statystyka 2010 - miasto w nadrenii-westfalii Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • www.paderborn.de/microsite/vv/einwohneramt/Vornamenslisten.php.media/80249/Vornamen2010_Gesamtliste.pdf
    zestawienie za 2010 rok, wlasnie sie zapoznaje, na pewno sa jak zawsze jakies dziwadelka wink
    • nie znalazłam ani imienia mojej starszej córki, ani tej młodszej, jeszcze nie urodzonej.
      Oba imiona sa powszechnie znane w Europie i nie jakies niespotykane.

Gdyby ci od meliny wiedzieli co to oznacza w PL..... Spotkałam sie tez z Melina we Francji.
    • biorac pod uwage poiprzednie lata - tym razem nic mnie nie zdziwilo wink pare ciekawych, wymyslonych, ale nawet przyzwoicie,

szkoda tylko, ze wszytskjie imiona (drugie i trzecie) licza razem i nie mozna sie zorientowac, czy taka Winona, Summer, albo Jaden zostaly nadane jako pierwsze, czy moze tylko jako drugie i tak naprawde sie ich nie uslyszy w okolicy ...

PS. Dwie Meliny ida do komunii w tym roku w parafii - tym jestem troche zdziwiona, za az dwie sie trafily ... I Indira tez idzie w tym roku, zas chlopcy maja oklepane, znane imiona wink
      --
      Wymien sie ze mna polskimi ksiazkami

Moj blog książkowy
    • Faktycznie szkoda, że nie rozdzielają na pierwsze, drugie i trzecie imiona.

Czołówka chyba bez zaskoczenia, oprócz tego, że Hanna/-h niżej niż się spodziewałam. Ale wśród tych mniej popularnych znalazłam wiele fajnych propozycji. Cieszy dwóch Joachimów i jeden Albin smile. Wśród żeńskich jakoś rzuca mi się w oczy dużo anglicyzmów.

Ale najbardziej zbił mnie z tropu Aleksandrov.

Po czym uświadomiłam sobie, że to prawdopodobnie syn rosyjskiej pary, noszący potraktowane tu jak drugie imię "otczestwo". Tylko dlaczego nie Alexandrovitsch?

--
      to proste - buraki uważają to za buractwo a mili ludzie za miły zwyczaj
    • Ale podliczałaś te imiona, mnie się wydaje, ze ujęto tu tylko imiona pierwsze.
      --
      O książkach
      O wszystkim innymsmile
      Polecam trzeci numer Archipelagu
      • Po przejrzeniu całości jednak widzę, że sumowano wszystkie imiona, co faktycznie jest bez sensu, bo winduje w górę typowe imiona, nadawne na drugie, jak Sophie czy Marie.
        Kilka kwiatków, które rzuciły mi się w oczy:

Lola-Jolie
        Luano-Joel
        Luca-Lion
        Minh-Anh
        Michelle-Jolina
        Zoey-Penelope

--
        O książkach
        O wszystkim innymsmile
        Polecam trzeci numer Archipelagu

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.