy NSDAP z lat 28-30 był TAMTYM CZASIE słuszny.
    Najlepszym tego dowodem było to, że Hitler wygrał wybory!! Natomiast jak później ten program wdrożono i co z tego wyszło, to już zupełnie jest poza tematem wątku i mojej wypowiedzi!

> Jeżeli uważasz Żydów za odpowiedzialnych także za system CCCP - to powiedz to j
    > asno.

A co do tego to akurat nie mam nawet najmniejszych wątpliwości. System komunistyczny wymyślił Żyd, wdrożył Żyd, finansowali Żydzi, wszyscy ideolodzy byli pochodzenia żydowskiego, cały aparat przymusu (oprócz Dzierżyńskiego) dzierżyli Żydzi.
    Mam nadzieję, że powiedziałem wystarczająco jasno. smile
  • ulisses-achaj 13.03.14, 16:53
    Jak dla mnie aż za bardzo.

Program NSDAP z lat 1928-1930 można uznać za deklarację "jak powinno być". Nic w tym odkrywczego nie było. "Odkrywczy" natomiast był sposób jego realizacji w powiązaniu z ideolo nastawieniem kraju na nieuchronna, zdaniem Hitlera wojnę.

Henry Ford też był Żydem??? A Lenin chadzał w jarmulce? Argumentu o nadreprezentacji Żydów w sowieckim KC znam aż za dobrze. Ale Stalin, o ile wiem, był Gruzinem i w prawosławnym seminarium sie uczy,ł zanim zaczął rabować banki?

Wiesz co, kiedy słyszę ludzi, którzy posiedli "wiedzę o tym jak było naprawdę" i "kto za tym wszystkim stoi", to kończę rozmowę.....
    --
    Ulisses
  • 1zorro-bis 13.03.14, 16:55
    big_grin
    ulisses-achaj napisał:

> Jak dla mnie aż za bardzo.
    >
    > Program NSDAP z lat 1928-1930 można uznać za deklarację "jak powinno być". Nic
    > w tym odkrywczego nie było. "Odkrywczy" natomiast był sposób jego realizacji w
    > powiązaniu z ideolo nastawieniem kraju na nieuchronna, zdaniem Hitlera wojnę.
    >
    > Henry Ford też był Żydem??? A Lenin chadzał w jarmulce? Argumentu o nadreprezen
    > tacji Żydów w sowieckim KC znam aż za dobrze. Ale Stalin, o ile wiem, był Gruzi
    > nem i w prawosławnym seminarium sie uczy,ł zanim zaczął rabować banki?
    >
    > Wiesz co, kiedy słyszę ludzi, którzy posiedli "wiedzę o tym jak było naprawdę"
    > i "kto za tym wszystkim stoi", to kończę rozmowę.....

--
  • piotr_57 13.03.14, 17:17
    ulisses-achaj napisał:

... to kończę rozmowę.....

Ok, przyjąłem do wiadomości smile
  • 1zorro-bis 13.03.14, 17:25
    widzisz? A ja mam cierpliwosc.....big_grin
    piotr_57 napisał:

> ulisses-achaj napisał:
    >
    >
    > ... to kończę rozmowę.....
    >
    > Ok, przyjąłem do wiadomości smile

--
  • piotr_57 13.03.14, 17:40
    1zorro-bis napisał:

> widzisz? A ja mam cierpliwosc.....big_grin

To wolny kraj i wolni ludzie. Każdy orze jak może big_grin
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 16:54
    ....."Ależ mówimy o zupełnie różnych rzeczach!! Ja nie oceniam hitleryzmu jako takiego!
    Napisałem tylko, że program gospodarczy NSDAP z lat 28-30 był TAMTYM CZASIE słuszny.
    Najlepszym tego dowodem było to, że Hitler wygrał wybory!! Natomiast jak później ten program wdrożono i co z tego wyszło, to już zupełnie jest poza tematem wątku i mojej wypowiedzi! ...."
    Rewelacjyna teza!big_grin
    A wiesz jak wygral wybory? No, tak jak Putin i Janukowicz. Absolutnie demokratycznie.smirk

--
  • piotr_57 13.03.14, 17:22
    1zorro-bis napisał:

> Rewelacjyna teza!big_grin

Co w niej rewelacyjnego? Trzeba mieć dobry program żeby wygrywać wybory. Partię zakłada się po to by sięgnąć po władzę. Jeżeli przyjmiemy, że odbywa się to pod rządami reżimu demokratycznego, to trzeba wygrywać wybory. Żeby wygrywać wybory trzeba mieć dobry program big_grinbig_grin Hitler wygrał wybory=miał dobry program . Gdzie widzisz tę rewelację?

> A wiesz jak wygral wybory? No, tak jak Putin i Janukowicz. Absolutnie demokraty
    > cznie.smirk

No wiem. I co niby z tego ma wynikać ? Dlatego ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem demokracji, a przynajmniej tej nielimitowanej.
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 17:26
    ...."Co w niej rewelacyjnego? Trzeba mieć dobry program żeby wygrywać wybory. Partię zakłada się po to by sięgnąć po władzę. Jeżeli przyjmiemy, że odbywa się to pod rządami reżimu demokratycznego, to trzeba wygrywać wybory. Żeby wygrywać wybory trzeba mieć dobry program big_grinbig_grin Hitler wygrał wybory=miał dobry program . Gdzie widzisz tę rewelację?...."
    Hitler mial dobry program.....
    No, nie....nie moge!big_grin

--
  • tan.nawe 13.03.14, 16:56
    piotr_57 napisał:

> System komunist
    > yczny wymyślił Żyd, wdrożył Żyd, finansowali Żydzi, wszyscy ideolodzy byli p
    > ochodzenia żydowskiego, cały aparat przymusu (oprócz Dzierżyńskiego) dzierżyli
    > Żydzi.

Wow! Teorię względności też wymyślił Żyd! I religię naszą polsko-narodową - Jezus Chrystus to też Zyd! Nawet jego Matka a Polski Królowa - to Żydówka. Ja cię kręcę, nooo...uncertain
    wink
  • 1zorro-bis 13.03.14, 17:00
    kurde.....sami Zydzi!big_grin
    straszne......smirk

--
  • piotr_57 13.03.14, 17:46
    1zorro-bis napisał:

> kurde.....sami Zydzi!big_grin
    > straszne......smirk
    >

Są zdolni, uparci, wykształceni, dzięki X wiekom prześladowań, dobrze zorganizowani.
    Nie widzę niczego dziwnego w tym, że przodują w wielu dziedzinach życia społecznego.
    Za to widzę, że już dano mnie tu nie powinno być. Cześć.
  • 1zorro-bis 13.03.14, 18:00
    no, nareszcie cos pozytywnego! Oczywiscie w sprawie Zydow.smirk
    piotr_57 napisał:

> 1zorro-bis napisał:
    >
    > > kurde.....sami Zydzi!big_grin
    > > straszne......smirk
    > >
    >
    > Są zdolni, uparci, wykształceni, dzięki X wiekom prześladowań, dobrze zorganizo
    > wani.
    > Nie widzę niczego dziwnego w tym, że przodują w wielu dziedzinach życia społecz
    > nego.
    > Za to widzę, że już dano mnie tu nie powinno być. Cześć.

--
  • piotr_57 13.03.14, 17:43
    tan.nawe napisała:

>
    > Wow! Teorię względności też wymyślił Żyd! I religię naszą polsko-narodową - Jez
    > us Chrystus to też Zyd! Nawet jego Matka a Polski Królowa - to Żydówka. Ja cię
    > kręcę, nooo...uncertain
    > wink
    Oczywiście masz rację!
    ??? Tylko nie rozumiem w jaki sposób odnosi się to do mojego twierdzenia? Gdzie widzisz sprzeczność ?
  • tan.nawe 13.03.14, 18:09
    piotr_57 napisał:

> tan.nawe napisała:
    >
    > >
    > > Wow! Teorię względności też wymyślił Żyd! I religię naszą polsko-narodową
    > - Jez
    > > us Chrystus to też Zyd! Nawet jego Matka a Polski Królowa - to Żydówka. J
    > a cię
    > > kręcę, nooo...uncertain
    > > wink
    > Oczywiście masz rację!
    > ??? Tylko nie rozumiem w jaki sposób odnosi się to do mojego twierdzenia? Gdzie
    > widzisz sprzeczność ?

Ależ ja widzę zbieżność, Piotrze! big_grin
  • ulisses-achaj 13.03.14, 17:47
    Jestem przekonany, tan.nawe, że Piotr nie uważa siebie za antysemitę... smile Ale jeśli się mylę, na pewno mnie poprawi. ...
    --
    Ulisses
  • piotr_57 13.03.14, 17:54
    ulisses-achaj napisał:

> Jestem przekonany, tan.nawe, że Piotr nie uważa siebie za antysemitę... smile Ale
    > jeśli się mylę, na pewno mnie poprawi. ...

Oczywiście, że nie! Prędzej jestem "filo" niż "anty" semitą smile
  • 1zorro-bis 13.03.14, 18:01
    ale od "filo" do "anty" niedaleko. Zalezy co sie czyta.....big_grin

--
  • 1zorro-bis 13.03.14, 16:52
    no wlasnie, no walasnie....smirk
    Wszystkiemu winni ci paskudni Zydzi.smirk
    ulisses-achaj napisał:

> Takie miałem przeczucie, Piotrze, że kiedy sięgniesz po argumenty pojawi się "ż
    > ydowska finansjera" i wszystko, co wiąże się z taką argumentacją. W Pismie, kt
    > óre czytuję jako agnostyk pojawia się zdanie "Po owocach ich poznacie". Nie moż
    > na bronić programu gospodarczego NSDAP abstrahując od tego właśnie.
    > Jeżeli uważasz Żydów za odpowiedzialnych także za system CCCP - to powiedz to j
    > asno.

--
  • 1zorro-bis 13.03.14, 13:36
    Piotrze, nie wylawiaj pare slow z calej wypowiedzi bo to zacien´mnie obraz.....big_grin
    Wiec podasz przyklady Twoich argumentow? Tak byloby chyba prosciej w tej dyskusji, prawda?smirk

A to caly tekst, z ktorego "wyrwales" kawalek.....smirk

......"Tylko że wtedy taki program może przestać być, jak piszesz "rozsądny", bo jego konsekwencje w kraju (najpierw wewnętrzny zamordyzm i dyktatura plus antysemityzm) i dla świata (wojna) wydają mi się mało rozsądne zważywszy na 7 milionów zabitych Niemców i spustoszony kraj. Nie oddzielaj jednego od drugiego, bo to zabieg tyleż karkołomny co nieuzasadniony.
    --
    Ulisses
    --
  • piotr_57 13.03.14, 13:48
    1zorro-bis napisał:

> Wiec podasz przyklady Twoich argumentow? Tak byloby chyba prosciej w tej dyskus
    > ji, prawda?smirk
    >
    Człowieku, coś się do mnie przyczepił jak gówno do buta? (nie przymierzając!). big_grinbig_grin
    Napisz starter umożliwiający dyskusję, może się do niej włączę (jak będę chciał i ochotę miał!)
    Za cienki bolek jesteś żeby mnie do tablicy wywoływać. big_grin.
  • fenikss.2972 13.03.14, 13:56
    ale ja i wczoraj pytałem, tylko niestety przekroczyliśmy magiczną setkę.
    I nie po to, żeby wywoływać do tablicy, tylko byłem zwyczajnie ciekaw, czemu uważasz tak a nie inaczej smile

piotr_57 napisał:

> Za cienki bolek jesteś żeby mnie do tablicy wywoływać. big_grin.

--
  • piotr_57 13.03.14, 14:13
    fenikss.2972 napisał:

> ale ja i wczoraj pytałem, tylko niestety przekroczyliśmy magiczną setkę.

To już dalej nie czytałem.

> I nie po to, żeby wywoływać do tablicy, tylko byłem zwyczajnie ciekaw, czemu uw
    > ażasz tak a nie inaczej smile

No to się pisze porządny starter, zawierający tezę i jakiś argument, a nie wywołuje się mnie jak gówniarza.
    Tez mogę napisać takie gówno : To powiedz mi proszę wielki zorro internacjonalisto, co należało zrobić z gospodarką Republiki Weimarskiej w 1930 roku, kiedy dzienna inflacja wynosiła kilka tysięcy procent, a w ciągu roku 8 krotnie zwiększyła się ilość bezrobotnych!!
    >
    >Ma ktoś coś w tej sprawie do powiedzenia, to niech przynajmniej gówniane zagajenie na[pisze, a nie jak dziecko w przedszkolu; pse pani a dlaczego biedronka ma kropeczki?
  • 1zorro-bis 13.03.14, 14:22
    ......"No to się pisze porządny starter, zawierający tezę i jakiś argument, a nie wywołuje się mnie jak gówniarza.
    Tez mogę napisać takie gówno : To powiedz mi proszę wielki zorro internacjonalisto, co należało zrobić z gospodarką Republiki Weimarskiej w 1930 roku, kiedy dzienna inflacja wynosiła kilka tysięcy procent, a w ciągu roku 8 krotnie zwiększyła się ilość bezrobotnych....."

Nie wiem czy pamietasz, ale byl to kryzys ogolnoswiatowy. W USA inflacja rowniez galopowala, bezrobocie roslo, krach na gieldzie.....smirk
    A jakos nie moge sobie przypomniec aby Amerykanie wtedy wprowadzili takie prawa prowadzace w sumie do wojny swiatowej.
    Sa tacy, ktorzy probuja Francuzow winic za ten kryzys w Niemczech. Oczywiscie, kontrybucje nalozone na Niemcy wtedy byly bardzo ciezkie, ale to w koncu Niemcy z Austria rozpoczely pierwsza wojne swiatowa, prawda?smirk

--
  • piotr_57 13.03.14, 14:40
    1zorro-bis napisał:
    >
    > Nie wiem czy pamietasz, ale byl to kryzys ogolnoswiatowy. W USA inflacja rownie
    > z galopowala, bezrobocie roslo, krach na gieldzie.....smirk

I inflacja wynosiła tysiące % dziennie!! ?

> A jakos nie moge sobie przypomniec aby Amerykanie wtedy wprowadzili takie prawa
    > prowadzace w sumie do wojny swiatowej.

Wcale nie gorsze wprowadzili po przystąpieniu do FF Wojny Światowej. Obozy koncentracyjne też były (dla Niemców, Japończyków , itd. )

> Sa tacy, ktorzy probuja Francuzow winic za ten kryzys w Niemczech. Oczywiscie,
    > kontrybucje nalozone na Niemcy wtedy byly bardzo ciezkie, ale to w koncu Niemcy
    > z Austria rozpoczely pierwsza wojne swiatowa, prawda?smirk

Znów kręcisz!!! Jakie znaczenie miało to kto rozpętał pierwszą wojnę światową, dla dokonania oceny programu NSDAP z 28 -30r? Umiesz odpowiedzieć na tak proste pytanie?
    Ludzie marli z głodu, nastąpił całkowity rozpad struktur i organów państwa. Co ich obchodziło kto rozpetał wojne kilkanaście lat temu?
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 14:49
    ......"Wielki kryzys, określany też mianem wielkiej depresji – najprawdopodobniej największy kryzys gospodarczy w XX wieku, który, według większości historyków, miał miejsce w latach 1929-1933 i objął, zgodnie z opinią większości ekspertów, praktycznie wszystkie kraje (oprócz ZSRR) oraz praktycznie wszystkie dziedziny gospodarki.

Tradycyjnie przyjmuje się iż kryzys ujawnił się w Stanach Zjednoczonych, po tzw. czarnym czwartku (a według niektórych źródeł już kilka miesięcy wcześniej), czyli po tzw. panice na giełdzie nowojorskiej na Wall Street 24 października 1929, kiedy to, zgodnie z zachowanymi informacjami, gwałtownie spadły ceny praktycznie wszystkich akcji, pociągając za sobą łańcuch bankructw i zadłużenia, które rozprzestrzeniły się stopniowo na prawie wszystkie kraje (oprócz wspomnianego ZSRR). Skutkiem kryzysu była też utrata pracy przez miliony ludzi – w USA bezrobocie sięgnęło, według dostępnych danych, 1/3 siły roboczej. Spadek produkcji przemysłowej sięgnął w niektórych krajach 50% (Polska, USA), a szczególnie silnie odczuło kryzys rolnictwo. Wolumen handlu światowego zmalał z 3 mld (ówczesnych) dolarów w 1929 do mniej niż 1 mld w 1933[1]. Poprawa sytuacji gospodarczej nastąpiła w 1933.
    Prezydent Roosevelt w latach 1933-1939 – wprowadził program New Deal

Skutkiem wielkiego kryzysu, według oceny większości historyków[2], było m.in. dojście Hitlera do władzy w Niemczech. W Stanach Zjednoczonych skutki kryzysu zostały złagodzone przez tzw. Nowy Ład Gospodarczy (ang. New Deal), czyli program reform ekonomiczno-społecznych (polegających na zatrudnianiu bezrobotnych w inwestycjach prowadzonych przez państwo) wprowadzonych w USA przez prezydenta Roosevelta w latach 1933-1939 – popularność zyskała wtedy doktryna ekonomiczna keynesizmu zakładająca interwencję państwa w gospodarce, która przez wiele lat dominowała potem w teorii i praktyce gospodarczej krajów kapitalistycznych....."

Jak widzisz, Niemcy nie byly osamotnione wtedy.
    --
  • piotr_57 13.03.14, 15:10
    1zorro-bis napisał:
    Jak widzisz, Niemcy nie byly osamotnione wtedy.

Różnica jednak między Niemcami a USA była wówczas taka, że USA eksploatowały trzy kontynenty (za co do dzisiaj USA są wręcz uwielbiane, od granicy z Meksykiem, aż po ziemię ognistą!), a Niemcy były eksploatowane przez 4 rozbiorców. Nie widzisz różnicy?
    A droga budowaną przez Adolfa, (w ramach robót publicznych) ja jeszcze jeździłem!
  • 1zorro-bis 13.03.14, 15:17
    ....."Różnica jednak między Niemcami a USA była wówczas taka, że USA eksploatowały trzy kontynenty (za co do dzisiaj USA są wręcz uwielbiane, od granicy z Meksykiem, aż po ziemię ognistą!), a Niemcy były eksploatowane przez 4 rozbiorców. Nie widzisz różnicy?
    A droga budowaną przez Adolfa, (w ramach robót publicznych) ja jeszcze jeździłem!....."

No, nawet wiezniowie z Dachau i Buchenwald budowali!big_grin
    A nie przypomninam sobie zeby -amerykanie pierwsza woje swiatowa zaczeli...smirk
    Wiec gdyby nie zaczeli to dalej uprawiuiali by swoje Prusy i troche kolonii w Afryce. A Wroclaw, Szczecin, Gdansk i pare innych miast tez by sie inaczej nazywaly...smirk

--
  • fenikss.2972 13.03.14, 14:30
    Piotr, nie każdy potrafi - ja na przykład zawsze piszę w luźnym tonie, tak mam. Lubię Twoje startery, bo zmuszają do myślenia, ale można i rozwinąć dyskusję nawet z jednego zdania. Przecież nie będziemy wyznaczać kursu jedynie słusznego i form jedynie dopuszczalnych. Twój styl jest inny, Zorra inny, mój inny - co nie znaczy, że dogadanie staje się niemożliwe.
    Gdybym ja zadał Ci to pytanie, pewnie zrobiłbym to w podobnej formie, na pewno nie w celu "wywołania do tablicy" tylko bardziej w celu kontynuacji wczorajszej dyskusji smile

piotr_57 napisał:

> No to się pisze porządny starter, zawierający tezę i jakiś argument, a nie wywo
    > łuje się mnie jak gówniarza.
    > Tez mogę napisać takie gówno : To powiedz mi proszę wielki zorro internacjonali
    > sto, co należało zrobić z gospodarką Republiki Weimarskiej w 1930 roku, kiedy [
    > b]dzienna inflacja wynosiła kilka tysięcy procent[/b], a w ciągu roku 8 krotnie
    > zwiększyła się ilość bezrobotnych!!
    > >
    > >Ma ktoś coś w tej sprawie do powiedzenia, to niech przynajmniej gówniane z
    > agajenie na[pisze, a nie jak dziecko w przedszkolu; pse pani a dlaczego biedron
    > ka ma kropeczki?

--
  • 1zorro-bis 13.03.14, 13:57
    ....."Człowieku, coś się do mnie przyczepił jak gówno do buta? (nie przymierzając!). big_grinbig_grin
    Napisz starter umożliwiający dyskusję, może się do niej włączę (jak będę chciał i ochotę miał!)
    Za cienki bolek jesteś żeby mnie do tablicy wywoływać. big_grin. ...."

Piotrze, jak brak argumentow to jedyne co Tobie pozostaje to obrazanie innych?
    No, gratuluje wychowania. smirk

--
  • k.karen 13.03.14, 14:06
    Nowy Dalaj Put(i)ana tongue_out

http://1.s.dziennik.pl/pliki/6027000/6027589-mem.jpg
    --
    http://i47.tinypic.com/2wqaekm.gif
  • fenikss.2972 13.03.14, 14:24
    śliczny big_grin big_grin big_grin

k.karen napisała:

> Nowy Dalaj Put(i)ana tongue_out
    >
    > http://1.s.dziennik.pl/pliki/6027000/6027589-mem.jpg

--
  • 1zorro-bis 13.03.14, 12:01
    w ten sposob ja moge rowniez oswiadczyc, ze ziemia jest plaska. I za darmo nie bede udawadnial, ze tak jest.....big_grin
    piotr_57 napisał:

> 1zorro-bis napisał:
    > >
    > > Piotrze, czy moglbys mi w kilku slowach nakreslic ten "rozsadny program"?
    > smirk
    >
    > Już Ci kiedyś mówiłem, że nie udzielam darmowych korepetycji. Podtrzymuję to oś
    > wiadczenie.
    > >

--
  • 1zorro-bis 13.03.14, 12:07
    ....a zalozylem ten watek, bo zaszokowalo mnie Twoje twierdzenie Piotrze.
    I dlatego chcialbym naprawde usyszec Twoje argumenty.smirk

--
  • fenikss.2972 13.03.14, 12:07
    ooooooo to ciekawe big_grin
    chyba z miesiąc temu czytałem wyniki badań sondażowych w Ameryce, gdzie wyszło, że ok 20 % badanych nadal uważa, że Ziemia jest płaska big_grin

1zorro-bis napisał:

> w ten sposob ja moge rowniez oswiadczyc, ze ziemia jest plaska. I za darmo nie
    > bede udawadnial, ze tak jest.....big_grin

--
  • 1zorro-bis 13.03.14, 12:12
    no prosze.....big_grin
    Czyli - mojej tezy nie musze juz udawadniac. Bo co w Ameryce to dla wielu jest swiete.....big_grin
    fenikss.2972 napisał:

> ooooooo to ciekawe big_grin
    > chyba z miesiąc temu czytałem wyniki badań sondażowych w Ameryce, gdzie wyszło,
    > że ok 20 % badanych nadal uważa, że Ziemia jest płaska big_grin
    >
    > 1zorro-bis napisał:
    >
    > > w ten sposob ja moge rowniez oswiadczyc, ze ziemia jest plaska. I za darm
    > o nie
    > > bede udawadnial, ze tak jest.....big_grin
    >
    >
    >

--
  • fenikss.2972 13.03.14, 12:17
    tam było jeszcze mnóstwo innych ciekawych teorii - jak mi się uda znaleźć, to zlinkuję

1zorro-bis napisał:

> no prosze.....big_grin
    > Czyli - mojej tezy nie musze juz udawadniac. Bo co w Ameryce to dla wielu jest
    > swiete.....big_grin

--
  • 1zorro-bis 13.03.14, 12:28
    a ja - i nie tylko ja - czekamy na wyklad Piotra.....smirk

--
  • piotr_57 13.03.14, 12:37
    fenikss.2972 napisał:

> ooooooo to ciekawe big_grin
    > chyba z miesiąc temu czytałem wyniki badań sondażowych w Ameryce, gdzie wyszło,
    > że ok 20 % badanych nadal uważa, że Ziemia jest płaska big_grin
    >
    No właśnie.
    I jakoś nie widzę żeby Zorro biegł przekonywać ich, że tkwią w błędzie.
  • 1zorro-bis 13.03.14, 12:54
    czyli rozumiem Piotrze, ze masz teze, ktora nie potrafisz poprzec argumentami, tak?
    No coz.....tak najlatwiej.big_grin

--
  • piotr_57 13.03.14, 12:58
    1zorro-bis napisał:

> czyli rozumiem Piotrze, ze masz teze, ktora nie potrafisz poprzec argumentami,
    > tak?

big_grinbig_grinbig_grin Niech i tak będziesmile Mnie Twoje zdanie o mnie nie interesuje nawet w najmniejszym stopniu.

> No coz.....tak najlatwiej.big_grin

... i racjonalnie.
    >
  • 1zorro-bis 13.03.14, 13:09
    ale to nie jest MOJE zdanie o Tobie Piotrze.
    Tylko, jesli wyglaszasz taka rewolucyjna teze o Hiltlerze, to nie tylko ja, ale rowniez i inni zapewne chcielibysmy poznac Twoje argumenty na ten temat.
    No, chyba ze tak strzelasz "pustakami" w powietrze dla wiwatu, o co Ciebie z kolei nie podejrzewam.....smirk
    piotr_57 napisał:

> 1zorro-bis napisał:
    >
    > > czyli rozumiem Piotrze, ze masz teze, ktora nie potrafisz poprzec argumen
    > tami,
    > > tak?
    >
    > big_grinbig_grinbig_grin Niech i tak będziesmile Mnie Twoje zdanie o mnie nie interesuje nawet w naj
    > mniejszym stopniu.
    >
    > > No coz.....tak najlatwiej.big_grin
    >
    > ... i racjonalnie.
    > >

--
  • piotr_57 13.03.14, 12:35
    1zorro-bis napisał:

> w ten sposob ja moge rowniez oswiadczyc, ze ziemia jest plaska.

A czy ja Ci bronię? Oświadcz sobie czego tylko dusza zapragnie!!

I za darmo nie
    > bede udawadnial, ze tak jest.....big_grin

Słusznie. Zapewniam Cię jednak, że ja nie będę Cię prosił o korepetycje w tym zakresie.
  • loczek62 13.03.14, 17:13
    Może to przeczytaj Zorro:
    www.bibula.com/?p=33589
    --
    "W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byście to chcieli dowodami obalić?!" Nietzsche
    forum.gazeta.pl/forum/f,44493,Kopi_Luwak_.html
  • 1zorro-bis 13.03.14, 17:23
    a Ty "Mein Kampf".
    Podobno w Polsce jest nawet polskie wydanie....big_grin
    loczek62 napisał:

> Może to przeczytaj Zorro:
    > www.bibula.com/?p=33589

--
  • piotr_57 13.03.14, 18:00
    loczek62 napisał:

> Może to przeczytaj Zorro:
    > www.bibula.com/?p=33589

Bardzo rozsądnie i przejrzyście napisane.
    Ale żeby to zrozumieć trzeba mieć chociaż śladowe pojecie, jak wyglądała Republika Weimarska i czym była dla Niemców.
    Dzięki, że to wstawiłeś. Jest w tej notatce sporo uproszczeń, ale sedno sprawy opisane jest ok.
  • 1zorro-bis 13.03.14, 18:02
    ....."Ale żeby to zrozumieć trzeba mieć chociaż śladowe pojecie, jak wyglądała Republika Weimarska i czym była dla Niemców....."
    Oddechem, wolnoscia, demokracja. Szkoda, ze tak krotko.
    Po takiej strasznej wojnie.smirk

--
  • izydor88 13.03.14, 18:10
    Poczytałam - po powrocie z pracy.
    Spostrzeżenia kol.Tannawe na temat Żyda Jezusa i Matki Boskiej - oczywiście smile))
    Dyskusja bardzo ciekawa,ale :
    - Lekarze,podobnie,jak prawnicy - nie chodzą na emeryturę.Szkoda by było tylu lat kształcenia się.
    W przeciwieństwie do - nauczycieli akademickich,zwłaszcza tych od języków obcych smile
    --
    Klara
  • tan.nawe 13.03.14, 18:29
    izydor88 napisała:

> Poczytałam - po powrocie z pracy.
    > Spostrzeżenia kol.Tannawe na temat Żyda Jezusa i Matki Boskiej - oczywiście smile)
    > )
    > Dyskusja bardzo ciekawa,ale :
    > - Lekarze,podobnie,jak prawnicy - nie chodzą na emeryturę.Szkoda by było tylu l
    > at kształcenia się.
    > W przeciwieństwie do - nauczycieli akademickich,zwłaszcza tych
    od języków obcyc

No jasne, że belfrów nie szkoda! Zwłaszcza akademickich. big_grinbig_grinbig_grin
    > h smile
  • ulisses-achaj 13.03.14, 18:31
    zwłaszcza, choć nie wiem dlaczego, filologów tak zwanych "obcych"... smile smile
    --
    Ulisses
  • tan.nawe 13.03.14, 18:33
    ulisses-achaj napisał:

> zwłaszcza, choć nie wiem dlaczego, filologów tak zwanych "obcych"...

No, bo... tak! Howgh! wink
  • ulisses-achaj 13.03.14, 18:36
    No chyba że ta... smile smile Z czego to było "bo ja tak mówię".. kropka.
    --
    Ulisses
  • ulisses-achaj 13.03.14, 18:40
    Już mi sie przypomniało: "JA ci to mówię!". Ostateczny argument . Cortazar, "Gra w klasy":

"Kiedy miał dziesięć lat, któregoś popołudnia wypełnionego pontyfikalnymi kazaniami stryjowskimi na tematy historyczno-polityczne w cieniu drzew paraiso, nieśmiało zamanifestował swój pierwsze protest przeciw tak bardzo hiszpańsko-włosko-argentyńskiemu "Ja ci to mówię!", podkreślonemu uderzeniem pięścią w stół, w charakterze gniewnego argumentu. Glielo dico io! Ja ci to mówię do diaska!! Jakąż wartość dowodową posiadało to "ja" - myślał Oliveira. To "ja" dorosłych, jakąż wszechwiedzę gwarantowało??".
    --
    Ulisses
  • izydor88 13.03.14, 18:42
    smile smile smile
    Myślę,że nawet najbardziej ześwirowany lekarz - jest więcej wart,niż filolog obcy smile))
    Zwłaszcza spec od filologii romańskiej - ze wskazaniem na "Naszych Włoskich Przyjaciół"wink
    --
    Klara
  • fenikss.2972 13.03.14, 18:44
    a czym taką wartość się mierzy ?

izydor88 napisała:

> smile smile smile
    > Myślę,że nawet najbardziej ześwirowany lekarz - jest więcej wart,niż filolog ob
    > cy smile))
    > Zwłaszcza spec od filologii romańskiej - ze wskazaniem na "Naszych Włoskich Prz
    > yjaciół"wink

--
  • ulisses-achaj 13.03.14, 18:48
    Myśl sobie, to wolny kraj. Miedzy innymi dzięki takim, którym nie było obojętne pod jakim zaborem ... smile
    --
    Ulisses
  • izydor88 13.03.14, 18:57
    Też tak myślę smile))
    Wychowały mnie Pani Seipte i Kunze.
    Jak one ze mną wytrzymały ?
    Złote kobiety smile))

--
    Klara
  • tan.nawe 13.03.14, 19:05
    izydor88 napisała:

> Też tak myślę smile))
    > Wychowały mnie Pani Seipte i Kunze.

To widać.
  • izydor88 13.03.14, 19:17
    Mam nadzieję,że widać smile
    To były bardzo zacne kobiety...
    --
    Klara
  • ulisses-achaj 13.03.14, 19:18
    Cześć ich pamięci smile
    --
    Ulisses
  • izydor88 13.03.14, 19:25
    Zdecydowanie - tak smile))
    Zwijały motki wełny i powtarzały -ja,ja...
    Na całe szczęście - było im dane zemrzeć w wielkopolskim mieście.Tym samym,w którym,się urodziły...
    --
    Klara
  • tan.nawe 13.03.14, 19:39
    izydor88 napisała:

> Zdecydowanie - tak smile))
    > Zwijały motki wełny i powtarzały -ja,ja...

Ale jaja! Küche, Kinder, Kirche. big_grinbig_grinbig_grin
    Takie porządne wychowanie odebrałaś, jak prawdziwa niemiecka Hausfrau!
    I tak się potem zbiesiłaś! big_grin

• fenikss.2972 13.03.14, 19:43
    i pomniczek ku czci owej big_grin

ulisses-achaj napisał:

> Cześć ich pamięci smile

--
  • izydor88 13.03.14, 20:06
    W sumie - tak smile
    Przypominam sobie opowieści o pani Seipte,- spocona woziła mnie -drącą się ponad miarę i w takim stanie oddawała mnie rodzicom...
    I pani Kunze - bardzo spokojna i zawsze uśmiechnięta - ja,ja...
    Moja sąsiadka była kierowniczką/dyrektorką przedszkola.Dorabiała sobie - pracą "na drutach".
    Pomagałyśmy się jej obie - Pani Kunze i ja smile
    --
    Klara
  • k.karen 13.03.14, 21:39
    A ten, no... ja w kwestii formalnej i z wielką prośbą.
    Było o Hitlerze, Żydach, gender, przedszkolu, więc jutro na pewno będzie o cyklistach, masonach i ewentualnie egzorcystach, a przedszkole pewnie jeszcze raz.
    To ja bardzo proszę, żeby o tym w tym wątku, a nie w następnych, dobrze?
    Łatwiej będzie zebrać cały materiał do badań.

big_grin big_grin big_grin
    --
    http://i47.tinypic.com/2wqaekm.gif
  • fenikss.2972 13.03.14, 21:52
    o egzorcystach też już było big_grin
    a przedszkole to jest regularnie big_grin

k.karen napisała:

> A ten, no... ja w kwestii formalnej i z wielką prośbą.
    > Było o Hitlerze, Żydach, gender, przedszkolu, więc jutro na pewno będzie o cykl
    > istach, masonach i ewentualnie egzorcystach, a przedszkole pewnie jeszcze raz.
    > To ja bardzo proszę, żeby o tym w tym wątku, a nie w następnych, dobrze?
    > Łatwiej będzie zebrać cały materiał do badań.
    >
    >
    > big_grin big_grin big_grin

--
  • fenikss.2972 13.03.14, 19:42
    gender ...?

izydor88 napisała:

> Mam nadzieję,że widać smile
    > To były bardzo zacne kobiety...

--
  • piotr_57 13.03.14, 18:48
    izydor88 napisała:

> - Lekarze,podobnie,jak prawnicy - nie chodzą na emeryturę.Szkoda by było tylu l
    > at kształcenia się.

Aż zadzwoniłem do wuja swego, który był (jest) kardiologiem, a od blisko 30 lat twierdzi, że jest emerytem.
    Okazało się, że wuj ma emeryturę kolejową, bo był kierownikiem przychodni kolejowej. Ale nie ręczę za to co twierdzi wuj, rozmowa była ufff. . mocna big_grinbig_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka