Dodaj do ulubionych

Nieidealnie dopasowane imiona dla rodzeństw.

06.08.10, 15:26
Znalazłam w archiwum tylko idealnie dopasowane imiona dla rodzeństw, ja postanowiłam założyć wątek odwrotny.

Większość z Was uważa, że dzieci nie są zestawem filiżanek i ich imiona nie muszą być dopasowane. Właściwie jestem skłonna się z tym zgodzić, ale kiedy czasami widzę takie imiona dla rodzeństw, to włos mi się jeży na głowie.

A natchnął mnie zestaw imion na pewnym blogu. Więc dalej zaczęłam drążyć i znalazłam kilka, moim zdaniem, kiepsko dobranych imion. Niektóre kompletnie niedobrane względem stylistycznym (jakoś ciężko mi zrozumieć, że można mieć tak szeroki wachlarz ulubionych imion - od Oliwii po Zofię) lub pod względem popularności (chociaż to łatwiej przychodzi mi do głowy - a nuż chciano upamiętnić kogoś ważnego)

Nicole i Kasjan
Orest i Roksana
Zofia i Oliwia (tu ewidentnie widać wpływ mody)
Oliwier i Karolina
Amelia i Faustyna

i mój ulubiony :
Ignacy Brian i Allan Maurycy

--
www.pajacyk.pl
Edytor zaawansowany
  • kamelia04.08.2007 06.08.10, 15:30
    imie ma pasowac do nazwiska, a nie do rodzenstwa, to nie blixnieta syjamskie.
    Nie widze problemu, po prostu połowa z tych imion nie podoba mi sie.

Sorry, przeczytałam jeszcze raz te imiona, zadne mi sie nie podoba.
  • hayet 06.08.10, 15:45
    ja tez uwazam, ze rodzenstwo nie musi isc w parze, ale zazwyczaj
    zastaanwiam sie czym kierowali sie rodzice dajac czasem walsnei
    imiona z zupelnie z odleglych biegunow big_grin
    --
    Amina ur. 30.06.2005
    Layla ur. 14.02.2009
  • dalenia 06.08.10, 15:48
    kamelia04.08.2007 napisała:

> imie ma pasowac do nazwiska, a nie do rodzenstwa, to nie blixnieta syjamskie.

Do nazwiska przede wszystkim, ale do siebie nawzajem - moim zdaniem - także
    powinno. Nie trzeba od razu mieć Jasia i Małgosi. Ale Ignacy i Allan brzmią moim
    zdaniem, po prostu komicznie.

A Amelia i Faustyna, gdzie jedna jest mega popularna, a druga niespotykana, to
    także kiepski zestaw. Bo dlaczego nie traktować dzieci równo? Albo nadam imiona
    popularne, wszystkim. Albo niespotykane, także wszystkim. Ja czułabym się
    skrzywdzona, gdybym miała na imię Ania, a moja siostra Adelajda.
    --
    www.pajacyk.pl
  • zabulin 20.07.11, 15:19
    Ja czułabym się
    > skrzywdzona, gdybym miała na imię Ania, a moja siostra Adelajda

A ja bym się czula skrzywdzona gdyby moja siostra miała na imię Ania a ja Adelajda smile smile

No i jaki z tego wniosek??
    Że nie przewidzisz, co się dziecku spodoba. Mozesz nadac dzieciom imiona "pasujące" np. Zofia i Helena, a Helena będzie całe zycie żałować bo woalałaby być Nikolą.

Za dużo filozofowania- a efektu i odbioru spolecznego i tak nie da się przewidzieć.

Ale rozumiem- kazdy ma swoją opinię. A więc i ja wink

• dalenia 20.07.11, 17:26
    W tym przykładzie, który podałam, nie chodzi o styl imion. Helena może żałować, że nie jest Nikolą - jasne! Przecież nikt z nas z fusów nie wróży i nie wiadomo czy dziecku spodoba się imię, które dla niego wybierzemy.

Mnie chodziło o popularność. Tzn, że jeśli jedno dziecko ma imię mega popularne (ta Ania, o której pisałam), a drugie dostanie takie "hardcore'owe" (w tym przypadku Adelajda), to jest spora szansa, że któraś z nich (a może nawet obie) będzie miała pretensje. Adelajda może narzekać, że ma zbyt odjechane imię i wolałaby być 10 z kolei Kasią, a Ania odwrotnie - jej może przeszkadzać, że jest Anią, a nie Klotyldą i że nie ma tak oryginalnego imienia jak siostra. Uważam, że "bezpieczniej" (brakuje mi odpowiedniego słowa ...) jest nazwać dzieci imionami z jednego poziomu popularności - Ania nie będzie miała czego zazdrościć siostrze Kasi (oczywiście jeśli chodzi o imiona).

Nie wiem czy zrozumiałaś, ale ja tak to właśnie widzę. Choć oczywiście szanuję to, że możesz mieć inne zdanie na ten temat smile
    --
    www.pajacyk.pl
  • uwierz_mirando 06.08.10, 15:56
    Ignacy i Allan rzeczywiście razem wyglądają znakomicie big_grin Któryś z
    nich musiałby mieć odwrotnie imiona, aby lepiej pasować do brata wink
    Zofia i Oliwia też dziwne połączenie, podobnie popularna Amelia z
    rzadką Faustyną.

Na forum wpadł mi kiedyś w oko wpis Zuzanny, która pisała, że ma
    siostrę Domicelę.
    Ja z takich średnio dopasowanych imienniczą popularnością rodzeństw
    znam:
    -Romę i Marcina
    -Agnieszkę i Bernarda
    -Krystynę, Natalię i Wiktorię
    -Sandrę i Dariusza
    -Julitę i Krzysztofa
    -Martę, Roberta i Witolda
    -Dianę i Michała
    -Patryka i Mieszka (ten drugi z drugiego małżeństwa ojca)
    -Beatę i Ewitę (mają więcej rodzeństwa, ale nie znam imion)
    -Weronikę i Jonasza
    -Weronikę i Jagienkę
    -Jagnę i Jakuba
    -Michała i Stanisława (pokolenie, gdzie Stanisław nie był popularny)
    -Irminę i Martynę
    -Sonię i Sławomira
    -Adriannę i Agnieszkę (mają jeszcze jedną siostrę, nie znam imienia)
    -Kalinę i Jana
    -Alicję, Jacka i Zbigniewa
    -Kingę, Krystiana i Carol (to ostatnie to żeńskie)
    -Kaję i Maję
    -Martynę i Maricę
    --
    Pomagaj, klikając codziennie!
    antros.ovh.org/pomagaj/big.html
  • uwierz_mirando 06.08.10, 16:00
    Z takich niedopasowanych przypomniały mi się jeszcze siostry Anna-Maria
    (taka pisownia) i Marianna, jest więc Ania i Mania. Znam również
    siostry Nadzieję i Wiosnę.
    --
  • itka-julitka 22.03.16, 11:02
    Wiekszośc z tych połaczeń nie razi. Co złego jest w nadaniu rodzenstwu imion Julita i krzysztof czy Agnieszka i Bernard ? A np. Kalina i Jan pasuja jak dla mnie idealnie.
    A co jest złego w tym, ze jedno imię jest popularne a drugie nie jest ?
    Ok - w przypadku Kai i Mai - to zbyt duże podeobieństwo. Podobnie z Matyna I maricą oraz Adą i Agą. Ale połączęń typu Jagienka i weronika czy Diana i Michał bym się nie czepiała.
  • cynta 02.10.18, 21:41
    To ciekawe, ze o tym jakie imie do jakiego pasuje decyduja wzgledy czysto osobiste, pewnie rowniez nasz wiek.
    np. Marta, Robert i Witold to wszyscy znajomi z mojej klasy, absolutnie zgrana 3 jak dla mnie; Alicja, Jacek i Zbigniew to na odmiane kuzyni mojej mamy; Beata i Ewita sa dobrane brzmieniowo, rodzice chcieli zeby sie tak samo konczylo ; podobnie Irmina i Martyna albo Maja i Kaja; Jagna i Jakub oraz Michal i Stanislaw to piekne zestawy niczym z Wesela ... wszystko zalezy ...smile
  • dalenia 06.08.10, 16:14
    Przejrzałam jeszcze znajomych na nk. Znalazłam :

Justyna i Janusz (oboje w przedziale wiekowym 10-15 lat)
    Remigiusz i Zuzanna
    Eryk i Paulina
    Michał, Karolina i Antola
    Michalina i Magdalena (Michalina zdecydowanie sprzed mody)
    Natalia i Krystian
    Franciszek i Victoria (tak właśnie pisana)
    Natalia i Samuel

--
    www.pajacyk.pl
  • nastka1980 14.07.12, 07:23
    Z powyższych zestawów tylko jeden dla mnie się gryzie: Franciszek z Victoria, pozostałe sa ok.
    --
    http://lb3f.lilypie.com/xbjNp1.png
  • adamantia 06.08.10, 16:57
    Ja uważam że dzieci owszem są zestawem, i imiona nie powinny się kłócić. (choć nie muszą być dopasowane idealnie)

Wg mnie jest to szczególnie ważne, jeżeli jedno z imion jest wyjątkowo popularne/modne (ogólnie czy w danym pokoleniu - np. Anna albo Maja) albo wyjątkowo rzadkie/niemodne (ogólnie czy w danym pokoleniu - np. Alwin albo Włodzimierz).
    Uważam, że w takim przypadku imiona powinny "pasować" popularnością.

Przede wszystkim po to, żeby dzieci nie miały pozniej powodu do zazdrości czy "mienia za złe" - typu "ona ma takie normalne imię, a ja udziwnione", albo na odwrót "czemu ja mam nudne, a on oryginalne"?.

A osobiście uważam, że ideałem jest idealne dopasowanie imion dzieci do (w kolejności ważności) nazwiska, imion rodzeństwa, imion rodziców.

--
    76/105-108 -> 32HH/J, 34H
  • mama_aurory 06.08.10, 17:44
    Też znam trochę niedopasowanych:
    Adrian i Norbert
    Kajetana, Faustyna i Klaudia
    Aneta, Joanna, Edyta (mają już pod 30-tkę)
    Jolanta, Helena, Agata - nie wiem jakie kryterium obrali moi dziadkowie.
    Teresa i Weronika
  • kachnab 06.08.10, 18:12
    > Teresa i Weronika

A cóż tu jest niedopasowane? Ten, i wiele innych tu wymienionych zestawów, wcale
    się ze sobą nie gryzie (Adrian i Norbert na przykład pasują idealnie, moim zdaniem).
    Kryteria zastosowane mogą być zupełnie inne, niż te, którymi posługują się
    uczestniczki tutejszego forum wink
    --
    www.youtube.com/watch?v=CZ4A8RKj0-8&feature=related
  • kachnab 06.08.10, 18:13
    miało być:
    > Kryteria zastosowane przez rodziców mogą być...
    --
    www.youtube.com/watch?v=CZ4A8RKj0-8&feature=related
  • uwierz_mirando 06.08.10, 20:38
    Dorzucam jeszcze:
    -Martyna i Matylda
    -Patrycja i Sabina
    --
  • dalenia 06.08.10, 21:04
    kachnab napisała:

> > Teresa i Weronika
    >
    > A cóż tu jest niedopasowane? Ten, i wiele innych tu wymienionych zestawów, wcal
    > e
    > się ze sobą nie gryzie (Adrian i Norbert na przykład pasują idealnie, moim zdan
    > iem).

Też myślę, że niektóre zestawy nie powinny się znaleźć w tym wątku. No bo co jest niedobranego w Adriannie i Agnieszce czy w Anecie, Joannie i Edycie.
    --
    www.pajacyk.pl
  • Gość: Letycja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.10, 21:22
    znam takie zestawienie:
    -Cuma i Damazy, synowie Aleksandry i Bazylego (ten ostatni z rodziny
    szlacheckiej i imiona są dobierane na kolejne litery alfabetu),
    -Beata, Bernard, Marcela (nie Marcelina) i Anita,

a wogóle, to chyba forumowiczki umierają z nudów, szukają dziury w
    całym i snują dziwaczne teorie na temat doboru imion

• dalenia 06.08.10, 21:24
    Gość portalu: Letycja napisał(a):

> a wogóle, to chyba forumowiczki umierają z nudów, szukają dziury w
    > całym i snują dziwaczne teorie na temat doboru imion

Gratuluję, a Ty jak widać nudzisz się razem z nami.
    --
    www.pajacyk.pl
  • Gość: Letycja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.10, 21:43
    wpadam tylko na chwilę, żeby przeczytać jakiś interesujący post/wątek
    wolę forum kobieta i potyczki z teletoobis'iem
  • dalenia 06.08.10, 21:50
    To czytaj dalej forum kobieta, tego nikt Ci nie każe.
    --
    www.pajacyk.pl
  • gaudencja 07.08.10, 14:05
    Gość portalu: Letycja napisał(a):

> znam takie zestawienie:
    > -Cuma i Damazy,

A co to jest Cuma, poza elementen wyposażenia statku?

> synowie Aleksandry i Bazylego (ten ostatni z rodziny
    > szlacheckiej i imiona są dobierane na kolejne litery alfabetu),

Pierwsze słyszę o tego typu tradycji w rodzinie szlacheckiej -
    myślałam, ze tak się robi w zoo i w hodowlach psów rodowodowych.

--
    De gustibus...
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.08.10, 01:19
    Zbigniew i Łukasz
  • mallina 17.02.11, 23:43
    a w jakim celu imie dziecka powinno byc dopasowane do imion rodzicow?
    jedyne co dla mnie( ale zaznaczam to moje subiektywne odczucie) jest dziwne, to takie samo imie dziecka i rodzica np. mama Anna i corka Anna.

ja z siostra tez mam teoretycznie niedobrane imiona. ich zdrobnienia sie rymuja, choc podstawowa forma nie jest do siebie podobna.
    (cos w typie Zosia i Gosia, gdzie juz Zofia i Malgorzata nie brzmia podobnie). ale nie widze sensu by imiona rodzenstwa mialy do siebie pasowac. bo tez po co?
    to rownie dobrze nalezaloby szukac meza, zony z imieniem pasujacym do naszegosmile

--
    U szympansów bonobo cały dzień się toczy wokół seksu. Znajdą coś do jedzenia - z radości orgietka. Nie znajdą - orgietka ze smutku. Któryś jest zdenerwowany - to odbywa kontakt seksualny i zaraz inne się dołączają.
    (dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego zoo)
  • Gość: jeden-z-wielu IP: *.kielce.vectranet.pl 18.02.11, 19:26
    wydaje mi się, że niektóre, niedopasowane nawet imiona aż tak nie rażą, ale słyszałam kilka zestawów, które brzmią raczej dziwnie tj:
    1) Nikola i Julia
    2) Sylwana i Kaja
    3) Łukasz i Romeo
    4) Fryderyk i Christian ( dzieci K. Malinowskiej i O. Janiaka)
    Tutaj rzeczywiście imiona wydają się strasznie niedopasowane, chociaż pewien Irlandczyk z mojego miasta wraz z żoną mają 5 dzieci:
    Kaja
    Mikołaj
    Sean
    Rayan
    Dylan
    Kiedy wiem, że ich ojciec nie jest Polakiem to takie zestawienie aż tak bardzo mnie nie razi
  • dalenia 13.08.10, 18:23
    usłyszane w autobusie : Nikola i Julia
    wyczytane w gazecie : Emilia i Inez (bliźniaczki)
    --
    www.pajacyk.pl
  • Gość: heca7 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.10, 23:39
    Spotkałam kiedyś: Amadeusz i Amanda. Co z tego, że podobne...
  • wyczyny 15.08.10, 22:50
    mysle, ze bardzo niedobrane sa imiona moje i siostry:
    Kasia i Ilona wink
    ale ten akurat zestaw to wynik podzialu wyboru przez rodzicow
    tata - wybral Kasie,a dla siostry chciał Malgosie (wtedy bylyby dopasowane)
    mama-wybrala Ilone, a dla mnie chciala Zanete (wtedy tez zestaw bylby dopasowanywink
    jako nastolatka bardzo zalowalam, ze nie jestem Zaneta(chcialam byc wyjatkowawink, ale obecnie jestem zadowolona, ze to tata wybieral imie dla mniesmile
    moja siostra nigdy nie lubila i do dzis nie lubi swojego imienia
    --
    Jędrzej,4.08.2007 smile)
    Piotrek,12.08.2003 smile)

www.cracow-pro-life-congress-2007.com
  • Gość: ffanatyczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.10, 17:03
    ojejku-jejku
    spotkałam dwie siostry
    Judyta lat 21 i Jessika lat 15.
    az w szoku bylam wink

pozdrawiam!
  • dalenia 26.08.10, 23:16
    Wyczytane w gazecie : Dylan i Dominika.
    --
    www.pajacyk.pl
  • Gość: iwa IP: *.xdsl.centertel.pl 17.02.11, 22:34
    znam rodzeństwo: Alan i Marysia
  • mrowka75 18.02.11, 00:03
    Mój ulubiony nieidealnie dopasowany zestaw to Ryszard i Estera

i chyba imiona moje i brata: Marta i Radosław
    --
    Rafał, Ula i Tosia czyli dzieci...http://forum.chusty.info/forum/image.php?type=sigpic&userid=4715&dateline=1287036478
  • mama_amelii 18.02.11, 07:21
    hmmm to ja pewnie do tej grupy się zaliczę.
    Amelia
    Stefania Maria
    Amelia to stare imię i jak nazywałam tak córkę to nie była tak popularna(albo ja nic o tym nie wiedziałam.Dopiero później wszędzie widziałam Amelki).Stefania to na razie rzadkość,aczkolwiek znam już 2 w swoim mieście(jedna w takim samym zestawie jak moja) i ma dopiero m-ąc,druga ma 14 lat)
    Mamy typowo polskie nazwisko -ska,więc imiona ładnie z nazwiskiem współgrają.
    --
    Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,
    nie obleka tego faktu w słowa.
  • aka10 18.02.11, 20:22
    Stefanie Marie mam w rodzinie. Urodzona w latach 50-tych.
    --
    Powered by Aka.Creative Marketing S.A.
  • Gość: der IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.07.11, 15:41
    Dalenio, chętnie poznam imiona Twoich dzieci, skoro lubisz tak imiona dopasowane. Chociaż czytając wszystkie Twoje wypowiedzi, twierdzę, że jesteś bardzo młoda i nie wiesz jak to jest wybierać imię dla dziecka. Więc jak to jest?
  • dalenia 18.07.11, 16:15
    Skoro tak doskonale znasz moje wypowiedzi, to powinnaś/powinieneś wiedzieć, że dzieci jeszcze nie posiadam. Ale jeśli będę, to postaram się, aby miały imiona z jednej bajki.

I o co Ci się w sumie rozchodzi?
    --
    www.pajacyk.pl
  • Gość: Anka IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 18.07.11, 19:21
    Oliwia i Hanna
    Kaja i Aleksander
    Nikola i Emilian
    Samanta i Janusz
  • mynia_pynia 19.07.11, 21:23
    Imiona rodzeństwa powinny być raczej z jednej 'beczki', jak ktoś lubi oryginalne to wszystkie, jak starodawne to też wszystkie, jak popularne to też każde.
    U mnie w rodzinie jest standard:

Beata i Anna
    Grzegorz i Joanna
    Jakub i Konrad
    Jerzy i Dariusz
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/8unek0s3wuk3g4kq.png
  • kiniox 19.07.11, 21:50
    Nie zgadzam się z tą teorią. Ja lubię imona z zupełnie różnych beczek. Przykładowo dla chłopca lubię zarówno imię Teodor, jak i Piotr, czy Tytus. Dla dziewczynki lubię Emilia, ale podoba mi się też Katarzyna i Saskia.
    Poza tym wydaje mi się, że imię się nadaje w porozumieniu z drugim rodzicem, który może mieć zupełnie inny gust i wtedy trzeba znaleźc jakiś kompromis. U każdego oznacza on co innego - czasem kompromisem jest znalezienie imienia, które podoba się obojgu, ale nie najbardziej na świecie, a czasem "podzielenie się" dziećmi.
    Jakoś w ogóle nie widzę żadnych obiektywnych podstaw do tego "jak wszystkie, to wszystkie".
    --
    by gazeta_mi_placi:
    Za moich czasów matki z dziećmi było widać w trzech miejscach: na porodówce, na placach zabawach i w kolejce po mięso. Szkoda że to się zmieniło z niekorzyścią dla reszty ludzkości...
  • froobek 15.07.12, 00:04
    Chociaż jestem z frakcji "nie filiżankowej" wink to rozumiem, o co pyta Dalenia i uważam wątek za potencjalnie ciekawy. Jednak znakomita większość wymienionych przez Was zestawów całkiem dobrze pasuje. Czemu nie pasują:
    Zofia i Oliwia (obie popularne)
    Amelia i Faustyna (obie lekko odjazdowe)??
  • uwierz_mirando 15.07.12, 00:57
    froobek napisała:

> Czemu nie pasują:
    > Zofia i Oliwia (obie popularne)
    > Amelia i Faustyna (obie lekko odjazdowe)??

Mnie nie pasują, ponieważ Zofia jest imieniem retro, moja osobista babcia nosi to imię, więc kojarzy mi się z jej pokoleniem, natomiast Oliwia jest dla mnie z gatunku "nowoczesnych" i odbieram ją jako trochę pretensjonalną, podobnie mam np. z Roksaną.

Co do Amelii i Faustyny - Amelia jest do bólu popularna, dawno już straciła swoją "odjazdowość", jak to nazywasz. Wszędzie małe Amelki... Zupełnie nie pasuje mi do Faustyny, która jest duuużo rzadsza i kojarzy mi się zakonnie.
    --
    www.pah.org.pl/nasze-dzialania/8/pajacyk
  • figa241 15.07.12, 10:45
    Dalenia w ktoryms z wpisow zasugerowala, ze nie chodzi jej o biegunowosc imion a o popularnosc wlasnie. Pisala ze imona powinny byc albo oba popularne albo oba niepopularne- bo wtedy jest sprawiedliwie. Skad zatem przyklad:

> > Zofia i Oliwia (obie popularne)

a dalej poprzedniczka pisze:
    >
    > Co do Amelii i Faustyny - Amelia jest do bólu popularna, dawno już straciła swo
    > ją "odjazdowość", jak to nazywasz. Wszędzie małe Amelki... Zupełnie nie pasuje
    > mi do Faustyny, która jest duuużo rzadsza i kojarzy mi się zakonnie.

Idac tym tokiem rozumowania- jesli za jakis czas Faustyna z jakiegos powodu stanie sie modna- jej popularnosc odbierze jej "odjazdowosc" i "zakonnosc" i stanie sie "pretensjonalna"?

Imiona moim zdaniem nie musza do siebie pasowac- choc moga. Czasem ciezko przewidziec popularnosc danego imienia, oraz fakt czy bedzie sie podobac dziecku i/lub otoczeniu (jak bedzie odbierana- swoja dorga czy to istotne)

--
    Andere Länder, andere Sitten.
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 11:03
    - Maja i Maria - bliźniaczki
    - Tomasz i Gustaw - kolega i jego młodszy brat
    - Oliwia, Antonina i Pola (dokładnie w takiej kolejności; od najstarszej do najmłodszej)
    - Ilona i Antonina - córki znajomych moich rodziców; wiem, że Antonina ma 6 lat, a Ilona jest nastolatką.
    - Apolonia i Maja - dzieci 5 i 2 letnie
    - Apolonia, Arkadiusz, Dariusz i Sylwester - wszyscy urodzili się w latach 90.
    - Olivia i Feliks (wnuki sąsiadów; Feliks jest "owocem" fascynacji popularnym serialem)
    - Bożena, Wiktoria i Stefania - dzieci od 11 do 2 lat
    - Agnieszka, Paweł, Gustaw i Tamara - koleżanka + jej rodzeństwo
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 11:35
    figa241 napisała:

> Dalenia w ktoryms z wpisow zasugerowala, ze nie chodzi jej o biegunowosc imion
    > a o popularnosc wlasnie.

Chodziło jej nie tylko o to.

Pisala ze imona powinny byc albo oba popularne albo ob
    > a niepopularne- bo wtedy jest sprawiedliwie. Skad zatem przyklad:

>
    > > > Zofia i Oliwia (obie popularne)

Zofia i Oliwia są imionami z dwóch światów; Zofia jest imieniem tradycyjnym, a Oliwia - nowoczesnym. Nie uważam Oliwii za imię gorsze wink

>
    > a dalej poprzedniczka pisze:

> Idac tym tokiem rozumowania- jesli za jakis czas Faustyna z jakiegos powodu sta
    > nie sie modna- jej popularnosc odbierze jej "odjazdowosc" i "zakonnosc" i stani
    > e sie "pretensjonalna"?

A czy Dalenia napisała coś o pretensjonalności? Nie. Napisała tylko, że Amelie i Faustynę dzieli zbyt duża przepaść (wg mnie też). A to, co będzie później... pożyjemy, zobaczymy wink Na chwilę obecną, te dwa imiona dzieli (zbyt) duża przepaść. Wytłumaczę Ci to na moim przykładzie; bardzo lubię imiona: Klara, Jeremi, Konstanty, Gustaw, Feliks etc. jeśli któreś z nich stanie się bardzo popularne, to niestety moja miłość do nich zmalenie. I nie chodzi o to, że chce być najoryginalniejsza, tylko - co za dużo, to niezdrowo. Jak zbyt często słyszę dane imię, to po pewnym czasie zaczyna mnie nudzić i traci dla mnie to "coś". Nic na to nie poradzę, tak już mam.

> Imiona moim zdaniem nie musza do siebie pasowac- choc moga.Czasem ciezko prze
    > widziec popularnosc danego imienia, oraz fakt czy bedzie sie podobac dziecku i/
    > lub otoczeniu (jak bedzie odbierana- swoja dorga czy to istotne)

Twoim zdaniem, ale wg innych powinny do siebie pasować i nie chodzi tu tylko o popularność, ale i - jak by to powiedzieć - imiona powinny być w miarę z jeden bajki. Jeśli mnie pamięć nie myli, masz córkę Oliwię i chciałabyś mieć syna Leopolda i dla Ciebie ten zestaw jest świetnie dobrany i piękny (to nie jest atak, tylko przykład). Natomiast dla mnie, te imiona "gryzą się", nie pasują i nie chodzi mi o popularność, lecz włąsnie o te "bajki" smile Żeby nie było, nie uważam Oliwii za imię gorsze, lubię ją (kiedyś bardziej, ale już mi się przejadła), ale nie pasuje do Leopolda.

• ksiezna_pani1 15.07.12, 11:36
    ** właśnie.
  • figa241 15.07.12, 12:16
    ksiezna_pani1 napisała:

>
    > Zofia i Oliwia są imionami z dwóch światów; Zofia jest imieniem tradycyjnym, a
    > Oliwia - nowoczesnym. Nie uważam Oliwii za imię gorsze wink
    >

zgadzam sie z tym Ksiezno jak najabrdziej- ale chodzilo mi o zalozenie o ktorym wpsominala Dalenia- przyklad Apolonii i Anny- bodajze.

> A czy Dalenia napisała coś o pretensjonalności? Nie.

Nie chodzilo mi o Dalenie- a o wpisy poprzedniczki smile

> Wytłumaczę Ci to na moim przykładzie; bardzo lubię imiona: Klara, Jeremi,
    > Konstanty, Gustaw, Feliks etc. jeśli któreś z nich stanie się bardzo popularne,
    > to niestety moja miłość do nich zmalenie.

Ja to doskonale rozumiem- malo tego zgadzam sie z tym- jesli jest czego w nadmiarze - w odbirze moze stracic to na atrakcyjnosci.

> I nie chodzi o to, że chce być naj
    > oryginalniejsza, tylko - co za dużo, to niezdrowo.

No moze nie ze niezdrowo- ale fakt jest faktem ze popularnosc potrafi odebrac swostego rodzaju urok. Choc niekzademu to oczywiscie musi przeszkadzac.

>Jak zbyt często słyszę dan
    > e imię, to po pewnym czasie zaczyna mnie nudzić i traci dla mnie to "coś". Nic
    > na to nie poradzę, tak już mam.
    >
    Ja chyba tez smile

>
    > Twoim zdaniem, ale wg innych powinny do siebie pasować i nie chodzi tu tylko o
    > popularność, ale i - jak by to powiedzieć - imiona powinny być w miarę z jeden
    > bajki.
    >
    Jane - dlatego napisalam ze moga ale nie musza.

>Jeśli mnie pamięć nie myli, masz córkę Oliwię i chciałabyś mieć syna Leo
    > polda i dla Ciebie ten zestaw jest świetnie dobrany i piękny (to nie jest atak,
    > tylko przykład)

U mnie akurat kwestie zestawu- nie maja jakiegos wiekszego znaczenia. I ewentualne imie dla kolejnego dziecka- syna corki- sie okaze- bedzie raczej efektem rozwazan co nam sie podoba a co nie. Wiec wg. mnie Oliwia to bardzo ladne imie, i Leopold to bardzo ladne imie.
    W Polsce Oliwia jest bardzo popularna- a w Niemczech jest imieniem raczej rzadkim, tak jak i Leopold.

> Natomiast dla mnie, te imiona "gryzą się", nie pasują i nie c
    > hodzi mi o popularność, lecz włąsnie o te "bajki" smile
    Upierajac sie przy biegunowosci imion- "bajkach" na dobra sprawe mozna by bylo powiedziec ze wcale sie az tak nie gryza jakby sie wydawac moglo- Oliwia to imie lacinskie- znane juz w starozytnosci, badz- jak podaja inne zrodla jest tworem literackim- szekspirowskim- wiec nie jest napewno imieniem "nowym"
    Leopold zas jest pochodzenia germanskiego, w dawnym jezyku starogermanskim brzmialo - Liutbald- i zdaje sie ze znaczylo- najodwazniejszy z ludu, odwazny wsrod ludu. Jest rowniez imieniem bardzo starym, wpisanym w historie panstwa germanskiego.

Bajki zatem nie sa az tak skrajne - jakby sie wydawac moglo smile

> Żeby nie było, nie uważam
    > Oliwii za imię gorsze, lubię ją (kiedyś bardziej, ale już mi się przejadła),

Mysle, ze gdybysmy mieszkali w Polsce rowniez stracila by dla mnie sporo uroku- imi nie corkasmile

> ale nie pasuje do Leopolda.
    >
    Oliwia i Leo smile e tam niepasujetongue_out
    Zreszta czy musi pasowac?
    Jak juz pisalm moze...ale napewno nie musi.

--
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 12:51
    figa241 napisała:

>
    > > A czy Dalenia napisała coś o pretensjonalności? Nie.
    >
    > Nie chodzilo mi o Dalenie- a o wpisy poprzedniczki smile

To dlaczego nie zaznaczyłaś tego?

> W Polsce Oliwia jest bardzo popularna- a w Niemczech jest imieniem raczej rzadk
    > im, tak jak i Leopold.

Niepopularne? Pierwsze słyszę(czytam). Mam rodzinę w Niemczech - 100% Niemcy i oni twierdza coś zupełnie innego.

> Upierajac sie przy biegunowosci imion- "bajkach" na dobra sprawe mozna by bylo
    > powiedziec ze wcale sie az tak nie gryza jakby sie wydawac moglo- Oliwia to imi
    > e lacinskie- znane juz w starozytnosci, badz- jak podaja inne zrodla jest twore
    > m literackim- szekspirowskim- wiec nie jest napewno imieniem "nowym"
    > Leopold zas jest pochodzenia germanskiego, w dawnym jezyku starogermanskim brzm
    > ialo - Liutbald- i zdaje sie ze znaczylo- najodwazniejszy z ludu, odwazny wsrod
    > ludu. Jest rowniez imieniem bardzo starym, wpisanym w historie panstwa germans
    > kiego.
    >
    > Bajki zatem nie sa az tak skrajne - jakby sie wydawac moglo smile

Różnica jest ogromna. Owszem Oliwia nie jest imieniem nowym, ale nigdy dotąd nie byłą popularna i dlatego kojarzy się z nowoczesnością, imionami z zachodu i w przeciwieństwie do Leopolda nie jest zakorzeniona w naszej kulturze. Niestety moda na Oliwie prawdopodobnie przywędrowała z zachodu. Oliwia najprawdopodobniej będzie imieniem sezonowym, czyli nie była znana, stała się popularna i po iluś tam latach zniknie.

> Jak juz pisalm moze...ale napewno nie musi.
    >
    >

Owszem, nie musi. Ale tworzenie zestawów "mieszanych" mieszanie stylów i wpływów jest fajne, ale na krótką metę.
  • figa241 15.07.12, 13:45
    ksiezna_pani1 napisała:

>
    > To dlaczego nie zaznaczyłaś tego?
    >
    zaznaczylam- najpierw pisalam o Dalenii a potem o wpisie poprzedniczki- przedemna pisala inna forumka-uwierz_mirando. Byc moze wyrazilam sie malo konkretnie.

>
    >
    > Niepopularne? Pierwsze słyszę(czytam). Mam rodzinę w Niemczech - 100% Niemcy i
    > oni twierdza coś zupełnie innego.
    >
    tutaj masz rankingi- kilka lat wstecz mozesz sie cofnac jesli chcesz. Dodam ze obecnie Oliwia- Olivia znajduje sie jakos powyzej 200 miejsca- jak znajde pelniejsze staystyki moge podeslac.
    W szkole mojej corki nie ma drugiej Oliwii, nie ma jej tez w naszej okolic, a w zasadzie odkad tutaj mieszkam drugiej nie spotkalismy- byc moze to przypadek smile

>
    > Różnica jest ogromna. Owszem Oliwia nie jest imieniem nowym, ale nigdy dotąd ni
    > e byłą popularna i dlatego kojarzy się z nowoczesnością, imionami z zachodu
    >
    Zdaje sie ze Leopol tez nie swiecil nigdy jakichs wiekszych nawalnic popularnosci.

> i w
    > przeciwieństwie do Leopolda nie jest zakorzeniona w naszej kulturze.

Ja nie mieszkam w Polsce. Ale idac tym tropem- Leopold jest typowym niemeickim imieniem, Oliwia zas nie- niemniej jednak- mnie akurta w wyborze imienia zalezy na "miedzynarodowosci" wiec oba te imiona spelniaja istotny dla mnie warunek.

>Niestety
    > moda na Oliwie prawdopodobnie przywędrowała z zachodu.

Czemu niestety? Zreszta Leopold tez z zachodu przywedrowaltongue_out

> Oliwia najprawdopodobnie
    > j będzie imieniem sezonowym, czyli nie była znana, stała się popularna i po ilu
    > ś tam latach zniknie.
    >
    W sumie- Ksiezno w odniesieniu np. do imion ktore podobaja sie Tobie- nigdy nie byly popularne, nigdy nie ma na nie mody. I dla Ciebie zapewne to jest ich ogromnym atutem- zatem jak zniknie moda na Oliwie- tez stanie sie atrakcyjnatongue_out

>
    > Owszem, nie musi. Ale tworzenie zestawów "mieszanych" mieszanie stylów i wpływ
    > ów jest fajne, ale na krótką metę.

Rozumiem ze w Polsce mieszanka "nowoczesnej obcojezycznej"Oliwii z "staropolskim" Leopoldem moze wypadac nieco zabawnie. Ale ja z wielu powodow sie tym nie przejmuje. A czy to jets fajne czy nie- nie wiem nie postrzegam tego w kontekscie "fajnosci" a w kontekscie tego czy jakies imiona mi sie podobaja czy tez nie.

"inne bajki" imion to tez bardzo czesto sporna kwestiasmile

--
  • figa241 15.07.12, 13:46
    zapomnialam o lincetongue_out

www.beliebte-vornamen.de/jahrgang/j2011
    --
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 14:05
    figa241 napisała:

> zapomnialam o lincetongue_out
    >
    > www.beliebte-vornamen.de/jahrgang/j2011

To musisz to wysłać członkom mojej rodziny, bo napisałam tylko to, co oni mi powiedzieli wink
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 14:02
    „Zdaje sie ze Leopol tez nie swiecil nigdy jakichs wiekszych nawalnic popularnosci.”

Jeśli porównać ilość nadań Leopolda i Oliwii, to Poldek był bardzo popularny. Zresztą Leopold był dość popularny bez tego porównania.

„Czemu niestety? Zreszta Leopold tez z zachodu przywędrował”

Akurat tego nie musisz mi tłumaczyć wink Napisałam przecież, że Leopold jest imieniem znacznie lepiej zakorzenionym, a teraz dodam, że jeszcze niedawno mało, kto słyszał o Oliwii.

„"inne bajki" imion to tez bardzo czesto sporna kwestia”

Jak widać, tak. Dla mojej sąsiadki Szantala jest równie tradycyjna jak Teodor czy wspomniany Leopold...
  • figa241 15.07.12, 15:27
    ksiezna_pani1 napisała:

> Jak widać, tak. Dla mojej sąsiadki Szantala jest równie tradycyjna jak Teodor
    > czy wspomniany Leopold...

hmm....rozni ludzie maja rozne tradycje. A czy imie Szantala funkcjonuje w Polsce? pierwszy raz sie spotykam z Szantala.
    --
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 15:37
    figa241 napisała:

>
    > hmm....rozni ludzie maja rozne tradycje. A czy imie Szantala funkcjonuje w Pols
    > ce? pierwszy raz sie spotykam z Szantala.

Nie powinno funkcjonować. Szantala to spolszczona na siłę Chantal. To drugie imię córki sąsiadki, na pierwsze ma Ineza (wersja oryginalna - Inez). Dodam tylko, że Inez(a) to nasza "polska" Agnieszka. Wiesz o tym, że imiona żeńskie powinny kończyć się na "a". Są wyjątki m.in. Dafne, Beatrycze.
  • figa241 15.07.12, 15:46
    tak tak wiem, ze polskie imiona (damskie) powinny konczyc sie na "a"- ogolnie znam zasady jakimi nalezy sie kierowac nadajac imie w Polsce.
    Ineza- brzmi troche jak pineza (wielka pinezkatongue_out) jej tylko nie mow sasiadce bo to nieladne co pisze.
    W kwestii imiennictwa- jestem jak najbardziej za tym aby istnilay przepisy to regulujace- nie powinno byc sytuacji gdy imie stajhe sie absurdem, osmiesza, lub jest niezgodne a zasadami pisowni w danym kraju- jelsi rodzice nie maja inne narodowosci. To dobre przepisy. Nie podoba mi sie tez "spolszczanie" na sile niektorych imion- Ineza, Szantala- brzmia strasnzie naciaganie. Ale moze to kwestia przyzwyczajenia? Nikola- sie jakos osluchala chyba.
    --
  • figa241 15.07.12, 12:21
    poprzedniczka=uwierz_mirando dla wyjasnienia jeszcze smile
    --
  • froobek 16.07.12, 20:38
    > Mnie nie pasują, ponieważ Zofia jest imieniem retro, moja osobista babcia nosi
    > to imię, więc kojarzy mi się z jej pokoleniem,

Dla kogo jest retro, dla tego jest smile
    Może z 10 lat temu była jeszcze powszechnie tak odbierana.
    Teraz jest np. dla mnie w worku "imiona małych dziewczynek" razem z Julią, Hanną, Zuzanną, Janiną, Matyldą, Leną, Antoniną, Mają itd.

> Co do Amelii i Faustyny - Amelia jest do bólu popularna, dawno już straciła swo
    > ją "odjazdowość",

Czy popularność kasuje odjazdowość??
    Tysiące Julek nie sprawią, że to imię przestanie być pretensjonalne.
  • figa241 15.07.12, 13:49
    poprawka Olivia na 119 miejscu w 2011 roku w rankingu popularnoisci. Zatem jednak nie az tak popularna prawda??

www.beliebte-vornamen.de/jahrgang/j2011/top500-2011
    --
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 14:14
    figa241 napisała:

> poprawka Olivia na 119 miejscu w 2011 roku w rankingu popularnoisci. Zatem jedn
    > ak nie az tak popularna prawda??
    >
    > www.beliebte-vornamen.de/jahrgang/j2011/top500-2011

Dziękuje za informacje, ale zastanawiam się po co mi to piszesz? smile Poinformuj o tym ludzi, którzy tak uważają wink Mogę dać ci nr ich telefonów lub adresy e-maili wink
  • figa241 15.07.12, 15:24
    ksiezna_pani1 napisała:

>
    > Dziękuje za informacje, ale zastanawiam się po co mi to piszesz? smile

Tylko dlatego ze zapytalas czy jestem pewna co do popularnosci imienia Oliwii w Niemczech.

> Poinformuj
    > o tym ludzi, którzy tak uważają wink Mogę dać ci nr ich telefonów lub adresy e-ma
    > ili wink

Moze az tak nie szalejmy- ale mysle sobie, ze byc moze Twoi krewni mieszkaja w landzie, albo moze tylko w miescie gdzie to imie jest znaczniej bardziej popularne. Statystyki mowia o niewielkiej popularnosci- ale sa na skale calego DE- prawdopodobie mala popularnosc tego imienia nie ejst rownomiernie rozlozona po calych niemczech.
    Z drugiej zas strony- jak juz pisalam - my odkad tu mieskzamy nie poznalismy drugiej Oliwii- ale byc moze w otoczeniu Twoich krewnych jest to popularne imie smile

--
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 15:47
    figa241 napisała:

>
    > Moze az tak nie szalejmy- ale mysle sobie, ze byc moze Twoi krewni mieszkaja w
    > landzie, albo moze tylko w miescie gdzie to imie jest znaczniej bardziej popula
    > rne. Statystyki mowia o niewielkiej popularnosci- ale sa na skale calego DE- pr
    > awdopodobie mala popularnosc tego imienia nie ejst rownomiernie rozlozona po ca
    > lych niemczech.
    > Z drugiej zas strony- jak juz pisalam - my odkad tu mieskzamy nie poznalismy dr
    > ugiej Oliwii- ale byc moze w otoczeniu Twoich krewnych jest to popularne imie :
    > )

Moi krewni mieszkają w Berlinie i w Monachium. I powiem Ci szczerze, że nie interesuje mnie, czy Oliwia jest popularna. Napisałam tylko to, co oni mi powiedzieli.
  • figa241 15.07.12, 16:10
    ksiezna_pani1 napisała:
    >
    >
    > Moi krewni mieszkają w Berlinie i w Monachium. I powiem Ci szczerze, że nie int
    > eresuje mnie, czy Oliwia jest popularna. Napisałam tylko to, co oni mi powiedzi
    > eli.

Ja z kolei nie pytalam gdzie Twoi krewni mieszkaja- bo tez niekoniecznie jestem zaiteresowana.
    Swoja droga skoro Cie nie interesuje czy Oliwia jest popularna czy nie to po co pytalas-rozmawilas o tym z krewnymi z Berlina i Monachium????

--
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 16:25
    figa241 napisała:

> ksiezna_pani1 napisała:

>
    > Ja z kolei nie pytalam gdzie Twoi krewni mieszkaja- bo tez niekoniecznie jestem
    > zaiteresowana.

Może i nie pytałaś, choć pisałaś o sytuacji Oliwie i tym, czy jej popularność jest zjawiskiem masowym, czy może lokalnym, więc poinformowałam Cię gdzie mieszkają, a Ty oczywiście do mnie - jak to brzydko mówią - z gęba.

> Swoja droga skoro Cie nie interesuje czy Oliwia jest popularna czy nie to po co
    > pytalas-rozmawilas o tym z krewnymi z Berlina i Monachium????
    >

Nie denerwuj się wink Jesteś nieco niekulturalna. Sama z uporem maniaka pokazywałaś mi jakieś linki i rozpisywałaś się o sytuacji Oliwii, a teraz śmiesz pisać takie rzeczy? To żałosne! Rozmawiałam o tym jakie imiona są modne w Niemczech i dowiedziałam się że m.in. Oliwia.
    Los tego imienia mnie niezbyt interesuje, ponieważ Oliwia nie jest wysoko na mojej liście ulubionych imion (gdzieś pod koniec 2 setki, może nawet w 3setce ). Chyba mam do tego prawo?
  • figa241 15.07.12, 16:34
    ksiezna_pani1 napisała:

>
    > Może i nie pytałaś, choć pisałaś o sytuacji Oliwie i tym, czy jej popularność j
    > est zjawiskiem masowym, czy może lokalnym, więc poinformowałam Cię gdzie mieszk
    > ają, a Ty oczywiście do mnie - jak to brzydko mówią - z gęba.

ja do Ciebie z geba???????????????????? yyyyyyyyyyyy okej...

>

>
    > Nie denerwuj się wink Jesteś nieco niekulturalna.
    >
    przepraszam a gdzie ja sie zdenerwowalam? i gdzie bylam niekulturalna?

>Sama z uporem maniaka pokazywał
    > aś mi jakieś linki

wyslalam 2 linki- zeby zas nie zebralo sie stado domoroslych znawczyn zakrzykujac sie i zapluwajac- pokaz dowowdy!! gdzie sa dowody!!!, co masz na poparcie swoich tez!!!!! to forum mnie nauczylo- a jak sama kiedys napisalas - szybko sie ucze- ze lepiej cokolwiek bys nienapisala poprzec jakas linka, statystyka, dowodem w sprawie... bo inaczej bedziesz klamcatongue_out

>i rozpisywałaś się o sytuacji Oliwii, a teraz śmiesz pisać t
    > akie rzeczy?

smiem pisac jakie rzeczy?? to zabrzmialo jakbym conajmniej odsadzila Cie od czcitongue_out

>To żałosne!

o tak...i nie krzycz proszesmile

> Rozmawiałam o tym jakie imiona są modne w Niemczech
    > i dowiedziałam się że m.in. Oliwia.

skoro tak to ok. przeciez ja nic nie mowie - zapytalam wlasnie jak doszlo do tego ze sie dowiedzialas ze imie Oliwia jest popularne skoro Cie to nieinteresowalosmile tylko tyle Ksiezno ....

> Los tego imienia mnie niezbyt interesuje, ponieważ Oliwia nie jest wysoko na mo
    > jej liście ulubionych imion (gdzieś pod koniec 2 setki, może nawet w 3setce ).
    > Chyba mam do tego prawo?

Alez oczywiscie ze masz do tego prawosmile ja Ci tego prawa nigdy nie probowalam odebrac.

--
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 16:44
    Mniej agresji, ok.? Nie zamierzam dalej ciągnąc tego tematu, bo pokazałaś mi, że nie warto, zresztą nie pierwszy raz. I jesteś jedyna osobą, która krzyczy, bo ! nie zawsze oznacza krzyk (poczytaj), w przeciwieństwie do dużej ilości znaków interpunkcyjnych.
    A więc żegnam.
  • figa241 15.07.12, 16:52
    znaki zapytania nigdy i nigdzie nie sugeruja krzyku- a conajwyzej ogromne zdziwienie.
    Ksiezno- plujesz jadem- zupelnie niepotrzebnie, obracasz zbyt czesto rozmowy z innymi forumowiczami w jazgot.
    Po co? skonczylas studia - nic sie tam nie nauczylas?
    pozdrawiam i zycze milego wieczoru.
    --
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 17:01
    figa241 napisała:

> znaki zapytania nigdy i nigdzie nie sugeruja krzyku- a conajwyzej ogromne zdziw
    > ienie.

Zbyt duża ilość, tak.

> Ksiezno- plujesz jadem- zupelnie niepotrzebnie, obracasz zbyt czesto rozmowy z
    > innymi forumowiczami w jazgot.

Rozbawiłaś mnie. Jak to mówią, obelgi z ust (w tym przypadku klawiatury) osoby niskiego pokroju brzmią niczym komplementy. Jeśli moje komentarze są jazgotem, to co można powiedzieć o Twoich? Ja pluje jadem, popatrz sobie jak plułaś jadem w rozmowach z innymi osobami.

> Po co? skonczylas studia - nic sie tam nie nauczylas?
    > pozdrawiam i zycze milego wieczoru.

Och widzę, że zabrakło Ci argumentów. To może skończ tą dyskusje, bo już dawno przekroczyłaś pewne granice wink
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 17:09
    I jeszcze jedno. Nie chce żebyś udzielała się w moich wątkach, ponieważ Ty jak i Twoje "koleżanki po fachu" wprowadzacie niemiłą atmosferę. Wszystko było super dokupi nie pojawiłyście się i nie rozpoczęłyście zabawnej krucjaty. Jeszcze trochę,a strach będzie cokolwiek napisać (nie mówię o komentarzach niekulturalnych), bo zaraz jakaś pani niczym wyskoczy Filip z konopi z tekstem, który wszystkich rzuci na kolana. Już wiem, że np. nie można zmienić zdania i nie można napisać, że kiedyś czegoś tam się nie lubiło, a teraz się uwielbia.
  • figa241 15.07.12, 17:21
    ksiezna_pani1 napisała:

> I jeszcze jedno. Nie chce żebyś udzielała się w moich wątkach,

Po pierwsze to forum publiczne- i nie mozesz nikomu zabronic wypowiadania sie na nim w dowolnym temacie, zwlaszcza jesli jego wpisy nie lamia regulaminu.

> ponieważ Ty jak
    > i Twoje "koleżanki po fachu" wprowadzacie niemiłą atmosferę.

??

>Wszystko było supe
    > r dokupi nie pojawiłyście się i nie rozpoczęłyście zabawnej krucjaty.

Pojawilysmy sie? My- to znaczy kto???
    Ale dobra pojawilysmy sie i sie skonczylo Forum wzajemnej adoracji- bo sie znalazlo wiece forum z wlasnym zdaniem. To straszne.

>Jeszcze t
    > rochę,a strach będzie cokolwiek napisać (nie mówię o komentarzach niekulturalny
    > ch), bo zaraz jakaś pani niczym wyskoczy Filip z konopi z tekstem, który wszyst
    > kich rzuci na kolana.

??

>Już wiem, że np. nie można zmienić zdania i nie można nap
    > isać, że kiedyś czegoś tam się nie lubiło, a teraz się uwielbia.

??

Nie zachowuj sie jak przedszkolakl ktremu zabrali kredke Ksiezno...nieprzystoi w tym wieku.

--
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 17:28

„Pojawilysmy sie? My- to znaczy kto???
    Ale dobra pojawilysmy sie i sie skonczylo Forum wzajemnej adoracji- bo sie znalazlo wiece forum z wlasnym zdaniem. To straszne.”

Nie rozśmieszaj mnie. Walczycie (m.in. Ty) o prawo do własnego zdania, jednoczesnie odmawiacie innym tego prawa. „Forum wzajemnej adoracji” – o proszę Was koronny argument. Już nie pamiętasz jak jedna z wielkich zwolenniczek tolerancji i wolności słowa zaatakowała jedna dziewczynę tylko, dlatego, że ta polubiła jakieś imię. Jak samo nie pamiętasz o tym, jak nie pamiętałaś o dowodach świadczących o „wielkiej tolerancji” pewnej osoby.
  • figa241 15.07.12, 17:40
    ksiezna_pani1 napisała:

> Nie rozśmieszaj mnie. Walczycie (m.in. Ty) o prawo do własnego zdania,

Sprostowanie- Ja- nie wiem jak inne chcialabym tylko aby moje zdanie bylo szanowane. To ze mam prawo do wlasnego zdania to doskonale wiem i nie musze o to walczyc na forum.

> jednoczesnie odmawiacie innym tego prawa.

Gdzie i kiedy ja takiego prawa komus na tym forum odmowilam?

>„Forum wzajemnej adoracji” ̵
    > 1; o proszę Was koronny argument.

a tak zauwazylam wlasnie takie forum wzajemnej adoracji...

> Już nie pamiętasz jak jedna z wielkich zwolenniczek tolerancji i wolności słowa zaatakowała jedna dziewczynę tylko, dlatego
    > , że ta polubiła jakieś imię.

Moge odpowiadac tylko za siebie, i wyrazac swoja negatywna opinie w kwestii takich incydentow co staram sie robic.

> Jak samo nie pamiętasz o tym, jak nie pamiętałaś
    > o dowodach świadczących o „wielkiej tolerancji” pewnej osoby.

Ksiezno....chyba ta kwestie juz sobie wyjasnilysmy.

--
  • figa241 15.07.12, 17:11
    ksiezna_pani1 napisała:

>
    > Zbyt duża ilość, tak.
    >

pierwsze slysze doprawdy...a zyje na swiecie troszke dluzej niz Ty....

>
    > Rozbawiłaś mnie. Jak to mówią, obelgi z ust (w tym przypadku klawiatury) osoby
    > niskiego pokroju
    brzmią niczym komplementy.

wysoka kultura osobista...

>Jeśli moje komentarze są jazgotem,
    > to co można powiedzieć o Twoich?

napewno to, ze nie pisze na nikogo temat ze jest nizszego pokroju...

>Ja pluje jadem, popatrz sobie jak plułaś jadem
    > w rozmowach z innymi osobami.
    >

mozesz wskazac gdzie dokladnie?

>
    > Och widzę, że zabrakło Ci argumentów.

Wrecz przeciwnie Ksiezno- mam ich calkiem sporo....
    Ale skonczmy te dyskusje bo do niczego nie prowadzi, a i po co masz sie kompromitowac doszczetnie.

>To może skończ tą dyskusje, bo już dawno
    > przekroczyłaś pewne granice wink

Granic w swoim zyciu przekroczylam wiecej niz Ci sie moze wydawac smile

--
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 17:22

„estes malo kreatywna, a imie Merkuria
    > jest moim zdaniem tak smao malo kreatywne- jak to bylo na sile wydumane- jak i
    > Ty”

Dziwie się, że osoba, która m.in. popełniła cos takiego może mieć o te słowa.
  • figa241 15.07.12, 17:32
    ksiezna_pani1 napisała:

>
    > „estes malo kreatywna, a imie Merkuria
    > > jest moim zdaniem tak smao malo kreatywne- jak to bylo na sile wydumane-
    > jak i
    > > Ty”
    >
    > Dziwie się, że osoba, która m.in. popełniła cos takiego może mieć o te słowa.

Niewyrywaj z kontekstu calego postu Ksiezno- byly to slowa wyjete spod Twojej klawiatury....Byly niemal cytatem Twojego wpisu- a napisalam to tylko po to, zebys sama zobaczyla jak takie slowa wygladaja i jak sa odbierane przez czytajacego ktorego to dotyczy.
    Zabawialm sie w popularnym na tym forum gre w pink ponga...Ty mi pileczke ja Ci pileczke. Sama widzisz do czego to prowadzi. Do ogolnego kwasu i jazgotu.
    Jestes mloda, duzo tutaj sie udzielasz, masz swoj gust, swoje pomysly- wiec moze przylacz sie do tej "krucjaty" kutury na forum, szanowania zdania oponenta, nie plucia jadem. Bo i po co? Ja naprawde daleka jestm od wymiany takich zajdliwosci- choc przyznaje czasem to sie az ciezko opanowac...

--
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 17:50

> Niewyrywaj z kontekstu calego postu Ksiezno- byly to slowa wyjete spod Twojej k
    > lawiatury....Byly niemal cytatem Twojego wpisu- a napisalam to tylko po to, zeb
    > ys sama zobaczyla jak takie slowa wygladaja i jak sa odbierane przez czytajaceg
    > o ktorego to dotyczy.

Ahhha, to teraz rzucasz winę na mnie - bardzo w Twoim stylu. "byly to slowa wyjete spod Twojej klawiatury....Byly niemal cytatem Twojego wpisu" dobre big_grin big_grin po prostu genialnie. Co jeszcze wymyślisz?

> Zabawialm sie w popularnym na tym forum gre w pink ponga...Ty mi pileczke ja Ci
    > pileczke. Sama widzisz do czego to prowadzi. Do ogolnego kwasu i jazgotu.
    > Jestes mloda, duzo tutaj sie udzielasz, masz swoj gust, swoje pomysly- wiec moz
    > e przylacz sie do tej "krucjaty" kutury na forum, szanowania zdania oponenta, n
    > ie plucia jadem. Bo i po co? Ja naprawde daleka jestm od wymiany takich zajdliw
    > osci- choc przyznaje czasem to sie az ciezko opanowac...

Tak, tak „krucjata" przeciwko kulturze, a na jej czele stoi troll o niezliczonej ilości Nicków i o jeden broni - obrażaniu. Nie, dziękuje, postoje.
    Owszem, że bardzo daleko Ci do wymiany takich i w ogóle każdych złośliwości - to ironia wink
  • figa241 15.07.12, 17:52
    szkoda.
    --
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 17:14
    ksiezna_pani1 napisała:

> > Po co? skonczylas studia - nic sie tam nie nauczylas?

A studiów jeszcze nie skończyłam, tylko pewien etap wink

• figa241 15.07.12, 17:22
    ksiezna_pani1 napisała:

>
    > A studiów jeszcze nie skończyłam, tylko pewien etap wink
    >

i nic sie tam nie nauczylas???

--
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 17:29
    figa241 napisała:

> i nic sie tam nie nauczylas???
    >

Nauczyłam się więcej niż Ci się wydaje wink Poszukaj innego argumentu tongue_out
  • figa241 15.07.12, 17:43
    ksiezna_pani1 napisała:

>
    > Nauczyłam się więcej niż Ci się wydaje wink Poszukaj innego argumentu tongue_out

wkleilabym jakiegos linka- ale potem zas sie zezlisz ze Cie zasypuje jakimis linkami,ktore Cie nieinteresuja.

A tak serio- powodzenia w dalszej karierze naukowejsmile

--
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 18:01
    figa241 napisała:

>
    > wkleilabym jakiegos linka- ale potem zas sie zezlisz ze Cie zasypuje jakimis li
    > nkami,ktore Cie nieinteresuja.

Jak tak bardzo chcesz, to możesz poszukać mi czegoś o historii strojów damskich smile Najlepiej szesnastowiecznych lub siedemnastowiecznych, w ostateczności osiemnastowiecznych smile To nie są żarty wink Dasz radę? Żeby nie zagracać tego, możesz zasypać mnie w jednym z moich wątków wink

>
    > A tak serio- powodzenia w dalszej karierze naukowejsmile

Nie, dziękuje smile
  • figa241 15.07.12, 18:31
    ksiezna_pani1 napisała:

>
    > Jak tak bardzo chcesz, to możesz poszukać mi czegoś o historii strojów damskich
    > smile
    Moze nie ze bardzo chce- ale moge smile

>Najlepiej szesnastowiecznych lub siedemnastowiecznych, w ostateczności osie
    > mnastowiecznych smile To nie są żarty wink

co mi sie uda znalezc podrzuce.

>Dasz radę?

sie okazetongue_out nie jestem specjalistom w tej dziedzinie, ale sprobowac zawsze mozna tak?

>Żeby nie zagracać tego, możesz
    > zasypać mnie w jednym z moich wątków wink
    >
    No to poszly linki do Suligniewy tongue_out

> > A tak serio- powodzenia w dalszej karierze naukowejsmile
    >
    > Nie, dziękuje smile

cala przyjemnosc po mojej stronie- jak to mawiala moja mamusia ucz sie coreczko ucz- czlowiek prowadzi ciekawsze zycie kiedy wiecej wiesmile

--
  • dalenia 15.07.12, 14:45
    To jeszcze dodam, co mi przyszło właśnie do głowy - Lena i Milena ...
    --
    www.pajacyk.pl
  • figa241 15.07.12, 15:25
    dalenia napisała:

> To jeszcze dodam, co mi przyszło właśnie do głowy - Lena i Milena ...

To ja znam Maje i Marie.
    Niby pasuja oba sa na M tongue_out

--
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 15:28
    figa241 napisała:

> dalenia napisała:
    >
    > > To jeszcze dodam, co mi przyszło właśnie do głowy - Lena i Milena ...
    >
    > To ja znam Maje i Marie.
    > Niby pasuja oba sa na M tongue_out

Tylko, że Maja jest m.in. zdrobnieniem Marii tongue_out tongue_out
  • figa241 15.07.12, 15:34
    ksiezna_pani1 napisała:
    >
    > Tylko, że Maja jest m.in. zdrobnieniem Marii tongue_out tongue_out

wiem wiemsmile dlatego podalam ten przykladsmile
    Niemniejednka- Maja funkcjonuje jako samodzielne imie.
    tyle tylko ze w sestawieniu z Marysia faktycznie wyglada tak jakby obie corki nazywaly sie praktycznie identycznie.

--
  • figa241 15.07.12, 15:37
    a tutaj co myslicie - idealnie dopasowane czy nieidealnie dopasowane:
    siostry Jagoda i Malina.
    moim zdaniem przegiecie w kazda ze stron zawsze bedzie przegieciem....bo kurcze no mimo ze oba imiona sa nawet ladne to w mojej glowie jednak ciagle kolata- a braciszek Agrest??
    ale tylko w mojej glowietongue_out
    --
  • ksiezna_pani1 15.07.12, 15:50
    figa241 napisała:

> a tutaj co myslicie - idealnie dopasowane czy nieidealnie dopasowane:
    > siostry Jagoda i Malina.

Dla mnie zbyt owocowo. Zresztą nie przepadam ani za Jagodą, ani za Maliną.
  • annthonka 15.07.12, 22:10
    Bliźnięta Maja i Franciszek.
    Rodzice najwyraźniej lubią tylko te piosenki, które już znają...
  • adriankaa.s 03.07.13, 18:02
    Nie rozumiem czemu nie pasuje Adrianna do Agnieszki ?

Ja z takich niedopasowanych znam :
    Wojciech, Tomasz, Ewa, Katarzyna i Natalia (kompletnie nie pasuje mi tu ta Natalia)
    Arleta, Maciej, Agnieszka, Joanna, Katarzyna, Dominika
    Maja i Zuzanna (siostry z połowy lat 80, teraz jak najbardziej pasuje, ale wcześniej nie pasowało)
    Bartosz, Jarosław i Dorota

+ mam przy okazji pytanie :
    co sądzicie o zestawie Adrianna i Adam ? czy wg Was takie połączenie pasuje dorodzeństwa ?
  • adriankaa.s 05.07.13, 16:29
    przypomniałam sobie jeszcze

Klaudia, Seweryn, Michał
    Bartek, Eryk, Adam, Erwin, Diana

• betty842 14.11.13, 11:09
    adriankaa.s napisała:
    > + mam przy okazji pytanie :
    > co sądzicie o zestawie Adrianna i Adam ? czy wg Was takie połączenie pasuje dor
    > odzeństwa ?

Wg mnie nie. Jeśli nie bedzie się do Adrianny mówić "Ada" to jeszcze mogło by być ale często jednak Adrianna jest Adą wiec Ada i Adam dziwnie brzmi...
  • magnolia_82 08.07.13, 00:15
    O rany.. ja też, tak jak któraś wyżej pisała, czułabym się skrzywdzona gdybym była Adelajdą, podczas gdy siostra nosiła by imię Anna..

Ciężko mi wybrać imiona niedopasowane... przecież często między rodzeństwem jest kilka lat różnicy, a gust się człowiekowi może zmienić.. raz jedne imiona będą się podobać, raz inne... lecz idąc tropem "popularności"..

wpisałabym tutaj

1) dzieci
    -Ewelina i Karolina (jeszcze brat Marcin)
    - Amelia, Olgierd
    - Paulina, Laura
    - Kornelia, Jakub
    - Julia, Szymon, Walerian ( jeszcze dwoje dzieci, zwykłe imiona, nie pamiętam)
    - Martyna, Albert

2) dorośli
    -Sylwia i Małgorzata
    - Ewa, Koletta, Krzysztof
    - Paweł, Dariusz
    - Marek, Lubomir, Lidia
    - Karolina, Dorian

• dasza_dm 13.11.13, 15:28
    Na innym forum 2 rodzinki.
    Pierwsza:
    Antoni Hubert,
    Kaja Eliza,
    Paula Marzena,
    Róża Judyta,
    Wiktor Filip.
    Druga:
    Lilianna Hortensja,
    Melania Flawia,
    Maciej Gabor,
    Aniela Flora,
    Piotr Gabriel,
    Wojciech Daniel.
  • rosynanta 13.11.13, 15:45
    A co powiecie na Bożenę i Lilianę? Z pokolenia, kiedy Liliana była naprawdę rzadkim imieniem smile

Znałam też rodzeństwo Beaty, Sylwii i Rolanda oraz Konstancję i Franciszka. W mojej rodzinie był następujący zestaw: Herta, Rudolf, Fryderyk i Alicja. Tak jakby przy ostatnim dziecku (bo podałam wg starszeństwa) rodzicom zabrakło inspiracji wink

W przedszkolu miałam koleżankę Bożenkę (urodzona w latach 80), która zazdrościła imienia swojej siostrze, której było Marzena, więc zdecydowanie z tej samej bajki. Ale i tak zazdrościła smile Ja nigdy nie zazdrościłam siostrze imienia, choć Zuzanna jest zdecydowanie bardziej popularna niż Olga.
    --
    Codzienne podnietki nieuleczalnej estetki.
    ich4pory.pl
  • gaudencja 13.11.13, 22:58
    MSZ Liliana była popularna w tym samym pokoleniu, co Bożena. Kojarzy mi się z 50- albo 60-letnią osobą. Dlatego dziwię się jej dzisiejszej względnej popularności.

--
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • agjato 14.11.13, 08:48
    Dokładnie tak. Znam dwie co najmniej dwie Liliany (jedna z nich - koleżanka mamy) urodzone w latach 50-tych oraz jedna, ciut starsza ode mnie (urodzona w samej końcówce lat 60-tycm). Przypomina mi się jeszcze aktorka, Liliana Głąbczyńska.
  • rosynanta 14.11.13, 09:23
    gaudencja napisała:

> MSZ Liliana była popularna w tym samym pokoleniu, co Bożena. Kojarzy mi się z 5
    > 0- albo 60-letnią osobą. Dlatego dziwię się jej dzisiejszej względnej popularno
    > ści.

A tu mnie zaskoczyłaś, bo posiadaczka tego imienia słyszała przez lata, że ma bardzo dziwne imię - i to była raczej łagodna reakcja. Sama znam tylko dwie Liliany, właśnie tę oraz córeczkę znajomego, która ma obecnie jakieś 3 miesiące, Bożen jest zdecydowanie więcej i nikt im się nie dziwi wink
    --
    Codzienne podnietki nieuleczalnej estetki.
    ich4pory.pl
  • gaudencja 16.11.13, 23:58
    Zobacz, że Liliany w opisanym przez Agjato i przeze mnie wieku zdecydowanie się zdarzają. Na pewno jest to częstotliwość niższa, niż w przypadku Bożeny, ale jednak wyraźnie zauważalna. Zetknęłam się z co najmniej kilkoma Lilianami w tym wieku (do 10), a to już powoduje, że imię odbieram jako popularne w tej populacji.

--
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • vi0let 14.11.13, 01:20
    Barbara, Małgorzata, Marek, Lucyna
    Sabina i Bogna
    Julia i Olimpia (ok. 30-letnie, wtedy pasowało, teraz mniej przez pop. Julii)
    Elwira i Sebastian
    Marcelina, Michalina i Alina (jakby rodzicom zabrakło weny)
    Remigiusz i Przemysław (Remek i Przemek xD)
    Zuzanna i Mieszko - to wynik podziału
    Magdalena i Jagoda
    Krystyna i Natalia (lata 90-te)
    Anna, Andrzej, Małgorzata, Przemysław
    Jolanta, Mirosława, Ewa (tu nic mi do siebie nie pasuje)
    Angelika, Kinga, Gabriela (też każde jakoś z innej parafii)
    Agnieszka i Zbigniew (bliźnięta dwujajowe, 20 parę lat)
    Dominika i Witold
    Piotr, Karolina, Weronika, Mateusz i Luiza Danuta
  • gaudencja 17.11.13, 00:00
    Sabina i Bogna jak najbardziej IMO pasują. Elwira i Sebastian też ujdzie. Barbara, Małgorzata, Marek, Lucyna - takoż, podobnie jak Anna, Andrzej, Małgorzata, Przemysław.
    --
    (Walery Pisarek)
  • vi0let 17.11.13, 01:29
    A dla mnie nie. smile
  • betty842 14.11.13, 10:37
    Bliźnięta Grzegorz i Wiktoria. Założę się że dla syna wybierał imię tata a dla córki mama lub odwrotnie. Wg mnie te imiona się gryzą-Wiktoria jest imieniem polularnym w dzisiejszych czasach a Grzegorz rzadko spotykanym (chodzi mi o dzieci bo wiadomo takich 30-letnich Grzegorzów jest dużo).
    Ja sama mam synów z niepasującymi do siebie imionami.Może się nie gryzą ale nie pasują. Dominik i Igor.Igor miał być Emilianem (wg mnie o wiele bardziej pasuje do Dominika i bardziej mi się podoba od Igora) ale mąż się nie zgodził.
  • betty842 14.11.13, 10:42
    Aha,jeszcze siostry Ewa i Ewelina.Mieszkają niedaleko mniewink.
  • betty842 14.11.13, 11:12
    I jeszcze jeden zestaw: Gracjan, Konstancja i Oliwier. Jakoś mi ten Oliwier tu nie pasuje.
  • lily-beth 06.08.14, 20:07
    Dla mnie Gracjan i Oliwier to ta sama bajka, jeszcze bym dorzuciła Fabiana z Dorianem. A Konstancję zmieniałabym na Oktawię...
  • kamila_98 03.05.17, 22:23
    Sąsiadka ma bliźniaczki 7 letnie, też Ewa i Ewelina 😉
  • angelina7-83 17.11.13, 18:23
    Zofia i Kacper
    Zofia i Nikola
    Zuzanna i Nikola
    Stanisław i Kacper (bliźnięta)
  • stokrotka_96 23.08.17, 16:50
    Zosia i Kacper są jak najbardziej w porządku. W "Weselu" Wyspiańskiego te imiona się pojawiły, więc nie są całkowicie z różnych bajek. Nikola i Zuzia jakoś szczególnie się nie gryzą, ale za to Zosia i Nikola wydają mi się rzeczywiście niedopasowane. Staś i Kacper - nie ma tragedii, choć do Stasia bardziej pasowałoby coś retro (np. Jaś, Franek, Antoś, Ignaś), a do Kacpra coś, co kojarzy się bardziej współcześnie (np. Wiktor, Mikołaj). Biorąc jednak pod uwagę obecne statystyki, należy stwierdzić, że taki zestaw powoli już przestaje dziwić. Popularność obu imion jest porównywalna.
  • q_fla 14.11.13, 14:12
    Nikola i Maksymilian (bliźnięta)
    Mirella i Stanisława (bliźnięta)
    Oliwia i Stanisław
    Jesika i Katarzyna
    Sandra i Mariusz
    Wiesław i Magdalena
    --
    "I najawazniejsze: nie sluchaj q-fli i jej podobnych bo dzieciak skonczy zapalen
    > iem pluc - a dla q-fli to i tak nie choroba........ "
    by aniasa1 big_grinbig_grinbig_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.