Dodaj do ulubionych

Daria - Darka

11.03.10, 10:12
Tak dzieci w przedszkolu mówią na Darię - Darka. Imię całkiem przyjemne
w odbiorze, nagle straciło cały swój urok.
Edytor zaawansowany
  • justyna3003 11.03.10, 11:43
    też lubię to imię i mam bliską znajomą o tym imieniu która niedługo wychodzi za mąż.Myśłałam że lubi swoje imię a tu się okazało że go nie cierpi, bo ćwiczyli już przysięgę małżeńską i jak jej narzeczony mówi:Ja Łukasz, biorę ciebie Dario(!)za żonę(...) to ona dostaje nerwicy- w sensie co to za forma"Dario" i że już pytali czy nie może powiedzieć Daria czy Dariu.Także jest tym faktem załamana-nie wiedziałam, że ludzie moga mieć takie problemy.A Darka-fakt nie brzmi zbyt sympatycznie czy kobieco.
  • aneladgam 11.03.10, 12:15
    Dariu? wink ciekawa forma wołacza wink
    --
    lylis.blox.pl
  • quasi.modo 07.07.11, 11:48
    aneladgam napisała:

> Dariu? wink ciekawa forma wołacza wink

No ciekawa.

Z wołaczami niestetu tak jest, że brzmią sztucznie. Jak do mnie mąż mówił "Hanno", to też mnie dreszcze przechodziły. No ale taki urok ślubu, że jest oficjalny.

Jak im tak strasznie przeszkadza, powiedziałabym tak:
    Ja Łukasz biorę sobie Ciebię, Darię za żonę.

Ja podczas prób przysięgi wyleciałam właśnie z biernikiem, bo myślałam że tak ma być. Ksiądz mnie poprawił i choć forma biernika podoba mi się o niebo lepiej, to i ja i mąż przeszliśmy nad tym do porządku dziennego i w kościele użyliśmy wołacza.

--
    trzeba się najpierw zgubić, żeby się odnaleźć?
  • Gość: Nin IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.10, 13:42
    My w szkole mówiliśmy Dia, chyba się jej podobało, bo się nie
    buntowala.

• dalenia 11.03.10, 14:56
    No cóż, skoro Dariusz to Darek, to dlaczego Daria nie może być Darką smile Znana mi
    Daria jest Darkiem wink
    --
    www.pajacyk.pl
  • Gość: jeden-z-wielu IP: *.kielce.vectranet.pl 11.03.10, 18:03
    Masz rację,Daria to moje ulubione imię żeńskie, ale kiedy słyszę Darkę to o
    wiele mniej mi się podobasad
  • kumakk 11.03.10, 18:42
    Moja córeczka ma na imię Daria i wszyscy wołają na nią Dasia, Dasieńka, Darinka,
    Dasza, Dusia. Formę "Darka" wytępiłam przy pierwszych próbach użycia smile
  • Gość: iwa IP: *.xdsl.centertel.pl 13.10.10, 20:08
    Darka brzmi okropnie
    Podoba mi się Daria i Darinkasmile
  • Gość: via IP: *.icpnet.pl 02.03.11, 14:01
    Moja córcia Daria ma juz 15 lat.Imie piekne,znane,nie krzywdzace i nie oklepane.A co do zdrobnień wołamy tak-Darunia,Darusia,Daruśka,Darolinka,Dareczka,Darcia-nam sie podoba i jej też.
  • dalliaa 02.03.11, 14:36
    ja noszę to imię i pamiętam, w że jak poszłam do pierwszej klasy to jedna koleżanka mówiła do mnie właśnie "Darka". Ale krótko, bo bardzo mnie to denerwowało i mama poradziła mi, żebym na nie nie reagowała. No i koleżanka się oduczyła smile
    a w ogóle to nie lubię jak się zdrabnia imiona.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/oar8vfxma5xigul3.png
  • zea83 06.07.11, 14:23
    hej, ja mam córeczkę Darię. Ma prawie 7 miesięcy, a mówimy na nią zdrobniale Uśka (od Daruśki). Pasuje jak ulałtongue_out
  • panna.w.drodze 07.07.11, 12:56
    a kto podsunał ten pomysł dzieciom z przedszkola? bo wątpię aby same na niego wpadły wink

koleżanki córka przedstawiła się/została przedstawiona jako Amelka i dla kol. z przedszkola jest Amelką, gdy jej brat (starszak) krzyknął do niej Mela dzieci powiedziały: u nas nie ma Meli smile
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/cd9bflw1hau1bk68.png

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.