Dodaj do ulubionych

enigmatycznie poprawnie politycznie

09.09.14, 11:52
Raport ws. katastrofy boeinga 777: został trafiony

Ma­le­zyj­ski sa­mo­lot MH17, który roz­bił się na Ukra­inie, zo­stał tra­fio­ny przez "obiek­ty z ze­wnątrz, le­cą­ce z ogrom­ną pręd­ko­ścią". Nie ma do­wo­dów na ja­kie­kol­wiek pro­ble­my tech­nicz­ne bo­ein­ga czy ce­lo­we dzia­ła­nie za­ło­gi. Tak uzna­ła Ho­len­der­ska Rada ds. Bez­pie­czeń­stwa w pierw­szym, wstęp­nym ra­por­cie w spra­wie ka­ta­stro­fy, do któ­rej do­szło 17 lipca na wschod­niej Ukra­inie.

Holenderska Rada ds. Bezpieczeństwa uznała, że konieczne są dalsze, dogłębne badania, by dokładnie ustalić przyczynę i okoliczności tragedii. Rada przed opublikowaniem raportu zastrzegała, że jego celem jest ustalenie okoliczności i przyczyn tragedii, nie zaś przesądzanie o "winie czy odpowiedzialności" którejkolwiek ze stron.

17 lipca samolot linii Malaysia Airlines lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur rozbił się w obwodzie donieckim na Ukrainie po zestrzeleniu pociskiem rakietowym ziemia-powietrze. Spadł na obszary kontrolowane przez rebeliantów. W katastrofie zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga - łącznie 298 osób, w większości obywatele Holandii.

Władze w Kijowie i Zachód o tragedię oskarżają separatystów, podczas gdy Moskwa i rebelianci winą obarczają Kijów.

W swym raporcie eksperci zaprezentują, co ich zdaniem stało się 17 lipca. Nie obwinią jednak nikogo o spowodowanie tragedii - pisze agencja AP.

wiadomosci.onet.pl/swiat/raport-ws-katastrofy-boeinga-777-zostal-trafiony/wgp0b
--
http://www.egify.pl/gify/transport/pociag/big/0002.gifhttp://artal.republika.pl/strzalka.gif
Obserwuj wątek
  • kogucik.2872 Re: enigmatycznie poprawnie politycznie 09.09.14, 11:59
   "Zniszczenia zaobserwowane w przedniej części samolotu wydają się wskazywać, że maszyna została przebita przez dużą liczbę obiektów z zewnątrz o wysokiej energii" - napisano w raporcie. "Jest prawdopodobne, że te zniszczenia doprowadziły do utraty jedności strukturalnej" - dodano.

   Choć twórcy raportu nie piszą, kto mógł być odpowiedzialny za katastrofę boeinga, dziennikarze BBC przypominają, że samolot zestrzelili najprawdopodobniej Rosjanie. Telewizja publikuje swoje ustalenia w oparciu na relacje niezależnych świadków: trzech osób, które miały widzieć rebeliantów sterujących wyrzutnią rakiet BUK.

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16609962,Raport__malezyjski_boeing_stracony_nad_Ukraina_przez.html#MT
   --
   http://www.egify.pl/gify/transport/pociag/big/0002.gifhttp://artal.republika.pl/strzalka.gif
   • kogucik.2872 Re: enigmatycznie poprawnie politycznie 09.09.14, 15:08
    o ile się nie mylę - przyczyną katastrofy w Smoleńsku był błąd pilota - komisja bada przyczyny katastrofy - czyli wszystkie okoliczności zmierzające do wyjaśnienia - komisja wskazała winnego - piloci oraz obsługa naziemna plus koszmarne warunki pogodowe i nieprzygotowane do takich lotnisko.
    --
    http://www.egify.pl/gify/transport/pociag/big/0002.gifhttp://artal.republika.pl/strzalka.gif
    • coco.franelka Re: enigmatycznie poprawnie politycznie 09.09.14, 16:46
     Tak ale... katastrofa naszego samolotu, a tego zestrzelonego nad Ukrainą, to dwie zupełnie inne bajki. Stwierdzono, że było działanie z zewnątrz, ale przecież na tych śladach nigdzie nie pozostały napisy made in Rosja czy Ukraina. Nie mogą więc wskazać winnego. To może wykazać śledztwo, zeznania świadków, zdjęcia satelitarne itp. Dyplomatycznie komisja napisała tylko to co napisała bo tylko tyle mogła napisać. Tak mi się laikowi wydaje smile
     • kogucik.2872 Re: enigmatycznie poprawnie politycznie 09.09.14, 16:51
      ale po śladach można chyba ustalić czy samolot dostał serię w poszycie, czy uderzyła w niego rakieta. Teraz widziałem wersję że rakieta wybuchła przed samolotem stąd przód nosi śladu dziur od wielu obiektów. Ale taka rakieta nie wybucha chyba w powietrzu, tylko w kontakcie z obiektem. Części samolotu do badania są przecież dostępne, skoro pierwsi Malezyjczycy się wypowiadali wstępnie w sprawie charakteru uszkodzeń fragmentów poszycia kokpitu.
      --
      http://www.egify.pl/gify/transport/pociag/big/0002.gifhttp://artal.republika.pl/strzalka.gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka