• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

jakie imie dla chlopca? Dodaj do ulubionych

• IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 24.01.11, 19:12
    Dziewczyny doradzcie mi z imieniem dla chlopca, co prawda plci jeszcze nie znam ale dla dziewczynki jakos wiecej imion mi sie podoba. Jest jeden warunek, zeby imie bylo w wymowie i pismie takie samo jak po polsku i angielsku. jak na razie mysle o imionach:
    Daniel, Damian,moze Bruno ale nie jestem przekonana. Podoba mi sie Julian i Jeremi ale niestety wymowa juz nie taka samasad Lubie Aleksandra ale chyba zbyt popularny.Adam odpada, bo jest w bliskiej rodzinie, Gabriel nie podoba sie mezowi.. Wiec same widzicie, wybor nie jest latwy, moze cos doradzicie? Pozdrawiam
    Zaawansowany formularz
    • 24.01.11, 19:32
      Robert pisze sie tak samo osobiscie bardzo podoba mi sie te imie,nie podoba mi sie imie Bruno,jeremi tez nie a zamiast Aleksander dac Alex.Ja tam zadnego Aleksandra nie znam,jedynie Alexa jednego.
      • 24.01.11, 19:39
        jutkawojtkowska napisała:
        > a zamiast Aleksander dac Alex.Ja tam zadnego Al
        > eksandra nie znam,jedynie Alexa jednego.

Koniecznie Alex! W końcu Jutka nie zna żadnego Aleksandra, a Alexa zna- więc musi być Alex. I koniecznie przez "x"!
        --
        www.pajacyk.pl
        • 24.01.11, 19:47
          i o co ci chodzi?
          • 24.01.11, 19:50
            No kurcze, to tak jak byś mówiła "Aaaa, po co nadawać Aleksandrę? Ja nie znam żadnej Aleksandry, znam Olę - nadaj Olę, ja znam Olę!". Przeczytaj jeszcze raz swoją wypowiedź, a jak nadal nie będziesz wiedziała o co mi chodzi, to trudno. Nie ma co dyskutować, ważne, że ja wiem, o co mi chodziło.

Z mojej strony EOT
            --
            www.pajacyk.pl
            • 24.01.11, 19:56
              no wlasnie widze ze nie bardzo wiesz o co mi chodzilo.nie moja wina ze nie,przeciez jej nie kazalam napisalam mozesz a mozesz to mi chodzilo jak chcesz a nie ze musi .
            • 24.01.11, 20:42
              wydaje mi się, że jutce chodziło o domniemaną popularność Aleksandra
              --
              lylis.blox.pl
              smykowysmak.blox.pl/html
              • 24.01.11, 22:29
                Tak ,chodzilo mi o popularnosc!
    • 24.01.11, 19:38
      Z podanych przez Ciebie wybrałabym Brunona - nie lubię Daniela i Damiana. Jeremi i Julian też ok, ale jeśli Tobie przeszkadza to "dż" z przodu, to faktycznie odpadają. Zaproponuję Ci kilka imion, które mają taką samą pisownię w obu językach (biorę je ze strony BehindTheName)

Aaron
      Abel
      Abner
      Adrian
      Albert
      Ariel
      Arnold
      August
      Donald smile
      Dorian
      Edgar
      Edmund
      Edward
      Edwin
      Emil
      Emanuel
      Herbert
      Hubert
      Hugo
      Leon
      Leonard
      Leopold
      Manuel
      Otto
      Roland
      Samuel
      Zachary

Myślę, że jest też sporo innych imion, niekoniecznie znanych za granicą albo niewymienionych na BTN, które łatwo dostosują się do języka angielskiego :
      Anatol, Aldmir, Bronimir, Cyprian, Dobromir, Ernest, Kryspin, Lubomir, Marceli, Namir, Ruben, Tomir
      --
      www.pajacyk.pl
    • 24.01.11, 19:46
      Damian nie będzie wymawiany tak samo tylko "Dejmyn". Co do Daniela to wiem, że w USA jest bardzo popularny, wiadomo są małe różnice w zależności od stanu bo to przecież wielki kraj. Aleksander mimo, że i tu i tu popularny to bardzo mi się podoba. Proponuję Samuel, Nathan ("h" jest miej więcej taką samą różnicą co "x" a "ks" w Aleksandrze dlatego proponuję to imię), Robert, Adrian, Alan, Allan, Dorian, Alfred, Albert (chociaż wątpię, że się zdecydujesz na te dwa ostatnie smile)
      Czy przeszkadzają Ci takie różnice jak Oscar - Oskar, Arthur - Artur?
      --
      http://s6.suwaczek.com/201007043439.png
      • 24.01.11, 19:53
        Ojjj, różnica między Nathanem a Natanem jest jednak większa niż między Alexandrem a Aleksandrem. Wydaje mi się, że jeśli autorce wątku przeszkadza różnica Jeremi-Dżeremi, to będzie jej też przeszkadzać Natan-Nejfen. Ale może się mylę smile
        --
        www.pajacyk.pl
        • 24.01.11, 20:00
          Ale Damian Jej jakoś nie przeszkadza a jest inna wymowa. Zresztą to trochę dziwne bo sama zaznaczyła, że pisownia i wymowa mają być takie same.
          --
          • 24.01.11, 20:09
            Ja szczerze mówiąc Damiana w angielskiej wymowie jeszcze bym przełknęła, ale Jeremiego chyba już nie. Ale poczekajmy aż sama zainteresowana się wypowie smile
            --
            www.pajacyk.pl
    • 24.01.11, 19:50
      pl.wikipedia.org/wiki/Odpowiedniki_imion_w_r%C3%B3%C5%BCnych_j%C4%99zykach
    • 24.01.11, 20:39
      Aleksandersmile....Dawid, Szymon
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6h3710usu99oj.png
    • 24.01.11, 20:44
      identycznie to chyba żadnego imienia się nie wymawia, ale z takich najbardziej zbliżonych zdecydowanie polecam imię Albert - eleganckie, wdzięczne, uniwersalne
      --
      lylis.blox.pl
      smykowysmak.blox.pl/html
    • Gość: kana IP: *.centertel.pl 24.01.11, 20:45
      Moja znajoma mieszkająca w Anglii dała synkowi na imię Dylan. Wymowa i pisownia po polsku i angielsku taka sama.
      • Gość: ja IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 24.01.11, 21:07
        Dzieki za wszystkie odpowiedzismile Nie wiem czemu ale myslalam, ze imie Damian czyta sie tak samo w obu jezykachsmile Podoba mi sie imie Robert ale moj maz ma tak na imie wiec odpada. Jezeli chodzi o Alana to nie moj styl a Alfred i Albert ladne ale moze zbyt staroswieckie. Podoba mi sie Nataniel ale reakcja otoczenia juz mnie zniechecila do tego imienia (Nathan moze byc ale wymowa angielska mi nie odpowiada) No i ja juz nie wiem co bedzie jak sie dowiem, ze bedzie syn...chodzi o imie oczywisciewink Jak na razie mysle o Danielu,Aleksandrze i Adrianie (wiem, ze wymawia sie ejdrian- moze jakos bym to przelknelawink) ale tez nie jestem przekonana w 100%sad
        • 24.01.11, 21:12
          Daniel podoba mi się najbardziej
          • 24.01.11, 21:51
            A mnie z podanych tutaj propozycji:
            Adrian
            Daniel
            Ale(ks/x)ander
            Albert
            Alfred
            Te trzy ostatnie najbardziej. Ale chyba dlatego, że mam słabość do zdrobnienia Al, Alek, Ali, Aluś, Aleczek smile Fred i Fredy też nie są złe, lecz tylko w angielskiej formie bo Fredek bardzo, ale to bardzo mi się nie podoba. A to, że staroświeckie, to przynajmniej u mnie, nie problem bo lubię takie imiona smile Ale każdy ma inny gust. Przynajmniej synuś będzie wyróżniać się w piaskownicy smile A jeśli w przyszłości będzie wolał coś bardziej osłuchanego to może używać samego zdrobnienia Al, które głównie kojarzy się z Aleksandrem bądź Aleksem.
            Pozostałe imiona nie trafiają po prostu w mój gust (biorąc pod uwagę Twoje kryteria).
            --
        • 24.01.11, 21:47
          Daniel, Aleksander i Adrian? Hmmm, no to mam problem z wyborem smile Za Danielem wyjątkowo nie przepadam, ale faktycznie dobrze się sprawdza na gruncie angielskim. Adrian - nieco pretensjonalny, ale chyba wolałabym go od Daniela. No i Aleksander, który jest najładniejszy z nich wszystkich, ale ogromnie popularny. Może zamiast Aleksandra Aleksy?

W sumie to chyba wybrałabym ... Aleksandra mimo popularności. Ale namawiam na Aleksego!
          --
          www.pajacyk.pl
          • 24.01.11, 21:53
            Na Alfreda nie namawiam, bo jak już się wypowiadałam w tym wątku - jestem na nie. Ale Albert jakiś czas gościł na mojej liście i uważam, że w Waszej sytuacji jest świetny. Nie jest dla mnie "staroświecki", może trochę, ale to raczej przemawia na jego korzyść. Bo według mnie jest taki ... delikatnie staroświecki (staroświecka to jest dla mnie Józefina albo Franciszka). Poza tym można fajnie zdrabniać : Albiś, Albik, Alek, Bercik, Albercik, a nieskrócony Albert też jest ok i nie brzmi zbyt poważnie.

Więc może jednak jeszcze zdecydujecie się na Alberta? smile
            --
            www.pajacyk.pl
        • 25.01.11, 16:46
          Ja już tu wielokrotnie pisałam, że wolę imiona niekłopotliwe w pisowni a niekoniecznie identyczne w wymowie. Moim zdaniem łatwiej jest przedstawiać się w Anglii Dejmyn a w Polsce Damian, niż zawsze każdemu tłumaczyć, że jestem Aleksander przez "ks" (albo odwrotnie). Przy tym wyobrażam sobie, że to "ks" wygląda dla Anglików równie durnowato, jak dla nas "x".

Stąd z twoich propozycji wybrałabym właśnie Damiana lub Adriana. Daniel pasuje, ale wyjątkowo mi sie nie podoba. Najbardziej podoba mi się Bruno, ale widzę że nie masz przekonania.

A tu jeszcze kilka innych propozycji: Albin, Sebastian, Zachary, Emil, Leopold, Hubert, Harold, Norbert.

--
          trzeba umieć odejść, żeby móc wrócić?
    • 24.01.11, 21:58
      W Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie? Czy może w Polsce tylko tata obcokrajowiec?
      --
      • Gość: ja IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 24.01.11, 22:26
        Albert jest fajny, nie wiem czy maz dalby sie namowic, bo wlasnie powiedzial, ze za bardzo staroswieckie imie..Dziecko bedzie mieszkalo w Wielkiej Brytanii. Chcialabym zeby to imie bylo ladne, klasyczne typu Aleksander czy Daniel ale chce tez uniknac nadmiernej popularnosci.. Dziewczyny, macie jeszcze jakies pomysly?
        • 24.01.11, 23:40
          Eee, chyba nie jest tak źle, jak tylko mówi o "staroświeckości" Alberta smile "Przykatuj" go trochę, może się ugnie wink

Zaproponuję jeszcze kilka polskich imion, które nie powinny sprawiać kłopotu za granicą (mimo różnic w piśmie i wymowie).
          Antoni, Cezary, Cyryl, Dominik, Dawid, Feliks, Fryderyk, Filip, Joachim, Klemens, Ksawery, Konstanty, Lucjan, Ludwik, Miron, Olaf, Stefan, Tobiasz, Tomasz
          --
          www.pajacyk.pl
    • Gość: niki IP: *.adsl.alicedsl.de 24.01.11, 23:24
      Do glowy przychodzi mi jescze:

Zachary
      Sebastian
      Maksymilian
      Dominik
      Patryk
      Eryk
      Henryk
      Benjamin, tu wymowa rozni sie jednak dosc znacznie...
      Evan - ktory jednak w PL brzmialby pretensjonalnie
      Liam - j.w.

Wiem, ze wiekszosc z tych imion troche sie rozni pisownia ale w przypadku Dominika czy Maksymiliana roznice sa minimalne.
      Gdyby to byl moj synek, zdecydowalabym sie na Maksa lub Zacharego.
      • Gość: ja IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 25.01.11, 00:02
        Maks to nasz pierwszy synsmile Sebastian podoba mi sie ale maz mial ''dziwnego''sasiada o tym imieniu, Dominik tak mial miec na imie nasz pierwszy syn ale za duzo sie nasluchalam o tym jakie to imie jest zniewiesciale i niemeskie i tez mi sie odechcialo. Zachary podoba mi sie ale niestety po angielsku brzmi troche jak ''zakare''. Benjamin-wymowa zbyt inna niz polska, jak juz to sam Ben ale tez bez wiekszego zachwytu. Reszta Twoich propozycji nie podoba mi sie. Dzieki wielkie za checi pomocysmile
        • Gość: beeba IP: *.aster.pl 25.01.11, 11:37
          Zauwaz , ze o ile w naszym jezyku imiona Daniel, Dominik brzmia męsko, to w angielskim traca "swoją płciowość" - równie dobrze może być to imie kobiece.....
          Tez spodziewamy sie maluszka, a ze mieszkalismy zagranica, to jestesmy troche na tym punkcie przeczuleni....

No ,ale to Wam ma imie sie podobać smile
        • Gość: niki IP: *.public.hu-berlin.de 25.01.11, 14:32
          Mnie tez nie wszystkie sie podobaja tongue_out Ale moze Tobie akurat podpasuja smile Ale imie waszego pierwszego synka bardzo lubie. Wlasnie przyszedl mi do glowy Teodor jeszcze. Maks i Teo tworzyliby fajny duet ... smile
          • 25.01.11, 14:54
            a moze zapomniany Tomasz? Tomas po angielskusmile Albo Olaf?
            --
            http://www.suwaczki.com/tickers/wff2ej28ycjbbhzq.png
            • 25.01.11, 15:00
              A doczytalam ze ma sie tak samo pisac i czytac. To Olaf tylko pasujesmile Thomas odpadasmile
              --
              http://www.suwaczki.com/tickers/wff2ej28ycjbbhzq.png
              • Gość: ja IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 25.01.11, 15:06
                Teos jest fajnysmile Zobaczymy co powie maz..Olaf nie z bardzo a Tomasz/Tomas tez jest ok tylko jednak ta wymowa troche by mi przeszkadzala..Czekam na dalsze propozycje.
                • 25.01.11, 16:46
                  Teodor jest po angielsku wymawiany "Fijodor". Nie przeszkadza Ci to?
                  --
                  www.pajacyk.pl
                  • 25.01.11, 16:50
                    dalenia napisała:

> Teodor jest po angielsku wymawiany "Fijodor". Nie przeszkadza Ci to?

A pisany Theodore...

--
                    trzeba się najpierw zgubić, żeby się odnaleźć?
                  • Gość: ja IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 25.01.11, 20:06
                    Przeszkadza, przeszkadza..Ale co ja mam zrobic, szukam jakiegos wyjscia, czy zostalo mi juz dac imie z identyczna pisownia i wymowa ktorego nie jestem pewna? A jezeli chodzi o wymowe to jest to dla mnie wazniejsze, zeby byla taka sama w obu jezykach niz pisownia. W koncu czesciej zwracam sie do dziecka po imieniu niz pisze jego imie. Nie wyobrazam sobie mowic do dziecka ''Bendzamin''albo ''Dzeremi'' (nie mam polskiej trzcionki). Jezeli chodzi o Teodora/Theodore to w wymowie slychac bardzie T niz F (Thee-uh-dor) ale i tak nie do konca mi to imie podchodzisad
                    • 25.01.11, 22:44
                      Gość portalu: ja napisał(a):

> Nie wyobrazam sobie mowic do dziecka ''Bendzamin''albo ''Dzeremi''

Moim zdaniem wcale nie musisz. Do mnie rodzice i w ogole ludzie w PL mowia Hania lub Hanka, w USA bylam Hejna, w Niemczech Hana. Nie mam z tymi formami zadnego problemu i wiem, kiedy sie do mnie mowi. No moze Jeremi - Dzeremi to wieksza roznica, ale juz Damian-Dejmian, Leopold-Lijopold brzmia moim zdaniem spoko. Tak naprawde identycznych imion chyba nie ma, bo nawet w Robercie to "r" jest inne.

--
                      trzeba umieć odejść, żeby móc wrócić?
                      • Gość: ja IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 25.01.11, 23:57
                        Masz racje, dzieki za gloswink
                      • 26.01.11, 21:29
                        Mogę się podpisać pod Quasi - nie musisz mówić do syna "Bendżamin" smile Znajoma ma syna Michała, długo mieszkali w Anglii. Owszem, "tamtejsi" mówili do niego "Majkel", ale oni sami zawsze zwracają się do syna "po polsku" i jakoś im to niezbyt przeszkadza.
                        No i różnice Jeremi-Dżeremi, Leopold-Lijopold dla mnie nie są jakieś "mega", mnie by nie przeszkadzały.
                        --
                        www.pajacyk.pl
                        • Gość: ja IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 26.01.11, 21:43
                          W sumie to macie racje.. Moze skusze sie wiec na Jeremiego albo Julianasmile o ile oczywiscie bedzie to chlopczykwink
                          • 26.01.11, 21:45
                            Gorąco namawiam na Jeremiego! Piękne imię, najprawdopodobniej mój syn (kiedyś w przyszłości) będzie nosił to imię smile
                            --
                            www.pajacyk.pl
                            • Gość: ja IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 26.01.11, 23:05
                              Juz zdazylam meza podpytac co o tym sadzi i spodobalo mu siesmile Zreszta bylo brane pod uwage przy pierwszym synie ale ta wymowa angielska mnie zniechecila.
                          • 31.01.11, 22:01
                            Postawiłabym na Juliana, ew. Jeremiego, ale koniecznie z "i" na końcu.

--
                            W pismach Ojców Kościoła widać intymny stosunek z Pismem świętym.
                            (Jarosław Olesiak)
                          • Gość: ja IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 23.08.11, 22:08
                            I jest na swiecie dziewczynkasmile Ma juz 5 tygodni.Pozdrawiam
                            • 23.08.11, 22:47
                              Gość portalu: ja napisał(a):

> I jest na swiecie dziewczynkasmile Ma juz 5 tygodni.Pozdrawiam

Gratulacje! I jakie imię dostała?

--
                              O książkach
                              O wszystkim innymsmile
                              Czwarty numer Archipelagu już jest!
    • 25.01.11, 18:51
      Kristian? Tak w Pl jak w GB bedzie tak samo wymawiany choc w Pl funkcjonuje jako Krystian jednak przy stosowaniu short form w GB lepiej brzmi Kris (funkcjonuje tez jako samodzielne imie) no i moim zdaniem z ''i"" ladniej, podobnie jak Kristina dla dziewczynki, polska wersja z ''y'' odbiera temu pieknemu IMO imieniu wdziek. Wiele imion moze miec taka sama pisownie, jednak wymowa bedzie inna w roznych krajach,moze byc trudno.
      • Gość: ja IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 25.01.11, 20:07
        Krystiana ma bliska kolezanka wiec odpadasmile
    • Gość: niki IP: *.adsl.alicedsl.de 25.01.11, 21:31
      Hm.... No to moze
      Leander albo Leon - oba mozna zdrabniac do Leosia smile
      Poza tym chyba Artur nie byl jeszcze wspomniany... No i Markus ewentualnie.
      Znajomi z GB dali niedawno synkowi na imie Colin. Ja co prawda nie jestem jakas wielka fanka tego imienia ale oni sa zachwyceni i mowia, ze sprawdza sie swietnie.
    • Gość: Anonim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.11, 14:15
      Filip
      • Gość: ja IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 28.01.11, 14:57
        Tutaj Philip a nawet jak juz z polska pisownia to odstrasza mnie popularnosc tego imienia w Polsce.
    • 22.03.11, 14:27
      A mnie się podoba Wiktor,bardzo bardzo !!!!!!!!!!!!!! Niestety mojemu mężowi się nie podoba i nasz synek ma na imię Piotr.
    • Gość: Wiktoria IP: *.net.intersiec.net.pl 23.08.11, 18:55
      Wybór imienia jest strasznie trudny wiem coś o tym wink
      Sama miałam dylematy, ale ponieważ dużo imion, które mi sie podobały miały moje siostrzenicy i siostrzeńcy, więc zdecydowałam się na polskie imiona. Sama miałam w młodości dość rzadkie imię i to nie było dość przyjemne. Moje dzieci to:
      15 letnie bliźniaczki: Ania i Magda
      11 letnia Marysia
      9 letni Filip
      Dla chłopca polecam to imię wink Długo myślałam nad imionami a te są piękne, proste i polskie
    • Gość: Julia 36l IP: *.net.intersiec.net.pl 23.08.11, 19:10
      Witam! Ja mamą zostałam w wieku 16 lat-wpadka syn dostał imię Nikodem, dziś ma 20 lat i imię bardzo przypadło mu do gustu. w wieku 20 wraz ze swoim chłopakiem wyjechaliśmy do Anglii a rok później przyszła na świat Ania dałam to imię po mojej babci, gdy myślałam że wybory imion mam już za sobą, dwa lata temu pojawiły się dwie kreseczki smile Cała rodzina szukała tak jak i wy imienia polskiego jak i angielskiego. Mieliśmy mnóstwo pomysłów, lecz gdy urodziłam mojego aniołka wszyscy uznaliśmy że do niej imię pasuje po mamie Julcia i może w języku angielskim inaczej się je wymawia to jednak Julka ma polskie nazwisko, więc i polskie imię smile
      • Gość: Martynkaaa 38 IP: *.net.intersiec.net.pl 23.08.11, 19:16
        Julia mamy wiele wspólnego moja córka ma także imię po mnie i zaszłam w ciąże w wieku 16 lat
        -moja najstarsza 22 letnia córka Martyna po mamusi smile
        -mój 19 syn Rafał
        -moja 15 letnia córka Izabela
        • 23.08.11, 21:51
          Gość portalu: Martynkaaa 38 napisał(a):

> Julia mamy wiele wspólnego moja córka ma także imię po mnie i zaszłam w ciąże w
          > wieku 16 lat

...no i piszecie z jednego komputera.

--
          Ktoś, kto to czyta, może zostać doprowadzony do rozpusty.
          (Jarosław Olesiak)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.